Chlubítko univerzální

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod milarepa » úte led 2, 2024 20:33

podle Garminu mám tento rok tyto statistiky

Total Distance 4592 km
Elevation - 134 518 m
z toho je turistika s batohem něco přes 700 km, a přes 44 km převýšení, zbytek je běh

dost to srazil duben a květen, kdy jsem měl natažené tříslo a dělal hlavně kompenzační plavání, jinak by těch 5000 km možná vyšlo, v září a březnu jsem zase trénoval kvalitu na maratony - krátké rychlostní tréninky v tempu 3:30-3:40, nebo tempové běhy kolem 3:55 - 4:05, takže měsíční objemy byly menší

nejdelší běh 142 km
největší převýšení v jedné aktivitě 7399 m

nejvyšší nadmořská výška - 3489 metrů nad mořem

letos jsem běhal v 7 zemích

skóre vytrvalosti 8 455 bodů (9000 má Kylian jako maximální hodnotu)
vytrvalost do kopce - 100
síla běhu do kopce - 72 (tam jsou ještě rezervy)
VO max 56-58

denní průměr kroků - 26182
největší počet kroků za den - 180 098
největší počet kroků za měsíc - 926 012

k tomu ještě plus plavání - 74949 m
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » stř led 3, 2024 5:32

milarepa
tak to ses dost hustej, jestli ses od nej takhle blizoucko
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » stř led 3, 2024 5:41

Terminatorske vykony jsou pekne:
oodoow píše:celkem 148k. Z toho třetinu během jednoho měsíce. :)

To prvni si jeste predstavit dovedu, to druhe moc ne. Daval jsem 16k za 9 - 10 dni, ale pak jsem mel na zbytek mesice dost :)

milarepa píše:největší převýšení v jedné aktivitě 7399 m

A tohle taky ne, pri cem to bylo?

milarepa píše:k tomu ještě plus plavání - 74949 m

To taky neni spatne. Bazen nebo nekde venku?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » stř led 3, 2024 6:57

Dromedaro píše:přespává po hotelích nebo ubytkách, které jsou na jeho trase. To by mě nebavilo, to už jsou spíše výlety s přespáním. Bych pořád měl v hlavě, že někde musím do několika hodin ten den být a přizpůsobovat se tomu.

Mě by zas nebavilo tahat almaru se stanem, spacákem,...
Musíš umět plánovat a naplánovat si to tak, abyses nemusel ničemu přizpůsobovat. Prostě si to zvolíš tak, jak ti to vyhovuje. Ale ne každý má tu schopnost a ne každému se chce s tou organizací babrat, což chápu.
Ale zas je hodně míst, kam se bez spaní v batohu prostě nemám šanci dostat....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Dromedaro » stř led 3, 2024 9:18

Zase ze sebe nedělej, že chůzi od chatě k chatě je něco, co zvládneš naplánovat jen ty a vyžaduje to nějaké speciální dovednosti.
Těžko můžeš být nezávislý, když někde musíš v určitý čas být, pokud to mají být plnohodnotné ubytování se servisem.
Pro mě je přespávání v přírodě něco, co k tomu patří. Ty jsi něco jako plavec, který chce plavat, ale nechce se namočit, když tě tady občas tak čtu. Spacák se stanem nejsou žádné almary. Sbalím je do ruličky jako bundu. Když jedu do přírody, tak se spíš lidem a civilizaci vyhýbám. Mám vše s sebou a nemusím se ohlížet na nic.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4383
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod milarepa » stř led 3, 2024 11:21

mike - na Malé Fatře, bylo to dost drsné, furt nahoru dolů, z Terchové do bočního hřebenu, když se celý přeběhl tak z Vrátné dlouhým traverzem do Stefanové a pak nahoru na Rozsutec, dále klasická Krivánská hřebenovka se seběhem do sedla pod Chlebem a výběhem zase nahoru na V.Kriván, ze Suchého pak přes Vrútky na Minčol a přes noc Lůčanskou Fatrou na Klak s nějakým tim seběhem dolů do vesnice na občerstvovačku a zase radostně nahoru, konec byl ve Fačkově, přes 100 km, a ty výškové metry se tam pěkně nasčítaly...........více než 50% borců to v průběhu vzdalo, bo byly i dvě bouřky a to převýšení a technický terén si vybraly svou daň

plavání - 80% bazén, zbytek moře nebo jezero

Mawe - to je jen číslo, které nic neznamená, bo ta stupnice je koncipovaná pro lidi, Kylian je mimozemštan, a pro ně se Garminu nevyplatí dělat speciální stupnici
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod slash1111 » stř led 3, 2024 11:58

milarepa píše:skóre vytrvalosti 8 455 bodů (9000 má Kylian jako maximální hodnotu)

Ta metrika nema maximum a Kilian nema Garmin, takze nevieme na akom cisle by zacinala jeho kategoria :)

Garmin-Endurance-Score-estimates-men.png
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » stř led 3, 2024 12:14

Dromedaro píše:Zase ze sebe nedělej, že chůzi od chatě k chatě je něco, co zvládneš naplánovat jen ty a vyžaduje to nějaké speciální dovednosti

Však nedělám, proboha.. Jen říkám, že to nezvládne každý. Stejně jako každý neumí svařování atp, nemůže mít talent každý na vše. Ale vyhovující trasu si zvládne naplánovat většina lidí..
Dromedaro píše:Ty jsi něco jako plavec, který chce plavat, ale nechce se namočit, když tě tady občas tak čtu. Spacák se stanem nejsou žádné almary. Sbalím je do ruličky jako bundu. Když jedu do přírody, tak se spíš lidem a civilizaci vyhýbám. Mám vše s sebou a nemusím se ohlížet na nic.

Špatně. Chci plavat, být namočen, ale zůstat v komfortu, když už zůstaneme u této metafory ;)
Jedna rulička, druhá rulička, třetí, velkej batoh,.... 15kg na zádech jen to fikne a radost z výletu je pryč než řekneš švec..... Ale já su chodech. Být camper, beru to samozřejmě jinak
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod milarepa » stř led 3, 2024 12:50

slash111 - aha, to jsem nevěděl, díky

když se před nedávnem tahle nová metrika objevila, tak jsem zachytil nějakou zprávu, že limit té stupnice je těch 9000, plus něco s Kylianem, mé ego bylo spokojené, že jsem "elita" :-), dále už jen občas sleduju tu sílu do kopce, kde se to nehýbe, a vím, že tam mám rezervu
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř led 3, 2024 13:03

pavproch píše:pěškobus = 200 pracovních dní polemlesemloukou4 tam a z5 á 7 km + 4 km = 2.200km + odhadem 20x víkendový výšlap á 10km = 2.400km
bajkobus: 85 výletů á 25 (možná 30) km = 2.100 km / 2.550 km, čuli pokud platí to vyšší číslo, "natočil" sem za 2023 těch kilometrů o chlup víc. Ale nechválím se, pouze sem (optimisticky?) počítal.

Doplňuju (odhad, neměřím to): převýšení 2023 = 200x(400+200) + 10x 600 + 85x 800 = 194 tis pozitivních metrů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod slash1111 » stř led 3, 2024 13:51

milarepa píše: ...jsem "elita" :-), dále už jen občas sleduju tu sílu do kopce, kde se to nehýbe, a vím, že tam mám rezervu

Ja som iba "Superior", lebo som z ~8300 padol na ~8000 aj keď som si navýšil mesačnú "kilometráž".
A s tým kopcom to mám naopak Výdrž 90, Sila 98. Ale obe metriky sa mi menia napr. aj po klikovaní, takže to zatiaľ beriem s rezervou, že to je taký "beta režim" :wink:
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » stř led 3, 2024 13:54

To je asi jenom v těch nových modelech, ne? Já tam žádný skóre vytrvalosti nemám.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod slash1111 » stř led 3, 2024 14:12

Which Garmin watches support the Endurance Score?
Forerunner 255 series.
Forerunner 265 series.
Forerunner 955 series.
Forerunner 965.
Fenix 7 & Fenix 7 Pro series.
Epix (Gen 2) & Epix Pro (Gen 2) series.
Enduro 2.
MARQ (Gen 2) collection.


Tipujem, že to podporujú iba tie čo majú "Running Power" priamo z hodiniek.
(Ale môžeš sa pozrieť v Garmin Connect Appke či to nemáš v Performance Stats)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod milarepa » stř led 3, 2024 14:35

třeba ta síla do kopce je u mě furt stejná, co se tam nedávno poprvé objevila, nezávisle na tréninku, aktuálně trénuju na LH24, navíc teď v těch sračkách, kdy se to buď boří nebo klouže, a drtím tu posranou Lysou 2 krát nahoru a dolů do 4 hodin, a fakt to neflákám, a když jsem se nedávno ze zvědavosti díval na ty metriky jak se pohnuly, tak je tam vše při starém, jen VO max mi spadnul na těch 56, Garmin asi čeká, až dojde k regenerační fázi a ty tréninky budou vstřebané. Za chvíli jdeme na Smrk, tak třeba večer uvidím změnu
:-)
oodoow - jestli máš nějaké starší Garminy, tak buď počkat na nové Fénixy 8, někdy koncem jara se mají objevit, nebo si vyčíhat dobré slevy na aktuální modely, které se právě začínají objevovat
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod karaya1 » stř led 3, 2024 21:02

slash1111 píše:Tipujem, že to podporujú iba tie čo majú "Running Power" priamo z hodiniek.
(Ale môžeš sa pozrieť v Garmin Connect Appke či to nemáš v Performance Stats)

Mám FR255 a nikde nic nevidím, ani ve webové aplikaci, ani v hodinkách (Running Power mi to po běhu zobrazuje). Jak se k tomu dostat? Nebo to je jen v aplikaci na telefonu?
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod slash1111 » stř led 3, 2024 21:32

Je to ako widget (Glances) v hodinkách aj v Appke pod "Performance stats". Ja to mám v FR955 (cez betu) od 07/2023, ale pozerám, že 255 to vtedy nedostali, takže ten zoznam čo som dával hore nie je správny :| ...

https://forums.garmin.com/beta-program/ ... re-rollout
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » stř led 3, 2024 22:27

No já mám šestky fenixy, takže to nemám, protože je to jenom v těch novějších. Nový hodinky kvůli tomu kupovat nebudu. :-)

@milarepa: To jsou hustý čísla. S takovým tréninkem jsi mi měl dát na P100 aspoň 4 hodiny. :t:t
Kilian je teda ještě úplně jinde. Jeho čísla tu radši nebudu zveřejňovat. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » sob led 6, 2024 14:12

Jak jste se "chlubili" kilometrama a prevysenim, tak ja mam letos evidovanych pouze cca 913 km a na nich 67.586 m prevyseni. To jsou jen pesi vylety v horach, bez domacich vychazek v OV. Bohuzel, moc vice jich nemohlo byt, na dovolenych jsem se po prvnich 2-3 dnech jsem se musel setrit (kolena, kycle, palec, slapej, ...), predlonsky prelom roku jsem chodil misto Tater na zubarskou pohotovost... Na druhe strane alespon je jasne, ze jsem chodil do/z kopce, po rovine toho moc nebylo (to se kompenzuje tady v OV s max. prevysenim 20-25m na 4-5 km, kdyz uz se moc snazim.)

Manzelka stihla 151+ km prevyseni, turistika, skialpy, trocha lezeni. To malo behu a kola tady v OV ji moc prevyseni nedalo :-). Ale i s obcasnym pesim presunem z prace domu v Praze, pres Petrin - to je cca 6 km a 240-250m prevyseni, 2-3x do tydne, kdyz je v Praze. Myslim, ze vzdalenostne ma nejakych 3800+ km.

Syn stihl jen necelych 145 km prevyseni na skialpech, turistice a lezeni - konec roka mel ponekud jine starosti.
U nej je ale pekny udaj za obdobi 23.12. - 3.1. - cca 7100 vyskovych metru na skialpech a castecne pesky v mackach, hlavne ve Vysokych Tatrach.

Nebylo by to nic moc - kdyby mu 19.11. neoperovali zlomeny krcek stehenni kosti a nenacpali mu dovnitr pekne velky hreb... 24.11. ho propustili z nemocnice, za necely tyden uz byl s berlami na seminari v Praze (cesta vlakem a kazdy den taxikem, vcetne "velkeho prazskeho snezeni", kdy se musel v Kosirich dostat k taxiku asi 350 m pres neuklizeny chodnik a cestu, protoze taxik se tam nemohl dostat). No a den pred stedrym vecerem zkusil prvni vyslap na skialpu k Zimnemu pod Lysou horou, dalsi den uz az nahoru... Pry na lyzich tak moc nekulha ](*,) (Na druhe strane byl predevcirem doktor neskutecne nadseny, jak pekne se mu kost i okoli hoji, ze uz muze zacit delat cokoliv, on se mu neopovazil rict, ze uz dva tydny lyzuje :-)
mike píše:Hor bylo malo kvuli plantarni fascitide z behacich bot, doufam, ze letos se ji vyhnu. Po cca 2000 km v nizkych trekovkach a pohorkach se to spravilo, ale bylo to fakt pomale a dlouhe. Takze se holt vykaslu na behaci boty, v zime lehke pohorky a v lete nizke trekovky.
Zkus, co jsem Ti uz davneji psal. Jako prevenci chodit na boso na nerovnem povrchu.

Opakuji jako prevenci, ne kdyz se fascitida projevuje!!! (To je ten maly detail, ktery jsi prehledl, kdyz jsi mi vynadal, ze jsem Ti presne toto radil a omylem dal link na ortopeda, ktery pise, ze kdyz mas fascitidu (tj. kdyz se projevuje), nema chodit bosky. Ja jsem psal o prevenci, Tys to vzal na akutni problem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » ned led 7, 2024 5:46

Zadny detail jsem neprehlednul, to jen tys placal irelevantni blbosti jako vzdycky. A "podlozil" je linkem, ktery tvrdil pravy opak, jak uz je tvym spatnym zvykem.

Nez delat hokus pokusy, na ktere stejne nemam podminky, mi prijde lepsi se problemu vyhnout. Je evidentni, ze mi ho zpusobuje chozeni v behacich botach a naopak pri chozeni v botach s pevnejsi podrazkou postupne mizi. Takze nejjednodussi bude prestat chodit v behacich botach, coz uz jsem v zasade udelal, mel jsem je naposled na nohach pred pul rokem. Prosel jsem si zaznamy a za poslednich 6 let jsem v nich nachodil pres 12.5 tisice km, to uz je myslim dostatecne na vyhodnoceni experimentu. Vychazi mi z nej, ze jedina vyhoda behacich bot pro mne je, ze maji sirokou spicku, to ale neni unikatni vlastnost behacich bot, ale konkretni znacky (Topo). Jinak maji proti nizkym trekovkam same nevyhody:
- plantarni fascitida
- spinave nohy (pres sitovinu jde dovnitr prach)
- nulova odolnost proti vode
- nizka vydrz a tedy vysoka cena za kilometr
- horsi stabilita v terenu
- nizka vaha (to je pri udrzovani kondice nevyhoda, jelikoz muj cil je chozeni v pohorkach)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » stř led 24, 2024 11:57

Resiscutace autistického vlkna mě fčera večer (kdy mě huba pálela jako vždycky FEST FEST = nejsem přitom schopen koherentních myšlenek) si udělal (placený) test IQ a vyšlo mi i přes tu nekoherentnost "horních 16% populace". Geront, ale ešče furt (skoro)genitální. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Předchozí

Zpět na Pokec