Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř zář 28, 2022 11:47

Ešče k temu NASu - sem měl neska po bajku ve sprše zase myšlenkový záchvat: Dyž to má svůj "dedicated" OS = neběží na tom žádné windowskí aplikace, tj. není tam nainstalovaný ani Antivirus (v našem přypadku NOD32), jak to má do prkýnka řešenou antivirovou ochranu?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod lojzmen » stř zář 28, 2022 14:51

Ten živnostenský úřad funguje jak má.
U mé živnosti přibylo: Datum zániku: 27.09.2022
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř zář 28, 2022 15:24

Já tam pudu asi zítra (teda pokud maj otevříno, ešče sem to nezjiščoval).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv zář 29, 2022 10:20

Otevřeno měli (akoráth na jiné adrese, než sem byl naposled) = živnost zrušená, na FU to pošlou, nemusím se víc starat. Fuck DS.

Kuju za ten podnět tady, ta informace by mě asi jinak minula.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv zář 29, 2022 12:09

pavproch píše:Ešče k temu NASu - sem měl neska po bajku ve sprše zase myšlenkový záchvat: Dyž to má svůj "dedicated" OS = neběží na tom žádné windowskí aplikace, tj. není tam nainstalovaný ani Antivirus (v našem přypadku NOD32), jak to má do prkýnka řešenou antivirovou ochranu?

Taxem klidnější - FW tam je a funkční a je tam (taky funkční) AV. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob říj 8, 2022 14:14

Ty jo, je třeba si fuckt dávat pozor a nevěřit (ničemu a nikomu) - sem fčíl cosyk hledal na webu a jak heureka.cz, tak zbozi.cz mi to našly - v obou případech nejlevnější stejný eshop za 33/kus. Taxem ten eshop rozkliknul (napřed na heurece, pak i na zbozi) a... ukázalo mi to tu věc, ale za 52/kus (bez jakékoli možnosti - třeba množstevní - slevy). Takže asi tak, věř potom heurece resp. zbozi že najde nejlevnější.... druhý nejlevnější (40.90/kus) už byl košer, opravdu to prodává za 40.90. Nakonec sem to ale stejně koupil inde, větší balení = levněji.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte říj 11, 2022 13:23

Prosím o radu (pro pc lamu) - rozhodl sem se stařičký noťas Toshiba už dále neudržovat při životě (nebaví mě při každém startu opravovat datum a čas v Biosu - baterka už vůbec neudrží šťávu), vymazal sem data na D: a provedl formátování D: (to sem jako lama zvládnul). Ale... jak pře/naformátovat i C: (systém) - ovládací panely to nenabízí (logicky - formátovat sama sebe, že) - laicky si zpomínám, že v pravěku se to dělalo v dosu "format C: enter" ?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » úte říj 11, 2022 13:33

najít a vyndat disk, rozšroubovat a něčím ostrým udělat hluboké rýhy do ploten, to pak do elektro odpadu/sběrného dvora
nebo plotny rozlomit, ale bacha lítají z toho malé ostré střepy; chvíli to vypadá, že to nepraskne a najednou prásk a je to na kousky :shock:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2022 13:47

Pripadne vyndat disk a ulozit do skrine, ty z laptopu jsou extra male. Mam takhle ve skrini disky za celou svou historii, castecne slouzi i jako stala zaloha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte říj 11, 2022 13:49

Jo, asi mi nezbyde nic jiného, než ten noťas vzít krumpáčem. Přes HDD.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » úte říj 11, 2022 14:48

Pokud to je HDD a máš přístup k silnému magnetu, tak tím se dá docílit spolehlivé destrukce dat. Pokud chceš skutečně spolehlivé metody, podívej se do standardu NIST 800-88 :wink:

Obecně format C: paranoikovi nestačí, správně bys měl zapsat na disk samé nuly, pak samé 1 a pak samé sekvence 01, pak se dá považovat za vyčištěný. Citlivý snímač totiž dokáže ještě i po přepsání na samé 0 detekovat mírné anomálie v magnetickém poli, takže do jisté míry umí rozpoznat, co tam bylo předtím (což je ovšem vysoký level schopností, ne úroveň Franty odvedle). Několikeré přepsání celého disku to ale poměrně spolehlivě překryje. Nicméně to je proces pro případ, že potřebuješ bezpečně smazat data a disk ještě použít - nejjistější (a nejčastější) je, disk fyzicky zničit.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 11, 2022 14:52

nabootovat live cd linuxu a parkrat to projet softem.na vymaz ? nebo disk pripojit pres ramecek do uinyho pc a opet preformstovat?

operak se sam.sebe totiz nenecha... ale ruzny live cd a usb maji v sobe nastroje k temto ucelum
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2022 14:55

@karaya1: pp je kyborg a silneho magnetu uz by se nezbavil :twisted:

Navic tam stejne nic podstatneho nema :D Nejspis by uplne stacilo rucne data vymazat a prohnat to nejakym toolem, co nekolikrat prepise volne misto. Pripadne preinstalovat Windows s formatovanim disku a pak ten tool. Nebo nabootovat z neceho jineho, jak pise Mawenzi, normalne vymazat a prepsat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » úte říj 11, 2022 15:53

Notifikace na mobil u aplikace Gmail, kde jsem měl vedené ty maily od centrumu také nebyly spolehlivé. Chodilo to se zpožděním třeba den a někdy vůbec. Musel jsem lozit do schránky pro jistotu. Pročítal jsem komentáře od vývojářů Economia v obchodu Google play u aplikace email centrum a vypadá to, že to už začali řešit ty problémy s notifikací na nové maily. Zkusil jsem to nainstalovat a zatím funguje na jedničku, oznámení chodí hned a vždy. Doufám, že to vydrží, jinak už nevím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 11, 2022 18:13

krysha
dekuji za ramecek, disk uz bydli a ramecek snad bude bydlet brzo taky:)

dromedaro
me na seznamu notifikace zacaly docela zlobit a vlastne je to super, protoze mail byl jedinej z ceho mi chodili a ted si i rikam, ze je uplne zrusim.a budu se to mailu divat jak driv - maximalne 1x denne a vyridim vse naraz nebo az bude cas, podle dulezitosti...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » stř říj 12, 2022 9:37

zjistil jsem dneska, jak moc velkou roli hraje kvalita USB-C kabelu pro přenos dat
mám externí SSD, k tomu USB-C kabel asi 1M z Alzy, opletený, silný, dle údajů na koncovkách snese 100W nabíjení a 10 Gbps přenos
vedle toho kabel Anker, asi 2M, slabší, pořízen primárně jako nabíjecí, podle koncovek taky snese 100W

nahrával jsem z noťasu asi 2,5GB soubor na to externí SSD, s Alzáckým kabelem to bylo do 2 sekund, s Ankerem asi 15 sekund :shock:
interní disk ani externí SSD disk brzdou nejsou, oba jsou NVMe
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř říj 12, 2022 22:27

2.5 GB pod 2 sekundy neni pri 10 Gbps technicky mozne ;-) Tak 2.5 by slo. Pricemz jsi klidne kratsi cas videt mohl, jelikoz cast dat mohla byt jeste v cache a prenaset se i ve chvili, kdyz uz se ti to vratilo, to je normalni vec.

Zajimave, vypada to, ze se oba konce nejak dohodnou na tom, jakou frekvenci muzou do kabelu pustit tj. kabel musi umet sve schopnosti nejak reportovat. Jednou si to budu muset nastudoval.

edit: rychle jsem vygoogloval, ze nektere kabely v sobe maji nejaky chip, ktery to zrejme zarizenim rekne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » čtv říj 13, 2022 9:52

je možné, že než probliklo okno s detaily o kopírování, tak už běžel přenos, pak by to něco přes 2s mohlo být
příjemně mně překvapila ta rychlost (zvlášť na externí disk)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv říj 13, 2022 15:31

Spis naopak, okno se zavre, kdyz prenos jeste bezi. Proto se extrerni disk nema odpojovat, aniz bys to systemu nejdriv rekl pres ikonku vpravo dole. To je ale fuk, kazdopadne je ta rychlost impresivni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » čtv říj 13, 2022 17:59

Moje systémová okna fungují trochu jinak a ikonky vpravo dole nemám :-). Ikona postupu kopírování běží u souboru hned, okno se zbývajícím časem vyskakuje s tím malým zpožděním.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv říj 13, 2022 21:33

Aha :) Rekl bych, ze i tohle snad umi write-back cache, jelikoz ty jsou mezi nami uz od dob DOSu. V tomhle pripade temer nema vliv, ale pri kopirovani velkeho mnozstvi malych souboru docela zasadni.

Ciste pro zajimavost, mas tam neco, cim systemu reknes, ze chces externi disk odpojit? Pouziva se to prave na vyprazdneni cache (sync/flush command).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pát říj 14, 2022 5:54

Ano, je tam eject button :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 14, 2022 8:43

jenze dost usb "ulozist" ma hlavne ve win defaultne nastaveni pro rychly odebrani a do mezipameti nezapisuje. vim, ze si to na flashky vzdy prepinam ruco na "vyssi vykon" = vhodnejsi rucne odebrat, ale i tak na to casto zapominam (akorat vetsinou nevyndavam nic tesne po dokonceni operace stejne).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát říj 14, 2022 12:08

Starý geront má ráth "záložní" řešení.... proto používá (s láskou) Hammer Bow+ (= tlačítkový, "blbý "mobil) a... druhý (nový) má schovaný ve skříni, dyby se mu (tomu mobilu) něco přihodilo.... spal sem tu, že vyřazuju stařičký záložní noťas... (krumpáčem ho ale vezmu hned jak...) A protože bych velmi těžce snášel život bez "záložního" noťasu, hned sem už i objednál nový, zase Dell, zase XPS13, zase nedotykový displej, bohužel teda ale s Win 11 Pro .... a budu ho (sem zvjedaff, jak dlouho to vydržím) taky sušit ve skříni pro případ, až stávajcí XPS začne blbnout stářím (je to ročník 2016, prozatím ale funguje bez jakýchkoli zaváhání, pravda je v něm ale už druhá baterka mejd in čajna).

... a celou tu dobu, než ten nový rozbalím, spustím a oživím (jak píšu, sem zvjedaff, jak dlouho...) budu v hlavě řešit: udělat oživení s těma (pro mě velmi těžce stravitelnýma) Win11 nebo to rovnou při prvním startu předělat na Win7Pro (ešče furt se dá koupit licence, za mrzkých pár stokoňur)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát říj 14, 2022 15:25

Ty jo, sem zase o kus chytřejší v IT. PDF formát dokumentů často (laicky) používám (příjem i výdej/tvorba pomocí PDF Creatoru) ale... neska sem dělal smlouvu s jednou CZ firmou (která má ale ústředí v US) a přišlo mi od nich (z US) PDF k podpisu - elektronickému (chtělo to podpis asi na třinácti místech toho dokumentu), vložil sem tam sken svého podpisu a nacionále a ono to tam všude opravdu vložilo, na závěr se mě to zeptalo, esli to opravdu chcu takto odeslat a paxe to poslalo druhé straně - za pár minut mi to potom přišlo zpět podepsané (pořád jako PDF) i druhou stranou a... na konci toho dokumentu přibyly asi dvě strany, kde je akt po aktu sepsáno s datumem/časem kdo to přijal, podepsal a odeslal. To sem nevěděl, že PDF dokáže být až takle sofistikované/chytré.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát říj 14, 2022 15:29

Mawenzi píše:jenze dost usb "ulozist" ma hlavne ve win defaultne nastaveni pro rychly odebrani a do mezipameti nezapisuje. vim, ze si to na flashky vzdy prepinam ruco na "vyssi vykon" = vhodnejsi rucne odebrat

Tohle je default pro FAT, tedy typicky flashky a pametove karty. NTFS bez zpozdeneho zapisu snad ani fungovat nemuze. Zformatovat flashku na NTFS neni uplne trivialni, brani se (aspon to tak byvalo), externi disky ale byvaji.

Mawenzi píše:ale i tak na to casto zapominam (akorat vetsinou nevyndavam nic tesne po dokonceni operace stejne).

Prave, lidi na to zapominaji, proto ten default. Na FATu staci typicky par sekund, ale zaruceno to neni, u NTFS nemusi stacit ani minuty. Nerozbijes ho, je to transakcni FS, ale muzou se ti tam objevit soubory plne nul. Integrita je zarucena na urovni FS, ale na na urovni dat. Vetsinou se to takhle nestane, umi to udelat BSOD nebo hw reset.

Kazdopadne je vzdycky nejbezpecnejsi tu ikonu na odebrani pouzit. Chyba to neni nikdy a clovek si aspon udela dobry zvyk.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pát říj 14, 2022 16:09

ref elektronické podepisování - mám podobnou zkušenost, ale se systémem DocuSign
dělali jsme něco pro klienty s kolegy ze zahraničí, kteří to používají - přijde link s odkazem na podepisovaný dokument, na telefonu i na počítači se to podepíše na displeji nebo myší/trackpadem, systém vše zaznamená a pak pošle všem přednastaveným adresátům protokol o tom kdy, kým a jak byl dokument podepsán a finální verzi v PDF se všemi podpisy

už jsem si k tomu stáhl datasheet, jestli bychom to využili k podepisování dokumentů též
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Krysha » pát říj 14, 2022 16:13

@mike: už cca 4 roky je výchozí nastavení pro externí zařízení rychlé odebrání, viz https://learn.microsoft.com/en-US/windo ... rage-media
Windows defines two main policies, Quick removal and Better performance, that control how the system interacts with external storage devices such as USB thumb drives or Thunderbolt-enabled external drives. Beginning in Windows 10 version 1809, the default policy is Quick removal.

In earlier versions of Windows, the default policy was Better performance.
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 14, 2022 16:18

hm, je fakt ze to muze byt hlavne pro flashky a karty (a nebrani se formatu na ntfs nijak na widlich), i kdyz ja mam vsechny preply na ten rychlejsi zapis a tam se hodi to odebirat ale nikdy je fyzicky neodpojuju brzo po manipulaci s daty (a jikdy nemam otevreny ani zadny slozky ci soubory), coz neznamena ze s tim system nemuze jic delat ale v zivote sem s tim jeste nemela problem.

na usbdisk se mrknu, co tam mam u nej, ten je 100% ntfs tak su zvedava.

jinak vcera sok, se mi rozbila myska na jare tak sem cekala skoro pul roku na novou a nova ma jiny logo (ne logitech ale logi, takze je to asi sice stejna mys ale ne totozne vvyrobena) a uz se nehlasi jako logitech mys co chce logitech driver ale jako nejaka universalni mys a tak se mi k ni nespusti logitech soft kdyz nic nema v systemu na nastaveni kurzoru:( a widlo nastaveni nema co ja chcu :D takze pripojit starou logitech, nastavit a prepojit novou logi a nastaveni alespon zustava, jen se do nej neda dostat.

starou sem rozebrala, ocistila kolecko (zlobilo) a mam zalozni ve vyhovujicim tvaru, ale trochu me zaskocilo ze dve totozny mysi uz nejsou totozny. a jinej model nechci, nesedi mi do ruky:( uz sem za roky ozkousela ruzny mysi i ke 2000 a proste... hyckam si tyto tvarem a vyvojem starsi kousky z let 2005-2009). tak su rada, ze se mi podarili ten kus nahradni sehnat, ale zaskocena sem teda byla.

budu muset zjistit jak ji muzu podstrcit at se tvari jako ta logitech mys zda tomu jde nejak podstcit VID nebo tak... ani nevim zda to jde a zda by se pak tvaril jako logitech mys nebo je jina cesta kterou neznam nebo zadna...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát říj 14, 2022 19:24

Krysha píše:už cca 4 roky je výchozí nastavení pro externí zařízení rychlé odebrání

Uz 4 roky? Ja jsem ani nezaznamenal, ze nekdy nebylo :D Ve starsich verzich tj. XP a Win7 urcite bylo, pak to teda asi zmenili a po mnoha support callech to radej vratili zpatky. Jenze MS dokumentace se obcas tvari, ze existuji Win10/11 a pred nima nic nebylo.

Mawenzi píše:nebrani se formatu na ntfs nijak na widlich

Njn, zase historie, driv se branily velmi, musel se na to pouzit specialni tool. Mne to zustalo v pameti a pozdeji uz jsem na to ani nekoukal.

Mawenzi píše:coz neznamena ze s tim system nemuze jic delat ale v zivote sem s tim jeste nemela problem.

Murphy ciha a problem budes mit, az se ti to bude nejmin hodit ;-) Treba pojedes 500 km a tam zjistis, ze pred odjezdem nakopirovane soubory tam nejsou. Podobne veci jsem videl.

Mawenzi píše:budu muset zjistit jak ji muzu podstrcit at se tvari jako ta logitech mys zda tomu jde nejak podstcit VID nebo tak... ani nevim zda to jde a zda by se pak tvaril jako logitech mys nebo je jina cesta kterou neznam nebo zadna...

VID/PID (a nekdy bcdID) je lepsi resit na strane hosta. Vezmes INF pro Logitech mys a dopises do nej, co chces. Pak ho musis jeste podepsat, jinak ho system odmitne, ale muzes pokusne nabootovat v modu, kdy se podpisy nekontroluji, ciste na vyzkouseni. Je ovsem mozne, ze Logitech driver se bude podle PIDu rozhodovat jeste vevnitr a tohle mu nesedne. Nebo ze je tam jiny fw, se kterym nebude fungovat. Asi bych zacal spis googlovanim, jestli to uz nekdo resil a jestli ten driver uz treba neexistuje. No, jako (ted uz jen obcasny) vyvojar USB driveru bych ti spis mel rict, at do toho radej nevrtas :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec