Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod ntz » pát dub 5, 2024 15:40

@mike - samozrejme, on ten stat() v 99.99% staci protoze hlavni metrika tam asi bude atime/mtime/ctime + size a da se predpokladat, ze tomuhle muzes verit kdyz das stranou to, ze nekdo malicious se umyslne pokusil ty soubory kompromitovat a modifikovat aby neco zamaskoval ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát dub 5, 2024 19:24

Zalezi, jak chces byt rychly a jak moc ti zalezi na integrite dat. Ruzne sw mivaji ruzne strategie, treba rychly update jen pomoci metadat a pak jednou za cas pomaly, kdy se porovnavaji hashe. Ono se totiz muze stat, ze na jedne strane se neco pokazi a data neodpovidaji. Driv, kdyz se na zalohovani pouzivaly pasky, se to stavalo, dneska s velkyma SSD uz to taky neni vyloucene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned dub 7, 2024 14:30

A už zase k baterce v XPS: Fčera večer sem vypínal XPS při asi polovičně nabité baterce (odhadem 50%) a neska při spuštění hlásil "battery critically low". Jednou je nikdy nebo už budu (muset) měnit baterku? Uvidím, jak to bude zítra.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon dub 8, 2024 8:22

Tak jo, jednou je nikdy. Fčera sem XPS vypínal při baterce 86% a neska ráno ho zapnul s 85%. OK. Ufff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 8, 2024 14:11

Typicke chovani chcipajici lithiove baterky je, ze v horni polovine rozsahu se chova v zasade normalne, ale z asi 50 % klesne velmi rychle na nulu. Podobne pri nabijeni, v 0 na 50 % je to velmi rychle a pak uz zase celkem normalne.

Mel bys tam mi ukazatel stavu baterky, pocet cyklu a takove veci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon dub 8, 2024 14:20

Stav baterky mi Win11 ukazujou (kapacita asi 41vs původních 56k mAh) ale bohužel - je to známá chyba Win11 - neukazují počet cyklů. Odhaduju to na půl tisíce až tisíc kyklů. Neska od rána jedu pořád na těch 85% (fčíl už jen 11).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 8, 2024 14:34

Udava se pokles kapacity po 500 cyklech na 80 %. Ty uz jsi asi dal, pocitej s vymenou.

BTW, samovybijeni pri nepouzivani je dalsi znak odchazejici baterky. Mne to dela iShit, temer ho nepouzivam, ale driv vydrzel nabity mesice. Ted ho jednou za cas vytahnu a zjistim, ze je na nule. Nabiju na 100 % a po par tydnech se to opakuje. Tohle ale crAAPLu nevycitam, ma uz pres 10 let, holt ma baterka dost. Menit ji samozrejme nebudu, to uz bych si snad radej zalozil ucet u KB :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon dub 8, 2024 17:28

Taxem gůglil tu novou baterku pro XPS (mám model 13 9320) - chcu OEM Dell, ne nějakou náhradu a..... vyhledávač modelů Dell (dellpoint) vůbec baterii pro model 9320 nenabízí, jen 9320PLUS. Taxem jim písnul, esli to plus bude pasovat, už to čtli.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 8, 2024 17:45

Můžete mi někdo poradit, jak ve wordu změnit, že když píšu a skočí mi to na další řádek, tak nemůžu pak dostat to slovo hned z kraje třeba na prostřed stránky pomocí mezerníku. Nemůžu přijít na to, kde to změnit v nastavení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod ntz » pon dub 8, 2024 18:02

Dromedaro píše:Můžete mi někdo poradit, jak ve wordu změnit, že když píšu a skočí mi to na další řádek, tak nemůžu pak dostat to slovo hned z kraje třeba na prostřed stránky pomocí mezerníku. Nemůžu přijít na to, kde to změnit v nastavení.


@Dromedaro, nezlob se na me ale ty jsi fakt pripad pro 21 stoleti :D .. to je odsazeni noveho odstavce .. typicky se to ovlada temahle dvema zobackama

https://infophagia.com/ntz/paste/Screen ... 190118.png
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 8, 2024 18:19

Já to tam nemám. Ale podle toho termínu se mi tam podařilo ve vyhledávání dohledat nastavení odstavce, ale nevím co tam nastavit. Navíc jsem něco zmáčknul a zmizela mi ta horní lišta a nevím, jak to dostat zpět.

Snímek obrazovky word.jpg


ntz píše:@Dromedaro, nezlob se na me ale ty jsi fakt pripad pro 21 stoleti :D ..

Jsou na tom i hůř. Nedávno jsem stál u stánku ve frontě a u toho stánku stáli dva takoví staří hubení dědové s šedivými vousy, ve svetrech, teplácích, pokuřovali a pili lahváče. A ten jeden říká tomu druhému: " Ten ímejl, to je celý to v té kolonce, to tam musíš napsat nejen to své jméno, ale i tu kulatou značku, jako ty ryby ve sklince se tomu říká a to zatím, to je ta firma u které máš ten ímejl. Všechno to tam musíš napsat,aby ti to odešlo. Jinak to nepude, proto mi to nepřišlo. " A ten druhý, kterýmu to říkal, se zadíval do dálky, potáhl si z cigarety, vyfouknul a pak tiše pronesl " Aháááá... " :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pon dub 8, 2024 19:14

Dromedaro: ctrl+e - text uprostřed stránky
jinak tabulátorem děláš odskoky textu, mezerníkem je to nejhorší - nejsou pevné šířky mezery, tabulátorem ano
ve vlastnostech odstavce se dá zrušit odsazení prvního řádku, takže ti to půjde hned od kraje

ve škole jste základy wordu neměli? (to není rýpaní, ale běžný dotaz - dcera to měla v osmičce nebo sedmičce, formátování textu ve wordu, tak nějak jsem předpokládal, že tohle v dnešní době standard)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 8, 2024 19:26

Díky, podívám se na to.
My jsme měli nějakou výuku na počítačích, ale učitel byl zároveň majitelem školního bistra a on nám dost často řekl ať hrajeme hry a šel na ty dvě hodiny prodávat do bistra nebo řešit věci okolo toho bistra.
A na konci roku vždycky, že kdo chce jedničku na vysvědčení, tak mu musí něco na tom počítači předvést nějaké základní dovednosti s programy a komu stačí dvojka, tak nemusí ukazovat nic. Mně stačila ta dvojka.

Já si teď koupil ten balíček MO a mně přijde, že je to nějaký jiný, než znám z dřívějška. Jsem v tom dříve psal, ale už je to nějaká doba.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte dub 9, 2024 8:14

Dromedaro píše:Já si teď koupil ten balíček MO a mně přijde, že je to nějaký jiný, než znám z dřívějška. Jsem v tom dříve psal, ale už je to nějaká doba.
V tom pripade Ti docela silne doporucuji si pustit ve Windowsech Wordpad. To je hodne odlehcena verze Wordu a je k dispozici ve Windowsech zdarma. Pracuje taky se soubory ve formaty Wordu, kompatibilita je docela dobra.

Muze Ti pomoci, ze mas tam vyrazne min moznosti nastavovani textu a ruznych jinych veci nez ve Wordu. Ten je v poslednich verzich hrozne velky moloch a bezni uzivatele vyuziji mozna 5% jeho moznosti, spise jeste min. Bohuzel, taky se trochu meni updateama Widel...
Lipon píše:ve škole jste základy wordu neměli?
Jeste pred par lety "zaklady informatiky" na ZS nemely prakticky zadny predepsany obsah. Nekdo v ramci nich ucil Word do alleluja, nekdo programovat, nekdo "premyslet", nekdo ... a nekdo, jak psal Dromedaro...
Taky pred nejakou dobou probihala hodne vasniva diskuze mezi uciteli - byl velice silny tlak, ze v ramci toho predmetu je jedine, co se ma ucit WORD (jen ten konkretni program) a nic jineho po celou dobu ZS (a jeste lepe potom i pokracovani na SS), mensi skupina chtela ucit hlavne logicke a algoritmicke mysleni. A potom byla cast te druhe skupiny (docela rozumne) upozornovala tu prvni skupinu, ze by i oni meli ucit obecne principy zpracovani textu a ne ovladani Wordu (coz byla predstava drtive vetsiny z te velke skupiny), tj. vsechny mozne a nemozne moznosti "Menu" a ikonek. Bez jakekoliv snahy vysvetlit nejake principy a souvislosti.

Ale nevim, nakolik se v poslednich cca 5-6-ti letech nakonec zmenil vzdelavaci plan v teto oblasti. (Tehdy manzelka menila zamestnani a tim "vypadla" z te oblasti, predtim byla jednou z tymu resicim napln. Pristup statu k tem vzdelavacim planum by mohlo byt taky na hodne dlouhou diskuzi :vom:.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 9, 2024 8:55

Tak ja měl výpočetní techniku jako předmět až na střední škole. Na základce vůbec. Ale to taky byl ještě u nás PC pravěk.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 9, 2024 10:26

apuka píše:V tom pripade Ti docela silne doporucuji si pustit ve Windowsech Wordpad. To je hodne odlehcena verze Wordu a je k dispozici ve Windowsech zdarma. Pracuje taky se soubory ve formaty Wordu, kompatibilita je docela dobra.]

Aha, dík za tip. Já právě měl nějakou jejich free verzi, ale to bylo k ničemu. PDF jen na čtení atd. Tak jsem si koupil ten balíček, protože ten word chci začít využívat, ale ty další apky se taky hodí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte dub 9, 2024 11:18

pavproch píše:Taxem gůglil tu novou baterku pro XPS (mám model 13 9320) - chcu OEM Dell, ne nějakou náhradu a..... vyhledávač modelů Dell (dellpoint) vůbec baterii pro model 9320 nenabízí, jen 9320PLUS. Taxem jim písnul, esli to plus bude pasovat, už to čtli.

Tak. Vykomunikováno - baterka pro 9320plus by měla pasovat, objednáno (není skladem, dodání v qětenci = to mi neva). A potom někdy budu zase s malou dušičkou rozebírat/vyměňovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » úte dub 9, 2024 12:01

naše mladá měla v sedmičce nebo osmičce word a powerpoint, powerpoint docela podrobně, včetně animací a zvukových stop, jako pololetní práci měli vytvořit interaktivní kvíz, který podle odpovědí přeskakoval na určené slidy a zpět
v devítce měli podrobněji excel a vzorce včetně odkazů na různé listy a pokračovali vytvářením stránek v html - a to nejsou žádná spešl programovací třída, normálně základka
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte dub 9, 2024 16:23

A zase něco, co sem nikdy nechtěl a nikdy nepoužiju.... na otevírání PDF mám Acrobat Reader, nejdou v něm vypnout (neumím) aktualizace a fčíl sem otevřel jedno PDF a čumím jak zjara:
ai.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 9, 2024 18:06

my kdyz meli vyuku na PC tak sem toho asi uz v 15 vedela 3x vic nez ta ucitelka... sem se pak nudila, tak sem zmenila ikonku kose (to slo jen pres registry a nekde sem na to narazila a chtela si to vyzkouset) a pak byl na tyden zakaz vstupu do ucebny, pac prej pc napadli nejakej virus, co zmenil ikony na plose :D:D

ale zas bez muceni, vzorecky v excelu neumela a ja je neumim dodnes. Pak sme dostali takovyho starsiho pana, kterej jeste programoval salovy pocitace... ten byl zajimavejsi, naucil me binarni soustavu a ja mu za odmenu ukazala jak prevadet z malovani barvy do hexa :D jo, byl super.

Ten taky daval jednicky za to, ze "dulezity je, ze si to umite zaridit, nechci po vas, at to delate sami, ale at zajistite vysledek" a zachranna otazka, kdyz si nekdo zavcas nesehnal spoluzaka, co mu to udela, bylo "kde byla bitva na bile hore", pokud tohle dotycny nedal, tak se z 2 nevyvlikl :D

Lipon
to je dobra, ja bych mozna ppt dala dohromady, ale myslim, ze to sem neumela poradne lip nez total zaklad nikdy :D a v excelu su rada za scitani, v tomhle su desna lamka.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte dub 9, 2024 18:28

Mawenzi píše:sem se pak nudila, tak sem zmenila ikonku kose (to slo jen pres registry a nekde sem na to narazila a chtela si to vyzkouset) a pak byl na tyden zakaz vstupu do ucebny, pac prej pc napadli nejakej virus, co zmenil ikony na plose
Vidis, Ty ses minula povolanim... Vis kolik bys vydelavala, kdybys jenom menila ikony kose na pocitacich, virus by nenasel zadny antivir - a Ty by ses nabizela velkym firmam, ze pocitace "ocistis" :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 9, 2024 18:56

apuka
nojo preinstalovali tenkrat celou ucebnu :D coz jako par 486 a nejaky pentia 100 :D:D

asi kdybych se byla schopna dostat k ikonam na plochach zabezpecenych firem, tak bych si asi vydelala vyrazne vic :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod lojzmen » úte dub 9, 2024 23:02

Lipon píše:Dromedaro: ctrl+e - text uprostřed stránky
jinak tabulátorem děláš odskoky textu, mezerníkem je to nejhorší - nejsou pevné šířky mezery, tabulátorem ano
ve vlastnostech odstavce se dá zrušit odsazení prvního řádku, takže ti to půjde hned od kraje...


Existuje funkce/tlačítko, která v textu ne/zobrazí neviditelné formátovací znaky (tabulátor, mezeru, konec řádku, ...)
Po zapnutí často na první pohled vidíš, kde je zakopaný pes.

Protože dnes používám LibreOffice, nemohu poradit, jak se k tomu ve Wordu/Wordpadu dostat, je to někde hluboko v menu.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 9, 2024 23:47

Dromedaro píše:Navíc jsem něco zmáčknul a zmizela mi ta horní lišta a nevím, jak to dostat zpět.

Presne s timhle mi obcas vola moje mama. Ale ji tahne na 80 :twisted:

(spravim to pres TeamViewer a za nejakou dobu to same...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » stř dub 10, 2024 7:46

lojzmen píše:
Existuje funkce/tlačítko, která v textu ne/zobrazí neviditelné formátovací znaky (tabulátor, mezeru, konec řádku, ...)
Po zapnutí často na první pohled vidíš, kde je zakopaný pes.

...

je to tahle ikona ve Wordu
za mě jedna z nejužitečnějších funkcí, mám ji permanentně zapnutou
kdo s textem a nějakým košatějším formátováním moc nepracuje, bude spíš zmatený z přemíry údajů
Přílohy
Screenshot 2024-04-10 at 8.42.06.png
Screenshot 2024-04-10 at 8.42.06.png (8.99 KiB) Zobrazeno 364 krát
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 10, 2024 15:00

mike píše:Presne s timhle mi obcas vola moje mama. Ale ji tahne na 80 :twisted:

:D
Tak vy jste z oboru a je to pro vás pracovní nástroj, tak je to pro vás úsměvné, ale v mém okolí je to většinou standartní znalost práce na PC aneb aby se nám tam ti králici do toho počítače vešli - https://www.youtube.com/watch?v=MTQjn5EgNNw. :)

Našel jsem nějaká videa jak zacházet s wordem, tak třeba se tam něčemu přiučím.
Ta verze před lety mi přišla jednodušší a intuitivnější. Jak tu psal asi Lipon, tak je tam strašně moc nastavení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř dub 10, 2024 15:13

Dromedaro píše:Ta verze před lety mi přišla jednodušší a intuitivnější.

Bingo! Office2000 rulez!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř dub 10, 2024 15:43

Dromedaro píše:Tak vy jste z oboru a je to pro vás pracovní nástroj

Word pro mne pracovni nastroj nastesti neni, to bych se picnul ;-) Docela ho nesnasim a pouzivam jen v nouzi nejvyssi. Coz bylo teda zrovna vcera, kdyz jsem psal liebesbrief CD, ale proste jsem to napsal na prvni dobrou, jednoduchy styl, zadne opicarny, jen nadpis, odstavce a odrazky.

Dromedaro píše:Ta verze před lety mi přišla jednodušší a intuitivnější.

Nevim, ja to pouziju takhle prumerne jednou za rok a nemam problem. Na jednoduche veci si vystacis s defaultnim ribbonem, tam jsou snad vsechny zakladni funkce.

Ne, ze by se mi aktualni Office nejak libila, to ani nahodou. Nejsem az takovy dinosaurus, jako pp, ale Excel a OneNote pouzivam verzi 2010, oba pomerne casto. A Outlook ted vylozene nesnasim. Jelikoz mi Mordacove zakazali pouzivat mail na domacim desktopu, jednou se dokopu k tomu, abych ten aktualni zmetek zrusil a vratil se k Outlooku 2010.

BTW, nevim, jak Excel, tam mohly pribyt funkce, ktere nepotrebuju, ale v OneNote nevidim proti 2010 vubec zadne vylepseni, jen nesmyslne zpraseny vzhled. Pricemz veci k vylepseni by se tam naslo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 10, 2024 17:15

mike píše:Word pro mne pracovni nastroj nastesti neni, to bych se picnul ;-)

Tím pracovním nástrojem jsem myslel PC celkově.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod ntz » stř dub 10, 2024 19:09

vsude pouzivam z principu LibreOffice ... nastesti v praci ho pouziju asi tak 2-3x za rok max .. Pro svy ucely jsem si zacal vest v poslednich vetech nekolik veci v (Libre) excelu, jako napriklad seznam vybaveni na foceni, outdoor apod, s vahama atd, takze planuju v excelu ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Pokec