Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 27, 2018 14:29

Michal myslela sem to tak ze by prave apple s tim ze ma.jen par hw kousku mohl mnohem lip ty novy veci co starej hw nedava proste na starej hw neposilat a nechat to tak ze "nebudem vam to updatovat ale treba vam neco nepojede" nez upatujeme to na neco s funkcema co nemate a zato vam to vubec nepojede :D

jen proste si myslim, ze u malopocetnyho hw by nebyl problem udrzovat 2 verze sw
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Pierre111 » pát dub 27, 2018 14:46

Mawenzi: Pokud vím tak "dvě verze" software se u iOS používají. Na starých zařízeních nemusíš mít všechny funkce a tenkrát po tom velkém zpomalení například na mém iphone 4 vyšla oprava a optimalizace pro starší zařízení.

Apuka: Důvod toho proč to nejde a na Androidu taky brzo nepůjde je jednoduchý a to kontrola co si tam nahráváš. Když máš možnost sd karty nebo jiného úložiště a klasickou správu souborů můžeš si tam nahrát kde co a to hlavně zadarmo. Oni chtějí aby jsi jim za obsah platil. Tot můj názor.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pát dub 27, 2018 15:47

Apuka - tvůj sáhodlouhý problém který jsem četl snad 10 minut vyřešíme jednou pro vždy a velmi rychle sleduj:

Locus na iOS není.

Takže problém jak do něj dostat mapy když nechceš použít ani to ani tamto tě vůbec nemusí trápit ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pát dub 27, 2018 15:59

Mawenzi - každý uživatel má možnost se rozhodnout.

On ti Apple sám proti tvé vůli nic neaktualizuje - když chceš starý systém můžeš ho mít, když chceš nový systém můžeš ho mít.
Je potom na každém zvážit - aha mám už 4 roky starý telefon a teď je tam mraky novinek to by asi nejelo moc rychle....

Kupříkladu letos bude vydanej iOS 12 který v podstatě nic moc nového nepřinese ale bude ladit a ladit tak ze i iPhone 5s bude podporovanej proti původním planum a jelikož to bude v podstatě lépe odladená současná iOS 11 dá se ten přechod i na tak starý HW jako je 5s doporučit neb by měl šlapat lépe než současný iOS 11 - mimochodem kamarád 5s má a iOS 11 mu šlape ok.

Nebo když si koupíš novej Windows on ti jede na starém PC lip.....? Za dob kdy sem to používal v podstatě každá nova verze znamenala nákup nového PC.

Jde o to ze těch telefonu už není par - vem si ze iOS 11 běží na - 5s, 6, 6Plus, 6s, 6sPlus, SE, 7, 7Plus, 8, 8Plus, X
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 27, 2018 16:28

ale furt je to mala HW zakladna, kde by to slo lip, kdyby se chtelo.

Ale samozrejme.kazdej vyrobce chce at lidi co nejvic kupujou... Nojo, taky mam obavy ze jednoho dne muj 9let stary PC budu muset vymenit, ale moc se mi do toho zatim nechce, protoze to vnimam celkem jako plytvani vyhazovat dobry veci ktery nejsou najednou dostatecny jen proto, ze sw bobtna "protoze muze".

Celkem mi vadi krz celej trh to "protoze muze". silene me treba stve, ze muj teledon neumi radio "protoze kazdej ma data" dost casto su v oblasti, kde net neni navic radio "je zadarmo" a data se "musej platit". prijde mi proste lepsi mit zarizeni na radio zvlast, protoze za 500 ho mam na 10 let a ne ze ho mam za 500 na mesic... ale samozrejme to sou veci, nad kterejma lidi nepremyslej, protoze jejich penize to nejsou... jakoze chci mit moznost volby, primarne.

PS: k ipadu myho muze : celkem nas prekvapilo jak mizerne foti. Asi chybnej kis, na selfie kameru foti o 100% lip... hm.proc lidi vsude fotej selfie... prot ze selfie kamera foti lip nebo ze lidi fotej selfie tak se selfie kamera udela kvalitnejsi? :D asi spis jen vada kusu, jeste ze na foceni mame fotak :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pát dub 27, 2018 16:30

Apuka - a pokud chceš přenést soubor a z nějakého iOvci jako mě nepochopitelneho důvodu (který opravdu nechápu a nevysvětlil jsi mi proč) to nesmí byt přes iCloud nebo přes Wi-Fi, no tak tu je kabel nebo si můžeš připojit flash disk nebo čtečku paměťových karet.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pát dub 27, 2018 16:35

Mawenzi - rádio není zadarmo ;) koncesionářské poplatky znáš?

Fotit něco na iPad to je dost - ten foťák tam je primárně na sken dokumentu nebo nouzovku a přední kamera pro videohovory - jako Face Time.
Pokud ti zadní fotí blbě asi to je závada ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 27, 2018 16:44

apuka -podle me.zmeny k.horsimu jdou krz celej segment vseho. SW, veci na turistiku, obleceni, boty... vse jde proste k horsimu. clovek casem stejne prijme nvyhnutelny a prizpusobi se...

Me by asi bylo jedno zda mam iphone nebo neco na androidu, kdyz to bude mit rozumnej kalendar, mapy.cz, rozumnyho icq klienta a nejaky apky na pocasi a browser...

ad kalendar- vyzkousela sem jich asi 6, nez sem masla jeden kde jde zvetsit velikost poznamek... dost negativne me prekvapilo, ze google kalendar ma celej mesic prazdnej a presto mi tu jednu akci napise 1mm pismem ktery nejde zvetsit a poradne cist... mozna sem.spatne hledala, ale pokud na najiti nastaveni nestaci bezna uzivatelska znalost, je neco spatne... nakonec sem kalendar, kde si muzu zvetsit pismo v poznamkach nasla, ale byl to fakt opruz, dle me dulezita vec, dle vyvojaru a vetsiny uzivatelu zrejme staci nosit s sebou lupu :D

ale proste to je asi tak, ze prizpusobivy preziji a neprizpusobivy ne :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 27, 2018 16:45

jenze tech 35 kc mesicne asi nebudem porovnavat s cenou za data, ze? nebo mi nejakej operator za 35 kc nabidne mesicni poslech radia?

k ipadu : ono kdyz ho pri praci mas porad v ruce tak by se hodilo na to taky neco vyfotit.

zajimavy bylo na irske svatbe v roce cca 2013 meli vsichni irove ipad a fotili na nej. Logiku to ma - starsi lidi na tom displeji aspon neco videj :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pát dub 27, 2018 17:00

Mawenzi - jo to už sem někde slyšel - ještě ze televize nemá foťák :D

Já si cvakám na iPhone ono to nikoho nedrazdi aspoň.

Nojo to vidíš moc lehce s tím radiem. Vem si velké podniky - nakoupí pro zaměstnance telefony a za každý telefon s rádiem musí platit 45 korun měsíčně, plus každé autorádio a td - takže ono potom pro takovou firmu při vyberu novych telefonů je taky rozdíl zda to rádio (Fm tuner) má nebo nemá. To potom dělá klidně statisíce ročně.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 27, 2018 17:07

To je fakt,lidi jako zakaznici nikoho moc neberou protoze firmy sou proste vetsi :D

ale pokud vim, neplatis za pocet zarizeni, ne? kdyz platit konces. poplatky tak je uz jedno jeatli mas tuner jeden nebo 10.firmy to asi maji jinak ale, tak pro vyrobce je to jednodusi...

nicmene argument samsungu ze kazdej ma internet sem nekde kdysi cetla a dost me proste pobavil. Pouzit jako argument, ze firmy sou nejvetsi zakaznici a tuner nechteji a pak takovy zarizeni nekupuji by pro me byl spis akceptovatelnej.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pát dub 27, 2018 17:13

Jako domácí uživatel platis jen jeden. Jako OSVČ za každý k výkonu podnikání a jako právnická osoba za každý fm tuner který vlastnis.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 21:06

Michal82 píše:On ti Apple sám proti tvé vůli nic neaktualizuje - když chceš starý systém můžeš ho mít, když chceš nový systém můžeš ho mít.

Az na to, ze update systemu stahne automaticky a pak otravuje s tim, aby si ho clovek nainstaloval.

Michal82 píše:Nebo když si koupíš novej Windows on ti jede na starém PC lip.....? Za dob kdy sem to používal v podstatě každá nova verze znamenala nákup nového PC.

To uz davno neni pravda. Nove verze maji naopak o neco nizsi naroky na hardware. Nedavno jsem si kvuli testovani nainstaloval Win10 na 9 let stare PC a zadny problem. Nepozoruju rozdil proti Win7, spis jsou mozna o neco sviznejsi (ale pouzivam to akorat na testovani). Nejvetsi naroky mela Vista, coz byla beta verze Win7, ktera se nikdy nemela dostat na verejnost.

Michal82 píše:Apuka - a pokud chceš přenést soubor a z nějakého iOvci jako mě nepochopitelneho důvodu (který opravdu nechápu a nevysvětlil jsi mi proč) to nesmí byt přes iCloud nebo přes Wi-Fi, no tak tu je kabel nebo si můžeš připojit flash disk nebo čtečku paměťových karet.

:lol: nasel jsem si, jak je to s temi flaskdisky a to je fakt zabava. To uz snad radej ten kabel a priserne iTunes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pát dub 27, 2018 21:19

mike - takže tu máme další díl vyskakovacího seriálu? :D

Ty jsi opravdu IT odborník?

Když ti ta aktualizace a hláška vadí není nic snažšího než jí smazat a zamezit tak opětovné hlášce aby na tebe vybafla :D

Mike udělej pro mě něco - piš klidně o Windows ale nepis o iOS když si nezvládl ani uživatelské základy.
Dekuji.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 21:34

apuka píše:V iOS jednak neexistuje SD karta, musi byt vsechno v pameti.

Pamet je v tomhle pripade trochu zavadejici pojem. Je to taky flashka tj. to same, jako SD karta nebo disk v PC. Akorat ji nemuzes nijak rozsirit nebo vymenit. Vim, ze terminologie se posunula, ale kdyz slysim pamet, myslim RAM. Ktera tam je samozrejme taky.

apuka píše:Jeste jednou se ptam, jak to udelat na iPhonu? Externi soubor bych "do Locusu" nepridal nijakym rozumnym zpusobem a Locus by k souborum mimo sveho prostoru nemel mit pristup. A kdyz jeste nechci pouzivat zadny cloud a tahat to pres WiFi taky nemusi byt to prave orechove, abych o mobilnich datech radeji nepsal.

Proste musis data aplikaci nejak predat (jinde bych rekl naimportovat). Treba to pripojis kabelem, spustis ohavne iTunes, pockas 10 minut, nez nastartuji, najdes tam slozku pro tu aplikaci (coz si predpokladam nekde zaregistruje), soubory tam nakopirujes, vyvolas synchronizaci, pockas hodinu nebo dve a hotovo. Tak jednoduche to je ;-) (prehanim jen trochu ;-))

apuka píše:Prace se soubory je jednou z nejdulezitejsich casti kazdeho OS, i kdyz to nekdy navenek pro bezneho uzivatele neni viditelne. Linux (na kterem iOS i Android bezi) ma skvely file management system, da se tam pekne pracovat s pristupami - ale iOS to dovedl do takove "dokonalosti", ze to prakticky bez berlicek naprosto znemoznil.

On tam ten filesystem je, jen k nemu nemas pristup. To je ale schvalne. Cilova skupina jsou nepocitacovi lidi, kterym pojem soubor nic nerika a kdyby videli file manager, tak je odveze zachranka.

Uz jsem to psal. Kdyz chces pouzivat veci od Applu, musis se jim prizpusobit ty, ne naopak. Musis to delat tak, jak to chteji oni a ne jak jsi zvykly. Kdyz jsem dostal prvni iPad, byl jsem z toho uplne konsternovany a rady typu "posli si soubor mailem" jsem povazoval za blby vtip. Kolegove na tom byli podobne. Nakonec jsem dosel k tomu, ze kdyz nevim, jak neco udelat, tak nesmim hledat nic sloziteho, ale naopak si rict "jak by to udelal uplny blbec?" A ono to obvykle funguje, sice je to casto uplne debilni a neefektivni, ale to cilove skupine nevadi, naopak. Ber to tak, ze predchozi zkusenosti s pocitaci, vzdelani a inteligence jsou vylozene na skodu. Nech si udelat par elektrosoku nebo lobotomii a bude z tebe stastny uzivatel iOSu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 21:43

Michal82 píše:Když ti ta aktualizace a hláška vadí není nic snažšího než jí smazat a zamezit tak opětovné hlášce aby na tebe vybafla :D

Diky za nazorny priklad :twisted: To je presne ono. Tak by to udelal uplny blbec a jeste by mu to prislo normalni :D

V normalnim prostredi si clovek nastavi, co se ma stat. Jestli se maji aktualizace stahovat automaticky, jestli to na ne ma upozornit nebo jestli je to ma dokonce automaticky nainstalovat.

Smazani sice zafunguje, ale jen do te chvile, nez se bez ptani stahne dalsi aktualizace. Coz je otazka par tydnu. Nekde jsem videl zpusob, jak tomu zamezit. Naplnit pamet/flashku, aby se tam aktualizace nevesla :D Ano, to je presne zpusob blbcu a smutne je, ze to jinak nejde. Co z toho plyne o cilove skupine si jiste kazdy mimo tuto skupinu dokaze domyslet ;-)

Michal82 píše:Mike udělej pro mě něco - piš klidně o Windows ale nepis o iOS když si nezvládl ani uživatelské základy.

Budu si psat, o cem chci. Ze to pri sve pronikave inteligenci nechapes, je tvuj problem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pát dub 27, 2018 22:00

mike jde to udělat i jinak - stačí zablokovat určité domény a tím přerušit komunikaci se servery ze kterých se aktualizace stahují.

PS: pořád je to snažší než po instalaci Windows zakazovat služby, procesy, porty a dva dny se hrabat v registrech ;)
Jo mohlo by to mít víc funkci, ale iOS je mobilní systém není to desktop jako macOS.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 22:21

Ano, proc to delat jednoduse... zablokovat domeny muzes na svem routeru, ale jak to udelas treba na WiFi ve vlaku?

Zrovna tobe bych se v necem takovem vubec nedoporucoval hrabat, protoze nadelas vic skody, nez uzitku. Takovi lidi si pak stezujou, ze Windows poradne nefunguji a ze je predtim rozvrtali sami, uz nereknou. Ciste pro zajimavost, jake ze to systemove sluzby potrebujes zakazovat a co musis delat dva dny v registry?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pát dub 27, 2018 22:53

mike - krom toho ze musíš byt na Wi-Fi musíš byt i na nabijecce jinak se ti to samo nestahne.

Poměrně dost jen namátkou - bezpečnostní karty, wmcs, fax, vzdálenou plochu, rodičovská kontrola, virtuální stroj, správa konzol, řízení jasu, správce tisku, služba diagnostiky, vzdáleny registr, agent ochrany přístupu, pracovní stanice.... těch kravin je tam víc než dost a 99% uživatelů je nikdy nevyužije a všechny ty služby s dálkovým přístupem jsou jen bezpečnostní riziko - měli by byt v základu vypnute a ten kdo to potřebuje ať si to zapne - nechápu ze je MS tak laxní.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » pát dub 27, 2018 23:00

mike - a jinak fakt končím tuhle debatu, opět si mě přesvědčil ze se v iOS neorientujes a nemá cenu dal na toto tema pokračovat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob dub 28, 2018 1:08

Michal82 píše:Poměrně dost jen namátkou - bezpečnostní karty, wmcs, fax, vzdálenou plochu, rodičovská kontrola, virtuální stroj, správa konzol, řízení jasu, správce tisku, služba diagnostiky, vzdáleny registr, agent ochrany přístupu, pracovní stanice.... těch kravin je tam víc než dost a 99% uživatelů je nikdy nevyužije a všechny ty služby s dálkovým přístupem jsou jen bezpečnostní riziko - měli by byt v základu vypnute a ten kdo to potřebuje ať si to zapne -

:D to psali v The Daily Testicle? :twisted: Prozradim ti tajemstvi. Kdy ma service nastaven manual start, coz ma vetsina z tech, co pises, tak nebezi. Jen ji system muze spustit, kdyz to potrebuje tj. kdyz udelas nejakou akci, kde je potreba (tedy v podstate to, co chces). Kdyz ji nesmyslne zakazes, tak ta akce nezafunguje a budes si stezovat, ze Windows nefunguji. Takhle to dopada, kdyz se v systemu vrta diletant #-o

Tech nekolik, ktere by nebezpecne byt mohly, jako treba Remote Desktop, se musi explicitne povolit jinde. A i kdyz to udelas, neni riziko velke, protoze k tomu nejdriv potrebujes vytvorit sitove spojeni a k tomu zas potrebujes jmeno a heslo, kterym se prihlasujes. Aby to neslo z Netu, tak staci zakazat nekolik portu, pres ktere se tyhle spojeni vytvari. To dela firewall a by default jsou zakazane prave pro pristup zvenku, ale kdyz chces muzes je zakazat kompletne. Na firewallu, ne takhle stupidne. Pripadne na routeru, kdyz chces mit opravdu jistotu. Mam dokonce pocit, ze sitovi provideri je blokuji sami, ale nevim, jestli vsichni a vsude.

A jeste jedno tajemstvi. I kdyz se service spusti, ale nepouziva se (coz je treba Smart Card service), tak to nicemu nevadi. Nezabira totiz (temer) zadne misto v pameti. Dokud na ni neprijde pozadavek, pak se teprve do pameti nacte.

(omluva tem, kdo tomu rozumi, za zjednodusovani)

Michal82 píše:nechápu ze je MS tak laxní.

To je tim, ze nechapes, jak to funguje a pak delas veci, ktere jsou uplne zbytecne :roll: V lepsim pripade, v horsim skodlive. Kdyz nevis, tak je lepsi nedelat nic. Oni v MS zas nejsou takovi debilove, aby dali do obehu system, ktery se musi takhle upravovat.

Nejrozumnejsi, co uzivatel muze udelat, je nainstalovat dobry antivirus, spravne nastavit vztah pocitace k siti (coz nastavi firewall) a dal se v tom nevrtat. Krome uzivatelskych nastaveni, samozrejme. Idealni je nepracovat jako administrator. A rozhodne se nevrtat v registry, na to clovek opravdu musi presne vedet, co dela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » sob dub 28, 2018 6:27

Mike taky ti prozradím tajemství - když tyhle zbytečnosti zakazes systém má pak jinou odezvu.

Nevím kde pořad beres ze si stezuju na něco co sem si sám zakázal.

Pro mě sou tohle zbytečnosti od PC sem vyžadoval jen spuštění několika nainstalovaných programů, poštu a web - vše ostatní je pro mne zbytečné a tedy jen zabírá místo v RAM nebo má nějaký potenciál k chybám a td.

Antivir je další kravina kterou nepoužívám.
Dobře nastavený firewall, pár pravidel, nepoužívat blbiny jako flash player a td.

Znovu - nevíš k čemu mi PC vůbec sloužilo ale budeš tady pouštět teorie o tom ze si pak stěžují ze něco nefunguje a ze sem si to sám rozvrtal.

Jen namátkou - mě třeba vytocilo když běžel 3h rendering a celej ten zázrak od MS spadnul.

Mike tím končím - je to stejný jak s tím batohem kde se do mě jen navazis a půl roku na to napíšeš to samé.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » sob dub 28, 2018 9:26

mike píše:Nekde jsem videl zpusob, jak tomu zamezit. Naplnit pamet/flashku, aby se tam aktualizace nevesla :D

Ty se směješ, ale kolega v práci takto už půl roku blokuje aktualizaci MS Office na ty příšerné O365 - nechává si jen asi 2-3 GB volného místa na disku. Když potřebuje místo, zase nějaký starý soubor odmaže, ale ne moc, aby se tam mezitím nenacpala aktualizace :D
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob dub 28, 2018 22:26

:D to by melo jit normalne vypnout, ne? Mate zleho admina, ktery vam to zakazal?

Kolegu naprosto chapu. Mam Office 2010 a updatovat v zadnem pripade nehodlam. Dalsi verze nemaji nic noveho, co bych potreboval, a jsou hnusne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » ned dub 29, 2018 20:02

Máme zlého admina, updaty chodí jinudy než běžné aktualizace. Dokonce jsou tak otravné, že ti automaticky nejpozději během 4 hodin restartují počítač (a nejde se toho zbavit), což je super hlavně když na něm něco necháš přes noc běžet a ráno na tebe svítí login stránka ](*,)

Je to holt americká korporace a úroveň IT jde neustále dolů (mezi nejnovější výmysly patří, že nejsi na svém počítači admin, takže na každý prd musíš žádat dočasná práva). Docela zábavná je občasná válka o spuštěný MacAffee - poté, co jsme se ho naučili vypínat, tak byl mezi standardní skripty přidán jeden, co kontroloval AV proces a v případě jeho vypnutí jej zase spustil. V současné době je vzájemných kontrol pět - ale existuje pořadí, ve kterém je jde vypnout. Toto pořadí i s maximálními prodlevami je velmi podzemní zboží :D
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 30, 2018 0:09

:D na zabiti, zvlast ten McAfee. Tohle asi znas: https://www.youtube.com/watch?v=bKgf5PaBzyg ;-)

Kdyz nas koupila americka IT korporace, tak jsem to vydrzel rok a odesel sam. Penize nejsou vsechno. Sice nas neotravovala timhle zpusobem, ale mela jine, jsou v tom velmi vynalezavi. A neni to v Amikach, pro ty jsem delal hodne dlouho a uz vlastne zas delam. Dokud nas bylo do stovky, bylo to skvele, pres dve stovky uz obcas neco drhlo, ale dalo se, ale jak je to pres 10000 lidi, tak uz je tam spousta takovych, co akorat zneprijemnuji zivot tem, co se snazi delat neco uzitecneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » pon dub 30, 2018 6:02

Jj, IT podpora si neuvědomuje, že nejlépe svou práci dělají, pokud o nich nikdo neví. Já mám zas na ploše asi 15 ikon na nějaké programy, které tam každopádně nechci a velmi často je ani nepotřebuji. Ale prý dámy v jiných odděleních by si je byly schopny smazat a pak by to neuměli spustit, tak je zakázali smazat a prudí to úplně všechny. A toto není americká korporace, ale česká firma s necelými 400 lidmi. Jediný, co šlo, bylo posunutí nepotřebných ikon za okraj plochy.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon dub 30, 2018 7:05

Hafi píše:Jj, IT podpora si neuvědomuje, že nejlépe svou práci dělají, pokud o nich nikdo neví.
No jo, pohled z druhe strany: taky nas sef rikal, ze idealni stav pro administratory v nasem datovem centru by byl, kdybychom si vylozili nohy a nemeli cely den do ceho pichnout (bo vsechno funguje, jak ma, bo se o to starame "proaktivne"). Ono to po jistem case (a hodne prace) tak nakonec uz 3/4 smeny vypadalo, kdyz jsme vymysleli spoustu automatizace, ale tem vyssim sefum se zacalo zdat, ze mame asi malo prace, kolegy, co delali na jinem (napr. Windows administratory) taky sralo, ze nemame do ceho pichnout, takze jsme nakonec dopadly tak, ze jsme delali naprosto zbytecne veci, petkrat vykazovali vsechno a pro kazdou petiminutovou praci jsem museli delat pulhodinovou administrativni praci - zapsat to do 3-4 ruznych systemu, oduvodnit, co jsme delali, proc jsme to delali a proc jsme to udelali prave tak, jako... ](*,). Po letech to stejne skoncilo tak, ze usoudili, ze na 24/7/365 podporu nekolika fabrik s dokopy cca 10000 uzivatelu staci 3 lidi - to byl hlavni impulz, proc jsem tam skoncil...

Takze se tak moc nediv, ze i normalni administratori se obcas snazi vykazat nejakou hlavne dobre viditelnou (a lehce zduvodnitelnou) praci. Nejlepe takovou, kterou uspokoji nejdulezitejsi zenske v kanclich, kde se pulku dne jenom vykecava a nic nedela - zato kdyby neco nebylo tak, jak si predstavuji, tak se nevahaji stezovat az na nejvyssi mista, ze jak jim zelee pozadi ikony misto oblibene ruzove znemoznuje delat jejich praci :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 30, 2018 15:33

@Hafi: chapu, ze to otravuje, ale nejake ikony navic jsou proti povinnemu McAfee uplna prkotina ;-) Spis je to ale vizitka IT oddeleni, ze neumi nebo nechce uplatnit restrikce jen tam, kde je to potreba. Ovsem 400 lidi uz asi presahuje kritickou velikost firmy. Idealni je do 50 - 100, jelikoz se jeste vsichni znaji nebo muzou znat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod budo » pát kvě 25, 2018 8:22

Kdyby někoho štvaly šíleně odfláknutý virtuální klávesnice na mobilech, tak můžete mrknout sem. Dneska jsem to po mnoha měsících nevydržel, hledal radu, nenašel, v tématicky nejbližším vlákně jsem si naštvaně ulevil a pár minut na to jsem našel celkem rozumný kompromis.

https://androidforum.cz/viewtopic.php?p ... 4#p1163754
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Pokec