Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 16:48

Dabel je v detailech. Psal jsem, ze musis zakazat mazani posty na serveru po stazeni, ne zakázané mazání pošti na servru i v tel. Mozna jsi to jen napsal nepresne, ale taky to muzou byt dve ruzne veci.

Aldo píše:Ještě jsem udělal jednu věc a to, že jsem si nakonfiguroval druhý Moz Thunder. na jiném PC jako POP3 a smazal tam poštu. Ta se také smazala na servru.

Byla z prvniho PC videt po stazeni a zmizela az po rucnim smazani?

Aldo píše:Z toho usuzuji, že je chyba někde tam.

Kde konkretne? Mozne je vsechno, ale POP3 v zakladni podobe nema moznost mazat maily na serveru ex-post. Jen hned po stazeni. Takze by to musel umet Thunderbird jako extenzi POP3. Extenze samozrejme na serveru zavisi, musi je podporovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » pon bře 13, 2017 16:54

Vše už dávno udělané jak říkáš.
Nicméně POP3 v telef. mi i nadále maže zprávy na servru :|
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » pon bře 13, 2017 16:57

mike píše: Mozne je vsechno, ale POP3 v zakladni podobe nema moznost mazat maily na serveru ex-post. Jen hned po stazeni. Takze by to musel umet Thunderbird jako extenzi POP3. Extenze samozrejme na serveru zavisi, musi je podporovat.


Co tím myslíš?
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 17:00

Osobne bych to udelal cele znovu krok po kroku, protoze chyba je obvykle na strane uzivatele. Mne to pomohlo i v situacich, kdy jsem si byl jisty, ze jsem ji neudelal. Ale jak myslis, v tom pripade ti jeste zbyva workaround s preposilanim na druhy mail.

Aldo píše:Co tím myslíš?

Viz prvni prispevek. Tvaril ses, ze to vsechno vis ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » pon bře 13, 2017 17:04

Aha, tak to není to co jsem myslel.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 19:03

Mne z toho iPadu jednou jebne... Chtel jsem zkopirovat jeden screenshot do PC. Cokoliv jineho bych pripojil kabelem, nasel screenshot a zkopiroval si ho. Prace na 20 sekund. Ne tak iPad:
- nebudu se s tim sr*t, poslu si to mailem
- jak se doprdele prida do mailu priloha? Aha, ono se musi najit screenshot ve fotkach, vybrat ho a tam vybrat mail...
- OK, odeslat, zapipalo, OK
- kde je sakra ten mai? V Outboxu s vykricnikem (proc to nezahlasilo chybu? #-o). Repair, nelze spojit se serverem...
- OK, pripojim ten blby kram kabelem, fotky se vlastne jako jedine zkopirovat primo daly
- kde je ten folder s fotkama? Proc iPad nevidim v portable devices? V Device Manageru je...
- dobre, vezmu si prasek na nervy a pustim iTunes... iPad vidim, fotky... chci jednu jedinou fotku, nechci nic synchronizovat! OK, synchronizovat, za 10 minut do bude, je jich tam jen 76.
- synchronizovano... jak se doprdele k te fotce dostanu? Proc ji tam nikde nevidim?
- dobre, spravim mail. V desate urovni menu je konfigurace SMTP serveru. Hmm, to vypada na spatny port, kdo tam nacpal tenhle nesmysl? Ja urcite ne, driv to fungovalo. Ze by nejaka aktualizace?
- OK, opraveno, zpatky do Outboxu, repair... stejna chyba. Hmm. Zpatky do konfigurace, druha moznost, zas do Outboxu, repair, zase chyba. Sakra, vzdyt to vsude jinde funguje...
- napad. Zname Apple, zkusim poslat novy mail. Odeslano, haha, tomu tak verim... Outbox... neni tam, ze by prosel. Jo! A zacina se odesilat mail s prilohou, hotovo! Beze zmeny konfigurace od posledniho pokusu o repair.

Aspon pul hodiny to trvalo, nervy v kyblu, vetsi shit jsem v zivote nevidel. Vsude jinde jednoducha a primocara vec. Uzivatelska privetivost iKramu v praxi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod scinkk » pon bře 13, 2017 20:33

twl mit otevreny web airbank v jedne zalozce znamena vytizit procik o 25% :roll:

nahodou neni tu nekdo kdo presel z ssd disku pres SATA na PCIe/NVMe? :) Zajima me, zda je to realne poznat pro relativne "beznou" praci ve woknech.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod booze » pon bře 13, 2017 20:40

Skoncil jsem ssd a linuxu. Problem je ten win :wink: taky jsem to resil.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » pon bře 13, 2017 20:49

mike píše:Kdyby se to nepovedlo, tak se da jeste udelat workaround. Zaloz si druhy mail a z prvniho si tam nechej maily automaticky preposilat (ale nemazat). Z mobilu byz pouzival ten druhy a pak by mazani tam prvni neovlivnilo a tudiz nijak nevadilo.

mike to sice psal jak pro pavprocha, ale tohle řešení by ti mělo fungovat, ne? Do founu budeš stahovat ten druhý mail (to už je jedno jestli přes imap nebo pop3) a je ti úplně fuk, jestli se to maže nebo ne.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8426
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod scinkk » pon bře 13, 2017 20:52

@booze Ech, to jsem nejak nepobral bez ohledu na opakovane precteni :) Co jsi resil? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 22:12

@Hafi: jak pro pavprocha? :-k

Vsak to k nemu ma Aldo blizko, kdyz tak si to muze od nej nechat vysvetlit :twisted:

Jinak ano, funguje to, i v jinych situacich. V tomhle pripade by nebylo spatne mit druhy mail na stejnem serveru, at je to co nejrychlejsi. Jednodussi by ale bylo vyresit pricinu, nevidim duvod, proc by POP3 nemel fungovat podle pozadavku (ale nechce se mi to zkouset, vsude mam IMAP).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 22:18

@scinkk: OK, tak ty teda vykladace boozemu taky delat nebudes ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod booze » pon bře 13, 2017 22:21

@scinkk mel jsem pomaly ntb a pri praci me dost vadilo, ze pri hledani na netu a spustenem wordu/excelu se cely system kousal a trvalo vse, aby se rozjelo tyden. Stacilo prejit na ssd hdd a linux.
@ mike se rozbrecim
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod scinkk » pon bře 13, 2017 22:38

Jo tak :) jasny, ssd je dana vec, ale ono dneska muzes koupit hodne rychle SSD a zatracene hodne rychle SSD :) Jenze ty varianty maji sve pro a proti, tak nad tim spekuluji.
ale zrovna jsme nasel nejake testy, ktere nejsou zalozeny jen na nejakych benchmarkach ale na napr. rychlosti instalace programu, projeti disku antivirem atd. tak treba mi to na tu otazku odpovi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte bře 14, 2017 2:41

Zacina mne stvat vseobecny prechod z HTTP na sifrovany HTTPS. Nevim, jak ostatni, ale zaznamenal jsem znacne zpomaleni pri prvni navsteve libovolneho webu. Zatim jsem to nijak nezkoumal, ale tipuju, ze trva, nez si vymeni a overi certifikaty. Vyssi jednotky sekund, coz je docela neprijemne, kdyz clovek neco hleda a proklikava vysledky vyhledavani. FF, posledni verze. Nemluve o tom, ze mnohde to nezafunguje, protoze v certifikatech maji bordel, FF vyhlasi chybu a clovek musi rucne dat Try again... a pak uz to jde.

No a taky mi prestaly fungovat aktualizace ve Smartradech. Tam jsem se na to kouknul a aplikace stahuje soubor z http://chaps.cz/soubor a misto souboru dostane presmerovani na https://chaps.cz/soubor. S tim si bohuzel neporadi a vyhlasi chybu. Chaps zrejme nedavno presel na HTTPS a tohle je vysledek :? Napsal jsem jim, jsem zvedav, jestli to budou ochotni opravit, kdyz uz podporu delaji jen z historickych duvodu.

Chjo. Chapu, ze sifrovane spojeni je pro nektere weby dulezite, ale fakt pro vsechny? Neni to trochu overkill?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod scinkk » úte bře 14, 2017 7:32

Je ale vzdy to muzes klientovi prodat pac ten stejnak nevi ktera bije ☺
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » úte bře 14, 2017 9:43

A jsi si jistý, že to je certifikáty a ne problém v síti? Nejlepší je na to Wireshark, pokud se nudíš :wink:

Mně se sice iniciativa Let's Encrypt líbí, nicméně má svoje proti. Čistě intuitivně to bude trvat déle, protože se musí vyměnit několik zpráv (handshake) a certifikát (který není zas tak velký, cca pár kB). Overhead z hlediska velikosti je při dnešních přenosových rychlostech zanedbatelný, spíš bude problém na straně počtu zpráv a vlivu šifrování na výkon serveru.
Což je právě to velké proti: sice se zamezí odposlouchávání komunikace po cestě a podvržení falešných stránek, ovšem zvyšují se nároky na hardware a otvírají se nové možnosti, jak server sestřelit (pro zahlcení by měl stačit nižší počet požadavků na komunikaci).
A dohromady s tím, že si nadšeně koupí certifikát (nebo použijou ten LE) a pak se vykašlou na jeho obnovování (čímž uživatele "učí" bezmyšlenkovitě odklikávat bezpečnostní upozornění podobně jako EU u sušenek ](*,) ), tak pak stačí stránka s podobnou adresou, co si pořídí legitimní certifikát (taky s podobným vzezřením) a tradá, celá bezpečnost je tam, co byla.

Všechno by se mělo používat s rozumem: když uvidím službu, která po mně chce nějaká citlivější data, jak fláká šifrování, tak putuje na blacklist. Ale mít blogísek nebo diskusní forum šifrované, případně všechny servery aby jely přes https, což má LE jako svou vizi... :?
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte bře 14, 2017 20:03

karaya1 píše:A jsi si jistý, že to je certifikáty a ne problém v síti? Nejlepší je na to Wireshark, pokud se nudíš :wink:

Nejsem. Tobe se to nedeje?

Uz jsem si nekolikrat rikal, ze bych se na to mel kouknout, ale vzdycky, kdyz se to stane, zrovna potrebuju delat neco jineho. Pouzivam MS Network Monitor, kdysi to byl muj denni chleba :) Vcera jsem ho po dlouhe dobe oprasil kvuli tem Smartradum, kouknu i na tohle.

karaya1 píše:Mně se sice iniciativa Let's Encrypt líbí, nicméně má svoje proti. Čistě intuitivně to bude trvat déle, protože se musí vyměnit několik zpráv (handshake) a certifikát (který není zas tak velký, cca pár kB). Overhead z hlediska velikosti je při dnešních přenosových rychlostech zanedbatelný, spíš bude problém na straně počtu zpráv a vlivu šifrování na výkon serveru.

Presne tak, na strane klienta hlavne latence dana poctem zprav. Coz je to, co vidim, ale mas pravdu, ze presnou pricinu nevim. Vypada to na nejaky neuspesny pokus a timeout... Mozna DNS. Uvidim.

karaya1 píše:A dohromady s tím, že si nadšeně koupí certifikát (nebo použijou ten LE) a pak se vykašlou na jeho obnovování (čímž uživatele "učí" bezmyšlenkovitě odklikávat bezpečnostní upozornění podobně jako EU u sušenek ](*,) ), tak pak stačí stránka s podobnou adresou, co si pořídí legitimní certifikát (taky s podobným vzezřením) a tradá, celá bezpečnost je tam, co byla.

Spis jeste hur. Kvuli falesne iluzi bezpecnosti.

Navic je tech problemu s certifikaty celkem dost uz ted. Expirovane nebo spatne nakonfigurovane, treba u Hudy to na nejake modifikaci adresy hlasi neco jako ze certifikat je platny pro http://www.hudy.cz a ne pro shop.hudy.cz (nebo tak neco). Furt to jeste neni jako ta EU debilita (na to uz jsem si musel nainstalovat nejaky addon), ale jak pises, muze to dopadnout podobne.

karaya1 píše:Všechno by se mělo používat s rozumem: když uvidím službu, která po mně chce nějaká citlivější data, jak fláká šifrování, tak putuje na blacklist. Ale mít blogísek nebo diskusní forum šifrované, případně všechny servery aby jely přes https, což má LE jako svou vizi... :?

Jj, to je ten overkill.

Nevis, jak to vlastne je? Jsem to nejak nesledoval, jen jsem si vsimnul, ze asi predposledni verze FF zacala nesifrovana weby oznacovat hnusnou ikonkou a by default pouzivat HTTPS. Spousta webu na to zacala prechazet. A s tim zacaly ty zpozdeni...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » čtv bře 16, 2017 15:43

mike píše:Tobe se to nedeje?

Neděje, resp. jsem si toho nevšiml. Což nic nevylučuje (v práci jsme stejně přes tunel vedení někam do Holandska či Francie; doma mám zase připojení, které je vcelku náladové...), jen nevidím valný rozdíl mezi klikem na šifrovanou a nešifrovanou stránku. Asi jsem vycvičen občasnými výpadky na trase já-Holandsko-cílová CZ stránka-Holandsko-já :wink:
Dej pak vědět, co jsi vykoukal z network monitoru, docela by mě to zajímalo. Kdysi jsem se v tom hrabal s Wiresharkem, ale to bylo ještě ve škole v rámci snahy porozumět protokolu a podívat se na jeho reálnou implementaci.

mike píše:Nevis, jak to vlastne je? Jsem to nejak nesledoval, jen jsem si vsimnul, ze asi predposledni verze FF zacala nesifrovana weby oznacovat hnusnou ikonkou a by default pouzivat HTTPS. Spousta webu na to zacala prechazet.

Tuším, že Mozilla Foundation má prsty v Let's Encrypt, tak bych si tipl, že v rámci propagace začali vedle adresního řádku zobrazovat otravnou ikonku Not Secure, přebral to od nich Google a už to jelo.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv bře 16, 2017 19:04

karaya1 píše:Dej pak vědět, co jsi vykoukal z network monitoru, docela by mě to zajímalo.

Dam, bohuzel pracuje zakon schvalnosti. Kdyz to zkousim chytat, tak se to nedeje, az kdyz to vzdam. Prijde mi, ze se to stava cim dal min, asi se ta kriticka data nekde kesuji. Bohuzel se to neda nechat bezet porad, dat je strasne moc.

karaya1 píše:Kdysi jsem se v tom hrabal s Wiresharkem, ale to bylo ještě ve škole v rámci snahy porozumět protokolu a podívat se na jeho reálnou implementaci.

Jj, neni nad to se kouknout na realna data. Wireshark jsem snad nikdy nezkousel, NetMon totiz umi vsechno, co jsem kdy potreboval. Rozparsovat jednotlive protokoly, docela prehledne komunikaci zobrazit a navic si muzes napsat i vlastni parsery, coz jsem vyuzival, kdyz jsme ladili vlastni protokoly.

karaya1 píše:Tuším, že Mozilla Foundation má prsty v Let's Encrypt, tak bych si tipl, že v rámci propagace začali vedle adresního řádku zobrazovat otravnou ikonku Not Secure, přebral to od nich Google a už to jelo.

Zas ti aktivisti... #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » ned bře 26, 2017 20:42

Zdarec, povedlo se mi zkur..it systémové složky ve win10 v mém profilu a nejsem schopen to dát do pořádku. Jedná se o složky dokumentů, music ... Neexistuje nějaký příkaz který by to dal dopořádku? Dělal jsem teď přeinstalování těch woken ale složky user zůstaly tak jak byly.
Hledám nějaký postup, kterým bych dal do pořádku složky v ...user/můj profil ... do výchozího stavu při čisté instalaci. HD mám prázdný bez dokumentů a programů. Nejlépe úplně čistá instalace a začít totálně od znova. Jak na to?
Nějaká rada z pléna?
( to že win 10 nebrat a nainstalovat něco staršího nechci slyšet. )

Díky
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod Kjuba » ned bře 26, 2017 21:35

1. Vytvořit dočasného uživatele s nějakým novým jménem a dát mu členství v Administrators.

2. Přihlásit se jako ten dočasný uživatel.

3. Překopírovat dokumenty z poškozeného původního profilu do dočasného.

4. Vymazat uživatele s poškozeným profilem.

5. Vytvořit znova uživatele s původním jménem. Dát mu opět členství v Administrators.

6. Nakopírovat dokumenty zpátky.

7. Vymazat dočasného uživatele.

Hotovo
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Příspěvekod Kjuba » ned bře 26, 2017 21:39

A ještě je vhodné si přenést obsah složky Desktop. Jsou v ní věci, co jsou na ploše. Třeba nějaké dokumenty a zástupce nainstalovaných programů. Ale je asi v celku jasný, že?
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2017 0:28

:smt023 tohle by mel byt nejrychlejsi postup. Druha moznost je opravdova cista reinstalace.

Aldo píše:Dělal jsem teď přeinstalování těch woken ale složky user zůstaly tak jak byly.

Kdyz tam zustaly profily a adresar User, tak jsi neudelal reinstalaci, ale update. Je potreba udelat cistou instalaci a idealne pri ni zformatovat disk. Pak tam zarucene nic nezustane :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » pon bře 27, 2017 6:38

Díky asi zcela jasné. :prayer:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 27, 2017 7:44

Kjuba skvelej postup :) pred vanocema sem kutila u kamosky to samy, nevim, co si s tim udelala, ale totalne rozje****. me se teda nepodaril ani krok 4, ja bych ji to zformatovala rovnou:D ale tak porad je to lepsi naucit se klikat na druhej profil pro ni kdyz ji to facha aspon tak.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9385
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Aldo » pon bře 27, 2017 14:47

Tak jo uděláno.
Nicméně při zapnutí PC mi to pořád ( ač vymazán ) nabízí ten starý poškozený profil.
Na "user" samozřejmě není nic, co by ho připomínalo.
Ještě nějaké rady, co s tím?
Díky
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2017 16:11

Jak jsi toho uzivatele mazal a vytvarel noveho?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod Kjuba » pon bře 27, 2017 17:41

Doporučuji provádět vše pomocí příkazů přímo z konzole. Je to lepší.

Jak vymazat uživatele:

1. Spustit příkazový řádek cmd v režimu administrátorského oprávnění.

2. Vymazat uživatele příkazem

NET USER uživatel /DELETE

Pak by mělo toto jméno zmizet z nabídky uživatelů při startu.

Bastlení zdar.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Příspěvekod Kjuba » pon bře 27, 2017 17:46

Příkazy kolem uživatelských účtů:

Vytvoření uživatele "jméno" s heslem "heslo".
NET USER jméno heslo /ADD

Přidání uživatele "uživatel" do skupiny Administrators
NET LOCALGROUP ADMINISTRATORS uživatel /ADD

Vymazání uživatele "uživatel" s heslem "heslo"
NET USER uživatel heslo /DELETE
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

PředchozíDalší

Zpět na Pokec