Pokec o muzice...

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » pát zář 3, 2021 17:43

Není to teda vůbec můj šálek rockové kávy (proto taky je nemám v playlistu mp3), ale zaslech sem na ČT fčera ve zprávách, že BÁBA, pardoň ABBA po 40-ti letech vydají zase novou platňu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mike » pát zář 3, 2021 17:52

Koho zajima nejaky popik? Iron Maiden vydava po 46 letech nove (dvoj)album. Zatim mi to uplne nesedlo, nejak mi to splyva vsechno dohromady, ale treba se to casem zmeni. Na The Writing on the Wall uz jsem si zvyknul, ac si furt myslim, ze proti drivejsku je velmi jednoduche a nenapadite, ale o to vic se jim povedlo video: https://www.youtube.com/watch?v=FhBnW7bZHEE.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » pát zář 3, 2021 17:54

Kuju, du to najít a sosnout.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mike » pát zář 3, 2021 17:55

To nevim, vydali to oficialne dneska :) Na trubce to teda uz je, ale ty asi chces neco kvalitnejsiho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » pát zář 3, 2021 18:06

Ee, obyč mp3, už sem našel a sosám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mike » pát zář 3, 2021 19:40

Tak uz jsem to slysel cele, Mejdni to dali oficialne na trubku. V den vydani a vsechno. Nova doba, to se mi libi. Prvni dojem se mi zatim moc nezmenil, ale The Parchment se mi libi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mila6032 » sob zář 4, 2021 5:09

Hustý. Tady lidi fakt rozumějí muzice :) Nedávno se tu probírali Nightwish (tam ještě musím uspořádat celosvětovej...nebo možná spíš meziplanetární protest za návrat Marca do kapely) a teď Mejdni. Dvě moje nejoblíbenější kapely. Už jsem jim i odpustil, že jsou hlavními viníky mého tinnitu a že jsem kvůli nim musel spát ve starým Renaultu v Maďarsku na benzince, při návratu z koncertu v Srbsku. Jet na koncert do Bělehradu na otočku nebyl možná ten nejchytřejší nápad. Každopádně souhlas. Nové album zatím nemá ten wow efekt jako třeba Dance of death, nebo Brave new world. Na druhou stranu buďme rádi, že ještě fungujou. Když vyšla ta zpráva o Brucově rakovině jazyka, tak jsem měl docela obavy, že to je konec. Mejdni bez Bruce prostě nejsou Mejdni. Když ho kdysi vystřídal Blaze Baley, tak mi ty songy kolikrát nešly ani doposlouchat. Asi jako když Tarju vystřídala v Nightwish Anette. Tam se to pak naštěstí vyřešilo příchodem nejlepší zpěvačky naší, ale pravděpodobně i všech ostatních, galaxie.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » sob zář 4, 2021 11:30

Noví Ajroni už mi plejou, volume doprava, první tóny první skladby zní fajně. :rock:

EDIT: Vyposlechnuto, mejdni prostě zní jako.... mejdni. Fajne. @mike: Ešče raz díky za podnět.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mike » sob zář 4, 2021 16:47

@pp: NZ. Ted uz si muzes stahnout tu ABBA :twisted:

mila6032 píše: Nové album zatím nemá ten wow efekt jako třeba Dance of death, nebo Brave new world.

:smt023 jo, to je vystizne. Ale naposloucha se to. Stratego je venku uz nejakou dobu, nejdriv mi to nic moc nerikalo a ted uz se mi libi.

mila6032 píše:Když ho kdysi vystřídal Blaze Baley, tak mi ty songy kolikrát nešly ani doposlouchat.

Jj, taky tak. Asi jedine, co si z toho pamatuju, je Man On The Edge a The Clansman a i ty zni lip s Brucem. Ten druhy vlastne ani jinak neposloucham.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » sob zář 4, 2021 17:34

Po těch nových mejdnech neska po obědě mi fčíl random pustil starší "Killers" a tak nějak jako musím uznat, že ti noví mají "hezčí" zvuk... :rock:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mike » sob zář 4, 2021 17:39

To jo, ale Killers zas maji vetsi drajv :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mike » úte zář 7, 2021 21:49

mila6032 píše:Nové album zatím nemá ten wow efekt jako třeba Dance of death

Co rikas na tohle: https://www.youtube.com/watch?v=V_Lz8aZeFdw? Mne se to libi a nejen to, zajimave, ze spousta skladeb od Mejdnu vyzni dobre i takhle. Ne vsechny, ale vetsina jo.

@pp: muzes sosat Nylon Maiden ;-)

Tak jo, nove album uz si seda, poustim si to tak jednou denne a The Parchment uz se mi libi hodne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod Tomas » stř zář 8, 2021 7:46

Nejradši mám od Mejdnů éru 1984-92, od alba Powerslave vlastně až do odchodu Dickinsona. Poslední pořádně dobrý album mi připadne Brave New World, pak ještě Dance of Death jsem zkousnul.

To bylo vlastně taky období, kdy jsem je naposledy viděl naživo, když jeli tour k Dance of Death (asi 2003?), hráli tehdy v Praze s Gamma Ray.

Ta jejich pozdější tvorba už mě něják nebere, ale tak jako tak je to kapela na který jsem vyrůstal a jsem rád, že dědci pořád hrajou a něco vydávaj.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mila6032 » stř zář 8, 2021 15:08

Mike: jo, tyhle akustický covery jsou super. Měl jsem svýho času celý CD podobnejch věcí. Různý akustický, piano a houslový covery. Dost mě to baví. Naopak moc neumím poslouchat ty covery, kde se ta skupina snaží znít jako Mejdni. Mám to naposlouchaný zkrátka až moc a ruší mě jakákoliv odchylka. Samostatná kapitola je pak zpěv. Bruce má pro mě až moc specifickej hlas a tak nějak mi tam pak nic jinýho nesedí. Podobně to mám třeba s Queen. Zpívat něco po Freddiem je imho zkrátka nemožné a je docela fuk jestli se člověk jmenuje Axl Rose, nebo Elton John. Dokonce ani Brucovi jsem Bohemian Rhapsody moc nevěřil, byť tomu byl ze všech asi nejblíž.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mike » stř zář 8, 2021 16:22

mila6032 píše:Naopak moc neumím poslouchat ty covery, kde se ta skupina snaží znít jako Mejdni. Mám to naposlouchaný zkrátka až moc a ruší mě jakákoliv odchylka.

Jj, to nejde. S vyjimkou zabavovych kapel z mladi, ale tam jsme stejne chodili za jinym ucelem a co hrajou obvykle nebylo moc poznat :twisted: Navic jsme Mejdny stejne poslouchali z kazet v padesate kopii a odpovidajici kvalite, vymozenosti sociku. Si vzpominam, jak jsem byl za kinga, kdyz jsem z Jugosky privezl original kazetu Judas Priest Screaming for Vengeance.

Zas ale neni spatne, kdyz se nekdo jen inspiruje, docela se mi libi starsi Enforcer, treba tohle a vlastne cele album. Dalsi se bohuzel nejak nepovedlo.

Tomas píše:ale tak jako tak je to kapela na který jsem vyrůstal a jsem rád, že dědci pořád hrajou a něco vydávaj.

Si vzpominam, jak jsem byl v Praze na Brave New World (2001?) a obdivoval, jak Bruce ve svem veku jeste skace po podiu jako vopice :D Ze budou fungovat jeste o 20 let pozdeji mne ani nenapadlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » stř zář 8, 2021 17:48

Já ty cover verze nějak nemusím.... např. "Radar Love" od Golden Earing je prostě originál, mám ve fonotece pár cover verzí (prý jich bylo až 500) a žádná mě nezaujala tak jak ten originál.

Tím ale netvrdím, že neexistuje cover (hard-rock/metalu) lepší originálu = v podvědomí jeden mám, ale fčíl si nedokážu zpomenout, ani za boha.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » stř zář 8, 2021 17:50

Už sem to našel....

pavproch píše:Zase sem díky random playeru (a následnému gůglení) chytřejší - fčíl mi hraje originál Stargazer od Rainbow, já ten song znal doposud jen od Dio, což je podle gůglu cover. Imho ale cover lepší (zvuk) originálu. :rock:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » stř zář 8, 2021 18:09

Update: taxem si teho čumiče na hvězdy pustil OEM i cover.... a jako jo, potvrzuju, Ronnie James Dio zní líp
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » stř zář 15, 2021 17:32

Sem byl doma neska chvilku sám - TV Rebel, volume doprava a .... už sosám Stereophonics - neznal sem/ve fonotéce ešče nemám.... :rock:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » pát zář 24, 2021 13:38

Random mp3 player se pochlapil: pěkně za sebou mi pustil do ouška Jerryho Lee Lewise, Elvise a Chucka Berryho. Pěkně! :rock:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » pon říj 4, 2021 17:44

Neska chvilka doma bez dozoru = TV Rebel... a zase něco nového - kapela Nelson. Přiznávám, neznal sem.... už sosnuto.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mike » pon říj 4, 2021 17:49

Jednou k tobe nabehne komando OSA, spocita vsechno, co mas nasosane, a za kazdou skladbu, ze kterych jsi vetsinu ani neposlouchal, ti nauctuje 10 Euro. Budes muset prodat fabriku, barak i manzelku, abys neskoncil ve vezeni pro dluzniky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » stř lis 10, 2021 18:26

+ Miro Žbirka

R.I.P.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod Lipon » stř lis 10, 2021 23:42

mike píše:Jednou k tobe nabehne komando OSA, spocita vsechno, co mas nasosane, a za kazdou skladbu, ze kterych jsi vetsinu ani neposlouchal, ti nauctuje 10 Euro. Budes muset prodat fabriku, barak i manzelku, abys neskoncil ve vezeni pro dluzniky :twisted:


tak a ted tu o Jenickovi a Marence :ú ze ty mas od OSY procenta za kazdeho vystraseneho?
jak vis, ze svuj archiv sdili?
jestli nesdili, tak si pavprochuv pravnik slizne pekne palmare od OSY :lol:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mike » čtv lis 11, 2021 3:28

Mi to kazis #-o Tesil jsem se na reportaz z rozbijeni MP3 prehravace nebo dokonce laptopu na kovadline :twisted:

(jestli to pousti ve fabrice, tak ani sdilet nemusi ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » sob lis 13, 2021 13:12

Random player mp3 fčíl vybral: Hüsker Dü - Reoccurring Dreams = 14 minut chytlavého jednoduchého a furt se opakujícího riffu. Líbí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod Etheric » sob lis 13, 2021 14:09

Po dlouhý době někde někdo, kdo poslouchá Hüsker Dü :smt023
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » pon lis 15, 2021 11:47

Random mp3 player sa zase trefil: před chvílí (z těch asi 8000+ songů co mám ve fonotéce) vybral War pigs (originál Black Sabbath) a asi o tři písničky později coververzi téhož od Michael Schenker Group. Trošku jiné, ale taky pěkné. Doposud sem to znal jen OEM + cover od Faith No More.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod Etheric » pon lis 22, 2021 4:28

Big up Řezníkovi za jeho projev na Slavíkách, mám na českou pop music úplně stejnej názor
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod milarepa » pon lis 22, 2021 12:45

když jsme nedávno jeli z treku, tak jsme v autě poslouchali Gojiru, a spontáně se rozhodli, že 25.1. si na ni zajedeme do Prahy na koncert, sice nemáme žádné metalové hadry, ale když se nebudeme týden před koncertem holit, tak snad nás tam pustí :)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Pokec