Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon říj 22, 2018 20:47

mike píše:normalni neni, aby se do odpovedi pridaly i prilohy. Tohle normalni mailer neudela, co pouzivate?
Pouziva se Outlook a Exchange server. Toto ale nejsou prilohy, ale do mailu vlozene screenshoty, tj. obrazky. Maily nejsou v plain textu, tudiz obrazky jsou normalni soucasti "plnoformatoveho textu" mailu a tudiz se posila vsechno. Toto je uplne normalni, skoro vsude od te doby, jak nekdo vymyslel, ze maily nemusi byt cisty text ](*,).
Na druhe strane musim nas mailovy system pochvalit - je skvele, ze vetsinu spamu od CEO az po nejakou 3. uroven automaticky haze do nevyzadane posty/spamu, nemusim to sam nastavovat :lol:.
mike píše:Tohle ovsem neni chyba uzivatelu, ale toho sileneho systemu.
Ten system funguje, jak ma, protoze je to na zmenu PDF-ka vnitrne a hlavne ze byl optimalizovan na maximalni casovou efektivitu, tj. nutne se musi vsechno delat v pameti a z nejakeho duvodu (prenositelnost?) to musi byt v Jave. Problemem je, ze ten system je navrzeny na paralelni zpracovani mnoha (stovky az tisice) malych souboru a ne na obrovske soubory. Proto taky neni rozumne nastavit vetsi pamet pro Javu (uz takto pri 1GB se nekdy spusti Garbage Collector a system klidne 5-10 minut nereaguje - proste Java). A problemem jsou klicovy uzivatele, co chybne umistili podobne obrovske manualy do archivu urceneho pro ty faktury, objednavky, atd. Na velke veci jsou jine archivy. Bohuzel, ty, co je oteviraji maji jen info, ze tam to je a kdyz se do nej potrebuji kouknout, maji si jej odtud stahnout a otevrit - ale to zase kvuli Security nejde mimo ten system.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon říj 22, 2018 21:01

Jo tak, ale tohle by pro zmenu melo jit resit tim, ze se to bude stahovat az na tvuj pozadavek. Mne to Outlook pres IMAP normalne dela. Pres Exchange to myslim nedelal, ale mohlo by to jit nekde nastavit. Nepodivam se, jelikoz zadne Exchange konto momentalne nemam. Taky mi ale nedava smysl omezeni schranky na 250 MB a zvlast u takovych veci, kde by ten puvodni mail mel byt ulozen jen jednou sdilene pro vsechny Exchange prijemce.

apuka píše:A problemem jsou klicovy uzivatele, co chybne umistili podobne obrovske manualy do archivu urceneho pro ty faktury, objednavky, atd. Na velke veci jsou jine archivy

No tak vidis, pricinu mas, vyres ji.

Jinak Java je zlo a nesmyslne pozadavky na bezpecnost taky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » úte říj 30, 2018 20:15

Tak Apple dnes udělal radost. Krásné produkty ;)

Už se těším až si je otlapkám :) kor ten velkej iPad Pro, ale i ten MacBook 2018 je hezkej.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod scinkk » úte říj 30, 2018 21:14

...apple a jista pocetna skupina fyzickych a pravnickych osob se navic tesi az si ty produkty koupis...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » úte říj 30, 2018 21:43

To je dobře protože aspoň jeden si dam pod stromecek ;)

Jen váhám jakej spis......
Ale asi to vidím na ten iPad Pro 12,9 s 256 nebo 512GB a LTE verzi plus Pencil.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte říj 30, 2018 22:34

Skoda, ze uz jsem vsechny akcie Applu prodal, prispel bys mi na dividendy :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » úte říj 30, 2018 22:41

Mike - považuji to za vtip, neboť kdybys měl akcie Applu a nebyl bys ve finanční tísni potom by jejich prodej bylo velmi špatné rozhodnutí ;)

A co ty - nekoupis si nové iPad....? :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte říj 30, 2018 22:48

To neni vtip. Mel jsem je a prodal (uz davno). Je spousta jinych akcii, na kterych se da vydelat vic, tak proc drzet neco, s cim mam eticky problem? Vetsi, nez treba s tabakovymi nebo zbrojarskymi firmami ;-)

Hadej :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » úte říj 30, 2018 23:11

Etický problém :D

Když jde o prachy jdou city stranou ;)

Já nevím.... že bys tomu dal druhou šanci....? Hm..... :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř říj 31, 2018 1:11

Kdyz mne se opravdu prici vydelavat na cizim nestesti ;-)

Sanci k cemu? Nema mi to co nabidnout, neumi to nic, co bych potreboval a nemohl ziskat lepsim zpusobem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » stř říj 31, 2018 6:12

mike ale no taaaak ;)

Hele jako tablet jen tak na čtení na záchod to je nesmysl. Ale pokud se na to podíváš jako na náhradu ultrabooku tak proč ne s tím ze ziskaváš grafický tablet.
Skvělej displej mělo už staré pročko. Teď k tomu přibil vedle Affinity i Adobe Photoshop a rázem na tom půjde opravdu dělat s fotkami a až přibude další soft máš fajn nástroj - podívej se co stojí třeba Wacom Mobile Studio.
A v momentu kdy si z iPadu můžeš vytáhnout obraz na 5K monitor, mě se přesně tohle líbí - upravovat fotky na PC je opruz.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř říj 31, 2018 18:58

Nepotrebuju ultrabook a tudiz ani nahradu za nej ;-) Laptopy jsem byl nucen driv pouzivat na sluzebkach a bylo to za trest. Tablet by v podobne situaci byl nocni mura.

Na normalni klavesnici pisu skoro tak rychle, jak mluvim. Na laptopu tak polovicni rychlosti a na tabletu? Skoda slov. Vzdyt i ten mobil si radej pripojim kabelem k pocitaci, kdyz potrebuju poslat delsi SMS. Abych ji pres vzdalene ovladani mohl napsat na normalni klavesnici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod slash1111 » stř říj 31, 2018 19:11

Posielať SMS cez PC môžeš aj bez pripojenia smartfónu, priamo cez web prehliadač...

https://messages.android.com/
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř říj 31, 2018 19:24

A hele, to vypada zajimave. Akorat ze mam na telefonu predinstalovanou jinou aplikaci, co to neumi a ze by se mi do toho chtelo vrtat... Uvidim casem, diky za tip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » stř říj 31, 2018 20:53

Tyjo takový apky sem používal před 15 lety kdy mě dopisování s mou milou stalo moc peněz - tehdy asi 3kc za sms....?

Sem nevěděl ze to ještě žije tenhle trend :)

Nojo Mike - jablickar si sms napíše na macu a nemusí nikam nic připojovat ani psát přes web a td.... ale jinak když chci fakt slohovku tak ji mohu nadiktovat a psát mi jde dost rychle - i když tuhle když o nás přišla psát novinářka zapisovala si na tablet a jela takovou rychlosti ze sem zpozornel a sledoval jak to tam páli to byl neskutečný fofr - k mému jedinému znechuceni měla Samsunga S3 Tab :(

Mi se v tomhle neshodneme já proste stolní bednu s Windows považuji za minulost a dnes už bych to používal jen za trest - jestli bych to ještě uměl.... matně si pamatuju ze to mělo jakési tlačítko v levo dole start a pak rozbalovaci nabídky a nějaké divné struktury adresářů..... a než to cele nabehlo uvařil sem si čaj :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » stř říj 31, 2018 21:59

ale prd
fotku pořádně na placce neupravíš, velkej diplej je velkej displej, to nijak nevočůráš
trvalá práce se rozumně dá dělat předěvším na počítači, ať už desktop, nebo notebook, na notebooku je to zase limitace monitorem; pro mou práci a fotky min. 24'', 27'' o dost lepší
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř říj 31, 2018 22:11

Asi tak.

@Michal82: prijde mi, zes nepochopil, o co jde. Ne o usetreni penez, ale ciste o tu klavesnici. Ze shnilych jablek si muzes psat akorat s podobne postizenyma a navic na to potrebujes data. Jenze v horach, coz byl tenhle pripad, obvykle data nemas a jsi rad za tu SMS. Kdyby data mela, tak radej poslu mail.

Rozdil je v tom, ze pro mne je pocitac pracovni nastroj a ne neco na predvadeni se.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Stani » stř říj 31, 2018 22:26

Michal asi myslel úpravu fotiek bežného, nenáročného spotrebiteľa. Súhlas, na serióznejšiu a zvlášť profi prácu jednoznačne väčší a kvalitný externý monitor. K notebooku je dokovací systém a tam sú prípojky aj na externý monitor.

Dovolím tu malú vsuvku. Hľadám si výkonnejší počítač ako náhradu za starší. Na prácu, žiadne hry, ale na 2D grafiku (80%) a 3D modelovanie (20%, ale pomer sa môže časom zmeniť). Bohužiaľ, za tie roky som desne zaostal v prehľade HW výbavy, postupne si to prechádzam.

Pozerám aj na repasované počítače kvôli prijateľnému pomeru cena/výkon. V rámci operačného systému (OS) ma zarazilo:

1.COA licencia, že v podstate v počítači nebude OS, ale ten so dodatočne stiahnem s použitím licenčného kľúča. Chápem to správne? Edit: aha, tak lepšia je MAR licencia.

2. Čo to znamená predinštalovaný OS? Tak buď je nainštalovaný, alebo nie, či nie? :)
Naposledy upravil Stani dne stř říj 31, 2018 22:32, celkově upraveno 2
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » stř říj 31, 2018 22:27

mike - zas nevíš o čem píšeš. Samo že si pošleš sms a žádný data na to nepotrebujes.

Lipon - fotku samo lépe na velké ploše jenže pokud jde o retuše což je častá součást úprav tak ty opravdu na touchpadu notebooku nebo s myší u PC jsou opruz a samozrejmne se pohodlněji dělají na tabletu - dříve slepem kdes koukal na monitor dnes můžeš dělat na iPadu nebo i Wacom má propracované tablety.
A výhoda toho iPadu Pro je ze jednak můžeš upravovat za pomoci pera a koukat na cca A4 a druhak si ten obraz můžeš vytáhnout na 5K monitor. Samozrejmne k PC můžeš připojit graficky tablet.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř říj 31, 2018 22:44

@Stani: predinstalovany muze byt nainstalovany nebo nainstalovany napul. Spustis poprve pocitac a instalace se dokonci (bude se te to ptat na stejne veci, jako normalni instalace). Nekdy byva system predinstalovany na secure partition, kterou normalni uzivatel nevidi a ze ktere se spusti instalace. Vyhoda je, ze kdyz to si nekdo casem cele rozbije, tak muze z te partition instalaci obnovit. Vlastne neco jako reset na factory settings u mobilu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » stř říj 31, 2018 22:49

Stani - naopak myslel jsem profi úpravu fotek. Monitor je jasnej, jenže s myší se v profi sféře nedělá a dělat retuše na TP notebooku je sebemrskačství.

Na profi úpravu fotek se používají grafické tablety.

Jinak za kolik ten PC má byt a jaký SW na tom chceš provozovat?

Pokud chceš jet 3D trochu vážněji tak potřebuješ Quadro se kterým zas třeba v PS spolu s Eizem můžeš jet 10bit gamut.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Stani » stř říj 31, 2018 23:11

Mike - dík za odpoveď. Takže proces inštalácie by prebehol aj bez pripojenia na net?

Michal - takisto ďakujem za odpoveď. Samozrejme, že napr. Wacom Cintiq tablet by sa moc hodil, dokonca je veľmi dobrá aj odozva pera, ale pre mňa je to momentálne drahé. A lacnejší 13" Cintig je pre mňa zase absolútne nezaujímavý.

Používam teraz stále Lenovo T500 (model s integrovanou a dedikovanou graf. kartou) + dok + externý monitor Eizo + klasický Wacom Intuos tablet s perom + poprípade myš. No skutočne sa dá retušovať aj na klasickom monitore a aj myšou, ale načo si koledovať o karpálny nerv, takže to striedam s perom :)

Rád by som v rámci možností inovoval, môžem ísť do 700 - max 800EUR. Blbé je to, že na nový Win 10, nefunguje môj doterajší grafický sw, naWin 7 a 8.1 ide, ale na 10 už nie je pdporovaný. Preto k cene, ak nezoženiem niečo okolo win 8.1. budem musieť ešte dokúpiť novšiu verziu grafického programu, preto ak Win 10, tak potom okolo 600 - 700EUR. Použitie pre CorelDrawX4, Photoshop CS5, potom plno doplnkových ako PaintShopPro, z 3D Rhinoceros, SketchUp, Poser.


Ja som si už našiel nejaké tipy v rámci repas, či úplne nových (tu dokupenie nového graf. sw), preferoval by som desktop. Je toho plno, zvlášť ak človek zaspí dobbu, tak postupne to triedim a priebežne sa pýtam na nejasnosti.
Naposledy upravil Stani dne stř říj 31, 2018 23:21, celkově upraveno 2
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř říj 31, 2018 23:16

Instalace jo, ale pak budes muset system aktivovat a na to uz Net potrebujes. Predpokladam, ze opruz po telefonu absolvovat nechces, jestli to jeste vubec funguje (driv jo, ale nevim o nikom, kdo by to zkousel). Aktivace neni nutna hned, mas na to myslim 30 dni.

Takhle to bylo u Win7, jestli jdou Win10 nainstalovat uplne bez site nevim jiste. Bez aktivace funguji, sice trochu omezene, ale ja je tak na testovani pouzivam bez problemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Stani » stř říj 31, 2018 23:27

Diky mike. U repasovaných som našiel aj zostavy s win 7, ale rozmýšľam, či to má význam doň ísť, že - obrazne poviem - o dva roky prestane byť podporovaný, viď prípad mojej Visty.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » stř říj 31, 2018 23:39

Asi tak - jestli 2D vystacis se základní integrovanou kartou (pokud netrvas na 10 bit) a hlavní bude CPU RAM a SSD což u stolního PC nebude problém v té ceně.

Pokud chceš dělat 3D chce to opravdu Quadro - NVidia nebo FireGL - ATI. Ziskas tak ve specializovaným softu 6-10 násobný výkon. Ovšem ceny jsou vysoké. (Když sem si v dávných dobách stavěl grafické PC jen Quadro mě stalo 30 tisíc) Samozrejmne jsou i slabší verze - ono je to v podstatě grafika s kvalitnějšími převodníky a většinou více výstupy ale s jinými ovladači.

Notebook v té ceně novej rozhodne nekoupis s touto kartou a stolní PC přes těch 30 něco začíná, ale má to jen lehké verze grafiky.

3D proste leze do peněz.

Na 2D byly úžasný grafiky Matrox - čistý obraz

Jakej 3D soft na tom chceš jet? 3DS Max, Cinema 4D, Solidworks?

Soft pokud budeš kupovat hravě překročí tvůj rozpočet na PC.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř říj 31, 2018 23:41

@Stani: osobne konec podpory neresim a zustavam u Win7 tak dlouho, jak to jen bude mozne. Protoze Win10 jsou sice uvnitr lepsi, ale GUI mi docela vadi. Potrebujes podporu na neco? Ja ne. Funguje to, nemam problem. Jsou lidi, co jeste pouzivaji XP. Vista byl jiny pripad, to se fakt nepovedlo a davali od toho ruce pryc hned, jak vydali Win7.

BTW, pres 40 % pocitacu na svete stale jede na Win7 a ani firmy nehodlaji prechazet na Win10, vedi proc :)

Je to spis na tom, co ti vyhovuje lip. Ale jestli je ti to celkem jedno, tak bych spis sel do Win10.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Stani » stř říj 31, 2018 23:59

Mike - no píšem, že mi to nie je celkom jedno, lebo pri Win 10, musím kúpiť novšiu verziu Corel Draw. Tú čo mám, Win 10 nepodporuje. Čítal som nejaké návody na sfunkčnenie, zásahy do Biosu, či ako, ale to je pre mňa španielska dedina. Na Win 7 a Win 8.1 (64bit), mi tá doterajšia verzia Corelu šla.

Michal - programy, aké používam som dopísal v poste hore. Nepoužívam integrovanú graf kartu, lebo na ňu nejde digitál prepojenie na EIZO a desne to vypaľuje farby na monitore. Digitál funguje len u dedikovanej karte ATI Radeon. Lenovo T500 má obe grafiky Intel aj Radeon, prepínam si podľa potreby. Ak robím návrhy = dedikovaná Radeon. Ak vycvaknem noťas z doku a beriem ho zo sebou, čumím len na net, alebo ukazujem priebežné návrhy, tak stačí integrovaná Intel = žere menej energie = väčšia výdrž batérie.

Dokupoval by som len novšiu verziu CorelDraw, a to neprekročí môj rozpočet.

Ano, desktop je lepší tým, že vyjde lacnejšie aj s výkonejšou výbavou. Uprednostnil by som pc s dedikovanou graf. kartou., musím byť tichý, lebo niekedy robím aj v noci. Kombi pevný disk + ssd. Tie novšie zostavy už nemajú výstup DVI, či VGA pre externý monitor, často je len HDMI, ale to sa dá poriešiť adaptérmi. Proste repas zostavy mi tu vychádzajú cenovo najlepšie... :(( A výhľadovo to bude aj tak viac práce v 2D ako 3D.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 1, 2018 8:31

Promiň já to přehlédl. Myslím ze tam nemáš nic co by vyžadovalo certifikovanou stanici.

Pokud ti dostačuje stará T500 tak v podstatě jakýkoliv nový PC bude výkonnější.

Ta tichost - můžeš mít pasivní PC - tedy jen bednu kde muže trochu proudit vzduch a měděné veze na chlazení - cpu/gpu a nějaký hranolek na chipset desky - ale to už se většinou misi skládat a nevyjde to do tvého rozpočtu - takové PC je pak neslysitelne krom toho ze ti pipne při startu.

Většina pracovních stanic je složena tak ze jsou celkem tiché. Obecně největší hluk dělá vetracek u grafiky - je malej a má vysoké otáčky. Takže čím výkonnější GPU tím ti většinou rostou nároky na chlazení a tedy hluk.

Píšeš ze bys mohl aktualizovat stolní PC - je otázka co to je ta sestavu na jaké desce jaký socket je pro cpu, zda má deska třeba PCI-E a td a td - většinou pokud je to starší jak 5 let to nemá smysl krom drobného vylepšení jako je výměna rotačního disku za SSD.

Pokud pracujes tak ze mas doma dock na notebook a na tom notebooku někomu něco uvazujes/ladis detaily v terénu tak je hezké ze té stolici PC vyjde lip ale asi budeš potřebovat opět notebook....?

Tady mas třeba takový zaklad toho co se dá koupit - na 2D ok na 3D základy

https://m.alza.cz/hp-elitedesk-800-g4-m ... 464593.htm

A na tomhle už by to šlapalo - výrazně lepší grafika a cpu na trvalou práci.

https://m.alza.cz/dell-precision-t3620?dq=5319152
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Stani » čtv lis 1, 2018 20:27

Michal, díky za tipy na zostavu, ale to je všetko cez 1000EUR :| . To je teraz na mňa veľa, píšem, že tak do 800EUR.

Môj notebook T500 mám už cez cca 13 rokov. Vtedy to bol stroj, vyššia rada bola len W séria. Pred 3 rokmi bol v oprave, pretože mi začal vyhadzovať všeljaké error, počítač sa nedal vypnúť, neprechádzal ani do spiaceho režimu a ak prešiel, tak sa nezobudil. Zamrzajúci stav a následné reštarty žrali nervy. Pri práci, kde som mal otvorených viac okien v Corel Draw, Photoshop a Poser (3D program), nestíhal a opäť zamrzával. V servise mi povedali, že jednoducho noťas už nestíha a potom tá nešťastná Vista, v tej dobe iný OS v notebookoch nebol, podobne ako teraz je všade len win 10. Takže akurát mi ho preinštalovali. Ale pomohlo to, len potrebujem už vyšší výkon, aby sa mi práca zrýchlila = načítavanie, uloženie, otváranie veľkých súborov, aby som nečakal dlho na render.

Starý noťas by som používal na prenos, ale doma na prácu už by som vzal desktop. I keď u repasovaných notebookov vidím zaujímavé tipy, len by trebalo zistiť, či mi bude pasovať dokovacie napojenie na môj dok.

Napr.:

repas notebook Lenovo W540: Core i7 4800MQ, 2.7GHz, 6M cache, 16GB RAM DD3, 256GB SSD, Nvidia Quadro K2100M, ten sporný COA štítok pre Win, 619EUR. - aha, neaktuálne, už ho predali...

repas desktop Dell Precision T3600: Intel Xeon Hexa Core E5-1650 3.2 GHz, 16GB RAM DDR3, 250GB SSD, Nvidia Quadro 5000, Win 7 Pro, 651EUR,

repas desktop Dell Precision T5600: 2x Intel Xeon Hexa Core E5-2630 2,3 GHz, 16 GB RAM DDR3, 250 GB HDD, Quadro K2000, DVD-RW, Win 7 Pro, 709EUR,

repas desktop Dell Precision 5810: Intel Xeon E5-1620, 3.1 GHz, 32GB RAM DDR4, 256GB SSD, AMD FIREPRO W4100, Win 10, 799EUR.

Len neviem, či sa uberám dobrým smerom...je tu ešte nejaký procesor Ryzen...eeech.

nový desktop Prestigio Advanced: AMD Ryzen 3 2200, 3.7Ghz, Radeon Vega 8, 8GB RAM DDR4, 1TB HDD, Win 10, 454EUR
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » čtv lis 1, 2018 20:57

Pokud stolní PC tedy tak já bych šel do Xeonu jednoznačně.

Ono i7 muže mít třeba i vyšší výkon ale kouzlo Xeonu je že to jsou top křemíky na nonstop práci - takže to cpu proste jede a jede spolehlive.
S tím také často souvisí ECC RAM.

Disk bych jednoznačně trval na SSD - rotační disk max na zálohování objemu.

Grafika je u těch sestav cos psal výkonnější

Jenže pak je tu druhy pohled - takové PC si nekupuje školák nebo důchodce aby jednou za týden poslal mail vnoučatům.
Takový PC jede a často nonstop a je na plno využíváno. Takže různé kondiky na desce můžou byt v různém stavu a jednou se to odporouci.

Můžeš koupit kousek co bude ok a bude ti 5-10 let sloužit, můžeš koupit kousek co bude vypadat super ale za půl roku ti klekne deska a už do toho začneš sypat....

Jestli na to vážně víc nemáš a nutné to potřebuješ a daji ti aspoň nějakou záruku nebo možnost si to vyzkoušet tak asi jo - jinou možnost stejně nemáš.

Ta nejlevnější sestava - jen sem koukl na alzu třeba bys jinde našel podobnou levneji ale budou to malé rozdíly a je to naprostý ,,zaklad” grafické PC je většinou o jiných penězích.

Takže jo sestavy tam mas hezky a ceny fajn pokud chceš opravdu takhle tak bych trval na tom co sem psal na začátku.
Sestavy na i5 a i7 bych tedy vyloučil, grafiky tam mas ok, vybral něco s SSD a pokud bude ECC RAM bude to fajn sestava - co víc si prát..... novou :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Pokec