Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » úte úno 26, 2019 21:57

Na starý T60 mi upadnul monitor, tak jsem vybíral nový notebook. Měl jsem nějaké představy a - pravda, možná jsem to měl napsat spíše do stížností - tušil jsem, že ne všechny budou naplněny. Ale že v přemíře módního balastu se budu muset vzdát víceménně všeho a reálně poslední podmínkou, která bude rozhodující pro výběr bude "šířka max 32 cm", mi vcelku překvapilo.

1) jsou tam Win10, občas (třeba obden) se někdy v průběhu, kdy na počítači něco dělám, stane cosi a když začnu něco psát tak napíšu a ačkoli mačkám jen samotné klávesy, tak se mi otevírají nějaké Win aplikace (nastavení čehosi, atp). Pomůže zmáčknutí té levé windousí klávesy - prostě se to chová, jakoby byla zamáčklá a při mačkání písmen se to chová jak klávesové zkratky. Ale vizuelně není, a i si jsem celkem jistej, že na ní v době začátku toho problému nesahám. Teoreticky je to na reklamaci, ale vzhledem k četnosti si jsem jistý, že výsledkem by bylo "závadu se nám nepovedlo reprodukovat, tak jsme vám alespoň zformátovali disk, aby vás už nenapadlo nás otravovat". Napadá někoho něco? Mi napadlo, že by šlo nějaký SW přemapovat tu klávesu na nějakou jinou funkci (či prostě žádnou, bez tak jsem ji snad nikdy nepoužil).
2) obdobně mám problém, že nnemám klávesy F1-F12 (jsou schovanné pod Fn, a jsou na nich nějaké ovladače hlasitosti, apod.). Reálně mi otravuje především F4, F5 a částečně F2. Jde to nějak přemapovat? Co jsem zkoušel asi dva SW k tomu (keytweak, sharpkeys), tak jsem narazil na to, že neumím přemapovat klávesy na vypnutí/ztlumení displeje, což je přesně tam, co potřebuju.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte úno 26, 2019 22:47

Hafi píše:Pomůže zmáčknutí té levé windousí klávesy - prostě se to chová, jakoby byla zamáčklá a při mačkání písmen se to chová jak klávesové zkratky. Ale vizuelně není, a i si jsem celkem jistej, že na ní v době začátku toho problému nesahám.

Skoro urcite je to tim, ze system zaznamena zmacknuti klavesy, ale ne pusteni. Proto pomuze jeji zmacknuti, pak uz se pusteni zaznamena. Tohle jsem obcas videl u jinych klaves (Alt, Ctrl), ale tam slo vzdycky o to, ze se doopravdy zmackla. Vis jiste, ze o ni treba nezavadis? Nebo ze to nezpusobi zmacknuti vedlejsi klavesy, ktere ji trochu vezme s sebou?

Problem je bud hardwarovy nebo softwarovy. HW viz vyse, pomohlo by klavesu vyloupnout ;-) SW by byl horsi, muze se stat, ze "stisk" tenhle klavesy je falesny tj. odpovidaji kod vygeneruje jina kombinace klaves nebo klavesnice sama od sebe. To by bylo opravdu na reklamaci, ale jestli to nedokazes predvest, tak smula.

Hafi píše:Napadá někoho něco?

Mozna by to nemusela delat klavesnice, ale treba touchpad, trackpoint nebo tak neco. Muzou byt nastavene tak, ze generuji klavesnicove udalosti a treba se jim neco obcas nepovede. Zkus se podivat do nastaveni vsech vstupnich zarizeni a snaz se vysledovat, cos presne delal, kdyz se to stane.

Jeste se koukni, jak je ta klavesa citliva. Mozna moc a pak staci maly podnet, aby se stiskla. Nebo reaguje mikrospinac na buseni do klavesnice jinde. To uz by se zreprorukovat a reklamovat dalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » úte úno 26, 2019 23:07

snažím se, ale tím, že samotný vznik problému se nijak neprojeví, tak je to komplikované. Vždy je to tak, že začnu psát a místo toho se uplatní ta klávesová zkratka a já si jen vzpomenu - hmm, před chvíli jsem dopsal email a to to fungovalo OK. Nějaká interakce s touchpadem by se mi asi jevila pravděpodobněji, neb se to nikdy nestalo v průběhu psaní, ale vždy po nějaké pauze v použití klávesnice. Skoro jakoby existovalo nějaké gesto na touchpadu, které se projeví stejně jako zamáčknutí té klávesy. Zkusil jsem vypnout všechna gesta na touchpadu a uvidím...ale dle nastavení tam asi nic takového nebylo.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte úno 26, 2019 23:14

To je klidne mozne. Koukam, ze nektera gesta generuji udalosti stejne, jako kombinace te klavesy s jinyma, mozna se neco ztrati a dopadne to takhle. https://support.microsoft.com/en-us/hel ... d-gestures

Zkus v nastaveni touchpadu povypinat vsechno, co jde nebo zkousej ta gesta, jestli to nejake nedela. Taky muzes touchpad disablovat a pouzit mys. Podivne se chovajici touchpady nejsou uplne vzacny problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod JoseD » stř úno 27, 2019 19:11

je to thinkpad? Pak jde normální chování F kláves obnovit v UEFI setupu. Recentní thinkpady mají printscreen na hodně divném místě, tak taky by to mohl být on.

btw. zkus jestli to není generovaný současným stlačením obou shiftů, ctrl, nebo tak něco? Vím že při rychlém psaní se to může stát, a na Win to má nějaký zvláštní význam.

Dotek/gesto touchpadu už byl zmíněnej. Já touchpad vypínám a nechávám jen trackpoint, protože si jinak při psaní hýbu myší.

EDIT: zkus vypnout touchpad a pracovat týden s trackpointem/usb myší. Pokud problémy ustanou, tak už budeš vědět.
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř úno 27, 2019 20:48

Dneska na jednom mailovem serveru, kde mam jeden z mailu, vyprsel security certifikat. Outlook na Windows to nahlasil v okamziku vyprseni. OK a dal uz neotravoval ani po opakovanem spusteni. Ne tak iPad. Tam porad vyskakovaly warningy. Pokazde dva stejne za sebou, coz uz je samo o sobe na presdrzku, a to vzdycky, kdyz se pokousel stahnout maily. Coz se pokousi kazdou chvili. Nastesti k veceru certifikat updatovali, jinak bych ten ucet musel v iPadu zrusit, nedalo se to pouzivat. Neskutecne dementni, jeste mi nekdo muze tvrdit, jak je iOS "odladeny" (oblibena hlaska iOvci) #-o Uplne naopak, chodi to jen v idealnich podminkach a jak je neco trochu jinak, tak nezvlada. crAAPL :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř úno 27, 2019 21:06

Nevim, co se stezujes - vzdyt se jen snazi primet lidi, aby se co nejdrive ohlasili spravci a ten co nejdrive zabezpecil obnovu certifikatu. Timpadem se snazi co nejvice zvysovat bezpecnost komunikace. (Jen zapomina, ze muze dojit k ujme jeho bezpecnosti, kdyz nim nekdo prasti o zem nebo stenu :wink:)
Stejne jeste vice je dementni, jak vsichni presli na https a certifikaty a bijou se do prsou, jak jsou bezpecni - a pak zapominaji certifikaty obnovovat. Klidne vyskakuje hlaska o vyprseni certifikatu na nekterych webech i velkych a vyznamnych firem i pul roku po vyprseni #-o.
NTB, ted jsme resili problem s certifikatama mezi nasim servrem na zpracovani dokumentu a archivacnim servrem. Pry chyba je v tom, ze neni na nasem servru pridany certifikat archivu (ehm, rok a pul to spolu fungovalo tak, jak to bylo). A Reseni (s velkym R): nastavil se (nedokumentovany) parametr v systemu na zpracovani dokumentu, na zaklade ktereho system obejde autentikaci certifikaty a pouzije nejaky "interni" Certstore, ktery zabezpeci zabezpecene spojeni i bez nutneho a vyzadovaneho certifikatu. :shock: :(( Docela by me zajimalo, co na toto rika ten bezpecnostny protokol, ktery se zaklada na vzajemnem overeni certifikatu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř úno 27, 2019 21:20

Hanlonova britva ;-) Nehledej zamer tam, kde je dostatecnym vysvetlenim blbost nebo neschopnost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned bře 17, 2019 15:57

pavproch píše: jako laik žiju v přesvědčení, že větší parabola+ nová hruška (se správnou orinetací) = lepší, silnější a stabilnější signál... ale můžu se mýlit... proto se ptám


Laik měl pravdu. Vyjímečně. Parabola je na střeše, signál vyhoněn a .... tv h@vna hraje, čili bude klid v rodině (kor dyž hraje aji TV Rebel). Demontáž staré paraboly i montáž nové byla pnp. Akorát sem musel v akrobatické poloze na střeše řezat šrouby, co tam tu starou parabolu držely, byly tak zarezlé, že nešly povolit.

Jestli na staré parabole byla kvalita signálu v průměru na 70% max, tak fčíl je na 95-100% max. Takže asi to pomohlo. Ufffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned bře 17, 2019 16:05

Jo a půl hodiny po skončení práce, dyž sem se naparoval, jaxem to krásně a bez úrazu zvládnul a že to pomohlo, taxem na střechu lez znova.... bo sem zapoměl dotáhnout šrouby náklonu (čili po/při prvním větru by bylo uppadkv). :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned bře 17, 2019 17:45

Sem byl na chvíli obšťastněn/připustěn (čti: byl sem doma chvíli sám) , tak sem to pokřtil .... a zrovna sem měl kliku - Hells Bells od AC blesk DC, takže bylo volume hodně doprava..... (okna i hrnečky na policach vydržely) :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon bře 25, 2019 22:42

Mam noveho favorita na software from Hell: Skype for Business. Microsoft zprasil i normalni Skype, ale ten se furt jeste da nejak pouzivat. Tohle ne. Dela si to, co chce, ovladat se to poradne neda, obcas neco prestane fungovat a nikdo nevi, co s tim... peklo :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 26, 2019 8:48

tos jeste nevifdel microsoft teams...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Michal82 » úte bře 26, 2019 9:13

Vždyť to říkám....

MS - mrvíme software

:)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte bře 26, 2019 10:50

Netusim, co se Vam nelibi. To neznate MS reklamni slogan:
Use Skype for Business - the best for (our) Business! :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte bře 26, 2019 17:48

TVL, hodil jsem to do Googlu a oni ten slogan fakt pouzivaji #-o Vypadnul na mne clanek 7 reasons to use Skype for Business for communication and collaboration. Male porovnani propagandy s realitou:

Instant messaging means an instant answer.
Az na to, ze se cast zprav zahadne ztraci. Kdyz je adresat off-line, tak asi 50 %.

The busier you are, the more Skype for Business helps
Cim toho mas vic, tim vic te ten kram otravuje. Furt vyskakuji nejake hlasky, ktere rozptyluji pozornost. Uzivatel X je on-line. Uzivatel X neni on-line. A to klidne nekolikrat za minutu. Tlacitko ignore nefunguje, jedine cely ten blbinec zabit.

Easily share files—and even your desktop, voice and video
A proto to vcera kolegove asi po ctvrt hodine snazeni vzdali, pricemz jsem ten desktop fakt potreboval videt. No way.

Easy, convenient integration with Exchange.
Prijde pozvanka, kliknu na ni a kdyz se furt nikdo jiny nepripojuje, tak posilam mail a zjistuju, ze ostatni se pres tu samou pripojili nekam jinam.

Proti zbytku Office 365 celkem nic nemam, ale tohle je fakt des.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon dub 1, 2019 22:02

Dnes uz konecne mohu zase rozumne pracovat na svem pocitaci. Od ctvrtka (zase) zacal z niceho nic restartovavat uprostred prace, potom se nechtely spustit 10-ti Widle az nakonec jen startovalo dokola, jen kazdy 5-8. restart skoncil spustenim "opravy Windows", co nepomahalo.

Je to "nove" nainstalovanou aktualizaci KB4023057 - mel jsem jej zobrazeny mezi uspesne instalovanymi aktualizacemi asi petkrat, vzdy po mesici-dvou :shock:. Odinstalovat se z Win update nedal, nakonec jsem jej nasel i mezi instalovanymi programami, tam odinstalace "probehla" (asi za 5 vterin), dalsi den (po asi dalsich peti restartech) ale stale petkrat byla mezi naisntalovanymi aktualizacemi. Kupodivu, ted uz tam neni vubec (a PC pracuje).
MS bych fakt prinutil denno-denne pracovat na 10 let starych pocitacich s povinne instalovanymi aktualizacemi... Mozna by je napadlo, ze neni az tak skvely napad znemoznit zakazat aktualizace (dokonce nekterym umoznit klidne restartovat v prubehu instalace bez upozorneni - ano, potvrzeno nekolika kolegy, ta sama) a hlavne vnutit aktualizaci s pridanim urcite skvelych novych funkci, na ktere ten PC nema prislusny hardware... :smt070 :smt070 :smt070 arm4
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 1, 2019 22:21

Vypada to, ze budu muset aspon zcasti pracovat na Win10 a tohle budu muset nejak poresit. Nehodlam se smirit s tim, ze si MS na mem pocitaci dela, co chce. Asi budu muset ty aktualizace nejak rozbit (DNS?), jak se mi kdysi omylem povedlo na Win7 a od te doby mam pokoj. Zato kdyz ted jednou za cas nabootuju Win10, tak se pokazde aktualizuje a skoro pokazde nejde vypnout resp. se shutdown zasekne klidne na desitky minut. Tohle mne fascinuje, vubec nechapu, jak si to muzou dovolit. Kdyz vypinam pocitac, tak k tomu mam doprdele duvod a mozna specham a oni klidne takhle zdrzujou. Zmrdi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte dub 2, 2019 9:00

Mozna pokud si to nastavis, aby se aktualizovalo jen to, co domenovy administrator posle. Ale nejsem si jisty, jestli k tomu nepotrebujes trochu jinou verzi nez Pro a asi bys taky musel nejak resit admninistraci te Windows domeny. Nikdy jsem to nedelal, neadministroval, ale tak to v korporacich funguje, admini vybiraji, jake aktualizace jsou potrebne pro ktery PC a oni se rozhoduji, co a kdy se bude aktualizovat - a stahuje se to od nich, ne z MS.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » úte dub 2, 2019 11:48

mike píše:Mam noveho favorita na software from Hell: Skype for Business

Parádní fíčura je, že když mi někdo napsal, vyskočila notifikace se začátkem zprávy, pak se ten zprasek sekl, rozjel až třeba za dvacet sekund - a celá zpráva v jeteli. Nikde, ani v historii jsem ji pak nebyl schopen dohledat. Aspoň jsem věděl, kdo psal, tak stačilo poprosit o znovuposlání... O tom, že volat přes to se dařilo pravidelně na druhý až třetí pokus ani nemluvím. Ale naštěstí to už je minulost 8)

... ale jinde mi to vynahradily Win10 - zrovna dneska jsem si všiml, že změna rozložení klávesnice se drží přes programy (klasika třeba prohlížeč česky, IDE anglicky - a pak do kódu píšu háčky a čárky a naopak). Najít, kde se nastavuje, aby každá aplikace měla vlastní nastavení klávesnice, byl porod - MS to navíc ve Win10 měnil, takže staré návody byly k ničemu ](*,)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 2, 2019 18:47

Minulost? Jako ze to opravili nebo ses toho zbavil?

Kolegum se nakonec podarilo najit pocitac, ze ktereho sdileni obrazovky vetsinou fungovalo. Neprisli na to, proc z jineho ne, zkouseli to same :? Zpravy taky fajn. Posilam link, ja ho v konverzaci mam, jsme on-line a na druhem konci proste nic neprislo. Tak holt mailem #-o

S tou klavesnici to tak maji Windows odjakziva, ne? Jeden z duvodu, proc nemam ceskou vubec nainstalovanou ;-) A ano, jedna z "vyhod" Win10 je, ze popresouvali nastaveni uplne jinam, nez byvalo driv, netyka se to zdaleka jen klavesnice. Takova adventure game, ale ja si s tim doprdele nechci hrat na schovavanou, potrebuju pracovat ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » úte dub 2, 2019 20:36

mike píše:Minulost? Jako ze to opravili nebo ses toho zbavil?

Už pracuju jinde - a tam tu šílenost nepoužívají \:D/

mike píše:S tou klavesnici to tak maji Windows odjakziva, ne?

Nepamatuju si, že by to widle neuměly - což může způsobovat selektivní paměť, ale minimálně moje poslední tři compy s Win7 to "umí"/uměly defaultně. Proto mě překvapilo, že to desítky to prasí - nebo když už se to dá nastavit, že to není výchozí hodnota...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte dub 2, 2019 20:54

Vecernjsem si zapnul zase PC doma. Po chvilce vyskocilo okno ve smyslu "mame pro Vas prichystanou aktualizaci, je nutne restartovat pocitac.".nProtoze zrovnanj sem nepotreboval nic, jen pozdeji jsem nechal restartovat. Tak uz instaluje asi hodinu, momentalne je po (zatim prvnim) restartu na 24%-ech. ](*,) .
Tak jsem hledal, jak se da automaticky update zrusit a mam pro mika dobrou zpravu: pry to jde, jsou na to 3 zpusoby (plus jeden, kdyz jsi pripojeny jen pres WiFi). Az se doinstaluje a nahodou bude fungovat pocitac, zkusim to vypnout pres Group Policy - to nevyhodi security updaty. Jinak se to da disablovanim service Windows Update... Plus pres registre, to se mi ale nechce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 2, 2019 21:16

@karaya1: njn, u kazde firmy se neco takoveho najde. Ta, co jsem k ni nedavno nastoupil, se bohuzel rozhodla fungovat pres Office 365 a k tomu patri i tahle zvracenost. Ale plusy (aspon zatim) prevazuji.

karaya1 píše:Nepamatuju si, že by to widle neuměly - což může způsobovat selektivní paměť, ale minimálně moje poslední tři compy s Win7 to "umí"/uměly defaultně. Proto mě překvapilo, že to desítky to prasí - nebo když už se to dá nastavit, že to není výchozí hodnota...

Jsem to spatne pochopil :) Jo, by default mel kazdy program sve nastaveni klavesnice. Ted je to tedy naopak? Vsak jo, uz to bylo dlouho stejne, tak proc to nezmenit, at se maji uzivatele cim bavit :D

apuka píše:Tak jsem hledal, jak se da automaticky update zrusit a mam pro mika dobrou zpravu: pry to jde, jsou na to 3 zpusoby (plus jeden, kdyz jsi pripojeny jen pres WiFi). Az se doinstaluje a nahodou bude fungovat pocitac, zkusim to vypnout pres Group Policy - to nevyhodi security updaty. Jinak se to da disablovanim service Windows Update...

Tohle vsechno fungovalo driv, ale mel jsem za to, ze to prave nejak zrusili. Jeste jsem to ale nezkoumal, jestli Group Policy moc nezprasili, tak to asi bude cesta. Ve Win7 to tak v podstate mam (doprasene pres domenu, ktera uz neexistuje, takze to nefunguje vubec a ja jsem spokojen 8)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte dub 2, 2019 23:00

U Win7 se to dalo zakazat i normalne, pres nastaveni Windows Updatu (ne, ze by neco nenainstalovalo pres zakaz...). Az po nejaky update, kdy tyto prime moznosti zrusili.
Koukal jsem trochu na ty nastaveni Group Policy, dokonce jsem tam zahledl i neco co vypadalo jako zakaz stahovani z umisteni Win updatovych souboru...

GP musi existovat kvuli Active Directory a jejich domenam, tudiz je tak trochu nezavisle na systemu na PC, protoze musi spolupracovat ze vsema Win OS vcetne servrovych. Proto jsou tam i ve Win10 volby, ktere tam nevyuzijes a je primo napsane u nich, ze ve Win 10 jsou nepouzite (ignorovane).

NTB, nastavil jsem si to a rucne jsem spustil kontrolu aktualizaci - samozrejme mi naslo dalsich asi 5-6 aktualizaci primo na nove nainstalovany update. Ten je velky October update - ted v dubnu ](*,). Samozrejme, zase "zapomenul" spoustu nastaveni, nektere aplikace zablokoval, atd. Hlavne ze mi zacal vypisovat ty skvele nove funkce, na vetsinu kterych ani neni nainstalovany HW.... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv dub 25, 2019 20:11

TVL, Skype for Business je fakt neskutecna sracka. Za to by meli nekoho zavrit :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv dub 25, 2019 21:20

U nas je nejvetsi sranda, ze nase spolupracujici spolecnost ztratila pristup k "firemnimu komunikatoru", tak nam naplanovali pravidelnou tydenni schuzi pres Skype for Business.
Takze ted kazdouy stredu v 9:00 zacina "pravidelna" schuze pro cca 6-7 lidi, v 9:10 prijde email, ze schuze se rusi, protoze se na ni nikdo krome "svolavatele" neprihlasil (protoze se to jeste nikdy nikomu jinemu nez jemu nepovedlo - od cca 1.3.) :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv dub 25, 2019 21:25

:D vsechno zle je k necemu dobre. Blbe je, kdyz s nekym mluvit potrebujes. Mne dneska trvalo jen prihlaseni asi 10 minut #-o Celou dobu je to kousle, nevis, co se deje, muzes akorat cekat. A ne, neni to siti, Outlook a vsechno ostatni z MS opice mi jede normalne, jen tahle sracka ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » sob dub 27, 2019 17:02

Zdarec, koupil jsem si na staré kolena akční kamerku a teď hledám nějaký slušný program na editaci. Nejlépe zadarmo, ale klidně bych i něco pustil. Pár editačních programů jsem už prošel a něco zdarma používám, ale není to nic moc. Dokonce jsem si kdysi koupil Pinacle, ale to už je hodně dlouho a už asi nebude k použití, co se dnešních formátů týče.
Nehledám nic velkého a složiténo. Chci to spojit, sestříhat, přidat titulky a hudbu. Pokud budou nějaké filtry, tak je to jen bonus. Uvítám, ale klidně se i obejdu.
Nějaké rady bych přivítal.
Díky
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod yenya » pon dub 29, 2019 10:51

Než se rozhodneš zakoupit nějaký profi program a pokud se nebojíš free aplikaci, vyzkoušej OpenShot. Pro mé potřeby naprosto vyhovuje, intuitivní, na youtube k dispozici pár tutoriálů ...
yenya
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 5, 2009 7:44

PředchozíDalší

Zpět na Pokec