Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv črc 1, 2021 18:11

:finga:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » čtv črc 1, 2021 18:42

@mike: tohle mám opravdu podchycený, ale způsoby, jakými se chráním, logicky prozrazovat nebudu. Sám jsem to vymyslel a ty víš, že autistický mozek dokáže věc analyzovat a vymyslet do toho nejmenšího detailu, přičemž počítá úplně se všemi možnými scénáři. Dal jsem si s tím práci a nějakej ten čas tomu věnoval. Ono hodně udělá už jen samotný fakt, že na internetu neexistuju, nemám žádné "známé", prostě nic.
Není až tak těžký vymyslet svůj "firewall". Jen já na to šel úplně jinak, než by to udělala většina lidí. Vymyslet se dá opravdu hodně věcí, různé služby se dají různě nastavit....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » čtv črc 1, 2021 19:31

Nové Win11 mají požadavek na webkameru v HD rozlišení. Prý kvůli Hello. Jakoby to snad všichni chtěli používat.
Tohle se mi vůbec nelíbí :((
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv črc 1, 2021 20:10

Vetsina vyrobcu laptopu ma na kamere krytku a kdyz ne, tak ji muzes prelepit. Je to pozadavek pro vyrobce, aby se uzivatele mohli logovat ksichtem, coz mimochodem funguje uz ted docela slusne, vyzkouseno. Podstatne slovo je MOHLI, neni to povinne.

No a v dobe koronavirove silne narostlo pouzivani telekonferenci a Teams, ktere maji byt ve Win11 soucasti systemu. Z nejakych mne nepochopitelnych duvodu spousta lidi kameru pouziva, coz je dalsi duvod pro vyrobce, aby tam byla. Opakuju, pro vyrobce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv črc 1, 2021 20:14

Popravde, obcas si pripadam jako cerna ovce, kdyz jako jediny z pritomnych nemam zapnutou kameru ;-) Zvlast managori si na to z nejakych duvodu potrpi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv črc 1, 2021 23:56

Fakt má už většina notebooků krytku? Jsem takovej ještě neviděla, ale je pravda, že máme samé několik až hodně let staré kousky, asi se to rychle mění.

Asi jsou vaši managoři zvyklí na Orwellova Velkého bratra :wink:

Mě nedávno pobavilo jedno veřejné jednání. Nejprve mělo kameru spousta lidí. Pak si to postupně vypínali, až zbyli jen ouřadové a ti si to nakonec povypínali taky a kameru pouštěli jen když si vzali slovo.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát črc 2, 2021 0:12

No, asi jsem mel napsat, vetsina laptopu, co jsem v poslednim roce videl, coz nemusi byt reprezentativni vzorek, jelikoz mame spis vykonnejsi a tudiz drazsi modely.

Mam tu i jeden prototyp kiosku, ktery krytku nema a na ten kdyz se krive podivam, tak mne prihlasi :twisted:

To nema s Orwellem nic spolecneho, i ja jakozto asocial citim, ze je lepsi se druhemu koukat do obliceje, kdyz se s nim bavis. Proste kdyz vsichni pracujeme na dalku, tak aspon tenhle lidsky konkakt. Ale bordel za sebou si kvuli tomu uklizet nebudu :twisted: Existuje sice virtualni pozadi, ale to je zatim horsi, nez ten bordel, divne se to komiha a vlni, jak clovek hybe hlavou.

No a navic mi meetingy casto planuji tak brzo, ze behem nich teprve snidam 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát črc 2, 2021 0:46

Tohle mne pobavilo: Gatesova pověst je jen dobré PR, v práci byl tyran, říkají zaměstnanci

Jiná z jeho bývalých spolupracovnic pak ale tvrdí, že Gates nejednal na pracovišti neférově. „Přišel mi vždy dost přímý a upřímný. Myslím, že na každého křičel stejně,” říká.

:lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » pát črc 2, 2021 6:21

Já vím, že kamera se dá zalepit, to taky mám. Otázkou je, kolik dnešních laptopů má kameru odpovídající požadavkům Win 11. Já netuším, jaký rozlišení má moje kamera, tenhle údaj mě fakt nezajímal. Dá se to nějak zjistit?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod oodoow » pát črc 2, 2021 6:59

Co je HD rozlišení? Většina laptopů má dnes kameru 720p, pár laptopů má 1080p, ale to je spíš výjimka. V příštích letech to bude standard hlavně díky velkému rozšíření home office.
Stejně mi to ale jako požadavek operačního systému přijde mimo, není pro to žádný důvod.
Některé laptopy mají fyzickou krytku a některé vypínač, ale pravidlem to tedy určitě není.
Když se bavím s pár lidma, tak si kameru zapnu. Při dlouhých konferencích x lidí je asi zbytečný ji mít zapnutou. Ono stejně si při takových akcích většina lidí dělá svoje když mluví někdo jiný. :) Celkově mi tyhle velké konference přijdou spíš jako ztráta času.
Pozadí se dá nastavit a funguje to dobře, mám tam většinou jako pozadí "uklizenou kuchyň". :D

Windows hello je super věc, otevřeš laptop a jsi hned přihlášený, už bych nechtěl stroj bez toho.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » pát črc 2, 2021 7:17

oodoow píše:Stejně mi to ale jako požadavek operačního systému přijde mimo, není pro to žádný důvod.

Neasi.. Však každý uživatel ví, jestli to využije anebo ne a podle toho si koupí PC, není tak? Takhle si dost lidí bude muset koupit zbytečně dražší PC, než potřebují. Nebo se výbava odpovídajícími kamerami stane během pár let standartem, právě kvůli požadavkům Win 11. Pokud PC nebude kompatibilní, bude se špatně prodávat, to jsou jednoduchý počty.

Jen se mi nelíbí, kam a jak to všechno směřuje, co všechno si musíš a budeš muset zakládat, kolik soukromí musíš a budeš muset obětovat, jen abys mohl normálně fungovat.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát črc 2, 2021 7:24

Taky mám kameru na noťasu přelepenou nálepkou a taky absolutně netuším, jaké má rozlišení (a jemito šumák). V teamsech sem měl v poslední době několik "sessions" a 90% účastníků mělo kamery vypnuté - otravné ale je je po každé sessions teamsy odinstalovat (a pro každou další příležitost zase instalovat), aby mě celou dobu neprudily.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát črc 2, 2021 7:27

Etheric píše:Já netuším, jaký rozlišení má moje kamera, tenhle údaj mě fakt nezajímal. Dá se to nějak zjistit?

Jo, treba timhle: https://webcamtests.com/

oodoow píše:Co je HD rozlišení?

1280x720. S kamerama jsem posledni rok delal a tohle je minimum, co mely vsechny. I v laptopech a ty nejlevnejsi. Rec je o poslednich modelech a tech, co se teprve pripravuji.

Jinak ale nevim, kde to Etheric vzal, seznam pozadavku na hw je tady a tam to nevidim. Zasadni problem neni tohle, ale TPM 2.0. To starsi a levnejsi hw neumi.

oodoow píše:Stejně mi to ale jako požadavek operačního systému přijde mimo, není pro to žádný důvod.

Tak si v tom seznamu vyse dej hledat camera a duvody uvidis. Vsak jsi jeden sam i napsal, Windows Hello. Dalsi jsem napsal uz predtim, Teams jsou soucasti systemu, takze by je system mel plne podporovat.

oodoow píše:Pozadí se dá nastavit a funguje to dobře, mám tam většinou jako pozadí "uklizenou kuchyň".

To sice da, ale dobre to nefunguje, koukej se, co to dela okolo hlavy, kdyz s ni clovek hybe. Nekomu se z toho muze delat i spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát črc 2, 2021 7:33

Etheric píše:Takhle si dost lidí bude muset koupit zbytečně dražší PC, než potřebují.

Proc? Win11 nejsou povinne. Klidne muzes dal pouzivat Win10. Ja stale jeste pouzivam jako hlavni Win7, protoze mi vyhovuji nejvic.

Etheric píše:Nebo se výbava odpovídajícími kamerami stane během pár let standartem, právě kvůli požadavkům Win 11. Pokud PC nebude kompatibilní, bude se špatně prodávat, to jsou jednoduchý počty.

Bingo. Kdyz si koupis novy pocitac, bude mit Win11 nainstalovane a hw bude odpovidat pozadavkum.

Etheric píše:Jen se mi nelíbí, kam a jak to všechno směřuje, co všechno si musíš a budeš muset zakládat, kolik soukromí musíš a budeš muset obětovat, jen abys mohl normálně fungovat.

:roll: to si jen spatne vykladas. Treba na telefonu mas tech kamer nekolik a nevadi ti to. Na tabletech taky. Proste se to stane soucasti standardni vybavy jako klavesnice a mys. Vis o tom, ze byly doby, kdy mys byla nadstandard? Jeste si to pamatuju. No a jinak kameru ma dneska snad uz kazdy laptop, tak fakt netusim, co resis :)

pavproch píše:otravné ale je je po každé sessions teamsy odinstalovat (a pro každou další příležitost zase instalovat), aby mě celou dobu neprudily.

:shock: #-o :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » pát črc 2, 2021 7:35

mike píše:Jinak ale nevim, kde to Etheric vzal

Např tady, ale píšou to i jinde https://cdr.cz/clanek/uzivatele-windows ... webkamerou

Vím že Win 11 nebudou povinný, ale trh je takovej, že to většina lidí bude chtít.
Ono když skončí Win 10 podpora, nemůže to být problém z hlediska bezpečnosti?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát črc 2, 2021 7:44

Takze za rok a pul a netyka se to desktopu:

Starting from January 1, 2023, all Device Types except Desktop PC, are required to have Forward-facing camera which meets the following requirements. A rear-facing camera is optional.

Vsadim se, ze by to prislo samo i bez tohodle pozadavku, pokud uz to neni. Takze vubec o nic nejde, normalni vyvoj.

Problem s bezpecnosti bude uplne stejny, jako u Win7, kde uz skoncila a jak jsem psal, pouzivam je. Podpora posledni verze Win10 bude trvat jeste pekne dlouho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » pát črc 2, 2021 8:11

mike píše:Problem s bezpecnosti bude uplne stejny, jako u Win7, kde uz skoncila a jak jsem psal, pouzivam je.

Toto vysvětlení mi nic neříká. Jaký /ne/bude problém?
Podpora Win 10 má běžet do podzimu 2025, ještě 4 roky. To není tak dlouho
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » pát črc 2, 2021 9:57

pavproch píše:otravné ale je je po každé sessions teamsy odinstalovat (a pro každou další příležitost zase instalovat), aby mě celou dobu neprudily.

vzdyt to jde pustit primo v browseru, ne? (v IE teda asi ne)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát črc 2, 2021 17:14

Jj, navic jsou i jina reseni. Zakazat automaticky start. virtual machine apod. Opakovane instalace a deinstalace leda kdyby to bylo jedno za rok. Dobre, mozna dvakrat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát črc 2, 2021 17:22

mike píše:Zakazat automaticky start. virtual machine apod.


To já neumím.

Ty Teamsy sem prozatím, ingstaloval přesně 2x.

Hafi píše:vzdyt to jde pustit primo v browseru, ne? (v IE teda asi ne)


Správně, v IE sem nato nepřišel, jak to spustit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát črc 2, 2021 17:27

Etheric píše:Toto vysvětlení mi nic neříká. Jaký /ne/bude problém?

Kdyz pisu, ze stejny jako s Win7 a ty ze pouzivam, tak to asi znamena, ze to jako zasadni problem nevidim, ne? :twisted:

Podpora sice skonci, ale to znamena, ze nebudou vydavat updaty a opravy a v te dobe uz by melo byt vsechno stabilni. Kdyz se objevi nejaky zasadni security problem, tak opravu vydaji, to se stavalo i driv. Navic maji tendenci podporu spis prodluzovat.

Security problemy jsou v zasade dvojiho druhu. V prvnim pripade vyzaduji tvou spolupraci. Musis neco spustit (prilohu z mailu), neco potvrdit nebo aspon nekam kliknout. Da se jim zamezit pricetnym chovanim a jako pojistku mas antivira, ktery utok zachyti, kdyz udelas chybu. Tj. v systemu muze byt security problem, ktery se da zneuzit, ale vyzaduje to tvou aktivni spolupraci. Tech je naprosta vetsina. Nebezpecny je druhy pripad, kdy se tvuj pocitac da napadnout pres sit zvenku. Takovych je dneska uz hodne malo a aspon castecne jim zabrani firewall. Navic je to fakt pruser a jsem si jisty, ze v takovem pripade by opravu vydali i pro davno nepodporovany system, ktery ma aspon par procent zastoupeni.

Jinak cely ten humbuk okolo Win11 je marketingovy bullshit. Z toho, co jsem zatim videl, tak to neni nic jineho, nez co se deje kazdy rok doted. Jen zmena nazvu, uz to nebudou Win10 21H2 (nebo tak nejak), ale Win11. Proste vetsi update systemu, ktery se dela jednou za rok a kdyby pred lety nevyhlasili ten nesmysl s Win10 forrever, tak ted uz mame Win14 nebo 15.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát črc 2, 2021 17:28

pavproch píše:Správně, v IE sem nato nepřišel, jak to spustit.

5 sekund hledani: https://docs.microsoft.com/en-us/micros ... web-client :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát črc 2, 2021 17:30

Já to zkoušel bez návodu, blbě, no. Dík.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod oodoow » sob črc 3, 2021 14:33

No, naštěstí ty nový windows určitě někdo po microsoftu opraví do stavu, aby to jelo i na laptopu bez kamery.
Jinak pořád nechápu proč to nemají taky optional. Prostě pak nepojede windows hello třeba, aby kvůli tomu nefungovalo celé windows je nesmysl.
Jinak win 7 jsem měl docela dlouho, ale hodně novějších programů už bez win 10 nejede anebo se musí složitě obcházet windows version check.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob črc 3, 2021 21:19

Podle mne jsou ty pozadavky hlavne pro vyrobce pocitacu, kteri je budou dodavat s predinstalovanyma Win11. Navic zasadni problem neni ta kamera, ale TPM 2.0, jak jsem psal. Na tom je postavena bezpecnost a je tedy logicke, ze je pozadovan. A starsi hw ho nema.

Na starsi laptopy defekuje Bily Tesak. Sice tam nejspis Win11 nejak dostanes, ale proc bys to progrca delal? Bez podpory od vyrobce to pojede v defaultnim tj. suboptimalnim nastaveni, coz se tyka hlavne power manadementu, a tak to treba sezere baterku za polovinu casu. Podpora od vyrobce znamena balik driveru, ktery by museli podepsat pro Win11 a proc by to delali pro stroje, ktere na to nemaji konfiguraci? Jestli budou na Win11 fungovat drivery podepsane pro Win10 zatim nikdo nevi a nejspis se to nedozvime driv, nez par tydnu pred release, jak byva u MS spatnym zvykem. Jsme ovsem pripraveni na to, ze budeme vsechno podepisovat znovu. Coz je prace za trest a taky to neco stoji, takze to nikdo nedela, dokud opravdu nemusi. My musime, jelikoz dodavame obecny hw, vyrobci laptopu pro starsi hw nemusi, protoze ty prodali s Win10 a pro ne uz balik maji.

Jak uz jsem psal driv, preinstalovavat OS na laptopech je pitomost a clovek tim muze prijit o nastaveni site na konkretni platformu a dostat horsi vysledek, nez byl puvodne. Vyssi spotrebu nebo dokonce nefunkcni cast hw. Neni to zadna apuka-like scifi, videl jsem to nekolikrat v praxi. Naposled dneska, kdy kolegove rozbili predinstalovane Win10 na prototypu, co jsme dostali od Lenova na vyvoj. Museli je tedy preinstalovat a najednou nam prestal fungovat novy power management, kvuli kteremu se cely ten vyvoj delal...

Co ti nejede na Win7? Ja si vybavuju jen Teams, ale je pravda, ze pocitac s Win7 pouzivam jen na osobni veci a pracovne jedu na laptopu s Win10, protoze je podstatne vykonnejsi. No a jinak ten sw by klidne na Win7 fungovat mohl, jenze pri prekladu mas minimalni verzi prednastavenou na Win10. Sice se to da zmenit, ale pak by se to zas muselo otestovat a mohlo by to vest na zbytecne support requesty... takze proc to delat, ze?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned črc 4, 2021 21:08

mike píše:Pred aplikaci konecneho reseni mne jeste napadlo restartovat a ejhle, Safari najednou funguje. Takze to neni tim, ze by neustale opravovali nove chyby, ale proste se jim to sere v pameti hur, nez cokoliv na Windows. Updaty zrejme driv "pomahaly" proto, ze se pri nich taky udela restart.

Dneska to zacalo padat zase. Po 5 dnech, po updatech to vzdycky vydrzelo minimalne nekolik tydnu. Takze asi kombinace. Maji tam hromadu chyb, ktere zpusobuji, ze jim to postupne vyhnije v pameti a v updatech ty akutni opravuji. Lataji to hur, nez ja 10 let stare kalhoty po mackach. crAAPL :vom:

Zkusil jsem nejmin bolestivy zpusob napravy tj. restartovat jen Safari. Zda se, ze pomohlo, stranky, ktere predtim padaly, uz pak fungovaly. Akorat jsem zas musel hledat, jak na to. Neco tak neintuitivniho se hned tak nevidi. Fakt nechapu, ze tohle nekdo povazuje za uzivatelsky privetive prostredi... to i ty srandovni Linuxove desktopy jsou lepsi.

Jinak OF funguje skvele jako zapisnik, kdybych to sem nenapsal, tak nevim, kdy jsem ten kram restartoval :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pon črc 5, 2021 6:51

Založ si svoje vlákno na stěžování si na Safari, asi jako pp s jeho geronto vláknem :-)))
Safari mi nespadlo už několik let, natož abych ho musel restartovat.
Tvůj masochismus je evidentně bezmezný :-D
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4905
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod oodoow » pon črc 5, 2021 9:26

mike píše:Co ti nejede na Win7?

Nodejs třeba už nejede a další programy asi budou přibývat. Zatím se to dá nějak obejít.
mike píše:Sice tam nejspis Win11 nejak dostanes, ale proc bys to progrca delal?

Právě kvůli tomu co už jinde nepojede.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » pon črc 5, 2021 14:39

oodoow píše:Právě kvůli tomu co už jinde nepojede.

Právě z toho důvodu mám teď ty pitomý 10ky, ikdyž bych nejradši používal XP. Jenže s XP nepropojim většinu moderních zařízení. Ani ty pitomý sluchátka, ani svůj telefon,...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon črc 5, 2021 14:43

Přesně z tohodle (+mnoha dalších) důvodů budu co jen to pude udržovat při životě svůj pracovní noťas Dell XPS (W7). Fčera sem si vysurfil náhradní baterku do něj, myslím, že už brzo na ni dojde.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec