Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon led 25, 2021 17:11

Hele kdyby to opravili a fungovalo to napořád, tak mi to je jedno. Nicméně sami píší, že nic neopravili, proto mi to tak vadí. Nevěřím, že se závada znovu neprojeví a znovu určitě v nejméně vhodnou dobu :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod mike » pon led 25, 2021 17:22

Klidne to muze byt stejny nebo podobny problem. Oprava by ale mela byt jednorazova tj. updatujes fw a od te doby je to OK. Vsak muzes zkusit udelat, co tam pisou. Podivat se na verzi driveru a fw a updatovat na posledni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod apuka » pon led 25, 2021 17:23

Miku, myslim, zes nepochopil jednu zakladni vec, a to toto:
mike píše:U reklamace nejde o dokazovani, ale o uvedeni do funkcniho stavu.
Ne, nemas pravdu. Pri reklamacnim rizeni(tj. ne reklamaci, aby to bylo jasnejsi) jde o dve veci:
1) zjisteni, jestli je reklamace opravnena
2a) Pokud ano, o uvedeni zarizeni do "puvodniho funkcniho stavu"
2b) pokud ne, tak o navraceni zarizeni ve stavu, v jakem jej dostali.

Ty pises pouze o bode 2a), ja o stavu 1). A pro uplnost, Pierre by mel byt ve stavu 2b).

V tom bode 1) neni proc preinstalovat system, kdyz neuznavas reklamaci, jakakoliv oprava nebo "oprava" Ti znehodnoti stav veci pri prebirani a ne pri koupi.

Uvedom si, ze pri neuznane reklamaci je kazdy svevolny zasah do reklamovane veci nevyzadana zmena vlastnosti, kterou muzes z hlediska uzivatele. Jemu tim znemoznis pouziti veci tak, jak to predal na reklamaci.
Navic co jsem psal - znemozni mu to uplatnit sve pravo reseni neuznane reklamace soudnim znalcem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon led 25, 2021 17:31

Zakladni vec jsi nepochopil ty. Pisu o bezne praxi, zatimco ty o teorii a jeste zalozene na tvych domenkach. Cimz nerikam, ze nemas nutne pravdu, ale proste to nehodlam resit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon led 25, 2021 17:41

Jinak jsem si naprosto jisty, ze na moznost uvedeni do tovarniho nastaveni a to, ze si mas udelat zalohu, jsi predem upozornen. Takze ti vrati laptop s cistym systemem, udelas si obnovu ze zalohy a port funguje. Jedine, v cem je rozpor je to uznani reklamace. Muzes se o to soudit, chci te videt :twisted: Pricemz naprosto nepochybuju, ze obcas k nejake nepriznane vymene kousku hardwaru dojde, ale prakticky by to melo vyznam jen kdyby stejna vec odesla trikrat za sebou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod apuka » pon led 25, 2021 17:52

Pierre111 píše:Našel jsem o tom článek, nicméně paní mi na to odepsala, že to je řada Thinkpad a ne Ideapad, kterou mám já. No závada je až podezřele podobná. :D
Vidis, ja mam Thinkpad L590, ten neni uvedeny jako "postizeny", ale ten problem tam je (mimochodem, zacalo to fakt cca po pul roce, shodou okolnosti, kdyz jsem privezl z prace domu velky monitor, den to fungovalo, potom jsem musel zajit pro HDMI kabel). A kupodivu, kdyz zadam typ na strankach Lenovo technicke podpory, tak cely popirs a doporucena instalace novych ovladacu a firmwaru je upne prvni vec, co na mne vyskoci- Opakuji, po zadani typu notasu, ktery "oficialne" nepatri mezi postizene :lol: . Akurat ja si ani nemohu stahnout ten jejich SW Vantage, bo je Microsoft Store u nas blokovany :-D.

Jako mne to (zatim) nevadi, protoze v praci stejne mame dokinu, ktera neumi Thunderbolt (na to jsme museli prijit my s kolegou, Lenovo o tom takticky mlci, kdyz prodava), takze stejne pouzivami HDMI kabely.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bundy

Příspěvekod apuka » úte led 26, 2021 13:37

Pierre111 píše:Téměř pořád je do toho portu připojený replikátor portů a přes něj do HDMI monitor, případně tam ještě připojím disk.
Jeste me napadava jedna vec, v souvislosti s dokinou, co jsem naznacoval u sebe.

Dela Ti toto i kdyz pripojis monitor primo do USB-C na notasu nebi jen z replikatoru portu? Protoze kdyz maji nekolik dokovacich stanic a nektere nepodporuji na USB-C Thuderbolt, tak predpokladam, ze situace bude velice podobna i s replikatormi portu, hlavne pokud bys pouzival original Lenovo.
Zkus se podivat do presnych specifikaci replikatoru, muze se stat, ze nemusi HDMI jit za urcitych okolnosti.

Pokud toto neni duvod, tak se zkus podivat i na forums.lenovo.com, jestli konkretne na Tvuj notebook nemaji tam uvedene podobne zkusenosti. Pokud ne, tak tam napis prispevek. Support Lenova to sleduje a obcas se objevi doporuceni primo od nich.
Pro Tebe by bylo dobre, kdyby se ukazalo, ze to neni jen Tvuj problem a jeste lepe, kdyby se ukazalo, ze je to znamy problem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Pierre111 » čtv led 28, 2021 9:12

Mike: podle toho návodu jsem postupoval a port jsem zprovoznil, ale jen na pár dní a poté byl znovu nefunkční. Pak už nic nepomohlo.

Apuka: port přestane fungovat zcela. Cokoliv do něj připojíš nevidí. Není to tedy problém replikátoru portů, ale portu USB-c v notbooku.

Dostal jsem další vyjádření od Lenova. Odvolávají se na servis a jeho vyjádření. Při první reklamaci se dle protokolu závada neprojevila a notebook byl bez jakéhokoliv zásahu poslán zpět. Volal mi ale technik z Lenova, že mu notebook fungoval a posílají ho zpět. Jen ho prý otevřeli o odborně vyčistili. Takže ten zápis není úplný. Nevím co tam chtěli po dvou mesících tedy čistit. V druhém zápisu píšou, že se nejedná o závadu na hardware ale software, ne který se záruka nevztahuje a že byl počítač přeinstalován a poté funkční odeslán zpět.

No prostě lžou :). Ale práva se zde asi nedomůžu a musím počkat, zda se port zase pokazí a poté si to dát někam sám, kde mi vypracují protokol, že je to opravdu rozbité a až pak poslat na servis.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř úno 3, 2021 13:21

Je tu někdo kdo má "rámcovou" (firemní) smlouvu s o2? Já ji za firmu mám a doposud vše bylo ok (každý měsíc vyúčtování = nemalé % slevy z tarifních cen, protože rámcová smlouva). Fčíl mi přišlo vyúčtování za ledenec a tam ty % vůbec nejsou - už sem to reklamoval (reakce: prý to nemám platit do vyřešení) a tady se ptám: sme sami bez zaúčtování slevy (= udělali chybu jen u nás) nebo se jim popsul systém a tu slevu nedali i jiným?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » stř úno 3, 2021 21:04

muzu se ti optat, do dneska zatim vyuctovani nedorazilo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv úno 4, 2021 8:43

Kuju.

Stará kunverza musela se překousnout a nainstalovat do svého noťasu něco nového - Mrkvozoft Teams (jeden zákazník dneska bude dělat online prezentaci, u které musíme být). K tomu mám dvě věci - za a) sem zvjedaff, co semi tou ingstalací v pc znefunkčnělo (nato přijdu časem) a za b) kamerku a mikrofon mám na noťasu přelepené nálepkou, čili blind.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv úno 4, 2021 8:50

pavproch píše:Stará kunverza musela se překousnout a nainstalovat do svého noťasu něco nového - Mrkvozoft Teams
TO jsem zvedav, jak se bude "stare kunzerve" libit :wink: (resp. za jak dlouho hodis notas pres okno :lol: ).

Mikrofon muzes zapojit externi, napr. pres sluchatko.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv úno 4, 2021 9:06

Nálepku sundavat nebudu, ext. mikrofon nemám a Teams po dnešní prezentaci bude "delete" :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv úno 4, 2021 14:19

Vyposlechl sem si to, očumnul prezentaci, uffff čeká nás doba automatová. Bohužel delete nebude, páč to mám mít ešče pokračování.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv úno 4, 2021 15:12

Skoda, byl bych zvedav, jak by se Ti povedl Delete 8)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv úno 4, 2021 16:43

Ja jsem zas zvedav, co bude delat, az zjisti, ze se to spousti automaticky pri bootu, zere to spoustu pameti, kazdou chvili se to updatuje a po vetsich updatech se meni vzhled i ovladani :D Mne to na desktop uz nesmi, mam to jen na pracovnim laptopu, protoze to bohuzel pro praci potrebuju. Takove typicke Microsofti monstrum :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv úno 4, 2021 16:57

To mi rikej. My potrebujeme na nekterych Windows servrech pro tiskove reseni instalovany MS Office. Tak jej nam to nainstalovali - vcetne Teamsu. A co ten blb dela? Vzdy kdyz se nekdo vzdalene prihlasi, tak za chvili vyskoci velke okno Teamsu, ze "You have all set" nebo co. Samozrejme pres vsechno, co delas a vetsinou kdyz to necekas a zrovna pises nejaky slozitejsi prikaz do prikazove radky. Nekdy se nestacis divit, cos to napsal, bo to okno si prevezme focus a Ty "pises" do nej az kym nezmacknes nejakou jeho horkou klavesu ](*,) ](*,) ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv úno 4, 2021 18:44

Už sem nato přišel a hned bylo delete.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pon úno 8, 2021 11:42

2 Pavproch: ad rámcovka u O2 - lednové vyúčto prý došlo v pořádku, žádné abnormality, ceny jsou (a vždycky byly) uvedeny konečné, žádné pův. cena-> cena po slevě
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon úno 8, 2021 11:46

Kuju. To my máme vždycky ve vyúčtování kolonku cena a pod ní "sleva" (a ta tam fčíl chybí). Uvidíme, jaxe k tomu postaví.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » čtv úno 11, 2021 9:52

Mám dotaz. Existuje nějakej program na zálohování, kterej automaticky pozná nový ještě nezálohovaný soubory v PC, abych nemusel sám hlídat co jsem zálohoval a co ne? Aby si ten program pamatoval, co od posledního zálohování přibylo. Ideálně abych připojil disk, zadal programu něco jako "zálohovat nové soubory" a o víc se nestaral...díky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv úno 11, 2021 10:06

Asi kazdy zalohovaci program. Oznacis si, co chces zalohovat, udela se prvni tzv. zakladni backup a potom se uz spousti (na stejne nastavene oblasti) jenom tzv. inkrementalni backup, ktery dela presne, co chces - zalohuje jenom pridane soubory.

Mam dojem, ze dokonce primo ve Windowsech by mela byt moznost zalohovani, i takto, ale ja jsem to nikdy nepouzil, takze si nejsem jisty.

Edit: jo, je, viz popis, jak to delat tady (anglicky)

A jen na rychle vyhledani tady mas jeden prehled nejakych "Best of Backup" programu, jak placenych, tak i free.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv úno 11, 2021 10:27

Na zálohování používám Allway Sync (placený sw) - umí přesně to co požaduješ: rozpozná nové resp. změněné soubory a přepíše je (oběma směry, u mně mezi ňotasem a serverem resp. noťasem a záložním SSD).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » čtv úno 11, 2021 11:44

nebo třeba Acronis True Image
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv úno 11, 2021 12:28

Jo, ja taky mam Acronise. Jen to zalezi na tom, jak a co etheric chce zalohovat, co se zalohami chce provadet, atd.

Na jednoduche zalohovani disku/systemu je to (ten Acronis) podle mne mozna trochu overkill a skoro zbytecne vyhozeni penez.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » čtv úno 11, 2021 13:43

já mám nějakou základní (OEM) verzi True Image, která byla k SSDčku, co jsem kupoval
dělám s tím sekundární zálohy fotek, tak nějaké extra funkce nepotřebuju
primární zálohy řeším jinak (Time Machine+NAS, NAS pak na 2 externí disky a 1 disk pak mám mimo domov)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte úno 16, 2021 18:41

Chjo, poslednich par verzi Firefoxu by potrebovalo padak. Padne mi aspon jednou denne, obcas se rozbiji fonty v nejakem tabu a pak to zacne ovlivnovat i dalsi. Coz by nemelo, jelikoz jsou to oddelene procesy, ale teorie a praxe se holt lisi. Roky to bylo skoro bez problemu a posledni tak mesic tohle.

Na pracovnim laptopu mam Chrome a za vic nez pul roku jsem se s nim neszil. Neni to uplne spatne, ale taky to nejak neni ono. Vetsinou jde o drobnosti, ale dohromady je to otrava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte úno 16, 2021 19:30

mike píše:poslednich par verzi Firefoxu by potrebovalo padak. ...
Na pracovnim laptopu mam Chrome a za vic nez pul roku jsem se s nim neszil.
Zkus jeste jinde Edge...

Kdyz Te jeste neopustila depka, alespon se s ni (s depkou, ne s Edge) uzes jeste vic slblizit :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod paldo » stř úno 17, 2021 8:08

hmm..... Firefox používam na dvoch NTB + v telefóne a nič z toho čo popisuješ nezažívam :D masozrejme všetko aktuálne verzie
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř úno 17, 2021 17:27

Prijde mi, ze to delaji jen nektere weby.

Jak programator ale musim zopakovat, ze (nejen) v IT plati "mne se to nedeje" nema zadny vyznam. Vyznam ma jen to, co se deje. Nikdo soudny nevypusti neotestovany software, ktery pada pri beznem pouziti. Kdyz pak nekomu pada nebo nefunguje, znamena to, ze neco je jinak a je ukolem programatora nebo analytika zjistit, co je jinak a co se deje. Podilel jsem se na vyvoji softwaru, ktery bezel na milionech pocitacu, pricemz nejaky problem mely radove stovky uzivatelu rocne (chodily nam automaticke reporty). Tedy priblizne desetina promile. Samozrejme jsme to resili a nasel jsem tak nekolik obskurnich chyb, ktere ovsem za jistych okolnosti mohly vest k pruseru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec