Cinske tovarny, detska prace apod.

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Quido » úte lis 28, 2023 14:14

Odtrzeno odtud. mike

Dromedaro píše:Aktivističtí humanisti by jim ty fabriky nejradši zavřeli, aby už tam úplně pochcípali hlady. Ti nevzdělaní a chudí lidi tam jsou rádi i za těch pár dolarů, co tam vydělají. Když aktivisti budou tlačit na vyšší mzdy, tak už se jim fabriky v Číně nevyplatí, zavřou je, ale náhradu za ty platy obyčejným lidem nikdo nedá. Klasický aktivistický slon v porcelánu.

Až to tady převezmou Číňani, tak doufám, že k nám budou mít stejně humánní přístup a budou se prát za naše mzdy společně s černochy, kteří nám zase budou určitě dávat štědré sociální dávky.

Prosim te, proc o tom pises, kdyz jsi tam zjevne nikdy nebyl a nic moc o tom nevis... anebo nechapu, co tim chces rict?
A pak, takove drobne doporuceni, bez urazky - byt tebou, tak bych si tyhle rasisticke plky ne verejnem foru radeji odpustil - s batohy ani s realitou to nema nic spolecneho...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » úte lis 28, 2023 14:33

Quido píše:Prosim te, proc o tom pises, kdyz jsi tam zjevne nikdy nebyl a nic moc o tom nevis...?

Co se ti nelíbí? Že jsem nikdy nebyl ve Vesmíru, taky neznamená, že o něm nic nevím.
Dneska je spousta věrohodných dokumentů, s názory z obou stran, že si člověk nějaký obrázek udělat může.
A ty si ujasni, jaký máš vlastně názor.

Quido píše:A pak, takove drobne doporuceni, bez urazky - byt tebou, tak bych si tyhle rasisticke plky ne verejnem foru radeji odpusti

Co je na tom příspěvku rasistického nebo urážlivého? Fakt by mě to zajímalo. Samozřejmě, že toto nebudu psát třeba na FB, protože tam i na tyto příspěvky čekají sluníčkoví udavači, aby mohli udávat a mít pocit, že konají dobro. Obzvláště když je k udávání "závadných" názorů vyzývá vláda.
Nemá to společného nic s tématem, stejně jako to, když se tu Mawenzi dojímá nad tím, že lišky se chrání a čínské děti ne. Jo a jestli chceš vidět rasismus, tak si zajeď do Japonska, Izraele, Jižní Afriky, jak se tam na tebe budou dívat z vrchu jako na bělocha. To myslím vážně. Ale ano, nechal jsem se unést, když jsem zase četl, jak jsou běloši hnusní na ty chudáky čínské děti, který mi tady bílí strašně vykořisťujeme, zatímco u nás se všichni mají díky těm čínským dětem asi dobře. Už to dál rozvádět nebudu.

Lipon píše:A pokud jde o polštářek, nafukovací vozím pravidelně s sebou, podobný od STS, jen normální, nepéřový. Jedna z must have věcí, pro mě tedy

Tak ta váha není velká a když to někomu pomůže k lepšímu spánku a tím i odpočinku, tak proč ne.
Mně by to bylo k ničemu, protože já se budím metr od karimatky, tak hlava na polštáři by měla ještě kratší trvání. Dávám si pod hlavu oblečení. Je to míň pohodlné, ale širší plocha=delší trvanlivost pod moji hlavou, než se ve spánku přemístím o metr dále.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » úte lis 28, 2023 15:12

No nevíš, protože, co píšeš, je docela nesmysl... Jaké fabriky máš konkrétně na mysli? A jaké aktivisty, co jim chtějí údajně zavřít továrny, máš na mysli?
V Číně jsou sice hodně rozevřené nůžky mezi chudobou a bohatstvím, a hlavně mezi venkovem a městem - to si ani tady nedovedeme představit, je to jako středověk proti sci-fi románu, ale to co píšeš není pravda... Ti, co v Číně chcípají hlady (a netvrdím, že to tak není) nejsou ti, co dělají ve fabrikách... To, že dělají za extrémně nízké mzdy, tak už tak úplně není pravda - k tomu je také nutné dodat, že žijí s podstatně nižšími náklady na bydlení, jídlo atp. atp. - hlavní devizou čínské (nejen čínské) výroby (a teď záměrně zobecňuji) je neskutečná efektivita práce.

Dromedaro píše:A ty si ujasni, jaký máš vlastně názor.

Nerozumim...

Dromedaro píše:Co je na tom příspěvku rasistického nebo urážlivého? Fakt by mě to zajímalo. ....

"Až to tady převezmou Číňani, tak doufám, že k nám budou mít stejně humánní přístup a budou se prát za naše mzdy společně s černochy, kteří nám zase budou určitě dávat štědré sociální dávky." To IMO rasistické je ...

Dromedaro píše:Už to dál rozvádět nebudu.

Dobře děláš, nikam to nevede

:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » úte lis 28, 2023 16:15

Quido píše:To IMO rasistické je
(Ale spise pro Dromedara) Hlavne ta druha pulka vety je i podle mne skryty rasismus, ktery je v CR pomerne rozsireny a, bohuzel, v CR malokym vnimany jako problem, nebo jako nevhodny rasismus, proto je bezne pouzivany. :(
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 28, 2023 18:29

vnimam to tak,ze firmy si kupujou "cistou" vyrobu, ktera dost casto cista neni, mmj detskou praci a praci s chekikaliema bez dostatecnych pracovbich pomucek.
jestli zrovna fjalraven ma vyrobu 100% pod kontrolou nevim, ale vzhledem k celkovymu obrazku to proste pusobi neduveryhodne. a i kdyby jejich tovarna mela supr cisty podminky, a skvely platy... proc nemaj super cistou tovarnu a skvely platy u nich? jasne, protoze by to bylo drazsi a nezbylo by na lisky.

a co ekologicka stranka veci? neni ekologicky vyhodnejsi vyrabet v evrope a vozit po evrope, nez vyrabet v cine a vozit do evropy porad v kontrastu te eko lisko veci?

aneb budu jist jen bio z trhu, ale pastvina sousedici s mym satelitem je ee protoze kravy smrdi a buci a tak podplatim majitele louky, aby uz dal nepronajimal vedlejsimu statku, ze jo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » úte lis 28, 2023 19:17

Ideologie Fjalraven mi přijde "vykořsťováním lidí a zasíráním světa na opačným konci planety za záchranu polárních lišek" a naše nenažraný konta...
Ty podmínky v továrnách není potřeba rozvádět. Otroci v práci za nelidských podmínek, nelidskou pracovní dobu a co za to... bydlení a jídlo. Že je nikdo nenutí? Ale nutí. Hlad.
Odpady, chemie atd, to se vůbec neřeší..... Netřeba tam jezdit, jak psal Dromedaro, informací i videí, svědectví lidí je dost.
Dodržování čehokoliv tam bude nula. Však i u nás ty kontroly. Vše se uměle načančá, vše rizikové vypnuté a schované, hluk se měří uprostřed cest daleko od mašin atd atd, no v tý Číně to bude nepředstavitelně horší
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » úte lis 28, 2023 21:57

Kazda vetsi znacka ma primou kontrolu v PRC fabrice. Zadne deti, prescasy, chemikalie a jedy se nekonaji.



Jine je to MOZNA u fabriky, ktera produkuje objednavani z katalogu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » úte lis 28, 2023 22:12

ja jen zasnu, jak neinformovani lide siri takovou spoustu naporosto zarucenych informaci...
a potom, jak si mysli, ze jsme (nas, 10% svetove populace) pupek sveta - ten jediny spravny, dokonaly a neomylny, ze na vychod od balkanu je jeste stredovek
:-s
halt, tmarstvi je horsi nez nevedomost
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » úte lis 28, 2023 23:54

Myslím, že ochrana a práva pracujících v Číně, jsou důrazněji kontrolována ve fabrikách vlastněných západními společnostmi, než v ryze čínských továrnách.
Takže se slzou v oku za utrpení čínského adolescentního otroka bojkotovat Fjallraven nebo TNF a přitom svítit Fenixem, nebo telefonovat Xiaomi přes základnovky vybavené technologií Huawei je drobátko pokrytecké...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 29, 2023 5:16

dudy píše:Takže se slzou v oku za utrpení čínského adolescentního otroka

Jednoznačný skrytý rasismus! :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř lis 29, 2023 5:26

dudy píše:Myslím, že ochrana a práva pracujících v Číně, jsou důrazněji kontrolována ve fabrikách vlastněných západními společnostmi, než v ryze čínských továrnách.

Bezpochyby, ale viz ty kontroly u nás, stačilo u předchozích zaměstnavatelů. Všechno schovat, vypnout, zamaskovat a kontrola provedená stylem, jak jsem psal s tím hlukem - měření uprostřed cest, daleko od mašin, ta nejhlučnější samozřejmě vypnutá. A to jsou kontroly tady (od zahraničních zadavatelů). V Číně to bude ještě víc.... Potěmkinova vesnice pro kontrolu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 29, 2023 5:49

ja mluvila o kontrastu te lisci prirazky na jejich vyrobky.

ze proste v kontextu prirazky to pusobi trochu zvlastne, jinak at si kupuje kdo chce, co chce, kdybych naznala, ze se mi neco od fjapravemu libi natolik, ze to konkurence nema, tak si to asi koupim nezavisle na tom, ze to delaji v cine.

ono i kdyby to byla tovarna s nezletilyma atd, tak ti lidi bez prace by radost nemeli, protoze by prisli o zdroj obzivy, kdyby to zapadni trh nechtel a neni ta otazka vubec cernobila.

proste ala ten vtip.

miluku darky pod stromeckem, ktery vyrobily deti treba novy iphone.

osprey taky nesije ve sve domovine ale nevim o tom, ze by mel marketing postavenej ja nevim na ochrane orla nebo co je to za ptaka v logu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 29, 2023 6:10

Mawenzi píše:ja mluvila o kontrastu te lisci prirazky na jejich vyrobky.

Čínského otroka dnes zachraňuje každý. Kdo chce alternativu, ten páchá dobro na liškách. I soucit má své modní trendy. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 29, 2023 6:44

Mawenzi píše:ono i kdyby to byla tovarna s nezletilyma atd, tak ti lidi bez prace by radost nemeli, protoze by prisli o zdroj obzivy, kdyby to zapadni trh nechtel a neni ta otazka vubec cernobila.

Ano, toto jsem myslel, když jsem psal, že když aktivisti budou tlačit na to, abychom přestali kupovat čínské výrobky a my je kupovat přestaneme, tak výrobci ty fabriky zavřou a lidi zůstanou bez prostředků úplně. Tedy neměl jsem na mysli, že aktivisti chtějí zavřít konkrétní firmu, jak žádal jména quido. Ale je to můj názor s.r.o , protože mě na rozdíl od Quida v Číně na inspekce do fabrik nezvou, abych si mohl udělat plně objektivní názor na pracovní podmínky.

Další věc je, že se tu řeší čínské děti ve fabrikách, ale africké děti, kteří v dolech kopou nerostné suroviny do telefonů za podmínek jako ve středověku, to nikoho nevzrušuje. Musí si počkat až budou v módě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř lis 29, 2023 7:16

@Dromedaro: =D>
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř lis 29, 2023 10:36

dudy píše:Myslím, že ochrana a práva pracujících v Číně, jsou důrazněji kontrolována ve fabrikách vlastněných západními společnostmi, než v ryze čínských továrnách.
Nevim, nakolik se kontroluji tyto veci v ryze cinskych tovarnach, ale dobre vim, ze mnoho zapadnich spolecnosti, ktere maji svoje fabriky v Cine (Bangladesi, Vietnamu, ...) vynaklada na dodrzovani tech prav tam hodne prostredku, hodne lidi (ze Zapadu) na tom v te Cine pracuje - a porusovani se docela silne u nich tresta. Zamestnanci tam, obycejni cinsti lide si to hodne chvali - a ostatni, co tam nepracuji jim zavidi. Jen spomenu - v techto tovarnach existuji nejake socialni jistoty, se kteryma se drtiva vetsina Cinanu v mistnich fabrikach v zivote do styku neprijde...

Taky i kvuli tomu uz neni vyroba v Cine az tak cenove vyhodna.

Jeste bych k tomu dodal, ze dokonce i mnoho zapadnich firem, ktere tam fabriky nemaji, ale objednavaji si z "mistni" fabriky jako dodavatele cast vyroby, resp. cast veci, tak chodi sami kontrolovat dodrzovani nejakych svych pracovnich i socialnich standardu. Ze se nekontroluje jenom kvalita vyroby, ale i kvalita zivota tamejsich zamestnancu. (Ale pridavam, ze se kontroly tykaji pouze casti a zamestnancu, ktere se tykaji dane zapadni firmy, dalsich casti a lidi uz vetsinou ne.)
Etheric píše:ty kontroly u nás, stačilo u předchozích zaměstnavatelů. Všechno schovat, vypnout, zamaskovat a kontrola provedená stylem, jak jsem psal s tím hlukem - měření uprostřed cest, daleko od mašin, ta nejhlučnější samozřejmě vypnutá. A to jsou kontroly tady (od zahraničních zadavatelů).
Nevim v jakych spolecnostech jsi delal, nejsem naivni abych si myslel,z e se to takto taky nedela. Ale u nas ve firmach, kde jsem delal poslednich 22 let se kontroly delaly se vsi vaznosti a casto s jeste vetsi prisnosti nez to predepisoval zakon.

Taky vim, ze vetsina tech vetsich zapadnim spolecnosti si ty kontroly v pobockach v Cine rozhodne nedela jen na oko. Nase matka taky ma v Cine nejaky zavod a obcas na mitinzich se dozvim veci i z tech kontrol, co a jak se resilo. No - vetsinou to na neco odflaknuteho opravdu nevypada.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř lis 29, 2023 10:47

@apuka: kontroly bývají hlášené.... Dopředu se o nich ví, takže se vše udělá, aby to bylo ok.
Ale fajn, připusťme, že kontroly dělají opravdu důkladně a je vše dodržováno. Jenže tady je problém - v Číně nejsou předpisy jako v Evropě či USA, že toto a toto do řeky nesmí, s tím a tím se musí nakládat tak a tak.... Takže ikdyby vše proběhlo přesně podle kontrol a dopadlo na 100%, čínský normy splněny. A bordel do řek teče dál. Tam tohle maj úplně v paži. Ale norma splněna - firma se může pochlubit. O tom jaká norma to je, už se ale určitě chlubit nebude... Ale už to Číně dochází, prej s tím chtěj něco dělat. Ale věř jim, že...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř lis 29, 2023 11:41

@Etheric:
1) zdaleka ne vsechny kontroly jsou dopredu hlasene.
2) i kdyz jsou hlasene, vetsina veci se neda jen tak narychlo zmenit, aby to bylo OK; kontroluji se zaznamy za delsi obdobi
3) zapadni spolecnosti casto chteji dodrzovat ne cinske ale svoje vlastni normy, ktere odpovidaji nebo jsou blizke EU normam. Nekteri se tim i "chlubi"

Jeste dodavam, ze co pisu, i v predchozim prispevku, tak to myslim hlavne na spolecnosti z EU, resp. Evropy. Ty americke znam min.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » stř lis 29, 2023 11:47

Pokud chces ISO tak kontrolu neojebes. Stejne tak v PRC se dodrzuji normy platne pro firmu v domovine. Kontroluje se teplota na pracovisti, hluk, prasnost, osvetleni...
Mnoho fabrik v CR nesaha fabrikam v PRC ani po kotniky.

@afrika kolik penez se tam narvalo? Kolik pomoci se tam poslalo? A? Natocis pak film o detech kopajicich zlato a vsichni se rozbreci a otevrou penezenky. Tezi zlato nelegalne, proc nehodi do skoly? Proc nejsou nekde na poli? Kdyz jsem se ptal proc nemaji vodu, tak meli zanesenou studnu, tak proc si ji nevycisti? Prijde NEZISKOVKA a ta vyvrta novou.
Oni proste nedelaji a delat nebudou, protoze je vykoristoval beloch a ted jim to musi vratit z urokama. Staci se podivat jak dopadla JAR a proc porad breci, co je spatne. Kdyz se podivas na google jak vypada nemecka kolonie v Africe, tak jde videt, ze to jde, stejne jak to slo v JAR.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 29, 2023 11:48

booze píše:@afrika

:smt023
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » stř lis 29, 2023 12:20

@booze
neni mi jasne, proc je treba tady na OF ve vlakne o batozich vysvetlovat, jak se veci maji, kdyz je toho prece plny internet a znalci vsemiru toto vsechno moc dobre vedi...
#-o

OK odpovim si sam - asi proto, ze osviceni tmari tady siri svou naprosto neralnou predstavu o tom, jak svet funguje
:-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 29, 2023 12:32

Quido píše: znalci vsemiru toto vsechno moc dobre vedi...

Legrační, jak to experta přes Čínu poškádlilo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Lipon » stř lis 29, 2023 12:56

legrační, jak do toho bude pořád kafrat někdo s minimální znalostí, získanou čtením článků na internetu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod mike » stř lis 29, 2023 14:17

Tise jsem doufal, ze tohle tema vysumi, ale marne, a tak jsem vam to odtrhnul sem.

(jestli jsem omylem presunul i nejaky prispevek k puvodnimu tematu, dejte vedet)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Quido » stř lis 29, 2023 14:53

Quido píše:Odtrzeno odtud. mike

Souhlas s presunem - nicmene NESOUHLASIM s tim, aby to vypadalo, ze jsem vlakno s takovym nazvem zalozil ja...!

Pokud bych mel byt zakladatel vlakna, pak se vlakno musi jmenovat: Nesouhlas s rasistickymi narazkami a sirenim tmarstvi
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » stř lis 29, 2023 14:56

Dromedaro píše:Legrační, jak to experta přes Čínu poškádlilo.


proc myslis - ty nejakeho znas?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod mike » stř lis 29, 2023 14:57

Nevypada to tak, hned na zacatku je jasne videt, jak vlakno vzniklo. Nazev se vylepsit muze, pokud ma nekdo rozumny navrh, ktery vystihne tema diskuse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Quido » stř lis 29, 2023 15:01

vypada:
screen.PNG


a rozhodne se tu neresi jen cinske tovarny ci detska prace - resi se tu spise, jak nekteri sve soukrome predstavy - nikoli znalosti - o svete predkaldaji jako jednoznacnou pravdu
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod mike » stř lis 29, 2023 15:04

Jak pisu, kdyz nekdo navrhne lepsi nazev, klidne ho zmenim. Ale nehodlam o tom pul dne diskutovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cinske tovarny, detska prace apod.

Příspěvekod Etheric » stř lis 29, 2023 15:06

@Lipon: nevím, jak Dromedaro, ale já s lidmi, co tam odtud utekli k nám, mluvil. Nemám důvod jim nevěřit, koneckonců na netu nejsou jen články ala novinky cézet, dá se toho najít mraky... A ne, fakt tam nejsou jen blbosti vycucaný z prstu, jsou to přímo poznatky dotčených a těch, kteří často hodně riskovali, aby se se tam vůbec dostali. Jsou to jejich poznatky, nikoliv představy.
Jinak jasně - dělník vyrábějící např Fenixy vs dělník vyrábějící neznačkový oblečení, mezi nimi je rozdíl jako prase. Z obou sice dřou kůži, přičemž ten první z toho aspoň něco má, zatímco ten druhý za to má tak hlad.....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Další

Zpět na Pokec