Chlubítko univerzální

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř srp 23, 2023 15:25

Z rodinných důvodů (ne, drahá 3/4 ftom prsty nemá, nerozvádím se....) od pondělka trávím a dudu trávit odpoledne a podvečery frci a tady mám co? Mám tady klimu! .... k nezaplacení..... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pát říj 6, 2023 14:16

Blbě neblbě, zmátořil sem se a právě sem dokončil výběr fotek pro můj nástěnný kalendář Hory|2024... už se tiskne (teda skoro, no - odesláno do reklamky, která to vystiskne a zkompletuje).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pon říj 9, 2023 15:44

Co by člověk neudělal pro juniorku: Dostala PDF skripta "Fyziologie v barevných obrázcích" = skoro 400 stran A4 a potřebuje je vystiskované/barevně. Reklamka si účtuje 13 kaček za stránku = už to "drtím" na domácí barevné stiskárně (minulý měsíc sem tam dával nové kartuše, před stiskem byly 99%, jsem zvjedaff, co z nich / v nich zbyde).
Ale bude s tím ještě práce - už sem to tu spal, "bug" Win11 na Epson WF5620 - neumí to řadit tisk od poslední strany, tiskne to od první lícem navrch = bude nutno list po listu to otočit a seřadit. Ufff.
A přišel sem na další bug Win11 - zadal sem oboustranný stisk (ten soubor PDF má 30 Mega = stiskárna to načítala půl hodiny, nekecám) ale stiskne to jednostranně. Sfiňa jedna.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2023 16:54

Jestli je nekde bug, tak v driveru tiskarny, ne ve Windows. Spis ale bude mezi klavesnici a zidli, jako obvykle ;-) Na experimenty je dobre tisknout jen nekolik stran, pak je to rychle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Hafi » pon říj 9, 2023 17:09

..zas jestli to tiskne jednostranně, tak nemusí nic otáčet, ni? Jinak pokud člověk má více tiskáren a nastaví nejdříve oboustranný tisk a pak změní tiskárnu, tak se to dá do default nastavení té nově vybrané tiskárny, tedy klidně jednostranně. Což sice není bug, logiku to má, ale je to značně uživatelsky nepřívětivé.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2023 17:16

Tak to je, nastaveni je vzdycky pro konkretni tiskarnu. Je to vec driveru tiskarny, ony se mezi sebou muzou hodne lisit v tom, co umoznuji. Mam ale pocit, ze kdyz si jednou u tiskarny neco nastavis, tak pri prepnuti na ni si to pamatuje a nepouzije default.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pon říj 9, 2023 17:28

Nedělejte ze mně zase takovou IT lamu:
predvolby1.jpg
predvolby1.jpg (39.38 KiB) Zobrazeno 1074 krát

predvolby2.jpg
predvolby2.jpg (34.12 KiB) Zobrazeno 1074 krát

Win7 v tom prvním okně konkrétně pro tuto tiskárnu nabízely i řazení stránek, Win11 ne. Tečka.

EDIT o pár minut později -pustil jsem starý XPS (Win7) a je to tak, nabízí tam "obrácené pořadí tisku"
Naposledy upravil pavproch dne pon říj 9, 2023 17:44, celkově upraveno 1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pon říj 9, 2023 17:30

Btw, stisk trval circa hodinu, ale povedlo se a kupodivu to zežralo jen asi 25% barevných kartuší a 10% černé (tu tam mám ale velkou).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » pon říj 9, 2023 21:33

Ehm, ty obrazky nastaveni nejsou po nastaveni oboustranneho tisku ze jo? Jo, nahodou nemas na prvnim obrazku moznost opacneho poradi tisku v Upresneni? Netusim, ptam se.
Jeste by me zajimalo v cem mas toto nastaveni. Ja ve Win11 pri tisku pdf mam ponekud jine volby, stejne tak (Epson) ovladac na moji epsonku (jednodussi nez Tvoje) vypada jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2023 21:37

Ze mas jine volby je logicke, jelikoz zavisi na tiskarne, konkretne jejim driveru. Ktery se pro ruzne verze systemu muze lisit. Ale to uz jsem psal na zacatku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Hafi » pon říj 9, 2023 21:48

mike píše:Tak to je, nastaveni je vzdycky pro konkretni tiskarnu. Je to vec driveru tiskarny, ony se mezi sebou muzou hodne lisit v tom, co umoznuji. Mam ale pocit, ze kdyz si jednou u tiskarny neco nastavis, tak pri prepnuti na ni si to pamatuje a nepouzije default.

v práci nám to určitě vždy bere default a co tak slyším hartusení kolegů, ta to rozhodně nepovažují za intuitivní, neb z nějakých důvodů nastavení oboustrannosti, počtu stránek na list a barevnost tisku řeší dříve než to, kde to reálně vyleze. Což uznávám, že mi přijde logické, ale rozumím tomu ajťáckému důvodu pro opačný přístup.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2023 21:58

To se snad ale rozumny clovek po prvnim neuspesnem pokusu nauci, ne? ;-) Navic je prece videt, ze tohle nastaveni je pro konkretni tiskarnu a kdyz ji prepnu, tak mam jinou s vlastnim nastavenim. Aspon na Win7 mi to prijde uplne intuitivni, Win10 se mi ted nechce zapinat.

Jinak si mozna uplne nerozumime ohledne pojmu default. Ty se daji pro konkretni tiskarny nastavit v Devices and Printers a odtud se pak nejspis berou (opet Win7). Cimz chci rict, ze to neni default od systemu nebo driveru tiskarny, ale ze si to kazdy muze jednou nastavit na sve obvykle pouziti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Hafi » pon říj 9, 2023 22:19

Nastavit si to nemůžu (resp. můžu, ale vydrží to jen dokud nezavřu daný program, typicky Word). Firemní nastavení a moje lenost je prudit, když tisknu tak jednou měsíčně a ještě to jsou dcery věci do školy.

To není o naučení se, ale o intuitivním chování. Samozřejmě, že když se to stane, tak vím, co se stalo, navíc si toho většinou všimnu. Ale i tak to velmi často nastavím nejdřív jak to chci, a pak vyberu tiskárnu, a pak opět nastavím jak.

Dle mě ten postup, že vyberu co chci vytisknout, jak to chci vytisknou a kde to chci vytisknout je ta uživatelsky logická posloupnost.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2023 22:25

Jakoze to systemove nastaveni mate nepristupne? Jinak chapu, doma taky tisknu jednou za dlouhy cas, a tak mi nestalo za to si to nastavovat, proste to pokazde udelam znovu :)

Njn, vec pohledu. Mne prijde intuitivni si nejdriv vybrat na cem budu tisknout a az pak si tu konkretni tiskarnu nastavit. Logicke je to i z hlediska systemu, kde ma kazda tiskarna vlastni driver s vlastnim nastavenim, o kterem system nemusi nic vedet. Tiskarny se lisi, nektera nastaveni jsou obecna, ale nektera jen pro konkretni tiskarnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Hafi » pon říj 9, 2023 22:53

ta úvaha, jestli to vemu z tiskárny v kanclu, kam to mám 2 kroky, nebo z chodbové, kam to mám 50, ale je to tam rychlejší, levnější a kvalitnější, tak nějak přichází až na konci
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2023 22:58

Ja ti rozumim, jen ze ty uhly pohledu jsou dva a architekt systemu si musel jeden vybrat. Predpokladam, ze mu ten vybrany prisel logictejsi pri navrhu celeho systemu, nez ze by to udelal na zaklade preferenci uzivatelu :) Na tu bych si ale netroufal tipnout, oba zpusoby maji svou logiku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » úte říj 10, 2023 8:53

apuka píše:Ehm, ty obrazky nastaveni nejsou po nastaveni oboustranneho tisku ze jo? Jo, nahodou nemas na prvnim obrazku moznost opacneho poradi tisku v Upresneni? Netusim, ptam se.
Jeste by me zajimalo v cem mas toto nastaveni. Ja ve Win11 pri tisku pdf mam ponekud jine volby, stejne tak (Epson) ovladac na moji epsonku (jednodussi nez Tvoje) vypada jinak.

Jo, dostat se k nastavení tiskárny ve Win11 je jiné než to bylo ve Win7. Ty obrázky jsou stejné pro jednostranný i oboustranný tisk, v přesněnění není nic.

Fčera večer sem zkoušel ten oboustranný stisk - těch 400 stránek Win11 i při zadání oboustranného vystisklo jednostranně, ale když jsem to samé zkoušel na PDF o 3 stránkách, tak to stisklo oboustranně. Nechápu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » úte říj 10, 2023 10:47

mike píše:Ze mas jine volby je logicke, jelikoz zavisi na tiskarne, konkretne jejim driveru. Ktery se pro ruzne verze systemu muze lisit.
Epson ma univerzalni driver pro sve tiskarny, tj. by mel byt stejny na moji a jeho, max. se muze lisit nekterymi volbami, ktere jeho (asi "vyssi" verze) ma a moje (ta "nejnizsi" verze) nema.
Jedine, co jsem si neuvedomil, ja to mam na Win10 a on na Win 11 - instaluje se sice stejny program, ale muze se projevit jinak a na pracovni PC si to pro vyzkouseni instalovat nebudu :wink:.

@PP: s tim oboustrannym tiskem mozna mas prilis mnoho stranek a nemusi stacit vyhrazene misto (pokud to tak maji v driveru udelane), aby se to "pamatovalo". Ale pokud toto je pricinou, tak maji driver blbe naprogramovany. Asi u Epsonu nikdo nepocita, ze by se tisklo 400 barovnych stranek s obrazkami...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod lojzmen » úte říj 10, 2023 20:52

Teď jsem četl (asi na Lupa), že Microsoft nedávno rozhodl, že ovladač bude univerzální od něj a výrobci tiskáren se přiz/spůsobí.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2023 20:57

Pak bude mit pp konecne pravdu, kdyz si bude stezovat na chybu Windows :D Jinak mi to teda neprijde jako zmena k lepsimu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř říj 11, 2023 16:15

V mém rozlišení to je chyba Win11, protože ta samá stiskárna/ zřejmě i driver ve Win7 má i tu funkci "obrácené pořadí tisku".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2023 16:19

Jenze to je jako se vsim, nerozumis tomu, ale hned je ti jasne, kdo nebo co za to muze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř říj 11, 2023 16:20

Proto sem naspal "moje rozlišení".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2023 16:25

A ja ti pisu, ze je spatne delat zavery na zaklade nedostatecnych nebo zadnych znalosti. Tady to neni nic podstatneho, ale v jinych vecech (zdravi) si timhle pristupem vylozene skodis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř říj 11, 2023 16:27

Já si budu dělat závěry kdy chcu a jak chcu. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2023 16:35

Kdo chce kam, tomu nepomuze ani svecena.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » úte říj 17, 2023 13:52

pavproch píše:Z rodinných důvodů (ne, drahá 3/4 ftom prsty nemá, nerozvádím se....) od pondělka trávím a budu trávit odpoledne a podvečery frci

Už zase.... do mojeho kumbálu doma v podkroví se nastěhovaly kytky na zimu = nesmí se jim tam topit = bych tam s nima "umrznul" = taxem odpo a podvečer už zase fprci.
Btw, neska je to (prozatím) lepší, ale fčera sem měl těžký problém s teplotní rovnováhou těla - sem podvečer seděl fkanclu (vytápím dual klimou na 24st, těploměr chvílema ukazuje i 25) ve dvou tričkách a Chillu a běhal mi mráz po zádech. Neska (prozatím) neběhá. Starý člověk a jeho (mj.) pofidérní tepelná rovnováha, to je za trest. Grrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » úte říj 17, 2023 16:51

A už zase jemi zima (jtu 25,4st C). Mně drbne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » úte říj 17, 2023 16:58

Kup si dupiny :twisted:
Koupil jsem je přítelkyni pod stromek a nemůže si je v tom studeným baráku vynachválit. A já docela zvažuju, že si na zimu koupím taky jedny.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » úte říj 17, 2023 17:20

oodoow píše:Koupil jsem je přítelkyni pod stromek
Neskakalo to pod stromeckem s tim klokanem vevnitr? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec