Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv led 23, 2020 22:54

mike píše:Na tebe a tvuj mobil ;-)
No, když se podívám na ten jeho zázrak ještě s Windows Mobile, přelepený na různých místech stříbrnou páskou ... :mrgreen:
(není to opotřebením, kryt začal praskat po prvním nasazení, vykašlali jsme se na reklamaci a koupili nový, a stalo se to samé, prostě šmejd)

mike píše:Chapu, ale s tim asi budes mit docela problem. Trend je presne opacny.
Všimla jsem si :evil:

mike píše:Jinak ma pravdu apuka s tema aplikacema, muze se ti dokonce stat, ze na starsi verzi uz nebude vubec. Zkus najit aspon tu 7.0.
Dík Tobě i apukovi za rady. S aplikacema zatím vůbec netuším, co a jestli se naučím a budu chtít používat. Jak je asi zřejmé z modelových řad mých aktuálních mobilů, tak s tím nemám žádné zkušenosti, a tudíž mi ani nic z toho nechybí :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 23:03

Kromomer. Budes nosit mobil neustale s sebou a on ti bude pocitat kroky :twisted:

Ja krome vestavenych (mail, browser apod.) pouzivam hlavne jizdni rady (CG Transit) a Locus Map, coz jsou mapy s GPS, to jsem i zaplatil plnou verzi, je to fakt dobre. Posledni Alpy jsem si s tim castecne odnavigoval, kdyz jsem neplanovane prepadl pres okraj papirove mapy :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv led 23, 2020 23:04

mike píše:Zrovna jsem se ti na to koukal :) A chtel napsat, ze zakazat WU service muze byt nejjednodussi.
Budu raději, když to bude fungovat :) Jinak nezbyde, než přejít na ty další návody, i když to tedy na mě vypadá už krapet složitěji. Děkuju.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv led 23, 2020 23:07

mike píše:Kromomer. Budes nosit mobil neustale s sebou a on ti bude pocitat kroky :twisted:

Ja krome vestavenych (mail, browser apod.) pouzivam hlavne jizdni rady (CG Transit) a Locus Map

Pravda! Ten mi fakt chybí :mrgreen:

Z toho zrovna nic nevyužiju, ale věřím, že se časem něco najde. Prve si ovšem musím vybrat a koupit ten mobil, plán téhle pětiletky :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 23:09

NZ, ve skutecnosti je nejjednodussi ta editace registry, ale vetsina lidi se toho z mne nepochopitelnych duvodu boji. Pritom to neni o nic riskantnejsi, nez chodit po ledovci bez lana nebo po firnovych svazich bez macek a cepinu :twisted:

Fakt to ale restartuj (uspat nebo zavrit viko nestaci). Jestli jsi tu service manualne nestopla (zmena startu a stopnuti jsou dve ruzne veci), tak jeste bezi a bude stahovat updaty.

sobb píše:Pravda! Ten mi fakt chybí

To jo. Komu dneska mobil kazdy den neukaze aspon 10000 kroku, ten neni vubec IN :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát led 24, 2020 6:01

sobb
mozna bych te mohla podarovat naramkem miband 2, aktualne ho ma kamoska uz asi pul roku a jeste ho ani nepouzila tak ji ho ze zastavy (na vyzkouseni) zase odeberu.

muzes to pak parovat s appkou v telefonu a bude ti to pocitat kroky i bez telefonu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod budo » pát led 24, 2020 9:18

Na pracovním NTB s W10 mám od firmy jako poštovního klienta Thunderbird.
Za několik let jsem se s ním pořádně nesžil, připadá mi nepřehledný, fádní, hafo těžce se v tom hledají několik let staré emaily, atd.
Umíte doporučit jiného spolehlivého free mail klienta na pracovní použití?
Díky
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » pát led 24, 2020 12:12

Maw: díky za nabídku, ale ona to z mikovy strany byla ironie, a z mojí víceméně taky :)
I když na druhou stranu - když o tom všichni tak mluví, docela by mě zajímalo, kolik toho za běžný den vlastně nachodím, bych mohla zkusit počítat a dělat si čárky :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát led 24, 2020 12:22

Mawenzi píše:mozna bych te mohla podarovat naramkem miband 2 ... bude ti to pocitat kroky i bez telefonu.
Jo, a kdyz sepodivas po pohybu a uvidis aktualne napr. 13500 kroku (cca spravny udaj), osprchujes se nebo prevleknes, nechas stahnout do mobilu - a najednou mas tam jen 11000 kroku, jak v mobilu, tak i MiBandu, tech 2,5 tisice kroku se nedke ztratilo :twisted: (Opakovane zkusenosti manzelky. Chtela si koupit novy jiny naramek od Xiaomi, ale vsechny pouzivaji uz novou aplikaci, ktera je jen na Androidu min. 5 a ona ma jeste Redmi1S s 4.2... - coz je priklad zavislosti aplikaci na verzi.)
Ze by trest za to, ze ses chvili nehybal?

Ad aplikace: Kdo chodi po horach i v zime, hlavne v Alpach v A, D, Jizni Tyrolsko a SK i CR, tak se prave ten SnowSafe muze hodit s aktualni lavinovou situaci, vcetne se kouknout na predchozi plus podrobnejsi popis (prislusne lavinove bulettiny). Ma napr. i sklonomer, ktery pri trose rozumnehm pouziti funguje docela dobre.
Dalsi rozumna aplikace je aplikace HZS na Slovensku i v Polskych Tatrach. Libi se mi vice nez Zachranka a nemusim se nikde registrovat, zadavat sve udaje. Zachranka je vice zamerena na svoji vlastni zachranu, HZS na informovani Horske sluzby bez ohledu na to, kdo se musi zachranovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát led 24, 2020 16:54

sobb píše:když o tom všichni tak mluví, docela by mě zajímalo, kolik toho za běžný den vlastně nachodím, bych mohla zkusit počítat a dělat si čárky

Ale to tak. Zijeme v dobe automaticke, tohle zvladne i tvuj duchodcovsky mobil. Privazes ho na provazek a ten si povesis k pasu. Na mobil privazes tuzku a jak se bude pri chuzi kyvat, udela ti pri kazdem kroku carku na nohavici. Kdyz si tam nalepis papir s datem a kazde rano ho vymenis, budes mit stejne zaznamy jako z Androidu, jen ty carky bude muset nekdo spocitat :twisted:

apuka píše:13500 kroku (cca spravny udaj)

Jak muzes vedet, ze je to spravny udaj? ;-)

apuka píše:Ze by trest za to, ze ses chvili nehybal?

Ne, to je trest za sprchovani. Zvysuje uhlikovou stopu a mobil hackla Greta :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát led 24, 2020 17:09

budo píše:Umíte doporučit jiného spolehlivého free mail klienta na pracovní použití?

Primo ve Windows mas Windows Mail. Nepouzivam ho, ale nedavno na mne nekde vybehnul a na prvni pohled se tvaril celkem pouzitelne. Jinak mi ale "free" a "pracovni pouziti" moc nejdou dohromady (na praci ve Windows je Outlook).

budo píše:Thunderbird. ... připadá mi nepřehledný, fádní, hafo těžce se v tom hledají několik let staré emaily, atd.

Ja z nej taky nejsem nadseny, ale prijde mi spis moc jednoduchy (primitivni) a co je to za vyhradu "fadni"? Zvlast kdyz je rec o pracovnim pouziti.

Free mail klientu je vic, muzes postupne zkouset, ktery ti sedne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon led 27, 2020 2:33

TVL. Otevru si OneNote, jako uz tisickrat predtim, vypada normalne jako vzdy a najednou blik, vsechno zmizi. Personal sekce je uplne prazdna. Mel jsem ji nasdilenou pres cloud, abych ji mohl videt i odjinud. Takze hledat, jak se dostat k datum. Na disku je backup, vypada OK, ale da se otevrit jen po jednotlivych strankach. Pak mne napadne se podivat na misto, kde je nasdilena, po mensim boji se prihlasim a ono tam vsechno je. Ale v aplikaci ne. A najednou se tam objevi bokem hlaska, ze OneDrive server ma problem a ze na nem pracuji as soon as blablabla... OK, stane se, ale proc progrca ti kokoti neotevrou lokalni kopii, jak by udelal kazdy pricetny programator? ](*,) Vzdyt to normalne umi chodit off-line.

edit: protoze zadna lokalni kopie neni. Jak se to jednou nasdili, tak lokalne je uz jen URL a jinak nic. To je tak blbe, ze to snad musi byt zamer #-o

No a tahle je to s cloudem a daty na cizich serverech. Jednou to udela blik a vsechno bude fuc. Neni nad lokalni data a zalohy [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pon led 27, 2020 22:04

zlaty Evernote
OneNote jsem zkousel (kdyz uz to mam v Officech), ale neprisel jsem tomu na chut, Evernote mi prijde intuitivnejsi
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte led 28, 2020 0:19

Nejspis zalezi na tom, s cim clovek prijde prvni do styku. Ja s OneNote a mam to presne naopak, Evernote mne neoslovilo. Klidne muze byt v necem lepsi, ale jak si jednou clovek zvykne... OneNote povazuju za nejvetsi vylepseni Office za poslednich aspon 20 let. V podstate pouzivam jen Excel, Outlook a OneNote, v tom delam i prezentace (kdyz uz musim), jelikoz PowerPoint nesnasim.

Tak se to nevzpamatovalo. Kdyz jsem nefungujici sekci zavrel a pokusil se to otevrit primo z OneDrive, tak se chvili snazilo a vyhlasilo dalsi chybu. Dalsi pokus byl prenest to rucne na disk a otevrit. Sekce sice nasel, ale tvrdil, ze maji spatny format. Z cehoz usuzuju, ale mozna v MS zrusili zpetnou kompatibilitu, mam Office 2010 (protoze novejsi mi nic neprinasi a jsou jedna hnusnejsi nez druha). No tak jsem to holt vytahnul z backupu a poskladal rucne. Konec sdileni, lokalne to funguje, strcte si OneDrive tam, kam slunce nesviti [-(

Mohl bych to zkusit otevrit v novejsi verzi, ale Office ma takovou kretenskou vlastnost, ze pri spusteni neceho z novejsi si nainstaluje autorun aplikace a pak se to pere a musi se udelat repair. Ten uz jsem dneska jednou delal (jestli to nepomuze, ne) a znovu nebudu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte led 28, 2020 3:47

Potreboval jsem nabootovat Win10, a tak jsem tam pustil novou verzi OneNote. TVL, to je hnus. 2010 je krasne prehledna a tohle vypada stejne blbe, jako na jejich webu. V MS musi mit specialni lidi na praseni GUI, to jinak neni mozny. Jestli jsi videl tohle, tak se ti nedivim, taky bych radej pouzil cokoliv jineho.

Nemluve o tom, ze se mi tam automaticky nainstaloval MS Teams, ktery startuje asi pul hodiny, pak zacne startovat Skype for Business, aniz bych o to nekoho zadal ](*,) Asi zase probehnul update Office. No tak jsem si zas jednou pustil Autoruns, povypinal asi 10 Office tasku, ktere se spousteji automaticky, z toho asi 3 telemetrie, a snad bude na chvili pokoj. Peklo, MS si snad mysli, ze nase pocitace jsou jejich a chovaji se jako na dobytem uzemi :evil: Doprdele, mam pocitac na praci a ne aby mi tam vlastnim zivotem zila kopa sracek z Office (kdybych kvuli praci nepotreboval SfB, tak to snad cele odinstaluju).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod grco » úte led 28, 2020 9:34

mike píše:OK, stane se, ale proc progrca ti kokoti neotevrou lokalni kopii, jak by udelal kazdy pricetny programator?


Neber meno bozie do ust nadarmo! [-X
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte led 28, 2020 16:39

Slovenské volty sou asi nějaké průbojnější či co..... právě sem donabíjel baterku v noťasu a (pozoruju to už opakovaně/víckrát) - zatímco v CZ tou samou nabíječkou nabíjím (prázdná bat, ie. pod 10% do 100%) cca 3,5 hodiny, tak tady v SK to netrvá ani 2,5, spíš jen lehce přes dvě..... proč? Napětí v zásuffkách by mělo být stejné tam i tady, ne? (su strojař, no....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte led 28, 2020 18:39

grco píše:Neber meno bozie do ust nadarmo! [-X

My o grcu a grco... jsem si rikal, co mne to dneska budi za randal. Nastesti mas dost spatnou musku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » stř led 29, 2020 12:55

nenavidim w10 nedari se mi posilat soubory pres bt:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř led 29, 2020 18:02

A navic ti duplikuji prispevky :twisted: (uklizeno)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Frystensky » stř led 29, 2020 20:33

Líbí se mi tento obrázek, jak se Windows hezky točí v kruhu, od modré přes bílou a mráčky zase zpět do modré.
Obrázek
Mimochodem tvoje názory a ani moje Malo-měky vůbec nezajímají. Windows 10 je určen pro sběr dat od uživatelů a zobchodování osobních dat. Ve firmách se tomu brání totálním firewallem, který nenechá ani jeden port otevřený a www povolí jen přes zcenzurovoanou proxinu. Pak nejdou stáhnout ani programy zdarma na oficiálním store, takže systém je polofunkční. Ale Maloměci tím prostě převálcují celý svět.

V Pondělí jsem půl dne nemohl pracovat protože po zapnutí probíhala nějaká aktualizace. Vyčíslil někdo škody firmám, které vznikají když uživatel nemůže aktualizace zastavit nebo odložit?
Frystensky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 22, 2019 12:47

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř led 29, 2020 21:48

Prechazime pro tiskove reseni (ne tiskovy server!) z Windows Server 2008 (konci podpora) na 2016, celkem 6 servru. Vcera jsem prepinal po delsim odzkouseni a vychytani problemu jeden - relativne docela bez problemu. Ale dnes mi hlasili uzivatele, ze ve sdilenych adresarich (normalni Share vytvorene pomoci Computer Management/Shares) na tom servru nemohou mazat data, ktere tam "tiskne" do PDF tiskovy system. Pristupova prava byla naimportovana MS doporucovanym postupem pres registre.
Tak jsem se na to trochu koukal - na W Server 2016 jsem napocital (zatim :-) 6 (sest!!!) ruznych mist, kde se mohou nastavit pristupova prava k sharovanemu adresari ](*,), vsude jsou jine skupiny a uzivatele (mnou jako "spravcem" pristupu nebo instalaci programu jenom na jednom miste, jinde je to asi nejaky "Default" :-k). Mam nastavene Share Permission pro uzivatele na Full Access, nikde jinde nic jineho nema - a skutecna prava mu ukazuje jen Read only #-o.
Do ted nikdo nedokazal rict, kde je treba nastavit ty prava tak, aby na konci byl skutecne ten Full Access ](*,) ](*,) ](*,) ani v jakem vzajemnem vztahu ty opravneni na jednotlivych mistech jsou.
Microsoftacke inovace jsou fakt na prd...

Ani nemluvim o tom, ze na tech servrech musi byt Office 365 kvuli prevodum formatu. Co predtim na starych verzich slo v pohode, najednou na nekterych servrech hapruje. Horko tezko nalezeny duvod - je opravdu hodne otevrenych souboru v Officech, ty si jednou za cas umanou, ze zkontroluji, jestli instalace je korektne licencovana a chce se pripojit na MS licencni server. Jenze na servru je zakazana veskera komunikace smerem ven na internet, tj. zhavaruje to na nedostupnosti a nasledne se soubor neprovede, pripadne se zablokoje cely Office #-o. A pritom to je instalace na korporatni licenci, kde se zadny uzivatel/MS ucet nezadava.
Problem se vyresil odinstalaci Office 365 a nainstalovanim verze 2016 na nekolikaty pokus, protoze 365-ky se nechtely nechat jen tak odstranit :twisted: Celkovy posun terminu nahrazeni servru jen kvuli teto pitomosti byl 3-4 tydny :vom:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř led 29, 2020 22:31

Frystensky píše:Vyčíslil někdo škody firmám, které vznikají když uživatel nemůže aktualizace zastavit nebo odložit?

Skody by mely vycislit firmy a uzivatele Microsoftu. Za sebe to odhaduju na sestimistnou castku, pricemz zohlednuju faktor nasrani.

Ten obrazek je ale jako od Vesmirnych lidi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 30, 2020 5:59

ja si na to zvykam...

potesili me, ze ikony na taskbaru muzou byt "maly" takze mam peknou listicku dvouradkovou ala win 98, tzn. uz nejsu nasrana, ze nemaj vzhled ala win98 kdyz umi ty maly ikony, to je super.

nicmene s BT furt bojuju.

ve win 7 (spareny zarizeni) klik na fotku v teledonu, klik bt, na win7 naskoci okno, nacpu mu slozku, potvrdim a za chvilku mam par fotek v ntb a za 15 minut pripadne provedu dalsi akci, uz si pamatuje slozku...

w10 (spareny zarizeni) klik na fotku v telefonu a bt, telefon vyhodi ze se nezdarilo. muzu jit jeidne primo.na w10 do bt nabidky vybrat prijimani souboru, ale uz tam.musim.hledat, klikat, nejde to udelat narychlo z tel...proste je to hromada prace navic.

tak sem si donesla do prace kabel, ze to budu stahovat primo... ano pokazde cekam, nez se mi nacte x gb dat abych si mohla vzit tu dementni posledni fotku a sosnout ji.

jo a uzivatelsky nesnadno najitelny "po spusteni" co byvalo pekne ve startu sem.obesla.registrama a nemam.ani swbemensi chut zjistovat, jak se to ma.delat "spravne". o shift -alt se zminovat nebudu ale nakonec sem taky nasla kde to prepnout...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv led 30, 2020 9:15

Mawenzi píše: shift -alt se zminovat nebudu ale nakonec sem taky nasla kde to prepnout...
No to by me taky zajimalo, pokud myslis prepinani kalvesnice. A taky by me zajimalo, jak mohu vyhodit klavesnici prirazenou k nejakemu jazyku (mam tam English US i English EU a k obema to automaticky da "svoji" klavesnici, mne ale staci jedna anglicka, ta druha ale smaznout pres nastaveni nejde).

"pokazde cekam, nez se mi nacte x gb dat abych si mohla vzit tu dementni posledni fotku a sosnout ji" - proc musis nacist "x GB dat"? Prece si das jako velkokapacitni zarizeni a stahnes primo z adresare soubor, co chces. Teda pokud nemas iPhone (jak si pamatuji, nemas) :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » čtv led 30, 2020 10:43

apuka píše:Prece si das jako velkokapacitni zarizeni a stahnes primo z adresare soubor, co chces

... jenže než se přes kabel natáhnou metadata ke všem fotkám, abys tu poslední mohl vzít a přetáhnout ji do compu, tak to docela trvá :wink: Aspoň předpokládám, že problém je v tomto, já ho při transferu souborů do/z telefonu potkávám taky.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 30, 2020 12:27

karaya1
tak tak, jak pises.

apuka
v nastaveni jazyka, bylo to tam nekde zanoreny dementne a jinak fakci primarne shift ctrl... klavesnice musi jit snad oddelat tamtez ale je to fakt proste schovany.

bt dialog - bile "editovatelne vypadajici pole" pro slozku kam.default uklada do users dokumnety - nelze editovat, preplacnout. jde jen rucne pres dialogovy okno souborovy vyklikat celpu dementni desnou cestu ve stromecku protoze ani v tom okne co vyskoci pro vyber cesty neni editovatelnej radek. to fakt nedam tohle:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 30, 2020 13:24

dej si hekdat nastaveni "psani" a tam se doklikas uplne krasne "logicky" samo sem.to ted zas hledala stylem prestoze vim ze to tam.bylo tak.uz to asi nikdy nenajdu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv led 30, 2020 13:40

karaya1 píše:než se přes kabel natáhnou metadata ke všem fotkám, abys tu poslední mohl vzít a přetáhnout ji do compu, tak to docela trvá
Ja na svych vsech mobilech mam/jsem mel tak, ze pripojim kabel, na telefonu potvrdim, ze povoluji pristup k datum, v Total Commanderi (nebo jinde) si otevru "disk"-telefon, vyberu si umisteni a uplne normalne listuji a pracuji s fotkama jako soubory v souborovem systemu stejne jako na PC. Nekolik Samsungu, podobne se chovaly i prastare Siemensy i Xiaomi.
Pokud mas nejaky SW na PC, ktery primo pretahuje fotky, tak to obcas funguje podobnym zpusobem, ja mam takovy napr. SW od Olympusu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv led 30, 2020 13:45

@Mawe: diky, takto jsem to konecne nasel :vom: :vom: :vom:
A zjistil jsem, v cem je "muj" problem... Mam nainstalovane jazyky Cestina, Anglictina (US) a Anglictina (EU). Kazdy jazyk ma k sobe prirazenou klavesnici - ktera se neda smazat, kdyz je jenom jedna klavesnice k jazyku. Takze mam 3 klavesnice. A pointa na konec - jsou dve klavesnicove zkratky. Jedna a prepinani vstupniho jazyka a druha na zmenu rozlozeni klavesnice. Jeno bylo na levy Alt+Shift, druhy na Ctrl+Shift. Samozrejme, nekdy nekde prepina jedna kombinace, nekdy a nekde druha - a nezjistil jsem zatim kdy a proc ktera ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec