Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř lis 2, 2022 13:46

Myslim, ze tady se probiraly povinne datove schranky... Nekoho snad potesi (mimochodem, melo to byt i pro pozastavene zivnosti).

Vlada zrusila automaticke zrizeni datovych schranek od ledna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř lis 2, 2022 14:05

A já radši tu svoji pozastavenou živnost úplně zrušil, aby mi tu DS nezřídili. Ale co už, alea iacta est.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2022 14:14

apuka píše:mimochodem, melo to byt i pro pozastavene zivnosti

Tos nekde cetl nebo si to jen domyslis? Ja jsem to prave nikde nenasel.

@pp: ty na tu svou zbrklost jednou zajdes ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř lis 2, 2022 14:23

To bylo např. tady.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2022 14:31

Jasne, to jsem videl, ptam se apuky, kde prisel na to, ze to od ted neplati. Protoze zrusili povinnost pro fyzicke osoby, ale o zivnostnikach nebyla rec a tohle je takovy neprijemny side effect prave pro zivnostniky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » úte lis 8, 2022 10:32

Používáte někdo podsvícenou klávesnici a máte případně doporučení na nějakou, se kterou jste spokojení?
Už mě nebaví v přítmí hledat písmenka :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4370
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte lis 8, 2022 10:59

mike píše:Jasne, to jsem videl, ptam se apuky, kde prisel na to, ze to od ted neplati.
Miku, ja jsem ale nic nepsal o tom, jestli to pro pozastavene zivnosti stale plati nebo to takyzrusili. Moje poznamka byla jen kvuli tomu, ze si tak pamatuji, ze se tady resilo, ze nekdo pozastavil zivnost, aby se mu schranka nezridila - jeste v puvodnem "zneni" - a ze to by si nejspise nijak nepomohl.
Cely odkaz byl taky jen kvuli tomu, ze jste to tu docela dost resili a ze by to mohlo nektere lidi potesit. Ani netusim, jestli staci, ze to schvalila vlada nebo to jeste musi projit parlametnem, tj. jestli je to jen vyhlaska nebo znakon nebo co.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » úte lis 8, 2022 12:20

Dromedaro píše:Používáte někdo podsvícenou klávesnici a máte případně doporučení na nějakou, se kterou jste spokojení?

Logitech MX. Mám oboje - klávesnici i myš a je to skvělé, hlavně na přepínání kontextu mezi pracovním a soukromým počítačem. Zmáčkneš tlačítko na myši/klávesnici a přepne se to, kam potřebuješ, takhle tam můžeš mít až 3 zařízení.
(Jo, dá se to nahradit zase monitorem se zabudovaným KVM.)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 688
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » úte lis 8, 2022 13:40

Dík za tip, mrknu na ní.
Nerozumím tomu, co máš na mysli tím přepínáním. Co přepínáš? Podsvícení?
Myš už mám osvícenou. I počítač i monitor. Dělá to pěkné barevné efekty ve tmě a to mě baví. Teď ještě k tomu přibude klávesnice.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4370
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » úte lis 8, 2022 14:24

apuka píše: ja jsem ale nic nepsal o tom, jestli to pro pozastavene zivnosti stale plati nebo to takyzrusili.


apuka píše: (mimochodem, melo to byt i pro pozastavene zivnosti).

z použití minulého času lze dovodit, že nám sděluješ, že z odkazovaného článku plyne, že už tomu tak není
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » úte lis 8, 2022 14:40

Dromedaro píše:Co přepínáš? Podsvícení?

Přepínám, do kterého PC jde vstup. Jestli to pracovního notebooku anebo soukromého PC. Takže mám jednu klávesnici a jednu myš spárované s oběma PC, které jedním tlačítkem "nasměruju" na ten počítač, na který zrovna chci. Ale pro většinu uživatelů to může být funkce k ničemu :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 688
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte lis 8, 2022 15:56

Hafi píše:z použití minulého času lze dovodit, že nám sděluješ, že z odkazovaného článku plyne, že už tomu tak není
Houbelec... Ten minuly cas se primo vztahuje jen k tomu, ze v predchozi casti vety pisu taky "v minulem case", ze se to probiralo. Do soucasnosti nebo budoucnosti to nema zadny presah. Kontext, panove, kontext... :wink:. Kdybych tim chtel naznacit, ze ted uz nepalti, musel bych k napsanemu jeste neco dodat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte lis 8, 2022 18:43

Presne tak, kontext. Psal jsi o zmene, kterou prave udelala vlada. Ta poznamka by mela smysl jedine kdyby se toho zmena tykala, proto jsme ji tak pochopili.

Pricemz nevylucuju, zes ji myslel jinak, ale pak muzu jen opakovat, ze se neumis vyjadrovat a pises nesrozumitelne. A furt si stezujes, ze si nekdo neco z toho, cos napsal, vylozil spatne. Napadlo te vubec nekdy, ze by chyba mohla byt u tebe?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř lis 9, 2022 12:30

mike píše:nevylucuju, zes ji myslel jinak, ale pak muzu jen opakovat, ze se neumis vyjadrovat a pises nesrozumitelne
Hm. Asi Te nenapadlo, ze jste tam cetly neco, co tam nebylo, ze jo? Ze jste si tam "domysleli" neco, co tam neni.

Promin, ale v predchozim prispevku jsem vysvetlil, ze z mnou se neda jakkoliv vyvodit, ze bych myslel, ze to uz neplati.

Proste, kdyz bez dalsiho napises, ze neco "platilo", jeste nijak neurcuje, jestli to plati i v soucasnosti. To samotne ani v zadnem kontextu (proto pisu, ze "bez dalsiho" a ja jsem tam nic dalsiho nemel).

Mimochodem, docela by me zajimalo, jak byste Vy pri Vasem "kontextu" to sdeleni napsali tak, aby bylo z toho jasne, ze sdelujete, ze to platilo, ale netusite, jestli to plati dal. Bez sloziteho vysvetlovani, stejne kratce, jak jsem se vyjadril ja.
Ono totiz jazyk (ne cestina, protoze to plati pro vsechny jazyky z naseho stredoevropskeho regionu) ma jemne nuance a kazde domysleni si neceho k napsanemu dalsiho vyznam meni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř lis 9, 2022 16:54

Vyjimecne se ocituju:
mike píše:Napadlo te vubec nekdy, ze by chyba mohla byt u tebe?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon lis 14, 2022 14:55

Tak, zdá se, že se (aspoň něco) umí opravit samo - pro digitální podpis PDF používám PDFSigner+ a ten (občas) vykazoval vadu " neplatný podpis" (i dyž je můj digi podpis OK a platný) .... neska se mu sama ohlásil aktualizace, sem to odklikal, nainstaloval a ejhle, zdá se, že vada "neplatný podpis" zmizela. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pon lis 14, 2022 19:23

Víte někdo jaký je je rozdíl ve snímačích klávesnice Outemu blue a Outemu red?
Na Google jsem v češtině nic nedohledal a Alza zákaznická podpora neví, kdy se k dotazu dostanou a odpoví mi na něj dle jejich operátora.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4370
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » úte lis 15, 2022 11:31

Tak už technická podpora po moji urgenci zareagovala, tak kdyby to někoho zajímalo tak :

Rozdíl je v preferencích a použití uživatelem. Snímače Outemu red, které má klávesnice RPTGMK003l, jsou lineární, což v praxi znamená, že klávesnice je velmi tichá, nekliká a neposkytuje příliš zpětnou vazbu v prokliku – není potřeba vyvinout tolik síly na klávesnici, což výrazně urychlí psaní. Hodí se spíše pro hraní her nebo například streamování, kdy svým zvukem nebude rušit. Naopak pro psaní textu a kancelářskou práci tato klávesnice není příliš vhodná – právě kvůli výše zmíněným vlastnostem dochází mnohem častěji k překlikům při psaní textu. Druhá klávesnice RPTGMK003k má spínače Outemu Blue, které naopak jsou hlučnější, více „klikavé“, je potřeba při psaní na nich vyvinout větší sílu při úhozu, což dělá klávesnici ideální pro psaní textů a kancelářskou činnost, kdy psaní na nich je přesnější a nedochází často k náhodným stisknutím.

Vzhledem k tomu, že sice hry hraji, ale více píšu, tak asi zvolím tu se snímači vhodnějšími pro psaní.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4370
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř lis 16, 2022 9:31

pavproch píše:Ještě k NASA - to sem nevěděl, že je v běhu program Artemis - do tří let chtějí zopakovat “That’s one small step for man, one giant leap for mankind.”

Tak už (konečně) je na cestě k Měsíci.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř lis 16, 2022 12:12

Ahoj,
Frances & Patrick Connolly Family vám darovala 1 500 000 EUR. Vyhráli loterii EuroMillion Jackpot ve výši 115 milionů.
Další podrobnosti získáte odpovězením na tento e-mail.

Že bych odpověděl? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » ned lis 20, 2022 10:31

Chválím si aplikaci Twilight na mobilu z google play. Červený filtr pro odfiltrování modrého světla s různými možnostmi nastavení. Hlavně teď, když je brzy tma. Nemám unavené oči z čučení do mobilu po večerech a třeba to zlepší spánek. Zatím mám dva dny. Ještě by to chtělo něco podobného do PC, ale v Microsoft store jsem nic nenašel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4370
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv lis 24, 2022 14:49

Poradí mi někdo?

Mívám často video-tele-konference skrz Microsoft Teams pozvánku (poklepáním na ni/odkaz ale otvírám a spouštím v Chromu, nemám instalované Teams a nehodlám je instalovat). Skoro vždy ale když mi přijde odkaz na tu (budoucí) telekonferenci se musím u pachatele domáhat, ať mi pošle termín, na kdy tu telekonferenci naplánoval (z toho odkazu to vidět není) = kdy si tu konferenci mám spustit - EXISTUJE NĚJAKÁ MOŽNOST JAK TERMÍN TÉ TELEKONFERENCE Z TOHO ODKAZU ZJISTIT? (Aniž bych se musel ptát pachatele?)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv lis 24, 2022 15:30

1. nainstalovat si Teams
2. nainstalovat si Outlook
3. nainstalovat si Teams a Outlook

Teams fakt nemam rad, ale beru ho jako pracovni nastroj, a tak ho na pracovnim laptopu mam. V podstate bych bez toho nedokazal pracovne fungovat. Bohuzel. Je to hnusne monstrum, ale zas musim uznat, ze to umi v zasade vsechno, co je pro tyhle ucely potreba.

Mne teda chodi pozvanky jako vstupy do kalendare, kde je cas primo v hlavicce, je tam dokonce zobrazeny i kus kalendare, aby byly videt okolni meetingy a je tam primo ovladani kalendare (Accept/Decine...). Tohle asi bude Outlook a integrace s Teams.

Mozna by to resil nejaky jiny kalendar. Mas?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod irem » čtv lis 24, 2022 15:45

Nemas pred jmenem/adresou odesilatele pozvanky takovou sipku nebo trojuhelnik? Pokud ano, zkus na to kliknout, melo by to otevrit podrobnosti pozvanky, ze kterych jde vycist datum a cas (DTSTART;TZID)
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv lis 24, 2022 16:06

Ne, není tam nic (Thunderbird 3.1.20).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv lis 24, 2022 16:10

IMO potrebujes nejaky kalendar, kam by se to mohlo zapisovat. Mas kalendar?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv lis 24, 2022 16:19

Ne, a nehodlám ho instalovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv lis 24, 2022 16:30

Hmm, a proc se teda vlastne ptas? #-o :D Dinosauri zpusob uz znas, menit svuj pristup nechces, tak co vlastne resis?

Mimochodem, meetingy bez kalendare, to je jako... auto bez kol 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv lis 24, 2022 16:32

Ptám se proto, že si nejsem jistý, jestli nějakou (zjevnou) možnost nepomíjím/nevidím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv lis 24, 2022 16:33

Pomijis. Kalendar :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec