Pokec o muzice...

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » čtv pro 2, 2021 12:27

Ty jo, random má nějakou death-metalovou náladu čico... z více než 8000 songů (od popu až právě po ten death-metal) vybral hned za sebou Helltrain, Venom a Incubus....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod Vexo » čtv pro 2, 2021 14:41

Nejlepsi je smichat DM s popem, nemusis tapat: Scar Symmetry - Limits to Infinity
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » čtv pro 2, 2021 18:32

Kuju, to sem neznal (ale nevím, esli mi to stojí za zařazení do fonotéky).

Death nálada randomu pokračuje, ale jinak.... vybral za sebou: George Michaela, Ronnieho Jamese Dia a Freddíka.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » pát pro 3, 2021 11:30

A fčíl má zase pro změnu "božskou" náladu.... hned za sebou : Manowar - Gods Made Heavy Metal a Kiss - God Gave Rock'n'Roll to You :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod milarepa » pon pro 6, 2021 22:07

Zemřel János Kóbor, zpěvák maďarské kapely Omega

https://www.idnes.cz/kultura/hudba/janos-kobor-omega-koronavirus.A211206_145233_hudba_jgo

R.I.P. dobrý chlap, a ta kapela byla skvělá

https://www.youtube.com/watch?v=4szfWQ7Sspg
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » sob pro 11, 2021 14:14

Ty jo, opět "náhodný" výběr random playeru - hned za sebou: Lifetime of war (Sabaton), Gods of war (Leppardi) a Great war (opět Sabaton) = má neska nějakou válečnou náladu čico.

EDIT o hodinu později: a fčíl přidal ešče War pigs od Sabbatů
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » stř pro 15, 2021 14:56

Sa to potkalo - sem na konci prc doby chytil KOPR a v tu chvíli mi random zahrál "Lazy" od Párplů
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod sobb » čtv pro 16, 2021 1:07

Sabaton vydali celkem nedávno novej singl Christmas truce Po všech stránkách mi přijde povedený. A bylo to točený u nás, s českou produkcí :)

A zároveň ohlásili na jaro příštího roku novou desku „The War To End All Wars“ - další příběhy z první světové války. Což mě dost potěšilo, neboť to předchozí album je skvělý a poučný, tak se budu těšit i na tohle :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » čtv pro 16, 2021 8:58

Sabatoni sou supr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2021 22:33

Mne to nejak neoslovuje a to mam tenhle styl docela rad. Ale zrovna Sabaton mi prijde takovy... nijaky, trochu blby, pozersky a na neco si hrajici. Asi jako Landa :twisted:

Kdyz uz power metal, tak PowerWolf :twisted: To je sice taky blbe, ale aspon je to sranda ;-)

Z jineho soudku. Nedavno mi trubka nabidla The Heavy Horses a docela se mi to zalibilo. Tahle se mi libi: https://www.youtube.com/watch?v=f3u0jce1U1c
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod sobb » pát pro 17, 2021 1:23

Věc vkusu, mi se Sabaton líbí hodně. Muzika, texty, i to Brodénovo boží "r" :) Takže se na to jejich nový album těším.

Od The Heavy Horses to první album tuším někde máme. Si ho budu muset asi pustit, když jsi jej připomněl :D

A když už jsem do tohoto vlákna takhle před Vánoci vlezla - loni jsem tu psala o vánočním novém albu "A Christmas Carol" který vydala Majestica. Tak jsme si ho pak poslechli - a moc dobrý. Ghost of Marley je, možná i díky skvělýmu videu, podle mě asi nejlepší. Ale povedený je to celý. Máme přidáno do vánoční kolekce k Jingle Bells :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod sobb » pát pro 17, 2021 1:31

mike píše:To je sice taky blbe, ale aspon je to sranda ;-)
"Potvrďte svůj věk Proveďte rychlou kontrolu, která ověří, zda jste dosáhli minimálního věku ke zhlédnutí tohoto videa" Ne, že bych to potřebovala vidět, ale co to zas progrca je? Na to jejich ověření to chce průkaz totožnosti nebo platební kartu :shock: ](*,)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mike » pát pro 17, 2021 6:29

sobb píše:Věc vkusu, mi se Sabaton líbí hodně.

Jj, vec vkusu. Naposlouchane to nemam, jen mi to obcas samo vybehne na trubce a neoslovilo mne to.

sobb píše:Tak jsme si ho pak poslechli - a moc dobrý. Ghost of Marley je, možná i díky skvělýmu videu, podle mě asi nejlepší.

Tohle se mi taky libi a taky to kdysi vypadlo z trubky ;-)

sobb píše: Ne, že bych to potřebovala vidět, ale co to zas progrca je? Na to jejich ověření to chce průkaz totožnosti nebo platební kartu

:lol: jsi odhalena. Zajimave, ze po mne to nic nechce a nikdy nechtelo. Ze by to bylo tim, ze mam Google account a jsem jim prihlasen? Ne ze bych tam nekdy nejaky prukaz totoznosti zadaval nebo jim dokonce daval platebni kartu. Tu jim urcite nedavej ;-)

Je to Resurrection by Erection, tak mozna proto :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod apuka » pát pro 17, 2021 14:19

mike píše:Ne ze bych tam nekdy nejaky prukaz totoznosti zadaval nebo jim dokonce daval platebni kartu. Tu jim urcite nedavej
To by me docela zajimalo, jak to je praven u nas v CR. Protoze kdyz chteji prukaz totoznosti, to znamena, ze jej musis poslat. Takto to ale zadat - podle mne - ma pravo jen asi vyjmenovany okruh organizaci, resp. sluzeb. Presneji, zadat asi muze kdokoliv, ale chtit to jim poslat a pouziti u nich asi uplne koser neni (podle mne se tam an nepotvrzuje nejake zpracovani os. udaju - nevim, ja jsem nikdy pres tu zadost nesel). Bo zakon o ochrane osobnich udaju a pod.
Odhaduji, ze se to na mnoha mistech resi tema identitama - bankovni, elektronicka, ... ani nevim jaka. Ale ze by Google accountem???

Fakt nevim, jak je to v zakonech resene v soucasnosti, jsem si jen spomenul, ze kdyz pred X lety jsem si chtel pujcit auto a oni si chteli ofotit obcanku, tak to tehdy bylo silne protizakonne. Opsat nektere udaje, jo, to je neco jineho, ale skladovat kopii je jiny level.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » pát pro 17, 2021 15:27

Ty jo, můj random mp3 player si to tu asi musí číst.... právě mi z reproduktorů zní Heavy Horses - ale od Jethro Tull. Du se podívat po té grupě stejného jména, to sem doteď neznal.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mike » pát pro 17, 2021 15:44

Jj, uz je to jasne, sledujou te na kazdem kroku :twisted:

@apuka: OMG, musis tahat svou perverzni zalibu i sem? Proste chteji nejak overit vek a na nejaka ceska pravidla sere Bily tesak.

Je tu jeste nekdo krome sobb, co po nem ten link chce overeni veku?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod sobb » pát pro 17, 2021 18:05

mike píše: :lol: jsi odhalena.
jo, teď už všici víte, že jsem puberťačka :wink: :mrgreen:

mike píše:Zajimave, ze po mne to nic nechce a nikdy nechtelo. Ze by to bylo tim, ze mam Google account a jsem jim prihlasen?
Taky jsem přihlášená, teď jsem zkoušela i starej účet, ale nepustí mě to.
Jinak mi to u všech nových účtů (nepamatuju si, jestli i u těch starých) hlasilo, že mi změnili nastavení, páč neví, zda je mi 18.

Chjo, si místo něčeho užitečnějšího hraju s přepínáním účtů, protože sem mike musí dávat linky na prasečinky #-o :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod mike » pát pro 17, 2021 18:12

sobb píše:Jinak mi to u všech nových účtů (nepamatuju si, jestli i u těch starých) hlasilo, že mi změnili nastavení, páč neví, zda je mi 18.

Umela inteligence, co neustale sleduje nase chovani na webu, z toho tveho nejak znejistela :twisted:

sobb píše:Chjo, si místo něčeho užitečnějšího hraju s přepínáním účtů

Nejaky priklad toho uzitecnejsiho? ;-)

sobb píše:protože sem mike musí dávat linky na prasečinky

To je zas ta umela inteligence, nema smysl pro humor. Nebo je tu snad nekdo, koho to pohorsilo? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » pát pro 17, 2021 18:28

První tóny sa už linou z repráků.... The Heavy Horses "Murder Ballads & Other Love Songs" :smt035
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod sobb » pát pro 17, 2021 21:06

mike: znejistěla tím, že se pokuším dostat na link nepřístupný puberťákům :mrgreen:
Užitečnějších věcí by bylo ... třeba umejt nádobí ... nebo uvařit večeři :wink:

pp: muž činu :) Já ještě ani nezačla hledat.

Když už jsme u těch koňů, tak jsem si ještě vzpomněla na jeden celkem zajímavý počin. Kdo nemá rád bluegrass, ať dál nečte :wink:

Kapela Iron Horse a jejich četné cover verze rockových a metalových skupin - Metallica, Sabbati, Guns N' Roses a další.
Máme to skoro všechno, a přijde mi to hodně povedené, na první poslech mě to kdysi dost překvapilo. Ale je fakt, že se mi zároveň i líbí dobrej bluegrass, což tohle je.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » sob pro 18, 2021 13:11

Dík za tip, blue-grass já ráth, Iron Horse "Tribute to rock" sosnuto
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod sobb » ned pro 19, 2021 0:11

Tak jsem zvědavá, jestli se bude líbit i Tobě.
Když už jsem to vzpomněla, tak jsme si od nich dnes večír pustili A Tribute to Ozzy Osbourne and Black Sabbath. A pak tedy rovnou i toho Ozzyho i Sabbaty :)

No, a když bluegrass, tak sice tohle je víc instrumentálně než žánrově - vloni vydali Robert Křesťan a Druhá tráva nový album s názvem Díl první. Původně to mělo být dvojcédo, jedno s autorskýma textama, druhý coverveze, ale zasáhl covid. Tak tohle je směs. Odkaz na e-shop dávám proto, že je tam tracklist i se seznamem, co je autorské a co cover.

Už to mám docela naposlouchaný, je to opravdu trochu jiný, než vše předchozí, ale dobrý. Líbí se mi. Z původní Druhé trávy jich v kapele už moc nezbylo, ale zdá se, že Křesťan se umí obklopit dobrejma hudebníkama.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod Etheric » úte pro 21, 2021 18:25

Moje nejoblíbenější vánoční píseň. Nevhodné pro slabší povahy :twisted:
https://m.youtube.com/watch?time_contin ... =emb_title
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » sob led 1, 2022 12:58

pavproch píše:Random player mp3 fčíl vybral: Hüsker Dü - Reoccurring Dreams = 14 minut chytlavého jednoduchého a furt se opakujícího riffu. Líbí.

... a fčíl mi random player zahrál něco podobného (nem neznal, nevěděl, že mám ve fonotéce) i dyž to trvá jen 4:48 Blue Öyster Cult - Buck's Boogie :rock:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » pát led 21, 2022 11:09

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » pon led 31, 2022 18:34

Ty jo, random player mě zase překvapil: "American Pie" som doposud znal OEM od Dona Leana a pak taky od Madonny, bluegrass-country verze od Iron Horse semi ale VELMI zamlouvá... :rock:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » čtv úno 10, 2022 14:51

Random mp3 player má nějakou country náladu - pěkně za sebou Cotton Eyed Joe od Rednexů, cosyk od Johnyho Keše, pak Cornbread Red (Magic carpet ride) a fčíl Iron Horse American Pie. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » ned úno 13, 2022 17:27

Mi fčíl random vybral Sabatóny, taxem se snažil zistit proč mají všechny songy o válce, moc sem toho teda nezjistil (teda strejda Gůgl toho moc nezjistil), ale to neva, páč mi to podsunulo dvě metalové kapely, co sem doposud neznal - už sosám.... Dragon Force a Blind Guardian..... nezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod pavproch » ned úno 13, 2022 17:28

Jo a fčíl random pleje Ajrony - Senjutsu a jo, mooooooc dobrý, semito líbí víc než líbilo na první poslech.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o muzice...

Příspěvekod sobb » stř úno 16, 2022 21:33

K válečné tématice Sabatonu - četla jsem někde rozhovor s Brodénem, že je tahle historie zajímá, studují ji, a vybírají zajímavé příběhy, ať už ty obecně známé nebo neznámé.
Třeba album Carolus Rex ale není čistě jen válečné, popisuje klíčová a zajímavá období švédského impéria. Nejen anglicky, i ta verze ve švédštině je super :)

To nový album Mejdnů jsem tak před měsícem, nebo spíš dvěma poslouchala tak pětkrát, možná víckrát. Něco se mi zdálo pecka hned, jiné takové trochu překombinované. Teď nedávno jsem ho pustila znovu a skvělý, fakt se mi to líbí :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Pokec