Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » sob pro 8, 2018 18:46

Zdarec potřebuju poradit.
Mám W10 - domácí síť a v ní přes printservr zapojenou normální tiskárnu ( teda multifunkční se skenerem )
Potřebuji na te tiskárně rozjet ten skener.
Pokud to zapojím normálně do PC přes USB, tak skenovací program najde skener a funguje to bez chyby.
Když je to v síti program skener nevidí a neskenuje.
Neznáte někde skenovací prográmek, který by to uměl. Vyzkoušel jsem asi 5 a nic. ( podotýkám, že free programy )
Jestli nenajdu FREE, budu muset opatřit nějaký placený, což se mi pro velmi malou frekvenci skenování nechce.
Pořád ještě vždycky přepojím tiskárnu přímo do PC a skenuji. Jsem ale mrcha lenivá a nechce se mi to dělat, tak bych raději nějaký síťový.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob pro 8, 2018 19:52

O programku nevim, ale co zkusit remote desktop? Pripojis se na server a budes ovladat skener jako bys sedel primo u nej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » sob pro 8, 2018 20:10

Nevím co tím myslíš? Neznám. :((
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob pro 8, 2018 20:18

Na svem PC vidis plochu vzdaleneho PC a ovladas ho, jako bys u nej sedel. Windows to umi samy od sebe, jen je to potreba nekde pozapinat. Na serveru, aby ti to dovolil (ale mozna to povolene uz mas). Lokalne spustis Remote Desktop Connection a pripojis se. Na Win7, na Win10 se to muze jmenovat trochu jinak.

Zkus pohledat, neni to slozite.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Kjuba » sob pro 8, 2018 20:19

Aldo: Chápu správně, že ta tiskárna nemá vlastní síťovou kartu, takže ji nelze připojit do sítě přímo UTP kabelem. Protože jestli je to tak, tak máš asi smůlu. Si myslím.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » sob pro 8, 2018 20:25

Ano, tak to je. Je to normální tiskárna a do sítě je připojena přes externí printservr. Tisk v síti normálně funguje ale skenování ne, protože ten skenovací prográmek tu tiskárnu v síti nevidí.

Vidí ji jen když je normálně připojena přímo do PC přes USB. To ji zase nevidím já na jiném PC páč není v síti.

Ještě jsem ji měl kdysi připojenou normálně do PC a mohl jsem ji ovládat z druhého PC připojeného do sítě. Jenomže jen tehdy, když bylo to 1 PC s tiskárnou zapnuté. Tahle varianta se mi ale nelíbila, tak jsem si koupil ten externí printservr.

Tisk v síti je pro mě prioritou, ale to skenování bych chtěl taky, ale není to až tak důležité.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob pro 8, 2018 20:32

Zkusil jsem Google a vypada, ze by to jit melo. Vypadlo na mne treba tohle: https://www.blindscanner.com/
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » sob pro 8, 2018 20:37

Díky, tohle jsem už taky našel, ale chtějí to zaplatit.
Nejsem si úplně istý, ale měl jsem to asi nainstalované a je to jen trial verze. Ale vyzkouším a poreferuji.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod JoseD » sob pro 8, 2018 21:17

Aldo píše:Zdarec potřebuju poradit.
přes printservr zapojenou normální tiskárnu

Ahoj,

chtělo by se to kouknout na dokumentaci toho printserveru (co to je zač?) , je to většinou vlastně malinkej linuxovej počítač. No a pokud tiskárnu nezná, tak se vůbec nemusí umět domluvit.

V praxi jsem to zatím řešil tak, že (když to tiskárna uměla) nastavila se, aby scanovala do nějakého síťového disku (NAS) a useři si to pak od tamtud stáhovali. Ale to uměj jen síťový tiskárny..

Jednou Zákazník chtěl ušetřit na tiskárně, a pak jsme jim kupovali dlouhý aktivní USB prodlužovák. :)

Ale funkční scan přes USB print-server jsem ještě neviděl.
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Kjuba » sob pro 8, 2018 21:36

Nevím, nechám se překvapit, ale plně souhlasím s poslední větou, že přes printserver to nepůjde.

Žádný z mě známých programu na skenování (včetně placených) se k tomu skeneru v té tiskárně neproroutuje.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob pro 8, 2018 21:41

Ono by asi nebylo od veci napsat, co je to za printserver. Technicky to resitelne je, ale jestli v konkretnim pripade i prakticky tezko rict.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod budo » stř pro 12, 2018 23:22

máte někdo dobrou radu k tomuhle? díky
https://groups.google.com/d/msg/gmail-g ... OzRyW0DwAJ
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod GreyMouse » pát pro 14, 2018 0:59

Google nebude sám, kdo to řeší takhle alibisticky. Přehled nemám, ale pokud vím, na facebooku si děti běžně přidávají pár let, aby jim to umožnilo založit profil. Vysvětlení pro povinnost uvést datum narození je: "Uvedení data narození nám pomáhá zajistit, že vám zprostředkujeme prostředí Facebooku, které je vhodné pro váš věk." A do 13 (15 ?) let patrně platí, že vhodné prostředí = žádné prostředí.

Pokud bych doma neposlouchala pořád, že "Všichni kluci už Youtube v mobilu mají, jenom já ne", tak bych to asi vůbec neřešila a na Youtube se vykašlala. Čím dýl se junior dokáže zabavit i bez mobilu, tím líp. I bez nabízení lákadel bude za pár let nejspíš k mobilu přirostlý a budete rádi, když ho odloží aspoň při stědrovečerní večeři ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » pát pro 14, 2018 7:04

Tohle souvisí s tím, že se celkem nedávno přijímala směrnice tuším o ochraně osobních údajů (?). V ní byl pro tyto online giganty zdola omezen věk uživatelů, přičemž členským státům byla dána volnost v tom, jakou přesnou hodnotu z daného intervalu (tuším 13-16 let) zvolí. U nás to tradičně vypadalo na 13, pak to, myslím, změnili na 15? Ale už jsem to nesledoval. (V zásadě šlo o to, od jakého věku "předhodit" děti reklamním monopolům a harvestorům dat.)

Zkusil bych FOSS alternativu jako je třeba NewPipe - měl by to být parser youtubu bez sledování, reklamního zacílení apod. Jestli to půjde bez udání věku, to nevím, osobně jsem nezkoušel, ještě jsem se k degooglizaci telefonu nedostal :(

GreyMouse píše:pokud vím, na facebooku si děti běžně přidávají pár let, aby jim to umožnilo založit profil

Někde jsem četl, že dnešní náctiletí považují fb za místo, kde si babičky vyměňují recepty a frčí něco úplně jiného :D
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř pro 19, 2018 21:53

Microsoft :axe: Potreboval jsem updatovat Windows 10 na nejnovejsi verzi. Protoze kolegum cosi prestalo fungovat a ja jsem to na starsi verzi nemohl zreprodukovat. OK, nejdriv opravit rozbity Windows Update. Proc, kdy a jak se rozbil netusim, ale bez toho update hlasilo chybu. Pak tedy spustit update na verzi 1803 a jit spat. Posledni je ale 1809 a tomu se automaticky instalovat nechtelo. Takze stahnout jakysi update assistant a vynutit to. Nejdriv stahnout update, OK, pak updatovat. Spustil jsem to a sel ven s tim, ze po navratu to bude. Hodinu a pul a ono to jeste nebylo #-o Nakonec to trvalo dve hodiny a za finalni fazi bych nekoho zabil, tedy toho blba, co vymyslel, ze se pri tom bude obrazovka periodicky ztmavovat a zas rozsvecet. To musel byt nekdo z marketingu.

Vysledek: je to pomalejsi, ohavnejsi a jsou tam nove chyby. Bohuzel Win7 byly vrchol a od te doby to jde dolu... Zustanu u Win7, dokud to bude mozne, Win10 jsou jen na testovani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv pro 20, 2018 7:00

mike píše: Zustanu u Win7, dokud to bude mozne


Ty jo, já se v něčem s mikem shodnu :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Kjuba » čtv pro 20, 2018 13:45

mike: Vem si prášek :-). Normální člověk si na svém systému, ať je jakýkoli, nainstaluje virtualizační software. Pod ním si nainstaluje z ISO souboru poslední sestavení těch 10tek, otestuje, co potřebuje a pak celý virtuál vymaže. Jestli mi to celé zabere 15 minut, tak je to moc.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv pro 20, 2018 14:59

@Kjuba: Bez toho abych mika obhajoval a ci co, ale on - pokud si dobre pamatuji - dela na low-lewel driverech pro OS - obavam se, ze takove veci se na virtualech testuji ponekud obtizneji, vysledky nemusi byt ty same jako na skutecnem systemu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv pro 20, 2018 16:35

Tak nejak. Neco jde ve virtualech obtizne, neco vubec. Misto toho mam multiboot.

Navic o tohle v podstate neslo, ten system potreboval updatovat tak jako tak. Jak ho skoro nepouzivam, tak se sam neupdatuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Kjuba » čtv pro 20, 2018 17:10

OK, v tom případě jistě má na testování samostatnou mašinu, kde je schopen rychle nainstalovat požadovaný systém z obrazu disku. Jako nějaký Acronis stojí pár šušní. Stačí nainstalovat aktuální verzi OS a zazálohovat. Kdykoli později to obnovíme na čistý kompletní během 5ti minut. Vyzkouším a můžu zahodit. Nevím kolik různých typů OS takhle k testování potřebuje, ale jistě to lze mít na NASu nebo na externím disku a dle potřeby naloadovat do kompu.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Kjuba » čtv pro 20, 2018 17:12

A jinak klidně, zůstat u Win7 může být řešení. Ale je to dočasné, nesystémové řešení.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv pro 20, 2018 17:33

Proc nesystemove? Cilovy system pro vyvoj je porad Win7 a vyse a jeste dlouho bude. Teprve nedavno se upustilo od XP. Velke firmy jsou v prechodu na novy OS jeste konzervativnejsi, nez ja a pp ;-) A pak je samozrejme nejlepsi vyvijet na nejnizsi verzi systemu, protoze pak clovek omylem nepouzije neco, co v ni jeste nefunguje. Ze jsou v MS matlaci, kteri dokazou v nove verzi rozbit i to, co uz 20 let funguje, je holt smula.

Jinak si to predstavujes jak Hurvinek valku. To, co pises, delaji testeri az je k dispozi finalni hardware. Ted mam prave jeden prototyp, ktery je pomerne krehky a prehazovat ho mezi masinama mu neprospiva (uz jsem takhle jeden rozbil), nehlede na to, ze prebootovat na jiny system je vyrazne rychlejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Kjuba » čtv pro 20, 2018 19:08

Nojo, jasně. Máš jako vždy pravdu. Nejlepší bude teda čekat na aktualizaci systému, používat dual boot a nadávat na to. Respektive si stěžovat na fórum o outdooru. Jojo. To bude nejlepší.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv pro 20, 2018 20:56

:D o sve praci, ktera mne zivi, neco malo vim a troufnul bych si rict, ze vic, nez nekdo, kdo ani nevi, co delam 8) Az budu nekdy potrebovat vyresit problem, ktery nemam, tak se na tebe s duverou obratim :twisted:

Porad mi ale unika, cos presne nepochopil na tomhle:
mike píše:Navic o tohle v podstate neslo, ten system potreboval updatovat tak jako tak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Kjuba » čtv pro 20, 2018 21:56

Bla bla. Nepochopil jsem hlavně to Tvoje neustálý lamentovaní nad vším a tu Tvoji nekonečnou bohorovnost, s jakou tady poslední dobou kážeš tu svou pravdu.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát pro 21, 2018 2:39

Taky jsi mi cim dal vic sympaticky :twisted: Zabavne, kdyz tohle pise nekdo, kdo ma asi nejvic stiznosti k tomu, co kdo pise a jak forum (ne)funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned pro 30, 2018 13:08

Ještě dnes a zítra mám skrz naši vesnickou wifi přístup ke sledování TV (zadarmo, lépe řečeno jako bonus k členství/příspěvkům wifi). To mi má pozítří skončit.

Jde mi JEN A POUZE o občasné sledování čété1 v pc (předpopiča 18:55 + zprávy do půl osmé než doma v telce skončí seriál (ulice) na nově, pak už můžu čumět do telky.

A tak hledám alternativu.

Naše jsem (zdarma) i-vysílání čété, ale ..... po kliknutí na daný pořad, se mi na chvíli prosvítí načítací ikona (točítko) a pak .... už nic - černý obdélníček, přehrávání se nekoná. Blokátor reklam mám pro tu stráku vypnutý, nastavení + globální nastavení (pravá myš) jsme proklikal a nevypadá to, že bych tam měl něco špatně.

Otázka: kde/co nastavit jinak aby mi to hrálo?

pred spusenim.jpg


po spuseni.jpg


cerne okno.jpg


napoveda.jpg



W7 Profi 64bit, IE11, blokátor reklam vypnutý.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » ned pro 30, 2018 16:19

Hádám, že si to načítá před spuštěním vysílání reklamu z jiné stránky, která neprojde adblockem. Zkus ho vypnout globálně, ať zjistíš, jestli to pomůže...a pokud jo, tak bude pak chtít upravit filtry.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned pro 30, 2018 16:24

Adsfiltr sem teda pokusně globálně vypnul a .... výsledek stejný, černý obdélníček a jinak nic. Ale kuju za nápad.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » ned pro 30, 2018 16:32

V jakemmprohlizeci se nanto koukas? Prehrava se to totiz v Adobe Flash Playeri (viz ta posledni fotka) a ten se ted musi vsude zvlast povolit, resp. v Chrome se to musi udelat pred kazdym spustenim prehravani (vlevo vedle adresniho radku klik na ikonu zamku, vybrat Flash Player a povolit jej, nakonec stranku musis reloadnout az potom se to spusti.
(Prosim, nepiste, blbe poznamky ze to uz davno meli udelat v HTML5 - to neni plnohodnotna nahrada Flashu i kdyz se to snazi tak prezentovat. To ale nic nemeni nantom, ze Adobe zmrvil krasny a skvely Flash :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec