Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pon led 1, 2024 4:30

@Mawe: já si taky práci hledal podle jiných parametrů (směny, pracovní doba atd), peníze byly až na posledním místě. Ani jsem se vlastně neptal, kolik za to... Čehož si všimla ta, co mě přijímala, tak se zeptala, jak to vidím finančně. Řekl jsem, že je mi to fuk, že tu práci chcu z těch a těch důvodů protože mi vyhovuje a je mi vcelku jedno, kolik mi daj. "Polepšil" jsem si čtyřnásobně, respektive beru stejný peníze jako v předchozí práci, ale trávím v ní čtvrtinu času, co v tý minulý. Ten volnej čas navíc má pro mě obrovskou hodnotu, větší, než peníze. Plus fakt, že mě ta práce neničí fyzicky ani psychicky, nejsu z ní otráven, neopouštim ju unaven...

K tomu vrabci v hrsti a holubu na střeše - nejlepší je se na tyhle dva ptáčky vyprdnout a chytit pod krkem husu, tak to razím já :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pon led 1, 2024 8:00

me hlavne prekvapuje, ze se tady budeme vymezovat proti lidem, co si nemuzou z jedny vyplaty koupit miele, kdyz pointa tohoto fora je primarne nejakej cas travenej venku, vybaveni atd...

tak na vetsine pohovoru se na penize ptaji, tak ja vetsinou rikam to, co by mi stacilo. Ona kde je vetsinou hranice mezi skromnosti/neprehanenim a "nevi co by chtela, nic nenabidne" a to myslim obecne.

proste lidi s ruznou minulosti sou zvykly na ruzny veci a tezko se to nejak odhaduje. My sme na pohovorech meli lidi, po stredni treba gymplu, co neumeli nic a chteli 2x tolik a lidi, co byli sikovny, chytry treba ke konci studia ing a rekli si vyrazne min, nez sme nabizeli, s tim, ze si uvedomuji, ze nemaji zadnou praxi, navyky, atd... vsem sme na rovnu prostre rekli, ze u nas se dava toto. kdo chtel vic, ten samozrejme hned vycouval, kdo si rekl min, ten byl prijemne prekvapen, ze proste dostal to, co u nas ve firme bylo nastaveny, i kdyz to bylo treba o 8000 vic, nez si rekl.

Ja su zvykla na ferovy jednani, ne na nejaky klicky, ne na vyjednavani. Jak mam vedet, ze kdyz nekdo vola a rekne, ze mi nabizi praci za X penez, ze to znamena, ze tahle firma mi nabizi X penez vsem na tuto pozici a je to nejak zohledneny a u jine firmy to znamena, ze se musim rict X x2 abysme se domluvili neco mezi, protoze oni sou zvykly smlouvat, natahovat a kazdej zamestnanec to na ne zkousi...

jak proste mam vedet, kdy jednaji ferove a kdy to zkousi? jak se to pozna? jakto, ze kdyz v jedne firme automaticky po zkusebce zvedaj, ze v jine firme zvedaj jen tem, co si to domluvi na pohovoru? jak mas vedet, ze lidi nejednaji na rovinu a ptat se na veci, ktery do ted byli jasny a srozumitelny ale zrovna tady je to jinak?

proste nechapu svet, kde se rika neco, co neni tak, jak se to rika, ale cekaji se kolem toho opicky.

etheric
to je super, ze se ti to tak podarilo. neni to problem ke snizene pracovni schopnosti, ze pracujes nebo se vlezes do tech hodin, co muzes?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon led 1, 2024 19:20

Kjuba píše:To přísloví se snad používá právě v případě, že si někdo za něco může sám. Svojí vinou, neschopností nebo neochotou vystoupit ze své komfortní zóny.

Tak to zjevně Mike myslel směrem k Mawenzi.

Jj, presne tak.

Dromedaro píše:Nehledě na to, že jsem si všiml, že ti, kteří jej říkají, to říkají jen do doby, dokud se jim daří. Když se jim dařit přestane, tak už jsem je to říkat neslyšel, protože by tím museli připustit, že si za nepřízeň osudu mohou sami.

Ja to rikam i kdyz udelam nejakou blbost sam. Priklad: moje nehoda v Dolomitech. Narazena zebra mne bolela pul roku a celou dobu jsem vedet, ze jsem si to udelal sam svym spatnym rozhodnutim. A vim to doted.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon led 1, 2024 19:54

Mawenzi píše:ovsem zasadni vec je - proc to vadi vam? mne to nevadi. to ze sem nekde konstatovala nejakou vec prece nic neznamena, je to komentar nejamu faktu

Na to, ze ti to nevadi, o tom pises docela casto. Je to jeden z tvych evergreenu, tema, ktere se porad vraci. Uz spoustu let. Tak se obvykle spokojenost neprojevuje.

Jinak tohle je diskusni forum a kdyz sem neco napises, tak se nemuzes divit, ze se o tom diskutuje. Zvlast kdyz to pises uz tolikrat a kdyz to z vnejsiho pohledu je snadno resitelne.

Mawenzi píše:pokud si nekdo mysli, ze bych mela chodit na kurzy a ucit se a vzdelavat a neco delat pro zlepseni me situace

O tom tady prece nikdo nepsal. Osobne pisu o tom, ze IT je jedna z nejlip ohodnocenych profesi a vydelavat v ni min, nez median, je minimalne divne. Jsi z tohodle hlediska v zasade v nejlepsim veku, nejakou pracovni historii uz mas a i kdybys umela jen uplne zakladni veci, mezi ktere skriptovani fakt nepatri, tak ti ten median daji. Samozrejme za predpokladu, ze si o nej aspon reknes, protoze proc by to jinak delali?

Mawenzi píše:me hlavne prekvapuje, ze se tady budeme vymezovat proti lidem, co si nemuzou z jedny vyplaty koupit miele

To tady nekdo napsal? Asi jsem to prehlednul...

Mawenzi píše:me zas prijde necestny a nesportovni rikat si prestrelene, rikam si tak, abych byla spokojena a prijde mi to fer.

Za poslednich 5 let vzrostla prumerna mzda skoro o 40 %. Rikas si aspon o 40 % vic, nez tehdy? Protoze jinak jdes s platem dolu a to zrovna fer neni. A to nemluvim o tom, ze v IT nejspis vzrostla jeste vic, muj odhad je za poslednich 10 let skoro dvojnasobek.

Kdyby sis rekla prestrelene, tak te proste nevezmou. Kdyz vzbudis lepsi dojem, nez je realita, tak te vylijou ve zkusebce, jejim ucelem je overit, jestli je novy zamestnanec pro firmu za penize, co mu plati, prinosem. IT firmy nejsou zadna charita a plati tolik, aby jim zamestnanci vydelali. Opravdu se nemusis bat, ze by na tebe nekdo doplacel.

BTW, kdyz jsme u te ferovosti, uvedomujes si, ze svym pristupem snizujes platovou latku i pro ostatni? ;-)

Mawenzi píše:Ja su zvykla na ferovy jednani, ne na nejaky klicky, ne na vyjednavani.

Ferove jednani a vyjednavani se nijak nevylucuje. Naopak. Pracovni smlouva je vec dohody. Oboustranne, ne ze si jeden neco nadiktuje a druhy se musi prizpusobit. No a k dohode se obvykle dojde vyjednavanim.

Mawenzi píše:Jak mam vedet, ze kdyz nekdo vola a rekne, ze mi nabizi praci za X penez, ze to znamena, ze tahle firma mi nabizi X penez vsem na tuto pozici a je to nejak zohledneny a u jine firmy to znamena, ze se musim rict X x2 abysme se domluvili neco mezi, protoze oni sou zvykly smlouvat, natahovat a kazdej zamestnanec to na ne zkousi...

To vedet nemuzes a ani nemas, dneska je v pracovnich smlouvach bezne, ze zamestnanci mezi sebou o platech nesmi mluvit. Mas mit ovsem predstavu o sve cene na trhu prace, coz je mj. to, o cem se tady bavime. Pak budes hned vedet, jestli je nabidka zajimava nebo ne. Kdyz neni, tak jim to reknes a muzes jim rict svou predstavu, klidne lehce nadsazenou. Pokud pro ne bude zajimava, tak se dohodnete, jinak ne. To je prece uplne logicke a normalni, ne?

Mawenzi píše:jak proste mam vedet, kdy jednaji ferove a kdy to zkousi? jak se to pozna? jakto, ze kdyz v jedne firme automaticky po zkusebce zvedaj, ze v jine firme zvedaj jen tem, co si to domluvi na pohovoru? jak mas vedet, ze lidi nejednaji na rovinu a ptat se na veci, ktery do ted byli jasny a srozumitelny ale zrovna tady je to jinak?

Tohle vsechno se da probrat behem pohovoru, od toho prece je. Klidne si napis seznam vseho, co te zajima a ber ho bod po bodu. Za samozrejme bych nepovazoval nic, protoze neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » úte led 2, 2024 4:46

mike píše:BTW, kdyz jsme u te ferovosti, uvedomujes si, ze svym pristupem snizujes platovou latku i pro ostatni? ;-)

Velice dobrá poznámka. Podobným přístupem lidí byla v ČR zničena gastronomie, že už se v ní nedá normálně pracovat. Dřív to šlo, jak říkal děda o jedný hospodě u nás, vše bylo ok, než se objevil jeden blbec z Kladna, kterýmu nevadilo, že v práci tráví 250-300h měsíčně, že (reálně, ne papírově) nemá nárok na dovolenou nýbrž dostane omilostněný dny, který za něj vezme kolega, jemuž je pak musí vrátit že vezme šichtu za něj atd..... A takových "blbců z Kladna" bylo více a více, až se z vykořisťování lidí a porušování zákoníku práce v oboru gastronomie stal standard. Právě díky nim..
Udělat něco navíc je OK, ale musí to být oceněno, ne bráno jako běžná věc, za kterou nic navíc nedostaneš
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » úte led 2, 2024 5:25

@Mawe: já nepracuju na hodiny, peníze mám od úkolu. Mohl bych pracovat více, ale nepotřebuju a ani oni nepotřebují větší rozsah práce. Vše je tak, aby to pro všechny vycházelo akorát dle jejich potřeb. Jedině dělat to samý ještě pro někoho jiného, ale to vytížení už by moje psychika nezvládla. Ani tolik peněz nepotřebuju. Tak si holt nekoupím iPhone z jedný výplaty, ale budu na něj šetřit 4 měsíce, no... Nemám a nechcu rodinu, spotřebu energií mám jako duch, jídlo z velký části z vlastní produkce,... Su spokojen s málem, nepotřebuju hamtat ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » úte led 2, 2024 18:05

etheric
to je asi nejlepsi reseni, ze si to muzes i trochu ridit:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » úte led 2, 2024 19:08

Jj, má to velký pozitiva ale stejně velký negativa... Ty máš smlouvu, nějakou jistotu, dovolenou, nemocenskou.. Já ani jedno z toho a ráno se můžu vzbudit a místo výběru práce si přečíst oznámení, že už nejsu potřeba.... Vše má svoje pro a proti
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » úte led 2, 2024 19:45

ale zase i kdyz nebudes delat nic, mas nejaky sice minimalni, ale prijem. A navic se i zamestnani muze stat, ze uz neni potreba :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř led 3, 2024 4:05

Jo, dneska si vsadím plnej tiket a trefim všech 6 :D
Nebo se mi ozve jakýsi JUDr, že mi nějaká rakouská tetička odkázala jmění.
Anebo se dozvim že mi je nevimco a brzy umřu. Pak zaměstnání potřeba nebude..... :)
Ale jinak se z toho asi nevykroutim. Nebo....?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř led 10, 2024 14:06

Kruciš! Porucha na brejlích (RudyProject Perception Flip-Up) - neska ty věci nic nevydrží, už asi po třech letech se zlomil gumový návlek na bočnici, kterým se to strká za ucho - ešče že sem měl doma náhradní pár (poslední) - ta guma je úplně rozežraná od potu, už sem to takle zlomil víckrát. Du písnout do jejich eshopu esli lze ještě doobjednat. Dyž to už nepude (Perception se už neprodávají), tak až to příště zlomím, budu vymýšlet, co tam navlct místo toho.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř led 10, 2024 15:47

Napsat vyrobci/dovozci o nahradni dil Te asi jeste nenapadlo, ze jo?

Neni to toto?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř led 10, 2024 17:20

Jo je to toto. Díky za odkaz. Počkám na reakci.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » pát led 12, 2024 12:51

Mel jsem historicky troje brejle od RP, dvoje s adapterem na optiku - tehdy to skoro nikdo jiny nedelal - ale u vsech se mi stalo neco podobneho, bocnice casem odchazely... a nebavilo mne to stale resit, prestoze ND jsou dostupne... RP tudiz uz nikdy vice. Nastesti podobne brejle zacaly delat celkem hojne i jine firmy a hlavne, optici uz delaji optické skla primo do byrli, tudiz adpteru netreba...
8) :bike:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát led 19, 2024 11:47

pavproch píše:Kruciš! Porucha na brejlích (RudyProject Perception Flip-Up) - neska ty věci nic nevydrží, už asi po třech letech se zlomil gumový návlek na bočnici, kterým se to strká za ucho - ešče že sem měl doma náhradní pár (poslední) - ta guma je úplně rozežraná od potu, už sem to takle zlomil víckrát. Du písnout do jejich eshopu esli lze ještě doobjednat. Dyž to už nepude (Perception se už neprodávají), tak až to příště zlomím, budu vymýšlet, co tam navlct místo toho.

pavproch píše:Jo je to toto. Díky za odkaz. Počkám na reakci.

Tak. Pokusování pokračuje....

1. Dovozce (mně známý) už neexistuje - vrátilo se nedoručitelné. Jiného hledat nebudu.

2. Náhradní pads na RP Perception/Graal sem našel jen ve dvou sexshopech v Malajsii a US = ani jeden z těch sexshopů neposílá do EU.

3. Našel sem tady v CZ prodejce, co nabízí hromadu pads na jiné typy RP - vybral sem ty vzhledově nejpodobnější a zkusmo objednal = nepasujou, už sou fkoši.

4. Objednál sem další, jiné značky, silikonové = uvidím, esli budou pasovat. Resp. sem zvjedaff, kolik pokusů ještě bude třeba než se s pads (na jiné brýly) trefím na RP. Mně to baví a nestojí to moc (to pokusování). :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát led 26, 2024 12:58

Kura, taxem to zase "neuhlídal".... i přes tučné odměny v prosinci, předběžný HV mé firmy za 2023 je zase miliony do plusu = kura, to zas budeme cálovat tučné desátky Stanjurovi. Chjo, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát led 26, 2024 17:30

Fčíl mi zazvonil mobil (soukromé číslo), neznámý volající (737xxxxx), taxem to zvednul a "prosim" = plechová huba (babský hlas) "Vaše číslo bylo vybráno v automatickém průzkumu trhu...." dál nevím, zavěsil sem... takovou hlášku sem ešče od těch různých průzkumníků, co mi občas volají neslyšel....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Lipon » sob led 27, 2024 13:51

Nj, taky se učí. Asi se čím dál víc lidí ptalo, odkud mají číslo a operátory to zdržuje, na tohle dokola odpovídat "bylo vylosováno počítačem", "náhodně vygenerováno" a podobný nesmysly.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod Quido » sob led 27, 2024 16:55

Anebo volala AI :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte led 30, 2024 12:32

pavproch píše:Porucha na brejlích (RudyProject Perception Flip-Up) .... Objednál sem další, jiné značky, silikonové = uvidím, esli budou pasovat. Resp. sem zvjedaff, kolik pokusů ještě bude třeba než se s pads (na jiné brýly) trefím na RP. Mně to baví a nestojí to moc (to pokusování).

Tak tenhle pokus se silikonovýma packama (poslali jich dokonce 12 ks i dyž sem objednával jen trojpack = nevadí) se povedl, rozměrově pasujou, jdou na ty RP nasadit = sem na několik (vícero/mnoho) roků dopředu vyzásoben. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » úte úno 6, 2024 20:42

Stěžuju si na mistrovství světa v biatlonu. 11 km ode mě, ale záře taková, až jsem si myslel, že za barákem snad přistála vesmírná loď. A ty desítky milionů z daní, co se na místo užitečných věcí utratily za sněhový zásobníky a podobný nesmysly... Mezi místními je tato akce vesměs nenáviděná, není divu. A nadávaj na to i podnikatelé, i ti, co vlastní ubytování. Termín je nešťastnej, přijdou o spoustu lidí, kteří by tam trávili celý jarní prázdniny (Praha + Brno), namísto nich tam budou mít na několik nocí ožralej dobytek ze všech koutů světa a pak nic. Jak paradoxní, tahle akce by pro ně měla být přínosem, no je to naopak. Už ať je ten cirkus pryč. Aspoň budou mít opravdu "krásný" počasí :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv úno 29, 2024 10:10

Stezuji si na to, ze ma "dobehla minulost"... V nedeli rano, kdyz jsem odevzdaval klice v penzionu, prave tam zacali v radiu hrat tuto starou pisnicku od Vidieku. No a ja jsem ji musel poslouchat skoro celou, kym na recepci prisel recepcni....
To dobehnuti minulosti bylo v tom, ze mi hned v hlave vyskocilo, jak jsem byl asi v r. 1983 na nejake prohlidce mladych amaterskych skupin (napr. Ventil RG s J. Kuricem a R. Grigorovem, Demikat s M. Greksou, Tublatanka) v Bratislave v PKO a ze mi uz tehdy po skonceni dlouho behaly casti dvou vlezlych pisnicek od Ventil RG - ti zpivali original na tom linku.

Takze jsem cely den chodil po horach a stale jsem mel hlave to "moja mama povedala aby som nefajcil" a "fajcenie skodi zdraviu"... To bych bral - ale dnes je uz cvrtek a stale se to v hlave objevuje. ](*,) ](*,) ](*,)

(Zase je dobre, ze to nebyla ta druha pisnicka od nich - "Radsej som denes aktivny ako zajtra radioaktivny" :-).)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » čtv bře 7, 2024 13:54

Rozkvetly merunky :roll:
Uz 4 rok chudinky fakani nebudou mit marmeladu. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stížnost

Příspěvekod ntz » čtv bře 7, 2024 13:57

@Etheric - ty jsi mladej clovek a nadavas na svet tak, ze by se od tebe mnozi zapskli dedkove a baby mohli ucit :P ... tebe fakt nechci videt stareho .. neco s tim delej chlape ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv bře 7, 2024 15:39

@ntz: no od tebe to sedí :D
Já nejsu člověk, co by furt jen nadával, to fakt ne. Spíš velmi zřídka, většina věcí mi nevadí... To bys poznal v reálu, což jsi mohl už dávno. Na podzim jsi mi měl dovézt dvoudecku isopropylalkoholu, abych v zimě vyzkoušel rozdíl oproti biolihu do krbů ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod ntz » čtv bře 7, 2024 16:03

sorry .... my tu cestu kvuli tehotenstvi loni odlozili ... mam to doma, letos jedeme urcite ... musim ukazat mimino dedovi a babicce (na hrbitove) ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 7, 2024 16:58

ntz píše:...musim ukazat mimino dedovi a babicce (na hrbitove) ..

Mimina by se na hřbitov neměla brát. Třeba křesťané je tam berou až po křtu. Ale jestli na "věci mezi nebem a zemí" nevěříš, tak jej tam asi klidně vezmi.

P.S. Napsal jsi to docela dvojsmyslně - nabízí se i černá varianta výkladu tvého slohu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod ntz » čtv bře 7, 2024 17:12

mam deti pokrteny ...... a ze se deti na hrbitov brat nesmi nevim ... ja svy deti nosim ukazat dedovi a babicce
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2071
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 7, 2024 18:12

Já vím, že se to říká. Ale ono na druhou stranu, jestli to není spíše nějaký přežitek z minulých dob, kdy se těla pohřbívala do země a mohlo tam docházet k tomu, že se ta mimina něčím nakazila. Tak se to zaobalilo do náboženského obalu, protože strach z duchovních sil je větší než strach ze světské moci, aby tam lidi nechodili s malými miminy, protože jejich imunita je ještě slabá. Asi jako když třeba vegetariánství v některých náboženstvích má také čistě racionální základ (vzhledem k životním a přírodním podmínkám v oblastech těchto náboženství) , ale taky se to dalo do náboženského obalu, jak se to dříve dělávalo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4384
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » čtv bře 7, 2024 18:19

Proto se mimina krti ve sterilnim kostele a machaji se v ultrasterilni krtitelnici v destilovane vode o teplote 38.5°C.... :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Pokec