Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod gerlach » čtv čer 9, 2022 19:53

Ahoj,mám powerbanku Nitecore NB20000 a potřeboval bych poradit jakou nabiječku k ní pořídit,tak abych ji co nejrychleji nabil. Zároveň bych rád takovou, která by měla 2x vstup a mohl bych i maximálně rychle nabít Iphone 7 (ten zvládá asi jen 12W).Aktuálně mám originální kabel k powerbance (usb c - usb a) a samozřejmě standardni k iphone (lightning -usb a). Pokud by tedy existovala varianta,kdy bych koupil pouze rychlonabiječku a vyuzil stavajici kabely (jestli tedy nejsou třeba ještě speciální k rychlonabijení :’D),příroda i já budu nadšený - ale hádám, že existuje důvod proč většina rychlonabíječek,které jsem hledal, má jen vstupy usb-c :) . . důležitým požadavkem jsou pak už co nejmenší váha a rozměry. Dost v tom celém plavu, ale snad se tu najde někdo zkušený a pomůže mi . . . Předem moc děkuji!
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2022 20:14

gerlach píše:hádám, že existuje důvod proč většina rychlonabíječek,které jsem hledal, má jen vstupy usb-c

Existuje. Vstupni proud. USB-C je delane na vetsi proudy, nez puvodni USB a pro rychlonabijeni vetsi proudy potrebujes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod zonn » čtv čer 9, 2022 20:45

apuka píše:To sice ano, ale i na 112 musi operator znat zdravotnicke postupy a dokazat vest volajiciho, jak a co muze udelat az so prevzeti linky zdravotniky. Samozrejme, nemusi to vedet tak dokonale, ale kdyz nekomu jde o zivot kazdou vterinu, nemuze rict, ze pockejte, kym Vas prepojim - ta 155 muze byt taky plne obsazena. Netusim, jestli i v tom pripade maji moznost presmerovat do jine centraly, do jineho okresu (nebo kraje???). Automaticke presmerovani 155 (i 158 a 150) na volnou jinou centralu neni samozrejmosti jako u 112.
Nevim, jakym zpusobem a jak dlouho jsou schopni na lince 112 poskytovat telefonickou prvni pomoc. Vim, ze v takovych pripadech prepojuji hovory na 155. A predpokladam, ze pro ten pripad maji pristup neblokovany jinymi volajicimi. A presmerovat hovor do jineho kraje nedava smysl, tam nemaji prehled o dostupnosti posadek v jinem kraji a stejne by prepojovali.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod oodoow » čtv čer 9, 2022 21:04

@gerlach: Taky mám nitecore powerbanku NB1000. Mám k tomu tuhle nabíječku. Není moc skladná, ale nabije mi i notebook. Určitě seženeš lehčí a skladnější, pokud ti stačí méně watů. Koukej po GaN nabíječkkách.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod gerlach » čtv čer 9, 2022 23:37

@mike: diky za vysvětlení :)
@oodoow: tu radu s tím GaN jsem přesně potřeboval, nakoupeno, díky! :)
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát čer 10, 2022 10:26

zonn píše:Nevim, jakym zpusobem a jak dlouho jsou schopni na lince 112 poskytovat telefonickou prvni pomoc. Vim, ze v takovych pripadech prepojuji hovory na 155. A predpokladam, ze pro ten pripad maji pristup neblokovany jinymi volajicimi. A presmerovat hovor do jineho kraje nedava smysl, tam nemaji prehled o dostupnosti posadek v jinem kraji a stejne by prepojovali.
Ja mluvim o pripade, ze je nutne nekoho doslova vest krok po kroku, co delat. Tam ma smysl prepojeni i na jiny kraj.
Problem ale muze byt opravdu kdyz je 155 pretizena, vsichi aktualni operatori obsazeni - v tom pripade neni na koho prepojit, proste nemuzes nejakeho volajiciho "jen tak" odpojit.

Jinak krajske ridici stredisko Zachranni sluzby byva ve vetsine pripadu (pokud ne ve vsem) na stejnem miste jako stredisko pro Hasicsky zachranny zbor pro 112, v jednom objektu spolu s operacnim strediskem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod zonn » pát čer 10, 2022 12:35

Puvodni dotaz byl a kvalifikacnich pozadavcich operatora. Nebudu se poustet do diskuze, kam az se budou prepojovat volajici, kdyz bude nevim kolik dispecinku plne obsazenych.
A krajska operacni strediska ZZS nejsou ve vetsine pripadu spolecne s HZS ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát čer 10, 2022 13:43

Aha, jo, to se omlouvam, Nemyslel jsem, ze za ta dlouha leta, co se (uz nekolik let) po otevreni Integrovaneho centra (a centra tisnovych volani) v OV (to funguje od r. 2011, myslim), kdy se hodne nahlas (prakticky vsichni) hejtmani svorne hlasili, ze zacnou budovat podobne stredisko u nich v kraji, ze se neudelalo skoro vubec nic, snad jen, ze uz zachranari i Policie maji krajska strediska vsude.

Ano, operator na 155 musi mit stredni zdravotni vzdelani (tj. Bc nebo DiS zdravotnicke) a specializaci "Vseobecna sestra". Jenze puvodni dotaz neuvadel 155, ale "tisnovou linku", a zakladni tisnova linka u nas je oficialne 112.

Na operacnim stredisku je omezeny pocet lidi, na ktere by se volani mohlo prepojit a ja jsem psal o tom, kdyz jsou VSICHNI operatori obsazeni. Bohuzel, vim o pripadech, kdy se na 155 nedalo nekolik minut dovolat, byla obsazena. Par let zpatky posledni krat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2022 20:55

Po delsi dobe jsem se kouknul do junk folderu a mam tam hromadu mailu se subjectem Máš neuhrazenou platbu. Dlužnou částku je třeba uhradit. Jeden jsem ze zvedavosti otevrel a je tam dlouhy popis toho, jak mi do pocitace nasadil trojana, diky kteremu ma ke vsem pristup a muze vsechno ovladat. Vcetne kamery, kterou nemam a na kterou si natocil hromadu mych videi pri prohlizeni erotickych stranek. Pry je smaze, kdyz mu zaplatim ekvivalent 39 kKc v bitcoinech, jinak je zverejni na mych socialnich sitich, ktere taky nemam. Takze asi mysli OF a mate se na co tesit :twisted:

A tak si rikam, kdyz ma teda plnou kontrolu nade vsim, proc si sakra ty penize nestahne sam a otravuje mne s tim? :-k :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod gerlach » ned čer 12, 2022 17:21

@oodoow: koupil jsem nakonec tedy tuto GaN nabijecku USAMS (zde) a k tomu kabel (zde) a po hodinach nabijeni stale blika jedna tecka :(. Zkousel jsem samozrejme oba nabijeci usb-c porty a bez zmeny. Jeste jsem vyzkousel pro jistotu tuto nabijecku (zde) a rovnez beze zmeny. Nevidis nahodou jeste nekde jiny mozny problem? Nekoupil jsem nejaky blby typ? Aby to nebylo tak jednoduche, tak i kdyz blikala po hodinach nabijeni pouze jedna tecka, tak jsem byl schopen nabit bez problemu Iphone prakticky z nuly na 100. Ale samozrejme bez spravne indikace si nemohu byt jisty, jak moc je powerbanka nabita. Uz jsem z toho mirne zoufaly, v utery vecer letim na delsi trek a resim takovehle problemy. Na NALEHKO fb skupine mi radili jeste jine typy, ale timhle zpusobem brzy vykoupim alzu a mohu byt tam kde jsem - proto se jeste chci finalne zeptat, zda nahodou nevidis problem v obou nabijeckach ci kabelu jeste . . .
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned čer 12, 2022 17:38

Taky by jeste mohl byt problem v indikaci na powebance. To co potrebujes je diagnostika a ne hokusy pokusy a hadani z logru. Pripadne si poradne precist speficikace od vseho a zjistit, jestli jsou ty veci navzajem kompatibilni. Pro rychlonabijeni totiz existuje hromada standardu/nestandardu a po pripojeni probiha handshake, kdy se mezi sebou nabijecka a nabijeny pristroj dohaduji, co podporuji a nepodporuji a nakonec skonci na nejakem nejmensim spolecnem jmenovateli, aby se neco neposkodilo. Coz muze byt USB standard, ktery je pomerne slaby a nabijeni trva dlouho.

K diagnostice se da pouzit neco jako tohle, tam vidis, kolik realne tece a kolik uz proteklo. S timhle konkretnim nemam zadne zkusenosti, jen mi vypadnul z Googlu. Mam doma nekolik starsich a jednodussich (a levnejsich), ale ty maji jen USB-A, takze na USB-C by sice fungovaly, ale mohly by ho omezit samy. Nebo nemusely, s nabijeckou k telefonu i k (9 let staremu) iShitu mi funguji a nijak rychlonabijeni neomezuji.

Pripada ti, ze je v tom bordel? Tak to ti pripada spravne. Jedine, na co se muzes opravdu spolehnout, je nabijecka a pristroj od stejneho vyrobce, ktere pasuji k sobe. Tedy treba mobil a nabijecka dodana k nemu. Plus spravny kabel, tedy idealne ten dodany s nima.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » ned čer 12, 2022 18:27

mike píše:Plus spravny kabel, tedy idealne ten dodany s nima.
Jo, v kabeli je casto zakopany pes :twisted:...

Potom jeste je spousta ruznych rychlonabijecich standardu (navic nekteri vyrobci si je implementuji ponekud "po svem"), jak psal mike, ty dve veci se musi domluvit a navic to musi spolu udrzet po celou dobu - nakonec muzes skoncit bud na standardnim puvodnim USB nebo taky na neustalem vypadavani a novych handshaku, atd.
Pokud neco nabijes plne i kdyz powerbanka ukazuje blikanim, ze spotreboval viditelne mene stavy, tak taky muze byt problem v nejake komunikaci, prip. neudrzeni nabijecich parametru a napr. mobil to muze blbe interpretovat (i kdyz je to iPhone). Takze nakonec Ti tech 100% muze pomerne rychle skokove klesat.

Typicky ja mam (starsi) tablet jeste s micro-USB - spravne se (vetsinou, ale taky ne vzdy) nabije pouze z jedne z nasich nabijecek a s jedinym z kabelu. Jinak jakakoliv jina kombinace vede k nepredvidatelnym vysledkum - od vubec nenabijeni (i kdyz se indikuje na oubou stranach) pres nabijeni a jeho ukonceni nekde pri 50-70%-ech nebo ukazanych 100%, ktere "vystavim" asi jako jindy 20-30% (s 20000 Powerbankou obcas s totalnim vybrakovanim stavy z plne nabite PWB, i kdyz nornalne z 3% na 100% koncivalo s trema ledkama z peti) az po zridkave normalni nabiti.
S mobilem s USB-C je obcas stejny problem.
Sranda je, ze uz mame vysledovane, ktore zarizeni je treba nabijet ze ktere nabijecky a kterym kabelem...a nedej boze, ze se to zmeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř čer 15, 2022 15:38

Neska sem od rána "zápasil" (čti PC lama) s certifikátama pro digitální podpis.... i když mám na kartě jen aktuálně platné certifikáty (všechny předešlé = každý rok nový, sem z karty smazal) tak mi PDF signer zatvrzele nabízel asi 15 certifikátů (bez možnosti rozpoznat, který je ten správný/platný)... během dne sem s tím nijak nepohnul, ale... polemlesemloukou4 je lékem (téměř) na všechno... během cesty zprce dom a při pohledu na jézeďáky, jak balíkujou seno (btw, kulatý balík umí z kopca pěkně daleko utíkat) ňa to napadlo = vyhledat všechny certifikáty registrované (za ty roky, co to používám) ve Win a tam je promazat (= nechat jen aktuálně platné). A je to... PDF signer už nabízí jen ten jeden správný (a banka mi taky funguje). Ha! Jedno malé vítězství PC lamy nad systémem..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob čer 18, 2022 4:15

Jeden z nejzajimavejsich clanku, co jsem v posledni dobe cetl: „Někdo, ne něco.“ Vývojář věří, že se naplnil sci-fi scénář

Na jednu stranu mi to pripomnelo Hostujici profesory od Davida Lodgeho (aspon myslim, ze tam si jeden povidal s ELIZOU). Na druhou mne trochu desi dusledky. Ne toho, ze by chatboti opravdu ziskali osobnost, ale ze tomu lidi uveri jako se IMO stalo tomu vyvojari z clanku. Protoze pak to muze mit nepekne dusledky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv čer 30, 2022 13:08

Nesnasim stranky podpory SAP... Furt meni podminky, furt meni stranky, co fungovalo, se neustale zmeni a prestava fungovat stejne...

Vcera jsem se potreboval prihlasit. Vypsalo, ze jsem heslo nemenil vice nez 6 mesicu (coz je pravda, byl jsem tam naposledy pred dvema lety - prave kvuli vyse uvedenemu -, ale to heslo tam fungovalo beze zmeny asi 4 roky), tak ze jej chci zmenit. Vypsalo podminky - 3 veci z mala/velka pismena/cislice a specialni znak, delka 8-255 znaku. Tak jsem to zkusil vymyslet rucne - heslo mate ve sve historii (ehm, nikdy jsem jej nemenil krome zmeny inicialniho), zkusil dalsi dva se stejnym vysledkem. Nakonec jsem si nechal vygenerovat generatorem nahodne - vysledek stejny. Dnes jsem si zvolil moznost "zapomenute heslo" a obnovy. Napsalo to, ze mohu zmenit heslo jen jednou za 24 hodin. Zaroven ale prisel mail, ze mam 5 neuspesnych pokusu o prihlaseni (??? hlasil jsem se jednou vcera a jednou dnes) a ze mam na hodinu zablokovane heslo nebo mohu resetnout heslo kliknutim na odkaz. Kupodivu, stejne heslo jako vcera mi na prvni pokus presel. Ztrata pul hodiny dokopy s takovou hovadinou... ](*,) ](*,) ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 1, 2022 9:48

Koupil jsem k PC repráky, se kterými jsem dost spokojen, tak jsem si řekl, že je propojím i s televizí.
Na televizi mám takové konektory:
20220701_103811.jpg


Na reproduktorech tyto (stejné):
20220701_103728.jpg
20220701_103728.jpg (89.44 KiB) Zobrazeno 2053 krát


Můžu použít k propojení tento kabel?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát črc 1, 2022 10:04

Jasne, proc bys nemohl? Pravdepodobne dokonce bude prenos i fungovat :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 1, 2022 10:23

Já už se raději ptám a když už to řeším, tak se i přiznám. Jsem si myslel, že tam bude stejné připojení jako u PC, tak jsem rovnou objednal i tento kabel aniž bych to kontroloval. No a samozřejmě tento kabel můžu zapojit leda tak do sluchátkového výstupu TV. Tak se i rovnou doptám, je v tom audio výstupu kvalitativní rozdíl? Poznám to? Protože ne že by mi to vadilo, že je to zapojeno do díry pro sluchátka.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 1, 2022 10:37

Ještě, když už jsem v tomto vlákně, se chci zeptat. Od doby, co jsem resetoval router a sám si jej pak nastavoval, tak mám problém s připojením internetu na PC. Po zapnutí PC mi router i PC ukazuje, že je připojen k internetu, ale trvá třeba pět deset minut, než můžu prohlížet internet. Nenačítají se mi stránky a hlásí mi to, že připojení není dostupné a mám zkontrolovat nastavení sítě. To samé se děje i při přechodu PC z režimu spánku. Občas se i stává, že prohlížím stránky v jednom okně, pak chci otevřít v dalším okně jiné, ale ty mi opět hlásí, že není dostupné připojení a trvá chvíli, než se načtou, ačkoli v tom původním okně mi prohlížení normálně funguje.
Byl jsem včera s tím routerem osobně za mým poskytovatelem internetu, kde jej resetovali a znovu nastavili. Nicméně mi to dělá stále. Jen ta doba čekání na připojení se zkrátila mi připadá. Připojení přes mobil na wifi je bez problémů, tam mi to nedělá. Napadá vás, kde může být problém? Není to třeba něco v PC, když mobil přes wifi funguje v pohodě? PC mám zapojené přes kabel z routeru. Nicméně před tím resetem mi to nedělalo ani u PC.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát črc 1, 2022 13:56

Dromedaro píše:No a samozřejmě tento kabel můžu zapojit leda tak do sluchátkového výstupu TV. Tak se i rovnou doptám, je v tom audio výstupu kvalitativní rozdíl?
V tomto pripade bys mohl koupit i jenom redukci - prevod z toho "sluchatkoveho" jacku na dva zvukove linkove.

Jestli uslysis rozdil zavisi na dvou vecech - na kvalite zesilovace v TV a na "fajnsmekrovosti" Tvych usi :-). (Vlastne jeste taky na kvalite repraku, resp. jejich zesilovace.) Jen si dej bacha, ze v tomto pripade si musis najit nejlepsi zpusob spoluprace tech dvou zesilovacu, tj. na kterem jakou hlasitost nastavit - nejspise hlavne experimentovat v TV.
Spravne by se pres ty dva kabely mel prenaset linkovy (nezesilovany) signal a zesilovat by to mel zesilovac v repracich. Teda pokud nemas "ciste" repraky, ktere nemaji zadny zesilovac. Ale ty se pouzivaji ke kvalitnim HiFi soupravam, u PC repraku to nepredpokladam.

Ale mozna prijde nekdo, kdo se s tim zabyva vice a rekne neco jineho. Ja jsem byl zvykly na sveho brachu (byvaly zvukar v TV), ktery byl blazen do Hifi a pisu, co jsem pred lety odkoukal od nej. Ale pravda, on pouzival hlavne ty "ciste" repraky (samozrejme, vlastni vyroby, bo byly vyrazne kvalitnejsi, nez co se dalo koupit - alespon za cenu, co by si mohl dovolit).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát črc 1, 2022 13:59

Jo, s Wifi spojenim ja mam taky casty stejny problem. Jenze nejenom na svem Wifi, nejenom na pracovnim PC (ale tam je to nejhorsi, protoze se nedostanu do firmeni VPN, hodne neprijemne hlavne, kdyz se to nechce umoudrit ani za nekolik hodin). Taky nejenom na Win, obcas - ale to spise kratkou dobu - se to stava i na tabletu nebo mobilu s Androidem. Reset, restart cehokoliv vetsinou nepomaha.

Co pomaha je pripojit se do routeru kabelem - to funguje prakticky bez vyjimky okamzite.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát črc 1, 2022 14:43

Sem myslel, že se osypu, ale už (konečně) fertig.... aktualizace Win7Profi - nějakých 50 MB (2 aktualizace, jen systém) = in(g)stalovalo se to skoro dvě hodiny, užuž sem to chtěl násilně ukončit (abych mohl jít dom)... pudu. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 1, 2022 18:47

Apuka: Ony to nejsou klasické repráky k PC.
Jsou to Edifier a jsem s nimi spokojený. A koukám,
že je hodně podražily. :shock: Já je před měsícem bral za 2800Kč, přičemž jsem měl 300Kč slevu, že to bylo rozbalené zboží. Mají krásný prostorový zvuk a basy. Alespoň mě to stačí. Já nakonec objednal ten správný kabel a tento vrátím, v Alze to není problém.Mám ji po cestě a dopravu mám ještě pořád zdarma v rámci té zkušební doby premium.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Krysha » pát črc 1, 2022 20:13

Dromedaro píše:Koupil jsem k PC repráky, se kterými jsem dost spokojen, tak jsem si řekl, že je propojím i s televizí.
Na televizi mám takové konektory:

mám pocit, že na TV jsou to konektory pro vstup (jak podle symbolu tak podle označení AV2)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 1, 2022 21:07

To znamená co? Jako, že kdybych chtěl na televizi třeba přehrávat zvuk z HiFi? Jiné konektory už tam kompatibilní nejsou mimo toho na sluchátka. A v tom, když to mám zapojené, tak musím ztišit úplně zvuk na TV jinak to hraje zároveň z repráků a TV.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Krysha » ned črc 3, 2022 13:44

Ty jsi vyfotil jen audio konektory ale podle mě je vedle nich ještě žlutý na video a celé to slouží k připojení např DVD přehrávače (tedy obraz+zvuk).
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 3, 2022 14:23

Vypadá to tam takto:
20220703_151941.jpg


Je fakt, že je to celé orámováno a je u toho napsáno component/video. Pak je tam to připojení na sluchátka v pravo nahoře. Znamená to, že jak jsem to měl zapojené, tak to tak má být? Ještě jsem ten nový kabel nevyzvedl a starý nevrátil. Aby to teda s tím novým kabelem jelo a zase to neměnil zpět, jak blbec.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 3, 2022 16:39

to oznaceny sluchatkama je vystup (posila to zvuk z televize do dalsiho zarizeni, napr sluchatek nebo reproduktoru, zalezi pak co mas v repro za konec)
to s cinchema je prave pro vstup (umi to prijimat zvuk napr. z videoprehravace jak psal Krysha nebo kdyz mas treba antenu do korderu a z nej pak vyvedenej obraz/zvuk do TV)

teda pokud tvuj zdroj zvuku je televize a chces to dat do repraku, tak na jednom konci musis mit 3.5jack samce (aby sel strcit do tv) a na druhym konci mas ty cinche jak na fotce?

Obrázek
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned črc 3, 2022 18:48

@Dromedaro: Když vše ostatní selže, přečtěte si návod. :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 3, 2022 21:26

Mawenzi: Díky moc. Ano, ten kabel, který je na fotce, ten teď mám. Na TV mám jack a v repráku ty cinche. Takže s tím kabelem, který teď mám, jsem to měl zapojené dobře. Mě zmátlo, že když jsem to zapojil do TV, tak to zároveň hrálo z televize a repráků a že jsem tam uviděl i ty konektory s audio, které jsem tu fotil. A v TV Menu jsem už nenašel nějakou možnost, že by se tam ještě něco nastavovalo, tak jsem to vyřešil, že jsem ten zvuk v TV vypnul, aby to šlo jen z repráků. Asi to tak má být no. Tak dobře, že jsem počkal, co mi tu odpovíte a ten kabel ještě nevyzvednul. Tak tu objednávku zruším a nechám si tenhle.

Mike: Já od té televize nemám návod, jsem ji před několika lety dostal od někoho, kdo by ji jinak vyhodil, tak jsem si ji vzal. No a nejsou na ní ani samolepky, kde bývá uvedené, co je to za model, abych to hledal na internetu. Jinak ta hláška docela sedí :lol:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec