Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Miras » čtv úno 2, 2017 7:54

Jasně, image jde přimountovat jako virtuální disk
http://kb.macrium.com/KnowledgebaseArticle50080.aspx
To je teda návod pro starší verzi, v aktuální to jde ještě o malinko jednodušeji, stačí na image v Průzkumníku poklepat.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod yenya » čtv úno 2, 2017 9:15

mike píše:edit2: nefunguje IMAP pres SSL (port 993), ale funguje nesifrovany kanal (port 143). Takze jsem to zatim prepnul takhle, ale nejsem z toho nadseny. Zajimave je, ze z Prahy mi to same nastaveni na stejnem uctu funguje bez problemu i pres SSL... Nemate nekdo na Morave podobny problem?


Na telefonu používám pro IMAP zabezpečení SSL/TLS na portu 993. Je třeba zapsat celou adresu mail serveru - imap.centrum.cz - čili v Brně to funguje stejně dobře jako v Praze :-)
yenya
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 5, 2009 7:44

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » čtv úno 2, 2017 14:25

ale dyk to mike píše, že v jedné lokaci mu to jde a v jiné ne
teoreticky by to jít mělo, ale ...
miku, nemůže to mít na triku provider? má máti možnost vyzkoušet připojení odjinud, aspoň přes mobil?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 2, 2017 16:24

yenya píše:Je třeba zapsat celou adresu mail serveru - imap.centrum.cz

Copak to jde udelat jinak? Samozrejme to tak je a mozna jsem nenapsal, ze ta konfigurace se pouzivala roky bez problemu. Ze to jde pres mobil bohuzel nic neznamena, to je jina cesta.

Lipon píše: nemůže to mít na triku provider? má máti možnost vyzkoušet připojení odjinud, aspoň přes mobil?

Rozhodne muze, uz dostala instrukce, at se s nim spoji. No a on, cituji, naprosto vylučuje, že by byl problém u něho. U Centra zase tvrdi, ze kdyz jeden port jde a druhy ne, tak je to urcite u providera. Takze obe strany, aniz by se na cokoliv podivaly, vedi, ze za to muze ta druha a budu to muset byt ja, kdo to zjisti ](*,)

Zkusit to odjinud nemuze a tenhle pocitac dokazu aspon dalkove ovladat. Mobil by nic neresil, to by musela mit 3G modem, coz nema, tim by se overilo, ze chyba neni lokalne v systemu.

Asi budu muset zkusit zalozit mailovy ucet nekde jinde a zkusit, jestli tam pujde... Popravde, taky bych spis tipoval nejaky rozhaseny firewall po ceste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 2, 2017 20:47

NTVL :shock:
Seznam, nic horsiho neznam píše:Kde jsou všechny zprávy?

Protože jste se sem už přes půl roku nepřihlásili nebo jste nás o to vysloveně požádali,
nevratně jsme smazali všechny vaše zprávy i nastavení
a zařadili vaši schránku mezi zrušené.

Tím, že jste se dnes přihlásili, jste ji ale znovu probudili k životu!
Jsme rádi, že jste zpátky.

Jen samé dobré zprávy přeje
tým Seznam.cz Email.

Ne ze by tam neco bylo, kdysi jsem si ten ucet zalozil ciste na testovani, ale ten pristup #-o Clovek na pul roku nekam odjede nebo treba skonci v nemocnici a nevratně jsme smazali všechny vaše zprávy i nastavení.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 2, 2017 20:50

E-mailová adresa nesnasimseznam@seznam.cz

Adresa už je obsazená

Ani se nedivim :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 2, 2017 21:03

OMG, ti dementi maji v autokonfiguraci nastaveny POP3 #-o

Prestoze jim IMAP, zda se, funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 2, 2017 21:28

Tak to opravdu vypada, ze problem je u providera (nebo tam, kam se pripojuje on). Nepodarilo se mi tam rozchodit sifrovany IMAP ani na Seznamu a u mne opet funguje bez problemu. Problem samozrejme muze byt i lokalne na PC, ale prosel jsem logy a v inkriminovanou dobu se tam nic neinstalovalo, ani zadny MS update.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 2, 2017 21:47

Miras píše:Jasně, image jde přimountovat jako virtuální disk
http://kb.macrium.com/KnowledgebaseArticle50080.aspx
To je teda návod pro starší verzi, v aktuální to jde ještě o malinko jednodušeji, stačí na image v Průzkumníku poklepat.

Super, diky :)

Poklepat v Pruzkumniku? :-k To abych si vzal gumove rukavice 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod yenya » pát úno 3, 2017 7:58

to mike: kromě blokování providerem (čemuž bych se divil), nemůže být ten port 993 blokovaný nějakým antivirem, případně firewallem v počítači ?
yenya
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 5, 2009 7:44

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát úno 3, 2017 16:51

Samozrejme muze, na to jsem koukal hned na zacatku. Win7 a antivir od ESETu (mam to same), vsechno vypada normalne, v inkriminovanou dobu +/- dva dny se nic noveho neinstalovalo. Ani aktualizace od MS, kde bych se problemu nedivil.

Vsak jsem taky providerovi vzkazoval, at vyzkousi IMAP pres port 993 z jineho pocitace. Coz udelal a pry to funguje. Takze tam od nich nekde zasel a tvrdi, ze chyba je v Thunderbirdu. Ktery ovsem bezel spoustu let beze zmeny (zakazane aktualizace) se stejnou konfiguraci a znicehonic fungovat prestal. Nainstaloval tam pokusne Outlook a z nej to, zda se, funguje :? Takze se nekde neco zmenilo, nikdo nevi co, ale Thunderbird prestal fungovat a jen na tom konkretnim portu. Holt mi nezbude, nez si ho vyzkouset ve stejne konfiguraci u sebe... chjo, kdysi mne takovehle zahady bavily, ted uz nejak ne.

Nemyslel jsem si, ze by to provider blokoval schvalne, ale je to maly lokalni provider a mohl se seknout nebo preklepnout treba nekde v konfiguraci routeru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát úno 3, 2017 21:12

Problem vyresen. Vyzkousel jsem stejnou starou verzi Thunderbirdu u sebe a stejny problem. Updatoval jsem na posledni verzi a funguje. A tak jsem holt updatoval i u mamy a uz to funguje i pres sifrovany IMAP.

Proc prestala roky nezmenena instalace najednou fungovat je porad zahada, ale vypada to, ze se stalo tohle:
- 27.1. se automaticky updatoval Firefox na posledni verzi
- 30.1. dopoledne Thuderbird jeste fungoval
- nekdy potom se mama rozhodla, ze pocitac bezi uz moc dlouho a vypnula ho (normalne se jen uspava)
- 30.1. odpoledne po zapnuti uz mail nefungoval

Vypada to tedy, ze stary Thunderbird rozbil posledni update Firefoxu, ale projevilo se to az po restartu systemu. Coz dava smysl, nejspis slo o nejakou sdilenou cast, kterou instalace nemohla updatovat, protoze byla pouzivana, a tak naplanovala update po restartu.

Ach jo. Souvislost s update FF mne napadla hned, ale jelikoz to fungovalo jeste 3 dny po ni, tak jsem ji vyloucil. Ze by se mohla kompletne dokoncit az po restartu systemu mi doslo az ted. Tohle samozrejme nemam overene, neni moc jak (teda jo, ale dalo by to moc prace), ale je to asi tak jedine, co mi dava smysl.

Automaticke update Thunderbirdu jsem vypnul pred lety schvalne, protoze se nekolikrat stalo, ze update neco rozbil a to tak, ze hodne. Treba profily. Chtel jsem podobnym situacim predejit, coz se dlouho darilo, ale nakonec evidentne prisli na zpusob, jak rozbit instalaci i bez updatu #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát úno 3, 2017 21:15

BTW, vite nekdo o nejakem free a uzivatelsky privetivem maileru v cestine, kterym by se dal Thunderbird nahradit? Tj. musi byt aspon stejne pouzitelny a zaroven stabilni. Pro naprosto laickeho uzivatele. Plny Outlook je overkill a pro tyhle ucely zbytecne drahy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 6, 2017 13:03

Disk a rámeček má právě přišly.
Otázka - v balení je čtvereček molitanu 4x4 cm semolepící stranou.
Předpokládám, že se lepí na jednu z plochých stran disku, aby disk v rámčeku nelítal (neločkal).
Na kterou stranu? Na tu,kde jsou popisy a vlastnosti (horní strana?) nebo na tu, kde jsou sběrnice a tištěné spoje? Asi na tu horní, bych si tipnul.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Miras » pon úno 6, 2017 13:11

Je to jedno. Jen bych to nelepil přímo na tišťák a zezhora bývá dírka s nápisem "Do not cover this hole", tak přes tu taky ne :wink:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 6, 2017 13:12

Takže to pujde dolu, jako spodní tlumící vrstva.
Děkuji
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2017 16:30

Neco pro grca. Dilbert a agile methodology: http://dilbert.com/strip/2017-02-06 :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon úno 6, 2017 16:52

pavproch píše:
pavproch píše:Zase jedna otázka od PC lamy: Lze nějak pc "donutit" k většímu úsilí/snaze při stahování WinUpdate? Už 23. září mi oznámil, že "vidí" asi 7 aktualizací ke stažení (asi 85MB - W7/64 Profi mám povoleny jen "důležité" aktualizace systému a zakázanou aktualizaci č KB3035583 "Win10" ) ale od té doby je pc prostě nedokázalo stáhnout..... a je jedno ve kterou denní dobu to zkouším či na jakém zrovna visím připojení.... na všech ostatních PC v domácnosti i ve firmě aktualizace probíhají normálně.... dělám něco špatně?


Tak po cca 4 měsících sa to (samo od sebe, dřív než sem se odhodlal do teho gabať) umoudřilo, někdy začátkem ledence si to stáhlo asi 1/4 giga aktualizací a od té doby se zdá, že to zase běhá "normálně"... uffff a kuju nevím komu.... :mrgreen:


Mně drbne.... :mrgreen:

Na mém XPS to Win update nyní (zdá se) bezproblema chodí a aktualizuje se.... ale na jiném PC (taky W7, ale jen Home, ne Profi) to (bez zjevné příčiny a souvislosti) nedávno chodit pro změnu přestalo... a úplně stejné chování jako bylo na mém dellu (komunikace s update serverem Mrkvozoftu = za hodinu "olizování" nula přenesených bitů a bajtů...)

Asi zase budu muset být asi 4 měsíce trpěliff.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2017 17:12

:roll: nevereding story. Co kdyby sis zaplatil nejakeho ITka, at se ti na to koukne a spravi to? ;-)

Mne uz teda updaty na Win7 nefungujou pres 3 roky a neresim to. Vim, cim to je, ale nechce se mi to opravovat. Proc bych to vlastne mel delat? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod scinkk » pon úno 6, 2017 18:59

Hm jsem to taky nevyresil a od te doby co jsme to tu resili uz neresil. Zajimave je, ze opet z ncieho mi pred 14 dny prisel balik asi 10 aktualizaci :) dle vseho ruzne strasi z lonska :)
No kaslu na to, na novej comp stejnak narvu win10
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte úno 7, 2017 18:00

Zacina mne stvat Firefox. Po poslednim updatu ho musim obcas i nekolikrat denne restartovat, jelikoz se tam neco zacykli, vetracek na procesoru zacne hucet a ten kram bud reaguje hrozne pomalu nebo se natvrdo kousne. Driv se nic takoveho nedelo, to asi budou ty jejich pokusy o multiprocesove reseni :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte úno 7, 2017 18:25

Děje se mi něco podobnýho, jen mě nenapadlo, že za to může aktualizace Firefoxu. Nejdřív mi zatuhne prohlížeč, ale následně i celý Windowsy. Takhle moc teda zatím jen dvakrát. Vytažením baterie pro znovurozjetí asi nebude notebooku příliš prospěšné, co?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte úno 7, 2017 18:32

Windowsy by zatuhnout nemely, ale jestli mas malo pameti a sezere to veskery vykon, tak to tak muze vypadat. Zkus FF zavcas zabit, jestli to pomuze. Funguje v tom stavu aspon Ctrl-Alt-DEL?

Zkus misto vytahovani baterky podrzet nejakou dobu power buttom, melo by to pocitac natvrdo vypnout. Vytahovani baterky by uskodit nemelo, ale jsou tam konektory a mechanicke casti, ktere by se mohly osoupat, asi nejsou na caste pouzivani delane ;-)

Ta aktualizace FF byla 27.1.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod paldo » úte úno 7, 2017 19:14

Musím si zaklopať ale na dvoch PC s WIN 8.1 mám Firefox 51 a podobné problémyy som zatiaľ nevidel :)

Ale na súkromnom noťase s WIN 7 sa mi Firefox nevie automaticky aktualizovať..... teda on by sa aj chcel ale akosi mu to nejde :D Keď si otvorím "Pomocník - O prehliadači Firefox" tak stále vypisuje, že mám aktuálnu verziu aj keď to tak nie je.... a pri pokuse o aktualizáciu na nevie pripojiť na server odkiaľ ju ťahá.... nie, že by ma to veľmi trápilo, to len tak pre zaujímavosť :)
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » úte úno 7, 2017 19:17

Firefox mi blbne taky, už jednou se mi úplně inicializoval, tak že původní data nechal na ploše v adresáři a úplně se resetoval do továrního nastavení. Od té doby jen několikrát spadl. Paměti má dost (celkem 16GB), celou nesežere .
Zkouším místo toho přejít na Vivaldi, od lidí co dřív dělali Operu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte úno 7, 2017 19:28

mike: paměti by měl mít snad dost. Típnout se mi ho zavčas nezadařilo, tuhne moc rychle a pak už nic nenadělám. Ctrl Alt Del nefunguje, jinak bych to použila.
Power button příště zkusím, normálně ho mám nastavený na hibernaci, ale dýl jsem to nikdy nezkoušela, to je fakt. Zatím to nebylo třeba.
Mi se aktualizoval třicátého, ale možná jsem nebyla předtím na netu.
Zatím to moc neřeším, ale asi bych si měla raděj aspoň něco málo zazálohovat :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte úno 7, 2017 19:37

Jj, to odpovida, verze 51. Muze byt rozdil, jestli mas 32-bitovou nebo 64-bitovou. Ja tu prvni, druha dokaze sezrat pameti vic. Na bezny provoz musi browseru stacit tak 1 GB pameti (zrovna mam zabrano 600 MB po 4 hodinach provozu), ale jak se neco rozjede, tak to muze sezrat vsechnu dostupnou, systemu dojde fyzicka pamet, zacne swapovat a pak uz jde vsechno do kytek. Mozna by pomohlo nastavit afinitu jen na nektera jadra procesoru. Muzes to zkusit (ja to nepotrebuju, mam 8 a vsechny to nikdy nezatizilo) -- Task Manager | Processes, right click na firefox.exe a Set Affinity. Nechal bych mu maximalne polovinu dostupnych.

Power button myslim 4 sekundy a vic, ale muze zalezet na konkretnim laptopu a nastaveni. Vetsinou to ale nakonec zafunguje. Nemas tam nekde schovane i tlacitko reset? Nektere laptopy to mivaji nekde schovane, jen se musi mackat treba paratkem :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte úno 7, 2017 19:41

Dík, jestli to udělá znovu, tak to zkusím.

Reset jsem marně hledala, vlastně jsem se už kdysi divila, proč na žádným z notebooků, který jsem měla, není. Ale třeba se jen blbě dívám, kouknu ještě kdyžtak do návodu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte úno 7, 2017 19:45

Jj, koukni do navodu, sama ho najdes tezko. Na nekterych to treba bylo zapustene tlacitko o prumeru tak 1 mm nekde zespoda :) Fakt ale netusim, jestli se to jeste vubec dela.

BTW, kdyz jsem potreboval restartovat kously iPad, tak jsem si to musel najit na Netu. Samozrejme z pocitace :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon úno 13, 2017 9:25

pavproch píše:
pavproch píše:Zase jedna otázka od PC lamy: Lze nějak pc "donutit" k většímu úsilí/snaze při stahování WinUpdate?

Tak po cca 4 měsících sa to (samo od sebe, dřív než sem se odhodlal do teho gabať) umoudřilo


... ale na jiném PC (taky W7, ale jen Home, ne Profi) to nedávno chodit pro změnu přestalo...
Asi zase budu muset být asi 4 měsíce trpěliff.... :mrgreen:


Tak ni, ani ne měsíc to trvalo.... neska ráno v sedum to normálně samo vzbudilo (uspané, nikoli vypnuté) PC, stáhlo giga aktualizací, samo nainstalovalo (je to tam tak nastaveno) a samo restatovalo PC (to už tam tak povoleno není....) ... chjo, mrkvozoft si fakt dělá co chce... ale je to tam....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec