Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 15:00

Neni nad souseda, co furt jezdi po zahrade traktorem. Postval bych na nej psa :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon lis 1, 2021 15:06

Nebo udelat tunel pro toho psa-"kamose" PP. A pro jistotu z jine strany bych otevrel jeho zahradu smerem k pasoucim se bykum :wink:. Asi by se pani PP-ova valela smichy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod ratel » pon lis 1, 2021 18:21

Bofix? No fuj
https://www.pasti.cz/blog/bofix-nejcastejsi-dotazy/ , v Americe zakázán. Doporučuju plastový trávník v roli....
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 18:26

Beton. Jedine beton, ten muze byt tak cisty a upraveny... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon lis 1, 2021 18:35

Neska sem drandil letos naposled nebo napředposled bo fčíl má týden scát a být zima a hlavně vítra to už skoro fšecko serval ze stromů dolů (a to je teprvě 1. listopadu)..

Švára má taky traktor a taky fčíl jezdí ca co 4 dny, nejsem sám "postižený".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 19:16

Rodinne prokleti :twisted: A pak jdi za klidem na venkov. Cokl, magor, cokl, magor, magor s coklem... :roll:

Mam naprosti skolku. Tam taky uklizeji listi a taky traktorem. Nastesti nejsou postizeni a uklizeji jen kdyz jsou tam fakt popadane hromady, ale i tak je to celkem otravne. Deti mi nevadi vubec, stekajici privazani cokli jen tak ctvrt hodiny, ale traktor dela randal pul dne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod ratel » pon lis 1, 2021 19:27

Největší peklo jsou fukary a vysavače.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 19:37

Jj, to delaji prazske technicke sluzby a maji k tomu jeste traktor :roll: Ale to si snad nikdo neporidi domu nebo jo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod ratel » pon lis 1, 2021 19:59

Bohužel znám i takové. Všecko vysajou i na zahradě.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Stížnost

Příspěvekod ratel » pon lis 1, 2021 20:02

Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 20:13

Utratit...

Uz jsem to videl driv, ale nenapadlo mne, ze je to o pp :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon lis 1, 2021 21:52

pavproch píše:už skoro fšecko serval ze stromů dolů (a to je teprvě 1. listopadu)
Teda... tady je jeste minimalne pulka, spise vice listi na stromech.

Kdyz to srovnam s poslednimi dvema desetiletimi, tak 1. listopadu vetsinou tady u nas v parku a stromech kolem baraku, jakozto i jinde, co jsem jezdival do prace uz zbylo jen sem-tam par listu. Na kastanech vetsinou opadalo listi jeste drive nez samotne kastany, nekdy uz i koncem srpna. A ted kouknu z okna a na tech dvou kastanech jeste stale jsou nejake listy.
Proste konecne zase vime, proc se nazyva tento mesic listopad...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » pon lis 1, 2021 22:09

mike píše:Ale to si snad nikdo neporidi domu nebo jo?
Heh, to měli obojí naši sousedi. Jedny to naštěstí přestalo bavit a druhej se odstěhoval zpátky do města. Přesně takovej ten typ, kterýmu je nejlepší poradit (a taky jsem to dělala), ať si okolo baráku všechno vybetonuje a furt nedržkuje na trávu a listí.
Jo, a též si na trávník stříkal nějaký svinstva proti "plevelům", podařilo se mu vypálit pěkný kola, asi si říkal, že čím koncetrovanější, tím lepší #-o :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod ratel » stř lis 3, 2021 7:29

mike píše:Mam naprosti skolku. Tam taky uklizeji listi a taky traktorem. Nastesti nejsou postizeni a uklizeji jen kdyz jsou tam fakt popadane hromady,

Tak v normální školce vezmou děti s malýma hrabičkama a kolečkama ven a ony to posbirají formou soutěže, ne ? :-)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř lis 3, 2021 10:30

K tomu listi... Jak jsem byl predevcirem pesky ve meste a sel jsem pres Hulvaky, obcas po kolena v nafoukanych hromadach listi, jsem si na toto spomenul.

Docela bych sem pozval na jare etherica, at se podiva, na jake "hnojivo" se zmeni ty hromady listi na chodnicich :twisted:. Nastesti posledni roky uz mesto prislo na to, ze neni uplne idealni, kdyz chodniku v miste zastavky tramvaje zabira metrova vrstva listi celou zimu, resp. kym na jare neprijde par velkych destu.

Ted jsou tam hromady po kolena, ale ve vedlejsim parku (odkud tam listi vitr prifoukava) je jeste vetsina listu stale na stromech...

Pro ty, co to neznaji, ta cast chodniku na hulvackem kopci je specificke misto, kde se vitr mezi domami otaci, prinasi vsechno z parku a tam se to potom sbira. Kdyz zase zafouka, tak se v tech mistech jenom presouva z jedne hromady na druhou, ale vitr prakticky nic neodfukuje dal po ulici.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát lis 12, 2021 15:06

Tak hurá! Pro letošek mám doforrestováno, poslední várka listí posbírána, fčíl až na zač. qětence zase začít sekat trowu.

Hurá proto že mi při tom už byla fest zima, ne proto, že by mě to forrestování nebavilo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod ret255 » sob lis 13, 2021 23:54

Vcera a predvcerom som asi podcenil pocasie a siel som v kombinacii hybrina bunda adisa/vetrovka a neurobil som asi dobre.

Okolo nuly, celodenna hmla, pes je pomali stale nieco olyzuje ocurava a ked sa moc rychlo nehybem tak sa spotim, no nehrejem, hrejem az ked sa sviznejsie hybem.
Plus som k tomu asi aj prechladol(to mam od tej poslednej chripky co zacal covid) vzdy ked trochu prechladnem, tak sa mi ale ze nap* dycha, co som predtym nemaval a docela ma to serie, lebo v zime je zima a ja ćhcem chodit vonku, dofrasa.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned lis 14, 2021 1:23

Pres par dny jsem si koupil cerstve spagety, dneska jsem je rozbalil a byly plesnive. Pritom mely mesic do expirace. Na Rohliku je reklamace na par kliku a penize vraci okamzite, ale co s omackou, ktera se zrovna dodelavala? Musel jsem uvarit susene, co mi zbyly, protoze je normalne vubec nejim. Nebe a dudy, zkazena vecere :evil:

Zajimave, ze ty same jsem roky kupoval v deBille a nebyl jediny problem. U Rohliku je to za letosek uz podruhe. Budu holt kupovat jine.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » ned lis 14, 2021 6:19

@ret255: taky se mi stalo, od tý doby i na odpolední výlet beru oblečení navíc, kdyby se ochladilo. A taky aby ten 25l batoh nebyl na ten jeden den tak prázdnej. Často to oblečení co mám s sebou využiju.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod ret255 » ned lis 14, 2021 11:18

Ak sa viac ochladi, tak zacnem nosit tu teplejsiu bundu, uvidim ci sa to zlepsi, je mozne ze problem mi robi aj vdychovanie chladnejsieho vzduchu, co by bol vecsi pruser, toto by bola uz druha zima v poradi, nieco ako podrazdene priedusky, zacne to nastupom chladneho pocasia a trva to celu zimu.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » úte lis 16, 2021 4:39

Stěžuju si na šroubovací nožičky u pračky, když ju dáváš do vodorovný polohy. Utáhneš poslední nožičku o půl otáčky a rozhodí se tím ty tři ostatní, který do tý chvíle krásně seděly :roll:
Kdo by kdy řekl, že uvést do chodu pračku bude horší, než postavit obývací stěnu z IKEA..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte lis 16, 2021 10:09

ret255 píše:od tej poslednej chripky co zacal covid) vzdy ked trochu prechladnem, tak sa mi ale ze nap* dycha, co som predtym nemaval
Je takova zvlastni doba...

Ja jsem po operace (kyla) koncem srpna zacal kaslat. Zacalo to jeste v noci po operaci v nemocnici, ale jen slabe. Po par dnech jsem uz prokaslaval cely den. Doktori, mesic proleceni dvema ATB, nic. Postupne tri ruzne druhy tabletek/sirupu tlumicich suchy kasel - ucinek na mne takovy, ze vzdy po kazde tabletce/sirupu se mi na par hodin kasel zhorsil, takze jsem je po par dnech musel vzdy vysadit. Jedine tri veci, co tlumily kasel byly najist se, zvykacka (s minimalnim obsahem mentolu) - a nasazeny respirator :shock:. ORL ani plicni nic nenasli - plice uplne ciste, dychani plynule a dostatecne hluboke, kapacita plic nejakych 99,5%, nosohltan taky jen mirne zarudly od kasle, jinak nic, laborator nic silne relevantniho, zadna teplota, priznaky nachlazeni, vubec nic krome kasle.

Ted po dvou a pul mesicich je to lepsi, ale ne dobre. Sice nekaslu - ale spise proto, ze jsem se s tim naucil zit a dycham tak, abych nekaslal. Nekdy me to ale zase chyti.

Ale dusledkem toho vseho taky je, ze telo ted vubec nezvlada prevyseni. Ani nahoru ani dolu.

Predminulou sobotu jsem vyslapal na Lysou, docela to jeste slo, i kdyz dychani bylo na mile daleko od idealu. Zato dolu jsem se snazil trochu spechat na bus (no a vubec neposlouchal svoje telo, ktere silne davalo najevo, ze "jen pomalu, jen pomalu") - prvotni strmy svah jsem sestoupil opatrne pomalu, dale po lesni ceste, zadne velke klesani. Ale asi v pulce cesty jednoduse doslo telu a svalum. Jsem vubec nemohl ohnout nohy, svaly na stehnech bolely jak fras, musel jsem spomalit na rychlost stareho duchodce s holi... Bus jsem samozrejme nestihl, ale stehenni svaly priserne bolely az do stredo odpoledne - a potom v prubehu asi pul hodiny ta bolest presla z tech svalu do svalu na jedne strane hyzdi, prakticky na male ohranicene misto. A tam je to na houby stale. Neda se to uvolnit, ani masazi ani tlakem na to misto. Takovy rychly presun bolesti se mi jeste nikdy nestal. Ty stehenne svaly byly potom uz celkem OK.

Kvuli tomu jsem s manzelkou ani nesel do Male Fatry v sobotu. A v nedeli jsem si udelali malou prochazku po ostravskych "vrsich" - od Zoo na haldu Ema (to je cesta pro rodice s detmi, takove tahle mirne stoupajici serpentiny), dolu (strmsi), vydrapat se bokem na haldu Tereza (dobry krpal, tak min. 45 stupnu, ale jen nejakych 25-30 vysk. metru), dolu a znovu opacne pres Emu zpet k Zoo. To jsou asi 3,5 km, prevyseni celkem cca 150m. A ja jsem tam uz na zacatku funel jak kun... a po navratu jsem byl zniceny jako jindy po celodennim vylete s prevysenim alespon 1500m a s delkou nad 20 km ve VHT terenu. Az do ted mi to telo dava silne na vedomi, ze bylo utahane.

Tak se musim postezovat, ale vlastne vubec nevim, na co... Teda krome sveho tela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte lis 16, 2021 17:57

apuka píše:kapacita plic nejakych 99,5%

Co to? To se meri jak? Spirometr jsem parkrat v zivote absolvoval, ale z toho leze absolutni cislo, protoze neni s cim porovnavat a navic rozptyl mereni je spis 10 % nez 0.5 % ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte lis 16, 2021 20:32

To se musis ptat toho plicniho doktora. Ja jsem byl na bodypletysmografii, tam TI vyjdou nejake grafy a spousta cislicek, kterym jsem ja nerozumel. Na zaklade toho mi nakonecrikal, co jsem psal. Klidne je mozne, ze k tomu dodal nejake pridavne jmeno, ze "nejaka" kapacita. Anebo uplne jednoduse si pocital pomer k normalu pro cloveka daneho objemu/plochy/??? tela. Co ja to mam vedet - on je primarem, ne ja :-)? Pro mne bylo dulezite sdeleni, ze z jeho hlediska jsem "v normalu" a zadny problem v plicich nezjistil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte lis 16, 2021 20:52

Tyyjo, to je neco jako dychaci test, ale hodne komplikovany :D https://www.wikiskripta.eu/w/Bodypletysmografie

Neverim, ze tohle ma presnost 0.5 %, to je spis dalsi ukazka, jak doktori rozumi cislum. Podelim nepresne cislo odhadem a dostanu presny vysledek :D Kazdopadne zaver je asi spravne, mas kapacitu plic v norme.

BTW, delali ti vysetreni na chlamydie? Plicni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte lis 16, 2021 21:50

mike píše:delali ti vysetreni na chlamydie? Plicni.
Na plicnim urcite ne, tam jenom RTG plic a to "krabicodychani".
Jeste na ORL mi delali odbery krve i vytery - popravde receno, uz nevim, na co vse doktor zadal, jen si pamatuji, ze tam nad normou byly nejake citrobakterie a cico, bo doktor si je chtel konzultovat s doktorkou v laborce, ale se tam nemohl vubec k ni dovolat. A jeste predtim mi delal odber do laborky i obvodak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Bruca » stř lis 24, 2021 9:12

Stěžuju si na flastr, co mi právě přišel z Itálie. Asi za to, že jsem vjel, kam jsem neměl. Ale holt talošsky neumím, tak jsem tu ceduli asi přehlednul.

Nevíte někdo, jak je to s placením? Je to od městské policie/uradu. Do 5 dní prý 80e, později 110e. Co se stane, když se na to vybodnu? Přeci jen je celý dopis v italštině...
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Stížnost

Příspěvekod Tomas » stř lis 24, 2021 10:15

Vzpomněl jsem si na tohle. Tam nějáký info je a zní to jako podobný případ.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř lis 24, 2021 10:20

Taky sem o podobném případě kdysik cosik četl, ale už se moc nepamatuju co tam bylo.... myslím, že tam bylo shrnutí "neplatit, ale autem s dotyčnou RZ už nikdy do té země nejezdit..."
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Bruca » stř lis 24, 2021 10:42

To od dfense jsem četl, akorát já to mám přímo od městského uradu/policie, žádná další firma tam není zmíněna.

Tak to asi budu muset zaplatit, do Itálie bych moc rád znovu :)

Tak pořád je to asi levnější, než kdyby nás vyhmatli, když jsme jim stanovali v národním parku :D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron