Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » stř lis 30, 2022 15:02

pavproch píše:Sluchátka fungujou, protože po vložení do ucha na mě mluví "earbuds paired"
Tak zrovna toto nemusi vubec znamenat, ze sluchatka fakt funguji i na pripojeni. Klidne v nich muze byt firmware, ktery Ti toto ohlasi. Prave proto jsem psal nejenom ja, ze bys je mel vyzkouset s necim jinym. Stejne tak idealne i prehravac - pokud mas nejaky BT reprak nebo televizi...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř lis 30, 2022 16:38

fungujou = vydávají zvuky, jak jinak to mám ještě naspat?

BT v těch sluchadlech se zapíná/vypíná spolu se zapnutím toho playeru (a hned se i spárujou), takže vyzkoušet je s jiným BT zdrojem zvuku nevím jak.

EDIT: On ten krám celý funguje nějak divně - připojím ho k PC, někdy vydrží připojený (= viditelný z PC) hodiny/furt, jindy se (bezdůvodně) po několika minutách odpojí. Ditto BT (zaplu player, sluchadla se spárujou a oznámi to), když ale v menu playeru nalistuju BT a připojené přístroje, ukazuje to nic. Já už fuckt nevím jak dál.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » stř lis 30, 2022 16:50

Napadlo tě podívat se, zda mp3 a sluchátka vůbec podporují stejný kodeky? Pokud ne, spárovat půjdou, zvuky vydávat budou, ale hudbu si nepustíš
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř lis 30, 2022 16:54

Jak píšu stejně se to chová i Flacem, v tom taky (asi) problém není.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř lis 30, 2022 18:48

Hoooray!

Jack Hetfield už mi svoje mp3 zaduněl do uší. Uffff.

Celé se to ale chová nějak blbě (už ale aspoň trochu vím, co tím): zapnu to, sluchadla zahlásí "paired", ale to je málo.... musím do menu, BT, search, najít ty sluchadla a spárovat je ručně, pak to začne hrát. Vypnu to, uložím ke spánku, zapnu a musím znova zase ručně párovat... a to se to "chytí" jen občas, ne při každém pokusu. Mně drbne.

No nic no, pro dnešek stačilo, zítra odpo nad tím budu dál bádat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » stř lis 30, 2022 19:26

U těch levnějších tohle byl problém.... Mělo to dost sluchátek, který jsem zkoušel. Naštěstí jsou i takový, který se, plně automaticky, spárují hned po zapnutí BT na telefonu. A hned hraješ. Pravda, drahý byly fest, ten nákup bolel, ale pro tebe to budou "drobný" :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Vexo » stř lis 30, 2022 20:15

Nesparuji se ti sluchatka s jinym zarizenim? Nesparuje se ti zarizeni s jinyma sluchatkama? Ja jsem se takhle usilovne snazil pripojit sparovane sluchatka s hodinkami nez jsem zjistil, ze sluchadla driv vyfoukl telefon.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv pro 1, 2022 9:53

Nemají s čím, na noťasu mám BT vypnutý a jiné BT v okolí není, spíš se spárují (a oznámí mi to do ucha "paired") jen mezi sebou (sluchátka = pár). Jestli nato nepřijdu, jak tomu nařídit, aby se player a sluchadla párovaly automatcky/vždy při spuštění přehrávání, tak už vím, co zkoušet/hledat, ale je to teda silně nešikovné ... jaxem už spal, celé se to chová nějak divně / nevstřícně. Hlavně že to ale hraje.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv pro 1, 2022 18:34

Celý den sem na to hebedlo ani nepomyslel (já fprci a moc prce, hebedlo vypnuté doma na stole), fčíl sem čuměl na telku a mysl mi bloudila až mě něco napadlo a... ono to i funguje (teda asi - zkoušel sem to 2x a 2x tu fungovalo): vemu to hededlo do pracek (sluchadla vložená dovnitř hebedla), zapnu ho, počkám až naskočí přehrávání a až potom z toho ty sluchadla vytáhnu, ca 30 sekund je v nich ticho, ale pak se ozve "player paired" a začnou hrát ( já to doposud dělal naopak - napřed vytáhnout sluchadla a až potom pustit a to nefungovalo). Hoooray!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob pro 3, 2022 14:18

Fčíl sem si fšimnul, že nejen Eset ale už i Chrom na mě řve, že mám zastaralý systém (Win7) a že mám upgradovat na Win10. V Esetu ta hláška šla zneviditelnit (= že už neprudí), uvidíme esli to pude i v Chromu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned pro 4, 2022 13:50

pavproch píše:Denver TM850

pavproch píše: On ten krám celý funguje nějak divně

pavproch píše: jaxem už spal, celé se to chová nějak nevstřícně. Hlavně že to ale hraje.

Takže field report po dvou dnech "ostrého" použití - potvrzuju, chová se to (BT) divně - fčera se to po zapnutí spárovalo eins-zwei, neska sem s tím zápasil snad 1/4 hodiny a musel sem to zkoušet snad 100x než se párování chytlo a začlo to hrát. Další problém je dotykové ovládání na sluchadlech - stačí se jen nešikovně dotknout ucha (např. utírám si pot z čela) a ten dotykáč zareaguje - buď "pause" nebo skočí na další skladbu. Aspoň že baterka spolehlivě vydrží ty dvě hodiny+ točení nohama - zmizí ji asi třetina až půlka. Celkově ale smíšené pocity z nákupu, no. Ale vracet / měnit to nebudu, účel to plní - rock do ucha (většinou) de a nemám druoty kolem krku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte pro 6, 2022 10:00

Pochvala i stížnost na allianz najednou (= dialektika): přišla mi zpráva, že mám novou poštu od nich, taxem rozkliknul moje.allianz.cz, ukázalo mi to, že jedna z mých pojistek je zase o rok starší, v příloze byla ta pojistka na další rok a mají tam i klikací čudlík "zaplatit" (což je ta pochvala, už sem ho několikrát použil a zaplatil rovnou kartou). Akurváth (a to je ta křitika) - Allianz ty zprávy o prodloužení pojistek posílá !2 měsíce! předem = dybych kliknul na to zaplatit, tak jim dám peníze s dvouměsíčním předstihem. Nikde samozřejmě žádné upozornění že až za dva měsíce....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod lojzmen » úte pro 6, 2022 16:37

Podobně Čes. pojišťovna, já vím, že až 9.2.2023, přišlo to už teď.
Částka a datum je v zaheslované příloze, což je v pořádku.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2022 17:44

Mne to chodi dva mesice predem i od Kooperativy. Vzdycky jsem si myslel, ze je to proto, ze vypovedni lhuta je 6 tydnu pred koncem obdobi, tak aby se clovek mohl rozhodnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte pro 6, 2022 18:26

Mně nevadí, že to posílají 2 měsíce předem, ale vadí mi, že je tam ten klikací čudlík "zaplatit" bez upozornění, že je to splatné až...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 23:23

Zacaly mi na firemni mail chodit phishingove maily. Outlook pise: CAUTION: This email is external. Do not click links or attachments that are unexpected or from unknown senders. If unsure, click the Report Phishing Button in Outlook.

Tak jsem tedy nasel tlacitko Report Phishing a zmacknul ho. Napsalo to Report Message is working on your Phishing request a zacalo se tocit kolecko. A toci se a toci. Uz 3/4 hodiny #-o Nekdo by mel tem kktum vysvetlit, ze nefuncni funkce je horsi, nez zadna funkce.

BTW, then phishing je zabavny. Tvari se jako sdileni souboru pres SharePoint, dole ma spravnou MS ikonku a u ni napis MiniSoft :D

(jestli je to zas nejaky debilni korporatni test, tak fakt otravny, prislo to uz 4x)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod lojzmen » sob pro 10, 2022 0:23

Zajímavost.
Hodinu po půlnoci jsem na PC (Win10Pro) ukončil webovou aplikaci ČSOB (Firefox) standardním odhlašovacím tlačítkem. Namísto uzavření aplikace a otevření přihlašovací stránky, stránka banky zůstala a v popředí se otevřel průzkumník, že chce uložit soubor. Jméno souboru jsem zapomněl, ale souviselo to nějak s ukončením. Průzkumník chtěl ukládat do míst, kde jsem naposled ukládal něco jiného den předem. Neuložil jsem a trochu se vyděsil. Ukončil jsem vše křížkama a restartoval PC.
Opět totéž. Defender aktivní. Vypnul jsem PC a šel spát.

Druhý den mne napadlo, že mám smazat cookies banky. (Normálně všechny cookies při ukončení Firefoxu se automaticky mažou, mnou nastavená výjimka na ČSOB cookies nemazala).
Bohužel jsem nepromyslel postup, takže jsem předem pokusem nevyzkoušel, zda chyba ještě dnes trvá.
Smazal jsem cookies. Vše funguje, jak má.
Takže vím kulové.

Jsem na pochybách, zda cookies má schopnost/možnost takovou věc udělat.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned pro 11, 2022 12:40

pavproch píše:
pavproch píše:Denver TM850.... jaxem už spal, celé se to chová nějak nevstřícně. Hlavně že to ale hraje.

smíšené pocity z nákupu, no. Ale vracet / měnit to nebudu, účel to plní - rock do ucha (většinou) de a nemám druoty kolem krku.

... po nešním točení nohama na místě budu... nohama sem točil 2 a 1/4 hodiny a ztoho snad polovinu doby zápasil s párováním, aby to vůbec hrálo do uší. Krám jeden. Du hledat alternativu.
+ otázka na ty co používají např. mobil+ bezdrátová BT sluchátka k němu: Taky u toho jsou problémy s BT párováním nebo to (ne)dělá jen ten můj šmejd? ("Vidí" se to navzájem, ale spáruje se to asitak na jeden pokus ze sta....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod zonn » ned pro 11, 2022 13:19

Mam asi 5 let sluchatka JBL, staly kolem litru. Parovani funguje naprosto bez problemu, zapnu sluchatka a do 5 sekund jsou pripojeny. Vzdycky na prvni pokus, pripojeni drzi bez vypadku.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned pro 11, 2022 14:05

Kuju za potvrzení, že ten můj mp3 player je (jaxem už spal "nevstřícný") šmejd.

Fčíl sem podrobně zkoumal nabídku mp3 přehrávačů a uvažoval, co chcu a nechcu a a asi za čtyřistapade (v doprodeji) zkusím Huyndai MP214 (prý "best of" low-cost mp3) i dyž budu mít dráty kolem krku - ale zato se nebudu trápit s párováním a dotykem (ne)ovládanými sluchadly, no.

EDIT o hodinu později: Kundaj objednán až/jestli se osvědčí, tak ten Denver vezmu kladivem a pak popelnice.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2022 15:39

Interactive Brokers, overeni pres kartu s kody:
seccard.jpg
seccard.jpg (37.03 KiB) Zobrazeno 1266 krát

Neni poprve, co mi tam vyskocily dva stejne. Realne to neni zasadni problem, ale jako programator si nedovedu predstavit, ze bych takovou trivialitu neosetril (vygenerovaly se dva stejne => zopakuju generovani). Cim ti lidi premysli?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Tomas » pon pro 12, 2022 16:51

Vzhledem k tomu jak vypadá ten dialog se tomu ani nedivím. Je z toho cítit inspirace Windows 3.11.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2022 16:59

To jsou dve ruzne veci. Vypada tak, protoze je to cele napsano v Jave a ta ma holt takhle priserne GUI (ono je to cele pomale a ohavne, nesnasim Javu...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Tomas » pon pro 12, 2022 17:13

Já používám celý den aplikaci napsanou v Javě a vypadá normálně. :wink:

Je to spíš otázka frameworku, který je tam použit. Jetbrains používaj 23 let starou knihovnu a ta aplikace vypadá furt k světu.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2022 17:41

Co pouzivaji za framework netusim, ale vypada to stejne uz 10 let, co to pouzivam. Stejne hnusne. A odezva toho GUI je priserna, kdyby se takhle chovaly vsechny aplikace, tak hodim pocitac z okna a pujdu se zivit necim uzitecnym ;-) Smutne na tom je, ze i takhle je to pry nejlepsi burzovni aplikace (z tech, co jsem videl, rozhodne). Ostatni jsou jeste horsi #-o

S tim security dialogem to ale fakt nema nic spolecneho, tam jednak nejaky vyvoj za tech 10 let byl a jednak je to proste o pristupu programatora. Ty bys snad dva stejne kody neosetril? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Tomas » pon pro 12, 2022 17:46

mike píše:S tim security dialogem to ale fakt nema nic spolecneho, tam jednak nejaky vyvoj za tech 10 let byl a jednak je to proste o pristupu programatora. Ty bys snad dva stejne kody neosetril? ;-)

Ošetřil a od začátku bych se to snažil dělat taky tak, aby z toho lidem nekrvácely oči. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2022 18:05

Tohle urcite nedela jeden clovek, ale nejspis celkem velky tym, kde programator odpovedny za security dialog nema sanci ovlivnit vyber frameworku a tudiz ani jak to vypada.

(kdybych byl hodne zlomyslny, tak sem hodim screenshot aplikace :twisted:)

Aplikace je multiplatformni, proto ta Java. Sveho casu jsem ji pouzival na pracovnim Macu, vypadala stejne, ale casto zamrzala, coz byl strasny opruz, jablecnici nebyli schopni opravit svuj port Javy :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 13, 2022 18:03

mozna vyuziju moju uzitecne travenou dovolenou s horeckou doma na instalaci w10... ale protoze su starej lenoch, premyslim pouze o upgradu... a nejvic prace mi asi da odpojit fyzicky disky :D

uz mam clone OS disku :D

blby je, ze sem nedavno zjistila, ze licence z w7 uz je jen seda zona, ms je toleruje, ale neni to legal...

a kdyz vse pujde hladce, tak se mozna hecnu i do cisty instalace... akorat ze me v praci tak hrozne prudej, ze se mi do toho doma vubec nechce...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 14, 2022 9:16

w10 se uz nevejdou na dvd... mam tu asi 15 let jeste baleni 25ks co zbylo z kdysi... sem ho musela nacnout, protoze na 8gb flash mam bootable acronis, kdyby se neco potento, takze holt acronis na dvd a na flasku widle :D asi potrebuju vic flasek :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 14, 2022 12:13

web (firefox) je ve w10 o dost pomalejsi a zprovoznit basak sem musela s navodem :D

zatim moc skod nevidim, krom toho, ze i po nekolika pokusech o nastaveni cleartype mam nektery pismenka... tak tenky ze se to fakt blbe cte a obzvlastne v prohlizecich...

nejvyssi cas restartovat a zapojit zpatky disky (zkazku o tom jak w10 mazou data sem slysela dost) a uvidim, jesti to pujde... uz neni ale cesty zpet. Misto virtualizovani w10 ted budu muset virtualizovat w7 :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Pokec