Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř črc 6, 2022 17:27

Mimochodem, kazdy slozitejsi program si nekam potrebuje ukladat data. Pozice a velikost oken, nastaveni, ktera uzivatel udelal apod. Delalo se to tak uz v DOSu, se kterym jsem pred 35+ lety zacinal, dela se to ve Windows, v Linuxu a i na tech mobilech. Data se ukladaji do souboru, do registry nebo co system umoznuje. Treba do flash pameti, to delame treba na senzorech, ktere vyvijime. Cookies v browseru jsou v principu to same, proste nejaka data, ktera si ukladaji weby. Jen se o ta data stara browser a ve finale si je ulozi jako soubory na disku a kdyz se k webu znovu pripojis, tak je nacte a da je webu k dispozici.

Cimz chci rict, ze je to naprosto normalni vec, nad kterou se nikdy nikdo nepozastavoval a kdyby dementni byrokrati nevymysleli ten povinny souhlas, tak o tom vubec nebudes vedet a nebudes to resit.

Kdyz jsi paranoidni a bojis se sledovani, tak mas u Androidu volby, k jakym udajum (ze senzoru) povolis aplikaci pristup. Zajimavy je treba udaj o poloze, treba GPS aplikace bez toho asi nemuze pracovat, ale ze by to treba musela vedet aplikace, ktera se stara o baterku, to asi nemusi. BTW, nebavime se spis nahodou o tomhle? To nejsou cookies ani stavova data, ale neco uplne jineho. Pak by to davalo smysl. Kdyz aplikaci nepovolis pristup k udajum, ktere potrebuje pro svou praci, tak se na ne samozrejme bude ptat znovu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř črc 6, 2022 17:44

mike píše:BTW, nebavime se spis nahodou o tomhle? To nejsou cookies ani stavova data, ale neco uplne jineho. Pak by to davalo smysl. Kdyz aplikaci nepovolis pristup k udajum, ktere potrebuje pro svou praci, tak se na ne samozrejme bude ptat znovu.

Ne. Je to úplně to stejný, co cookies k marketingovým účelům a průzkumu třetími stranami, úplně na chlup to stejný, co vyskočí na nějaký debilně udělaný stránce. Souhlas s použitím polohy a úložiště atd je něco jiného, to se zeptalo jednou a už se to neptá, narozdíl od těch "předvoleb dodavatelů" nebo jak tomu říkají.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 6, 2022 17:51

mike píše:Kdyz jsi paranoidni

" To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že tě nesledují. " :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř črc 6, 2022 21:08

@Etheric: tak jim napis, ze jsou kkti a at to opravi. Muzes to udelat primo jako review na Google Play, tam i odpovidaji. Je mozne, ze je to zamer. Podobne jako jsou stranky, ktere te nepusti s blokatorem reklam. To je zcela legitimni pristup. Plati poucka, ze kdyz je neco zadarmo, tak ty sam jsi produkt. Proto mi prijde lepsi zaplatit stovku rocne za CG Transit, ktery s nicim neotravuje a funguje skvele. Si ho vyzkousej, prvni mesic je zdarma.

@Dromedaro: jasne, ze te sleduji. Jako jednu z miliard polozek v databazi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 6, 2022 21:37

mike píše:Si ho vyzkousej, prvni mesic je zdarma.

Nevím, jak se Etheric bude tvářit na to, až mu aplikace sdělí, že za bezplatné vyzkoušení bude chtít udělit přístup ke kontaktům. :twisted:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv črc 7, 2022 4:14

Na co jízdní řád potřebuje kontakty? :-k
Kontakty v datovým telefonu nemám, ten telefon používám kapesní PC, ne jako telefon..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 7, 2022 6:44

mam cgtransit urcite 6 let a ze by chtel pristup ke kontaktum si nepamatuju. a vlastne je mi to fuk, protoze zadny nemam:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 7, 2022 6:56

Já to chtěl vyzkoušet zdarma na základě Mikova doporučení aplikace a chtělo to po mně přístup ke kontaktům. Bez poskytnutí souhlasu mi to trial verzi neposkytne.

Etheric: Tak si napiš do kontaktů Franta a nějaký vymyšlený číslo ať se vlk nažere a koza zůstane celá.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv črc 7, 2022 8:18

A proc tam davat nejaky vymysleny kontakt? Muze povolit pristup i k prazdnym kontaktum. Snad tam neco neprida (jako napr. kontakt na support).

Pokud by toto delalo, napsal bych na jejich support a dotazal se, proc?

Stejne mi prijde divne to pozadovani souhlasu od IDOSu. Ja jej mam nainstalovane, 2-3-krat do roka jej i spustim, nikdy ode mne zadne souhlasy nechtelo. Ted jsem si v nem nasel "Spravu souhlasu", mel jsem vsude vyply souhlas, pro jistotu jsem povypinal i opravneny zajem pro vsechny dodavatele, ulozil to, vynucene ukoncil aplikaci a spustil znovu - stejne se tam znova zapnul automaticky opravneny zajem vsude, muj nesouhlas ale vsude zustal a zadne otravovani.
S tim "opravnenym zajmem" je to zase ponekud zbytecne. Jak i primo v "napovede" na to v IDOSu pisou, cca, "nekteri dodavatele o souhlas nezadaji ale stejne si nektere udaje ukladaji z duvodu sveho opravneneho zajmu". V minulosti jsem si chvili po tom pidil a zjistil, ze pod ten opravneny zajem spada spousta veci, co se mi nelibi, ale ze na ty data (asi) maji narok i na zaklade tech EU narizeni o ochrane os. udaju.

Jinak mi prijde, ze u IDOSu je ta aplikace vice-mene jen GUI pro vzdaleny pristup na jejich web - a proto pouzivaji klasicke cookies (i kdyz to tak nenazyvaji ale volaji to "souhlasy"), ktere ukladaji. Netusim, jestli na mobil nebo na svuj server.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 7, 2022 8:48

apuka píše:A proc tam davat nejaky vymysleny kontakt? Muze povolit pristup i k prazdnym kontaktum.

To je vlastně pravda. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv črc 7, 2022 10:49

Jo, ted si predstav chudaka hackera. Horko-tezko hackne aplikaci v ethericovem mobilu, presvedci ho o pristupu ke kontaktum. Cely rozjareny spusti odeslani svych reklamnich (nebo jinych) sprav na vsechny kontakty - a ono neodejde nic :-).

Pravda, pristup ke kontaktum znamena i moznostsi tam kontakty pridavat...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv črc 7, 2022 18:22

Dromedaro píše:Já to chtěl vyzkoušet zdarma na základě Mikova doporučení aplikace a chtělo to po mně přístup ke kontaktům. Bez poskytnutí souhlasu mi to trial verzi neposkytne.

He? To je nejaka novinka, na nic podobneho si nevzpominam, ale instaloval jsem ho hned s novym mobilem, coz je skoro 4 roky.

A jo, normalne bych se jich zeptal, o co jde. Na maily odpovidaji resp. driv odpovidali, uz jsem hodne dlouho nic nepotreboval. Protoze vsechno funguje.

apuka píše:Jinak mi prijde, ze u IDOSu je ta aplikace vice-mene jen GUI pro vzdaleny pristup na jejich web - a proto pouzivaji klasicke cookies (i kdyz to tak nenazyvaji ale volaji to "souhlasy"), ktere ukladaji. Netusim, jestli na mobil nebo na svuj server.

To je klidne mozne. Mimochodem, dalsi vyhoda CG Transit, funguje i offline (ale zas si kazdou chvili stahuje update jizdnich radu, jelikoz nove jsou kazdych par dni).

Ty souhlasy mi pripomnely, ze jsem musel hromadu udelit i u CD, abych mohl pracovat s CD e-shopem. Na webu a jednou. Bez nich to proste neslo, takze opet cisty alibismus. Asi jako kdyz daji cloveku v temer bezvedomi pred akutni operaci podepsat hromadu papiru, ze je obeznamen, souhlasi, chape rizika apod. Neni, ale co asi tak muze delat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv črc 7, 2022 19:33

mike píše:Ty souhlasy mi pripomnely, ze jsem musel hromadu udelit i u CD, abych mohl pracovat s CD e-shopem. Na webu a jednou.
To je zajimave. Ja si na zadne velke hromady souhlasu nevzpominam, ze bych udeloval - a to s nim pracuji (pres web) min. na ctyrech zarizenich, z toho na jednom ve trech browserech. Pamatuji si jen bezne udeleni souhlasu s cookies, pricemz jsem si zvolil podrobnosti a ulozil jenom funkcni nutne, nic jineho. Ted jsem si to zkusil spustit v anonymnim okne a ma tam "Zakladni cookie", "Analyza a statistika" a "Marketingove cookies", pricemz kdyz si to chci sam nastavit, tak jsou zaskrtle ty funkcni a ostatne dve skupiny nezaskrtnute, takze kdyz necham povolit vybrane, tak jsou jenom funkcni.

Na druhe strane velka pochvala pro CD. Kdyz u jakekoliv skupiny Cookies kliknes na "Vice informaci", tak se zobrazi seznam cookies (data: zpracovatel, duvod a doba ulozeni pro kazde zvlast). Toto moc stranek nenabizi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv črc 7, 2022 20:24

CD e-shop, spravovat me sluzby (profil):
cdeshop.jpg
cdeshop.jpg (19.94 KiB) Zobrazeno 2650 krát

Obsah si rozklikni sam, je na nekolik stranek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 7, 2022 21:14

mike píše:A jo, normalne bych se jich zeptal, o co jde. Na maily odpovidaji resp. driv odpovidali, uz jsem hodne dlouho nic nepotreboval. Protoze vsechno funguje.

Tak napadlo mě, že těmi kontakty získají další čísla do databáze k prodeji.
Já jim psát nebudu. Jestli nemají úplně čisté úmysly s těmi kontakty, tak mi stejně sdělí jen nějakou oficiální informaci bez konkrétnosti. A za tu cenu, co to stojí na rok, to je zadarmo, tak si to kdyžtak rovnou zaplatím. Ještě se dívám na tu aplikaci od seznamu na jízdní řady. To mi taky nepřijde špatné. Ale u té tebou doporučované mi přijde hlavní plus ty offline jízdní řády. Já doteď vlastně nic jiného než idos ani nezkoušel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát črc 8, 2022 0:58

Kdyz se zeptas na duvod, tak ti nejaky napsat musi a mne teda zadny rozumny nenapada :) Klidne jim napis, ze ti to doporucil znamy, ale ze by sis to nejdriv rad vyzkousel a ze nechapes, k cemu to potrebuje kontakty.

Jinak jo, za 90 Kc na rok pro CR je to zadarmo. Ja to teda pouzivam i kdyz sedim doma u pocitace, jelikoz je to schopno najit lepsi spojeni a vic variant, nez IDOS. Taky se s tim lip pracuje, predchozi a dalsi spoje si jen posouvas prstem. Coz se teda hodi zvlast v MHD, ale i u vlaku to obcas uziju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Tomas » pát črc 8, 2022 6:43

Též používám CG Transit a jsem s ním spokojen, za těch pár korun to stojí. Kvalita tam je.

Kdysi jsem hledal proč to chce ty kontakty, protože mě to taky překvapilo. Dopídil jsem se že je to kvůli licencím. Identifikují tím nějakým způsobem toho daného uživatele/licenci. A nějak to ještě souvisí s tou trial verzí, aby zabránili třeba factory resetu telefonu a tím možnému nekonečnému prodlužování té trial doby.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pát črc 8, 2022 6:49

Pak jak se budou tvářit, když v mým seznamu kontaktu nikdo není ani nebude? :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 8, 2022 7:49

ja nemam.v mobilu jedinej kontakt a cgtransit mi funguje nekolik let
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 8, 2022 9:22

mike píše:Kdyz se zeptas na duvod, tak ti nejaky napsat musi a mne teda zadny rozumny nenapada :) Klidne jim napis, ze ti to doporucil znamy, ale ze by sis to nejdriv rad vyzkousel a ze nechapes, k cemu to potrebuje kontakty.

Dobře, jak budu mít volno, tak jim napíšu. Aspoň si jejich reakční dobu pak budu moci srovnat s Poseidonem, na jejichž odpověď na můj dotaz už čekám třetí den :evil:
Ale na tom Poseidonu mě fakt baví sledovat aktuální polohu spojů na mapě. Jak se tam ty šipky pohybují a já vím přesně, kde který autobus, tramvaj a vlak právě je. To mám novou zábavu :D Ale hlavně je to super, když jedu někam, kde to neznám a zastávka je třeba na znamení. Že si to takto mohu hlídat v klidu sám a nespoléhat se na řidiče, jestli na informační ceduli mění aktuální zastávky tak jak má, protože už jsem takhle nejednou přejel. Jednou jsem se kvůli tomu i málem porval s řidičem, který byl ještě drzej a že si za to můžu sám. Jel jsem posledním nočním spojem a on byl zvyklej, že na té zastávce skoro nikdo nevystupuje, tak ji prostě přejel i když tam měl normálně zastavit a zastavil až v Mikulově. Na info ceduli v buse samozřejmě furt Brno a při nástupu jsem mu říkal kam jedu. Opačným směrem už nic nejelo, tak jsem s batohem ještě o půlnoci šel skoro tři hodiny zpět, abych ráno mohl vyrazit podle plánu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod JohnyFK » pát črc 8, 2022 9:29

Na to staci jakekoliv online mapy ne? :shock:
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 8, 2022 9:41

No, vlastně ano. Jestli myslíš svoji polohu podle GPS. Ale tady zrovna u toho případu z Mikulova, tak tam jsem měl ještě telefon, kde se mi ta aktuální poloha nějak rozbila a neukazovala se mi na mapách.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 8, 2022 9:43

na to staci jakykoli offline mapy a zapnuta gps :D

odobne si radsi hlifam pozici na mape v nez amych mistech.

dromedaro
a vsiml sis ze v poseidonu kokotsky meni zeleny talcitko na koupi jizdenek?

napred bylo prvni a jediny dole na displeji
pak NAD nej dali stejne vypadajici zeleny tlacitko na cosi s fotkou takze uz si auytmatickym pohybem sel.nahravat fotku misto koupe jizdenky a pak se musela akce s koupi jizdenky provest znova a kdyz sis konecme zvykl ze musis mackat az to druhy tak pred to predradili daksi stejne vypadajici tlacitko na kokotinu cimz se nejdulezitejsi tlaciko opet posunulo a navic se uz nevejde na displej, takze musis scrolovat za roh...

a odpoved z poseidonu na to ze se proste poloha dulezitych tlacitek nemeni a nedava mimo obrazovku a total odporuje uzivatelske privetivosti neco jako "dekujeme za nazor".
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 8, 2022 12:44

Tak já ten Poseidon mám třetí den, takže už to mám od začátku tak jak to je.
Tu fotografii jsem moc nepochopil. To tam musí být? Píše to tam, že když tam nebude, tak se budu muset prokázat dokladem totožnosti... ???
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 8, 2022 14:42

asi ze si ten mobil s jizdenkou nepujci 10 lidi, mas tam jmeno. ja tam fotku nemam, klidne ukazu revizorovi doklad.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 8, 2022 15:35

Tak to bych ještě chápal u těch jízdenek třeba na 72hod a 24hod nebo kdyby tam byly třeba měsíční, čtvrtletní. Ale když jsou ty obyčejné jízdenky v papírové podobě, tak si je taky můžou lidi půjčit mezi sebou, protože jsou anonymní a neukazuje se občanka.

Už jsem psal do toho CG Transit, tak pak dám vědět co odepsali.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát črc 8, 2022 17:30

Psat dotaz v patek vecer je soucast testu? ;-)

Tomas píše:Kdysi jsem hledal proč to chce ty kontakty, protože mě to taky překvapilo. Dopídil jsem se že je to kvůli licencím. Identifikují tím nějakým způsobem toho daného uživatele/licenci. A nějak to ještě souvisí s tou trial verzí, aby zabránili třeba factory resetu telefonu a tím možnému nekonečnému prodlužování té trial doby.

Zajimave. Na tohle by se hodil nejaky unikatni identifikator, prvni mne napada IMEI, ale ted koukam na prava a jestli to spravne chapu, tak se k nemu 3rd party apps nedostanou? :shock: Dalsi je telefonni cislo, ze by na to potrebovali ty kontakty? Na Androidu nastesti neprogramuju a rychle hledani dava nejasne vysledky... nekde vidim, ze zadna prava nejsou potreba, ale pak je vysledek nejisty a je lepsi mit pristup ke kontaktum a na to jsou potreba ta prava. Jestli je to takhle, tak jsou jim vase prazdne kontakty ukradene ;-)

Zas ale jestli je nekdo kvuli stovce za rok ochoten delat mesicne factory reset, tak je to takova drzgresle, ze z nej stejne prachy nedostanou a tresta se sam :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 8, 2022 19:45

Tak toho načasování svého dotazu jsem si vědom, takže to beru jako bych to poslal v pondělí.
Poseidonu jsem odesílal ve středu odpoledne a furt nic. Stejně jsem si to mezitím zjistil sám. Co si člověk neudělá, to nemá.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » sob črc 9, 2022 22:32

Sel jsem se k ranu osprchovat a zjistil, ze tece jen vlazna voda. Ted uz jen studena. Prazska teplarenska jako kazdy rok vyhlasila stanne pravo. Tydenni odstavka teple vody ](*,)

No dobra, pamatuju casy, kdy to bylo tri tydny v kuse (90. leta), ale i tyden je o tyden vic, nez je zdravo [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 11, 2022 17:15

To jako, že vám v Praze neteče týden teplá voda?

U toho Poseidonu mi dost vadí, že když chci ty živé mapy a kliknu v aplikaci na živé mapy, tak mě to nepřesměruje do té aplikace Iris, ale do Google Play, kde mi to nabídne její stažení, i když už to stažené mám... Myslel jsem, že je něco špatně u mě, ale podle recenzí na tom google play si na to stěžují i ostatní. Napíšu na Poseidon podnět, ať jen nebrblu. Očekávám, že bude mít stejnou odezvu jako můj dotaz ... nulovou.
Zjistil jsem další výhodu těch živých map. Vím, kde je autobus nebo vlak a jestli mám utíkat nebo stihnu dojít krokem. Placení a kupování jízdenek přes mobil už jsem si také zvykl a je to lepší než na pokladně nebo někde po trafikách. Měli jste pravdu a byl jsem sám proti sobě. Jen škoda, že do toho Poseidonu nejde nahrát šalinkarta a musím ji ukazovat zvlášť a to mě napadá, že jim tam taky napíšu jako podnět na zlepšení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec