Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod ntz » čtv dub 11, 2024 21:02

mike píše:Pointa je, ze ohledne IT se vuci tobe mam jako ty k apukovi ohledne foceni :twisted: Ale na rozdil od tebe nechytam hysterak, jen se ti smeju ;-)
hmmm ... vidis, a ja si zatim nedovolil soudit tvoje IT protoze poradne nevim co delas (krom toho, ze tady proklamujes ze delas 30 let drivery pro windows a Linux) .. nicmene ty uz soudis a jeste takhle debilne ? cumim na drat o.O, je pravda, ze tohle jsem od tebe necekal ..

pokud jsem te nasral tim, ze jsem si te dovolil asi 3x doplnit a nebo opravit stran par IT veci, tak se pres to prenes .. nic jineho IT jsem tady neresil ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv dub 11, 2024 21:08

Vlastni medicina ti nevoni? To je ale prekvapeni :twisted:

S doplnenim nebo opravami nemam zadny problem, jde ciste o tuhle diskusi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod ntz » čtv dub 11, 2024 21:50

jaka vlastni medicina ??? ... tak jako ja asi nedokazu vnimat ton, jakym pisu - bavili jsme se o tom - tak zjevne ty nedokazes to same u sebe .. jedine IT, ktere tady mezi nama padlo bylo to, ze

1) ja jsem si dovolil slovutnemu software architektovi nastinit v high levelu, ze na mazani uzivatelu z databaze a check nepotrebujes zadne php a nebo javu .. ze to je jednoduchej (sql) scriptik (potazmo to muzes napsat v cemkoliv), kdy vezmes z db nove uzivatele a prozenes pres RE (nebo nejakej check) jejich prvni prispevky ...

2) co je checksum Vs stat() (napr. pri backupu)

3) tahle diskuse, kdy ja sdilim svou zkusenost, v reakci na @karaya1, ze FF a TB je uplne v pohode software a ty tady sdilis svou bolestnou a podivuhodnou zkusenost, ze ti FF pada xkrat tydne a ze TB ze byl strasne spatnej a zes ho nemohl pouzivat (coz je ve svetle me vlastni zkusenosti a zkusenosti mnoha lidi kolem me skutecne pozoruhodne - samozrejme, vysvetleni je, ze ty z tezko pochopitelnych duvodu pouzivas 32bit verzi a mas malo pameti ... opet, skutecne pozoruhodne)

o zadnem jinem IT tematu nevim .. takze tvuj utok povazuju jako celkem hrubou podpasovku .. ja jsem tady na rozdil od apuky a foceni (kdy on opakovane kvakal absolutni nesmysly a kdyz ho clovek odkazal na clanek nebo dokumentaci, co to ultimatne popisuje, tak to omitl s tim, ze clanky a dokumentace nemaji pravdu :D) ne-elaboroval stran IT prakticky vubec ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod lojzmen » čtv dub 11, 2024 22:24

Ten soubor Outlooku, tuším .pst, zálohujete? (pokud ho máte na lokále?)

Pokud ne, doporučuji. Nejlépe často a na server, v horší variantě na vedlejší disk. Jednou za pár let se něco nepodaří a ...
Už jsem zažil, kdy to ajťáci nebyli schopni určenými nástroji obnovit a celá historie v p..... .
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv dub 11, 2024 23:01

Jasne, ze jo. Naposled se mi rozbil tak pred 20 lety, ale to stacilo. Hlavne jsem se tenkrat naucil nepouzivat funkcni Compact, protoze ta to rozbila docela spolehlive. A ano, spravit to neslo, meli tam nejakou chybu, ktera zpusobila, ze se cast souboru premazala.

Kouknul jsem se a mam jich 12 a maji dohromady asi 20 GB 8-[ Jak sel cas, menily se firmy a mailove adresy (casteji) a na kazdou mam separatni soubor. Ty historicke se nemeni, akorat aktualni uz jsem dlouho nezalohoval, jelikoz vsechny ty maily jsou na serveru. Ale asi bych zas jednou mel.

Njn, ono uz to bude pomalu 30 let, co jsem zacal pouzivat tenhle typ mailu, tenkrat to byl Exchange client, Outlook se objevil az pozdeji (a prvni verze byla hrozna). Zrovna jsem hledal plan k bytu, jak jsou zapojene zasuvky. Nasel jsem to v mailu z roku 2005 8-[ Jak jsem to hledal, dychla na mne docela nostalgie... jmena lidi, ktere uz nikdy nepotkam...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv dub 11, 2024 23:23

ntz píše:jaka vlastni medicina ???

To co ty delas jinym lidem.

ntz píše:tak jako ja asi nedokazu vnimat ton, jakym pisu

Ne, nedokazes, takhle diskuse je toho dukazem. Ze ani nevnimas, co pises, jsem ti ukazal vyse, ale celkove tu pusobis jako nabozensky fanatik. To je to tvoje vybrat si stranu, co? :D Ne, tak takhle to v IT nechodi, veci maji sva pro a proti. Samozrejme i v zivote je maloco cernobile.

ad 1) a 2) to byla normalni diskuse, zadny problem.

ntz píše:ty z tezko pochopitelnych duvodu pouzivas 32bit verzi a mas malo pameti ... opet, skutecne pozoruhodne

Jak mi vyslo z jednoho testu, jsem velky prokrastinator (100 %) a ridim se heslem don't fix what ain't broken. Takze doma funguju na starem pracovnim desktopu, ktery byl spicka v roce 2009 (Intel i7, 8 jader, 4 GB RAM), ale dnes je ponekud za zenitem. Nicmene, porad funguje, a na vetsinu veci v pohode staci, menil jsem akorat disky, na rychlost maji nejvetsi vliv SSD. Na praci mam samozrejme spickovy firemni laptop, na kterem obvykle delam pres remote desktop. Takze mne ke zmene nic netlaci. Jedu na originalni instalaci Win7 a strasne se mi nechce prechazet na novy system, protoze tohle GUI je pro mne nejlepsi a za ta leta jsem tam udelal stovky drobnych nastaveni, na ktera jsem uz zapomnel, ale postupne bych je musel delat znovu. Plus tam mam hromadu sw, ke kteremu uz obcas ani nemam instalace. No proste se mi do toho nechce, ale driv nebo pozdeji na novy pocitac dojde.

Ma to ovsem i sve vyhody, mame furt zakazniky, kteri trvaji na podpore 32-bit Win7 a ty se na novych pocitacich uz ani nedaji nainstalovat. Virtualky se na nektere veci nehodi, zvlast co se driveru tyce.

samozrejme, vysvetleni je, ze ty z tezko pochopitelnych duvodu pouzivas 32bit verzi a mas malo pameti

To je pravdepodobne vysvetleni, ale ne omluva. Dobre napsany software nespadne ani pri nedostatku zdroju. Muze vypsat chybu, muze odmitnout fungovat, ale nesmi spadnout. FF pada a to naprosto nahodne (resp. pravdepodobnost roste s poctem a slozitosti tabu). Crashreportu uz jsem submitnul hromady a nic.

ntz píše:o zadnem jinem IT tematu nevim

Tohle konkretni uplne staci, stihnul jsi uz predvest temer vsechny sve kousky ;-)

ntz píše:takze tvuj utok povazuju jako celkem hrubou podpasovku

Muzes to brat jako nastavene zrcadlo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod ntz » pát dub 12, 2024 0:08

@mike - my jsme proste jako ajtaci kazdej nekde jinde .. ty jsi se zasekl na programovani driveru v assembleru pro win a Lin na 32bit kompu z roku 2009 s padajicim firefoxem kvuli malo pameti .. (<--- lehka nadsazka) .. ja jsem proste uplne jinde

nicmene predtim, nez tady zacnes neco o medicine a zrcadle, zkus se prosim zamyslet nad tim, jestli ty sam to delas optimalne, protoze ty jsi zacal sam od sebe s wtf tonem a zblebtama o `Linux Pride', `amaterskym desktopem', `cholerikama' apod ..

ps +++ se navic zda, ze jsi se prilis namotal na to, ze `I normalni podnikatele windows pouzivat nemusi' .. byla to primarne debata o TB (potazmo FF a LO) ... dyk to cely maximalne asertivne pripominam zde a ty v reakci dale pokracujes do osobni wtf roviny tady .... proc pro kristovo rany ? a co tu fakt meles se zrcadlem a medicinou ?? nechapu nic :(
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát dub 12, 2024 0:40

Just FYI: drivery se psaly v assembleru naposled tak pred 30 lety. Od te doby se pisou v C a pozdeji i v C++. Aktualne pisu 64-bitovy USB driver pro embedded Linux v C++.

Debata byla puvodne o Outlooku, Podnikatele, Windows a Linux jsi sem zatahnul ty, tvori to pres polovinu tveho prvniho prispevku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát dub 12, 2024 15:35

@ntz: Bohuzel, Ty se fakt chovas jako nekdo, kdo se neumi rozhodnout, jestli chce byt fanatickym nabozenskym misionarem nebo stejne fanatickym fararem, ktery si precetl par "svatych knih", nejak z toho neco pochopil a ted je neochvejne presvedceny o te sve jedine pravde a vsichni, co jen pripomenou, ze to az takova pravda neni (dokonce ani v tom nabozenstvi), co hlasa, jsou ty zli neverici, synove a dcery Satana, ktere je treba vyhanet mecem a svecenou vodou :wink:.

Potom nejsi schopny ne prijat ale ani kapku pripustit v soucasne diskuzi jednu ze zakladnich "svatych pravd" (nejenom) ajtaku (trochu upravene od mika): "ze jsem se s necim ja nikdy nesetkal a mne se to nestalo neznamena, ze se jinym to nestava".

Jen pripominam: nikdo Ti tady nebral Tvuj pohled na svoje veci a Tve zkusenosti - jen nekteri mame se stejnymi vecmi i ponekud jine zkusenosti. Taky tady nikdo - krome Tebe - o zadnem softu nerikal, ze je nejlepsi (nebo jediny skvely) a tamten je spatny. Mike i ja jsme jen poukazovali na to, ze neni vse tak jednoznacne jako tvrdis Ty, ze my mame i jine, neprijemne zkusenosti. Tecka.

BTW, ohledne tech 801 "third parties" Microsoftu: Oni to priznali pod hrozbou EU. Ale vi nekdo, kolik je tech partneru napriklad u FF, TB nebo kdekoliv jinde? Vetsinou vubec neni jednoduche toto zjistit. Pod pojem "opravneny zajem" se dokaze schovat hodne veci (a hodne partneru).
Kdyz se zavedlo povinne odsouhlasovani a nektere stranky jeste davali moznost si rozkliknout prave ten "opravneny zajem", obcas jsem se teda pekne divil, kolik partneru maji i pri docela jednoduchych strankach. Uz si nepamatuji podrobnosti ani nazvy, ale byly to i docela zname stranky, kde to vychazelo na stovky.... No ale ted uz se to schovava pod nic nerikajicimi pojmy. Pokud si na nekoho nevyslapne EU nebo jiny silny hrac a neprinuti ho uvest podrobnosti...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod ntz » pát dub 12, 2024 21:23

@apuka - opet blabolis z cesty .. ja jsem za celou dobu nijak nehanel outlook, ani windows ... mluvil jsem pouze o tom, ze na zaklade vlastni bohate a podrobne zkusenosti pouzivam neco jineho, protoze mi to vyhovuje vic a dale jsem vyjadril sve presvedceni, ze pouzivat software od m$ neni podle meho nazoru (a zkusenosti) ani zadna nutnost v podnikani ..

takze znovu - co to blabolis ? o jakem fanatikovi mluvis ? O sobe ?
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2074
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon dub 15, 2024 15:55

Wiki je (zřejmě) na pokraji bankrotu, fčíl sem cosyk gůglil ohledně toho mojeho pálení, proklikal se až na wiki a žebrá to po mně příspěvek na provoz.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » pon dub 15, 2024 17:49

no a našels, cos hledal? Tak jim něco pošli. Dokonce tím můžeš vyřešit své každoroční skuhrání, že musíš zdanit zisk.
Jinak to tam v různých podobách je stále, neb provoz nebo stojí a když to má být zdarma a bez reklam, tak moc jiných možností financování není.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8433
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon dub 15, 2024 17:50

Nenašel a nikdy tam to žebrání nebylo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod lojzmen » pon dub 15, 2024 17:53

Je to asi jednou za rok. Bylo to u mne i loni.
Je ještě česká odnož wiki, která taky něco potřebuje.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 0:22

Hafi píše:Tak jim něco pošli. Dokonce tím můžeš vyřešit své každoroční skuhrání, že musíš zdanit zisk.

To by musel poslat aspon tisicovku (resp. darovat celkove za rok). Navic si vubec nejsem jisty, jestli by FU uznal jejich potvrzeni, mne prislo tohle:

Tento e-mail může sloužit jako potvrzení o vašem finančním daru. Za tento příspěvek ani jeho část nebyly poskytnuty žádné služby ani produkty. Naše poštovní adresa: Wikimedia Foundation, Inc., P.O. Box 98204, Washington, DC 20090-8204, USA. Číslo pro osvobození od daně v USA: 20-0049703

Od nasich organizaci, co delaly sbirku treba na tornado, to vypadalo docela jinak, ale hledat se mi to nechce.

Hafi píše:Jinak to tam v různých podobách je stále, neb provoz nebo stojí a když to má být zdarma a bez reklam, tak moc jiných možností financování není.

Jj, obcas to vyskakuje uz roky.

pavproch píše:nikdy tam to žebrání nebylo.

Vzdyt ty si ani nepamatujes, cos pred par mesici zkousel za prasky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte dub 16, 2024 15:52

Na wiki chodím už mnoho let (ale asitak jen 1x ročně, ne častěji) a to žebrání tam NIKDY nebylo. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 15:58

:roll: jasne, ze kdyz tam vlezes jednou rocne, tak to nevidis, byva to vzdycky jen nejakou dobu. Nekteri z nas tam lezou treba denne, a tak mame lepsi prehled.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod lojzmen » stř dub 17, 2024 16:06

Nepříjemné čtení o Seznamu cz a o"Konec cookies třetích stran je ukázka chvályhodného záměru, který vyústil ve zhoršení situace pro všechny."

Nyní Seznam cz začal otravovat s přihlašovacím oknem.
Používám Firefox, kde po jeho ukončení automaticky mažu většinu cookies. Taky mám, kromě doplňku "uBlock Origin" na účinné odstranění reklam (-pp - je i na Chrome!), doplněk "I don't care about cookies", který za mne odklikává otravné žádosti stránek o povolení cookies. A to dnes na Seznam cz nefunguje. Snad se to brzo podaří.
Zatím budu používat Google, ten neotravuje.

A jestliže se -pp- diví, že se mu zobrazuje "neodstranitelná" reklama, ... tak ať se nediví.
Asi nemaže cookies a asi je furt někam přihlášen.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 19, 2024 7:28

Po poslední aktualizaci systému v Samsungu mi mizí z hlavní obrazovky hodiny a počasí. Musím vždy restartovat a druhý den se ale stejně stane to samé znovu. Asi tam o tom problému vědí, protože za poslední čtyři dny už byly další dvě aktualizace, ale problém to nevyřešilo.

Lojzmen: Jo, to přihlašovací okno na novinkách a seznamu mě deptá. Asi ještě před třemi dny mi hlásily Novinky na mobilu, že na jejich stránky nemůžu, protože mám adblock nebo něco takového, což nemám klasický adblock. Na PC mi to šlo normálně. Používám blokátor sledovacích cookies, reklam atd. Dík za info o tom doplňku cookies, to jsem neznal, zkusím pohledat.

S tím cookies, že je mažeš si ale moc nepomůže člověk, protože to pak chce pořád nějaké souhlasy a odhlašuje to ze stránek.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod lojzmen » pát dub 19, 2024 21:02

Dromedaro píše:S tím cookies, že je mažeš si ale moc nepomůže člověk, protože to pak chce pořád nějaké souhlasy a odhlašuje to ze stránek.


Ano. Proto ve Firefoxu mám v Nástroje/Nastavení/Soukromí a zabezpečení/Cookies a data stránek/Výjimky - ručně vložené adresy, které se nemažou. Namátkou outdoorforum, bankovní identita, ještě jiná fora, čhmu, atd., to vyplyne z používání.
Mohl bych i ten seznam cz. Ale just ne!
Naposledy upravil lojzmen dne úte dub 23, 2024 21:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob dub 20, 2024 15:57

pavproch píše:Na wiki chodím už mnoho let (ale asitak jen 1x ročně, ne častěji) a to žebrání tam NIKDY nebylo. Tečka.

Žebralo to na mě pade neska zas, taxem jim to věnoval. A zelené okýnko zmizelo. Ufff. Snad už bude klid.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned dub 21, 2024 14:20

Stěžuju si na našel (lokální) firmy (s.r.o. i soukromníci): Po 20-ti letech bydlení nastává čas udržovacích prací - v létě musím (nechat udělat, sám tam nepolezu+nebudu se babrat s lazurou) opravit nátěr na obou štítech mé chalupy, už je to (vzhledově) strašné:
jizni stit.jpg

severni stit.jpg

Taxem emilem (popis, rozměry, vysvětlení + přiložené tyhle fotky) oslovil tři firmy s dotazem/prosbou o nabídku - už je to týden a žádná odpověď ani žádně potvrzení (aspoň) o přečtení. Kura, k čemu ten emil mají, dyž ho nečtou?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon dub 22, 2024 10:30

Perlička: Fčíl mi do soukromého mailu přišlo: "Nepřečteno". Ale bylo to o mailu mnou odeslaném v prosinci 2012. Krapet zpoždění, no. (Mail ze seznamu na seznam).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon dub 22, 2024 13:51

pavproch píše:Baterka pro 9320plus by měla pasovat, objednáno (není skladem, dodání v qětenci = to mi neva). A potom někdy budu zase s malou dušičkou rozebírat/vyměňovat.

Baterku už (v dubenci) mám. Fakturu ne. Chjo no. A sem zvjedaff, kdy v sobě najdu odvahu XPS rozebrat. Moc se mi do toho nechce, baterka sice už vydrží jen asi 6 hodin (nová dala 11), ale nechce se mi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 23, 2024 1:40

Zase se mi jednou kousnul Firefox, a tak jsem udelal screenshot pro ntz, ktery si mysli, ze je naprosto v poradku. Neni. Pamet za to nemuze, mel jsem jen par otevrenych tabu a jinak nic, aktualne je 52 % volne. Proste to obcas udela, kdyz vyskoci popup okno. Muj tip je chyba v synchronizaci mezi jednotlivymi procesy, jelikoz tam je to snadne a zacalo to delat v dobe, kdy udelali proces per tab. Proste to neni dobre odladene.
ff3.jpg
ff3.jpg (31.52 KiB) Zobrazeno 190 krát
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod lojzmen » úte dub 23, 2024 22:05

Mám na prastarém záložním ntb IBM T43 Win XP a nějaký už nepodporovaný Firefox 32bit.
Seznam tam nedokáže zobrazit tu svou úvodní přihlašovací stránku, ale vpoho, google funguje.
Ještě jsem nevyzkoušel, zda otevřu mapy cz.
Tady by mne neúspěch docela mrzel :-(
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř dub 24, 2024 12:02

pavproch píše:Baterku už (v dubenci) mám. Fakturu ne. Chjo no. A sem zvjedaff, kdy v sobě najdu odvahu XPS rozebrat. Moc se mi do toho nechce, baterka sice už vydrží jen asi 6 hodin (nová dala 11), ale nechce se mi.

OEM PLUS baterka je v noťasu bez PLUSu, pasuje. Uffff. Po pár prvních cyklech (6-100-6% = až se zformátuje) sem písnu, esli zase těch 11 hodin.
Naposledy upravil mike dne stř dub 24, 2024 15:29, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena vlastni citace
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř dub 24, 2024 15:30

lojzmen píše:Tady by mne neúspěch docela mrzel :-(

Tady je bohuzel docela pravdepodobny. Nic od toho necekej a muzes byt jen prijemne prekvapen ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř dub 24, 2024 16:22

První (malý) úspěch s novou baterkou, teda vlastně dva: Noťas sem i napodruhé po výměně nastartoval. A po obědě sem ho vypínal s 99% baterky a fčíl zapnul s 98% = baterka moč udrží. Hurá!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř dub 24, 2024 16:27

Jo, a (pro mě zase) nový poznatek - Win11 (zřejmě) synchronizují čas s UTC jen jednou denně, před polednem sem (na cca 20 minut) měl odpojenou baterku a i fčíl (po druhém startu) hodiny ukazovaly čas o 20min pozadu. Musel sem to manuálně nastavit v setupu. Už ukazují správně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec