Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát kvě 8, 2020 23:48

Zkus. To druhe by fungovat melo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned kvě 10, 2020 23:19

Proc mi spameri nabizeji horke divky? Si snad mysli, ze jsem lidozrout? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon kvě 11, 2020 14:35

mike píše:Z pohledu urednika to takhle mozna smysl dava, ale z pohledu programatora by to bylo silene.
Tak vzhledem k tomu, ze s takovymi SW dennodenne pracuji a to v multijazykove a taky jsem neco takoveho jsem delal i jako programator, tak vim, ze takove reseni (totalne oddeleni hlasek od samotnych programu do samostatnych tabulek podle kodu je jedine rozumne reseni vetsich multijazykovych SW :wink:. Delaji to vsichni vyrobci, jen detaily se ruzni.
Programatori to nemaji moc radi (nebyl jsem vyjimlou), protoze to vyzaduje premyslet dopredu, blbe se to dela, kdyz mas jazyky s totalne odlysnou gramatickou a vetnou skladbou (staci si vzit cestinu a madarstinu :evil:, ale jsou horsi ), ale jinak si jen pridelas praci pri updatech a upgradech v ruznych jazycich. Predstav si, ze bys to delal v 50-ti...

Ceske nazvy (a jeste s diakritikou) funkci v Exceli byla jak atomovka na pokrocile uzivatele :smt070. Tehdy jsem prestal delat funkce a makra v nem. Nevim, jak je to ted, myslim, ze to uz nejak jde, ale zpocatku to opravdu slo spustit jenom na stejnych lokalnich verzich. Coz bylo naprosto silene v multijazycnim prostredi :twisted: ](*,).

jeste lepsi ale je, kdyz inteligentni SW si odvozuje jazyk, kterym komunikuje s Tebou ze systemoveho jazyku Widel. Az do nejmensiho detailu, samozrejme bez moznosti zmeny.
Mas anglicke Widle, chces si stahnout vyplatni pasku - samozrejme dostanes anglickou. OK, to jeste jde. Ale kdyz potrebujes nejake potvrzeni od mzdove uctarny, napr. kvuli danim a tam najdes vyber stovky formularu - vsechny v jazyku anglickem. Tak zkus si tam najit ten Tvuj s presnym nazvem, jak to vyzaduje danovy urad.
Nebo zkus zajit nekde v CR s anglicky vygenerovanym potvrzenim... :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » pon kvě 11, 2020 15:13

...mi apuka připomněl, že jsem chtěl zkusit převod souboru mezi CZ a EN excelem. A zjistil jsem, že už nám i na server dali český Excel, takže nemohu zkusit.

Ale zkusil jsem použití funkcí, který jdou jen v office365 v běžném excelu...a víceméně to nefunguje.
Po otevření to v dané buňce k funkci doplní nějaký prefix "_xlfn." a zobrazuje to správnou hodnotu. Ale v momentě, kdy sáhnu do jakékoliv zdrojové buňky té funkce to hodí chybu #NÁZEV? a tím to skončí.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon kvě 11, 2020 16:12

Hafi píše:Ale zkusil jsem použití funkcí, který jdou jen v office365 v běžném excelu...

Co tim myslis?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon kvě 11, 2020 16:28

apuka píše:Tak vzhledem k tomu, ze s takovymi SW dennodenne pracuji a to v multijazykove a taky jsem neco takoveho jsem delal i jako programator, tak vim, ze takove reseni (totalne oddeleni hlasek od samotnych programu do samostatnych tabulek podle kodu je jedine rozumne reseni vetsich multijazykovych SW :wink:.

Moment, to jsou dve ruzne veci. Rec byla o seznamu hlasek podle cisla chyby dostupnem pro uzivatele. Tohle jsou jazykove resources podle internich cisel hlasek (ne chyb), ktere uzivateli dostupne nejsou. To prvni nebyva, to druhe je bezne. Taky jsme to tak delali. Vzdycky se pred releasem sebraly vsechny resources, nacpaly do textoveho souboru a poslaly firme zabyvajici se preklady. Jejich zamestanci hlasky prelozili bez jakehokoliv kontextu do milionu jazyku, my jsme to vzali a priplacli k programu. Tak, jak to lezelo, bez jakekoliv kontroly, protoze stejne nebyla jak udelat. Tohle je bezny postup a vysledky lokalizaci podle toho vypadaji :?

Porad ale nemas zpusob, jak z hlasky v ujgurstine dostat anglickou nebo ceskou. Protoze ten seznam nemas. Program by to zvladnul hrave, ten ma vsechny verze a kdyz hlasku zobrazuje, tak nedela nic jineho, nez se pouzije interni cislo resource (ne chyby) a bud vybere jazykovou variantu sam nebo to necha na OS. Takze by se dalo udelat, co jsem psal, ze by sis mohl jazyk hlasky zmenit, ale to by tam nekdo musel vyber umoznit. No a jelikoz takovou vec potrebuje asi tak jeden uzivatel z milionu, tak to nikdo neudela.

Puvodni rec ale byla o tom seznamu. Jeho zverejneni se budou vsichni silne branit, protoze pak uz by sla flexibilita uplne do kytek. Aby k necemu byl, tak by se musela udrzovat zpetna kompatibilita tj. jednou zverejnis hlasku, tak uz ji nemuzes zmenit. Jinak by platila jen pro verzi 1.2.3.4, ale pro verzi 1.2.3.5 bys musel mit jinou. Na tohle se ti kazdy z vysoka.

apuka píše:Programatori to nemaji moc radi (nebyl jsem vyjimlou), protoze to vyzaduje premyslet dopredu, blbe se to dela, kdyz mas jazyky s totalne odlysnou gramatickou a vetnou skladbou (staci si vzit cestinu a madarstinu :evil:, ale jsou horsi ), ale jinak si jen pridelas praci pri updatech a upgradech v ruznych jazycich. Predstav si, ze bys to delal v 50-ti...

Programatori to nemaji radi, protoze je to neflexibilni. Preklad nejakou dobu trva, takze se nedela z finalni verze, ale nejakeho release candidate a kdyz behem testovani zjistis, ze tam potrebujes nejakou hlasku pridat, tak se tomu vsichni odpovedni za release silne brani. A ano, pocet jazyku byl v desitkach, presne cislo nevim, ale 50 to byt mohlo.

apuka píše:jeste lepsi ale je, kdyz inteligentni SW si odvozuje jazyk, kterym komunikuje s Tebou ze systemoveho jazyku Widel. Az do nejmensiho detailu, samozrejme bez moznosti zmeny.

To je to, co pisu vyse. V programu nechas zobrazit hlasku z resources a vyber jazyka nechas na OS. Dela se to bezne a prijde mi to logicke. Samozrejme by bylo idealni, kdyby sis mohl volbu jazyka nastavit pro kazdy program zvlast, ale zas, je to neco, co potrebuje jen velmi malo lidi. Ne ze by se mi to libilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » pon kvě 11, 2020 21:38

mike píše:
Hafi píše:Ale zkusil jsem použití funkcí, který jdou jen v office365 v běžném excelu...

Co tim myslis?

V Office365 je k dispozici vždy nejnovější sada funkcí. Z části proto, že to umí snadno aktualizovat, z části proto, že chtějí raději pravidelné než jednorázové platby, tedy musí poskytovat něco navíc, tedy některé funkce neuvolní do první možné, ale až do další verze desktop excelu. Namatkově maxifs byla v o365 dříve než vyšel excel 2016, ale implementovaná je až ve verzi 2019. Pokud se soubor vytvořený v 365 otevřu v Excelu 2016, dopadnu viz výše.
Samozřejmě, vždy to jde nějak obejít, ale někdy ne přímočaře.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon kvě 11, 2020 23:05

Jo takhle. To je ale logicke chovani, ne? Co by to melo udelat, kdyz ty funkce neumi?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 14, 2020 14:00

Poradí mi tady někdo něco?

Tady sem se rozepsal co bych chtěl - rušičku mobilu do auta.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod tsunami » čtv kvě 14, 2020 14:05

Pokud se stane nehoda nebo jiný průser a bude někdo muset volat z telefonu, co budeš dělat? Vezmeš si na triko, že se někdo nedovolal jen proto, že ses ty rozhodl?
Udělej si plechovou schránku do které vždy telefon zavřeš. To je nejspíš nejmíň konfliktní.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv kvě 14, 2020 16:06

:D souhlasim s tim, co napsal nekdo v tom vlakne:
Cely tema je overkill jak noha, kdyz to jde vyresit par kliknutima v telefonu, proc vymejslet neco, co je davno vymysleny?

Mas v zasade tri pouzitelne moznosti a rusicka mezi ne nepatri:
1. Faradayova klec. Nejake to pouzdro nebo prihradka vylozena alobalem. Asi se to bude muset udelat peclive.
2. Automaticke prepnuti mobilu do letadloveho modu. Android to umi, jen musi nejak detekovat, ze je v aute. Tj. treba pres ten BT. Tohle je IMO nejlepsi reseni, protoze je plne automaticke a kdyz vylezes z auta, tak se zas zapne.
3. Manualni prepinani. Vlezes do auta, prepnes mobil (nebo ho uplne vypnes) a pri vystupu naopak. Presne jako v letadle. Trochu nepohodlne a pro sklerotiky ne moc ucinne, ale zas budes mit dny, kdy te nebude nikdo otravovat ani mimo auto :twisted:

v okamžiku, kdy bych zhasnul motor v autě, by se mobil "oživil" a těm volajícícm pípla SMS, že už sem dostupný.

Tohle funguje opacne. Kdyz se mobil prepne na prijem, upozorni te na neprijata volani a ty jim zavolas zpatky. Tohle bezne pouzivam, protoze spousta lidi telefonuje, kdyz slusny clovek jeste spi 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 14, 2020 17:29

Kuju za názory.

Fčíl sem domyslel ešče jeden (pro mne velmi žádoucí) důsledek, kdyby taková nějaká rušička bylav autě: znemožnílo by to e-callu bonzování. Oach!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 14, 2020 17:37

Ať to nemusím někde studovat: režim "letadlo" (kterým jsou některé mobily vybaveny) = nepřijímá hovory ani SMS, v síti je "nedostupný" ?

Pokud je to tak, tak musím zjistit, jestli ho můj stávající (RG500) resp. budoucí (N8110) tydlifoun umí a jestli to jde aktivovat rychle = nejlépe "jedním kliknutím". To bych se naučit mohl, při vlezu do auta kliknout (než ho odložím do stř. přihrádky)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv kvě 14, 2020 17:57

Rezim letadlo vypina GSM modul a vetsinou i WiFi/BT moduly, proste nic "nezari". V siti nedostupny. Ale asi zalezi jak to ma ktery androidi mobil, ty ja neznam. Na iPhonu zapnu letadlo jednim hmatem a vsecky moduly (krome GPS a volitelne taky low-power BT pro hledani ztraceneho/ukradeneho mobilu) se vypnou (a nezerou baterku, je to muj zakladni mod nekde na treku, GPS/mapy funguji furt ale tel. vydrzi mnohem dele). I v rezimu letadlo ale muzu zapnout treba WiFi ci BT ci oboje a pripojit se na WiFi v letadle (nebo jakoukoliv jinou) a mit pritom vypnuty GSM modul, takze se mi nikdo nedovola.
Naposledy upravil FrantaKrajta dne čtv kvě 14, 2020 18:09, celkově upraveno 2
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 14, 2020 18:01

Kuju. Budu to študovat v obou svých mobilech. Kéž bych to v nich našel.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv kvě 14, 2020 18:09

Ta nova N8110 4G ale fakt nevim - to bezi na nejakem jejich proprietarnim systemu, ne? Nekde tam Letadlo bude taky, jen asi schovane v menu. Treba N3310 (3G) to ma schovane v Menu/Settings/Connectivity/Flight Mode, o zadne zkratce bohuzel nevim. 8110 ji treba ma, musis zkoumat :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 14, 2020 18:39

neznam ty posledni firmwary protoze moje N6230i je z jinyho stoleti :D jestli u nokie uz nefunguje namacknuti vypinaciho tlacitka, ktery nabizelo vice modu jako letadlo, normalni, tiche zvoneni, vypnout, tak to pekne potento... :D protoze mam duplikovanou sim a su fakt zvykla jen hodne rychlym prepnutim na dve namacknuti prepinat mezi aktivnim a pasivnim modem a tohle by me teda pekne s*** se s tim furt drbat nekde zanorene v menu.

mozna by slo po chvilce hrani namapovat pod to tlacitko s rychlou volbou, me prijde, ze nokie mladsi 10 let maj totalne dosranej system tak, ze jejich pohodlnost pouziti jenom klesa a klesa... ani se nedivim, ze uz je nikdo nechce.

moje cestovni nokie (protoze se bojim o svoji 15let starou milovanou a opecovavanou) ma lepsi jenom vydrz baterky, jinak vubec ale vubec nic... proste samy kompromisy...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9403
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv kvě 14, 2020 20:03

@pp: nevim jak v tve praveke verzi Androidu, ale co mam ja (9.0. tusim) to na jeden klik je. Vytahnes menu z horniho okraje a tam je na to ikonka. Tipuju, ze to by to nejak slo dat i primo na desktop, ale mne to takhle staci, pouzivam to denne (pred spanim a po probuzeni).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 14, 2020 23:49

sice to nevyřeší spolucestující, ale pokud ma telefon nfc, tak nejsnazší by bylo přilepit do přihrádky v autě, kam telefon pokládáš nějaký nfc tag.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát kvě 15, 2020 0:04

To je zajimavy napad, ale to by ten telefon musel umet prepnout do airplane modu na zaklade toho tagu. Umi?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát kvě 15, 2020 6:59

StávajícíRG500 prý NFC má, ale nevím jak ho použít a proč bych se zo učil, když za chvíli pude pryč.

Btw, RG500 má režim létadlo na jedno dlouhé stisknutí a pak klik. Snad se to naučím.

A u budoucí N8110 to zjistím, až ji zprovozním.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát kvě 15, 2020 13:09

Tak jo, režim létadlo funguje. To byl klid za kniplem. \:D/

Fčíl sa ešče naučit to létadlo automaticky s vlezením do auta aktivovat a hlavně po vylezení z auta deaktivovat. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » pát kvě 15, 2020 13:28

afaik nastavení konkrétního režimu na základě kontaktu s NFC tagem lze. Vím, že to tak jde třeba ztišit na noc na základě odložení na noční stolek s nalepeným nfc tagem. Předpokládám, že nastavit tam airplane mode by taky mělo jit. Ale zkušenosti nemám, jen vím, že by to jít mělo.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát kvě 15, 2020 17:28

@pp: to jsi jako fakt doted neznal airplane mode? :D Co delas s mobilem v noci? Vypinas ho?

@Hafi: na svem mobilu to nikde nevidim, ale nijak podrobne jsem to nezkoumal. Nejsem si uplne jisty, jak by to bylo prakticke. NFC ma hodne maly dosah, takze by telefon musel lezet primo na tom tagu a jeste asi spravne natoceny. Plus to, ze NFC se obvykle aktivuje on-demand, aby zbytecne nevybijelo baterku protoze na detekci pasivniho tagu potrebujes vytvaret elektricke pole. Mozne uz je ale spotreba srovnatelna s BT apod, to nevim. Asi by se pro tyhle ucely pole dalo zapinat jen obcas v ramci setreni, treba jednou za minutu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát kvě 15, 2020 17:32

Znal (věděl sem, že existuje, ale nevěděl/nezajímalo mě, esli ho vůbec mám ve svém mobilu).

Na noc nevypínám, přepínám na "silent". A paxe ráno někdy divím i ušama, kdo a kdy v noci mi volal. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát kvě 15, 2020 17:40

Vyhoda airplane modu je prave v tom, ze se volajici okamzite dozvi, ze nejsi dostupny. Plus to, ze ti telefon nezari v noci u hlavy a nevybiji se (tolik).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod slash1111 » pát kvě 15, 2020 17:55

@pp a preco ho teda na Silent neprepinas aj v aute (ked uz tuto funkciu poznas a si na nu zvyknuty...)?
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát kvě 15, 2020 18:04

Protože to by volající nevěděli proč to nezvedám (a mohli by začít panikařit).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát kvě 15, 2020 18:27

Puvodne: pp nezveda vyzvanejici telefon! Asi je po nem!

Ted: pp telefon je nedostupny! Asi je po nem!

:twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » pát kvě 15, 2020 22:34

mike píše:@Hafi: na svem mobilu to nikde nevidim...
chvíli jsem googli a asi v androidu to default není, v BB OS10 na to bylo předpřipravené řešení. V androidu potřebuješ k tomu nějakou app. NFC afaik moc nežere. A pokud má puštěnou GPS, tak by možná nějaká app mohla umět stlumit telefon i na základě rychlosti pohybu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Pokec