Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř led 31, 2018 21:35

Mail od americkeho kolegy aneb radosti vyvoje hardwaru: I tried plugging the module into computer ... the darn thing started smoking and fried. :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 1, 2018 18:36

Chtel jsem pridat do PC dalsi disk. Mam spoustu volnych 5.25" pozic, a tak jsem koupil ramecek, disk do nej namontoval a kdyz jsem ho chtel prisroubovat do skrine, tak jsem zjistil, ze to nejde. Protoze se do ni disky nemontuji, ale nacvakavaji pres plastove klispy, ktere samozrejme nemam #-o Nekde zustaly, kdyz se pred mnoha lety pocitac montoval.

Nevite ciste nahodou nekdo, kde by se daly sehnat? Jsou na prvni fotce tady: https://pctuning.tyden.cz/hardware/skri ... ez?start=5, nacvakle na bokach CD a disku. Pripadne, nemate je nekdo doma?

Kdyby se nepovedlo, tak si rikam, ze bych tam mohl ramecek s diskem prilepit oboustrannou lepici paskou. Na dno te 5.25" sachty. Myslite, ze by to mohlo necemu vadit?

(jsem programator a nesnasim hardware :?)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Miras » čtv úno 1, 2018 18:50

Předpokládám, že bedna stojí na místě a nějak zvlášť s ní nehýbeš, ne? Bych disk volně pohodil na dno bedny a vůbec to neřešil...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 1, 2018 18:54

Predpokladas spravne, ale prece jen bych ho radej nejak upevnil. Uz jen kvuli vibracim a hluku.

Se znam. Rozhodnu se pocitac presunout, zapomenu na to, a disk tam nekde spadne. Kdyz je nekde nachystany pruser, tak k nemu driv nebo pozdeji dojde. Proto mi prijde lepsi veci udelat poradne hned a nemuset na ne myslet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Miras » čtv úno 1, 2018 19:11

No, to je pak otázka, jestli oboustranka je to správný "bezpečný" řešení. Disk se při provozu dost hřeje, podle toho, jak moc kvalitní oboustranku máš, dřív nebo později lepidlo odejde a až se pak rozhodneš bednu přesunout a budeš spolíhat na to, že všechno drží, tak máš ten průser jistej :wink:
Podle obrázků je tam pod 5,25" pozicema 3,5" šachta na floppynu s klasickejma šroubkama. Tu nemáš volnou, že by si disk přišrouboval tam? Nebo koukám, že nahoře nad těma spodníma šachtama na disky na plastových bazmecích je taky jedna šachta na šroubky. Tam by to nešlo?
A ještě vidím, že úplně nahoře, nad 5,25" šachtama mají na fotkách taky floppynu, tak tam nějaký uchycení na šroubky taky je, ne? I kdyby jen z jedný strany, ono to stačí...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 1, 2018 19:18

Uz tam mam tri disky, tohle je ctvrty. Tu krabici na 3.5" sachty dole tam prave nemam. To pako, co mi to tenkrat montovalo, zrejme nepochopilo, jak se to ma delat a co tam udelalo radej nebudu psat ;-) Volna je ta sachta uplne nahore, ale tam je zas problem s kabelama. Delka a ty, co vedou k USB, prekazi. Musel bych to cele nejak rozhodit a presibovat, coz se mi nechce. Taky bych se trochu bal chlazeni, je tam dost tesno, ale mohl bych tam strcit jeden z min pouzivanych disku. Stejne je asi zredukuju na tri, mozna dva.

S tou paskou mas asi pravdu. Sice mam kvalitni, co drzi i venku (cidlo na teplomer), ale teplem od disku by odejit mohla...

Chjo, proc vymysleji takove kraviny a neudelaji to standardne #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Miras » čtv úno 1, 2018 19:32

Na co probůh tolik disků? :)
Úplně nahoře to z hlediska chlazení úplně ideální není, to jo...
Tak to pak máš možnost jedinou - vyrobit si ve spodní 5,25" šachtě dírky pro šroubky vlastní :wink:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 1, 2018 19:41

Postupne pribyvaly ;-) Zajimave je, ze odchazi ten nejnovejsi z nich (750 GB Barracuda). No, asi to tam cele nejak poprehazuju a necham jen dva disky. Jestli se teda nahodou nenajdou ty klipsy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát úno 2, 2018 14:54

pavproch píše: A fčíl vážně - sem v (příjemném) úžasu: letos sem opravdu mobil nabíjel prozatím jen 1. a 18. ledence.... a to sem si myslel, že ta baterka v ňom už po roce nějak slábne.... :prayer:


Tak fčíl ňa ale vypek - dyž sem ráno šel na kopec, tak tam bylo 16%, po návratu z kopca sem napsat jednu SMS (spadlo to na 5%) taxem ho vypnul a fčíl ho už mám na nabíječce ale nejde nastartovat..... chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát úno 2, 2018 15:20

Už sem ho nakop.... kura, blbost, moje: USB konektor na nabíječce nebyl dostatečně zastrčen...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » pát úno 2, 2018 15:35

Zdar bastlíři, mám problém. :)
Tohle mám v autě. Je to z nějakého starého mobilu. Potřeboval bych to upravit na USB nabíjení. Další kabely co z toho trčí mě nezajímají. je to pravděpodobně propojení s rádiem. Mi stačí, aby se z toho dal nabíjet mobil, tedy USB.
Jsou dvě cesty :
Sehnat redukci, co se tam jen zastrčí a z toho povede USB - asi nereálné
Najít napájecí žíly a napojit na USB - to bych asi zvládnul.
Nicméně, kdyby někdo měl (nebo uměl udělat )protikus a věděl, které piny jsou napájecí, popřípadě přímo přepojku tohle/USB šlo by všechno snáze.
Možná že by stačilo,kdybych věděl na jaký typ tel se to používalo. Zbytek bych třeba vygooglil.
Díky
IMG_20180202_141856.jpg

IMG_20180202_144221.jpg
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod vonkreuz » sob úno 3, 2018 17:19

Zhruba dva roky zpátky mi umřel notebook Fujitsu&Siemens, který mi vybral Miras cca na podzim 2005, v tu dobu za 30 tisíc. Protože jsem akorát dostal služební telefon, notebook jsem nepotřeboval a když přece jen, půjčil jsem si od družky, která se ale stala majetnickou a chce mi za půjčování dávat do držky. :lol:
Takže gómám, že bych si pořídil nový notebook. Vstupní informace: interfernet včetně youtube (60% času), tvorba a editace textové+tabulkové soubory s max. 10 otevřenými okny (20%), filmy (10%), prohlížení fotek+sem tam střih videa do 10minut času (10%). Hry se nekonají. Nejsem IT zdatný takže budu plout s proudem a OS bych rád Win10 Home, žádné iOS, Ubuntu a podobně. Cenově 10-15 tisíc korun.
Potřebuju potvrdit či vyvrátit pár tezí:
1, DVD+-RW mechanika je přežitek a považuji ji za vytěžování už dávno zaplacené technologie
2, 256-512GB hard disk stačí, protože mám stejně externí disk
3, Hard disk raději SSD kvůli rychlosti, menší velikosti a menší energetické náročnosti
4, Koupím si MS Office balík s ročním předplatným a když po roce znova nezaplatím tak prijdu o celé Office nebo "jen" o aktualizace?
5, nepreferuji žádnou značku, ale kdyby byla italská... nechal bych se premluvit
6, protože 85% času bude NTB doma na stole, zvolit vetší 17"
7, hodit na to bobek a koupit stolní počítač a velkým monitorem a na cestování tablet :twisted:

Edit: Možný favorit
https://www.czc.cz/hp-250-g6-stribrna_2/217115/produkt
https://m.alza.sk/fujitsu-lifebook-a555?dq=4251593
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob úno 3, 2018 18:05

7 :smt023 akorat pocitej s tim, ze tablet se hodi jen na konzumaci obsahu. Zadnou rozumnou praci na nem neudelas. Pisu na nem tenhle prispevek a je to spis nouzovka, protoze na desktopu zrovna hraju Sokoban (pro pametniky ;-)) s diskovymi oddily a jejich zalohami. Zadna sranda, kazdy tah trva radove hodiny ;-)

I jednoduche veci na foru, jako jsou nejake presuny vlaken tady na foru, se z tabletu delaji blbe, pujdu radej varit ;-) Ono je to castecne tim, ze je to stupidni kram od Applu s jejich slavnym iOSem pro produkty inkluze, ale hlavne dotykovym ovladanim a malou obrazovkou. Proste je to vec na pasivni sledovani a ne aktivni praci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » sob úno 3, 2018 19:31

mike - nesouhlas. ;)
iPad Pro dnes rozhodně s iOS 11 není jen na konzumaci obsahu.
Samozřejmně je řada věcí co se na PC dělá líp ale taky věci co PC moc neumí - typicky zkus někdy seriozněji ,,malovat,, retušovat fotky a td - buď k tomu potřebuješ pořádnej grafickej tablet nebo dnes právě již lépe iPad Pro - ta 12,9” je moc OK.
Texty diktuj ;)
A pro konzumaci je to výrazně lepší než PC.
Blbuvzdornej systém bez údržby - pro 80% obyčejných lidi daleko lepší než nastavovat desktop což správně stejně většina lidí nezvládne.
Za mne pro méně náročné je to moc fajn věc.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod scinkk » sob úno 3, 2018 19:33

1) prezitek, pokud bys mel neco jeste na dvd (nejaky sw) tak si udelas iso obrazy a hodis na zalozni disk
2) mel jsem jeste loni 256, lestos jsem koupil 512 - pokud budes zacinat na cisto, pravdepodne usetris tak 10-20 % dat ze soucasneho disku :)
3) SSD jednozancne, tam je ted trochu otazka zda SATA nebo rychlejsi PCI-E oboje muze mit sve pro a proti, ja to resil celkem dlouho, nakonec jsem vzal jen SATA
4) nevim ale hadam ze musis platit, jinak mas smulu, tak funguje dnes mnoho SW, nastesti aspon W10 ne :)
mimochodem mozna stoji za to se zamyslet, zda koupit W10 oem verzi uz s notebookem ci bez (pokud lze) a koupi radeji "dozivotni" prenosnou licenci a u W10 mas snad vystarano

6,7) ja mel notas ale 98% doma, takze ted jsem koupil Intel NUC a klasicky monitor. Navic ten NUC muzu prenest skoro snadneji nez notebook pokud ho musim prenest nekam kde je nejaky monitor :)
Tablet mam taky, ale to je tak dobry, kdyz si chces cist internet na gauci ci v posteli :) Ale tak u me se prilis mnoho cinnosti toci kolem PC :)

8 vem neco co ma 8GB pameti - sic by tobe asi stacily i 4 ale to uz je dost retro :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob úno 3, 2018 19:53

scinkk píše:1) prezitek, pokud bys mel neco jeste na dvd (nejaky sw) tak si udelas iso obrazy a hodis na zalozni disk

Jo, ale nejdriv si musis nejak ty ISO obrazy udelat ;-) Zrovna jsem instaloval Win7 z DVD, co jsem vytahnul z krabice.

scinkk píše:Tablet mam taky, ale to je tak dobry, kdyz si chces cist internet na gauci ci v posteli :)

Jeste u snidane ;-) A taky treba ve vlaku nebo si ho beru na hory, kdyz jedu do penzionu. Abych se mohl kouknout na pocasi a tak. Sice by na to stacil i mobil, ale tablet ma vetsi obrazovku. Proste je to takovy vetsi mobil, co neumi telefonovat ;-)

Michal82 píše:Samozřejmně je řada věcí co se na PC dělá líp ale taky věci co PC moc neumí - typicky zkus někdy seriozněji ,,malovat,, retušovat fotky a td - buď k tomu potřebuješ pořádnej grafickej tablet nebo dnes právě již lépe iPad Pro - ta 12,9” je moc OK.

Proc by to nemelo PC umet? Je to jen otazka softwaru. Jestli u toho potrebujes smatrat prsty po obrazovce, tak uz se delaji dotykove monitory a spousta notasu je ma. O malovani nic nevim, ale retusovani fotek je na PC uplne v pohode a s kalibrovanym monitorem urcite lepsi, nez onanie na tabletu.

Michal82 píše:Texty diktuj

Pisu stejne rychle, jako mluvim. Proc neco delat jednoduse a dobre, kdyz to muzu delat sloziteji a s horsim vysledkem, ze :twisted: BTW, ty tve hruzy typu a td zpusobuje diktovani textu? ;-)

Po 10 hodinach psani mi nic neni, ale kdybych mluvil, tak mi odejdou hlasivky. Nemluve o tom, ze programovat pres hlasovy vstup by bylo peklo s radove nizsi efektivitou. Stejne jako editovani tabulek, co chce delat vK. Si jen predstav, jak takhle ovladas cloveka, co sedi u klavesnice a rozumi ti mnohem lip, nez pocitac.

Michal82 píše:Blbuvzdornej systém bez údržby - pro 80% obyčejných lidi

Podle prasidenta je idiotu jen asi tretina ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » sob úno 3, 2018 20:08

Kdyby měl prezident pravdu tak už tam teď nesedí :D

Dobře programování a td je jasný - nicméně vždy můžeš k iPadu použít klasickou klávesnici z iMac nebo tu jejich přenosnou - osobně ta mi vadí.

PC a fotky/malování - protože myší uděláš hovínko - pokud nejde o nějakou úpravu ala drepím v nějakým fotostudiu a zákazníkům posunu trochu barvy a td ale chceš s tím opravdu dělat - tedy přesně vybírat určité oblasti a td - potřebuješ tablet a tužku - prstem se po tom opravdu nepatlá.
OK většina monitorů pokud pomineme ty od 30-40 vejš je stejně na prd - nový pročko má už P3 a ten displej je srovnatelný s MacBook Pro.

Další výhoda tabletu - pasivní chlazení

Výdrž - asi nenajdeš notebook co opravdu zvládne celej den od rána do večera.

Neříkám ze to je pro každého ale doba je dnes dal a PC pro většinu lidi dnes už nutnost není - pokud přijmou nové postupy a nebudou trvat na zaběhlých postupech dá se říct ze PC tabletem klidně nahradis.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob úno 3, 2018 20:20

@vK: já to mám pořešený jinak - na mobilování mobil a na počítadlování malý lehký přenosný noťas s full HD rozlišením a dlouhou výdrží na baterky. A na všech místech, kde s ním pracuju k němu mám dok a velký (27") monitor abych nemusel čumět na ty malé blechy (čímž na ty blechy čumím akoráth někde na cestách). Kouzlo je v tom, že mám NEUSTÁLE (ať sem kdekoli) aktuální data (protože jedno a to samé pc) a nemusím se starat o synchronizace, nemusím mít klaud atd. Samá pozitiva a sociální jistoty.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Miras » sob úno 3, 2018 20:53

@vk: Můj aktuální pohled na věc:
1) V zásadě ano, pro strýčka příhodu mám externí mechaniku pohozenou v šuplíku. NTB s ní ale taky nemusí být k zahození, vysvětlím dále.
2) Plotnový se stejně menší jak 500GB už nedávají. A rovnou s SSD naopak v daný cenový kategorii nic většího jak s 250GB nenajdeš.
3, SSD je dobrá investice, podle mě to za ty prachy stojí
4) Předplatnýmu se vyhejbám, seč to jde. Když po roce přestaneš platit, nemáš vůbec nic. Mrkni na Aukru/ebay, licenci na Office 2016 tam seženeš za pár stovek a máš na dalších deset let vystaráno
5) To asi neseženeš :-)
6) Asi proč ne. Ale život je otázkou priorit, 17,3 modely očividně zas tak nefrčí a poměr cena/výkon je u 15,6 modelů krapet lepší. Pak ale zase záleží, jak dobrý máš oči :-) Protože rozlišení 1366x768 je fakt nepoužitelná tragédie a Full HD je na 15,6" na můj vkus už skoro na hraně. A nic mezi se bohužel nedělá. Při použití jak píše pp, tzn. doma s monitorem a displej notebooku jen příležitostně na cestách je to ale OK.
7) Každýmu vyhovuje něco jinýho, mě tablet k srdci nijak zvlášť nepřirostl. Osobně taky preferuju noťas, jako univerzální řešení. Doma s monitorem, klávesnicí a myší, na cesty jen sbalím a jedu.

Ještě zpět k té DVD mechanice - když jí notebook má, hodí se k tomu, že jí vyndáš, umístíš do externího rámečku za pár € z ebaye a namísto ní vrzneš do notebooku druhej disk (taktéž v rámcečku za pár € z ebaye :wink: ) Ušetříš si tak tahání externího disku...
U některých notebooků to jde řešit ještě líp, to tehdy, když jsou vybavený M.2 slotem na SSD. Ale to je pak trochu detektivka pátrat po tom, který notebooky do toho spadaí, úplná samozřejmost to není.

Další věc, na kterou si dát pozor je velikost operační paměti. Prodávat v týhle cenový relaci něco se 4GB je taky na odstřel. Ale ta se aspoň (většinou) nechá poměrně snadno rozšířit, i když taky je dobrý si to trochu ověřit.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob úno 3, 2018 21:23

Michal82 píše:nicméně vždy můžeš k iPadu použít klasickou klávesnici z iMac nebo tu jejich přenosnou

Proc bych to delal? Pak uz nema tablet vubec zadnou vyhodu.

Michal82 píše:OK většina monitorů pokud pomineme ty od 30-40 vejš je stejně na prd - nový pročko má už P3 a ten displej je srovnatelný s MacBook Pro.

Kdybych to chtel delat profesionalne, tak si samozrejme graficke Eizo poridim. Mozna si ho casem poridim i domu. Mam totiz stary model jeste z dob, kdy to nerozlisovali. Pred casem jsem si koupil novy, vetsi, kancelarsky. Behem 14 dnu jsem ho vratil, proti tomu staremu byl jako chudy pribuzny, hlavne hnusne barvy. Byl jsem se zeptat v Eizu, cim to je, a rekli mi tohle. Ten muj stary je v podstate graficky a jestli chci stejne dobry, tak holt musim taky grafickou radu. Displej na iPadu neni spatny, ale barvy tak dobre nema, ale hlavne, proc bych mel neco delat na tak malem displeji? I 12.9" je na praci naprosto nedostatecnych.

Michal82 píše:Výdrž - asi nenajdeš notebook co opravdu zvládne celej den od rána do večera.

Vsak kdo mluvi o notebooku? Na praci jednoznacne desktop. BTW, muj iPad uz taky moc nevydrzi, asi odchazi baterka. V celkoliv normalnim bych si ji vymenil sam...

Michal82 píše:Neříkám ze to je pro každého ale doba je dnes dal a PC pro většinu lidi dnes už nutnost není - pokud přijmou nové postupy a nebudou trvat na zaběhlých postupech dá se říct ze PC tabletem klidně nahradis.

Ano, mozne to je, ale je to zmena k horsimu a takovou bych delal jen v pripade, ze mi prinese neco, co opravdu potrebuju. Tady nic takoveho nevidim. Tablet je dobry na cteni webu na zachode, na praci je lepsi neco poradneho ;-)

Michal82 píše:A pro konzumaci je to výrazně lepší než PC.

BTW, ani tohle neni pravda. Maly displej, horsi ovladani a u iPadu jeste chybejici multitasking. Nedavno jsem si neco pustil z trubky, pak jsme se chtel podivat na neco jineho, prepnu do jineho tabu a ono to prestalo hrat #-o To se ti na PC nestane. Tohle se dalo jeste pochopit u prvniho iPhonu, ktery proste nestihal, ale dneska? iOS neni operacni system, ale stupidni zastaraly jednoulohovy launcher.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob úno 3, 2018 21:27

@pp: jo, tohle neni spatny zpusob. Dokonale to bude, az budes misto laptopu dokovat mobil. Uz to nejakou dobu melo byt, aktualni stav nevim.

Miras píše:Asi proč ne. Ale život je otázkou priorit, 17,3 modely očividně zas tak nefrčí a poměr cena/výkon je u 15,6 modelů krapet lepší. Pak ale zase záleží, jak dobrý máš oči :-) Protože rozlišení 1366x768 je fakt nepoužitelná tragédie a Full HD je na 15,6" na můj vkus už skoro na hraně.

Co takhle si zvetsit fonty? ;-)

Miras píše:Prodávat v týhle cenový relaci něco se 4GB je taky na odstřel.

Na druhou stranu, bude na to, co psal, potrebovat vic? Zrovna mam na desktopu obsazenych 2.12 GB pameti, pres 3 GB se dostanu malokdy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Miras » sob úno 3, 2018 21:40

mike píše:Dokonale to bude, az budes misto laptopu dokovat mobil. Uz to nejakou dobu melo byt, aktualni stav nevim.

Toť otázka. Ta použitelnost na cestách by byla pak zase o dost omezenější. Mě se aktuálně asi nejvíc líbí koncept notebooků Lenovo Yoga

mike píše:Co takhle si zvetsit fonty? ;-)

Fajn rada, ovšem za předpokladu, že si s tím správně poradí všechny programy, co člověk používá. Což je bohužel pořád spíš světlá výjimka, než běžná realita.

mike píše:Na druhou stranu, bude na to, co psal, potrebovat vic? Zrovna mam na desktopu obsazenych 2.12 GB pameti, pres 3 GB se dostanu malokdy.

O tom by se dalo asi polemizovat dlouhou dobu :wink: Já mám aktuálně využitých 3,8GB a stane se, že i těch 8GB je málo. Ale uznávám, že jsem trochu čuně a občas toho mám naráz puštěnýho až moc.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob úno 3, 2018 21:49

Miras píše:Což je bohužel pořád spíš světlá výjimka, než běžná realita.

Fakt? :shock: Nastesti nemam potrebu velikost fontu menit... Dneska uz ale mas relativne dostupne 4k monitory a na tech se prece v default velikosti neda delat ani na 27" displeji.

Miras píše:O tom by se dalo asi polemizovat dlouhou dobu :wink: Já mám aktuálně využitých 3,8GB a stane se, že i těch 8GB je málo. Ale uznávám, že jsem trochu čuně a občas toho mám naráz puštěnýho až moc.

Jasne, myslel jsem to, co planuje pouzivat vK, tam nic extra nevidim. Nejvetsim zroutem je browser, zacinaji se chovat, jako by jim ten pocitac patril :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » sob úno 3, 2018 21:55

mike - tak to mas asi něco hodně starého.
Na Pročku si zapneš dvě apky současně a přes ně klidně i video a to už na běžnou práci stačí.
12,9” je v podstatě rozměr dnes běžného notebooku 12-14” takže v terénu plně stačí a i na doma je to OK. Ono zas ber v úvahu že se na to nekoukáš z takové dálky jak na monitor.
Na filmy je moc fajn - i ten zvuk.

Eizo - jj ty nové kancelářské a hracske to je zlo podle mne to ty firmě škodí ale asi mají prodeje - že je to odpad je jasné už jen dle ceny - kvalitní monitory se pod těch 30-40 proste nedělají.
Jinak koukni i na NEC, ViewSonic - mívali dobrý monitory.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob úno 3, 2018 22:02

To prece neni vec HW, ale OS, resp. te parodie jmenem iOS. Mam tam 10.neco, update na 11 jsem mu jeste nepovolil, protoze s tim byly nejake problemy. Nepsal jsem ale o vice aplikacich, ale o dvou tabech v browseru.

Ne, laptop mi opravdu na doma nestaci. Mam k desktopu dva monitory a obcas by se hodil treti. A samozrejme poradna klavesnice a mys. Na laptopu pisu asi tak ctvrtinovou rychlosti, protoze je klavesnice mala.

Michal82 píše:Eizo - jj ty nové kancelářské a hracske to je zlo podle mne to ty firmě škodí ale asi mají prodeje

Jo, chlapik v Eizu rikal, ze se prodavaji nejvic. Aspon u nas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob úno 3, 2018 22:10

Kdyz uz jsem tady, postezuju si na Firefox. V posledni dobe zacal byt cim dal pomalejsi a neustale rachotil diskem. Nejdriv jsem myslel, ze je to prave pameti, ale delal to, i kdyz bylo jeste volne dost. Kouknul jsem se, co se deje a on neustale blbnul se svou kesi. Cetl tisice a tisice souboru. Kouknul jsem se tedy na cache do profilu a nestacil jsem zirat. V jednom adresari bylo skoro 80000 vetsinou malych souboru. Naprosta vetsina z nich byla roky stara, pouzivanych bylo asi tak 4000. Jenze on blbnul i s tema staryma.

Adresar jsem smazal, trvalo to skoro 10 minut #-o No a ted zas jede jako blesk a disk nevrci. Docela mizerni programatori, kdyz udelaji cache tak blbe, ze browser radove zpomali. Co jsem koukal, tak to neni neobvykly problem a reportovany je uz dlouhe roky...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod scinkk » sob úno 3, 2018 22:19

jj tablet jsem kupoval primarne do vlaku, nakonec jsem pro nej nasel i uplatneni doma.
Je to i tim, ze preferuji dost maly telefon, takze do vlaku pro vetsi pohodly jsem koupil 7" tablet - na druhou stranu, vetsina lidi ma v teto velikosti telefon :D

Souhlas, ze by mu asi stacili 4 GB RAM, ale zas u noveho stroje bych pod 8 nesel.
Dost bych neocekaval, ze bude mit dneska notebook volny slot, takze je potreba si to koupit rovnou s osmi.

Jasny, ty obrazy clovek musi vytvorit na necem co jeste dvd ctecku ma, ale tak to snad jeste stale neni problem :) Drive, kdyz jsme neco z dvd pouzival casteji, tak jsem si ty obrazy udelal i tak.
Beztak mi ta dvd mechanika na notasu odesla, takze jsem byl pripraven na zivot bez ni :)
Ale samozrejme to muze byt individualni, treba nekdo kdo roky zalohoval fotky na dvd :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob úno 3, 2018 22:27

Nedavno jsem neco hledal a narazil na krabici s disketama. A tak jsem si rikal, co bych s nima asi tak mohl delat :)

(mozna mne tenkrat staly dohromady vic, nez dnes 2 TB disk...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » sob úno 3, 2018 22:39

Mike - hod si tam 11 - šlape v pohodě. Tedy pořad ladí a super bude asi 12 která má v podstatě jen doladit 11 ale jde to už teď.
A takovou drobnost jako chod na pozadí mas asi povolenou viď?
Jinak ta 11 je prave na iPadu moc fajn a velká změna.

Diskety - hele nedávno sem je taky objevil a kamos na nich má celej Windows :D asi 6-8 disket :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mitau » ned úno 4, 2018 0:57

@vK - podobne jako mike mam notebook (muj je 14-palcovy) a na praci k nemu externi monitor a uplne mi to vyhovuje. Na notebookovou klavesnici jsme si tak zvykl, ze ani nepouzivam externi (zlate Thinkpady). 17-palcove notebooky je takova nestastna kategorie - je to velke, tezke a ergonomicky je externi monitor lepsi, protoze je vys nez u notebooku. Navic v te velikosti bude mensi vyber a pomer cena/vykon bude horsi nez u 15-palcovych. S RAM souhlas - dnes by ti stacily 4GB ale kvuli budoucnosti stoj iza to si priplatit za 8. DVD mechanika je prezitek, ktera jen dela notebook vetsim a tezsim.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron