Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod GreyMouse » stř bře 11, 2020 17:11

Možná jsi plácal nesmysly, tak to tak vypadalo :mrgreen:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř bře 11, 2020 17:12

To je mozny, ale pak by se hodila hlaska "Neplacej nesmysly!" a ne "Mas meeting, pripoj se" ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon bře 16, 2020 21:26

Microsoft Teams struggles as coronavirus pushes millions to work from home :lol:

Jake prekvapeni ;-) Ted nevim, jestli je soucasti toho ta blbost, co mne furt spamovala, kolik jsem poslal mailu a s kolika lidma jsem byl v kontaktu... Az jsem se fakt nasral, dal si cas najit, jak se z toho odhlasit a jako duvod jim napsal neco sprosteho :evil:

Fakt skvela vec. Japonec posle mail, kde je 50 lidi na CC (coz delaji furt), clovek mu odpovi a uz ma kontakt s 50 lidma #-o By mne zajimalo, kdo tyhle blbosti vymysli, tipuju na HR.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte bře 17, 2020 11:12

Poradí někdo zkostnatělému staříkovi?

Přišla mi na mobil (Android 4.2.2) SMS s dlouhatánským kodem pro celní řízení (balíček s kosmetikou z iherbu pro drahou, zrovna fčíl to "nutně" musela objednat resp. po mně chtít, abych ji to objednal a zaplatil, samozřejmě). Ač sem se snažil nějak dostat z mobilu do počítače (SMS, vybrat text, kopírovat), taxe mi nepodařilo ten text dostat do emailu abych si ho mohl poslat do PC. Existuje nějaká vcesta, jaq text SMS dostat z mobilu do PC jinak než otrockým manuálním přepisováním písmenko po písmenku?

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod scinkk » úte bře 17, 2020 11:43

Pro jistotu jsem to zkusil na ctyrkovem androidu a podle me proste klasicky podrzis prst na zprave a vyjede ti nabidka a asi hned provni volba je kopirovat text zpravy, to si pak stejnym zpusobem vlozis do mailu a posles.
Nebo ono to pak neslo vlozit?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte bře 17, 2020 11:48

Přesně, vložit text SMS (někam) do paměti mobilu umím, ale následně mi mailový klient nabízí při psaní mailu jen "přiložit soubor" ale ne "vložit text". A SMS uložit někam jako soubor nejde/neumím.

Chjo no, zkostnatělý stařík... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod scinkk » úte bře 17, 2020 11:59

No a kdyz v mailklientu do pole pro zpravu podrzis prst tak to nanabidne vlozit? Aspon gmail jo
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte bře 17, 2020 12:17

Jo!

Kuju převelice. Stařík zapoměl, že má dotykový displej, no.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon bře 23, 2020 14:24

Po špatných zkušenostech, kdy se mi "ztrácela" pošta (která jsem nechtěl aby se ztratila) mám vypnutý AntiSPAM a chodí mi fšechno.

Fíl mi přistál mail (z jakési divné adresy, snad Pru či co - moc sem to nestudoval) ve spisovné agličtině mě zdvořile žádal, abych se laskavě odhlásil z příjmu novinek na jejich webu a to poklepáním na odkaz....

Bez jakýchkoli rozpaků (a samozřejmě bez poklepání na odkaz) DELETE.

SPAMu sem už dostal mraky, ale něco takhle se důvěryhodně tváříího snad ešče ne.

NOD32 mlčel, logicky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon bře 23, 2020 17:41

NOD32 by se nejspis ozval pri kliknuti na ten odkaz. Ale udelal jsi to spravne. Spameri jsou samozrejme cim dal vynalezavejsi.

Jinak ti trochu zavidim, ze dokazes vypnout spamfiltr. U mne (na Centru) to uplne nejde. Povypinal jsem vsechno, co se dalo, ale stejne nektere maily neprojdou #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon bře 23, 2020 17:48

Miku, zase takove centralni SPAM filtry maji nekdy i vyhodu. Napr. u nas jistou dobu tam padaly vsechny maily od naseho CEO vsem zamesntancum. Vsiml jsem si to az jsem zacal premyslet, jestli nam ho nevymenili, ze se tak dlouho neozyva :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon bře 23, 2020 17:57

Vypada to, ze strojove uceni opravdu pokrocilo :twisted: Vazne, centralni spam filtr je peklo, protoze se ani nedozvis, ze neco zahodil, natoz aby ses na to mohl kouknout. Takze treba kdyz mi nedavno Mexicanka zmenila heslo na firemnim, pozadal jsem ji, at mi ho posle na osobni a neproslo. Museli jsme pouzit treti mail. Takhle by to fakt fungovat nemelo.

Radej si spam vyfiltruju sam lokalne. Maily od naseho CEO zatim nefiltruju, protoze bych nerad promeskal mail o tom, ze firma konci :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř bře 25, 2020 13:58

Nezvykle zase něco v informatice zafungovalo....

Přišel mi mail z ČRo, že si na jejich stránkách (kde sem v životě nebyl a nikde nic nikam nikdy nezadával) mám stáhnout roční vyúčtování Rozhlasových poplatků za 2019.

Páč sem tam nikdy nebyl, tak mě nenapadlo nic rozumnějšího než..... klepnout na "zapomenté" heslo, zeptalo se mě to na VS pod kterým platíme (ten sem našel) a vygenerovalo mi to jednorázové heslo + mi i to napsalo jakým emailem se mám přihlásit (já to samozřejmě nevěděl jistě, jen matně tušil). A jako jo, přihlásilo mě to, dokonce správně, vidím tam platby i vyúčtování za moji firmu za 2019. Taxem si změnil heslo a poznamenal přístupové údaje.

ČRo - hezky! \:D/
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » stř bře 25, 2020 16:54

je, to sem rád, že nejsem jedinej, kdo na ten jejich mail koukal nedůvěřivě
naštěstí jsem díky vyhledávání v mailech našel heslo, páč sem tam někdy vloni byl
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát bře 27, 2020 10:31

Ještě jedno (malé) pozitivum korony a z ní vyplývajícího malého pracovního vytížení - tu svoji mobilní "cihlu" sem nabíjel před odjezdem na MF (tj. 7.3.2020) a .... až zase neska, fčíl nabíjím. To de, 20 dnů na jedno nabití.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned dub 5, 2020 2:37

Nevite nekdo o funkcni a spolehlive SMS brane? Mam Vodafone, driv meli vlastni, ale zrusili ji #-o Nejde mi o penize, ale o pohodli psani na klavesnici. Pripojeni mobilu pres kabel na Androidu neni uplne ono (zlaty WM v tomhle). A ano, musi to byt SMS, na druhe strane jsou radi za zakladni mobilni signal. Idealni by bylo, kdybych mohl dostat potvrzeni o odeslani i precteni.

Nasel jsem nejake free brany, ale nevypada, ze by fungovaly. Pokusne SMS na muj telefon zatim (tak 20 minut) neprisly #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod slash1111 » ned dub 5, 2020 10:35

https://messages.google.com/web/

Áno viem, "nikdy by som nezveril svoje SMS Google" :D
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned dub 5, 2020 11:50

"Retro" okénko.....

pavproch před lety píše:Tenhle článek na mně zavanul nostalgií nad starými časy kdy byla (skoro) nedostupným snem jak prohnutá Nokia 8110, tak i Motorola Razr v3..... chjo no, kdeže ty časy sou... Btw, ten novej Razr je pěkná "cihla" - díky železnému kloubu (odkud já to slovní spojení znám? :twisted: ) přes 200 grms, skoro jak ta moja (cihla) RugGear RG500


Nokia 8110 model 2018

Ty woe, já si ji snad na starý kulena ešče pořídím.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned dub 5, 2020 12:18

Ta sranda mi fuckt za 14set stojí, objednáno.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned dub 5, 2020 19:33

slash1111 píše:Áno viem, "nikdy by som nezveril svoje SMS Google" :D

Tady mi Google nevadi, ale prijde mi to prekombinovane a navic to ma verze Messages v telefonu neumi a nechce se mi instalovat novou (kdo vi, co by provedla se staryma zpravama). Mozna to jeste zvazim.

Z tech free bran mi zadna testovaci SMS neprisla #-o K cemu to sakra je?

BTW, data a Google, tentokrat data o poloze, toho bych se bal podstatne vic. Pripad uz probehl medii pred casem, ted k tomu neco napsal D-FENS.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2020 1:33

Tak jsem to vyresil. Napisu si to na PC, poslu mailem sam sobe, na mobilu otevru a udelam copy&paste do SMS. V podstate to same, co dela Google Messages, jen manualne. Ne ze bych na to byl hrdy, ale funguje to ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod slash1111 » pon dub 6, 2020 7:05

A Ty nazyvas pp-cha "priekopnikom" :lol: ?
Nestacilo ten mail ulozit do "Drafts"?, alebo pouzit nejaku aplikaciu OneNote, Evernote, Keep Notes, alebo ked ide o pohodlie tak to dat na Star Trek a nadiktovat tu SMS do mobilu :wink: ?
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon dub 6, 2020 7:44

Tohleto nepochopím, proč se drbat za pravým uchem levou rukou. Prostě napíšu tu SMS (SMS samozřejmě vždy BEZ diakritiky a BEZ smileys) v mobilu, ne? Od toho ten mobil je (na mobilování a esemeskování...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod scinkk » pon dub 6, 2020 10:21

jo a pokud chce byt clovek opravdu v tomto stoleti, tak sms prece nadiktuje
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon dub 6, 2020 10:26

Problém je se slovama typu z5, 3er, wtf, eta atd, které v SMS (quli úspory místa) často používám... no, a potom samozřejmě i ta diakritika.

Čti: můj mobil diktované SMS neumí (a su za to ráth....) A.... stará konverza už od fčera (jaxi objednala nový mobil s tlačítkama a bez dotykového displeje) na nic jiného nemyslí, jak to bude fajn.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pon dub 6, 2020 10:35

jo, taky mě napadlo diktování
pravda, pokud je potřeba poslat třeba link, tak se diktuje blbě
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod slash1111 » pon dub 6, 2020 10:46

@pp: "diktovanie" riesi vacsinou nainstalovana klavesnica nie samotny mobil, a slusna SMS appka Ti tu diakritiku "oreze" pred odoslanim sama.

(@lipon: zadanie je, ze maju ledva GSM signal, takze link sa posielat asi nebude ;) )
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon dub 6, 2020 12:57

@mike: co chces, je relativne jednoduche i bez Googlu, muzes pouzit duveryhodnejsi Microsoft :lol: koupis si stary vyrazeny PC a Win 10 a pokracujes takto (druha cast clanku). Az Te z toho neporazi, mozna si i odesles SMS.

Jinak bych rekl, ze budes mit nejjednodussi si koupit BT nebo USB klavesnici k mobilu pres adapter - teda pokud Tvuj mobil to podporuje :wink: Odzkousene to ale nemam, k Tabletu mam BT klavesnici ale to je primo Lenovo reseni ke konkretnimu tabletu.
Naposledy upravil apuka dne pon dub 6, 2020 13:37, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon dub 6, 2020 13:29

Dostal jsem se we do svizelne situace na Win10... Zasekl se Chrome, tak jsem jej chtel odstrelit pres Task Manager. Dal se spustit jen prest Ctrl-Alt-Delete. Jenze se taky zasekl....
Vsechno ostatne jde bez problemu, napr OF. Akurat, ze si potrebuje stahnout nejake soubory z firemniho Sharepointu, kam se dostanu jen pres Chrome #-o
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2020 17:14

slash1111 píše:Nestacilo ten mail ulozit do "Drafts"?

V cem by byl rozdil? Vzdyt je to v principu to same vcetne mnozstvi prenesenych dat. Navic nevim, jestli se mi Drafts na mobilu synchronizuji, mozna bych to musel nastavit.

slash1111 píše:alebo pouzit nejaku aplikaciu OneNote, Evernote, Keep Notes

Opet, v cem je rozdil? Musim udelat uplne stejne operace. Pouzivam OneNote, na mobilu je nemam, jelikoz mobilni verze se mi nelibi a navic poznamky potrebuju v 99 % jen na PC. Takze bych to musel doinstalovat.

pavproch píše:Tohleto nepochopím, proč se drbat za pravým uchem levou rukou. Prostě napíšu tu SMS (SMS samozřejmě vždy BEZ diakritiky a BEZ smileys) v mobilu, ne? Od toho ten mobil je (na mobilování a esemeskování...)

Vzdyt jsem to psal hned na zacatku. Psani na klavesnici je pohodlnejsi. V tomhle pripade o hodne, jelikoz davam dohromady predpoved pocasi a lavinovku, coz znamena prochazet nekolik webu a sepisovat to do zkracene, citelne a zkomprimovane podoby. Takze na jednom monitoru mam data a na druhem SMS, co pisu. Obvykle to vychazi na 3 - 5 160 znakovych SMS. Furt presahavat z klavesnice na mobil je fakt nepohodlne.

scinkk píše:jo a pokud chce byt clovek opravdu v tomto stoleti, tak sms prece nadiktuje

Jednak tam mam spoustu zkratek a jednak to prubezne edituju. Diktovani se hodi na SMS typu "v 5 u kone", tady by nadelalo vic skody, nez uzitku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec