skype

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

skype

Příspěvekod maykl » stř říj 19, 2005 12:00

tak mě napada, jestli někdo nejste na skype, popř by nebylo od věci zahrnout tento pojem k mailum, icq .....
prostě telefonovat zadara mě baví * a navíc nesnášim psaní :mrgreen:
co vy na to?

jinak abych teda jako to, tak když si dáte vyhledat maykll, tak bzch to měl být já :lol:
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Re: skype

Příspěvekod norman_64 » stř říj 19, 2005 12:03

maykl píše:tak mě napada, jestli někdo nejste na skype, popř by nebylo od věci zahrnout tento pojem k mailum, icq .....
prostě telefonovat zadara mě baví * a navíc nesnášim psaní :mrgreen:
co vy na to?

jinak abych teda jako to, tak když si dáte vyhledat maykll, tak bzch to měl být já :lol:

co všechno pro telefonování je potřeba??? :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod mifr » stř říj 19, 2005 12:14

To by ale asi pripadalo v uvahu az po srazu...Az se budem znat...Nebudu prece volat nekomu cizimu... :(( Treba: Ahoj,jak se mas? A jake mas boty a spacak a stan??? :wink:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » stř říj 19, 2005 12:58

mifr píše:To by ale asi pripadalo v uvahu az po srazu...Az se budem znat...Nebudu prece volat nekomu cizimu... :(( Treba: Ahoj,jak se mas? A jake mas boty a spacak a stan??? :wink:

:smt044 :smt044
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re: skype

Příspěvekod teoretic » stř říj 19, 2005 13:07

norman_64 píše:
maykl píše:tak mě napada, jestli někdo nejste na skype, popř by nebylo od věci zahrnout tento pojem k mailum, icq .....
prostě telefonovat zadara mě baví * a navíc nesnášim psaní :mrgreen:
co vy na to?

jinak abych teda jako to, tak když si dáte vyhledat maykll, tak bzch to měl být já :lol:

co všechno pro telefonování je potřeba??? :((


stahni si skype a vic nepotrebujes - teda vlastne jo, chce to rychlejsi pripojeni nez je modem:) (sice to jde i pres modem, ale hrozne). jo a nejsem si ted jistej, musel bych se divat a jsem linej, ale driv sel skype jen na 2000 nebo xp, aspon to tam stalo napsany...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod norman_64 » stř říj 19, 2005 13:11

A ještě sluchátka s mikrofonem,že?? *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » stř říj 19, 2005 13:20

norman_64 píše:
mifr píše:To by ale asi pripadalo v uvahu az po srazu...Az se budem znat...Nebudu prece volat nekomu cizimu... :(( Treba: Ahoj,jak se mas? A jake mas boty a spacak a stan??? :wink:

:smt044 :smt044


:smt082 :smt082
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod maykl » stř říj 19, 2005 13:28

nevim proč až po srazu? s moykem obcas volám a to sme na srazu nebyli :shock:
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod Karel » stř říj 19, 2005 15:13

Narazil jsem na jednu zajimavou stranku o Skype. Je tady: http://www.root.cz/clanky/10-duvodu-proc-nepouzivat-skype/. Pro ty, ktere netrapi open-source software, figle v licencich, sprava serveru apod. doporucuji precist pouze body 4,5,6. A uplne nejzajimavejsi informace je ve 3. odstavci bodu 4.

EDIT: Ja pouzivam Firefly (www.freshtel.net), ktere ma mensi naroky na linku nez Skype (je to dano pouzitym protokolem), je jednodussi a perfektne funkcni.
Karel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte říj 11, 2005 6:16

Příspěvekod Mudžahedin » stř říj 19, 2005 19:48

Já Skype používám a jsem spokojený.
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod uplne jinej martin » stř říj 19, 2005 20:15

no, pouzivam OSS i skype, porad mi lepsi alternativu kera si rozumi s protejskem@skype? (sorry pokud to ten tvuj netofon umi)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Karel » stř říj 19, 2005 22:08

uplne jinej martin píše:porad mi lepsi alternativu kera si rozumi s protejskem@skype? (sorry pokud to ten tvuj netofon umi)


:( To je ten problem. To ten muj telefon neumi, protoze je to uplne jiny zpusob komunikace. Co mi na tom skypu vadilo, tak to, ze jsem fungoval jako router pro cizi hovory. 1 hovor=2kB/s. 5 hovoru jdoucich prese me krat 3 hodiny denne online krat 30 dni v mesici = 3,2GB. A kdyz mam limit 5GB na mesic, tak to je dost zasadni problem a opravdu padny duvod, proc Skype nepouzivat. Ale jinak souhlasim s tim, ze je to vyhodne, protoze to rozjeli ve velkem, dali o sobe vedet a tim padem vetsina lidi pouziva Skype. Ja jsem to dal jako varovani pro ty, co netusi jakym zpusobem Skype doslova zneuziva jejich linku - a to i ke komercnim ucelum, protoze ne vsechny jeho sluzby jsou free. Komu toto nevadi (z praktickeho hlediska i z principu), pak Skype je pro nej jiste dobra sluzba. A jeste jedna noticka. Ja jsem vyzkousel nekolik hlasovych free sluzeb a u jedineho Skypu se mi obcas cukal zvuk. A z pohledu trochu-odbornika (spis mene nez vice :wink: ) nechapu proc pouzivaji na prenos zvuku spojovanou sluzbu.

EDIT: Jo a doporucoval bych podivat se na tohle:http://volani.volny.cz/cenik-volny-telefonet/. Myslim, ze tato nabidka je naprosto skvela vzhledem k tomu, ze nabizi IP-telefon za dobrou cenu (na rok pausal) nebo zdarma (na 2 roky pausal). A to uz je jinaci sluzba nez muset mit zaply pocitac. Za chvili takoveto sluzby rozjede vic operatoru a potom pujdou vsichni skypiste a jim podobni (muj telefon nevyjimaje) k temto spolecnostem.
Karel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte říj 11, 2005 6:16

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv říj 20, 2005 19:01

Karel píše:Co mi na tom skypu vadilo, tak to, ze jsem fungoval jako router pro cizi hovory.

Kdyz sedis za NATkou...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Karel » ned říj 23, 2005 16:24

uplne jinej martin píše:Kdyz sedis za NATkou...


Ne kazdy ma v botniku linuxovy server jako ja :wink:. A i v tom pripade byl ten skype buhviproc pripojenej na spoustu pocitacu a obcas to posilalo zbytecne moc dat.
Karel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte říj 11, 2005 6:16

Příspěvekod moyko » pon říj 24, 2005 9:15

Hádejte se jak chcete, vaše argumenty jsou určitě k věci (i když jim nerozumím, páč jsem pouhej uživatel :D ), ale vzhledem k tomu, že skype používá pro VoIP pořád nejvíc lidí, tak prostě jiný řešení zatím stejně nevidím..

maykl sice neměl až tak špatnej nápad, ale nevím čí to byl argument: o čem bysme si asi tak volali :wink: tak jedině při domluvě na nějakej společnej výšlap, aby se člověk nemusel vypisovat..
Od začátku naplno a postupně přidávat!!
moyko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát čer 17, 2005 0:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod mifr » pon říj 24, 2005 14:29

moje slova... :)
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod maykl » pon říj 24, 2005 15:48

to bzl ten důvod. díkas moyko.
jinak třeba 11 listopadu jdeme přechod krkonoš. domluva přes skype byla rychlejší, než jakékoliv psaní.
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod mifr » pon říj 24, 2005 17:42

Hned bych sel take,ale v Brne je SportLife...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

skype

Příspěvekod defenger » pon říj 24, 2005 20:46

O skype uvažuji, protože pár známých ho už má - takže s nimi volání zadarmo. Ale zdá se mi komlikováný způsob placení, když budu volat i jinam - jako s běžným telefonem. ...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Příspěvekod maykl » úte říj 25, 2005 8:18

komplikované placení? nemyslím si. prostě si zaplatíš kredit jako u mobilu.
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03


Zpět na Pokec