Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 9, 2022 21:15

apuka píše:Ono totiz na papire vypada spousta veci skvele, ale skutecnost (resp. skutecna kompatibilita vseho se vsim) je nekdy ponekud (s)prostsi :evil:.

Jo, toho jsem se právě bál a asi oprávněně. Papír vs realita. Ještě si s tím zkusím nějak pohrát.
Je to pro mě španělská vesnice oproti tomu starému. Tak to různě furt teď nastavuju a zjišťuju, co to umí. Ale zase super, všechno sviští, žádné čekání, plno věcí, které byly u toho starého problém, tady jde jako po másle. Ale windows mě začíná nervit, furt po mně něco chce. Jinak PC je hezky tiché, žádná helikoptéra, jak u starouše.
Ta obrazovka 27" je fakt hraniční. Těch 31" by už takhle ke stolu bylo pro mě moc. Už teď lovím očima. Ale je to i o zvyku, měl jsem do teď malý monitor.

Teď tam mám kabel, který byl v krabici a je to připojení přes DisplayPort, rozlišení mám 1920x1080.
Připojení HDMI mám k dispozici, ale nemám kabel, protože nebyl u PC ani u monitoru. Tak zkusím pořídit nějaký kvalitní HDMI kabel. Stejně bych to připojení měl rád přes to HDMI.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte kvě 10, 2022 19:45

Tomuhle rikam zlomyslnost :D Pasažéry v letadle vyděsily snímky katastrof v mobilech, kapitán zrušil start

The photos were sent via Apple's "AirDrop" feature, and so only iPhone users received them, the Ynet website reported. Blbe je, ze to nakonec odnesli i normalni lidi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 10, 2022 20:29

apuka píše:
Dromedaro píše:mi ten monitor v nastavení ukazuje aktuální frekvenci 60Hz, což mě trochu zneklidňuje, protože má mít 144Hz
Rekl bych, ze toto si budes muset nastavit primo v nastavenich graficke karty (nebo monitoru nebo obojiho). A/nebo je taky otazka, jestli to zvlada Tvuj kabel k monitoru, ani netusim, jak jej mas pripojeny a jake rozliseni pouzivas.

Ono totiz na papire vypada spousta veci skvele, ale skutecnost (resp. skutecna kompatibilita vseho se vsim) je nekdy ponekud (s)prostsi :evil:.


Tak nakonec se ta frekvence musela nastavit ručně na těch 144Hz a už to tam mám.
Akorát nevím, jestli jsem neměl vzít spíše monitor s lesklou obrazovkou. Ten lesklý sice odráží okolí, čehož jsem se bál těch odlesků, ale má sytější barvy. U tohoto matného mi to přijde ty barvy takové nevýrazné. Možná to ještě vyměním, nevím.

Ještě jsem tak přemýšlel, jaký je vlastně princip toho routeru s možností nastavení přístupu pro návštěvy? Přeci i když je to nějaký oddělený přístup, tak jim musím říci nějaké heslo a pak jej změnit. Nebo se tam nějak generuje každý den jiné? Nebo jsou tam nějaké možnosti omezených funkcí pro návštěvníky (stahování, nahrávání, atd)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř kvě 11, 2022 5:00

TVL, po dlouhem a nesmyslnem boji s MS a company security, ktera mi brani v praci, mne chce dorazit Jira. Proc mi progrca posila notifikace o zmenach, ktere jsem udelal ve svem ticketu sam? ](*,) Takhle debilne se to nikdy nechovalo, to je nejake vylepseni nebo je tam neco blbe nastavene? #-o

(kvuli akci, ktera byla pred 10 lety na minutu, jsem musel dvakrat zadavat Bitlocker key dlouhy jako Lovosice a cele mi to zabralo snad hodinu... dostat v tu chvili do ruky nejakeho bezpecaka, tak ho normalne zabiju)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř kvě 11, 2022 7:03

Asi nainstalovali novou verzi Jiry. Ta je "ukecana ponekud vice nez je zdravo"...

S jednym dodavatelem SW reseni pouzivame jejich JIRA na zadavani ticketu a reseni problemu. Zadal jsem tam neco, nereagoval nikdo tyden, napsal jsem do ticketu upozorneni, dalsi tyden nic. Jen jsem dostal hafo mailu, co jsem tam zadal. Nakonec jsem horko-tezko nasel kontakt na danou osobu primo, ten se potom omlouval, pry ta nova verze Jiry je zavaluje tolika tickety, ze najit mezi nima neco duleziteho je nekdy skoro nemozne :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 11, 2022 22:22

Dromedaro píše:Akorát nevím, jestli jsem neměl vzít spíše monitor s lesklou obrazovkou.U tohoto matného mi to přijde ty barvy takové nevýrazné. Možná to ještě vyměním, nevím.

Tak se nakonec nic vracet nebude (naštěstí, protože to mě fakt nebaví to řešit). Ten monitor má "milion" nastavení a ještě více možností ty miliony nastavení kombinovat, že jsem zjistil, že tam mám zapnuté nějaké filtry plus nějaké režimy, kdy nestačilo pouze upravovat jas a kontrast pro dobré zobrazovací výsledky. Po tomto zjištění a deaktivování už má monitor pěkné barvy a šlape.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv kvě 12, 2022 8:37

Dromedaro píše:Po tomto zjištění a deaktivování už má monitor pěkné barvy
Jen mala poznamka.

Nevim, jestli i fotis a chystas na tom monitoru upravovat fotky. Pokud ano, tak bacha na jednu vec - ruzne nastaveni mohou "zkraslit" barvy a jejich vnimani zvysenim kontrastu, saturace, atd., ale zaroven prestanou ty barvy uz nebudou skutecne. Vysledkem potom je, ze kdyz na nem upravis fotky, aby se Ti libily, tak na jinem monitoru nebo vytistene mohou vypadat vyrazne jinak.
Samozrejme, byvaji tam i mody a rezimy, ktere udelaji obraz ponekud "vyblitym" a mozna jsi tam mel neco podobneho. Kazdopadne na hrani, filmy a beznou praci si nastav rezim, jaky se Ti libi - co jsem napsal je treba mit na pameti pouze pri upravach fotek nebo u jine prace, kdy potrebujes mit verne barvy (ale to bychom se uz dostali nejspise ke kalibraci a to pro Tebe neni treba).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 18, 2022 15:54

@Apuka: Tvé odpovědi jsem si všiml až nyní. Ano, o tomto vím, že na fotky je potřeba kalibrace.

Chci se zeptat. Do svého nového PC jsem si stáhnul čistící program, se kterým jsem byl spokojený i na tom předchozím. Jedná se o program Glary Utilities, free verze.
Chtěl jsem v tom programu provést akci pro zvýšení výkonu v rámci čištění PC. Jedná se o defragmentaci a optimalizace disku. U předchozího mi ta akce před tím bez problému proběhla a výkon se vždy opět o něco zvýšil a zrychlil. Na tomto PC mi to po kliknutí na provedení defragmentace a optimalizaci hlásí s vykřičníkem, že: "Disk se zobrazuje jako SSD. Defragmentace může snížit jeho životnost. Opravdu chcete pokračovat? "
Mám na to brát zřetel a v případě SSD disků se tato akce neprovádí?

EDIT: Přidávám screenshot pro lepší ukázku na co se ptám:
glary utilities.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř kvě 18, 2022 16:03

Ano, rozhodne. Defragmentace na SSD jednak nema smysl a jednak opravdu snizi zivotnost, protoze se provede spousta zbytecnych zapisu a jejich pocet je omezen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 18, 2022 18:17

Díky moc za info.
Ještěže tam teda ta upozorňovací hláška je...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 23, 2022 18:44

Pořídil jsem si tu plnou verzi antiviru Eset a jsem s ním spokojený. Myslím si, že je dobrý a baví mě. Pořídil jsem jej rovnou i do mobilu a dnes jsem tam vyzkoušel funkci Strážce sítě, který mi za pomocí simulovaných útoků kontroloval zabezpečení wifi. A výsledek je takový, že mi to zobrazilo toto varování:

hlášení.jpg
hlášení.jpg (66.35 KiB) Zobrazeno 1594 krát


Chci se zeptat, co tam může být špatně nastaveno a co a jak zkontrolovat nebo jak to nastavit správně. Pokud je možné, abych to zkontroloval a nastavil já a nemusel na to někoho volat.
Ještě mě napadá, jestli to nemůže způsobovat to, že když mi ta firma instalovala internet, tak mimo jiné chtěli to vedení sítě přes router, i proto, že takhle do něj budou mít přístup z centrály a na případnou opravu jej budou moci zkontrolovat a případně opravit na dálku. Tak jestli ten Eset nehlásí toto.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon kvě 23, 2022 19:44

Dromedaro píše:jestli to nemůže způsobovat to, že když mi ta firma instalovala internet, tak mimo jiné chtěli to vedení sítě přes router, i proto, že takhle do něj budou mít přístup z centrály a na případnou opravu jej budou moci zkontrolovat a případně opravit na dálku.
Tak to se nediv. Mas otevreny pristup do site z vnejsku. Navic, kdo vi, jak to oni zabezpecili.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 24, 2022 16:21

A co konkrétně to znamená? Že se mi do té sítě může dostat i někdo jiný než poskytovatel? Mám to přes kabel do routeru. A jak moc má velký přístup ten poskytovatel do mé sítě? Mně se to samotnému moc nelíbilo,ale zjistil jsem to až při instalaci. Je to místní poskytovatel. Mám 100MB za 399Kč přes optický kabel a utekl jsem od něj od poskytovatele, který mi prodával data o rychlosti 10Mb za 350Kč. Ta cena je oproti ostatním nižší. Ten přímý vstup do sítě mají i třeba Vodafone a O2? Co čtu a slyším, tak ten O2 a Vodafone má často výpadky, mi tak připadá. U tohoto je to zatím v pohodě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte kvě 24, 2022 17:06

Nemusi to nutne znamenat nic. Pro Tebe je - teoreticky - horsi, ze celou administraci routeru muze udelat poskytovatel, ma pristup k cele Tve site jako admin. Jo, resi se to tak bezne, oni jsou zodpovedni za chod site, tak ten pristup potrebuji a ne kazdy uzivatel je schopny jim to nastavit pouze v pripade potreby.
Spise se divim, ze Ty sis vubec mohl nastavit neco.

Ja to mam stejne, vyresil jsem to tak, ze jsem na router poskytovatele pripojil svoji sit pres svuj router, takze ven jdu pres dva routery a moje sit je oddelena od site, co pouziva "u mne" poskytovatel (tj. co "spravuje" jeho router). Jeho Wifi jsem si nechal uplne vypnout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 6:33

Díky za vysvětlení. Ta vlastní síť je co, jestli to jde nějak krátce popsat?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Tomas » stř kvě 25, 2022 10:04

To je tvoje LAN, (lokální, domácí síť). Tzn., všechny tvý počítače, televize, notebooky a bezdrátový zařízení co jsou do toho routeru připojený.

Samo o sobě to neznamená nic. Je vcelku normální, že poskytovatel má přistup k routeru co máš doma. Na tom není nic moc zvláštního.
Teoreticky se zlými úmysly tak i na zařízení co máš doma.

Kdyby jsi chtěl fakt řešit bezpečnost, tak mezi krabici poskytovatele a tvojí síť budeš muset dát ještě jednu krabici jak to apuka popisoval.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 11:09

Díky za vysvětlení.

Tomas píše:tak mezi krabici poskytovatele a tvojí síť budeš muset dát ještě jednu krabici jak to apuka popisoval

Už dříve mě napadlo mě, že bych pořídil lepší router, takže by to znamenalo, že abych to teď měl jako třeba Apuka, tak bych si nechal i ten, který mám teď od poskytovatele a do toho nového napojil svá zařízení a ten nový pak napojil na ten router od poskytovatele, do kterého vede kabel s internetem?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Tomas » stř kvě 25, 2022 11:12

Jo, přesně tak to je. Nic ti nebrání v tom to udělat.

Wifi na routeru poskytovatele pak můžeš vypnout a na tom novým routeru si udělat svou.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 11:18

Aha, díky moc za info. To jsem si myslel, že bude něco sofistikovanějšího. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř kvě 25, 2022 15:56

TO neni nic sofistikovaneho - zladl jsem to i ja, co nemam a tim zadne jine zkusenosti.

Ma to jeste vyhodu, ze pokud na routri od poskytovatele mas LAN pripojky, muzes tam klidne zapojit nektere veci, ktere nemusis nutne mit na sve siti a mohly by byt cilem pripadnych utoku - napr. znamejsi a rozsirenejsi druh televize s internetem, kterou ale nepouzvas na prehravani filmu odnekud ze sve site, atd... Nebo strasne chytrou lednici :-). Timpadem zabezpecis (no, 100% to neni, ale rekneme 99,9%), ze se pripadny utocnik nedostane pres ni i nekam jinam na Tvoji sit.
Ja mam takto prave televizi a mel jsem jeste IP telefon, ten spise na usetreni zasuvky ve svem routru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 20:10

Jo, děkuji za info. Jsem myslel, že si člověk musí doma vytvořit nějakou svoji virtuální síť pomocí nějakých modemů nebo tak nějak :) Tak to je dobře, že to jde takto snadno. Aspoň pak budu mít využití pro ten router od poskytovatele a neschovám jej do šuflete pro "strýčka příhodu". Udělám to tak, jak to máš ty.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř kvě 25, 2022 21:31

Tak pokud mas pripojeni pres optiku, tak nejspise "Tvuj" modem si s nim neporadi - nebo si poskytovatel vyhradi pristup kvuli jeho nastaveni jak chce on. Casto to tak delaji.

Cele kouzlo je v jedne veci - poskytovatel Ti nastavi napriklad sit na adresni rozsah (to ted vymyslim nejjednodussi) 192.168.0.1-255 a jeho router bude mit IP 192.168.0.1. Tak si na svem routru nastavis jako externi IP na ktery se pripojujes (gateway) 192.168.0.1 a nastavis si poskytovany rozsah adres napr. 192.168.10.1-255 a adresu sveho routru na 192.168.10.1. A je to. (Teda jen vice-mene, jeste musis nastavit nejake standardni veci pro svoji sit, ale to uz je vec mimo oddeleni siti.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř kvě 25, 2022 21:40

@Dromedaro: hele, proc to vlastne resis? Ja se IT zivim pres 30 let, vyvijim veci, ktere s bezpecnosti primo souvisi a na tohle kaslu. Navic jedu na Win7 instalovanyma v okamziku, kdy byly nove, coz je skoro 13 let, ktere uz nejsou podporovane a kde mi stejne chybi spousta updatu, protoze se mi rozbily po zmene firmy a domeny a nechtelo se mi je spravovat. Je to teda zcasti kovarova kobyla, ale prijde mi usmevne, kdyz to resi lidi, co o tom skoro nic nevedi ;-) Ja v podstate vsechno, site si tu obcas stavim on-the-fly pri vyvoji a testovani a ze bych si kvuli bezpecnosti porizoval druhy router mne ani nenapadlo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 22:08

Já jsem se tu původně ptal, co znamená, že má poskytovatel přístup do mé sítě a jestli se tam teoreticky může dostat někdo jiný. Ptal jsem se na to, protože mi to ten Eset hlásil jako hrozbu. A bylo mi zde sděleno, že ne, že je to celkem standardní postup. No a pak mě zajímalo, jak to myslí Apuka s tím, jak to má nastavené a protože budu zřejmě kupovat lepší router, tak když je tahle možnost, tak si to zapojím jako Apuka, když budu mít dva routery.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 22:15

mike píše: ale prijde mi usmevne, kdyz to resi lidi, co o tom skoro nic nevedi ;-)

Právě proto to řeší, protože o tom nic nevědí... :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř kvě 25, 2022 22:25

Zeptat se, o co jde, jak jsi udelal, je naprosto v poradku. Usmevne mi prijde, ze to dal resis a chces sit opravdu zabezpecovat proti nejspis neexistujici hrozbe ;-) Jinymi slovy, podle mne si zbytecne komplikujes zivot. Na to tady mame jineho experta, nebudu pp jmenovat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř kvě 25, 2022 22:50

Miku, tady muze jit i jen o to, ze si sam bude chtit administrovat svoji sit a nenechat to jen na libovuli poskytovatele. Napr. u mne to byly takove veci jako vypnuti/zapnuti Wifi, co jde udelat pouze pres web poskytovatele, nemohu si nastavit, ktery kanal ma pouzivat nebo jestli chci 2GHz a/nebo 5GHz sit, nemohu si nastavit pevnou IP adresu nekterym zarizenim/pocitacum, ktere tak chci mit (i kvuli pripojovani napr. do prace, je to tak jednodussi). Atd., atd.

No a co jsem spominal, stejne jsem potreboval vice nez 4 LAN porty, abych nemusel prehazovat kabely na Home officu, tak se to na toto taky hodilo.

Ja jen, ze to nemusi byt nutne pouze reseni bezpecnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 26, 2022 12:22

tak potřebu více než 4 kabelů vyřeší nějaký normální domácí switch, kvůli tomu není potřeba kupovat extra router

extra router se kupuje třeba pokud musíš/chceš nějak doma líp řídit provoz nebo nějak monitorovat/filtrovat provoz určitých zařízení v síti, což umí třeba Synology routery

pokud jsi doma sám nebo max. s drahou polovičkou, tak bych to neřešil
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv kvě 26, 2022 13:02

Ja jsem ale svuj router uz mel, dobre nastaveny, takze kupovat switch by bylo zbytecne :wink:. Jen po prechodu na optiku tam musel byt provideruv router, do ktereho nedal pristup. Tj, jak jsem psal - zadne vlastni nastaveni, hlavne ty pevne IP a Wifi (kanal+dve pasma; posledne roky se pocet Wifi v nasem panelaku hooodne zvysil a obcas jsou problemy). Toto by se switchem nijak nevyresilo.

Ehm, ja a manzelka - jenze mas domaci PC, vlastme stare (sice ted uz par mesicu nezapnute) a nove, pracovni NB manzelky, pracovni NB muj, privod pro NB syna, kdyz prijde domu (a pres covid, kdy se vymena delala doma pracoval), puvodne tam byl i IP telefon a televize. To do ctyr zasuvek tezko nacpes a na konci s puvodnim routrem to bylo o odpojovani/pripojovani do tech 4 kabelu. Ted je to akurat.

Jasne, ze kdyz nekdo ma spolehliveho a duveryhodneho poskytovatele a navic ho ten pusti do nastavovani a router ma dost zdirek, tak neni treba nic resit. Staci jedno z toho nesplnit (no, tak snad spolehlivost ne, tam vlastni router urcite nepomuze), tak je pravdepodobnost, ze to nejak resit musis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát kvě 27, 2022 15:18

Tak s tímhle sem se ešče nepotkal....
pavproch píše:Chjo, no..... už sem to tu spal - v poslední době je obrovský problém s nákupem komponent na ty naše stroje (díly nejsou, jsou za dlouho, nevíme kdy budou) = proto sme jeden (kritický) díl objednali na dvou místech a .... máme ho dvakrát, přišly neočekávaně brzo a prakticky najednou, takže se nepodařilo jeden z nich stornovat... nechcete někdo OEM kabel k servu Siemens (6FX5002-8QN04-1AF0) ? :twisted:

Ten kábel semi ešče furt válel na skříni, taxem chtěl neska dát inzerát na avizo.cz - odhlásil sem se jako pavproch a chtěl se zaregistrovat pod firemním mailem: sem ho tam naspal a "Tento email už je registrován" (NIKDY sem sem tam firemním mailem NEpřihlašoval, to sem si na 100%jist). A taky jo: sem klepnul na zapomenuté heslo, naspal znova do toho chlívku ten firemní mail, na který mi ho mají poslat a "K tomuto emailu není registrován žádný účet". Bingo!
Takže sem kabel odnesl do skladu (ať sitam shnije) a žádný in(g)zeráth dávat nebudu, mě to totálně otrávilo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec