Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod lojzmen » čtv led 18, 2024 13:43

Whiskers - já mám dojem, že jsem viděl.
Rozebíral jsem v práci prastaré stolní přístroje a minimálně jednou jsem viděl na kontaktu stříbrný chlup a říkal jsem si, špičková firma a čouhá jim tu chlup z lanka.
Cvak kleštěmi a přepínač byl můj.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát led 19, 2024 12:27

A další pavprochovo IT divítko: Neska od rána fprci něco (buď náš poskytovatel webu nebo naše wifi - neštudil sem) blbne, HřmícíFták každou chvíli hlásí chybu spojení se serverem. A hned potom zase chvíli de. A pak zase nejde. Web a vše ostatní de ale normálně. Grrrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát led 19, 2024 14:51

pavproch o den později píše:A dodatek - fčíl sem čistil/vysypával koš a ta smazaná zpráva v něm byla. ](*,)

Dodatek (třetí den): Tak už se neobjevuje (fkoši). To sem teda jelenec, co to bylo za IT úkaz. Snad už bude klid.

@m: předpokládám, že horlivý moderátor mi ty citace zase smázne = udělá to nesrozumitelným. Prostě horlivý. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát led 19, 2024 16:21

Prepokladas spravne. Pro kontext staci v tomhle pripade citace jedna, pripadne si tam muzes dat link na svuj stary prispevek. Vsichni ostatni uz se naucili citovat rozumne a diky tomu je forum prehlednejsi, nez vetsina ostatnich. Nevidim zadny duvod, proc bys mel mit vyjimku. Kdyz navic citujes prevazne svuj naprosto nezajimavy balast, fakt si myslis, ze to chce nekdo cist opakovane?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát led 19, 2024 16:37

No cement.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » sob led 20, 2024 11:14

Hluboce nenávidím captcha a toho, kdo to vymyslel. Tenhle nesmysl mě dokáže vytočit k zuřivosti. Ještě bych snesl jeden obrázek, ale když vše správně odfajfkuju a naskočí mi tam pátý šestý obrázek, tak mám chuť švihnout s mobilem o zeď, případně shodit monitor ze stolu, rozšlapat router, vyrvat z podlahy kabel od internetu, překousat ho, pak si jít koupit tlustou encyklopedii a po cestě koupit notýsek s propiskou. ](*,) :axe:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » úte led 23, 2024 5:21

Já snad porodim ze synchronizace Google....... Nechcu přijít o záložky, když budu měnit telefon, tak jsem vše synchronizoval, jenže na laptopu nic nevidím. A to jsem vše udělal dle návodu samotného Google. Netuším, co je špatně... Nevíte někdo? Zkoušel jsem to několikrát, včera, dnes, bez úspěchu. ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte led 23, 2024 13:55

Ha! Další pavprochovo IT divítko - fčera byla nějaká mimořádná aktualizace Win11 a fčíl mi to při startu ukazuje "Secured with Dell BIOS" (což dříff nebylo) - jinak se to ale celé chová (pro laika) stejně jako dříff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte led 23, 2024 16:24

pavproch píše:HřmícíFták každou chvíli hlásí chybu spojení se serverem

Grrr! Zrovna dyž čekám na důležitý pracovní mail, taxe našemu poskytovateli fernetu něco "rozbilo" na poštovních serverech - od oběda neposílám ani nepřijímám. (Chyba není na wifi ani u mně, volal sem na podporu providera a tam hláška "Aktuálně máme poruchu, ingtenzivně pracujeme na jejím odstranění". Soukromý mail na seznamu fachčí.). Škoda, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte led 23, 2024 16:31

Pokousel jsem se dostat k premiovemu clanku na iBures, ke kteremu jsem mel link na odemceni. Chtelo to mail, vygeneroval jsem si tedy 10 minutovy, pak kod z nej a nakonec heslo k novemu uctu. Zadal jsem "bezdoprdele" a ono to napsalo: Vaše heslo je velmi podobné častému heslu :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » úte led 23, 2024 18:16

mike píše:Pokousel jsem se dostat k premiovemu clanku na iBures, ke kteremu jsem mel link na odemceni.

Když už jsme u toho odemykání článků, neměl by někdo možnost odemknout toto?
Manželé ze „Šaliny“ si plnili sny, do cíle poslední cesty však z Afriky nedojeli
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte led 23, 2024 21:38

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř led 24, 2024 7:59

Mockrát děkuji!
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř led 24, 2024 14:31

pavproch píše:Zrovna dyž čekám na důležitý pracovní mail, taxe našemu poskytovateli fernetu něco "rozbilo" na poštovních serverech.

V noci to opravili, neska od rána mail funguje (teda asi, no, protože zase od rána blbne naše wifina - vypadává připojení do fernetu). Ale toho důležitého maila mám, už na něm pracuju. :smt024
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř led 24, 2024 14:49

@Dromedaro: NZ. Abych neupadl v temne podezreni: Premium na iBures nemam, za to nehodlam platit ani tu korunu, co mi nabizeli. Ma ho ale pritelkyne, a tak obcas vyuzivam jeji ucet. Zajimavych veci je tam pomalu, ale obcas se neco najde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř led 24, 2024 14:52

pavproch píše:V noci to opravili, neska od rána mail funguje

Mno, ne až tak dokonale.... fčíl tydlifonát od příjemce jedno (mnou odeslaného) mailu dnes = přišel mu asi 8x. No lepší, než kdyby nepřišel vůbec. :twisted:
Naposledy upravil mike dne stř led 24, 2024 15:06, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena vlastni citace
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř led 24, 2024 15:28

mike píše:@Dromedaro: NZ. Abych neupadl v temne podezreni: Premium na iBures nemam

Ano, toto mě zarazilo, že by jsi konkrétně ty měl předplatné na Idnesu. Ale přišlo mi to natolik nepravděpodobné, že jsem si říkal, že za tím bude nejspíše něco takového jako je sdílený účet:
mike píše: a tak obcas vyuzivam jeji ucet.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř led 24, 2024 15:38

:D spravny odhad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř led 24, 2024 17:29

pavproch píše: aktualizace Win11 a fčíl mi to při startu ukazuje "Secured with Dell SafeBIOS" (což dříff nebylo) - jinak se to ale celé chová (pro laika) stejně jako dříff.

A zase depréze - od fčera ho mám, fčera výpadek mailu, neska výpadky wifiny = začalo mi vrtat fpalici, esli náhodou zato nemůže ten SafeBIOS. Doufám že ne. IT lama. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv úno 1, 2024 14:45

Tfuj, zase sem se vyděsil z IT.

Mám čipovku čsob pro přístup do banky, doposud sem ji (tu čipovku) používal i pro digi podpis PDF (freeware PDF Signer+). Neska sem zase jedno PDF potřeboval podepsat, spustil sem ten PDF Signer+ a ... nainstalovala se tam nějaká nová verze a.... ta umožňuje podpis jen PaDes-B a to ta moje čipovka neumí. Už sem myslel, že mám smůlu (s tím podepsáním PDF), ae gůgl pomohl - digisign.cz umožnuje online podepsat max 5 PDF za měsíc zdarma i bez čipovky. Done. Asi ten PDF Signer+ teda odinstaluju.

Vyděšení ale pokračovalo, s malou dušičkou sem se tou čipovkou pokusil přihlásit do banky (pár dní/týdnů sem to nedělal) a.... milé překvapení, vše funguje, ke svým penězům se dostanu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 1, 2024 15:07

Dotaz na ty, co tomu rozumí. Jak se dnes píše, že elektronické přihlášky nefungují, předtím to zase byly občanky v mobilu. To je normální, když se něco takového nového spouští pro velké masy lidí nebo je to šlendrián, protože se to u státních projektů děje opakovaně?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 1, 2024 15:21

Slendrian kombinovany s neschopnosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » čtv úno 1, 2024 15:27

Dromedaro píše:To je normální, když se něco takového nového spouští pro velké masy lidí nebo je to šlendrián, protože se to u státních projektů děje opakovaně?

Nemám dost informací o tom, co se přesně pokazilo, zaznamenal jsem akorát, že byla chyba v uploadu souborů. Takže dokud nebude známo (pokud vůbec někdy bude), co přesně se pokazilo, těžko říct; každopádně typicky bývá chyba v tom, že systém nezvládne prvotní nápor a sesype se. Teď ho sesypali ještě předtím, než mohli přijít lidi :wink:

Obecně řečeno, státní IT systémy mají oproti soukromému sektoru několik "nevýhod" či limitů. Státní IT systémy a HW, na kterém běží, musí splňovat zákonné požadavky - komerční stačí spustit v "libovolném" cloudu. Proto se připravuje egovernment cloud, který by umožnil sdílet HW a jednodušeji škálovat státní aplikace, aniž by se musel kvůli prvotnímu náporu kupovat sólo HW, který by pak ležel nečinně ladem.

V komerční sféře si na omezenou dobu okolo startu aplikaci naškáluješ, aby pobrala nápor, a postupně snižuješ podle provozu, až se to ustálí. Tohle státní systémy udělat zatím tak jednoduše nemůžou. Z druhé strany, občas si za extrémní provoz můžou samy - třeba sčítání lidu 2021 se úspěšně DDoSlo samo, protože našeptávač adresy posílal request na backend po každém písmenku, cos zadal - běžně stačí počkat, až třeba sekundu nic nenapíšeš - a pak teprve dotazovat DB.

Druhá věc je, že soukromý sektor může nové aplikace/verze zkoušet třeba na menším vzorku zákazníků, uvolňovat to postupně apod. a u toho vychytávat chyby - tohle stát taky nemůže, protože buď něco k dispozici je pro všechny (různé registry, edoklady apod.), nebo není pro nikoho. Tohle by byla iniciativa na zákonodárce, aby třeba umožnili přechodné období měsíce-dvou, kdy by se nové systémy daly takto testovat na dobrovolnících.

A poslední věc je, že podle mých zkušeností se státní správou a firmami, co do ní dodávají IT systémy, z tohoto světa každý schopný utíká pryč. Ostatně já taky :D
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 1, 2024 15:34

A to posledni je duvod toho, co jsem psal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 1, 2024 16:13

Dík, tak jsem tipoval správně.

karaya píše:Nemám dost informací o tom, co se přesně pokazilo, zaznamenal jsem akorát, že byla chyba v uploadu souborů.

No oni zde Tiskovka k fiasku s přihláškami připomínala komedii píší, že včera večer objevili nějakou chybu při nahrávání souborů, kterou by mohli využít hackeři, tak to stopli.

karaya1 píše:A poslední věc je, že podle mých zkušeností se státní správou a firmami ..... z tohoto světa každý schopný utíká pryč. Ostatně já taky :D

Četl jsem nějaké komentáře "dozorujícího odborného publika" z diskuze a tam jsem se dočetl, že schopní IT jdou do soukromé sféry, kde si vydělají daleko lepší peníze a pak jsou ti neschopní nebo ti, kterým plat ve státní správě stačí, protože k tomu mají benefity typu, že jejich práce připomíná spíš dovolenou s nulovou odpovědností a ti jdou do státního sektoru.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 1, 2024 16:39

Jj, to je ono. Schopni lidi delaji IT proto, ze pracuji na zajimavych projektech a jsou za to skvele placeni. Tohle statni sprava nenabizi a asi ani nabidnout nemuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » čtv úno 1, 2024 21:22

Dromedaro píše:včera večer objevili nějakou chybu při nahrávání souborů, kterou by mohli využít hackeři, tak to stopli.

Čtu tam něco malinko jiného - objevili chybu, přes noc ji opravovali a měli strach, že vzhledem k nevyspání a časovému presu mohli udělat chybu využitelnou útočníky. V osm ráno o tom ostatně na ČRo mluvil ředitel Cermatu - že po probdělé noci poslal programátory spát, a až se vyspí, ještě jednou to celé zkontrolují. A pak pošlou na externí penetrační testy - přičemž jejich dodavatel o ničem neví a není jisté, kdy bude mít kapacity. Ani nevím, jestli to je vlastně víc k smíchu nebo pláči.

Dromedaro píše:schopní IT jdou do soukromé sféry, kde si vydělají daleko lepší peníze a pak jsou ti neschopní nebo ti, kterým plat ve státní správě stačí, protože k tomu mají benefity typu, že jejich práce připomíná spíš dovolenou s nulovou odpovědností a ti jdou do státního sektoru.

Ještě je třetí skupina - ta si jde do státního cíleně posbírat kontakty, pak se přesune do soukromého a těží zlatou žílu. Ale ve firmách, co státu dodávají IT, to není o moc lepší, asi až na peníze.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát úno 2, 2024 9:08

karaya1 píše:soukromý sektor může nové aplikace/verze zkoušet třeba na menším vzorku zákazníků, uvolňovat to postupně apod. a u toho vychytávat chyby - tohle stát taky nemůže, protože buď něco k dispozici je pro všechny (různé registry, edoklady apod.), nebo není pro nikoho.
Podle mne toto je nejzasadnejsi problem, ktery by tezko resili i nejlepsi programatori a jini odbornici. Pro Dromedara a neznale trochu vice podrobnosti.

Prakticky neexistuji testovaci systemy s testovacimi daty (i z duvodu, co karaya1 psal - zakonne pozadavky, tj. nemohou byt skutecna data nekde "mimo" vlastni system, nejsou finance, atd.) - a na poradne odzkouseni bezne slouzi prave tyto systemy, hlavne v pripade, kdy se novy system napojuje na stavajici a uz funkcni. Na testovacich systemech se vychyta vetsina problemu, muze se tam nasimulovat extremni zatez na skutecnych datech, atd. a nijak to neohrozuje chod stavajicich systemu. Tam se mohou delat prenetracni testy podle libosti.

Samozrejme, stale je to na oddelenych systemech, prece jen nikdy neni testovaci system presne to same jako "produkcni", takze se pri nasazeni do produkce taky musi jeste probehnout "ostry test". Jenze toto neni tak uplne jednoduche udelat a uz vubec ne opakovat. Kazdy pristup do stavajicich bezicich systemu se eviduje a vyhodnocuje (resp. melo by to tak byt), jestli je to opravneny pristup a kdyz ne tak se to resi (resp. melo by se). Navic tady by se melo jednat o vytvareni novych zapisu - a vzhledme k "produkcnim" datum by to melo byt delane na existujicich datech, tj. existujicich lidech. Potom je nejjednodussi cesta pres dobrovolniky, kteri danou sluzbu chteji pouzit - jinak je to bezpecnostni riziko, protoze se nekdo dostane k datum jineho cloveka. Coz neni uplne koser z hlediska zakonu... A jeste by se muselo vyresit smazani vsech novych zapisu bez "trvalych dusledku", tj. aby se to neobjevovalo pri pripadnych vypisech pristupu k datum (napr. kdyz si pozadas o prehled, kdo, kdy zjistoval data v evidenci o Tobe.) Takze - zase, co pise karaya1 - je to otazka i na zakonodarce, aby se umoznilo omezene testovani i na "produkcnich" systemech bez toho, aby se bezpecnostne oddeleni zblaznilo :-).

Jinak podle toho, co rikal pan reditel, tak to asi nebyla obycejna jednoducha opometlivost programatora. Pry oprava byla pomerne jednoducha, ale museli udelat opravy, sice male, ale v mnoha castech systemu, netykalo se to jenom samotneho nahravani priloh. Coz trochu znaci spise opomenuti nekde v navrhu.

Ale taky nemam o tom zadne interni informace, vychazim jen z toho, co se psalo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pát úno 2, 2024 10:05

Z toho mála, co bylo vypuštěno na veřejnost, jsem pochopil, že to nespadlo, ale byl problém s uploadem určité kombinace příloh (různé typy dokumentů).

Budu vařit z vody, ale napadá mě nějaký možný problém s různými typy PDF nebo obrázků? Protože uploadovat se můžou skeny vysvědčení/osvědčení o prospěchu (PDF, foto), potvrzení od doktora (PDF, foto).
U některých typů přihlášky pak byl požadavek na elektronický podpis - to pokud se podávalo přes datovku.

Systém měl asi problém se zpracováním dat z uploadovaných příloh - je možný, že třeba nebylo ošetřený spouštění nějakého kódu při otevření specifické přílohy? Publikovat detaily asi nebudou, aby to nepůsobilo návodně.

Měsíc to zkoušeli ředitelé, tak mi přijde divné, že na to přišli až teď? Anebo až teď zanalyzovali množící se chybové reporty? Měsíc na testování s větším počtem uživatelů není moc.

Když trochu odbočím - systém elektronické sbírky zákonů na tom byl podobně, už jsem tuším někde zmiňoval. Stát to musel pustit 1. ledna, aby nepřišel o subvenci z EU (400M), zaplatil za to už 750M, ale nedal to širší právnické veřejnosti na vyzkoušení. Ani studentům, notářům apod. Jen pár interním právníkům z centrálních úřadů. Fungovalo to jako nějaká druhá betaverze, počátkem ledna byly nejnovější položky ze začátku listopadu.
V předpotopní aplikaci Sbírka na webu MVČR (doposud ofiko Sbírka) všechna data přitom byla.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned úno 4, 2024 13:58

Dám to sem, je to spíš o IT a ne o kyklistice: Indooruju s muzykou do uší (ten nejjednosušší/nejlevnější mp3 přehrávač Kundaj HYUMP214GB4) a.... neska jaxem si to pustil do uší, tak mi došlo že první tři písničky byly ty samé, co byly na konci minulé kyklistiky, ale v opačném pořadí. Pak už ne. To by mě kura zajímalo, jaký to má algorytmus (random?) výběru (mám tam 246 písniček = 2,7GB), ty písničky na sebe navazujou někdy úplně natěsno (pauza v desetinách kukundy) a indy je tam pauza třeba i 15 kukund.
PS: Samozřejmě je to úplně jedno, ale naspat sem to musel. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec