Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2020 17:15

apuka píše:Dostal jsem se we do svizelne situace na Win10... Zasekl se Chrome, tak jsem jej chtel odstrelit pres Task Manager. Dal se spustit jen prest Ctrl-Alt-Delete. Jenze se taky zasekl....

https://docs.microsoft.com/en-us/sysint ... ads/pskill
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod slash1111 » pon dub 6, 2020 18:03

Príde mi to "procesne čistejšie", si niečo na PC napísať a potom si to v mobile otvoriť a skopírovať (prinajlepšom nemusím mazať prijatý a odoslaný mail :wink: ).

Preto mi príde prvé web SMS riešenie najjednoduchšie, ale asi máš nejaký blok z inštalácie Appiek :wink: , keď chceš môžem preveriť či sa zmenou SMS Appky staré SMS v mobile vymažú (keď som to robil naposledy tak tam tuším zostali, ale ja si SMS neodkladám, tak to nesledujem)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2020 18:17

Idealni by bylo neco jako remote clipboard. Copy na PC a paste na mobilu. V principu je to ale furt to same a ten mail proste funguje, aniz bych musel cokoliv instalovat nebo konfigurovat. S mazanim problem nemam, nemazu, neni k tomu duvod ;-)

Nemam blok z instalace cehokoliv, ale tohle neni instalace, ale zmena neceho, co funguje. Don't fix what ain't broken. Aplikace na mobilech maji bohuzel jinou latku kvality, nez jsem zvykly (podstatne nizsi), takze pravdepodobnost rozbiti je vetsi. Diky, nemusis to zkouset, ja to delat nebudu (ony jsou tam i kontakty a dalsi veci).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod slash1111 » pon dub 6, 2020 18:23

SMSky mi všetky zostali aj po zmene default Appky (Google > Samsung > Google), resp. sú viditeľné v oboch App naraz, takže meniť nemusíš, stačí doinštalovať. Veď práve tie poznámkové Appky (mi) slúžia ako Clipboard...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2020 18:35

Myslel jsem opravdovy clipboard, kdyz to musis delat manualne pres aplikaci, tak to vyjde nastejno s tim mailem. Teda, s aplikaci na remote access to takhle jde, ale ta fakt neni nic moc (mam Apower Mirror) a navic pak musim mobil restartovat, protoze jak se to jednou spousti, tak to vytlouka baterku 2x rychleji i kdyz ji stopnu. Opet, zlaty WM, tam to fungovalo podstatne lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte dub 7, 2020 10:03

Kazdy mesic delam vyhodnoceni "System Performance" jednoho z nasich systemu s nejakymi 8-mi tisici uzivatelu pro jednoho vetsiho sefa
Jsem se dobre zasmal na jeho odpoved: "Koukal jsem se na to a po delsim premysleni jsem konecne prisel na to, proc je odezva systemu pomalejsi. Je mnoho /po pravde: tak 60-70%/ uzivatelu, co pracuji z domu /pres specificke pretizene a spomalujici pripojeni/ a Ti maji mnohem delsi "network time" nez na vnitrni siti...."
Opravdu naprosto neocekavany objev :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv dub 9, 2020 12:15

Nikitu 8110 (MY2018) už mám v prackách. Ježyš, to je křasa, zase moct "klikat" na fyzická tlačítka a nebát sa dotknout dyspleje, abych s něčím "nepohnul".... fčíl ešče náhradní nabíječku(y) a neoprenový futrál (obé už objednáno) a...... nadělím si to fšecko pod strom.... už fčíl v dubenci sa těším na vánočky jak malé děcko.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv dub 9, 2020 12:59

Občas sa chybka vloudí i profíkům..... naše firemní banka (MMB) - dnešní platby kartou (1x tady v CZ eshop+ 2x taky tady v CZ fyzická platba na treminálu) začala tyhle platby identifikovat jako "zahraniční".... "zahraniční platba bude zúčtována podle platného kurzovního lístku a poplatků" - už sem to reportoval a bylo mi odpovězeno, že o tom ví a pracujou na tom... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon dub 13, 2020 13:18

Tak neska už druhá (první byly ráno s m4Zlikem) záhada (ona je teda staršího data, ale děcuři mě na ni upozornili až fčíl, dyž sem byl 14dní "off"). Domácí síťová tiskárna EPSON WF5620 (tiskový driver verze 2.42.00) - všechny počítače ji vidí (skrz wifinu), ale cokoli (obrázek, word, excel, pdf) na ni pošlu na tisk z kteréhokoli počítače, vždy tiskne čisté bílé stránky. Žádnou chybu nehlásí. Bílou stránku vystiskne i když přímo na té tiskárně vyklikám "tisk status". Boha jeho, to je neska den plný zapeklitostí..... reset sem zkoušel, bez efektu, on/off taky, barvy je v tonerech hafo .... poradí někdo počítačové pololamě? Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon dub 13, 2020 13:37

Záhada vyřešena - pustil sem (opakovaně, asi 3x) proces čištění tiskové hlavy a už stiskne, ale blbě (vynechává), musím to pročistit víckrát, opakovaně... divné je, že nic nesignalizovala
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 13, 2020 23:16

Jak nesignalizovala? Co ty prazdne papiry? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » sob dub 18, 2020 9:47

Zkusím se zeptat zde. Máte někdo v počítači prohlížeč Opera?
Já mám windows deset a předtím jsem měl prohlížeče google, mozila a nakonec jsem si nainstaloval Operu. Ze začátku šlapala dobře, superrychle ale po nějaké době používání už jsou s ní problémy. Dost často se zpomaluje, někdy opravdu hodně. Třeba dnes ráno, jsem po 10 min čučení na motající se kolečka načítající se stránky ten počítač málem rozkopal. Na čištění používám program Glary Utilities 5. To vždy pomůže, ale spíš jen na chvíli. Pak následuje snesitelné zpomalení, které po nějaké době přejde do nesnesitelného zpomalení. U těch předchozích prohlížečů takové problémy nebyly. Je to nějaká vlastnost té opery? Podobné stížnosti jsem zaznamenal na slunecnici, odkud jsem to stahoval. Nebo může být problém jinde? Protože jinak mi ten prohlížeč vyhovuje.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv kvě 7, 2020 3:50

Teda, uz jsem zazil se zakaznikama leccos, ale obcas jen ziram. Japonec posle screenshot nejakeho warningu a dozaduje se opravy. Ten warning je kompletne v japonstine (resp. nejakem obrazkovem pismu), ktereho je tam hromada a vubec netusim, o co ma jit. Jelikoz je to screenshot, tak ani Google Translate nepomuze. Pise snad z alternativniho vesmiru, kde druhou svetovou valku vyhrali a japonstina se stala svetovym jazykem?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 7, 2020 5:28

dromedaro
cistis cache, historii, mas aktualni verzi (treba aby nebyl problem s nacitanum prvku na strance) a dost mista na disku?

browsery soy desne nenazrany a me bezne vyzira prohlizec s nekolika zalozkama 3 GB ram...

jinak v praci mam stejnou verzi FF jako doma, ale rozdil w10 a w7 a v praci casto musim vypnout celej prohlizec a pustit znova, protoze krouti, krouti a nic...

nebo zavrit (zabit proces) a pustit znova... nebo si pustit druhou instanci, jetsli to nepomuze.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 7, 2020 6:57

@mike: zkus google lens v telefonu - umí namířením foťáku (nebo nahráním toho screenshotu, což by asi v tvém případě mohlo být lepší) udělat OCR a rovnou to přeložit. Samozřejmě spolehlivost není úžasná (občas jsem to používal v zahraničí na jídelní lístky v restauraci a to pak občas člověka i přejde chuť), ale pro pochopení, jaký je ekvivalent té chyby v anglické verzi by to použít šlo.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv kvě 7, 2020 7:39

Hafi píše:občas jsem to používal v zahraničí na jídelní lístky v restauraci a to pak občas člověka i přejde chuť
Tomu verim... :lol:

Ono to nemusi byt vyhra ani kdyz to dokazes presne dostat do G Translatoru. Jak jednou mi vyskocilo okno s chybovym hlasenim (na firemnim pocitaci, anglicke Win 7 a SAP v anglictine) s anglickym upozornenim, ze doslo k nasledujici chybe a s cinskym popisem chyby, samozrejme cinskymi znaky. GT to do anglictiny prelozil asi stylem "Jump Hop hop. Hop jump hop hop." (mozna nekde bylo jine poradi slov, ale byly tam opakovane pouze tyto dve slova). Coz bylo opravdu velice napomocne pri zjisteni, co se stalo :lol: :twisted: :axe:. (Do cestiny jsem to prelozit radeji ani nezkousel...)
Ale bylo to pred hodne lety, mezitim s (pry) Translator dost zlepsil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod grco » čtv kvě 7, 2020 8:59

mike píše:Teda, uz jsem zazil se zakaznikama leccos, ale obcas jen ziram. Japonec posle screenshot nejakeho warningu a dozaduje se opravy. Ten warning je kompletne v japonstine (resp. nejakem obrazkovem pismu), ktereho je tam hromada a vubec netusim, o co ma jit. Jelikoz je to screenshot, tak ani Google Translate nepomuze. Pise snad z alternativniho vesmiru, kde druhou svetovou valku vyhrali a japonstina se stala svetovym jazykem?


To je problem tej hlupej lokalizace. Ja som vzdy tvrdil, ze je to blby napad, ze pocitace maju byt len v anglictine, a ked ich chces pouzivat, tak sa nauc anglicky. Nemuseli by sme riesit ziadne preklady, ziadne vadne znakove sady, unicode a podobne. Stacilo by nam dokonale ascii na vsechno.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv kvě 7, 2020 9:38

A co bys delal, kdyby ted vymysleli neco jeste lepsiho nez soucasne PC prave Cinane nebo Japonci? To by bylo v cinstine nebo japonstine a Ty by ses ucil ten jazyk, vcetne tech obrazku? :lol:

BTW, kdyby se melo rozhodnout, jaky zakladni jazyk se bude pouzivat, ktery jazyk by to podle mnozstvi lidi, kteri jej maji jako zaklad vyhral? Mala napoveda - anglictina to nebude...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv kvě 7, 2020 9:49

Apuka, az budou mluvit mandarinsky i jinde, nez jen v Cine, tak bude mandarinstina lepsi i pro ty, co nedelaji byznys jen s Cinany jako Tvrdik :D V celkovem poctu je porad anglictina na prvnim miste, to je dulezitejsi. No a kdyz se k tomu clovek nauci treba spanelstinu a francouzstinu, domluvis se s dvema miliardama lidi na celym svete, od Jizni Ameriky po velkou cast Afriky atd.

Lokalizace jsou samozrejme fajn, to by pak mene pokrocili uzivatele cekali hodiny a volali podporu protoze nemuzou najit tlacitko "any" ;)

Teda az na ceskou lokalizaci klavesnice, QWERTZ je ciste zlo :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 7, 2020 11:52

mike píše:Pise snad z alternativniho vesmiru, kde druhou svetovou valku vyhrali a japonstina se stala svetovym jazykem?

Taky si občas říkám, kdo tady vlastně vyhrál válku. Češi jsou levná pracovní síla v německých fabrikách a Japonsko patří k nejvyspělejším zemím na světě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv kvě 7, 2020 12:17

FrantaKrajta píše:V celkovem poctu je porad anglictina na prvnim miste
Jsi si tim jisty???

Prakticky kdekoliv kdyz najdes prehled jazyku, vychazi cinska mandarinstina jak jako nejpouzivanejsi jazyk, tak i jazyk, kterym mluvi nejvice lidi.
Potom se uz rebricky lisi, hlavne (ale nejenom) podle toho, jestli se jedna a "rodeneho mluvciho", tj. matersky jazyk nebo jazyk, kterym umi mluvit, resp. se to uci ve skole.
V tom prvnim je na druhem miste hindstina (na tu se nekdy trochu zapomina), potom spanelstina a az pote anglictina.
V tom druhem uz je na druhem miste anglictina. Ale to neni rebricek podle "dobre ovladnuteho jazyka", mnoho lidi sice tvrdi, ze anglicky umi, ale Ti z nas, co s nima pracuji, vi sve :-). Typicky nektere asijske staty, ale i evropske. Cimz nerikam, ze neni mnoho Cinanu, Indu (Ti mnohdy maji anglictinu jako druhy zakladni jazyk, stejne se s nima nekdy tezko dorozumis), ..., co umi anglicky perfektne. No a v Evrope napr. takovi Italove nebo Francouzy se k Tobe Anglictinou moc hlasit nebudou, i kdyz ji opravdu umi.

Takze kdyby pocitace mely byt v jednem jazyku, tak by to logicky melo byt mandarinsky, kdyz Cinu a spol zapomenes, tak potom spanelsky. Protoze tam by se spise vybralo, kdo ma jazyk jako rodny.

(Z me strany konec OT. Ja jsem rad, ze je tam anglictina, i cestina. Ale byl bych radeji, kdyby se chybove hlaseni delaly tak, ze se ohlasi vzdy cislo chyby, pripadne parametry k tomu a podle lokalizace potom nazev chyby a hlaska k ni. Tj. i kdyz Ti posle Japonec, tak podle cisla a parametru muzes najit i ve svem jazyku, o co se jedna. Ono to zevnitr vetsinou takto nejak funguje, alespon u multijazycnych SW, ale malokoho napadne tam dat i cislo a mit k tomu prehled tech cisel... :twisted: )
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv kvě 7, 2020 19:18

@Hafi: jo, tohle by asi slo, ale mne prave prislo absurdni, abych na chybove hlasky pouzival OCR. Jak ho vubec mohlo napadnout to takhle poslat. To jako kdybych ja poslal Amikum neco cesky.

Uz se to mezitim vyresilo. Ke vsemu si stezoval na beznou funkcnost Windows a chtel to opravit :roll: Nastesti se nam tentokrat podarilo mu to vysvetlit. S Japoncema je to nekdy fakt tezke.

grco píše:To je problem tej hlupej lokalizace. Ja som vzdy tvrdil, ze je to blby napad, ze pocitace maju byt len v anglictine, a ked ich chces pouzivat, tak sa nauc anglicky.

Ze sveho osobniho hlediska bych byl pro, sam pouzivam jen anglicke verze a u ceskych trpim. Musis to ale videt politicky ;-) Bez lokalizaci by se pocitace zdaleka tak nerozsirily, byl byl jen zlomek dnesniho poctu zakazniku a kde by se braly prachy na nase silne nadstandardni platy? :twisted:

Co mi ale hlava nebere je lokalizace nazvu funkci v Excelu. To je proste magorina na n-tou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv kvě 7, 2020 19:32

apuka píše:Ale byl bych radeji, kdyby se chybove hlaseni delaly tak, ze se ohlasi vzdy cislo chyby, pripadne parametry k tomu a podle lokalizace potom nazev chyby a hlaska k ni. Tj. i kdyz Ti posle Japonec, tak podle cisla a parametru muzes najit i ve svem jazyku, o co se jedna. Ono to zevnitr vetsinou takto nejak funguje, alespon u multijazycnych SW, ale malokoho napadne tam dat i cislo a mit k tomu prehled tech cisel... :twisted: )

Z pohledu urednika to takhle mozna smysl dava, ale z pohledu programatora by to bylo silene. Software se prubezne vyviji, dneska az moc rychle, a udrzovat nejake seznamy chyb pro tyhle ucely by bylo strasne pracne a zadny programator to delat dobrovolne nebude. Sam mam tendenci delat pro kazdou situaci specificky chybovy kod, aby bylo jasne poznat, co selhalo, ale ze strany firmy a supportu je tlak na presny opak. Aby jich bylo co nejmin, aby byly co nejvic genericke a to prave kvuli dokumentaci a lokalizacim. Protoze kdyz se rozjedu, tak jsem schopen vyrobit klidne 10+ novych chybovych kodu za den ;-)

Programatori resi veci technicky a tady moznost technickeho reseni existuje, jen ji nikdo neudelal. Binarky ve Windows maji resources pro vsechny jazyky (nebo aspon mivaly), takze by nebyl problem pridat do systemu funkcnost "zobraz mi tuhle hlasku v anglictine" nebo jinem libovolnem jazyce. Asi by to do tech messageboxu chtelo pridat vyber jazyka. Minimalne pro systemove hlasky by to slo a aplikace pouzivajici standardni message boxy by to mohly mit taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » čtv kvě 7, 2020 20:30

Pro malou množinu chybových hlášek existuje http://unlocalize.com/ (k čemuž je ale vhodné mít to k dispozici jako copy-paste :wink: ). Po letech v korporátu s EN widlema je peklo mít české windows, má to furt tendenci instalovat věci česky a sem tam vyhodit exception česky, ač mám vývojové prostředí anglicky.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv kvě 7, 2020 23:28

Jo, z toho japonskeho screenshotu bych to tam prepisoval tezko ;-) Kdyz mam cislo chyby, pouzivam err.exe, tam jsou zakompilovane systemove a dalsi headery s chybama.

Tohle ale nakonec nebyla chyba, byla to standardni hlaska Windows, kdyz stahnes soubor z Internetu a chces ho spustit. No, aspon jsem zjistil, kam si tohle info Windows ukladaji :D Sice jsem to vubec vedet nechtel a zvlast ne v 6 rano, kdyz uz jsem chtel spat, ale obcas se holt zadari.

Proc pouzivas ceske Windows? To je cisty masochismus ;-) Rodice to maji doma a kdyz jim neco davam doporadku, tak z toho rostu. Furt musim premyslet, jak ty podivne ceske nazvy vypadaly v originale, prekladatel nejspis o pocitacich skoro nic nevedel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod grco » pát kvě 8, 2020 8:10

mike píše:Co mi ale hlava nebere je lokalizace nazvu funkci v Excelu. To je proste magorina na n-tou.


Jo, to je jak, ked niekto pri programovani pouziva ceske nazvy promennych :axe:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » pát kvě 8, 2020 11:25

mike píše:Jo, z toho japonskeho screenshotu bych to tam prepisoval tezko

Tak zase v metru v Číně jsem viděl docela použitelnou metodu psaní rozsypaného čaje na mobilech - mají velké pole, kde to načrtnou a systém jim nabídne vhodný znak (nebo víc a oni si vyberou) a tak jedou znak po znaku. Třeba by to šlo takhle i s japonštinou, ovšem mám pocit, že u těchto písem hraje roli i pořadí a směr jednotlivých tahů...

mike píše:Proc pouzivas ceske Windows? To je cisty masochismus

Já za to nemůžu, prostě jsem dostal notebook s imagem a bylo. Ono to není zas tak hrozné - su docela zvyklý a Windows umí reagovat i na anglické názvy systémových programů (např. Výstřižky - Snipping Tool), to už mě mnohem víc vytáčí, jak se pořád mění rozložení menu a nastavení a volby se schovávají čím dál hloub a čím dál méně logicky, aby je náhodou nikdo nenašel. Takže návod z roku 2018 už je často nefunkční.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát kvě 8, 2020 17:19

@grco: ne, tohle je jeste horsi. Program s ceskymi nazvy promennych je prenositelny, tohle ne. Aspon teda myslim, ze kdyz mi nekdo posle tabulku s makry z ceskeho Excelu, tak na normalnim nepobezi. Nezkousel jsem to, nikdo nebyl tak nepricetny, aby mi neco takoveho poslal ;-)

karaya1 píše:to už mě mnohem víc vytáčí, jak se pořád mění rozložení menu a nastavení a volby se schovávají čím dál hloub a čím dál méně logicky, aby je náhodou nikdo nenašel. Takže návod z roku 2018 už je často nefunkční.

To je ta silena kravina s Win10 forever. Ve skutecnosti jednotlive verze (19H1, 19H2 apod) odpovidaji novym verzim OS nebo aspon service packum. Kdyby tyhle zmeny probehly mezi Win11 a Win12, tak ti to tak neprijde, ale takhle mas furt Win10 a chova se to porad jinak. Fakt na zabiti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát kvě 8, 2020 22:49

@karaya1: tak mne jeste napadlo, proc si to vlastne nezmenis? Jazyk muzes ve Windows prepnout. Pro anglictinu by to ani nemuselo chtit instalovat language pack (jako pro jine jazyky).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » pát kvě 8, 2020 23:17

ohledně jazyku funkcí v excelu bych to mohl zkusit, mám snadný přístup k obojímu. Plus mi napadá otestovat, co se stane s funkcema z ofiice365 při otevření v desktopovém excelu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Pokec