Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod FrantaKrajta » ned led 19, 2020 23:39

A externim monitorem i trochu zjistis, kde je nejspis problem - pokud bude fungovat normalne, bude chyba nejspis ve skripnutem kabelu, pokud to bude to same, je to spis v grafice. Pak jeste zjistit, jestli ten notebook ma vubec vymenitelnou grafiku, jestli se to vyplati, nebo ho radeji zrecyklovat ci pouzit na internetove radio ci tak neco, kde displej tolik nepotrebujes :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » ned led 19, 2020 23:43

Fajn, dík. Zkusíme tedy v první fázi časem najít nějaký monitor a připojit se naň, zda to bude fungovat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř led 22, 2020 8:55

Už sem to tu raz (kdysik) psal, že mě noťas (w7 Profi) po "vyčištění disku od záložních souborů WinUpdate nemile překvapil - první následný start mu trval (než se W7 srovnaly a "přeformátovaly") několik minut a já tehdy z toho měl panickou hrůzu. Fčíl sem čistil (když už skončily aktualizace W7) zas a čekal sem podobné divadlo. A byl sem překvapen - nemila, jak jinak - ten první start netrval pár minut ale 3/4 hodiny. Už mě zase jímala panická hrůza..... :mrgreen:

EDIT: ale ušetřilo mi to víc než 3GB místa na C:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv led 23, 2020 8:32

Tak ten extrémně dlouhý start W7 Profi po vyčištění od WinUpdate je asi "normální" - sem totéž učinil na svém starém/cestovním/záložním noťasu Toshiba (má 10 let a furt funguje) a ten první start po mu trval taky asi 1/2 hodiny....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv led 23, 2020 13:56

Z jiného soudeku - od dneška sem zase chytřejší - kolega si pořídil mobil se sloty pro 2 SIM a má tam 1 SIM firemní (O2) a 1 SIM svou soukromou (T-mob). To jsem netušil, že ty SIM mohou být různých operátorů - já ve svém mobilu mám taky 2 SIM, ale obě SIM jsou O2, taxem si tak nějak myslel, že je to "nutnost" aby obě SIM byly stejný op... myslel sem si to blbě, no... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 15:55

:D bezne pouziti dvou SIM je, kdyz jedes nekam do zahranici, tak si nechas svou a koupis si mistni jako druhou.

No a k WU... kdyz mu updaty smazes, tak samozrejme nejakou dobu trva, nez je stahne znovu ;-)

Tve napady v teto oblasti jsou fascinujici :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 16:18

mike píše:No a k WU... kdyz mu updaty smazes, tak samozrejme nejakou dobu trva, nez je stahne znovu ;-)
Proc by je stahoval znovu? Jestli Pavproch mysli rollback soubory, tak ty jsem samozrejme mazal taky, nac si jima zasirat misto na malem (Win mam jen sekundarne) ssd? Pokud opet vydaji nejaky "povedeny" BSOD update jak prednedavnem, tak tam ti stejne rollback moc nepomuze :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 16:41

Mam pocit, ze smazal stazene updaty. Mas snad nejake jine vysvetleni, co to pul hodiny delalo? ;-)

WU je dost silena vec, nedavno jsme resili nejaky v principu jednoduchy problem a malem jsem z toho zesedivel... tuny logu a vycist z nich, proc to nedela to, co to delat ma a jinde dela, byl fakt porod. Nejakou logiku bych v tom teda moc nehledal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 18:03

mike píše:Mam pocit, ze smazal stazene updaty. Mas snad nejake jine vysvetleni, co to pul hodiny delalo?
Premyslelo nad nesmrtelnosti chrousta? Bych se ani nedivil :D Jinak souhlas, kdyz WU z nejakeho obskurniho duvodu nefunguje, diagnostika je hrozna. Nejlepsi WU byl pro mne nakonec odstranit Windows ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 18:11

Mne se WU na Win7 pres mnoha lety rozbilo a od te doby s nim nemam problem ;-) Na Win10 jsem ho nedavno musel vypnout, to se fakt nedalo. Nebylo to uplne jednoduche, ale co by clovek pro zachovani dusevniho zdravi neudelal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv led 23, 2020 18:15

Když tu pp vytáhl telefony, tak se optám - jak moc je nemoudré si pořizovat telefon se starou verzí Androidu? Chci něco menšího a co tak zatím zběžně koukám, tak je tam vesměs starší OS.

Bylo mi naznačeno, že můj mobil je společensky neunosný a mám si prý konečně po dvaceti letech pořídit novej #-o :mrgreen:

Něco na tom asi trochu bude. Poté, co mi odešla asi před rokem baterie u toho dvacetiletého Siemense, tak "momentálně a nouzově" používám prehistorický mobil pro důchodce, který už i moje dvaadevadesátiletá babička odložila a má nový :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 18:17

sobb píše:Bylo mi naznačeno, že můj mobil je společensky neunosný a mám si prý konečně po dvaceti letech pořídit novej

Jeste nekym jinym, nez mnou? :twisted: A nerikej, ze jsi pred 20 lety mela mobil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv led 23, 2020 18:19

mike píše:Na Win10 jsem ho nedavno musel vypnout, to se fakt nedalo. Nebylo to uplne jednoduche, ale co by clovek pro zachovani dusevniho zdravi neudelal ;-)
Hm, na to jsem se právě před chvílí chtěla zeptat, protože mě to neskutečně sejří. Podle toho, co píšeš, to ale asi pro laika mého typu možnost nebude :(
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv led 23, 2020 18:22

mike píše:Jeste nekym jinym, nez mnou? :twisted: A nerikej, ze jsi pred 20 lety mela mobil ;-)
Tobě jsem ho ukázala jen na 5 sekund a ani jsem si nevšimla, že ses nějak stihl vyjádřit :wink: Možná před devatenácti, Siemens C45, ještě před rokem mi fungoval :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 18:25

sobb píše:Podle toho, co píšeš, to ale asi pro laika mého typu možnost nebude

Ale jo, to zvladnes. Zkusim ti pak najit link s postupem, uz si presne nevzpominam, udelal jsem to uz nekdy pred Vanoci.

sobb píše:Tobě jsem ho ukázala jen na 5 sekund a ani jsem si nevšimla, že ses nějak stihl vyjádřit

Ze bych byl vyjimecne diplomaticky? :-k :twisted: Kdo se teda vyjadril? ;-)

Nechces ten, co mam ja? Tady ho maji za rozumnou cenu, pomer cena/vykon fakt dobry. Nedavno se mi na nem Android updatoval na novou verzi. Puvodne jsem taky chtel neco mensiho, ale ta obrazovka se fakt hodi, zvlast jestli na nem chces pouzivat GPS. Sam jsem dost prekvapen tim, jak bezproblemovy je, proste funguje a temer neotravuje. Proti iPadu nebe a dudy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 18:28

sobb píše:Možná před devatenácti, Siemens C45, ještě před rokem mi fungoval :D

Tak tos jeste byla mlada moderni divka a pak se neco stalo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 18:32

sobb píše:Hm, na to jsem se právě před chvílí chtěla zeptat, protože mě to neskutečně sejří. Podle toho, co píšeš, to ale asi pro laika mého typu možnost nebude :(
Laikovi bych to asi uplne nedoporucoval - musela by jsi (nejlepe automaticky) sledovat stranky s opravami a instalovat je rucne, zvlast ty, ktere opravuji nejakou kritickou bezpecnostni chybu jako tuto, kterou radsi zverejnila sama NSA :D A jeste vybrat ten spravny update pro tvou verzi systemu. Jestli je nejake lepsi reseni nevim, jde treba nastavit automatickou instalaci pouze bezpecnostnich oprav a vypnout ty, ktere jenom pridavaji "features" jako Creators update a podobne? Windows uz pouzivam jen zridka, tak nevim.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv led 23, 2020 18:37

mike píše:Ale jo, to zvladnes. Zkusim ti pak najit link s postupem, uz si presne nevzpominam, udelal jsem to uz nekdy pred Vanoci.
Abych si šikovně nedodrbala celý počítač, tenhle potřebuju vzít s sebou na cesty. Ale je pravda, že zrovna tam by se mi velmi hodilo, aby aktualizace neotravovaly.

mike píše:Ze bych byl vyjimecne diplomaticky? :-k :twisted: Kdo se teda vyjadril? ;-)
Pochybuju, jsi jen spěchal na vlak :twisted: Hádej :wink:

mike píše:Nechces ten, co mam ja? Tady ho maji za rozumnou cenu, pomer cena/vykon fakt dobry.
"Produkt se stal obětí své popularity a dnes už není dostupný" Navíc už je pro mě strašně velký, ráda bych 5, maximálně do 5,5 "

mike píše:Tak tos jeste byla mlada moderni divka a pak se neco stalo :twisted:
Co je na dvacet let starém mobilu nemoderního? :wink: Kdyby fungoval, tak to neřeším. Pravda, že s tím důchodcovským si občas připadám blbě, ale zas je to dobrý trénink :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 18:39

@FrantaKrajta: nestras ji zbytecne ;-) Jestli myslis, ze neco takoveho delam na tech Win7, tak ani nahodou. Na snizeni rizika staci nechovat se jako pako a dalsi level prida dobry antivirus (Nod32 od Esetu v mem pripade). Jedu 6 - 7 let bez updatu a v podstate no problem, akorat nejaky VPN klient se mi odmitnul nainstalovat. Jo, castecne kovarova kobyla, ale taky kalkulovane riziko versus opruz.

Viz diskuse na tohle tema, co jsme meli s karayou1 nekde vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv led 23, 2020 18:40

FrantaKrajta píše:Laikovi bych to asi uplne nedoporucoval - musela by jsi (nejlepe automaticky) sledovat stranky s opravami ...
Já měla spíše představu, zda to jde zakázat, pak ve vhodný čas povolit a nechat ho, ať si půlden dělá co chce. Takhle to na můj vkus otravuje příliš často a opravdu problém je s tím na cestách, kdy šetřím baterii.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 18:48

sobb píše:Abych si šikovně nedodrbala celý počítač, tenhle potřebuju vzít s sebou na cesty. Ale je pravda, že zrovna tam by se mi velmi hodilo, aby aktualizace neotravovaly.

Jsou to jen nejake policy, ktere se daji prepnout zpatky.

sobb píše:Pochybuju, jsi jen spěchal na vlak :twisted: Hádej :wink:

Tak to jo, hned mi to bylo divne ;-) Netusim, Lada by mel byt zvykly ;-)

sobb píše:"Produkt se stal obětí své popularity a dnes už není dostupný" Navíc už je pro mě strašně velký, ráda bych 5, maximálně do 5,5 "

Hmm, mne na tom linku jde normalne pridat do kosiku... Na uhlopricku moc nehled, dost zalezi na pomeru stran a velikosti ramecku, nektere 5" muzou byt vetsi, nez tenhle. Mela sis ho zkusit vzit do ruky, kdyz lezel na stole...

sobb píše:Co je na dvacet let starém mobilu nemoderního?

No, kdyz mi muj tusim 8 let stary vloni ukradli, ptali se policajti na cenu a po kratkem zamysleni jsem rekl "asi tak stovka" ;-) Kdyby se to nestalo, tak ho jeste asi tak mam, ale v porovnani s aktualnim je to fakt uplne jinde. Ne jiny level, ale jina planeta. Vyvoj mezitim udelal skok, rozdil mezi letosnim a lonskym nebo predlonskym uz asi nepoznas, to uz bylo po skoku.

sobb píše:Pravda, že s tím důchodcovským si občas připadám blbě, ale zas je to dobrý trénink

Trenink v pripadani si blbe? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv led 23, 2020 19:24

mike píše:Jsou to jen nejake policy, ktere se daji prepnout zpatky.
Fajn, jestli to najdeš, tak mi link kdyžtak prosím pošli. Kouknu a usoudím, jestli tomu rozumím a troufnu si na to.

mike píše:Netusim, Lada by mel byt zvykly ;-)
Na co konkrétně? :)

mike píše:Hmm, mne na tom linku jde normalne pridat do kosiku... Na uhlopricku moc nehled, dost zalezi na pomeru stran a velikosti ramecku, nektere 5" muzou byt vetsi, nez tenhle.
Jsem ten link aktualizovala a už mi tam cena i košík vyskakují taky.
S velikostí máš pravdu, nicméně ten Tvůj už je pro mě docela pádlo, chtěla bych o něco menší a lehčí. Každopádně díky za tip.

mike píše:Vyvoj mezitim udelal skok, rozdil mezi letosnim a lonskym nebo predlonskym uz asi nepoznas, to uz bylo po skoku.
Se koukám, že ten Tvůj má Android 7.0, takže které z Androidů jsou "předskokové" a které "poskokové"? Respektive, jak starou verzi je ještě rozumné pořizovat? ... S tím, že budu asi celkem nenáročný uživatel :wink:

mike píše:Trenink v pripadani si blbe? :-k
Spíš v tom, že ač mi to pořád nedochází, tak nás mlaďoši už mají za vykopávky. A to ani nemusím vytahovat svůj mobil :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 23, 2020 19:42

moje 15 let stara nokia budi pozdvizeni porad a kdyz sem 14 dni zpet v buse stratila tlacitkovou nokii, tak me prekvapilo, ze ji uz autobusak nenasel.a nekdo ji ukrad. to se proste neda pochopit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv led 23, 2020 21:03

sobb píše:ten Tvůj má Android 7.0, takže které z Androidů jsou "předskokové" a které "poskokové"? Respektive, jak starou verzi je ještě rozumné pořizovat? ... S tím, že budu asi celkem nenáročný uživatel
Kdyz beru, ze budes normalni, do OS ne moc do hloubky se stourajici uzivatel, tak bych Te mel upozornit na jednu vec. Jakmile budes mit nainstalovane nejake aplikace, tak se Ti muze stat, ze za nejakou dobu (pri starem a neupdateovanym "originalnim" Androidem mozna i u noveho mobilu) se budes divit, proc nekdo jiny ma stejnou aplikaci jako Ty a jemu se tvari uplne jina, ma uplne jine funkce, atd. Ne kazdemu vyvojari se chce ladit nove verze na kazdou starou verzi OS (a API), takze az prekrocis caru, zustane pro Tvuj mobil jen stara verze a na novejsi verze Androidu nove verz aplikace. Typicky priklad (i kdyz tam je to asi i zmenou moznosti OS pri zmene verze) je SnowSafe pri Android 4.2 a 4.4, resp. 7 a vyssi (toto jsou ty, co mame/jsme meli doma).
Taky nezapomen na dostatecnou rezervu mista, protoze nova verze Androidu muze zabrat mnohem vice nez stara.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv led 23, 2020 21:09

Ad WU: Mne se jej taky povedlo vypnout, ale po prvnim zpusobu po jiste dobe se nejaka aktualizace stahla a zacala otravovat, ze by se nainstalovala (a zjistil jsem, ze nektere nastaveni v registrech mi ten Japonec /Samo Seto/ prepsal zpet). Tak jsem narazil na necekane jednoduche ale funkcni reseni - zakazat sluzby WU v services a to fungovalo skvele. Jen Nod32 otravoval, ze je k dispozici nova dulezita aktualizace.
Jenze jednou zapinal PC syn a jak videl tu hlasku NODu i s dotazem jestli chce spustit update systemu a kliknul na Ano, tak se neco nainstalovalo (nastesti se bez problemu dalo za hodinu odinstalovat), tak vedlejsim efektem teto akce bolo, ze zase byly sluzby WU spustene automaticky - a byly v services zasedle, tj. neslo zmenit jejich spusteni ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 21:27

sobb píše:Fajn, jestli to najdeš, tak mi link kdyžtak prosím pošli. Kouknu a usoudím, jestli tomu rozumím a troufnu si na to.

Jj, poslu.

sobb píše:Na co konkrétně? :)

Na tebe a tvuj mobil ;-)

sobb píše:S velikostí máš pravdu, nicméně ten Tvůj už je pro mě docela pádlo, chtěla bych o něco menší a lehčí.

Chapu, ale s tim asi budes mit docela problem. Trend je presne opacny.

sobb píše:Se koukám, že ten Tvůj má Android 7.0, takže které z Androidů jsou "předskokové" a které "poskokové"? Respektive, jak starou verzi je ještě rozumné pořizovat? ... S tím, že budu asi celkem nenáročný uživatel :wink:

Tohle fakt nevim, nesledoval jsem to. Aktualni mam verzi 9.0 a rekl bych, ze na vyssi uz se updatovat nebude. Jinak ma pravdu apuka s tema aplikacema, muze se ti dokonce stat, ze na starsi verzi uz nebude vubec. Zkus najit aspon tu 7.0. Mezi ni a 9.0 jsem z uzivatelskeho hlediska rozdil temer nepoznal, trochu jinak vypada GUI, ale nic zasadniho (prekvapive jsou rozdily spis k lepsimu).

sobb píše:Spíš v tom, že ač mi to pořád nedochází, tak nás mlaďoši už mají za vykopávky. A to ani nemusím vytahovat svůj mobil :wink:

A bude hur ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 21:37

apuka píše:tak vedlejsim efektem teto akce bolo, ze zase byly sluzby WU spustene automaticky - a byly v services zasedle, tj. neslo zmenit jejich spusteni ](*,).

Run as Administrator ;-) Pripadne se to da zaridit manualne v registry.

Mozna se ale Nod32 rozhodl, ze podruhe uz te to zakazat nenecha :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv led 23, 2020 22:33

mike píše:Run as Administrator
Bez toho bych si se systemovymi sluzbami ani neskrtl... :twisted:
A pokud neco/nekdo rozhodl, ze mne to zakazat nenecha, tak to nebyl NOD32 ale WU...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv led 23, 2020 22:45

apuka píše:zakazat sluzby WU v services a to fungovalo skvele.
tak jsem to našla a taky zkusila, uvidíme, co se bude dít :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 22:52

Zrovna jsem se ti na to koukal :) A chtel napsat, ze zakazat WU service muze byt nejjednodussi. Nezapomen restarovat a pak se kouknout, jestli nahodou znovu nebezi.

Jinak pro uplnost, sam jsem to delal podle tohodle clanku, sekce How to disable automatic updates using Group Policy. Mam pocit, ze to nebylo tak trivialni, protoze puvodne jsem tam ty policy, co jsou na obrazku, vubec nemel. Pomohlo az kdyz jsem do registry pridal tohle:
wu.jpg

Klic AU (ktery tam by default nebyl) a DWORD NoAutoUpdate. Coz by samo o sobe melo stacit. Postup je v dalsi sekci How to disable automatic updates using Registry.

Dalsi clanek, ktery zminuje i tu upravu registry, je tady: https://www.easeus.com/todo-backup-reso ... pdate.html. Akorat tam doporucuji pridat AUOptions a nastavit na 2, coz updaty uplne nezakaze, jen je udela manualnimi. V tvem pripade by bylo lepsi pridat rovnou NoAutoUpdate.

Jinak ty upravy registry a nastaveni group policy delaji to same, akorat ten group policy editor je nejaky divny :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec