Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » pát pro 20, 2019 22:01

@kjuba mimo soutez proc je mi z nejakeho alkoholu spatne a z jineho neni. viz pp a lojzmen.
Jak telo starne, tak si nemuzu dat pivo, panaka, protoze na druhy den jsem na umriti. Po dvou pivech to rano normalne citim. Vino muzu pit a nic mi na druhy den neni. Pritom je znamo, ze vino hodne dehydruje. :-k

Ty Zino, na Apuku mi nesahej, at si je jaky je, je nas. :D :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát pro 20, 2019 22:02

Kjuba píše:Nereagujte. Nemá to cenu. To co tu ten člověk píše jsou naprostý hovadiny a nesmysly.

Jenze zas kdyz to zustane bez reakce, tak by si nekdo mohl myslet, ze je to pravda. Psali to prece na Internetu ;-)

Spis bych doporucil vecne a strucne vyvratit nesmysly a dal nediskutovat. Kez bych se tim sam dokazal ridit :prayer:

Kjuba píše:Čím víc to poslední dobou u něho sleduju, tím víc si myslím, že je opravdu duševně nemocný. A má to dle mě vzestupnou tendenci. Takže jde zřejmě o nekompenzovaného pacienta v relapsu.

S timhle opatrne, diagnozu na dalku si nedovoli ani psychiatri. Ne ze bych ti nerozumel, ale uz je to docela na hrane. A nemyslim si, ze by to bylo az takove, podle mne je diagnoza matfyzak. Jeden z tech, co o nich spoluzaci jeste po letech vypraveji zabavne historky (matfyzaku znam dost a slysel jsem od nich i o horsich pripadech).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Stížnost

Příspěvekod Kjuba » sob pro 21, 2019 9:19

booze píše:@kjuba mimo soutez proc je mi z nejakeho alkoholu spatne a z jineho neni. viz pp a lojzmen.
Jak telo starne, tak si nemuzu dat pivo, panaka, protoze na druhy den jsem na umriti. Po dvou pivech to rano normalne citim. Vino muzu pit a nic mi na druhy den neni. Pritom je znamo, ze vino hodne dehydruje. :-k


Na to bohužel není lehké odpovědět. Problematika odbourávání alkoholu není tak jednoduchá. Samozřejmě biochemie těch procesů je známá, ale vstupuje do toho tolik dalších věcí, že jednoznačná odpověď neexistuje.

Sice to asi pro Tebe nebude nic nového, ale přece jen jsem dám odkaz, jak zhruba a zjednodušeně vzniká kocovina. Zaměř se na kongenery a glukózu.


https://www.em.muni.cz/vite/4226-bioche ... iti-spatne

Neznám Tvůj zdravotní stav, takže bohužel neporadím. Ale přidám info, že i s takovou znalostí se to možná nikdy nedozvíš.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » ned pro 22, 2019 5:44

@GM: ano, přesně ten. Se mi to potvora strašně rozrostlo, byly toho dva plný prádelní koše, tak jsem vybral ty nejlepší části a udělal macerát. Funguje skvěle na děti i dospělý a výroba neni nikterak složitá ;)

Stěžuju si na matfyzáka od nás z práce. Nejen, že ten blbec neví, jakej je rozdíl mezi emulzí a disperzí, ale ještě k tomu napíše "promíchejte emulzy" ](*,)


Rýmovníková diskuze odsunuta do zahradničení - viewtopic.php?p=520417#p520417
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned pro 22, 2019 12:15

@booze: odpověď na Tvou otázku je naprosto jasná - protože datum narození v OP

PS: Já se s tím taky ešče nenaučil žít.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned pro 22, 2019 12:35

A vlastně taky k té samé thémě: sem neska ráno chytil deprézi.... fčera sem byl zavřený doma s bacilem a bylo mi tak blbě (rýmečkově), že mi bylo fšecko úplně jedno a nechtělo se mi ani dýchat. Neska mi je blbě (rýmečkově) furt, ale už ne tak moc (zase su od rána zavřený doma), čili mám už trochu zájem o to, co se kolem mně děje, taxem si ráno pustil telku (Rebela rači ne, aby nebyl domácí konflikt) - Retro TV a.... dyž sem to pustil, tak hráli G.Michaela (je už po smrti), následoval Pepíček Kokrů (taky už tu není), pak AniMuk (taky už nenisu) a Roxette (Maruška už tu taky není). Chjo no, depréze..... :(
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod tsunami » ned pro 22, 2019 17:44

Počasí pitomý, člověk si naplánuje měsíc dopředu sněžnice na Šumavě s tím, že bude přes vánoce určitě už nasněžíno a bude kosa. Dva týdny před vánoci se smíří s lehce zimníma teplotama běz sněžnic, ale že by mohlo mrznout a aspoň trošku cukrovat. No a teď tam akorá tak chčije. :-/ Tak jsme se zabalili a po dvou nocích z Šumavy vypadli, protože předpověď na příští dny vypadá nepěkně na teploty nad nulou, déšť a mraky, takže žádné výhledy… prostě pitomé počasí.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned pro 22, 2019 20:33

Teda sorry, ale naplanovat sneznice mesic dopredu je hodne odvazne a termin pred Vanoci uz uplne mimo statistiku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned pro 22, 2019 20:39

Etheric píše:Stěžuju si na matfyzáka od nás z práce. Nejen, že ten blbec...

To sis mozna neco spatne vylozil. Matfyzak obvykle neni blbec, naopak, je nadprumerne inteligentni az genialni, ale u nekterych je to vykompenzovane jistyma (povahovyma) zvlastnostma. Kdyz hledas aspergera nebo autistu, tak na matfyzu urcite nejake najdes. Takovy pekny serialovy matfyzak je Sheldon z TBBT. Ti normalnejsi se najdou mezi programatory, proto jich tolik znam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Stížnost

Příspěvekod zonn » ned pro 22, 2019 22:32

Jojo, pred cca 35. lety jsme byli s gymplem na vylete na Osice u Albere a tam meli zakladnu matfyzaci. Chodili na prochazky ukaznene jako deti ve skolce(jen ten provazek s krouzkama jim chybel) a mackali si na kalkulackach :-) Dneska je to vlastne podobny, vsichni lestej mobil.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » ned pro 22, 2019 23:18

mike píše:a termin pred Vanoci uz uplne mimo statistiku ;-)
To máš nejspíš pravdu. Ale, že budu dva dny před Vánoci chodit venku v kraťasech a nebude mi zima ... to už je docela moc. Ne, že bych si stěžovala, stejně s tím nic nenadělám. Jen jsme před chvílí vyrazili ke studánce pro vodu, se mi nechtělo převlíkat z domácího. Tak si říkám, že aspoň potrénuju na Sever. Houby potrénuju, ani mi nezačala být zima :roll: S takovou průpravou tam asi pak někde bídně umrznu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » ned pro 22, 2019 23:22

pavproch píše:Roxette (Maruška už tu taky není). Chjo no, depréze..... :(

Si pamatuju, jak jsem si na prvni stranku nejakeho tlustostrankoveho sesitu, psal nejakou jeji pisnicku a umel jsem hovno anglicky (ne ze bych ted neco umel), ale pak jsem to porad zpival po nasem. Ach krasne zpivala. :D ty baby to maji v sobe, jak zazpivaji a jeste do toho tim zadkem zamavaji. =D>
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » ned pro 22, 2019 23:34

Nevěděla jsem, že zemřela. Škoda jí, správná ženská.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv pro 26, 2019 12:45

Už mi z teho (bacilem vynuceného) vánočního nicnedělání začíná šibat, sic bacil stále ještě přítomen (léčená rýma trvá 7 dní, zatímco neléčená týden), zítra to už zkusím rozchodit/rozdýchat. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » čtv pro 26, 2019 17:26

Já si na bacily stěžovat nemohu. Hlídám doma nemocné dítě, díky čemuž absentuji na návštěvě u tchýně.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv pro 26, 2019 23:53

Mapy.cz - zkuste si nekdy prepnout turistickou mapu na zimni mapu a zpet (tlacitko "zimni"), nebo turistickou na leteckou (tlacitko "letecka mapa") a zpet. Vypnuti zimni/letecke vrstvy vas vrati do obycejne zakladni mapy bez turistickych tras a vseho. Logicky bych cekal, ze se to vrati do naposledy prohlizene vrstvy...

No nic, budu zimni tury planovat jinde - Slovensko ma stejne mnohem lepsi podklady na mapy.hiking.sk, o Alpach ani nemluve (skvele mapy online vcetne barevnych sklonu svahu z podrobneho digitalniho modelu nebo svycarsky skitourenguru.ch, ktery bere v potaz aktualni lavinovy model, sklony a predpovedi nove v testovacim rezimu i pro cast rakouska, atd.).

Ale kdyby vam to taky vadilo, "nahlasit chybu" tam je, treba to vic nahlaseni posune o stupinek priority vys :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát pro 27, 2019 0:34

Se zimni mas pravdu, ale u letecke mi to funguje spravne, celkem casto to pouzivam. Prepne zpatky na turistickou a i letecka je s turistickyma znackama.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod FrantaKrajta » pát pro 27, 2019 1:33

No prave - oboje (i zimni) by dle logiky UX melo fungovat stejne, ale nefunguje. A nejlepsi je, ze to je pry momentalne "feature"... :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » sob pro 28, 2019 21:54

Protoze jsem tyden nemohl tady psat, odpovidam az ted.
dudy píše:Mám pocit, že ti něco uniká.
0,2 ‰ tak měřitelně ovlivňuje člověka, že i Policajti tě barou do 0,23 ‰ za sřízlivého, protože to může mít v krvi i celoživotní abstinent.
Dudy, kdyz se napise, ze po poziti necoho mas v krvi 0,2 ‰ alkoholu, tak se mysli, ze Ti zvysi "stavajici stav" p 0,2 ‰ ne absolutni hodnotu :wink: . Ale toto je vlastne jedno.
Ted to bude trochu delsi, ale musim, aby bylo jasne, proc tvrdim, co tvrdim.
Ze 0,2 ‰ "uz meritelne ovlivnuje i normalniho dospeleho cloveka" vim od doby, jak se na nasich pristrojich delal nekdy v devadesatych letech docela velky test (a ja jsem mel primo namerena data z nej) zavislosti reakce ridicu na mnozstvi vypiteho alkoholu. Ten test se delal pod zastitou BESIPu a tehdejsiho ekvivalentu Centra Dopravniho Vyskumu (a myslim is podporou min. dopravy). Probihalo to, myslim, na testovacim okruhu ve Vysokem Myte, ucastnici byli testovaci ridici, ridici autobusu z povolani, pokud si dobre pamatuji i par automobilovych zavodniku a novinari. Celkem par desitek lidi - ne dost na to, aby to byl naprosto smerodajny a nezpochybnitelny vyzkum ale dost na statisticky vyznamne mereni. Probihalo to formou cca: kazdy ridic na zacatku udelal referencni test(y - "oficialne" se prezentoval jen test rychlosti reakce, test Reaktometr). Pote kazdy udelal (bez alkoholu) mereny okruh na autodromu, kde se meli delat nejake ukony na presnost. A nasledovali kolecka - jedno "piticko", test, kolecko jizdy na autodromu (tu si uz nejsem jisty, co delali driv, jestli test nebo jizdu).
No a vysledky reakci VSECH zucastnenych se statisticky velice vyznamne menily k horsimu po kazdem "piticku", byly stale pomalejsi a pomalejsi. Uz po prvni davce - jako jedna davka si mohli dat pivo, vino, tvrde v mnozstvich, aby jedno "piticko" obsahovalo absolutne prakticky stejne mnozstvi alkoholu. (Vina bylo 2 dcl, tj. presne mnozstvi, co se tady rozebiralo.) Na grafech s jednotlivymi koly bylo pekne videt, jak se reakcni doba menila.
Podobne se menila i presnost a rychlost jizdy, co merily jini dopravni experti, ale tam jsem podrobna data k dispozici nemel, takze vyznamnost nehodnotim.
Vysledky toho testu se rozebirali v celostatnich mediach, dokonce o nich referovali i v Ceske televizi v hlavnich zpravach. A byl to jeden z podkladu, na zaklade ktereho se nedoporucovalo povoleni nejake hladiny alkoholu v krvi pro ridice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » sob pro 28, 2019 22:24

apuka píše:Protoze jsem tyden nemohl tady psat, odpovidam az ted.

A ja jsem si naivne myslel, zes ses trochu zamyslel a sel do sebe...

apuka píše:No a vysledky reakci VSECH zucastnenych se statisticky velice vyznamne menily k horsimu po kazdem "piticku", byly stale pomalejsi a pomalejsi. Uz po prvni davce...

Hmm. Ja jsem naopak cetl, a to opakovane, ze male mnozstvi alkoholu reakce zrychluje. Asi tak do 0.5 promile.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » sob pro 28, 2019 22:27

apuka píše:na zaklade ktereho se nedoporucovalo povoleni nejake hladiny alkoholu v krvi pro ridice.
No jo, a ve zbytku Evropy jsou holt ti kapitalisti úplně vedle :mrgreen: Nulová tolerance je v jen v pár postkomunistických zemích, na ovčany je holt potřeba přísnost :wink:
Dokonce i svou prohibicí vyhlášené severské země mají jistou toleranci.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » sob pro 28, 2019 22:30

Kjuba píše:Prosím ty, co tady čtou a reagují na ty apukovy nesmysly ohledně alkoholu v krvi/mateřském mléku/těle dítěte atd....
To co tu ten člověk píše jsou naprostý hovadiny a nesmysly. Nevím, do jaké míry vůbec ví, o čem mluví. ...
Čím víc to poslední dobou u něho sleduju, tím víc si myslím, že je opravdu duševně nemocný. A má to dle mě vzestupnou tendenci. Takže jde zřejmě o nekompenzovaného pacienta v relapsu.
Panu doktorovi moc dekuji za velice zodpovednou a presnou diagnostiku, zjevne zalozenou na relevantnich vysetrenich a pozorovanich :smt023

A ted vazneji:
Ja velice dobre vim, o cem mluvim. Ale kdyz Ty to povazujes za nesmysly, zrejme muzes predlozit nejake uznavane studie o vlivu mnozstvi alkoholu v krvi kojici matky (nebo chces-li, obsahu alkoholu v materskem mleku) na organizmus kojence, nejlepe zkoumaneho odstupnovane podle veku nebo jeste lepe podle vahy kojence a navic taky podle toho, jak casto a kolik alkoholu matka pila v tehotenstvi i v prubehu kojeni. A uplne idealne zykum zamerujici se nejenom na okamzite ucinky toho alkoholu ale i dlouhodobe a nejenom fyziologicke ale rekneme i psychicke (napr. ovlivneni budouci zavislosti ditete na alkoholu)...
Ale az nic takoveho nemas, tak radeji nic nerikej, bo potom bych ja mohl rict, ze nevis, o cem mluvis. Ty "klicova slova", cos napsal jsou sice pekna, ale ve vztahu k jeste nevyvinutemu organizmu kojence absolutne nepouzitelna.

Taky by me zajimalo, cim jsem Ti slapnul na kuri oko. Pokud tim, ze povazuji za nezodpovedne pri kojeni pit alkohol, i kdyz "jen 2dcl vina", tak muj duvod mas napsany v mych prispevcich. Psal jsem o osobni zkusenosti (a etheric to neprimo potvrdil, i kdyz se starsim ditetem). Schvalne jsem odmeril, kolik toho 40% alkoholu mohlo byt na te mokka lzicce, co dostala 2-3 mesice stara neter a dosel jsem k tomu, ze to mohlo byt asi 4-5 kapek z kapatka, co mam na jednom leku. Mozna to bude mit trochu vetsi kapky nez co mel mike, takze rekneme max. 0,25ml. V tom je (40%) alkoholu 0,1ml - ale ty ucinky, co jsem psal uz odpovidaji dost tezkemu ucinku (nechci psat opilosti). Takze tech mikovych vypocitanych 0,04ml uz muze zpusobit lehci ucinky, ale tech 40% zase o tolik min neni, aby to mohlo byt bezvyznamne mnozstvi.

A kdyby Ti nahodou vadilo, ze jsem naznacoval, ze i dospeleho ovlivni i ekvivalent 2 dcl vina, podivej se na moji odpoved dudymu - takze zase osobni zkusenosti a vubec ne nevyznamne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » sob pro 28, 2019 22:45

Schvalne jsem se kouknul na ovlivneni reakcni doby a tady je zdroj primo od policajtu (tj. predpokladam spis negativni zaujatost):

Zajímavé výsledky poskytla analýza vlivu alkoholu na reakční rychlost, kdy subjekty byly v průměru nízkými hladinami dokonce excitovány, konkrétně při hladině alkoholu v krvi cca. 0,08‰. Následně docházelo k negativní determinaci dosahující při cca. 0,4‰ a vyšších hodnotách poměrně vysokých hodnot. analýza experimentálně zjištěných hodnot naznačuje excitační efekt alkoholu pro velmi malé hladiny alkoholu v krvi, pro 0,17 – 0,23 g/kg.

Tady je diplomka, ktera se zabyva tim samym s podobnymi vysledky tj. zlepseni reakcni doby. U nekterych testovanych lidi dokonce i po 3 - 4 panakach 37.5 % Bozkova (u mne by doslo k velkemu zhorseni reakcni doby, protoze bych :vom:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Stížnost

Příspěvekod Lipon » ned pro 29, 2019 1:21

Ad mapy.cz - na iOS s tím není žádný problém, přepínám jak zimní, tak leteckou tam a zpět na turistickou a je to stále včetně tur. tras
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 29, 2019 17:45

stezuju si na natazenej hruskovitej sval, takze nemuzu ani chodit, ani sedet, nemuzu se ani obout nebo neco zvednout ze zeme. Takze ten novej bagl snad nikdy nevezmu ven :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned pro 29, 2019 19:57

Ja se stezuji, ze zrovna vcera rano pred odjezdem na dovolenou se mi pri vstavani z postele "neco pohlo" v krizich a proto jsem ani neodjel s rodinou (nevydrzel bych sedet v aute 4 hodky) :twisted:. Zatim jsem to kuryroval, ale pri "testu" (asi hodinova prochazka po sidlisti) jsem toho mel dost... Snad zitra uz to bude na cestovani, ale z vetsich tur nebude nic :evil: (Naposled mi to uplne odeslo asi po dvou mesicich, ale tehdy byl "prvotni impul" vyrazne horsi pri uklouznuti nohy z kopce a nasledneho rychleho vyrovnani tela a zabraneni padu...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned pro 29, 2019 20:30

mike píše:subjekty byly v průměru nízkými hladinami dokonce excitovány, konkrétně při hladině alkoholu v krvi cca. 0,08‰. Následně docházelo k negativní determinaci dosahující při cca. 0,4‰ a vyšších hodnotách poměrně vysokých hodnot. analýza experimentálně zjištěných hodnot naznačuje excitační efekt alkoholu pro velmi malé hladiny alkoholu v krvi, pro 0,17 – 0,23 g/kg
Ja bych byl docela zvedav na statistickou vyznamnost te "excitace". Kdyz se podivas na ty grafy, tak je tam tak maly pokles casu, ze to prakticky nema vyznam. Navic - a to plati i pro tu diplomku - se tam meri rel. slozite reakce, ne zadny "prosty reakcni cas" ale "vyberovy reakcni cas" (rozdeleni z clanku). V tom "mem" testu to byl naprosto jednoduchy "prosty reakcni cas" - objevi se (stale stejny) symbol - zmacknes tlacitko. V tomto je docela zasadni rozdil. (To male plus muze byt zpusobene napriklad i vetsim prokrveni mozku a svalu, co se muze projevit v rozhodovani a svalove praci.) Navic v obou pripadech merili reakce na zaklade zpracovani videa (castecne i zvuku), my jsme merili cas mezi zobrazenim a sepnutim spinace v tlacitku. Jiny byl i zpusob jejich prace a podminky pri piti (v clanku delali lidi cviceni). Jo - jeste si vsimni ten pro mne nepochopitelny rozdil v grafech 5 a 6 v clanku, ktere jsem pochopil, ze ten prvni je jen jemnejsi detail prvni pulky druheho (lisi se max. zobrazenou hladinou alkoholu v krvi), ale ve skutecnosti je jejich prubeh mezi 0,1 a 0,25 ‰ o dost odlisny.
A v te diplomce je mozna - netvrdim, jen podle svych zkusenosti trochu usuzuji -, ze ty lidi posadili pred simulator a oni se to casem naucili lip ovladat, resp. se tomu prizpusobit. Tim by se vysvetlilo, ze zpocatku byly ty casy takove vlnovkovite.
Ale co je nejdulezitejsi je, ze v grafu 5 se ukazuje, ze uz od cca 0,165 ‰ se reakcni doba zvysuje nad uroven pri 0 ‰. A az tech cca 0,2 ‰ je hodnota, o ktere jsme tady psali.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned pro 29, 2019 22:29

Se stiznostma na grafy se obrat na autora ;-) Mne slo ciste o to, ze alkohol v malem mnozstvi reakcni dobu nezhorsuje, ale naopak mirne vylepsuje, a dal jsem sem prvni, co vypadlo z Googlu. Urcite si dokazes najit lepsi zdroje. Jde samozrejme o komplexni reakce, coz je pri rizeni auta i jinych cinnostech podstatne.

Jinak rozhodne nejsem pritelem alkoholu za volantem ani pri jinych cinnostech vyzadujicich pozornost, ale to neznamena, ze budu zavirat oci nad fakty nebo si je prizpusobovat obrazu svemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned pro 29, 2019 22:38

Mawenzi píše:stezuju si na natazenej hruskovitej sval

Co je to hruskovitej sval a jak se natahuje? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » pon pro 30, 2019 0:11

Neni to zadek? 8-[
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Pokec