Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv črc 28, 2022 11:46

Tak prave toto Ti resil ten Classic Shell. Si to alespon nekam zapis do budoucna, co mas hledat :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv črc 28, 2022 11:46

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv črc 28, 2022 15:03

sobb píše:Akorát na obou počítačích jel net natolik pomalu, že nebyl prakticky použitelný. Ale to se stávalo občas i dřív, nemusí to mít souvislost s předchozím problémem.

Tohle spis vypada na ucpane trubky ;-) Horsi signal, zahlcena sit. Klidne muze byt i u sousedu, treba se zrovna rozhodli stahnout z Netu vsechny dily TBBT najednou ;-)

A odpovidalo by to i puvodnimu problemu. Jeden prohlizec vytizil sit a druhy uz se nechytal. Taky je mozne, ze si Windows na pozadi stahovaly updaty, to by zas odpovidalo delsi pauze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv črc 28, 2022 15:36

No jo, ale když se hotspot vypnul, tak to jelo ještě celkem normálně, i když je pravda, že též pomaleji, než běžně.

U toho nefungování předtím mi přišlo zvláštní, že pokaždé spadl prohlížeč u toho vysílacího notebooku, ten druhý i mobil z něj mohly normálně sosat. A samotná síť jela rychle. Ale nerozumím tomu, hlavně, že už to zas jede, šťourat se v tom nebudu :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv črc 28, 2022 15:40

Co presne znamena spadnul?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv črc 28, 2022 15:52

Sorry, asi neumím používat správnou terminologii - zamrzl, nereagoval, při kliknutí se optal, zda ukončit program či počkat na odpověď. Po ukončení a novém spuštění prohlížeče to samé.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv črc 28, 2022 15:54

To odpovida ucpane siti i kdyz takhle by se chovat nemel. Holt to nemaji poradne otestovane ve spatnych podminkach. Ktery to byl konkretne?

A jo, spadnul je neco jineho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » čtv črc 28, 2022 15:59

Firefox, a dělo se to na obou ntb (zkoušeli jsme jako vysílací jeden i druhý). Síť jela bez zapojení hotspotu rychle. Ten stav trval několik dní. Změnilo se to až teď po druhém restartu včetně aktualizace Windows. Čímž děkuji za popošťouchnutí :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv črc 28, 2022 18:21

Neni zac. Vubec si nejsem jisty, cim to bylo a nedava mi to moc smysl, ale hlavne ze se to spravilo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 28, 2022 19:23

tak sem konecne provedla upgrade myho stolniho PC... :D samozejme muj PC z roku 2009 si porad nechavam tak jak je, ale konecne na me vysel muj firemni notas, uz ma odkroucenych 5let a tak upgraduju... na stroj z roku 2015 :D:D

https://www.cpubenchmark.net/compare/In ... /2609vs370

20% vykonu navic (nevyuziju) a desetinovy TDP... hmmm :) hned to zni fakt jako super kauf, za necelou dvojku.

jeste dokoupim ram, trapnejch 8 v praci staci, ale skoda, ze do toho nepujde nacpat mejch 5 disku, mechanika :D, 20 usbecek a tak... no mooozna kdybych si koupila dokinu... ale starecka dat pryc nemuzu, co by mi v zime pritapelo ? :D

nevyhovuje mi virtualizovat w10 takze to budu mit misto virtualky na experimenty a jednoho dne se mozna snizim k tomu upgradovat stolni masinu... uz vidim, kolik mi toho prestane fungovat. Treba na tabletu mi na w10 nejede dobre Total annihilation, coz je fail, nemam co parit na dovolene :D (rozbil mi to nejakej update, ze se to neprepina do celoobrazovkovyho modu a funguje mi mys jen doprava a dolu takze se mi fakt blbe pohybuje po mape...) ale zas je lenovo helix malej, dobre se prenasi, ma dve baterky a super klavesnici, ale s portama to je dost bida, to je fakt super na cestovani.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Tomas » pát črc 29, 2022 8:33

Já jako správný programátor živnostník používám stroje tak deset let staré. Desktop je starý Dell 9020 cca z roku 2013 (s i7-3770).

NTB je starý Thinkpad T430 z roku asi 2012 (s i5-2520m tuším), stále taky funguje. Říkám si že je čas to upgradovat už asi tak třetím rokem a zatím se stále nic neděje :D

S SSD jedou ty stroje pořád dost svižně, tak asi budu upgradovat ještě nějáký ten pátek. Desktop asi letos ještě pořeším, horší to pak bude s NTB.

Ty nový Thinkpady se mi ale nelíbí, spousta cool věcí už se tam prostě nedává. Baterky jsou vestavěný, touchpady bez tlačítek, atp. Netěším se na tu změnu.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát črc 29, 2022 10:22

Sakra, muj notas s Win10 me uz dlouho sere se svevolnou praci s klavesnicemi. Najednou z niceho nic mi na "na panelu hlasenem" ceskem QUERTY si jen tak prehodi Y a Z a pritom furt se tvari ze tam je ta QWERTY. Dnes po nekolika mesicich zopakoval svuj "figl", ze si "pridal" na panel na prepnuti klavesnici ceske QWERTZ. Ale ja uz od instalace notasu tam nikdy nemel QWERTZ a i ted, kdyz jdu do nastaveni, tak tam NENI!!! Jen ten vul vevnitr Win10 si mysli, ze urcite jsem tam chtel mit QWERTZ misto QWERTY.

Uz me fakt nebavi po nejake dobe psani si zjistit, ze mam prehozene Y a Z v textu, tj. mohu si to napsat znovu. Pricemz "odinstalovat" tu QWERTZ nemohu, kdyz jej system jako instalovanou nema. ](*,) :twisted: :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát črc 29, 2022 10:55

Ty jo, mně NBD vždy příjemně překvapí (tím že se koná opravdu next business day) - dyž mi hned po koupi zlobil Dell XPS, opravář tu byl druhý den, opravil a dodnes funguje (klepklepklep na dřwo). Kolegovi se před chvílí totálně posral (vůbec nenastartuje, ani BIOS) ani ne rok starý noťas (taky Dell) - opravář na první tydlifonát tu bude v pondělí. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 29, 2022 11:04

apuka
to dela prwsne me, zkus 2x restart a zmizi

tomas
ja si furt eikam ze moralne zastaralej komp bych mela gymenit, ale staci mi jeho vykon a je mi lito ze by to uz stejne nikdo nikdy nepouzil a je mi to lito z ekologickyhi hlediska
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát črc 29, 2022 11:09

Mawenzi píše:zkus 2x restart a zmizi
Ano, zmizi. Do doby, kym se znovu neobjevi, tj. nekdy hodinu, nekdy dve... ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát črc 29, 2022 20:36

apuka píše:Uz me fakt nebavi po nejake dobe psani si zjistit, ze mam prehozene Y a Z v textu, tj. mohu si to napsat znovu.

Kdybys pri psani koukal na obrazovku, jak mas, tak si toho vsimnes hned :P

Mne to teda nikdy neudelalo, coz asi bude tim, ze mam nainstalovanou jen anglickou klavesnici :-..
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon srp 1, 2022 9:13

pavproch píše:musím prohledat fotky (což je poblém, bo je mám na CD a nemám doma čtečku CD).

Tak. Fprci čtečku mám, ale.... nefunguje.... neměl sem ji už několik let fprackách (CD a DVD jako nosiče dat už skoro nepoužíváme...) Páč ale doma mám kopec CD s fotkama, budu muset nějakou (externí) CD/DVD čtečku pořídit. Dell.

EDIT: Koupeno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon srp 1, 2022 22:27

Z důvodu detekce aplikačního útoku, který pochází z Vašeho zařízení, byl odmítnut přístup na webovou službu a zdrojová IP adresa byla přesunuta do karantény na nezbytně nutnou dobu. IT Security MAFRA, a.s.

A to jsem jen zmacknul F5... :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod ntz » pon srp 1, 2022 22:36

haha .. nevim cos' delal ty, ja jen zaskrtl ve clanku co je ted top ze maj ukacka dostat F16 aby nakopali rusakum rite a klikl na cudlik "odeslat hlas do ankety" a tohle se stalo ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2035
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon srp 1, 2022 22:41

:D se jim nejak zblazila detekce a vsichni na ne utocime ;-) Mne se blbe nacetla stranka, a tak jsem zmacknul F5.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte srp 2, 2022 2:45

iBures je kaput, dobre mu tak.

Novy Outlook je fakt neuveritelny. Contacting server for information nekolikrat behem psani (!) mailu. Po kazdem odstavci. Jak muze sakra doprdele spachat nekdo neco takoveho?! :axe: To ti kkti vubec netestujou v podminkach s delsi odezvou site? Chapu, ze ten jejich blby cloud neodpovida vzdycky okamzite, ale aby to prekazelo psani mailu?! Nakonec budu na stara kolena psat maily v editoru a na konci je kopirovat do mailu... protoze tohle je neuveritelne disturbing. Napsal jsem za zivot nejspis stovky tisic mailu a tohle jsem nikdy delat nemusel. Tomu teda rikam pokrok :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř srp 3, 2022 13:14

pavproch píše:
pavproch píše:musím prohledat fotky (což je poblém, bo je mám na CD a nemám doma čtečku CD).

Tak. Fprci čtečku mám, ale.... nefunguje.... neměl sem ji už několik let fprackách (CD a DVD jako nosiče dat už skoro nepoužíváme...) Páč ale doma mám kopec CD s fotkama, budu muset nějakou (externí) CD/DVD čtečku pořídit. Dell.
EDIT: Koupeno.

CD/DVD čtečku mám fprackách, teda doma, esli/až budu mít chuť, tak prošmejdím ten kopec CD (samozřejmě nejsou popsané, co na kterém je) a pokusím se najít tu (slíbenou) fotku ledovce v Le2
Alpes.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » stř srp 3, 2022 15:09

Na tvým místě bych ty CDsa rovnou kopčil na nějaký backup disk, dokud ti je mechanika čte
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 3, 2022 15:16

tento plan mam uz asi 5 let se zalohama fotek z let cca 2003 - 2008... no.... mozna sem zvladla 2 cd a na ty zbyly neni cas... a uprimne asi kdyz neni cas, tak jen skoro jedno, co tam je...

nejvyssi cas udelat fotoknihy zase... to je tajova moje offline zaloha z vyletu vybrat 10-20 fotek...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř srp 3, 2022 15:30

Už ty codla brousím, prozatím nic.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát srp 5, 2022 10:45

Děkuju OriginalniTonery.cz za dobře strukturované potvrzení objednávky (do mailu) - mají tam totiž "kouzelné" tlačítko "opakovat objednávku", takže byl jen 1x klik a odeslat = ani ne za 24 hodin mám už zase tonery do stiskárny u sebe. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát srp 5, 2022 13:01

Ty woe, blízké setkání třetího druhu..... jako každý pátek sem chtěl udělat zálohu serveru na SSD, mám tam celkem 4 úlohy (4 adresáře), tři proběhly ok, čtvrtá ani omylem - chyba přístupu. Usilovným hledáním sem zistil, že v té úloze normálně zmizelo jedno písmenko v synchronizační cestě. Přitom já ten Sync program od minulého pátku neměl vůbec puštěný (a minulý pátek tam to písmenko ešče bylo). Fíha, to sou mi teda vjecy mezi židlí, noťasem a deBillem Gatesem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát srp 5, 2022 15:30

Ty jo, Chrome semi od vypnutí pc fprci a jeho zapnutí tady doma aktualizoval a fčíl ukazuje, co nikdy předtím neukazoval - a mně seto i líbí, dobrá inovace.
chrom.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát srp 5, 2022 16:47

pavproch píše:Fíha, to sou mi teda vjecy mezi židlí, noťasem a deBillem Gatesem.

Vim, ze dinosauri maji dlouhe vedeni, ale Bill uz nema s Windows nic spolecneho hodne dlouho. Ten uz se davno preorientoval na depopulaci a ovladnuti lidstva pomoci ockovani a nanocipu ve vakcinach :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned srp 14, 2022 18:13

Zacina mne stvat Firefox. Kouse se, tocici se kolecko, jedno jadro CPU vytizene temer naplno a uz se z toho nedostane. Takze zabit a restartovat. Uz to dela aspon jednou denne, typicky kdyz pouziju right click menu, ale i jindy. Zacal to delat tak pred mesicem, mozna dvema, asi po nejakem updatu. Chjo, kdyz mne je Chrome nesympaticky a prechazet se mi nechce...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec