Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » čtv led 30, 2020 14:37

apuka píše:Ja na svych vsech mobilech mam/jsem mel tak, ze pripojim kabel, na telefonu potvrdim, ze povoluji pristup k datum, v Total Commanderi (nebo jinde) si otevru "disk"-telefon, vyberu si umisteni a uplne normalne listuji a pracuji s fotkama jako soubory v souborovem systemu stejne jako na PC. Nekolik Samsungu, podobne se chovaly i prastare Siemensy i Xiaomi.

To nijak nerozporuji. Problém je v tom, že pokud je v dotyčném adresáři řádově několik tisíc fotek po několika MB, tak samotné načtení není hned.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv led 30, 2020 15:34

ANo "chvili" to trva, ale neni to "nacteni x GB dat".
Je to, samozrejme zavisle na pouzite verzi USB a rychlosti prace telefonu se soubory.
Na stavajicim telefonu to nemam s velkym mnozstvim fotek odzkousene, ale napr. z Nikonu D7000 (USB 2 -snad ne 1) a SD karty (to je velice podobny pristup a rychlost by mela byt srovnatelna) to rozhodne netrva zadne dlouhe minuty i kdyz mam skoro zaplnenou 32 GB kartu. Samotny prenos (mysleno jeho rychlost) rozhodne by nemel byt rychlejsi nez pres BT. Jedine ze v telefonu muze bezet "neco" (aplikace Galerie a pod.), co ma indexovany seznam souboru/fotek a dokaze se rychleji k dostat ke konkretni fotce.

Udelal jsem kratky test - po propojeni a odsouhlaseni jsem nastartoval stopky a v klidu, pomalu jsem si v TC vybral mobil, proklikal jsem se postupne do adresare Card/DCIM/Camera nechal nacist cely adresar (286 fotek, cca 1,2GB) a vybral jsem posledne odfocenou fotku (6.508.159 Bytu). Pri zobrazeni na PC jsem stopnul stopky - necelych 13 vterin. To mi neprijde nijak dramaticke. A mam dojem, ze kdyz jsem na starem mobilu mel asi 1500 fotek a nejake videa, 10+ GB, bylo to pomalejsi jen o par jednotek vterin.
Asi to fakt zavisi na konkretnim mobilu a mozna i na nejakem nastaveni, zase v zavislosti na mobilu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16582
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 30, 2020 18:32

apuka
super, ze se zadarilo.

no dobre, formulace x gb byla spatna, ale proste ja resim problem - potrebuju telefon po ruce a nastavaj situace, kdy po nem musim skocit a rychle fotit/natacet.

takze sednu k pc, poslu pres bt, na w7 odklikmu a klidne jeste behem.prenosu lapnu a fotim.

ted pripojit, nacist (trva mu to treba 30 sekund,ale nez to nacte, pak vybrat fotky, zkopcit), zapomenu ho hned odpojit a kdyz uz skacu po telefonu, tak je furt pripojenej pod monitorem a ne proste nekde pohozenej na stole bliz po ruce.

Jenze to je tim, ze normalni pouziti bezne bude "na vylete fotim, vecer stahnu do pc. nebo nafotim na prodej 4 fotky batohu a stahnu. ja behem.vcerejska a dneska natocila v rozmezi klidne i nekolika minut x videi a tak 60 fotek a kazdou potrebuju zpracovat idealne "ted".

samo kdyz nemam novy veci, tak bugu je malo a pak je mi to fuk, ale ted s tim novym sw je to proste opruz, pac to je "furt" na snure :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv led 30, 2020 20:26

Nakonec skoncite jako jablecnici, kteri si z telefonu na pocitac posilaji fotky mailem a vubec jim to neprijde divne :twisted: No, musim priznat, ze to obcas na Androidu delam taky, typicky s GPS logy, jde to primo z Locusu. Je to sice trapne, ale pro jeden nebo nekolik malo souboru je to efektivnejsi, nez resit spojeni.

Jinak musim souhlasit s apukou, pouzivat exploder, ktery se u fotek snazi zobrazovat nahledy, je samozrejme blbost, ale rozumny file manager si jen stahne seznam souboru a to fakt neni limitovano rychlosti USB (vlastni prenos zabere par jednotek nebo desitek ms). Uzke hrdlo je telefon a souborovy system, zvlast pokud je na pomale SD karte. Uplne nejrychleji by bylo kopirovat z command line, ale to by clovek musel znat nazev souboru.

@Mawenzi: myslim, ze to, co chces, se resit da, jen musis prijit na to, jak ;-) Ja to nevim, jelikoz takove veci nepouzivam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod tsunami » čtv led 30, 2020 22:59

Obrázky a videa z foťáku se dají řešit také třeba přes wifi/lte apod. mám zapnutý dropbox a automatické nahrávání fotek z telefonu. Na počítači je také dropbox klient a fotky zas hned stahuje. Neřeším jestli tam tu fotku mám 3s po vyfocení, ale "nějak" se mi tam samy objevují. Myslím, že podobně a třeba nějak hodně rychle to může jít s jiným cloudovým úložištěm.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 30, 2020 23:23

mike píše:Nakonec skoncite jako jablecnici, kteri si z telefonu na pocitac posilaji fotky mailem a vubec jim to neprijde divne :twisted:
Blbost. Znas nekoho takoveho? Mozna pocitacove analfabety, co si delaji screenshoty obrazovky, protoze jinak to neumi (a nic ve zlem, nekdo proste s technikou neumi, bez ohledu na system a telefon). Android taky davno nepodporuje Mass Storage a nove protokoly typu PTP jsou vzdycky pomalejsi. Radeji k veci, bez toho popichovani uzivatelu jablek :)

Neznam telefon, ktery by se choval jako fotak (tj. Mass Storage, primy pristup k ulozisti, coz je nejrychlejsi). Zbytek je jen o aplikacich a implementaci (pokud stahuji nahledy a pak teprve kopiruji vybrana data, je to samozrejme blbe). Pristup pres Bluetooth je nejhorsi, ty protokoly BT jsou hodne praveke a samotny BT je pomaly jak svina.

Stejne vsecky novejsi telefony jedou na cloudu at chces nebo nechces...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát led 31, 2020 0:31

FrantaKrajta píše:Znas nekoho takoveho?

Znam, potrefena huso ;-) A hlavne to bylo sveho casu oficialni doporuceni. Kdyz jsem dostal prvni iPad, coz bylo tusim 2012, tak jsem ho chtel pouzit jako ctecku PDFek a zjistil, ze se tam nedaji normalne dostat. Kdyz jsem hledal, co s tim, narazil jsem prave na rady tohodle typu, posli si to mailem a otevri v aplikaci. Cimz jsem byl ponekud konsternovan ;-)

FrantaKrajta píše:Mozna pocitacove analfabety

Samozrejme, cilova skupina Apple ;-)

FrantaKrajta píše:Android taky davno nepodporuje Mass Storage

Tak to asi memu telefonu zapomneli rict :D Bezne to pouzivam, ale je pravda, ze jsem to asi musel nekde povolit. Aktualne verze 9.0.

FrantaKrajta píše:Neznam telefon, ktery by se choval jako fotak (tj. Mass Storage, primy pristup k ulozisti, coz je nejrychlejsi).

Vzdyt to umi i ten iShit. Primo mass storage to neni, ale normalne zobrazi adresar DCIM v expoderu jako read only folder. Driv jsem to pouzival, ted to zkoumat nebudu, ale podle rychleho hledani to stale umi.

FrantaKrajta píše:Stejne vsecky novejsi telefony jedou na cloudu at chces nebo nechces...

Kdyz nechci, tak nejede. iShitu jsem cloud zakazal, sice s tim obcas otravuje, ale ma smulu [-(

Cloud je v podstate automaticka varianta toho mailu ;-) Stejny problem, misto aby data cestovala par desitek cm, tak cestuji tisice km pres pul sveta. Tam a zase zpatky. Bohuzel jsem jeste z generace, ktera byla zvykla daty setrit, pamatuju jeste doby, kdy jsme byli cela katedra pripojeni linkou 9600 bitu za sekundu :) No a vzhledem k tarifum nasich oligopolnich telefonnich operatoru to bohuzel ma porad jeste vyznam.

Jinak to samozrejme reseni je, ale nebylo by to lepsi udelat lokalne? Kdyz je k dispozici WiFi, tak by mel prece jit udelat na telefonu sitovy disk a na PC ho normalne namontovat a pouzivat. Tj. pracovat se temi soubory primo. Ne ze bych to zkousel, nemam potrebu, ale horsi nez BT to byt nemuze. Vlastne mne nenapada nic, co by mohlo byt horsi, nez BT ;-)

Plus mam na telefonu LG AirDrive, ktery opet vidim jako folder v exploderu. Asi to bude LG-only, ale urcite jsou podobne veci k dispozici i obecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát led 31, 2020 7:10

ja si bezne posilam fotky mailem, treba kdyz fotim neco na prodej a sou to dve fotky (doma pouzivam sdilenou slozku a uploaduju pres tcm pres wifi) tak si to proste poslu mailem, protoze su lina.

nicmene v praci to je tak, ze si nechci na firemni email posilat ze soukromyho telefonu pres mail a mnou placeny data, s cloudem to samy + videa maj desitky MB.

takze pro me je jediny prijatelny reseni teledon - ntb bez vyuzivani dat (na wifi se nedostanu, login pres windows login automaticky do site po prihlaseni) mozna jeste nejakej wifi hotspot, ale proste pres bt to pro me bylo nejjednodussi, takze sem si sla primarne postezovat, jak to ve win10 podedali. ty dva dny sem nevedela kam driv skocit, k cemuz v podstate jeste novej system nepomohl, takze jakykoli funkcni reseni proste bylo pouzitelny i kdyz krkolomny a jak prace dovoli, tak si ty 10 trochu potunim k obrazu svemu.

na osobjim ntb mam win10 tez, ale v podstate na nem obcas cumim na mapy, booking, forum a hraju total annihilation, takze tam je mi proste sumak, na cem to bezi. doma na masine se w7 nevzdam, dokud to nebude nutny...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod GreyMouse » pát led 31, 2020 10:20

FrantaKrajta píše:
mike píše:Nakonec skoncite jako jablecnici, kteri si z telefonu na pocitac posilaji fotky mailem a vubec jim to neprijde divne :twisted:
Blbost. Znas nekoho takoveho? Mozna pocitacove analfabety...

Ha, ha, v tom se dokonale poznávám :lol:. Když jsem doma na WiFině a chci z mobilu stáhnout a lehce upravit dvě tři poslední fotky, tak je mail první volba. Než naběhne notebook, mám fotky mailem odeslaný. Je to mnohem rychlejší než připojit mobil kabelem, povolit připojenému zařízení přístup k datům v telefonu, proklikat se do složky s fotkama, počkat až se zobrazí náhledy stovek fotek, abych z nich pak vybrala ty poslední, které potřebuju přetáhnout do notebooku... takže ano, pro nás analfabety je to skvělé řešení :mrgreen:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát led 31, 2020 12:11

Ja nevim, proc ve skutecnosti je nutne potvrzovat prijem kazdeho souboru, ale jeden duvod me napadava - security. Takto sama musis potvrdit kazdy prenos, tj. mela by jsi presne vedet, co a odkud mas (i naopak). Sparovat za chvili jine zarizeni s Tvym PC neni zadny velky problem, kdyz si skocis ke kolegovi vedle neco poradit a svuj si hned na tu minutku nezablokujes. No a potom si vycihat okamih, kdyz si zacnes stahovat fotku z mobilu, spustit prenos a Ty si nevsimnes vubec niceho. (Pro jistotu: nikdy jsem to nezkousel delat, ale mame o tom povinne kazdorocne hodinove skoleni :wink:.)

Ono ten BT je velice vhodny na par veci (napr. rizeni nejakeho pristroje /priklad - Lego robot/ z PC nebo mobilu), da se pouzit i na prenos maleho mnozstvi dat typu udaje z hodinek do aplikace, ale nikdy se moc nepredpokladalo pravidelne pouzivani na prenos velkych souboru (i fotky/videa).
To jen tak na okraj. Zpusob pouzivani je stejne na konretnim uzivatelovi a jeho schopnostech.

Jak jsem se na to koukal a ptal, tak se problem automatickeho (ne)prenosu souboru pres BT na Win10 resi po celem svete po spouste for - a nejcastejsi funckni (!) reseni je vraceni se zpet k Win 7/8.1 :-). Jen nevim, jestli Te to potesi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16582
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát led 31, 2020 14:15

apuka
firemni ntb fakt nerozhoduju ja, takze si proste zvyknu to delat jinak, jen sem.si chtela postezovat a pripadne tim ziskat i nejaky napady co s tim.

ono pripojit telefon 2x za den je OK ale za posledni dva dny cca 30 novych bugu, takze to me.proste prudilo fest.

greymouse
presne jak to popisujes je proste logicky pouziti i pro me :D

ale.jako jo, mela bych fotky z telefonu stahnout a roztridit... naposledy sem je sosala snad v lete to uz je proste... nejvyssi cas:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát led 31, 2020 15:40

@mawe: jasne, firemni pocitace, site a pod. je nekdy velky opruz, abych o stretu zajmu IT oddeleni, sefu, zakazniku a Tebe ani nepsal :-). Aby sis nebrala, ze jsem chtel rict, ze jsi blba, ze to tak delas nebo neco podobneho - kazdy mame sve "osvedcene" postupy na spoustu veci, z kterych jinym se vlasy postavi, kdyz to vidi :-). A to je v poradku.
GreyMouse píše:chci z mobilu stáhnout a lehce upravit dvě tři poslední fotky,... počkat až se zobrazí náhledy stovek fotek, abych z nich pak vybrala ty poslední, které potřebuju přetáhnout do notebooku
Prezradim Ti moje uzasne tajemstvi - nenahravam zadne nahledy, ale vybiram soubory na konci seznamu pri razeni podle data posledni zmeny. Zadny nahled se nenacte, jen samotne potrebne soubory/fotky.

Prave nahledy me sraly hodne uz na PC vzdy, proto jsem se naucil pracovat s datem a casem. Fakt stoji za "namahu" si toto osvojit.
Naposled to bylo silene, kdyz jsme si delali fotoknihu s velkymi panoramami (casto 50+MB), ve slozce s vybranyma jich bylo asi 50 a ten vul program musel nejdrive nacist vsechny nahledy (tj. nacist vsechny fotky, udelat z nich zmenseninu a to zobrazit, protoze tam vlozene nahledy nebyly - presne toto dela i zobrazeni nahledu ze vzdalene slozky na mobilu, tazke vlastne stahujes vsechny fotky, jen si je neukladas a potom jeste jednou ty vybrane). A co bylo nejlepsi, ke slozce se dalo dostat jen proklikanim se do prislusne podslozky, pricemz asi tri urovne nad tim byly taky panoramy, nejdrive vsechny, potom prvni vyber a az na konci ten finalni vyber. A program vzdy jak se dostal do nejake slozky, musel prvne udelat nahledy, az pote zacal cist klikani nebo cokoliv jineho. Po asi hodine a pul me to prestalo bavit, zabil jsem program a zkopiroval jsem si prislusnou slozku uplne mimo abych vubec mohl zacit delat ](*,) :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16582
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » pát led 31, 2020 18:47

@mawe; a co že s tím děláš? nebyl by vhodnější screeshot, případně nějaký program na videoscreenshot?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát led 31, 2020 19:37

@Hafi
bohuzel v mym pripade nelze. telefon s fotakem je nejefektivnejsi zpusob, ale budu muset potunit to stahovani, nebo si na to zvyknout.

Dneska sem ho pripojovala asi jen 5x tak mi to uz tak desny neprislo :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát led 31, 2020 21:00

Mozna blby dotaz, ale nesel by ten mobil pripojit jednou na zacatku smeny a odpojit az po konci? Potom bys musela akurat vzdy vybrat souboru/foto a jelo to, ne?

Jinak se pripojuji k Hafimu - nejak mi nejde do hlavy, proc by Ti nejaky programek s klavesovou zkratkou na screenshot/"videoshot" nepomohl (Na screenshoty napr. Greenshot na PrtScr, ktery necha "zamrznout" obrazovku se vsim vsudy, i s kurzorem is otevrenym menu jako i skrolovaci webove stranky - ten ani nemusis instalovat, je i portable, je to prave vyvijene i s ohledem na potreby testeru; na video nevim, s tim takto nepracuji). Leda ze bys testovala neco, co si totalne prebere rizeni klavesnice nebo kontroluje jiny soft.

Chapu to tak, ze delas testerku a chteji od Tebe zadokumentovat, kdyz narazis na problem. V tom pripade bys ale mela pozadat zamestnavatele, ze by Ti mel poskytnout i vhodny prostredek na dokumentaci (klidne alespon to Wifi spojeni na prenos fotek z mobilu). At uz je to mobil s nejakou aplikaci a programem na PC (klidne i jinem) nebo fotak s tim samym, atd. Co ja jsem mel kolegy, co testovali, tak meli ve firme dany workflow, jak co dokumentovat, to museli dodrzovat - ale meli k tomu k dispozici vse.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16582
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 2, 2020 12:49

apuka
no to je jako super napad, ale ja nemam asi tak 8 metru dlouhej USB kabel :D jasne, mohla bych si ho koupit ale uz ta manipulace je oser. no to je jedno, kdyz to je sem tam fotka/video, tak je to OK.

no meli sme tablet dedicovanej na to, s pravama na wifi a na foceni... jenze kvalita fotek byla silene mizerna, pac nam koupili to nejlevnejsi, navic to zasadne chteli 4 lidi naraz... takze proste tohle je nejlepsi reseni, protoze potrebuju casto resit i nejakej pridruzenej HW (treba blikani ledek) kterym nejakym podobnym softem stejne nevyresis a jestli budu fotit 20% veci nebo 100% uz je fuk. (zarizeni bezi na linuxu v postate jako embeded system, ne vzdy s konektivitou ven).

Spis sem si jen chtela postezovat na win 10 a kokotsky BT protoze se seslo novej win + novej testovanej soft, bez moznosti mit prostor s win10 se nejak lip seznamit a s velkym casovym tlakem na rychlost overeni, takze nemit telefon neustale pohozenej na stole na dosah me proste stval, ale ted to bude lepsi a budu mit i moznost si w10 nejak potunit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon úno 3, 2020 14:19

Dvě věci k IT:

1. Kdo máte vypnutou antiSPAM filtraci ve svým mailu - pozorujete taky od 1.únorce velmi prudký nárust počtu SPAMových mailů? (V lednu i předtím jich bylo tak 5 denně, od 1. únorce třicet i víc)

2. Se musím pochlubit/pohanět - firmu mám víc jak deset let, celou tu dobu sem si dělal plány cash-flow systémem papír-tužka.... neska se od rána hrabu v excelu a ... už to mám hotovo v digitálu, i s (polo)automatickým načítáním dat odjinud.... ufffff. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon úno 10, 2020 11:55

Nevím proč, ale napadlo mě klinout na Win Update čudlík (W7 Profi, podle Mrkvozoftu už měsíc bez podpory) a .... ejhle, byla tam jedna aktualizace pro Win Defender...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon úno 17, 2020 11:53

Tak to s tím ukončemím podpory pro W7 nebude tak žhavé - právě si to stáhlo další dva Win updaty...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon úno 17, 2020 18:28

Budes reportovat kazdy update? Takhle to bylo vzdycky, zadne prekvapeni a taky IMO nic podstatneho.

Dneska mne "pobavilo" UPC. Volala rozjasana pani, ze pro mne maji specialni bonusy. Nejdriv TV, nemam, nechci a chtit nebudu, aha, tak nic. Pak Internet. Pry mi zvysi rychlost na dvojnasobek. Pul roku zdarma a po pul roce za stovku mesicne navic. To je pomerne zasadni zmena taktiky, driv to udelali automaticky a zvysili cenu o 50 Kc hned :D No, aspon jim ted clovek nemusi volat a nadavat, ze o to nestoji a at to daji zpatky.

Schvalne jsem se kouknul na web a ten jejich specialni bonus je standardni nabidka, akorat novi zakaznici plati prvnich 6 mesicu o 110 Kc min, nez ja ted a po pul roce jen o 20 Kc vic. Tomu fakt rikam bonus pro staleho zakaznika :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon úno 24, 2020 12:25

Za mně teda pochvala ANO-vládě, špecificky Adamovi za e-recept. Je to fajn: zavolám dochtorovi, ten mi pošle do SMS e-recept a tu mi v naší dědinské lékárně proměním za proški. Nikam (kromě té lékárny) nemusím chodit. Palec nahoru.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 24, 2020 13:27

jeste by to tak mohli kit vsude a ne jen nekde a jeste by lekarnik mohl rikat, ze vydava jedno baleni ze tri,pac nemas prehled kolik ti jich vyda. kdyz ti da 1 a ses zvyklej mit 2 nebo 3 tak se ptas ale kdyz vyda dve a treri ti zataji a ty.si myslis, ze ti dal vsechno a pak sms smazes a doktor je nabrucenej ze ti napsql 3 na celej rok a co po nem chces o 3 mesice pred terminem KO...

prijde mi smesny, ze zatimco na papirovym kde hyla smadna kontrola kolik z kolika se pokazde ptali a erecept se neobtezuji vubec oznamovat musim.se furt ptat ja kolik mi toho dali, pac nevis...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » pon úno 24, 2020 14:09

k tomu je online přístup přes web nebo appku. Pak ti ho doktor ani nemusí posílat, neb ho tam po vystavení rovnou máš včetně všech detailů.

Akorát si nejsem jistý, že zrovna tohle je výsledek práce "odborníků" . Neb příprava proběhla afaik za předchozích ministrů za socdem.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 27, 2020 7:25

TVL, Indove... mel udelat malou zmenu v konfiguraci, zbuildovat a poslat mi to. Uz to resime ctvrty den a ani na paty pokus se mu to nepovedlo. Naposled mi poslal presne to same, co predtim a co nechodilo. Ze by to treba vyzkousel sam predtim, nez mi to posle, to ne a to ani kdyz ho o to explicitne pozadam. To jsem jeste nezral...

Asi jsem moc peclivy, ale vubec nechapu, jak nekdo muze poslat software po zmene bez vyzkouseni. No dobre, napoprve snad, ale udelat to petkrat za sebou kdyz je to furt blbe? #-o Bych se propadnul az do Australie uz podruhe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 27, 2020 9:06

k tomu si pppredsav ze ten ind ma.zaplacrjo asi2x vic nez ty protoze je to ind a umi hodne nahlas kricet proc potrebuje penize
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv úno 27, 2020 12:26

Mawenzi píše:k tomu si pppredsav ze ten ind ma.zaplacrjo asi2x vic nez ty
To Te nejak hodne vzalo, vypada, zes uplne vedle :lol:.

Myslim, ze od mika vice vydelavat urcite nebude :wink: a jeste stale se (nanestesti) vetsina z nich platove nedostala na uroven EU a pod lidi. Ozvat, ze uz jsou prece dobri se sice umi, ale taky je pravda, ze prijit jim o praci neni tak slozite, na jejich misto cihaji desitky dalsich (stejnych)... Jen je nevyhazuji za veci, za ktere by se vyhazovalo tady u nas ale za neco uplne jine veci, pro nas casto nepochopitelne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16582
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 27, 2020 13:43

me rikal kamos, ze co maji pobocku v indii tak indove berou vyrazne vic nez oni a pulku prace po nich musi pledelavat...

ze proste indum zahranicni spolecnosti platej vyrazne vic nez cechum.

ne ze bych to tem.indum zavidela, jen proste mi prijde smesny, ze pokud nekde slysim o indech tak ze se po jich vse musi predelavat, nebo ala.mike 5x poslou spatne a tak a k tomu proste bejvaj jeste ty vyssi paltovy odmeny tak mi to jen prijde srandovni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv úno 27, 2020 14:26

Otázka na znalejší (já na ty moderní výmysly nejsem) - přespříští týden jedu zase na MF (a nechce se mi sebou tahat "cihlu" - papírovou knížku, když budu mít s sebou noťas). Na amazonu si chci koupit e-knížku pro "kindle" + tam od nich stáhnout do toho noťasu "kindle reader pro Win7". To by spolu snad fungovat mohlo, ne?

Mám ale otázku: Až to koupím, tak si tu e-knížku budu moct stáhnout (ve formátu pro kindle) celou předem, abych na horách mohl číst offline? (tj bez nutného a trvalého připojení na ingfernet?)

Nebo jednodušší (české) řešení: neporadí někdo (asi ne tak úplně legální) místo na webu, kde by se ta knížka (Tom Clancy: Power and Empire - v originále = English) dala stáhnout (Txt, PDF apod) ke čtení v PC?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv úno 27, 2020 15:09

Ohledne konkretni knizky - hledej... :wink:

Offline - ano, samozrejme, vsak proto to je.

Zkus si stahnout program Calibre, myslim, ze taky podporuje Kindle format a budes mit univerzalnejsi programek. Navic je i portable verze, tj. klidne si jej das i na flashku a muzes stejne pracovat kdekoliv. Kazdopadne, umoznuje to nahravani knizek do Kindle.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16582
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv úno 27, 2020 16:09

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28306
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec