Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 27, 2020 17:52

Etheric
Stalo se mi něco podobného. Stejný přístup obchodu. Já jsem tedy chtěl opravu. Když mi zboží přišlo opravené, tak jsem zjistil, že je to nekvalitně opravené. Poslal jsem to obratem zpět s tím, že to chci znovu opravit. A ještě jsem je o tom informoval mailem. Opět žádná komunikace obchodu. Ani po měsíci se furt nic nedělo, když jsem tam volal nikdo nic pořádně nevěděl, furt se mě zbavovali, že zjistí co a jak a pak zavolají, ale už nezavolali. Hlavně svým přístupem mě nasrali, takže když už to bylo přes měsíc, co to měli u sebe, tak jsem podal stížnost na ČOI pro nesplnění zákonné lhůty pro vyřízení reklamace. Ti mi to ale smetli ze stolu, protože jsem pouze napsal na fakturu, kterou mi poslali s tou zmetkovou opravou, že požaduji opravu novou. ČOI mi sdělilo, že to nebyla oficiální reklamace, proto se na ni ani nevztahuje zákonná lhůta měsíc pro vyřízení a odkázali mě na občansko-právní řešení sporu. Takže ta oficiální reklamace a formulace je tam důležitá. Nakonec mi to přišlo skoro po dvou měsících.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » sob čer 27, 2020 19:12

pavproch píše:Já scu být mladý....

Kdo by nechtel... Zajdi si k doktorovi, at ti pichne testosteron a pak napis, co to s tebou udelalo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 27, 2020 19:40

Na CS Mystery běžela nějaká série dokumentů o bizarních úmrtích. Byl tam nějaký týpek z Ameriky, který nechtěl nikdy zestárnout a nějakým způsobem došel k tomu, že mu v tom pomůže pití mrkvové šťávy. Problém byl v tom, že té mrkvové šťávy pil čtyři litry denně, takže ho to nakonec zabilo. Před smrtí už i jeho kůže měla barvu mrkve, jak byl předávkovanej tím beta karotenem.

Edit: Ale vlastně se mu to podařilo. Tím, že ho ta mrkvová šťáva zabila, tak nezestárl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » ned čer 28, 2020 17:16

apuka píše:jak jsi to formulovalo.

Tak, že jsem požadoval výměnu za nový kus, nikoliv opravu. Že jsem s opravou nesouhlasil. Navíc že ta oprava je zprasená.
Pochopitelně, když se vada projeví po třech použitích, chci nový kus. Opravená věc = znevýhodněná věc, kdybysem chtěl takovou, koupím si batoh na bazaru. Já ale chtěl nový...
Poslal jsem jim přesně toto


Nesouhlas s vyřešením reklamace
Dobrý den, posílám původní text emailu ohledně první reklamace :
Dobrý den, u velmi krátce používaného Eclipse 35 mi povolil šev - zádová síťka u bederáku, viz příloha.
Nejspíš byla ta síťka v tom místě přišitá jen za okraj, tak to povolilo, ale dovnitř nevidím.. Včera tomu nic nebylo a dnes po cestě 40 minut s obsahem batohu o váze 2,8kg + váha batohu jsem si všimnul této díry. Na 100% jsem to nemohl roztrhnout svojí vinou.
---
První problém - reklamace byla do šesti měsíců od koupě a já požadoval výměnu za nový kus - pochopitelně, když se mi vada projevila již po třech jednodenních výletech. S provedením opravy jsem nesouhlasil.

Ať už to byla vada závažná či kosmetická, oprava proběhla tak, že síťku našponovali a zašili. Sorry za ten výraz, ale je to zprasené. Vlivem napnutí síťky se pokroutily záda a to dokonce i v horní části batohu. Ta síťka je napnutá nepřirozeně, mám Eclipse 25 tři roky k plné spokojenosti, tak mám s čím srovnat.

Obratem tedy posílám zpět a požaduji VÝMĚNU ZA NOVÝ KUS.
Originální fakturu máte vy, zpět k batohu mi přiložena nebyla /mám ji ofocenou v PC, v případě potřeby můžu poslat/

IMG_20200528_151323 (1).jpg

Dírka, kterou zašili. Napnuli síťku a zašili to
IMG_20200622_120732.jpg

IMG_20200622_120200.jpg


Je tedy šance, že reklamace ještě běží??? O tomto já neslyšel, že by to takto šlo

Jinak půjdu klidně k soudnímu znalci a klidně je poženu před soud, nemám s tím problém, doufám ale, že to půjde po dobrým.

Btw nenapsali mi ani podruhý, že batoh přijali a ještě mi neposlali za poštovný, jak jsem požadoval
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon čer 29, 2020 8:41

Myslim, zes to napsal dobre v tom, ze je tam hned uvedeno "nesouhlas s resenim reklamace".
A ano, je to stale stejna reklamace, tj. bezi lhuta na vyrizeni.
BTW, alespon Ti pslali s batohem reklamacni protokol? Tam by melo byt uvedeno, kdy batoh do reklamaci prijali, popis zavady a reseni. Kdyz neposlali, tak vlastne nic "ofiko" nevyresili.
Pro pripad, ze by se ted ozvali, ze oni to nebrali jako reklamaci, ale jako poskozeni zpusobene Tebou a oni pouze z dobre viry Ti to zdarma opravili, tak jim to hod na hlavu, protoze to by si celou vec pekne posrali. Uz se to na necem na OF resilo - oni tou opravou BEZ TVEHO SOUHLASU Ti znemoznili branit se soudne ohledne te reklamace, protoze uz tam neni ten puvodni problem. Navic by Ti meli prvne oznamit ze reklamaci neuznavaji. Toto Ti pisu jen pro pripad, ze by se takto stalo, abys nebyl prekvapen.Pokud by se to stalo, klidne mi napis SZ, pomuzu Ti naformulovat jak odpoved jim, tak i se stiznosti na COI. Vsak jsem tady vedeny jako notoricky reklamant. :wink:

Jinak je to teda fakt dobre zprasena oprava. Pokrivit zada batohu a tvarit se, ze je to v poradku je prasarna nejvyssi miry. Jo, je to videt z obrazku, ze ta EVA (nebo jaka) pena vyztuhy neni v normalnim stavu, je stazena, tj. bude mit jiny tvar nez puvodne. Ona se ani castejsim pouzivanim takto nedeformuje, alespon ne na synovem Cholatse 45, kde jsou podobne resena zada.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mifr » pon čer 29, 2020 10:53

Stížnost na mall.cz. Objednal jsem si tu za příjemnou cenu 2500 Kč mikinu High Point Graven 2.0 Wool Jacket Forest Green 27.6. v 8:00. Byla skladem, dodání do Brna v tentýž den. Objednávka potvrzená a zaplacená. Do večeranic, jen dodání posunuto na 28.6. Dnes jsem jim psal a oni že se dodání opozdí. Teď objednávku zrušili, prý že: "chtěli bychom se touto cestou omluvit, bohužel Vámi objednané zboží Graven 2.0 Wool Jacket Forest Green M není dostupné na našem skladě ani u žádného z našich dodavatelů. Z tohoto důvodu jsme nuceni tento model z Vaší objednávky 119475399 stornovat."
Zajímavé je, že u výrobce je k dispozici. Tak nevím, kde to jinak shánějí... :evil:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon čer 29, 2020 11:03

mifr píše:nevím, kde to jinak shánějí...
Vzdyt jsi to sam citoval...
mifr píše:není dostupné ... ani u žádného z našich dodavatelů
. Vyrobce to asi neni.

Bohuzel, toto se stava i u nejlepsich eshopu. Cim vice se toho prodava, tim spise. Nekde se neco ztrati, neco omylem da jinam a nezaznamena se to, nekdy nejaky zamestnanec si neco "omylem" oblece a odejde v tom bez zaplaceni, ....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pon čer 29, 2020 11:16

@apuka: uvidíme, jak se k tomu postaví. Zatím se nikdo neozval. Každopádně taková komunikace a průběh reklamace rozhodně není v pořádku. Nějaká ta administrativa - byť ve formě emailu nebo telefonátu - proběhnout musí. Takto bylo jednáno zcela bez mého vědomí, tudíž jak říkáš, byla mi upřena možnost se bránit
Pokud ale opět zničehonic zazvoní kurýr, tentokrát s novým batohem, nebudu plácat svojí energii na nějaký další emaily do Hodonína.

Tu zprasenou opravu jim nemám za zlý, třeba to nikdo nekontroloval, když je někde razítko "OK", předpokládám, že to tak je... Ale ten přístup, to jim tolerovat nehodlám.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pon čer 29, 2020 11:29

apuka píše: je stazena, tj. bude mit jiny tvar nez puvodne.

Hlavně vzniká větší napětí, tudíž se lze zcela opodstatněně obávat snížený životnosti
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř črc 1, 2020 13:24

Stezuji se (i za syna) na "zodpovedne" uredniky.

Napsala ji pani z UK, ze az ted dostala jeho A1 platnou od brezna a ted musi zpetne odvest zdravotni+socialni (a ona tvrdila ze i dan z prijmu, coz vubec neni pravda) podle rakouskych predpisu. Byla nastvana, ze to musi delat zpetne. Jaksi zapomela na to, ze syn zadal od nich doklady nutne k A1 zavcas, ale oni je dodali az po nekolika tydnech, zacatkem brezna to poslali do Vidne, kde syn (pres tyden a obcas vikendy bydli). Jenze prislo to az kdyz se uzavrely hranice a syn zustal na par mesicu trcet doma, tudiz dopis zustal nevyzvednuti. Timpadem, samozrejme, se nemohl ani odnest na prislusna rakouska mista (muselo se to osobne nebo postou a originaly) a vybavilo se to az se zase mohl vybrat do Vidne, tj. pred tydnem a neco.

Nejvetsi gol ale byl, jak ta urednice naspala do mailu cca "kdybyste tem rakusanum nenahlasil, ze mate od nas prijmy v CR, tak bychom vsichni meli pokoj, nic by se nemuselo resit a i Vy byste meli vice penez"... :toimonster:
Tak se ji syn slusne zeptal, jestli to mysli vazne, ze nemel udelat svoji zakonnou povinnost (a pridal nejaky komentar odkazujici na nase vrcholne politiky). Ale ze si vubec dovoli takto primo "cerne na bilem" neprimo navadet k trestnemu cinu... a ze dostat se ten mail na nektera mist, tak v lepsim pripade leti na hodinu.
](*,) ](*,) ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv črc 2, 2020 15:27

Tak, reklamace vyřešena. Během celé reklamace jsem jim poslal 5 emailů, oni mi jeden. Že se omlouvají za potíže a vrací peníze :twisted:
Ten batoh si koupím znova, jinde, maj ho ještě levněji..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon črc 6, 2020 12:13

Boha jeho, mně asi hrábne, jak Márfy funguje. Neska je první den naší firemní CZD, při odpoledním kafi si pustím pičítadlo a mail a.... náš zákazník v UK má "havárii" na našem stroji z roku 2012 a okamžitě/nutně potřebuje support.... to snad není pravda, jak je ten Márfy dochvilný a vlezlý.... :twisted:

Support poskytnut.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon črc 6, 2020 19:38

Jasne, ze funguje. Neodkladne udalosti, ktere jsem mohl resit jen ja, nastavaly, kdyz jsem odjel na hory. Proto jsem predem tvrdil, ze v horach neni signal a uz na letisti vypinal telefon, ktery mi pro tyto ucely vnutili :twisted: Vsak oni si kolegove nejak poradili, obcas jsem po navratu az ziral, jak dokazali byt kreativni, kdyz jim nic jineho nezbylo :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod slash1111 » pon črc 6, 2020 20:01

Dnes defekt po asi 13 rokoch. Volám asistenčku a nič, volám a volám a asi po 15min. mi príde mail, že Telekom má celoslovenský výpadok :) (našťastie iba hlasu, dáta išli a tak som zistil, že som bol asi iba 200m od pneuservisu)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Stížnost

Příspěvekod malejjarda » čtv črc 9, 2020 10:15

Včera jsem se stavoval v místní prodejně sportu, protože jsem potřebuji koupit novou kartuši do vařice. Docela mě zaskočila cena 275,-Kč za 240g bombu. To tak zdražili? Vždyť v eshopu i Pinguina chtějí za 230g 116,-Kč.
Chápu, že většina z vás si kartuše plní doma, ale při mojí spotřebě 2 bomby ročně, nemá význam si s tím hrát.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv črc 9, 2020 13:06

Chjo, no. Člověk (chodící do práce polemleseloukou3) doplácí na druhé.....

Kousek tady od mojí firmy má kdosyk na kusu volného (zřejmě soukromého) pozemku / louky udělanou krátkou motokrosovou dráhu pro krosky (motorky) s páru hromadama hlíny = skokama a tak ..... v poslední době se na ní začali prohánět asi tři výrostci na (malorážných) křoskách. Mně vadí už jen to, že dělají kravál, nechápu to, jak to ti lidi, co bydlí okolo, snesou (ta trať je vlastně mezi rodinnýma domama).

Enemže ta trať těm výrostkům asi už byla málo, tak začali jezdit i do lesa, zrovna tam, kde já polemlesemloukou3.... že to krapet rozjezdili mi neva, ale majiteli jednoho pozemku, přes který trasa vede, to asi va, takže jim (a mně taky) naskládal do/přes cestu asi osum soušek. Výrostci už jezdí jinundyma. Účel to teda splnilo, ale.... kdo to má kura při cestě do/z práce furt přelízat? ....ale uklízet to nebudu, to by tam ti výrostci zase začali jezdit...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát črc 10, 2020 13:05

Ufff, tak ten (4denní) týden strážní služby ve firmě (hlídání příchozích zásilek, a že jich bylo) mám (skoro) za sebou, ještě má dneska přijet TopTrans s dobírkou a budu mít fertig. Ale bylo to dlůůůůhe, táhly se ty 4 dny jak smrad. Dyž firma pracuje/funguje, tak mě sice chlopi často otravujou s naprostýma kktinama, ale aspoň se to tak netáhne.... no nic no, příští týden (má být lidsky, žádné třicky, po ránu dokonce i jen kolem deseti) orazím (mno, spíš se zruším) na bajku a taky doufám něco pom4Zlikuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát črc 10, 2020 17:32

Jako vždy a fšechno to mělo "akční" konec - ten TopTrans přijel za pět tři (já to chtěl ve tři zavřít bez ohledu nato esli přijede nebo ne) a i když byla otevřená brána do firmy, tak "jen zpomalil" (čti "nikoho tam nevidím, nikdo tam není") a jel dál - takže byl spurt za ním .... dostihnul sem ho. Dobírka samozřejmě hotově (čtečka karet "nefunguje") a bez dokladu o hotovostní platbě..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon črc 13, 2020 1:32

Stezuju si na piciklisty. Premnozili se a je z nich skodna. Nemam nic proti normalnim cyklistum, ale tenhle sport bohuzel (a nevim proc) pritahuje bezohledne kokoty. Jsou vsude, i tam, kde by vubec byt nemeli. Kamenita turisticka cesticka z kopce, tlupa curaku jede a turisti naskakejte do krovi. Na louce mne dement rozjety z kopce mine zezadu o par centimetru. Debilove jezdici po chodniku. Atd, atd. Clovek pred nima neutece ani ve vlaku. Sednu si do jednicky, abych mel pohodli a klid, ale bohuzel je to novy nemecky vagon, kde na konci prostor pro kola. V nem banda buranu s koly, co na sebe celou dobu porvava.

Zacinam uvazovat o spreji na medvedy. Neni to elektrokoly, tech je mensina. Souvisi to nejak s koronavirem. Na jare, jak bylo vsechno zavrene, bylo venku lidu plnu. Pesaci uz zmizeli tj. vratili se na puvodni uroven, ale piciklistu se mi zda, ze spis jeste pribyva :? Nezbyva, nez doufat, ze skonci jako hrabosi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Tomas » pon črc 13, 2020 8:19

Kde je tlupa, tam je téměř vždy nějákej problém. Ve vlaku téměř vždy dělaj bordel, v terénu tradičně blokujou a jdou špatně předjet, protože je jim vcelku fuk, že někdo jinej co přijel odkudsi zezadu nechce jet tempem tlupy.

Já mam kolo tuze rád, ale představa, že bych jel někam s víc než jedním člověkem je pro mě zcela zdrcující. To bych si prostě nedokázal užít ani přirodu, ani kolo, prostě nic. To je už pak spíš taková společenská událost (a kvůli tomu teda na kole nejezdím).
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 8:40

mike píše:Sednu si do jednicky, abych mel pohodli a klid, ale bohuzel je to novy nemecky vagon, kde na konci prostor pro kola. V nem banda buranu s koly, co na sebe celou dobu porvava.

To už jsem vyřešil tím, že u sebe pořád nosím kvalitní špunty do uší pro opakované použití. Nejen kvůli partám cyklistů ve vlaku (všiml jsem si, že to je hlavně jejich výsadou to pořvávání a buranství) ale i kvůli biomatkám, které v rámci kultu dítěte dovolí svým dětem úplně vše. Hlavně řvát,běhat po celém vagonu a šikanovat ostatní spolucestující. Nedávno jsem kvůli tomu měl scénu ve vlaku, protože už jsem to nevydržel a vybuchl sem. Ale chápu, že když už si člověk zaplatí první třídu, tak očekává, že tam nebude muset sedět se špuntama v uších.Jinak s těmi cyklisty souhlasím, hlavně ti bezohlední se přemnožili. Stejné je to ale i s modou elektrokoloběžek. Ve městě už je to otravný, protože dost často jezdí po chodníku a pěších zonách. Člověk musí dávat neustále pozor aby nevstoupil do cestě kolům nebo koloběžkám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon črc 13, 2020 9:14

Dromedaro píše:Stejné je to ale i s modou elektrokoloběžek. Ve městě už je to otravný, protože dost často jezdí po chodníku a pěších zonách
"Dost casto"??? Ja tady mam dojem, ze vyhradne :twisted:. Neslysis je a nekteri nejradeji pridavaji pri predjizdeni, samozrejme idealne kdyz je vice lidi ve skupine...
mike píše:tenhle sport bohuzel (a nevim proc) pritahuje bezohledne kokoty. Jsou vsude, i tam, kde by vubec byt nemeli. Kamenita turisticka cesticka z kopce, tlupa curaku jede a turisti naskakejte do krovi.
Vitej v klubu stezovatelu... :evil: Uz jsem pred lety psal, jak je par lidi, tehdy to byl hlavne jeden, ktery z Lyse zasadne jezdil "volnym sjezdem" na nejfrekventovanejsi trase, samozrejme kamenity chodnik, spousta lidi - vsak oni uhnou z cesty. On to jezdil nekolikrat denne.

Mozna Ti to prijde zase jako muj "pravni vyklad", ale na tur. stezkach mimo lesni cesty a vyznacene trasy cykliste (stejne tak jako skialpiniste v zime) fakt nemaji co delat. V lesnim zakone (289/1995) to mas primo napsane
§ 20 Zákaz některých činností v lesích

(1) V lesích je zakázáno
...
j) mimo lesní cesty a vyznačené trasy jezdit na kole, na koni, na lyžích nebo na saních
...
(4) Vlastník lesa může povolit výjimku ze zákazů uvedených v odstavci 1 písm. a) až k).
Plus je tam, ze to neplati pro cinnosti pri hospodareni v lese a ze organizovane akce se mohou konat "za zaklade oznameni organu statni spravy lesu", i se souhlasem vlastnika lesu, ale zrovna odstavce pismena j) tim nejsou dotcena :wink:

Takze az Te serou, muzes si je zacit fotit, nahravat a poslilat to prislusnym organum, ze doslo k poruseni tohoto zakona. Oni se tim budou muset zabyvat.
Myslim, ze v tomto pripade by Ti taky nevadilo, kdyby se dodrzovani kontrolovalo casteji a dotycny dostavali pokuty :wink:. Vsak se to na jistou dobu asi na nekterych mistech udela - az se stane par prusvihu s tezkym ublizenim na zdravi, pripadne smrti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 10:09

apuka píše:
Dromedaro píše:Stejné je to ale i s modou elektrokoloběžek. Ve městě už je to otravný, protože dost často jezdí po chodníku a pěších zonách
"Dost casto"??? Ja tady mam dojem, ze vyhradne :twisted:

Normálně je vidím i na silnicích. Občas i na těch městských rychlostních a ti nejotrlejší i v levém pruhu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon črc 13, 2020 18:40

Tomas píše:Kde je tlupa, tam je téměř vždy nějákej problém.

To je jen pulka problemu. Druha jsou ti bezohledni kokoti, ti spis jezdi sami nebo ve dvou.

Dromedaro píše:Ale chápu, že když už si člověk zaplatí první třídu, tak očekává, že tam nebude muset sedět se špuntama v uších.

To jednak, ale taky bych nejspis usnul a prejel. Vecer se 40 km v nohach, pohodlne sedacky, tma... obvykle usnu i tak, ale hlaseni pred zastavenim mne probudi, s ucpavkama by nemuselo. Normalne se tohle v jednicce nedeje, tady byl problem v tom neobvyklem voze, taky napad pridat buransky oddil k jednicce :roll:

Dromedaro píše:Nedávno jsem kvůli tomu měl scénu ve vlaku, protože už jsem to nevydržel a vybuchl sem.

Jednou jsem v tichem oddile v Rakousku pohadal s pizdou, co celou dobu hubu nezavrela. Lepsi je teda slusne pozadat, cimz zacinam, ale na tenhle typ lidi to ne vzdy zafunguje, oni si svou stupidni bezohlednost odmitaji pripustit.

apuka píše:mimo lesní cesty a vyznačené trasy jezdit na kole

No a je turisticka stezka vyhrazena trasa nebo ne?

apuka píše:Takze az Te serou, muzes si je zacit fotit, nahravat a poslilat to prislusnym organum, ze doslo k poruseni tohoto zakona. Oni se tim budou muset zabyvat.

Jj, po 30 dnech odlozeno. Jak myslis, ze ho najdou? Krome toho, kdyz se na mne v zatacce vyriti debil na kole, tak mam uplne jine starosti, nez si ho fotit nebo natacet, ani bych nestihl vytahnout mobil. Leda nekdo, kdo ma kameru na hlave, ale to fakt delat nehodlam :D

BTW, udelal jsi to s tim blbem na Lyse, kdyz jsi ho potkaval opakovane?

apuka píše: Ja tady mam dojem, ze vyhradne

V Praze ne. Dole ve meste jezdi vsude, videl jsem treba dva na jedne kolebezce, co jeli po care oddelujici pruhy a nevypadali zrovna strizlive.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 18:58

mike píše:To jednak, ale taky bych nejspis usnul a prejel. Vecer se 40 km v nohach, pohodlne sedacky, tma... obvykle usnu i tak, ale hlaseni pred zastavenim mne probudi, s ucpavkama by nemuselo.

Aha, tak to jo. Já používám budík na telefonu v náprsní kapse, protože mě neprobudí ani to hlášení, který dost často samo o sobě bývá špatně slyšitelné, že člověk nerozumí ani názvům zastávek, které ohlašují, když jede někam, kde to nezná a slyšet to potřebuje. Vůbec nejlepší je, když takhle neslyšně ohlašují, že zastávka je na znamení a člověk se jen dívá z okna na tu zastávku, kde chtěl vystoupit, jak se mihne....

mike píše:pohadal s pizdou

:D

mike píše:ale na tenhle typ lidi to ne vzdy zafunguje, oni si svou stupidni bezohlednost odmitaji pripustit.

Ano. Protože čím větší blb, tím větší sebevědomí
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon črc 13, 2020 19:23

mike píše:Já používám budík na telefonu v náprsní kapse...

Kdyz ja na tricku naprsni kapsu nemam ;-) Asi by mohly zafungovat vibrace v kapse u kalhot, ale spolehej na to... Hlaseni zalezi na vagone, tady byly hlasite dost. Kdyz nejsou, tak si nekdy taky nastavim budik, ale s ucpavkama bych se bal.

Dromedaro píše:Protože čím větší blb, tím větší sebevědomí

Blb hlavne neni schopen uznat, ze neco dela spatne a citi se urazen, ze si mu nekdo dovolil neco rict. Coz by mohl byt i znak nizkeho sebevedomi tj. ze vysoke jen hraje.

Techicka: ty vnorene citace jsou zbytecne, zvlast kdyz to jde takhle po sobe. Smazal jsem je a rekl bych, ze se tim tvuj prispevek stal trochu citelnejsim :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 13, 2020 19:30

mike píše:Hlaseni zalezi na vagone, tady byly hlasite dost. Kdyz nejsou, tak si nekdy taky nastavim budik, ale s ucpavkama bych se bal.

Když ve vlaku spím nebo hrozí, že usnu, tak ty ucpávky nemám, aby mě ten mobil vzbudil. Mám je jen, když si čtu nebo čumím z okna a někdo tam řve.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte črc 14, 2020 8:21

mike píše:Asi by mohly zafungovat vibrace v kapse u kalhot, ale spolehej na to...
JJ, aby se Ti nestalo, ze (s vibratorem v kapse kalhot) misto probuzeni zacnes mit divoke eroticke sny :wink: :lol:
Dromedaro píše:ucpávky nemám, aby mě ten mobil vzbudil
Takze nechavas budik zvonit...
Vidis, ja si myslim, ze jednym ze zakladnych veci slusnosti by melo byt ve vlaku vypnout zvoneni mobilu, netelefonovat (hlavne ne tim obvyklym stylem, ze do toho se musi rvat, protoze prece druha strana urcite neslysi dobre (a pritom pri poslouchani mit mobil pul metru od ucha, protoze protistrana si mysli to same ](*,) ). Taky nemam potrebu vedet vsechny intini podrobnosti zivota pulky vlaku...

Ale, holt, s takovym myslenim patrim mezi zanedbatelnou mensinu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » úte črc 14, 2020 8:59

Já jel z Prahy do Brna a vzbudily mě až slova "dobrý den, pasová kontrola" v Břeclavi :D
Průvodčí kolem mě musel jít tolikrát, ve vlaku skoro nikdo nebyl, že by si nepamatoval, že mám jízdenku jen do Brna? :((
Nic už v tu dobu nejelo a najít místo na spaní tam bylo těžký... Nakonec vyhrála střecha hypermarketu, snad nejbezpečnější místo široko daleko
Ale dopadlo to ještě dobře, klidně mě mohla vzbudit až kontrola na hranicích s Maďarskem :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte črc 14, 2020 10:07

Etheric píše:Nic už v tu dobu nejelo a najít místo na spaní tam bylo těžký
Jeste za komousu se dobre spalo o zastavku - v Lanzhote na nadrazi, posledni misto pred hranicemi se SK. Nam vypravci odmknul cekarnu, zamkl nas a sel domu na noc, rano odemknul a my jsme jeli dal.
Etheric píše:klidně mě mohla vzbudit až kontrola na hranicích s Maďarskem
Neboj, v Breclavi se meni vlakova ceta na slovenskou, ta hned kontroluje jizdenky. Teda vetsinou. A kdyby ne, pravdepodobne by Te vzbudili nastupujici opilci a ostatni na nadrazi v Bratislave 8).
Navic normalne pasova kontrola se na hranicich statu EU ani ve vlaku normalne nedela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron