Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte lis 29, 2022 0:07

Se bojím, že za servis dám půlku ceny novýho. Stav asi nedokážu posoudit, doteď ale fungoval skvěle.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2022 0:11

Prave. To je ten, co jste meli na cestach? Muze vypadat skvele, ale vevnitr muze byt kondenzat a koroze. Ale taky to klidne muze byt nejaky flexi kabel, jak psala Mawenzi, ktery se vyklepal... Nemas po ruce nekoho, kdo by to umel rozebrat a znovu sestavit? Jednak by videl, co je uvnitr a jednak by mohl tema kabelama a konektorama zahybat, nekdy to staci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte lis 29, 2022 0:16

Ano, tenhle s náma byl 2x v zimě na Severu což se mohlo podepsat. I když jsme se k němu snažili chovat ohleduplně.
Rozebírače a hlavně pak sestavovače bohužel žádnýho nemám a my se v tom hrabat nebudem, to by byl jeho jasný konec.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2022 0:19

To skoro jiste. Ohleduplnost moc nepomuze, problem jsou zmeny teploty a vlhkost.

Stejne je asi po nem, vezmi otvirak na konzervy a koukni se, jak je vevnitr sezrany ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2022 0:24

Teda, jeste jedna vec... nezacalo to nahodou delat po nejakem updatu? V tom pripade bych zkusil rollback. Ne ze bych to videl moc nadejne, ale nekdy se stane, ze update hw driveru zpusobi neco takoveho. Tj. falesnou hw chybu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte lis 29, 2022 0:28

Mám pocit, že teď se tam nic neupdatovalo, ale raděj se kouknu. Jak to furt padá, tak si nejsem jistá, jestli už dřív něco neproběhlo.

mike píše:Ohleduplnost moc nepomuze, problem jsou zmeny teploty a vlhkost.

To jo, ale my jej uchovávali v neoprenu a před spuštěním se jej i v obalu snažili postupně nahřát aby se neorosil. Jak moc to pomohlo, ovšem netuším.

Nic se otvírat nebude, dokud nebudu mít jiný :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte lis 29, 2022 8:41

sobb píše:my jej uchovávali v neoprenu a před spuštěním se jej i v obalu snažili postupně nahřát aby se neorosil. Jak moc to pomohlo, ovšem netuším
No, pokud byl vychladly pekne do minusovych teplot (celodennim nosenim vypleho v neoprenu tepltu moc nezvysis), tak byste jej museli nechat v teplejsim prostredi hodne dlouho "zahrivat", kym se veskera mozna srazena vlhkost venitr uplne vysusi.

Stejne bych se poptal v Lenovo servisu. Nebo alespon si stahl diagnosticke nastroje od Lenova (musis si vybrat to svoje). Jejich tooly delaji hlubsi diagnostiku nez co mas v menu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte lis 29, 2022 13:19

mike píše:nezacalo to nahodou delat po nejakem updatu?
Tak aktualizace něčeho ve Windows proběhla až včera. Kéž by se to tím vyřešilo [-o< (já vím, asi ne, ale jako naprostý laik v to tak trošičku doufám :) )
Jediný update předtím byl Adobe Acrobat Reader. Ta aktualizace odinstalovat nejde, ale Adobe viníkem asi nebude, ne?


apuka: dík za link na tu diagnostiku, akorát stejně nemám nikoho, kdo by to pak rozklíčoval. Servis zatím nechám stranou.

Co se týče používání na cestách i v zimě, tak si nedělám iluze, že by notebook netrpěl, ale o moc víc pro něj asi udělat nemůžu. Jinak jsme často opravdu nahřívali docela dlouho - za jízdy v autě. Nikam ven ntb netaháme. Jen jednou před pár lety jsme ho potřebovali vzít s sebou na srub (to byl ale předchůdce tohoto ntb), jinak je uschován v autě.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Krysha » úte lis 29, 2022 13:59

Zrovna u toho Adobe bordelu bych si nebyl ničím jistý - nedávno jsem dostal od kamosovy dcery noťas co snad ani nenabootoval do Windows a spravil to bod obnovení vytvořený při aktualizaci Adobe readeru...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte lis 29, 2022 14:30

aha, tak to mě nenapadlo, dám to tedy nějak pryč, dík
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 29, 2022 14:58

sobb
nejlepsi prave vyzkouset ten bod obnovy (neco jako system restore - obnoveni systemu, ty cz ekvivalenty mam trochu mezery :D) jestli se treba nestal nejaky update, co vytvoril bod obnoveni a slo by to vratit.

jinak se muze taky stat, ze to by default nemas zaply a zadny body obnovy se ti nedelaji (coz je vzdycky dobry si nastavit, dokaze to jednoduse vyresit "pulku" problemu s pc).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 29, 2022 15:34

@pp
a divam se na ten tvuj eset a asi budu muset z esetu prejit na windows defender :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte lis 29, 2022 16:28

@maw: asi si sedím na vedení, nerozumím na co Tvá poznámka reaguje
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 29, 2022 16:30

@pp
ze mas updatovat operak nebo nebudes mit aktualizace antiviru :D ja asi budu muset prejit na windows defender z esetu nez prijit o updaty, jen mi to prijde jako prasarna kdyz mam licenci jeste od leta
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte lis 29, 2022 16:36

Aha, jo tak. dík za vysvětlení, mám neska nějaký lazy day. Dokud mi pc funguje (tak jak je tam fčíl všechno in(g)stalováno), tak to řešit nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2022 22:33

sobb píše:Jediný update předtím byl Adobe Acrobat Reader. Ta aktualizace odinstalovat nejde, ale Adobe viníkem asi nebude, ne?

V tomhle pripade skoro urcite ne. Problem s bootem zminovany Kryshou si predstavit dovedu, ta ohavnost si registruje vlastni service pro updaty ci co, ale tohle je problem s hw a tam si moc nedovedu predstavit, jak by to dokazal.

sobb píše:apuka: dík za link na tu diagnostiku, akorát stejně nemám nikoho, kdo by to pak rozklíčoval.

Jednak by to tam mohlo byt videt primo a jednak se ti na to muzu kouknout ja (posli kdyz tak mailem). Urcite to pust, mohlo by tam byt videt, ktery kus hw to zpusobuje. A pak se ukaze, jestli je zachrana mozna nebo ne.

Mawenzi píše:jinak se muze taky stat, ze to by default nemas zaply a zadny body obnovy se ti nedelaji

Myslel jsem, ze u systemovych updatu se delaji vzdycky, ale je mozne, ze se neco zmenilo. Nedelaji se pri updatu aplikaci jako je ten Acrobat. Ani pri updatu 3rd party driveru, pokud nejdou pres Windows Update.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte lis 29, 2022 23:04

Fajn, zítra teda diagnostiku stáhnu, pustím a jestli se toho počítač dožije tak i pošlu :)

Co jsem se dívala na body obnovy, tak to myslím jde vypnout, ale koukni se raděj pořádně sám.
V mým případě by to bylo nanic, protože se mi zachovaly poslední tři - jeden z dneška a dva ze včerejška. Na víc tam nemám vyčleněnou paměť, jak mi vysvětlila Maw.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2022 23:34

Njn, on tam dela mensi snapshot systemu, coz potrebuje nejake misto. Kdy ti to vlastne zacalo delat?

Teda, stejne si nemyslim, ze by to pomohlo. Tenhle typ problemu/eventu neni casty a je to velmi pravdepodobne hardware. Tvoje jedina sance je, ze se ho podari lokalizovat a ze je to neco opravitelneho (a ze to vevnitr nehnije cele ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte lis 29, 2022 23:41

Přesně nevím. Po návratu z vejletu, kde jsme ho moc nepouštěli, ještě jel nějakou dobu normálně. Co se poprvé kousl to je tak 5 dní, možná týden. Jsem tomu napoprvé nevěnovala až tak moc pozornost, to až se to začlo opakovat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2022 23:45

Nezacali jste treba vic topit? ;-) Souvislost s teplem existuje, mel jsem disk, ktery se v horku odmital roztocit a ve finale jsem ho musel strcit do lednicky, abych z nej dostal posledni data :twisted: Ted v lete mi blbnula graficka karta, BSOD i nekolikrat denne. Jak se ochladilo, tak to prestalo (do leta ji asi budu muset vymenit...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte lis 29, 2022 23:55

Tím to nejspíš nebude. Topíme stejně jak jiný roky. Určitě je mu větší teplo než na Severu, ale tam jsme ho zas skoro nepouštěli.
Jinak Laďa to má se svým notebookem přesně obráceně, ráno ho musí nahřát nad kamnama, jinak mu odmítá nastartovat :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 30, 2022 6:11

nekdy se ale stane nejaky selhani prave v navaznosti na SW, parkrat zahapruje a pak dobry. tohle je proste napul vesteni z kristalove koule:D

dulezity je, ze mas zalohu.

jeste bys mohla zkusit to pres vydech ventilatoru profouknout stlacenym vzducehm ve vypnutym stavu, coz ti sice nepomuze, ale nic tim nezkazis a jednou za par let se stejne hodi to udelat, i casteji pokud ses v prasnym prostredi.

ps: mas dost volnyho mista na disku, ze? (jako kdyby ne, spis se to chova jinak a jde to do bsod...)

(sem ted cetla, ze prodeje pc stagnuji, ze lidem staci jejich 10 let stary pc tak su rada, ze nejsu vyjimka, ze svuj 13 lety stroj si hyckam a bohate mi staci:D akorat ten update na w10 bych se mela asi casem hecnout... tak doufam, ze da jeste aspon 10:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř lis 30, 2022 9:45

Mně womejou, zase bojuju s IT. Jak píšu v kyklovlkně, na zkrácení dlouhých chvilek při točení nohama na místě sem pořídil mp3 player = baterky (player i earbuds) nabité, spárováno (earbuds hlásí "paired"), mp3 do playeru nahrané, spustím to, player zobrazuje, že přehrává, ale ve sluchátkách žádný zvuk. Grrrr. V návodu (je uboze strohý a mikropísmem) ani slovo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř lis 30, 2022 11:06

Zkus nastavit hlasitost na vice nez 0 :wink: :-D. Nebo mozna "jen" budes muset reklamovat (nebo ve Tvem pripade spise koupit nove sluchatka i prehravac).

Proste krok za krokem - funguji sluchatka s necim jinym, napr, mobilem? Funguje mp3 s necim jinym nez tema sluchatkama? Nefunguji nahodou dokopy ale nekde jinde, nejlepe mimo baraku? Atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř lis 30, 2022 12:12

Hlasitost je na polovině stupnice, už sem zkoušel i jiný soubor než mp3 - flac, ditto, player ho vidí, přehrává, ale do sluchátek nejde zvuk. Sluchátka fungujou, protože po vložení do ucha na mě mluví "earbuds paired". Ach jo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Tomas » stř lis 30, 2022 13:30

Jestli to má 3.5mm jack, tak tam zkus píchnout normální sluchátka co to udělá. Třeba se tam někde musí zvolit na jaký výstup to má posílat.

Těžko říct co jsi koupil za stroj. Já míval poměrně kvalitní FIIO přehrávač, ale teď se válí na polici, protože jsem upgradoval telefon a koupil si bezdrátový Sennheisery, tak to už honím přes to a nemám pro to užití. Navíc věčně řešit dvě věci (přehrávač + telefon) stálo za prd.

A já mám muziku rád. Telefon jsem měl s sebou vždy, přehrávač né vždy. Takhle jenom mám někde v kapse sluchátka s tou origo "powerbankou" a jsem v cajku.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » stř lis 30, 2022 13:35

napadá mně třeba kodek přenosu?
že by přehrávač přehrával v jiném kodeku, než umí sluchátka
co je to za přehrávač, má nějaké možnosti volby přenosu?
nebo dej sluchátka vyzkoušet mladejm s jejich tydlifonem, čistě jenom vyloučit chybu u sluchátek

případně ještě jestli to není nějaký přehrávač řekněme staršího data výroby, který neumí nové bluetooth standardy (aspoň v4, radši v5)

EDIT:
mně se zas nechtělo opouštět dobrej zvuk z otíkovských drátových sluchátek, tak beru občas i to starší FIIO nebo k telefonu připojim DA převodník se sluchátkovým zesilovačem (už to je teda trochu cihloidní, převodník má velikost skoro jako telefon), ale ten zvuk ... =D>
Naposledy upravil Lipon dne stř lis 30, 2022 13:41, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Tomas » stř lis 30, 2022 13:40

Když se úspěšně spárujou, problém bych v tom nehledal. Ale zkusit jinej zdroj (telefon) je rozumný.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř lis 30, 2022 14:11

Jack pro sluchátka to nemá.

Denver TM850

Neska sem nato neměl moc času (moc prce).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř lis 30, 2022 14:50

No nic no, fčíl sem se s tím půlhodiny trápil, žádný pokrok - beru si to heblo dom a budu bádat dál.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron