Chlubítko univerzální

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod sobb » pát pro 9, 2022 22:40

Budeš se divit, my se taky divili. Ale vůbec. Asi se k tomu budeme ještě muset propít :twisted:
Nejhorší bylo, že po neplánovaném sedmiměsíčním výletu před dvěma lety nám pivo po návratu domů ani moc nechutnalo #-o Ale rozchodili jsme to rychle :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 23:30

Mozna bylo lepsi to nerozchazet, vis, co byste usetrili? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » pát pro 9, 2022 23:51

mike píše:Mozna nejaky JavaShit, ale opravdovy kod tezko ;-)

Delame firmware blizko hardwaru a tam si to moc nedovedu predstavit. Zrovna resime problem, kdy se pri velke zatezi jednou za par desitek minut ztrati interrupt od DMA. Nekde ve stovkach tisic radku kodu jsou race conditions... Jenom zjistit, jak ten problem spolehlive vyvolat a izolovat, na cem zavisi, zabralo tydny (on to prevazne neni nas kod, ale Linux kernel a 3rd party hw drivery).

To je celkem funny, že si myslíš, že opravdový kód znamená mít stovky tisíc řádku nedebugovatelného bordelu. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod sobb » pát pro 9, 2022 23:55

mike: to je houbec oproti tomu krásnému pocitu, co pokaždé ušetříme na Severu :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » sob pro 10, 2022 1:29

oodoow píše:To je celkem funny, že si myslíš, že opravdový kód znamená mít stovky tisíc řádku nedebugovatelného bordelu. :)

Napis Linusovi, to je jeho bordel :twisted: Ten kod samozrejme muze byt i debugovatelny, ale to by ho nesmeli psat linuxaci ;-)

Ve skutecnosti jsem tim myslel low level kod, ktery primo interaguje s hw. Tam nekdy zalezi na kazde instrukci. Toho se nezbavis, vzdycky tam nekde dole bude. I ty AI bezi na nem. High level kod jsme generovali uz v 90. letech, ale ten low level musi nekdo napsat a odladit. A ten nekdo nemuze byt jen tak nekdo, kdo se dal na programovani, protoze v IT dobre plati. Mne to bavi cely programatorky zivot ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 10, 2022 9:04

bohuzel je nevyhoda, treba jak sem loni mela tu mesicni dovolenou, ze bydleni se stejne musi zaplatit a nakonec clovek zas tolik neusetri, protoze jist musi uplne stejne jako doma a kdyz mam koupenou rocni salinkartu, tak ani uspora za dojizdeni se nekona a jediny co sem usetrila bylo 2x 300 za moje pondelni dychanky cajovnovy:D
2x sem byla na jidle v restauraci coz odpovida poctu beznych mesicnich navstev, akorat na sumave a pod klicem je to turisticky proflakly a teda s vysokohorskou prirazkou:D takze ja tam moc nevidim ten prostor pro setreni, naopak musim vic resit jidlo, treba pecivo doma nejim vubec z jendoho 400g jogurtu s trochou vlocek za 25kc se najim podobne jako z 4 platku toastovyho chleba za 25kc a to k nemu jeste musim mit za 25kc treba syr... takze paradoxne tim jak doma hodne varim a usetrim na pecivu tak venku je to bez peciva v podstate neudrzitelny a celkove me jidlo na vandru vzdy sroji vic nez doma
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod milarepa » sob pro 10, 2022 10:27

po přečtení tématu jsem se pro zajímavost podíval se do statistik :-)

běh - 2400 km, výstup 55 000 m (hodně jsem běhal silnici a trénoval i rychlé tempové běhy)
turistika - 1100 km, výstup 49 000 m
plavání v bazénu - 55 km, plus tak 10 km v otevřené vodě, které jsem nezaznamenával

zajímavý je počet kroků - měsíčně jsem v rozmezí 600 000 - 820 000

přijde mi to jako slabší rok, díval jsem se na věkově mě podobného Standu Najverta, a tam to je jinde
vzdálenost - 4600 km, výstup 131 000 m........ale také má s tím jiné výsledky...........:-)...má to jen pro běh, turistiku moc neprovozuje
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 10, 2022 13:44

na kilometry nejak nezaostavam svyletema proti vlastnim lonskym rokum, ale zaostavam hlavne v poctu noci venku, kdy jich mam loni 35 a letos 12 :D a predloni 24... tak nejak pohodlnim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » sob pro 10, 2022 18:46

Moje noci venku za letos nula, ale přes 5 tisíc km v nohách mám /počítám jen výlety, ne práci a jiný cesty/.
Další rok bude též nula nocí venku, ale mám takovej nápad, že bysem chtěl /počtem kilometrů a převýšením/ dát Tripple Crown za jeden rok tu po kopcích ČR. To už mi přijde jako výzva. Jen jak to měřit, abych nemusel pokaždé zapisovat? Aplikaci?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » sob pro 10, 2022 18:49

Nejjednodušší je mít hodinky a smartphone, na začátku výletu stiskneš tlačítko na hodinkách a na konci výletu znovu, zbytek se stane automaticky.
Naposledy upravil oodoow dne sob pro 10, 2022 19:06, celkově upraveno 1
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » sob pro 10, 2022 18:56

O tom jsem už přemýšlel, páč nechat běžet tracker na mapách celej den žere hrozně baterie a stejně musíš každej den psát a sčítat... Pokud by se to s hodinkami dělalo samo, koupím si je. Chci opravdu Tripple Crown během 1 roku, ale vážně se mi nechce tohle každej den zapisovat, by mě trefilo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » sob pro 10, 2022 19:13

Všechno funguje automaticky, hodí se to samo na strava.com a tam už můžeš studovat všelijaký statistiky. Dokonce někdo udělal projekt statshunter.com, kde je těch statistik fakt milion. Včetně heatmapy, se můžeš podívat kudy všudy jsi už šel/jel/plaval a tak.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » sob pro 10, 2022 19:20

To zní skvěle, jen jaký hodinky k tomu účelu vybrat? Aby to nestálo měsíční příjem..
Kdyžtak to můžeme přesměrovat dál do patřičného vlákna
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » sob pro 10, 2022 19:33

Určitě garminy a pak už si jenom vyber podle toho, kolik chceš aby vydržela baterka a kolik na to máš peněz. Pokud nepotřebuješ, aby vydržela x dní záznamu, protože nechodíš vícedenní akce, tak je lepší koupit menší a levnější model, který bude i lépe držet na užším zápěstí.
Nemám v garminech tak velký přehled, kupuju většinou ten největší a bohužel i nejdražší model, protože nejdéle vydrží, ale určitě ti tu někdo poradí.
Jinak koukám ty statistiky se dají i sdílet.
Je tam dobře vidět, jak v posledních letech mi jde pěší kilometráž dolů a doháním to kolem.

Triple crown jako všechny ty tři dálkový treky za jeden rok? To si mákneš, kolik km je to celkem?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Zdéňa » sob pro 10, 2022 19:34

Letos mám necelých 40 000 hm, ale počítám si všechny cesty do přírody. Vzhledem k rodině toho teď nejvíc nachodím v týdnu na mých hodinových procházkách. Víkendových cest bylo málo a celodenních ještě méně. Alpy, Šumava a něco v Českém Středohoří. Na kole mám necelých 20 000 hm. Oproti loňsku to šlo obojí nahoru, takže celkem spokojenost.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » sob pro 10, 2022 19:58

oodoow píše:Triple crown jako všechny ty tři dálkový treky za jeden rok? To si mákneš, kolik km je to celkem?

Opravdu hodně kilometrů, to už je výzva, rozhodně to nebude jen tak. Chcu nejen kilometry dálkový, ale i to převýšení. Prej to nejde. Tak schválně... :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Tomas » ned pro 11, 2022 10:03

12 674km, převýšení nahoru 300 000m. Děnně to znamená 34km a nastoupat 820m. Dát se to dá (což jiní dokázali), ale nedá se dělat nic moc jinýho kromě toho.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Olchor » ned pro 11, 2022 11:36

@ Mike - jestli chceš hodně strmaté Kanáry, zkus La Palmu. Tam snad není ani kousek rovný, od moře cca 2500mnm do kopce na pár kilometrech. Údajně nejstrmější ostrov na světě. I trek okolo ostrova je samé barranco 500 dolů a zas 500 nahoru. Ale jinak moc pěkný, zelenější než ostatní K. ostrovy.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod jony800 » ned pro 11, 2022 12:17

mike píše:Kde presne to je? Si rikam, ze bych Kanary v zime taky jednou mohl zkusit.[)

Na tyhle srandy s převýšením doporučuju Tenerife.
Obrázek
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 11, 2022 12:49

tak to etheric asi da vpohode, kdyz denne chodi 60km, tak mu jeste zbydou volny dny :D jen si bude muset hlidat to prevyseni
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » ned pro 11, 2022 13:34

Jediný problém je počasí v ČR, nejde chodit každý den, ale tak zas hnusný dny budou zero days věnovaný činnostem jiným, než hiking :)
Samozřejmě ty vynechaný dny bude nutno v aktivních dnech dohnat..
Znamenalo by to dvojnásobek letošního výkonu, který vážně nebyl nic moc, bylo opravdu hodně flákání, zevlování venku jen tak nebo válení u vody,.. Pokud další rok pojmu trochu víc aktivně, pak Tripple Crown dám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » ned pro 11, 2022 13:48

Po ceskych kopcich vzdalenost mozna das, ale to prevyseni??? :-k.

Jinak si taky myslim, ze na mereni jsou v tomto pripade nejlepsi hodinky propojene s prislusnou aplikaci. Nemusi to byt zrovna Strava - a uz vubec nemusi to byt hodinky Garmin., na takove ucely staci prakticky kazde slusne (tj. ne noname z Aliexpressu, ale nejake overene) s GPS a barometrem Spise bych tady doporucoval si dobre rozmyslet, co vsechno od hodinek pozadujes, abys nevydal zbytecne nasobky ceny za vlastnosti, ktere v zivote nevyuzijes.

Jo jeste na jednu vec bacha - zatim prakticky kazdy, koho znam a koupil si chytre hodinky propadl "jejich kouzlu". Rozumej stal se vice ci mene jejich otrokem a misto prozitku se venuje hlavne vykonum. Furt sleduje ukazatele, statistiky, ridi se hodinkami - a zapomina na vlastni rozum a poslouchat sve telo. :twisted: . Muzes si to castecne vsimat i na OF.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » ned pro 11, 2022 14:11

Žďárský vrchy, Železný hory a okolí, když chodíš údolí - vrch - údolí - vrch, umí být co do převýšení taky dost nemilosrdný ;)

Noname, obzvláště Ali, neberu. Je to zajíc v pytli, navíc nepodporuju tohle odvětví, viz eko debata. Raději Garminy, třeba z druhé ruky - po vánocích je šance levně koupit nemalá.

Já na to kouknu až na konci sezóny - splněno? Nesplněno? O kolik?... Takhle je to víc záživný, koneckonců, právě ty cesty jsou tím cílem... Jestli splním nebo ne, už je celkem jedno. Spíš jen tak pro zajímavost.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 11, 2022 15:27

apuka
vidis a ja mam chytry hodinky a vetsinou mam jejich funkce vypnuty a pouzivam je pouze jako hodinky :D a to je uz budu mit za chvili dva roky.

ono nauploadovat po konci vyletu statistiku jeste nijak nikoho neovlivnilo, ale cekam spis, ze ti lidi uz meli nejakej vztah k tvorbe a sledovani grafu a vykonnostnich statistik a hodinky jim to jen zjendodusili a umoznili tobe lepe videt :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » ned pro 11, 2022 15:40

apuka píše: stal se vice ci mene jejich otrokem

Souhlas, věci sou na (radost z) používání ne být jejich otrokem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod milarepa » ned pro 11, 2022 16:48

co to konkrétně obnáší ta Tripple Crown? kudy se to jde a jaké jsou podmínky?

jak to uděláš s logistikou? ujít 13 000 km je jedna věc, druhá věc to je jít v technickém terénu v horách, třeba 30 km přes Malou Fatru je něco jako 60 km ve Ždárských vrších.....a zimní turistika na horách je úplně někde jinde, než chození v pěkném počasí...........bacha na to

hodinky určitě jo, kup si Fenix 6 od Garminu, jsou v nich pokročilé metriky, mapy, slušné snímače, a z druhé ruky jich teď po Vánocích bude všude dost, bo lidé z nich přecházejí na Fenix 7....a můžeš mít relativně za pár peněz hodně slušné hodinky
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » ned pro 11, 2022 17:18

Nic to neobnáší, jen nápad, když nemůžu do USA, dát si tu stejnou vzdálenost a převýšení tady, nic víc... Vzhledem k počtu kilometrů to rozhodně nebude pouze v pěkným počasí.. A vzhledem k mým trasám to nebude povětšinou lehkým terénem. Prostě když nemáš žampiony, dej tam jiný houby..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Dromedaro » pon pro 12, 2022 20:18

Mawenzi píše:100 k prevyseni je hodne, si muzes 150x vylezt na snezku z pece rocne... skoro obden a na svatky mas volno :D

Díky. Jo, to je hodně, to bych nedal...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Tomas » pon pro 12, 2022 20:55

milarepa píše:co to konkrétně obnáší ta Tripple Crown? kudy se to jde a jaké jsou podmínky?

Klasická Triple Crown jsou tři americký traily - Appalachian Trail, Pacific Crest Trail a Continental Divide Trail. Prostě když je za život dáš tak máš "Triple Crown", to je dohromady těch 13 tis. km.

No a pak je tzv. "calendar Triple Crown", což obnáší dát to vše v jednom kalendářním roce což vzhledem k tomu kudy to vede a ročním obdobím není fakt žádná prdel.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » pon pro 12, 2022 21:16

@Tomas: tohle předpokládám člověk jako milarepa ví :)
Nejraději bych ty treky v USA šel, ale nemůžu, tak aspoň náhražka.. Samozřejmě, nebudu pak nikde tvrdit, že jsem dal Tripple Crown. Můžu tak maximálně říkat, že jsem ušel za rok 13 tisíc kilometrů. Nebude to sice takový dobrodružství, ale lepší chodit po ČR než sedět doma..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec