Chlubítko univerzální

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » sob črc 4, 2020 12:05

Umělci (hnědočeši s bagrem) kopali základy pro plot a nějak se netrefili, teda vlastně trefili, no... kotel už zase kotlí (ale nechtělo se mu moc naskočit, jak bylo potrubí plné vzduchu místo zem.plynu), taxem se po bajku moh umejt těplou vodou.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » čtv črc 23, 2020 10:47

Děláme do pájení, 99% našich zákazníků je z "automotive", to 1% "domestic air-con". Fčíl sem dostal požadavek, možná z toho bude nabídka pro.... VÚJZ v Řeži..... trochu se toho děsím.... :twisted:

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » čtv črc 23, 2020 12:17

Alespon budes po podpisu smlouvy zarit stestim :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » čtv črc 23, 2020 12:25

Beze srandy, děsím se toho, protože máme sice 30 let zkušeností s pájením hliníku a spoustu dalších znalostí z oboru i od konkurence, ale nikdo nikdy netestoval, co udělá hliníkový pájený spoj když bude dlouhodobě vystaven radiaci (kdo by to taky v automotive zkoumal, že).... a tady to tak bude - pájený hliníkový spoj vs. dlouhodobá (vysoká) radiační zátěž. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Olchor » čtv črc 23, 2020 13:48

Je to výzkumák, tak ať si to vyzkoumají. :)
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Lipon » čtv črc 23, 2020 14:29

dej vědět, až budete mít hotovo a začnou zkoušky, abychom stihli odjet ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv črc 23, 2020 19:42

@pp: ty se desis? Ja se desim! Ted jsem to meril a mam to 6666 m vzdusnou carou #-o

Asi budu muset napsat anonym BISce, ze Al-Kaida aktivovala spiciho teroristu Al-pavprocha, ktery se pokousi infiltrovat do jadernych zarizeni, aby mohl zpusobit lokalni Cernobyl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » sob črc 25, 2020 14:01

pavproch píše:Děláme do pájení, 99% našich zákazníků je z "automotive", to 1% "domestic air-con". Fčíl sem dostal požadavek, možná z toho bude nabídka pro.... VÚJZ v Řeži..... trochu se toho děsím.... :twisted:
Obrázek


pavproch píše:Beze srandy, děsím se toho, protože máme sice 30 let zkušeností s pájením hliníku a spoustu dalších znalostí z oboru i od konkurence, ale nikdo nikdy netestoval, co udělá hliníkový pájený spoj když bude dlouhodobě vystaven radiaci (kdo by to taky v automotive zkoumal, že).... a tady to tak bude - pájený hliníkový spoj vs. dlouhodobá (vysoká) radiační zátěž. Chjo no.


Taxe snažím dát od toho pracky rychle pryč a to tak že opravdu rychle, daleko a nafurt.... mají divnou představu - něco jako (otevřená) konverza, dovnitř nasypou zářící atombordel (doslova), nafučí tam hejlum a prý na takovou pixlu máme napájet (hermeticky) víčko.

Uffff.

Tak s tímhle opravdu nechcu mít nic společného, to smrdí průserem... katastrofických (doslova) rozměrů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » ned črc 26, 2020 0:40

No hura, Cernobyl nebude. Za tohle ti snad i odpustim samohanu s citacema :twisted:

Jeste jim rekni, at si tyhle hokus-pokusy jedou delat nekam na Sibir...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pon črc 27, 2020 9:28

Lepší vypadat jako "blbec" a plánovat na 1/2 roku dopředu a mít možnost si vybrat termín podle svého přání, než to řešit až na poslední chvíli - sem právě zajistil pro chlopy (i sebe) předvánoční večurek i s bowlingem..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pon črc 27, 2020 15:51

:shock: #-o :D ma tahle psychicka porucha nejaky nazev?

Odhaduju, ze ti to na 90 % zrusi kvuli koronaviru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2020 20:03

Ocituju se na pavprocha ;-)
mike píše:Poprve mam 3 mesice za sebou nachozeno pres 300 km. 956 km za 91 dni.

Ctvrty mesic za sebou a tentokrat osobni rekord. 392 km za cervenec a temer 2000 km od zacatku roku (a 1040 za posledni ctvrtrok). To uz je asi pres caru, uz mne fakt boli nohy. Vypada to na pretrenovani, fyzicke, psychika by chodit chtela a vic, ale telo se vzpouzi :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Chlubítko univerzální

Příspěvekod Kjuba » pát črc 31, 2020 20:48

No, tak já bych hledal chybu v tom, že psychika by chtěla. S tím by se dalo něco dělat. Chceš něco předepsat? :-)

Teď vážně. To je hezký výsledek, gratulace. Ale dle mě už je to fakt hodně. Já bych to nezvládl.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2020 21:10

No, mozna by to nebylo uplne od veci ;-) Co by to asi melo byt?

Diky. Ja driv taky ne, dlouho jsem chodil do 1500 km rocne, jen nedele + Alpy, ale pak jsem se rozhodl, ze budu chodit kazdy den. Zacinal jsem na 5 km, ted uz je bezne 10 - 11, coz neni ani dve hodiny chuze denne, to by snad melo byt v pohode. Ale asi neni, ted jsem to fakt prehnal. Stehenni svaly citim pri spani, jsem celkove unaveny a tak nejak divne nervozni (coz se mi normalne nedeje), neco jako prebuzeni. Holt budu muset zvolnit :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » pát črc 31, 2020 22:00

Vzhledem k tomu, ze jsi pritom jeste mel tu "asikoronu", tak vlastne toho mas pomerne jeste vice.
mike píše:Co by to asi melo byt?
domaci valasske slivovice rano-v poledne-vecer po pul litru... :lol:
mike píše:Stehenni svaly citim pri spani, jsem celkove unaveny a tak nejak divne nervozni (coz se mi normalne nedeje), neco jako prebuzeni.
Ze bys prisel na dalsi dusledky korony :-k ? Krome unavy svalu, samozrejme.

Ted myslim ale vazne, ze at uz jsi mel cokoliv za infekci, muselo to dat dost zabrat organizmu. Mozna ze Tvuj organizmus stale jeste nebyl (a asi ani neni) pripraveny na zvladani kazdodenni zateze.
(Jeste me napada, cos psal o jidle, zes prestal byt hltacem masa /nemyslim ted, ze ses stal vegetarianem/ a ze misto uzenin hltas ted syry. Bo si vzpominam, ze kdyz jsem ja prestal jist maso, tak po nejake dobe jsem taky citil jakesi "prebuzeni", najednou jsem mel pocit, ze mam energie mnohem vic nez predtim. A to ja jsem maso zrusil docela postupne a za delsi dobu, roky. Taky ten pocit zvysene energie prichazel postupne silneji, jen jsem si to zacal vsimat az to bylo az prilis "citelne".)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2020 22:32

apuka píše:Vzhledem k tomu, ze jsi pritom jeste mel tu "asikoronu", tak vlastne toho mas pomerne jeste vice.

Jo, za brezen mi chybi asi tak 150 km ;-)

apuka píše:Co by to asi melo byt?domaci valasske slivovice rano-v poledne-vecer po pul litru...

To jsem zkusil jednou v puberte. Jen vecer a jak to vypadalo rano si asi dovedes predstavit ;-)

apuka píše:Ze bys prisel na dalsi dusledky korony

Nemyslim si to. Projevilo se to az posledni dobou a vidim korelaci s unavou. Je to podobne, jako kdyz to prezenes s kofeinem, kdyz potrebujes neco udelat, pak jsi priserne unaveny, ale zaroven nemuzes usnout.

apuka píše:Ted myslim ale vazne, ze at uz jsi mel cokoliv za infekci, muselo to dat dost zabrat organizmu. Mozna ze Tvuj organizmus stale jeste nebyl (a asi ani neni) pripraveny na zvladani kazdodenni zateze.

Tohle bylo poznat v dubnu, to obcas byly opravdu neprijemne stavy a obcas se to objevovalo jeste v kvetnu. Vsak jsem taky az do konce cervna chodil jen denni trasy, pohorky jsem vytahl az v cervenci. Proto ted kilometru pribylo, ale chyba byla pridat celodenni trasy a nezkratit ty denni.

apuka píše:Bo si vzpominam, ze kdyz jsem ja prestal jist maso, tak po nejake dobe jsem taky citil jakesi "prebuzeni", najednou jsem mel pocit, ze mam energie mnohem vic nez predtim.

Jenze ja nemam vic energie, naopak. Tezko se to popisuje, ale je to stav, kdy jsi zaroven unaveny a zaroven ma telo potrebu neco delat. Takovy nesoulad a nepohoda, celkem neprijemny. Navic se mi pred par dny chut na maso vratila, vypada to, ze si svaly rikaji o bilkoviny. 35 - 40 deka denne k veceri je tak akorat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod slash1111 » sob srp 1, 2020 10:34

Urobil som niečo podobné počas karantény Mar-Apr-Maj (250+310+420k), akurát že ja som každý deň behal. Výsledok bol ale u mňa opačný, hlave sa už nechcelo, telo úplne v pohode, ale tiež som zle spal (hodinky tvrdili, že moja tréningová záťaž je v optime :| ). Od júna som prešiel na svoj štandard 160-200k a aj spánok sa upravil.
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » sob srp 1, 2020 23:06

Mas hodinky pro terminatory? ;-) Co jsem cetl priznaky pretrenovani, tak tohle jsou psychicke.

Dobry, kdybych to behal, tak jsem mrtvy uz v breznu ;-) Mam ale souseda (shodou okolnosti Slovak), ktery beha stejne trasy, co ja chodim. Akorat je mu aspon o 20 let a 20 kilo min, klidne oboji 25. Typ etiopsky vytrvalec. Ja kdybych ted shodil 10 kilo, tak vypadam vychrtle, o 20 min jsem mel naposled mozna v 15 letech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod slash1111 » ned srp 2, 2020 9:40

Od maja mam Garminy, ale asi som do nich este nedorastol :D
hlave sa iba nechelo ist bezat, pocas samotneho behu som vsak mal standardny vykon, resp. v tom maji som si zabehol najlepsie casy na mojich 12 a 15k trasach.

Na Tvojom mieste by som tie trasy striedal: 1den tu kratku pomaly a potom 2-3dni tu dlhsiu rychlo, aby telo malo nejaku regeneraciu (a kupil by som si hodinky na sledovanie tepov a spanku :wink: )
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » ned srp 2, 2020 16:13

Ridit se softwarem od Garminu vyzaduje znacnou davku odvahy. Nebo naivity :twisted:

Njn, kdyz moje nejkratsi ma ted 8 km (dlouha 10 - 14). To, co pises, uz nejakou dobu delam a je to malo. Asi budu muset kratkou zkratit na starsi uroven a chodit tak, aby to za tyden dalo 40 - 50 km a ne 70 - 80. Co to udela. Tepovku mam OK, zrychleny tep bych poznal a jak jsem se (ne)vyspal poznam taky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod slash1111 » ned srp 2, 2020 18:02

Podľa toho čo konkrétne tým riadením sa Garminom myslíš :D
Vzdialenosť merajú presne a čas snáď tiež.

Spánok (mi) merajú dosť zle (teda aspoň dúfam :(( )
Čo však celkom zodpovedá mojim pocitom je Body Battery

Tie ostatné metriky (training load, VO2Max) ale nie sú ich, dnes skoro všetci (aj Číňania, aj Suunto) používajú nejaké algoritmy od https://www.firstbeatanalytics.com/en/features/
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » ned srp 2, 2020 18:13

V podstate uplne cokoliv ;-) Viz apuka a vyska ve vedlejsim vlakne.

Algoritmy jsou jedna vec, jejich aplikace druha. Neco o tom vim, jelikoz na biometrii pouzivame taky 3rd party algoritmy, to uz je dneska bezne. No a v Garminu software fakt neumeji a kdyz algoritmus blbe pouzijes, tak z neho polezou nesmysly. Na to uplne staci zarusena data ze senzoru. Me zkusenosti s cimkoliv od Garminu jsou spatne az otresne a dobrovolne bych si od nich nic nekoupil (bohuzel ne vsichni v rodine se predem zeptaji a ja pak musim ty shity resit #-o).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod apuka » ned srp 2, 2020 18:30

mike píše:Me zkusenosti s cimkoliv od Garminu jsou spatne az otresne a dobrovolne bych si od nich nic nekoupil
No jo, tak porad, co si koupit za mapovou turistickou navigaci s barometrem - a jeste aby tam bezely AV mapy (nejlepe ty pro Garmin, zase nejsou tak levne aby se kupovali dvakrat)... Mam dojem, ze uz pomalu nic jineho se sehnat ani neda. :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod slash1111 » ned srp 2, 2020 18:33

Ako toto môžeš napísať, veď teraz mali iba týždenný celosvetový výpadok serverov :)
Pre mňa bol Garmin posledná možnosť, Číňania idú dolu vodou (+mesiac mi nevedeli pomôcť dostať sa do vlastného účtu - chyba 2FA), Suunto meria snáď ešte horšie HR (+ WearOS) a Polar sa mi nepáči, takže veľa iných možností už nie je...
A tú vzdialenosť mám 1?? overenú

Zrazu aj Apukovi veríš, keď sa Ti to hodí :lol:
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » ned srp 2, 2020 19:04

Mne Suunta vyhovuji, ale mam hodne stare. HR meri hrudni pas, vypada, ze presne, ale ten mi vadi, a tak ho nenosim. S novejsima zkusenosti nemam, mozna maji snimac tepu na zapesti a ty nebyvaji nic moc.

Neverim apukovi, ale pani apukove, ktera z dostupnych informaci vypada jako podstatne rozumnejsi :twisted: A navic to odpovida mym zkusenostem s Garminem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » ned srp 2, 2020 19:10

apuka píše:No jo, tak porad, co si koupit za mapovou turistickou navigaci s barometrem - a jeste aby tam bezely AV mapy

Muj mobil tohle vsechno zvlada. Ma GPS i barometr, k tomu Locus Pro a vysledky jsou docela pouzitelne. AV mapy jsem tam dostal sam, pravda, musel jsem nekde z hlubin Netu vyhrabat nejaky konverzni tool, ale ted mi pekne chodi v Locusu.

LG G6, jak uz jsem psal, barometr v hodinkach s standalone GPS jsou presnejsi, ale rozdil je v radu procent, takze na bezne pouziti OK. Vydrz baterky odpovida Garmini navigaci a uzivatelska privetivost je o svetelne roky jinde. Navic se tam daji pri trose snahy dostat libovolne mapy a nemusis za ne platit Garminu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod slash1111 » ned srp 2, 2020 19:44

Áno, myslím na zápästí, hrudný pás nemám/nechcem.
(Jedine rozumné sú asi Suunto 9, ale sú veľké a hlavne veľmi hrubé)

Čo som videl výškomer na Suunto Core, tak mi to tiež nejaké terno neprišlo :wink:
Takže to máme: Apple, Garmin, Inov8. Zabudol som ešte niečo :lol: ?
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » ned srp 2, 2020 19:52

Jo, Suunto 9 jsou bohuzel monstra, jinak bych si je koupil. Stejne o tom asi budu muset uvazovat, ty me stare nevydrzi vecne a uz maji nacaty displej...

Core jsou naslednik Vectoru tj. zakladni model, tam fakt nemuzes nic moc cekat ;-)

Inov-smejd tam nepatri, ty kupuju opakovane i pres jejich minusy. Protoze maji i plusy, coz se o crAAPLu a Garminu rict neda ;-) U obou plati ani zadarmo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » čtv zář 24, 2020 12:04

Tak. Mám doma (třetího) žinženýra. Junior dnes úspěšně obhájil (videokonferencí) diplomku v UK.

Ufff, tak to bysme měli (čti: už nedostane ani korunu), ešče se "zbavit" juniorky. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pát říj 30, 2020 10:41

Toto semi ještě nestalo... něco je špatně, to není normální... loni sme dělali jednu zakázku pro zahr., v zimě budeme dělat 100% repete. Cenu sem navýšil o inflaci a... ono to bez problémů prošlo, to se mi ešče fuckt nestalo, že by navýšení ceny se obešlo bez "řevu"... \:D/
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec