najuzitocnejsi vynalez ludstva

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod poldík » pát čer 6, 2008 16:29

Hafi píše:presne tak.... a normalne se to nazyva koxik, ale nekteri amateri tomu rikaj nepochopitelne jmenem nejaky cokolady :((
Někdy tě fakt budu muset naučit rozdíl mezi koxíkem a kofilou :mrgreen: :twisted: :roll:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Cvrk » pát čer 6, 2008 22:16

Vilík píše:Nejdulezitejsi vec, kterou potrebujes je proste a jednoduse RUCNIK... :wink:


Ty jo, tak to je snad jediná věc, bez které se tu velké procento lidí klíííídně obejde. :wink: :twisted:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod chonda » pát čer 6, 2008 22:25

Já bych řekl Ibuprofen a Antacid, hlavně po ránu :drinkers: :drinkers: :vom: :smt015 :smt021
Každý den člověku přinese novou možnost, jak ze sebe udělat ještě většího vola.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod air » čtv bře 5, 2009 23:11

Slysel jsem, ze jeden z nejvetsich vynalezu tisicileti z hlediska prinosu pro lidstvo byl splachovaci zachod, ktery zabranil sireni epidemii, ktere by bez nej nastaly...
Ale v rovine outdooru a s nim spojene techniky povazuju za nej vynalez kolo a batoh. Jen me sere, ze jako kravatak nemuzu na kole jezdit do prace. Brutalne se potim.
the earth has music for those who listen
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod Cvrk » čtv bře 5, 2009 23:58

Takže bych to zkusil shrnout do top 3, který docela dává smysl a v outdooru tím tuplem:

1. zbraň ať je to kovové nebo kamenné
2. oheň - křemeny,křesadlo, sirky, feuerzeug
3. papír - i ten toaleťák

Legendu bych viděl asi takhle: Zbraní ulovíš mamuta, na ohni si ho upečeš, pak se jdeš vysrat a na zbytku papíru zanecháš dojmy a instrukce příštím generacím! :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod amigo » pát bře 6, 2009 7:54

Cvrk píše:
Vilík píše:Nejdulezitejsi vec, kterou potrebujes je proste a jednoduse RUCNIK... :wink:


Ty jo, tak to je snad jediná věc, bez které se tu velké procento lidí klíííídně obejde. :wink: :twisted:


Cvrk: pokud pokud provozuješ mezigalaktický treking pak je ručník velmi důležitý! to neznáš Stopařova průvodce po galaxii??
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod Skimpy » pát bře 6, 2009 8:09

To není jednoduchá otázka, všechno jde svým vývojem a nic nebylo objeveno jen tak z čistého nebe. Tedy z malých objevů vznikají další a další, inovace apod. Takže pravděpodobně to bude použití pěstního klínu a použití ohně ve prospěch člověka. Nůž je super věc, ale předcházel ho ostrý kámen.

Našel jsem nejvýznamnější české objevy poslední doby:

Truvada - dosud nejúčinnější lék proti AIDS
V roce 2004 představil chemik Antonín Holý z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky výsledek, na němž pracoval společně s americkými kolegy. Jedná se o tabletku, která významně prodlužuje život pacientům s AIDS. Má také radiálně méně vedlejších účinků, protože pacientům nahrazuje někdy až 13 pilulek, které museli přes den spolykat.
V rané fázi pilulka virus zcela potlačuje a prodlužuje tak podstatně život pacienta. Navíc zabraňuje přenosu viru z těhotné matky na plod.

Hepsera - lék proti hepatititě B
Z laboratoře stejného vědce - chemika Antonína Holého - vzešel v roce 2002 nový a zcela unikátní lék proti žloutence typu B. Tímto typem hepatitidy přitom celosvětově trpí 300 milionů pacientů, z nichž milion tuto nákazu nepřežije.

Memrec - počítač ovládaný pohybem očí
Zařízení je vyvinuto pro lidi, kteří z jakéhokoli důvodu nemohou ovládat myš - zejména kvůli fyzickému postižení. Pohyb oka nahrazující pohyb myší je snímán kamerou, mrknutí nahrazuje kliknutí. Následující vylepšení bude výměna klasické kamery za infračervenou.
Další předností zařízení je revolučně nízká cena, která by se měla pohybovat jen kolem 5 000 Kč.
Přístroj vyvinuli vědci z Českého vysokého učení technického v Praze.

Automatický přepis mluveného slova
Program dokáže přepsat jakýkoli česky mluvený text, včetně televizního a rozhlasového, do elektronické podoby. Úspěšnost zařízení je zatím na úrovní 75 % a na dalších vylepšeních se pochopitelně dále pracuje.

Nanospider
V roce 2004 se objevily první informace o tom, že vědci z Technické univerzity v Liberci objevili technologii pro tkaní nanovláken. Dnes je technologie patentovaná a například irská farmaceutická společnost Alltracel na ni podepsala smlouvu. Mikroskopická vlákna, která Nanospider vyrábí, jsou viditelná pouze pod elektronovým mikroskopem a v budoucnosti by se mohla stát jedním z hlavních nástrojů v boji proti přenosu virózních onemocnění. Nanovlákna se dají využívat také například pro kultivaci lidských tkání při léčbě popálenin, anebo ve stavebnictví a v automobilovém průmyslu.

Kvantová paměť pro světlo
Vědci z Univerzity Palackého v Olomouci představili v roce 2005 technologii tzv. kvantové paměti pro světlo. Už v 90. letech se v Olomouci experimentovalo s Američany navrženou technologií šifrování tajných informací do slabého světelného paprsku, který lze odeslat optickým vláknem osobě, která má k informacím klíč. K tomu, aby bylo možné dopravovat informace na delší vzdálenost, než je současný limit 30 - 40 kilometrů, byla vyvinuta právě tzv. kvantová paměť. Informace nesená světelným paprskem je zapsána do "obláčku atomu", který informaci přenese až na tisícikilometrové vzdálenosti.

Dělení buněk při rakovině
V roce 2005 publikoval tým českého vědce Jiřího Bartka, který působí v Dánsku, v renomovaném časopise Nature princip, jak buňky prolomí vlastní ochrannou bariéru a začnou se nekontrolovaně dělit.

Výzkum gama záření
Profesor Ladislav Rob z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze se podílel na mezinárodním vývoji dalekohledu, který je ve vesmíru schopen vyhledávat gama záření. Díky tomuto přístroji již bylo objeveno 14 nových zdrojů tohoto záření. Projekt byl v roce 2005 oceněn prestižní Descartovou cenou Evropské komise.

Sloučenina bránící množení viru HIV
Mezinárodní tým německých, amerických a českých vědců patentoval v roce 2006 novou sloučeninu. Při svém výzkumu objevili tzv. karborany, které se podobně jako dosud známé léky proti viru HIV vážou na enzymy, jež jsou nutné pro množení viru nebo rozvinutí jeho plné infekčnosti, avšak váží se jiným způsobem. To rozšiřuje možnost uplatnit tuto sloučeninu také na odolné formy viru, na které jiné léky nezabírají.

Identifikace člověka dle způsobu chůze
Bezpečnostní kamery v exponovaných městských lokalitách pomáhají kriminalistům dopadnout pachatele trestných činů jen někdy. Obraz může být rozmazaný, pachatel může být daleko nebo může mít zakrytou tvář. Čeští kriminalisté však pomalu uvádějí do praxe metodu, která dokáže identifikovat podezřelého podle jeho chůze. Podstatou metody je porovnávání křivek, které jednotlivé části těla při chůzi opisují. Vyvíjený počítačový program, který toto porovnávání mnohonásobně urychlí by měl být strážcům zákona k dispozici v roce 2008.

Samozřejmě ještě bych přidal kontaktní čočky Otty Wichterleho. Ale těch objevů a vynálezů je hodně, ktere by se daly vyjmenovat.

Myslím si, že Prof. Antonín Holý by si tu Nobelovu cenu zasloužil, i když potom loňském skandálu s udělovaním Nobelovy ceny za lékařství, to už asi tu prestíž mít nebude.

Někde jsem ještě našel, že podle žen je nejdůležitějším vynálezem - žehlička na vlasy :-)
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod amigo » pát bře 6, 2009 8:15

skimpy: je to tak. ani bez jedné věci, kterou jsi uvedl, si nedovedu představit vyrazit ven :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod Skimpy » pát bře 6, 2009 8:28

AD amigo

Všechno ti věřím, ale tu žehličku na vlasy ne! A co takhle instantní voda?
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod amigo » pát bře 6, 2009 9:08

skimpy: trefil jsi, žehličku nenosím :wink:

instantí voda?? probůh co to je za zvrácený vtip??
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod eimles » pát bře 6, 2009 9:13

mobil
Ti co tvrdí že cesta může být cíl, žádného cíle obvykle nedosáhli.
Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod poldík » pát bře 6, 2009 9:26

amigo píše:instantí voda?? probůh co to je za zvrácený vtip??
to je uřčitě překlep tam mělo být instantní vodka :mrgreen: :finga:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod Skimpy » pát bře 6, 2009 9:59

Neni to překlep. Vy neznáte instantní vodu?? Je to hodně praktické, lehké a nezabírá to místo v báglu. V podstatě jako u všech instantních věcí se jedná dehydrataci, zaliješ vodou a máš hotovo. Takže instantní vodu pouze zaliješ pitnou vodou a máš normální pitnou vodu kdekoliv jsi, samozřejmě z toho jde i uvařit jídlo nebo kafe. Fakt super věc a přitom si to může každý vyrobit sám doma a nemusí sebou tahat téžké láhve ať už PET nebo feldflasche s pitnou vodou. Stačí provézt dehydrataci vody. :toimonster: :mrgreen:
Naposledy upravil Skimpy dne pát bře 6, 2009 11:10, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod air » pát bře 6, 2009 10:42

no kdybych dostal vzdycky kvalitni pitnou vodu zalitim vodou jak pises, tak to by bylo vazne dobre... pouzit vodu z kaluze nebo zasmradleho rybnika... ale k tomu je bohuzel potreba filtry a tablety a ta voda pak stejne neni nic moc :(
the earth has music for those who listen
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod vonkreuz » pát bře 6, 2009 10:53

Skimpy píše:Stačí provézt dehydrataci vody. :toimonster: :mrgreen:

Myslím, že tohle je jasná ukázka negativního vlivu četby nevhodné literatury. Především Terryho Pratchetta :mrgreen: Téma dehydrované vody bylo použito myslím hned v první knize ze Zeměplochy - "Barva kouzel" :finga:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod Skimpy » pát bře 6, 2009 11:09

vonkreuz píše:
Skimpy píše:Stačí provézt dehydrataci vody. :toimonster: :mrgreen:

Myslím, že tohle je jasná ukázka negativního vlivu četby nevhodné literatury. Především Terryho Pratchetta :mrgreen: Téma dehydrované vody bylo použito myslím hned v první knize ze Zeměplochy - "Barva kouzel" :finga:


Akorát, že já jsem nikdy tuto knihu nečetl a ani k tomu to žánru neinklinuji. Prostě mě to napadlo. :-#
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod simp » pát bře 6, 2009 11:20

Z hlediska historického:
- opracování kamene do ostrých hran - objevení pazourku
- záznam historie do kronik
- Listina základních práv a svobod člověka a občana (K náhledu Musee National v Paříži - sekce Francouzská revoluce)
- přenesení monopolu vzdělanosti z církve na normálního občana - vznik vysokých škol
- volební právo pro každého (kromě Amadeova Daga) :-#

Z hlediska sportovního
- vedle kola bych samozřejmě taktéž zařadil ski včetně běžkových
- trekking po všech cestách

Z hlediska Červeného trpaslíka:
- zrušení škrtícího spodního prádla - Listrova teorie o vedení válek ve středověku :mrgreen: :mrgreen:

A máme tu vítěze: největší vynález v dějinách lidstva je ... pokrok
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod amigo » pát bře 6, 2009 11:23

pokrok není vynález, je to jev
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod simp » pát bře 6, 2009 12:10

To bych se i přel o význam slova... :-)) ale v pohodě.. je to jev, ale důležitý a spjatý neodmyslitelně s lidskou civilizací. Imho vynálezy jednotlivé přispívají k dílčím pokrokům, které vyvolají posun ve vzdělanosti k novým technologiím, které podporují vznik nových oborů a nových vynálezů..... a kdyby to člověk nedělal nebylo by pokroku. Člověk je tvor zvídavý a je to tak dobře. Ale Skimpyho výčet medikamentů je přesný a diagnostika hraje dnes větší roli než kdy předtím. Lékaři za posledních padesát let poskočili v diagnostice a lékařské praxi neuvěřitelně. Je to jeden z těch oborů, kterých si velice vážím.

:-)) I.
Naposledy upravil simp dne pát bře 6, 2009 18:13, celkově upraveno 1
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod Skimpy » pát bře 6, 2009 13:05

simp píše:Ale Skimpyho výčet medikamentů je přesný a diagnostika hraje dnes větší roli než kdy předtím. Lékaři za posledních padesát let poskočili v diagnostice a lékařské praxi neuvěřitelně. Je to jeden z těch oborů, kterých si velice vážím. :-)) I.


Souhlasím taky si to myslím :^o
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod eimles » pát bře 6, 2009 13:31

víte že Rusové vynalezli vodu v prášku? akorát nevěděli v čem ji rozpustit
Ti co tvrdí že cesta může být cíl, žádného cíle obvykle nedosáhli.
Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod pripluv » úte bře 10, 2009 16:56

Skimpy píše:Automatický přepis mluveného slova
Program dokáže přepsat jakýkoli česky mluvený text, včetně televizního a rozhlasového, do elektronické podoby. Úspěšnost zařízení je zatím na úrovní 75 % a na dalších vylepšeních se pochopitelně dále pracuje.

Kua, to bych potreboval :rolleyes:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod jedik » úte bře 10, 2009 17:11

Nikde jsem je tu nenašel, tak přidávám špunty do uší.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod Cvrk » úte bře 10, 2009 17:20

2 jedík: je sice fakt, že lidstvo jsou chlapi, ale toto bych spíš zařadil do vynálezů v sekci manželství :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod jedik » úte bře 10, 2009 21:10

Cvrk píše:2 jedík: je sice fakt, že lidstvo jsou chlapi, ale toto bych spíš zařadil do vynálezů v sekci manželství :mrgreen:

Nejen manželství! Já je posledně velice ocenil, když jsem se ale opravdu potřeboval učit. Zdola řvala matka po děckách, z vedlejšího bytu řvala televize a furt mi někdo coural do pokoje, takže jsem jen nasadil špunty a byl klid. Špunty jsou geniálně univerzální :mrgreen:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod tuso » úte bře 10, 2009 21:34

jedik píše:Nejen manželství! Já je posledně velice ocenil, když jsem se ale opravdu potřeboval učit. Zdola řvala matka po děckách, z vedlejšího bytu řvala televize a furt mi někdo coural do pokoje, takže jsem jen nasadil špunty a byl klid. Špunty jsou geniálně univerzální :mrgreen:


Taky používám na učení špunty do uší. Akorát z těch mých vedou káble do mp3 přehrávače. :twisted:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod Cvrk » stř bře 11, 2009 0:00

jedik píše:
Cvrk píše:2 jedík: je sice fakt, že lidstvo jsou chlapi, ale toto bych spíš zařadil do vynálezů v sekci manželství :mrgreen:

Nejen manželství! Já je posledně velice ocenil, když jsem se ale opravdu potřeboval učit. Zdola řvala matka po děckách, z vedlejšího bytu řvala televize a furt mi někdo coural do pokoje, takže jsem jen nasadil špunty a byl klid. Špunty jsou geniálně univerzální :mrgreen:


No, jednak mám zrovna já co řešit špunty do uší, že :-.. :mrgreen:
a druhak vy máte asi dobré vztahy na patře, co?! :finga:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod simp » stř bře 11, 2009 16:33

Pro usnutí na srazech OF jsou kvůli oblíbenosti těchto akcí u Poldíka, Klímy a Luboše špunty naprostou nutností a vítanou samozřejmostí.

Sorry chlapi. :-s *
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod jedik » stř bře 11, 2009 18:30

Cvrk píše:a druhak vy máte asi dobré vztahy na patře, co?! :finga:

Jen ty nejlepší * Ale ne, vážně, ony za to můžou spíš papundeklové stěny, které se tváří jako panel. To je jak papír :((

simp: první jsem ve tvém příspěvku četl "Po usnutí na srazech" a říkal jsem si jakpak jsi asi takového zenového stavu dosáhl :mrgreen:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: najuzitocnejsi vynalez ludstva

Příspěvekod poldík » čtv bře 12, 2009 9:20

simp píše:Pro usnutí na srazech OF jsou kvůli oblíbenosti těchto akcí u Poldíka, Klímy a Luboše špunty naprostou nutností a vítanou samozřejmostí.

Sorry chlapi. :-s *
ale já Klíma ani Luboš je nopotřebujeme :mrgreen: :finga:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec