Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř dub 24, 2024 16:32

pavproch píše:První (malý) úspěch s novou baterkou, teda vlastně dva: Noťas sem i napodruhé po výměně nastartoval. A po obědě sem ho vypínal s 99% baterky a fčíl zapnul s 98% = baterka moč udrží. Hurá!
Hm... 1% ztraty za nejakych 5-6 hodin ve vypnutem stavu povazovat za uspech... :(( Pokud jsi jej opravdu vypnul a ne uspal.

Stejne je jasne, ze bys baterku nejvice setril, kdyby sis koupil jak domu, tak do prace dokovaci stanici s napajenim do site.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16628
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř dub 24, 2024 17:25

Aktivní (s nabíjením) dok je IMHO úplně naprd = ničí baterku. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28350
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv dub 25, 2024 9:09

Nemate nejakou radu, jak presvedcit Skype, aby rozumne fungoval?

Pouzivam jej uz hodne let, urcite minimalne od verze 3, skoro 20 let. Vzdy fungoval slusne. Posledni dobou se ale kupi problemy:
- jeden smer je dobry, druhy neni vubec slyset nebo sice slyset je, ale zvuk je plny sumu a je hrozne slaby (i na max. hlasitost),
- kdyz se "probouzi" z pozadi (napr zvoni volani a po zvednuti), startuje se znovu (OK, to muze byt uspanim) - a do stavu pouzitelnosti mu to trva 5-7 minut!!!
- specialne u manzelky na jejim mobilu a na nasi Wifi siti ji vetsinou spojeni spadne po 20-30-ti minutach a uz se neda znovu volat. Vsechno ostatne spojeni mimo Skype ji bez problemu funguje celou dobu.

Preinstalace nepomaha a stejne se to chova na Tabletu, na novem (tam mam 8 GB pameti a nic velkeho na nem nebezi, i tak ale pro zvednuti a behu na pozadi startuje tak dlouho) i starem mobilu. Navic to same dela manzelce i synovi na jejich mobilech. Syn nekdy musi zavolat z mobilu tri nebo ctyrikrat aby vubec zacal byt slyset. Neni to zavisle na pripojeni - domaci Wifi, Wifi jinde, mobilni data, Wifi u manzelky pred mobilni datovou kartu, ... dela to vsude stejne problemy.

Ze by to bylo zpusobene tim, ze my vsichni tam mame jeste stare ucty, ne zalozene na Microsoftu (Office 365) a ze by MS tak tlacil na ziskani novych uzivatelu? Ze pred casem MS na vytvoreni novych uctu na Skype silne tlacilo, jsem uz davneji cetl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16628
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv dub 25, 2024 9:13

Taky bych potřeboval poradit: Její (stolní) pc, má asi 7 let, bez důvodu zničehonic začala blbnout wifina: APN vidí, ale trvale nepřipojeno, dyž ji manuálně vypnu a zapnu, tak na pár sekund wifi připojení naběhne a pak zase vypadne a už nenaskočí. Diag sítě/wifi = 0.

EDIT: Pokus - vzal jsem to heblo do prce, připíchnul na naši firemní wifinu a ..... bez problému ji drží = v HW pc asi žádný problém nebude. Je to záhada, du písnout na naši wifi podporu.

EDIT EDIT: Tak po přinesení z prce a zapojení doma se wifi chytla a drží (prozatím). To sem teda jelenec. Žeby ji "umravnilo" to zřízení jiné wifi frci?
Naposledy upravil pavproch dne čtv dub 25, 2024 14:52, celkově upraveno 1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28350
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv dub 25, 2024 14:06

8 hodin+ a furt ešče 21% (první nabití), to vůbec nevypadá špatně. Hezky!

Bohužel ale papírová prohra, konečně mám fakturu a.... i dyž sem do objednávky psal naši (jedinou platnou) současnou adresu, tak na faktuře se objevila naše už 8 let neplatná adresa - už sem je poprosil o opravu. Chjo, no, že nic nemůže fungovat napoprvé.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28350
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod lojzmen » čtv dub 25, 2024 14:32

lojzmen píše:Mám na prastarém záložním ntb IBM T43 Win XP a nějaký už nepodporovaný Firefox 32bit.
Seznam tam nedokáže zobrazit tu svou úvodní přihlašovací stránku, ...
Ještě jsem nevyzkoušel, zda otevřu mapy cz.


Tak na té vykopávce neotevřu mapy.cz, čili půjde do šrotu.
Zkoušel jsem i jiné služby seznamu, nejdou.
Do emailové schránky se přihlásím, ale je mi to houby platné.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1107
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 28, 2024 9:19

S optickým internetem od t-mobilu to nezačíná zrovna slavně. V pondělí mi technici tahali po bytě kábly ale prý to nemůžou zprovoznit, protože vodafonu nefunguje ještě jakási přípojka v baráku (mají to tady nějak společný nebo co), i když už měla být hotová. Tak se prý ozvou, kdy mi to přijdou dodělat. Do pátku se nikdo neozval, tak jsem volal na zákaznickou linku a ona, že zjistí podrobnosti a zavolá zpět. Celý den nikdo nevolal, tak jsem myslel, že se na to vybodla, ale překvapila a večer volala, že se ji nepodařilo zjistit bližší informace, proč mi to ještě nezapojili, ale prý tam něco pořád nefunguje a že do 6. května už to snad bude zapojené. A Vodafone asi nemá moc zájem konkurentovi co nejrychleji něco zprovoznit mě tak napadá.Alespoň, že ti technici vyvrtali díry a vše obstarali včetně úklidu. Ti garážoví poskytovatelé s devatenáctiletými techniky minule ani díry nevyvrtali a musel jsem to dělat za ně.

Navíc jsem se díval do těch podmínek internetu a je tam uvedeno, že sice ten optický internet má 1GB, ale běžná rychlost je cca 700MB. Tak nevím, proč se říká, že je to lepší než přes vzduch, kde to má výkyvy a ovlivňuje to počet uživatelů v baráku, takže ta rychlost je nižší. Aspoň, že jsem teda vzal to 1GB, protože jsem si říkal aby to tak nějak nebylo a u těch 500MB, které jsem zvažoval bych měl už zase jen třeba 350MB. Ale on mi ten obchodník pak dal u té 1GB stejnou cenu jako za 500MB plus navíc pronájem routeru za 1kč měsíčně na 2 roky, tak nebylo co přemýšlet.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4407
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » ned dub 28, 2024 11:40

@Dromedar: Jen technicka. Pouzivas pro rychlosti "B", ale melo by tam byt "b". Tj. zadny gigabajtovy, ale gigabitovy,
konecnem dusledku skoro 10x pomalejsi nez pises.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16628
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 3, 2024 21:29

Dromedaro píše:prý tam něco pořád nefunguje a že do 6. května už to snad bude zapojené.

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají... ani příští týden to nebude. Prý zavolají do 14dnů jestli se to nějak vyvinulo. Asi je prý špatný celý kabel někde v zemi a Vodafone s tím i přes urgence T-Mobilu nespěchá.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4407
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Předchozí

Zpět na Pokec