Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » ned bře 20, 2022 15:12

Však i v systému by se tam dalo uživit - třeba koupit malý lis na pomeranče a přímo na promenádě prodávat čerstvou šťávu a tucet jiných nápadů. Většina z nich však závisí na turistech, to by v případě megaprůšvihu odpadlo. Ale zas bez turistů je Gomera velmi málo osídlená, takže o dost bezpečnější než Evropa.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » ned bře 20, 2022 16:51

Načerno ti takový podnikání asik neprojde, takže s tím souvisí platby všeho, povinnosti, a když si to spočítáš, kolik všeho tě to stojí a co získáš, je lepší si stoupnout někde k pásu :)
Bezpečný to tam bude, než připluje několik lodiček a promění ostrov v Gomoru. Každopádně by byla šance to ubránit, vše by záviselo na plánu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » ned bře 20, 2022 17:08

No jak se říká - kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. :)
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2022 2:59

Presne tak :) Taky mi prijde trochu schizofrenni si stezovat na system a zaroven se bat o svou urodu, protoze system vzniknul mj. jako ochrana proti takovym.

Jinak v pripade megapruseru by byla nejlepsi volba vyparit se v prvnich sekundach. Na svete by nebylo misto, kam se schovat. Priroda by se s tim casem jiste vyrovnala, ale uz bez naproste vetsiny lidi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pon bře 21, 2022 4:27

Při hledání způsobů holt objevíš hodně důvodů, proč je to či ono řešení nevyhovující, já bych mohl ohledně hledání svý práce vyprávět... Tolik možností, bohužel většina ještě větší sranec, než chodit normálně do práce. Takže už si to ani zdaleka tak neidealizuju..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » pon bře 21, 2022 10:32

@Mike - mám podobný názor, nemá moc velký smysl snažit se o přežití v postapokalyptickém světě. Ale asi je to taky dané mým věkem - jak říká kamarád, my už nemůžem umřít předčasně. :lol:
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon bře 21, 2022 11:07

Olchor píše:Jen tak ze zvědavosti jsem nastudoval, jak se živili původní obyvatelé. Díky podnebí 2 úrody brambor a obilovin ročně. Hodně palem na palmovou šťávu, sirup, víno. Rybolov, králíci, křepelky.
Trochen práce by to dalo, ale uživil bych se v přírodě rozhodně líp, než u nás.
A to bys tam posilal etherica (nebo kohokoliv jineho), aby zasel nekam "do lesa", vzal si ryc a zacal okopavat nejaky ten hektar nebo alespon par aru pudy, co tam najde??? "Nekde poshanel" kozy, brambory, psenici, ... na sadbu,a td. :-k To by podle mne moc dobreho neprineslo.

Jako nepredpokladam, ze Etheric (stejne jako vetsina z nas) ma miliony v bance, aby si mohl tu pudu (dostatek pro vyziti) legalne koupit. Kdyz k tomu jeste zjistis, jaka jsou tam pole - takove terasovite pole v silne erodujici krajine, ktere potrebuji prakticky neustalou celkem intenzivni starostlivost, zadne zaseju a ono to vyroste samo. Ty jednoduseji obrabitelne a dobre vynasejici budou uz davno obsazene a budou se tam nesjpise pestovat napr. banany, avokado, mango, papaya a pod., o ty plantaze neni treba se starat tolik jako o male "pro vlastni potrebu".

Ty k tomu vsemu jeste davas jako priklad uziveni prodavani pomerancove stavy na "bulvaru" - Ethericem, ktery nesnasi ruch mesta a moic lidi :((. Taky si nejsem jisty, ze jemu a podobnim by se libilo mit moznost toulani se vyhradne po pomerne malem ostrove, navic, kde jsou hlavne hornate casti s hlubokymi udolimi. Mozna se mylim, ale napr. mne by to po case, kdyz uz vsechno projdu nekolikrat tak uplne nebavilo. Kdyz vzhledem k nutnosti udrzovani svych policek mi moc moznosti vypadnout jinam nezustane.

Navic pokud nekdo se tam chce usadit natrvalo a chce mit vsechno legalne (vcetne veci, co Etheric spominal), aby mel klid, tak to zdaleka neni tak uplne jednoduche. Ano, EU predpisy umoznuji zit kdekoliv v EU, ale neco jineho je tam prijit a byt tam par mesicu a jit tam natrvalo. TO je - ve vetsine statu - docela dost "uradovani" (a zrovna v tomto pripade to malokde jde na dalku). Coz, predpokladam, na Gomere bude obcas znamenat "zajezd" na hlavni mesto Kanarskych ostrovu, ze vsechno se nevyresi primo na Gomere).

Proste pri zachovani veskere legality to nemusi vubec byt o
Olchor píše:kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody
.

Ale o kradez sve urody bych se nijak moc nebal, max ze strany tech, co tam jsou "jen tak", bez penez a nacerno. A stejne tak bych se nebal, ze tam "pripluje nekolik lodicek", pokud to bylo minene na migranty z Afriky - pro ne je to prilis daleko, kdyz maji "po ceste" ty vetsi a "civilizovanejsi" ostrovy, odkud se jeste i jednoduseji dostanou do Evropy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2022 16:52

Olchor píše:Ale asi je to taky dané mým věkem - jak říká kamarád, my už nemůžem umřít předčasně. :lol:

Presne :D Zas ale chapu, ze ve 20 nebo ve 30 to clovek vidi jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pon bře 21, 2022 18:17

Já bral ten útěk na Gomeru jako jedno z možných řešení, které jsem dost intenzivně hledal nejen já. Řešení pro dnešní dobu. Být co nejvíc volný. Výsledek? Viz příspěvky výše, budeš mít ve všech ohledech jednodušší život a víc času, když si stoupneš do fabriky k pásu ;) Jak píše apuka, když to má být legální, pracuješ a pracuješ, abyses uživil. Máš další povinnosti. Volno je kde?

Post apo - zůstal bych tu, znám možnosti, mám možnosti a to včetně toho vše ubránit. Tady je to, alespoň pro mě, zcela reálný a ani ne tak nekomfortní. Útěkem pryč hraješ vabank, kde šance že to dopadne dobře, je mizivá.
Když bude řízená evakuace vládou? Mířím přesně na opačný směr. Evakuační centra, tábory, to bude už ze začátku hard core, nedejbože až se sníží či zastaví příděly jídla. Hlad, epidemie,... To bude kombinace pekla a masového hrobu. Na toto řešení mám, pochopitelně ho psát nebudu, nejen že pravidla, ale hlavně by to bylo dost netaktický.. Post apo je něco úplně jinýho, kde platí jiný pravidla. Jiný fungování. A právě proto bych zůstal tu :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2022 19:37

To je vsechno pekne, ale minimalne severni polokoule by byla tezce zasazena radioaktivnim spadem. Takze bys mel zivotnost par tydnu az mesicu tak jako tak a konec by vubec prijemny nebyl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » pon bře 21, 2022 20:24

On stejně málokdo stihne prchnout včas. Každý doufá, že nebude až tak zle a když už je, je pozdě. Na to doplatili třeba židi před válkou. Navíc je vždycky všechno jinak, než si naplánuješ.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » úte bře 22, 2022 6:20

V případě jaderný války je to jasný, to se nebudu ani snažit, bo v takovým světě bych ani přežívat nechtěl. Ale nejaderná apokalypsa by tady šla zvládnout, a to velice dobře, jen musíš být připraven. Tím nemyslím syslit jako ti blázniví preppeři. Musíš mít vpodstatě jen plán, co dělat a jak to dělat, koneckonců stejně to většinou je, jak píše Olchor. Rána přichází ztama, odkud to nečekáš. Na to je potřeba myslet a mít plán úplně na všechno. Že to nejde? Ale jde, jen to neurotypická mysl moc nezvládá :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 30, 2022 17:53

Nedávno jsem četl článek o tom, jak podvodníci loví na velkých českých internetových bazarech. A že hodně uživatelům chodí podvodné nabídky. Dal jsem na bazoš nějaké věci k prodeji a během jednoho dne mi přišla jedna sms a druhá zpráva byla na wocap.

První sms byla neumětelská. Z podivného čísla 0191011 a otazníky místo některých písmen. Ve zprávě bylo, že má zájem o mé zboží a ať ji kontaktuji na mail. Nereagoval jsem. Očekávám, že by mi tam při zahájení konverzace přišel falešný odkaz na nějakou kurýrní službu, kde bych měl vyplnit údaje, jakože zaplatím převoz a vysaje mi to kartu.

Druhá zpráva na wocap už byla z normálního mobilního čísla, psaná dobrým slohem a češtinou s tím, že má zájem o mé zboží a zda mu jej pošlu přes přes Českou poštu s tím, že byl ve zprávě odkaz tvářící se jako stránky České pošty. Nerozklikával jsem to, jen podle www adresy, která se tvářila jako ČP, ale nebyla a loga Českého pošty v náhledovém obrázku. Nereagoval jsem a zablokoval.
Že jsou až tak aktivní...

Vtom článku psali o tom, že v Anglii je něco jako call centrum, které monitoruje bazary v různých zemí a pak úkolují "pěšáky" z těch zemí, kteří kontaktují prodejce v jeho jazyku a když podvod vyjde, o zisk se dělí. Část jde "pěšákovi" a část do centrály. Bylo tam zmíněno, že k podvodům používají falešné www odkazy, které se tváří jako oficiální stránky oficiálních dopravních služeb, poprosí prodejce, aby zaplatil dopravu, že mu pak peníze za dopravu přidají k ceně zboží. Když tam na těch podvodných účtech člověk zadá své údaje o kartě, tak mu ji "heknou" a odsají peníze.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod ratel » pát dub 1, 2022 7:53

Parkoviste Fackovske sedlo/SK: zavora, poplatek 5 EUR/den.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 3, 2022 17:27

Dromedaro píše:jak podvodníci loví na velkých českých internetových bazarech.


Dementní šmejdi, pořád mi spamují wocap a musím pořád blokovat. K*k*ti úplně službu bazaru na internetu znehodnotili, už nemám zájem tam cokoliv dávat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » ned dub 3, 2022 18:26

Já s mailem, bez FB, whatsupu atd jsem úplně vklidu. Když už mě někdo chce oškubat, vždy je to formou že mi drze přehodí velmi nízkou nabídku..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 16:41

Rikal jsem si, jak jsem pri jaru zacal pekne hubnout... a ona se mi pokazila vaha :D

Nemate nekdo tip na spolehlivou domaci vahu? Tahle (Tefal) odchazi po trech letech pouzivani jednou denne, coz mi prijde dost malo (neco pres 1000 vazeni). Ma takove gumove nozicky a v tech nozickach je neco, co vypada jako knoflikova baterka. Jenze guma popraskala, "baterky" vylezaji ven a pak to vazi blbe. Uz jsem to jednou spravoval, nastrkal jsem je zpatky a gumu zalepil, jenze to samozrejme nevydrzelo. Kdyz se posunou, tak to klidne ukazuje o 5 kilo min.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » stř dub 6, 2022 21:53

mike píše:a ona se mi pokazila vaha :D
:smt044 ... mi se bohužel nepokazila :smt022 :mrgreen:

mike píše:pouzivani jednou denne
co na tom jednou denně vážíš, snad ne sebe? :shock:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 21:56

Muzeme si je vymenit :twisted:

Co jineho? Mam rad cisla a sleduju vyvoj ;-) A nahodou mi to pekne ukazalo, kdy jsem se zbavil svini od klose.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » stř dub 6, 2022 21:59

To je nápad! :lol:

Tvl, horší jak lecjaká baba :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 22:03

Baby vetsinou nemaji rady cisla ;-) Na rozdil od bab vahu neresim, ale sleduju ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » stř dub 6, 2022 22:05

Úplně přesvědčivě to nezní :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 22:07

Podle sebe soudim tebe? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » stř dub 6, 2022 22:23

Podle toho, co se tu dočítám :wink:
Mě to Tvoje denní vážení fakt dost šoklo :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 22:57

Holt ti chybi spravne vedecke zaujeti :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » stř dub 6, 2022 23:31

Evidentně :lol: ... a hlavně nemám potřebu se až tak sledovat :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 23:36

No vsak to pisu :twisted: Co reknes na to, ze vazim rajcata? Otrham, zvazim, zapisu a snim ;-) Duvod je uplne stejny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » stř dub 6, 2022 23:45

:roll: chudáci rajčata :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř dub 6, 2022 23:48

Ted si nejsem uplne jisty proc :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv dub 7, 2022 7:09

sobb píše:Mě to Tvoje denní vážení fakt dost šoklo
Vsak pockej, az bude mit novou vahu a zacne se vazit dvakrat denne - pred a po velke potrebe. A bude nas tady sokovat prehledem denniho vyvoje a vlivu ruznych veci na... :-D
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec