Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř led 1, 2020 18:28

Tak. Máme letopočet 2020 (což už neměla existovat podpora pro Win7), aktualitoval sem W7 Profi (jak 64bit na hlavním, tak i 32bit na záložním noťasu) - abylo tam teho dost asi 300Mega i NOD32 a .... klid nikde nic neřve že je "po záruce"..... ufffff. Kéžby to tak bylo nafurt.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » pát led 3, 2020 9:42

Nevíte někdo, proč se ve W10 občas nabídka Start přesune do řiti a přestane fungovat rychlé vyhledávání psaním? Moje nastavení je takové, že lištu mám připnutou k levému okraji obrazovky (ntb a dva externí monitory, ale děje se to i na samotném ntb), takže nabídka start se objevuje vlevo nahoře. Sem tam se ale přesune vlevo dolů (kde to je asi výchozí nastavení?) a hlavně přestane fungovat rychlé vyhledávání (klávesa win, pár písmen a enter je návykové :wink: ). Pomůže ve správci úloh najít Průzkumník windows a restartovat tuto úlohu. Čili znám workaround, spíš mě jen zajímá, čím to může být a jak tomu zamezit zcela.

===================================

Druhá stížnost/dotaz: nemáte někdo zkušenost s odblokováním stávkujícího Kindle Paperwhite 2? Zapnul jsem ho asi po půl roce a během bootu se seknul, mám tam akorát obrázek sedícího člověka pod stromem a waiting kolečko, nefunguje ani hard reset tlačítkem. Linux hlásí, že USB je pár sekund viditelné, ale napojit se na něj nejde. Prohledal jsem net a nejsem první, podle všeho by mohlo pomoct rozebrat to, objednat z Číny adaptér na sériový port a naflashovat tam nový firmware, do čehož se mi zrovna nechce... Nevíte o alternativním řešení či někom, kdo by to zvládl?
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř led 15, 2020 8:16

pavproch píše:
x2005 píše:https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4057281/windows-7-support-will-end-on-january-14-2020
14. ledna 2020


Do paroma, pocit natěšení byl právě vystřídán zklamáním. Chjo no.


Tak prozatím se enem ráno při startu Woken7Profi objevila hláška o konci podpory (s možností už příště nezobrazovat, což sem samozřejmě hned odsouhlasil) a jinak dobrý - NOD32 (prozatím) neřve, ufff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř led 15, 2020 20:28

:roll: pro by mel rvat? Nic se nezmenilo. Opakuj si: NIC se nezmenilo. Dokud se neuklidnis :twisted:

Jsou lidi, co jeste dneska pouzivaji XP a nemaji problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » stř led 15, 2020 21:22

Jen je dobrý nápad nainstalovat si i lednovou sadu záplat (možná poslední pro W7?). Jedna opravená zranitelnost je taková... velice nepěkná věc.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř led 15, 2020 21:28

Co konkretne myslis? Mam rozbite aktualizace uz tak 6 - 7 let ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » čtv led 16, 2020 6:53

Ha, tak jsem se včera přehlédl a platí to jen pro W10/WindowsServer 2016/2019.

Je to chyba v šifrovací knihovně v jádru windows, díky které lze např. protlačit škodlivou instalačku jako důvěryhodnou - aniž by uživatel měl šanci toto nějak detekovat. Ale škála útoků je širší - tím, že chyba je v ověřování elektronického podpisu, tak jsou potenciálně ohroženy prakticky všechny protokoly, které jej používají, jako TLS (HTTPS), šifrované/podepisované emaily a soubory...
Otázka samozřejmě je, jaká je pravděpodobnost, že se konkrétní člověk stane cílem tohoto útoku a co všechno je potřeba k jeho úspěchu.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv led 16, 2020 15:44

Kopíruju z AF.cz - budou nutné další (vynucené) změny na webovských stránkách:

ctrl_j píše:TLS 1.0 ceka na jare v hlavnich prohlizecich konec.
Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Google Chrome, and Apple Safari will drop support for TLS 1.0 and TLS 1.1 in March 2020.


Ač česky/English, je to pro mě - PC skoro lamu - tak nějak skoro jako "španělsky"...... ale třeba tomu budete rozumět. Já se jenom děsím, že budu muset přepsat web své firmy.... ale kdo ví, sem ho dělal jednoduše (FrontPage, html) tak třeba se mě / nás to týkat nebude....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » čtv led 16, 2020 17:18

Nic přepisovat nemusíš, TLS je protokol, na kterém běží HTTPS - zabezpečený přístup na webové stránky. To se zdrojáky tvého webu nemá nic společného. S webhostingem už víc.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv led 16, 2020 17:29

Kuju, já už se to dozvěděl (dobrá zpráva, těch není nikdy dost) na AF.cz, že se to týká jen https. A můj web je (staromilsky) jen http. Ufffff. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 16, 2020 18:01

:roll: neres veci, kterym nerozumis. Kdybys rozumel, tak na prvni pohled vidis, ze se to tyka https. A ze tebe se to netyka vubec nijak, je to jak pise karaya1. Je to vec tveho webhostingu a predpokladam, ze to maji uz davno vyreseno. Ta podpora se totiz rusi proto, ze jde o historicke verze, ktere uz nikdo nepouziva (TLS 1.0 je z roku 1999 a 1.1 z 2006) a datum ukonceni podpory bylo znamo dlouho dopredu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 16, 2020 18:06

karaya1 píše:Je to chyba v šifrovací knihovně v jádru windows, díky které lze např. protlačit škodlivou instalačku jako důvěryhodnou - aniž by uživatel měl šanci toto nějak detekovat.

Zajimave, ale nejak se nedokazu vydesit ;-) Na mem systemu je naprosta vetsina binarek nepodepsana a nemam s tim problem, nakonec, podepisovani je trend az v poslednich letech. Kdyz se clovek chova pricetne tj. stahuje software jen z overenych zdroju, neklika na linky ve spamu a pro pripad omylu je jisten antivirem, tak je riziko IMO minimalni. Proti obecnemu utoku, cilenemu na konkretniho cloveka uz ne, ale ten tak nejak nepredpokladam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 16, 2020 20:08

Tady je hezky priklad praveho opaku pricetneho chovani: Ukliknutí ‚stálo‘ nemocnici v Benešově 40 milionů. Kyberútok začal otevřením přílohy

Kdyz trochu rozsifrujeme tu snahu omlouvat sehlani vseho, co tam meli, tak to byla jedna chyba za druhou:
- nekdo kliknul na nebezpecnou prilohu (to jsem prve zapomnel, nejcastejsi zpusob sireni malwaru)
- musel potvrdit, ze ji opravdu chce otevrit, bud to byl .exe nebo treba Word s makry (ktere se taky musi potvrdit)
- slo o znamy malware, ktery by chytil antivirus, takze ho nemel
- malware se dokazal probourat do admin uctu, takze to bude udelal jeden z adminu nebo maji naprosto mizerne zabezpecenou sit
- malware se dokazal dostat k dalsim admin uctum, coz svedci o jejich kvalite hesel (password? 12345? admin123? ;-))
- malware zasifroval spoustu dat, coz svedci o spatne navrzene architekture site, pristupum k datum a zadnem zabezpeceni (admin ma proste pristup vsude a ke vsemu na jedno heslo :roll:)

Proste vsechno spatne, na to neni potreba zadny sofistikovany utok pres certifikaty, ale plosne rozesilany malware, ktery ceka, kdo se chyti. Je jasne, ze beznemu uzivateli se neda v nepricetnemu chovani uplne zabranit, pako, ktera na prilohu klikne a odklika vsechna upozorneni se proste najde, ale pak to ma chytit antivirus a kdyz ne, tak pako ma mit jen takova prava, aby prislo jen o lokalni data a nakaza se nemohla sirit dal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv led 16, 2020 21:04

mike píše:Je to vec tveho webhostingu a predpokladam, ze to maji uz davno vyreseno. Ta podpora se totiz rusi proto, ze jde o historicke verze, ktere uz nikdo nepouziva (TLS 1.0 je z roku 1999 a 1.1 z 2006) a datum ukonceni podpory bylo znamo dlouho dopredu.
:smt082
To by ses divil, resp. mnoho lidi se zacne divit, co vsechno najednou prestane fungovat. Sice nejvice internich veci ve firmach, ale i na netu se toho najde stale hodne. Holt, klasika - veci se zacnou resit, az se pose...kakaji...
pavproch píše:(dobrá zpráva, těch není nikdy dost)...se to týká jen https. A můj web je (staromilsky) jen http. Ufffff.
Ehm, mas nekde spocitane o kolik zakazniku jsi uz kvuli tomu mohl prijit? Totiz v mnoha firmach, kde "spravcoval" nekdo paranoidni (nebo jen meli "dukladny" security audit systemu :evil:) muze byt pristup na obycejne http stranky omezeny, dokonce i zakazany. (Ne ze bych byl podobny a/nebo mel v oblibe https, obzvlaste implementovanou a "udrzovanou" /certifikaty/ zpusobem, jak casto vidim ale obcas na to nejenom v nasi korporaci sam narazim)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » čtv led 16, 2020 21:45

mike: netýká se to jen binárek, jde i o ono https, podle všeho jde vytvořit man-in-the-middle někde mezi uživatelem a cílovým serverem (ideálně to může udělat ISP nebo lokální zpravodajská služba :wink: ) a uživatel nemá šanci zjistit, že je jeho šifrované spojení odposloucháváno. U binárek souhlasím, navíc tam to je trochu umenšeno tím, že CryptoAPI neběží v jádře Windows, ale v user space; a navíc Windows Update jej nepoužívají. Nicméně i tak, průšvih to je slušný.

Ad špitál: zajímavé, podle mých zdrojů to bylo trochu jinak, ale tak tichá pošta a vyjádření do médií nikdy nebyla spolehlivým zdrojem :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 16, 2020 21:56

Man in the middle utoky mam rad ;-) Jenze na uspesny potrebujes sedet na spravnem miste, tj. treba u ISP nebo musis umet presmerovat komunikaci pres sebe, coz by se asi na chvili pomoci treba hrani s DNS povedlo, ale rychle by se na to prislo. Zas je to skvele, kdyz utocis na konkretni cil, ale jako plosny utok celkem k nicemu. Mozna jeste jako utok na zdroj, treba na konkretni banku a komunikaci s klienty, ale tam je zas mnohem ucinnejsi a uspesnejsi phishing. Navic si vem, ze jeste donedavna byla naprosta vetsina komunikace nesifrovana, kdo sifrovani vylozene nepotreboval, na https kaslal. Tlacit na to zacali az pomerne nedavno. Jako jo, prusvih to fakt je, ale realne by se meli bat akorat ti, kdo jsou cilem tajnych sluzeb nebo prumyslove spionaze.

Jj, media jsou taky druh tiche posty ;-) Klidne se podel o tu svou, ale mne tenhle scenar prijde realny, ransomware se siri prave takhle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát led 17, 2020 16:15

pavproch píše:Tohle se nám stává tak jednou za deset let....

Kura, fčem může být problém ? Circa jeden pobyt z deseti (ie. nahodile, bez jakýchkoli souvislostí a opravdu tak jedenkrát za rok - letos poprvé zrovna neska) se mi tady u mně doma v ta3 "zašprajcuje" připojení do fernetu (WDCMA USB stick od české kyslíkárny skrz roaming slovenkých kyslíkáren) - odesílá data (rychlostí meteleskumbleskum), ale nepřijme ani bajt. Když to "násilím" přepnu na (pomalé) EDGE (stejná konfigurace operátorů) tak to běží sice pomalu, ale naprosto plynule a bez prodlev či zasekávání se. Chjo no.


Taxem (asi) něco vypozoroval - místní BTS je asi málo "potentní" na datové přenosy, protože sem tu od středy a středa odpoledne a večur + čtvrtek celý den + neska ráno to jelo meteleskum bleskum. Neska odpoledne se apartmány zaplnily lidma na víkend a WDCMA už zase chvíleme stávkuje.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » ned led 19, 2020 13:21

Včera nám začala blbnout obrazovka u jednoho z notebooků - nejdřív se bílá barva přetransformovala do žluté a po chvíli začala blikat. Do rána se z toho bohužel nevyspal, na blikání pomohlo nastavení menšího rozlišení než doporučeného, žloutenku to ale nevyléčilo. Na netu jsme našli jen, že by to mohl způsobit nějaký kondenzátor. Co s tím? Dík.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod tsunami » ned led 19, 2020 21:29

Donést servisákovi, který se na to mrkne a případně opraví. Sami to doma nejspíš úplně snadno neopravíte.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned led 19, 2020 21:33

Jj, zrovna jsem to chtel napsat :) Predtim resp. hned zazalohovat vsechna data, muze se stat, ze po servisnim zasahu uz na to nebude videt vubec ;-) Coz se muze stat i samo, ma to vubec vystup na externi monitor?

@sobb: jak je stary? Muze to byt mechanicka zavada (konektor, kabel) nebo odchazejici elektronika, treba ten kondenzator.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » ned led 19, 2020 21:49

Díky oběma. Jsem to tušila, že to nebude jednoduché. Zazálohujem a budem řešit až po návratu ze Severu, teď už bychom to nestihli a s sebou berem jiný.

Starý je dost, možná tak deset let. Ale zas na druhou stranu je to z těch výkonnějších strojů, co máme, takže pokud půjde zachránit, tak by to bylo fajn.
Jo, a výstup na externí monitor má.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned led 19, 2020 21:52

10 let je za hranici zivotnosti laptopu, zvlast pri vasem pouzivani ;-) Je otazka, jestli to ma vubec smysl zachranovat, protoze muze postupne zacit odchazet vsechno. Pripoj si externi monitor a nech ho dozit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » ned led 19, 2020 22:06

Fakt? Některé mi vydržely i dýl. Jakém používání? Tenhle se má docela dobře, cestovní jsou moje netbooky, ty dostávají záhul.
Nemám použitelný externí monitor :wink: Pokud by oprava nestála velkou část ceny nového, tak by to možná ještě stálo za zvážení. Holt to teda v létě někam donesem a uvidíme, co na žloutenku řeknou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned led 19, 2020 22:14

Vydrzet dyl samozrejme muze, ale pravdepodobnost zavady roste. To mas jako s PU podrazkama, nekomu vydrzi 6, jinemu 11 let ;-) Ty kondenzatory jsou celkem podobny problem, levne jsou taky pekne kurvitko.

Myslel jsem, ze taky cestuje.

Pouzitelny externi monitor se da koupit za par tisic, nejaky repasovany doslova.

Po 10 letech nebudou nahradni dily, takze rozebrat, vycistit a kouknout se, jestli tam neni nejaky vyteceny kondenzator a pripadne se ho pokusit vymenit. Jista sance je, ale muze se stat, ze neprezije uz fazi rozebrani, ono to u nekterych laptopu neni uplne snadne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » ned led 19, 2020 22:23

OK, díky. Řešení tedy necháme až po návratu, a uvidíme, co na to řeknou.

Externí monitor se blbě drží na klíně v křesle u kamen :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » ned led 19, 2020 22:47

@sobb: Pokud nechcete davat za opravu prilis moc, radeji si kupte repasovany "novy" notas, nejlepe nejaky kancelarsky, ne ty nejjednodussi a nejlevnejsi modely. Jen nesmis mit smulu pri nakupu nebo musis nakupem poverit napr. mika :wink: nebo nekoho, kdo se v tom trochu vyzna a vi, co zkusit. Ale stejne mas rok zaruky i u repasu.
Samozrejme, zaloha - i kdyz mozna budes moci stary disk prenest do noveho, mozna i jako druhy disk.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » ned led 19, 2020 22:57

Děkuju, nakupuju v Gigacomputeru, i když ne repasy, ale předváděcí. Nicméně zatím preferuji opravu, ovšem uvidíme, co si za ni řeknou.
Hlavně jsem chtěla aspoň předběžně vědět názory, co za tím vlastně může být a co s tím lze dělat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned led 19, 2020 22:59

Ty jo, zkusil jsem si najit repasovane monitory a nektere jsou skoro zadarmo: https://www.pocitacezababku.cz/Pouzite-LCD-monitory.htm 375 Kc za 17", ktery ten puvodni u laptopu v pohode nahradi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod FrantaKrajta » ned led 19, 2020 23:19

Mohlo by to byt i kabelem? Ty vetsinou u notebooku odchazeji jako prvni (skripnuty kabel prochazejici kloubem zavirani displeje), ne? Ta zluta by tomu mohla i odpovidat, jestli si to pamatuju dobre. To by se dalo jeste mozna opravit, stacil by novy kabel (pokud pujde sehnat). Pripadne, nektere stare mobilni graficke karty odchazely samy docela casto (Nvidia), tam se to dalo resit vymenou grafiky (byly v MXM modulu, tj. celkem vymenitelne). Ale na nejake pajeni mikrokomponent se ti v kazdem servisu nejspis vykaslou, to je pro ne fakt hodne prace, to si delal spis kamarad sam (ale opravil) :) Pouzity kancelarsky monitor sezenes za odvoz nebo dobre slovo nebo max par stovek (a jestli je notebook stary, nejspis bude mit jeste VGA konektor, takove monitory jsou dneska opravdu za odvoz)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned led 19, 2020 23:26

Urcite jo (vsak jsem to na zacatku psal ;-)). Akorat vymena neni zadna sranda a nevim, jestli se da zvladnout doma. Zalezi kolik specialnich sroubku tam je a jestli cast neni lepena...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec