Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon dub 19, 2021 14:01

Tak ingenuity už lítal aji s videjem. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 19, 2021 15:36

=D> v mladi jsem byval leteckym modelarem, ale ze by si nekdo mohl poustet vrtulnicek na Marsu mne nenapadlo ani ve snu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 19, 2021 15:52

Nase SVJ se rozhodla vyhlasit (povinnou) domovni schuzi a kvuli covidu koncem kvetna venku. Napadlo mne, ze bych jim navrhnul udelat schuzi virtualni, jelikoz mame v baraku UPC a pocitac ma uz snad kazdy. Pak jsem se ale zamyslel, jak by to asi vypadalo a okamzite jsem tu myslenku zavrhnul :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pon dub 19, 2021 19:10

Pochybuji, že vaše stanovy počítají s možností virtuální schůze vlastníků, o hlasování nemluvě. Takže schůze venku je asi momentálně nejschůdnější řešení.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 19, 2021 20:42

To asi ne, ale mozna ji ani nevylucuji. Mne ale slo spis o technickou a pak i lidskou stranku veci :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte dub 20, 2021 22:11

Mám si představit pod cookies Azure insights – telemetrie uživatele (platnost 1 rok) něco nepěkného nebo je to OK?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 20, 2021 22:45

Je to neco nepekneho a je to OK ;-) https://docs.microsoft.com/en-us/azure/ ... s-overview

Mas nejaky duvod to resit nebo sis toho jen vsimla? V tom pripade to nech byt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte dub 20, 2021 23:27

Šalamounská to odpověď :D

Jen všimla. Na stránkách scitani.cz
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte dub 20, 2021 23:39

Tak to bud neres nebo si precti dokumentaci vyse, co se tam vsechno zaznamenava. Jen jsem to prolit a prijde mi, ze vyvojari proste chteji vedet, co a kde se jim deje, aby to pripadne mohli resit a/nebo vylepsit. Na tom neni nic spatneho, kdyz clovek neni konspiracni teoretik. A ten by prece scitani nevyplnoval ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » úte dub 20, 2021 23:49

Mě na tom zarazila hlavně ta roční platnost.
Mám slovo telemetrie prostě zakořeněno z jiného oboru a to by se mi v tomto případě tak úplně nelíbilo :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř dub 21, 2021 0:23

Zrejme default, ktery nekdo nezmenil. Co konkretne by se si nelibilo?

Reknu ti to jinak. Kdyby chteli delat neco, co by se ti fakt nebilo, tak o tom nebudes vedet. A ne ze to bude takhle napadne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod sobb » stř dub 21, 2021 9:28

Mít rok na zádech batůžek s vysílačkou by se mi nelíbilo :wink:

Řekla bych, že spousta lidí cookies zas tak moc nesleduje. Já taky ne, tohle byla nějaká náhoda, že jsme cosi jiného řešili a všimla jsem si tohoto. A netušila, co si pod takovouto telemetrií mám představit, tak se ptám.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř dub 21, 2021 15:06

Tenhle batuzek nic nevazi a vysilacka neni zapnuta ;-) Spis nez batuzek je to nepatrny kousek prachu. Proste je to kousek dat, ve kterem je zaznamenany predchozi stav nebo tak neco a kdyz na tu stranku vlezes znovu, tak se nacte a neco se s nim mozna udela.

Mne naopak prijde, ze lidi resi cookie az moc, pritom obvykle o nic nejde. A daji se kdykoliv smazat. Coz muzes udelat i tady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř dub 21, 2021 18:09

Neska sem (neplánovaně) odpozoroval zajímavou věc na svém mobilu (jeho displeji - NEdotykovém, heč!) Nikita8110 ed.2018:

V základním modu ukazují čas uprostředka displeje velké digi hodiny (zrovna bylo 13:08) a taktéž digi čas se zírpveň ukazuje malým písmem v pravém horním rohu. Na těch malých čísličkách probliklo 13:09, ale na těch velkých uprostředka displeje ještě asi 15 sekund svítilo 13:08, až potom bliklo 13:09. Následná změna 13:09 na 13:10 proběhla na obou hodinách současně a od té toby sem nato ještě párkrát čuměl a už to naskakuje na obou hodinách stejně.

Kura, proč se to jednou zpozdilo?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř dub 21, 2021 18:32

OMG... proste v tu chvili mel na praci neco jineho, nez updatovat displej. Mizerny hw i sw, co chces? ;-)

Napis na support, co ti na to reknou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř dub 21, 2021 21:34

Uz zacinam byt taky jak pipisaurus... Potreboval jsem kolegovi dat 7 GB soubor, coz uz je na me lince pomerne znatelne. Zazipoval jsem ho tedy na necele 3 GB a 3/4 hodiny uploadoval. Kolega si ho stahnul a nejak mu to nefungovalo. Po mensim badani jsem zjistil, ze zazipovany soubor je rozbity. Protoze jsem to zazipoval zipem z roku 1998 :D Tehdy se myslim soubory vetsi nez 4 GB ani nedaly pouzit a na tehle hranici to zrejme selhalo. Protoze pretecou 32-bitove promenne. Kdyby ten kram aspon spadnul, ale ne, se tvaril, ze je vsechno OK...

Njn, nenapadlo mne to, doted jsem s tim zipem nemel jediny problem :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv dub 22, 2021 7:01

mike píše:Protoze jsem to zazipoval zipem z roku 1998
A to jeste Ty pises PP cca, ze je zabednena konzerva :wink: :lol:

Tady Te ale plne chapu - vzdyt jedno z hlavnich hesel v IT je: "nesahej na neco, co funguje". Ja taky pouzivam napr. clipboard manager, ktereho vyvoj ukoncili v r. 2005, ale stale funguje i ve Win10 presne tak, jak si predstavuji. Teda kym se nezkusi pouzit v Excelu :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Krysha » čtv dub 22, 2021 7:48

ještě, že jsi nepoužil ARJ - to mělo mám pocit limit jen 1GB :lol:
a přešel jsi na 7-Zip nebo jsi zůstal věrný té pravěké verzi a budeš si pamatovat, že větší soubory nezvládne? ;)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv dub 22, 2021 18:23

ARJ jsem nikdy nepouzival a navic by to kolega tezko rozbaloval :) Zkusim najit nejakou novejsi free verzi Zipu.

Aby bylo jasno, jde o command line tool, ktery mam proste v utilitach. Zadny GUI nesmysl. 7-zip nekde mam, ale pouzivam jen na obskurni formaty, ktere se jinak nedaji rozbalit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Krysha » čtv dub 22, 2021 18:59

ARJ byl vtip, jen mi to připomnělo doby ZIPu
nicméně 7zip je samozřejmě (i) command line aplikace, nikdo tě nenutí používat GUI:
Kód: Vybrat vše
sage: 7z <command> [<switches>...] <archive_name> [<file_names>...] [@listfile]

<Commands>
  a : Add files to archive
  b : Benchmark
  d : Delete files from archive
  e : Extract files from archive (without using directory names)
  h : Calculate hash values for files
  i : Show information about supported formats
  l : List contents of archive
  rn : Rename files in archive
  t : Test integrity of archive
  u : Update files to archive
  x : eXtract files with full paths


a je kompatibilní se ZIP:
Kód: Vybrat vše
7-Zip creates ZIP compatible archives. 7-Zip supports the following ZIP compression methods:

0 - Store
1 - Shrink (decompression only)
6 - Implode (decompression only)
8 - Deflate
9 - Deflate64
12 - BZip2
14 - LZMA
95 - xz (decompression only)
98 - PPMd
99 - WinZip AES
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv dub 22, 2021 19:05

Vim, ale to GUI je mi tak nesympaticke, ze je mi nesympaticky cely :twisted: Navic ho nemam na firemnim pocitaci, protoze licence. Tu mam nejakou ze stare firmy u sebe.

Nejaky volny se jiste najde, vcera to vyresil gzip ve WSL, stejne byl ten sileny soubor, co jsem posilal, puvodne z Linuxu. Vlastne by se ten gzip dal pouzit obecne, jelikoz WSL tooly se da volat primo z Windows jako nativni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát dub 23, 2021 3:19

No dobre, tak jsem do sveho file manazeru zaintegorval command line 7zip. Pokusna komprese toho 7 GB souboru sice trvala veky, ale povedla se a dekomprese uz byla o rad rychlejsi a vysledek kupodivu binarne stejny. Tak snad mam na dalsich 20 let vystarano :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob dub 24, 2021 14:03

pavproch píše:Jo, čímdáltím častěji narážím na nefunkčnost některých webů v IE, speciálně (skoro všechny) nákupy už rači dělám v Chromu, páč IE se zadrhával na platbách kartou a potvrzovacích SMS. Počítám, že není daleko doba, kdy mě okolostojičnosti donutí už používat výhradně chrom, koneckonců i proto sem si už do něj koupil blokátor reklam.


Tak. Není všechno Chrom, co se třpytí....+ ol´good IE.... :supz:

Sem neska chtěl udělat jeden nákup v zahraničí (Drážďany) a otevřel si ten sexšop v IE, našel zboží ("on stock"), paxem si zpoměl, že Chrom, taxem tam překopíroval tu webstránku a..... zarputile mi to vnucovalo "We do NOT deliver to your country", přičemž ale IE nic takového netvrdil (a CZ via DHL bez problema nabídnul), taxem holt ten nákup dodělal v IE včetně platby kartou a... asi ok, už mi přišel i potvrzující mail z toho sexšopu a SMS o provedené platbě kartou.

To sem teda zvědav, esli a kdy to DHL doveze.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob dub 24, 2021 19:16

Za to nemuze Chrome, ale ty, kdyz jsi mu zakazal pouzivat lokaci a nastavil sis jako domovskou zemi Afganistan :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » ned dub 25, 2021 16:53

Já v Chromu nic nenastavoval (protože to neumím - viz můj "stupido" dotaz k chromu a překladači v něm o kousek z5 tady).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned dub 25, 2021 18:54

On se obvykle zepta kdyz lezes na podobny web. Jestli muze pouzit info o tve poloze a jak te znam, tak jsi mu to nedovolil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » ned dub 25, 2021 20:05

Miku promin, ale toto neni chyba odmintnuti pouziti lokalizace, ale chybne udelany web.

Tim, ze lokalizaci nepovolis, nenastavis si zadny "Afganistan" - nenastavis si vubec nic. A kdyz si s tim web neumi rady, tak je spatne udelany. Protoze spravne by mel vybrat pode nastaveni adresy poslani a ne Tve lokace. Teda alespon eshop pro posilani.

(Coz me denno-denne sere, bo toto vyuziva spusta webu napr. na vyber jazyku, ve kterem se Ti zobrazi web. Coz je naprosto skvele, kdyz Te z hromady proxyn po celem svete jednou hodi system automaticky do Portugalska ,druhykrat do Nemecka, tretikrat do Polska, ctvrtykrat do Rumunska... A ten samy web Ti pise v tom jazyku - nejlepsi je, kdyz se tam neda (nejak rozumne najit, kde) nastavit jiny jazyk ](*,) ](*,) ](*,). Dela to i samotny Google pro vyhledavani, takze kdyz zadam text. co hledam, je fajn ze dostanu vysledky v uvedenych jazycich, dokonce jako prioritni pred nastavenymi jazykmi v nastavenich.)

Neco jineho je, kdyz nejaka stranka (klidne i eshop) ma z nejakeho duvodu zakazany pristup na sebe z nekterych krajin, napr. z toho Afganistanu. To se TI muze stat, ze se tam nedostanes, ale toto zase vetsinou neni nastavene na povoleni lokace ale z Tve IP.

A pridavam se na stranu PP, protoze taky mam nejake podobne zkusenosti, ze z Chromu to nejde, bo nejsem z vybranych krajin a z Firefoxu/IE/Edge jde, i kdyz je povoleni lokace nastavena pro danou stranku naprosto stejne. Navic uplne stejne je to z firemniho PC na firemni siti (primo, ne pres VPN) a na vlastnim PC doma na uplne jine siti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon dub 26, 2021 0:16

Prozradim ti tajemstvi. Vis, co zmanenaji ty smajliky na konci mych kratkych prispevku? Ze to neni mysleno nijak extra vazne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon dub 26, 2021 15:50

Myslis jako napriklad Tvuj posledni prispevek? :mrgreen:

Mne to teda sere (teda ta pra ce prohlizecu a stranek s lokaci), i kdyby sis to myslel uplne jako srandu. Pridava mi to denno-denne zbytecnou praci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř dub 28, 2021 7:31

pavproch píše: To sem teda zvědav, esli a kdy to DHL doveze.... :twisted:


Už. Rychloffka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec