Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » stř pro 27, 2023 14:59

mike píše:Mne to slozilo uz 23. a ted uz se to zacina lepsit. Podle priznaku chripka typu B, u tebe mozna taky. Hlavni priznak u mne bolest svalu, mel jsem ztuhly krk a zada tak, ze jsem si musel brat ibuprofen, coz normalne nedelam. Ale jinak jsem bolesti nemohl ani spat. Pekna otrava, ale uz jsem chripku nemel vic nez 10 let, snad jsem si to ted na dalsich 10+ vybral.


Já většinou hned nezačnu brát léky, ale včera mi už bylo večer tak zle a zhoršovalo se to, že jsem začal brát paralen, celaskon, vitamín D a dnes už je mi lépe. Od více lékařů jsem slyšel názor, že člověk by neměl hned brát paraleny atd, ale tři dny počkat a spíše jíst ovoce, zeleninu, dietní jídla, vitamínové doplňky, hodně pít a ležet.

Já jsem nemocný tak jednou do roka. Možná udělalo své, že 23.12. jsem se brodil v zimě sněhem a 25.12. byl jezdit na kole za jarních teplot. U nás bylo 12 stupňů. Ale covid to asi není, protože jsem ho měl 2x a neměl jsem nikdy chuť na jídlo, což teď apetit mám a musím se držet zkrátka. Chlebíčkama s vlašákem a cukrovím bych si moc nepomohl.
Jsem chválil den před večerem. Protože jsem si 25.12. říkal, jak mi to letos pěkně vyšlo a konečně nejsem snad po čtyřech letech na vánoce nemocný. Minulý rok mi bylo zle z reakce na očkování proti encefalitidě. Předtím jsem měl covid, před tím zase chřipku (nebo naopak, už nevím přesně), před tím trávící obtíže, že jsem nemohl nic jíst...

mike píše:Bingo. Taky jsem nekdy v pulce devadesatych let kupoval sporak od Mory a kdyz to prepoctu na sve prijmy, tak mne vysel draz, nez Miele o 15 let pozdeji,

Na tom možná něco bude. Představu o tehdejších cenách vůči průměrným platům nemám. Je fakt, že dneska si může koupit třeba úplně tu nejlevnější pračku za pět tisíc snad většina lidí. Zázrak to asi nebude, ale aspoň něco a furt to vyjde lépe než nosit do prádelny.

Já si napsal, co u té pračky chci a pak šel od nejnižší ceny nahoru. Nakonec jsem vzal pračku Candy v akci za 7 tisíc kč. Mně to stačí. Já peru tak jednou týdně až se mi nashromáždí oblečení.

Troubu mám co byla zde v bytě. Plynovou Moru. To je taky slušná vzpomínka na staré časy :D
Jsem nemohl přijít na to, proč se mi některé buchty v ní nedaří a pak jsem se dozvěděl, že plynová trouba prý na buchty není moc dobrá, že je lepší elektrická. Plynová je prý dobrá na maso. Třeba bábovka se mi od spodu pořád připalovala a nemohl jsem přijít na to proč. Nic nepomáhalo. Mám vyhřívání jen od spodu. Tak jsem ji začal dělat normálně v pekáči jak oběžnou buchtu a už ten problém nemám. Pak tam jde blbě hlídat teplota, musím to pořád hlídat a mírně upravovat otáčením kolečka a je to otrava. Teplotu hlídám podle teploměru co jsem koupil za dvě stovky a mám ho zavěšený na mřížce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř pro 27, 2023 16:52

Hafi píše:ok, nastavení doby pečení dle teploty může dávat smysl

Ona to neni ani tak doba peceni, ale cilova teplota. Nastavim si ji a trouba se po jejim dosazeni vypne.

Taky to zobrazuje aktualni teplotu na displeji trouby a odhaduje zbyvajici cas peceni. Coz by bylo fajn, kdyby to fungovalo, ale obcas jim to docela ujede (posledne to ukazovalo zbyvajici cas 0:01 asi pul hodiny #-o). Vypada to, ze si to udela odhad z rustu teploty nekdy na zacatku a pak uz to neni schopno korigovat. Blbe naprogramovane, muze byt tim, ze moje trouba byla asi prvni model, co to mel.

Dalsi vec je drat, ktery musis vest zvenku. Jednak prekazi a jednak IMO poskozuje tesneni dvirek.

karaya1 píše:Electrolux taky se sondou, akorát teda drátovou, má to vevnitř zdířku.

To uz je lepsi, ale furt bych rekl, ze drat bude prekazet pri podlevani nebo kdyz tam budes mit vic plechu najednou. Ale lepsi, nez nic.

karaya1 píše:aby uvnitř masa/koláče/whatever byla ideální teplota, dobré třeba na ryby.

Na ryby to nepouzivam, zato na maso hodne. Treba takove kruti horni stehno se mi bez toho nikdy tak nedarilo, bud to bylo tuhe nebo vysusene. Ma kilo az dve a odhadnout cas moc nejde. Takhle si nastavim cilovou teplotu 88 C a vysledek je pokazde skvely. Nebo jehneci kyta, tam je to jeste dulezitejsi (cca 60 C).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř pro 27, 2023 16:59

Mawenzi píše:vis ze staryho psa a mawenzi novym kouskum a programovani nenaucis

Vsak taky nejde o programovani. V IT bude mit median i uklizecka ;-) Programatori maji nasobky a i studenti po skole s nulovou praxi, co jdou delat testery, si reknou o vic. A dostanou to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 27, 2023 19:47

mozna, ze ti studenti VS maji prave tu sanci mit VS :D

dneska proste kdyz neautomatizujes, tak neexistujes. To pravi moje zkusenost. Jetli je za tim neco jinyho, tak to mi nikdy nerekli.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř pro 27, 2023 21:08

Nejen VS, i SS. Koukni se do diskusi na rootu, tak furt lidi resi, jestli ma cenu jit na VS, kdyz muze clovek slusne vydelavat hned po SS. Za mne je VS podstatna vyhoda (mj. kvuli vseobecnemu rozhledu), ale diplom po mne nikdy nikdo nechtel.

Jedna vec jsou pozadavky, druha realita. Ta je takova, ze vezmou v zasade kazdeho, kdo umi zapnout pocitac. Protoze lidi splnujicich pozadavky proste neni dost. Zasadni vec ovsem je trocha sebevedomi a umet se prodat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod karaya1 » stř pro 27, 2023 21:56

mike píše:Za mne je VS podstatna vyhoda (mj. kvuli vseobecnemu rozhledu), ale diplom po mne nikdy nikdo nechtel.

Po mně diplom vždycky chcou, ale akorát si ho na HR při nástupu okopírujou a při odchodu kopii skartujou, k ničemu jinému jim to není :wink: Ale jeden bývalý kolega, který mě přibral k pohovoru na mého potenciálního nástupce, mě uvedl na zajímavou myšlenku - když člověk nemá VŠ, vždycky se ho ptá, proč. Protože VŠ je určitým ukazatelem, že člověk má jednak abstraktní myšlení, jednak schopnost se kousnout a dokončit rozdělanou práci. Oboje se dá při pohovoru ukázat i jinak, ale diplom z (dobré) VŠ tohle výrazně ulehčuje.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 690
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv pro 28, 2023 1:51

S tim naprosto souhlasim, ovsem cast lidi to vidi tak, jak jsem psal. K tomu ovsem podotykam, ze bakalare nepovazuju za vysokoskolaky, za nas bylo kratsi studium po SS nadstavba a kdo na VS vypadnul po tretaku, tak proste vypadnul a tim to koncilo.

VS ovsem z cloveka, co nema prirozeny talent, programatora neudela. Naopak to byt muze, mel jsem kolegu, co VS nedodelal, a je to jeden z nejlepsich programatoru, co jsem potkal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv pro 28, 2023 5:16

Dneska opravdu na vzdělání nezáleží. Ale platí tohle
mike píše:Zasadni vec ovsem je trocha sebevedomi a umet se prodat.

Ještě bych to doplnil, je potřeba i trocha drzosti. Prostě se jim tam vecpat s tím, že sice nemám školu, ale umím to líp, než mnozí, kteří tu školu mají a že jim to dokážu.
Takhle jsem to udělal já a vidíš, člověka se ZŠ vzali na místo, kde se běžně vyžaduje VŠ ;)
Je to čím dál častější, schopní lidé docházejí a když prokážeš schopnosti, ta absence vzdělání může být odpuštěna.. Samozřejmě ne všude, ale mnohde ano
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 28, 2023 6:17

ja sice mam prirozeny talent, ale taky mam svoji povahu :D:D

jako jo, obdivuju lidi, kteri pri praci dokazaly vystudovat, nekdo pri dvou detech... ale ja su rada, ze se me na to neptaji, by se ukazalo, ze su totalni kreten co nedokaze prave neumi maknout a kousnout se :D

ale na stredni se mi nepodarilo vydelavat pri skole tolik, abych na vs uz mela nasetreno a navic mi zvedli najem :D a kdyz sem pak ze skoly odesla, asi po 5 letech sem konecne mela furu volnyho casu a bylo to dost paradni...

jinak vsude na pohovorech chteli automatizaci a tam kde chteli me, tak se ukazalo, ze platej docela mizerne... ale zase to beru tak, ze do "vyse sveho platu", tedy ne se pretrhnout za hromadu jebani, sikany, vyhrozovani, ruseni dovolenych, hromadu prescasu a vikendu... protoze clovek ma pocit, ze by "mel", kdyz sef prijde. Ted se snazim naucit, ze me plati za 8 hodin, ne za 10, 12 nebo vikendy...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 28, 2023 8:38

Etheric píše:Je to čím dál častější, schopní lidé docházejí a když prokážeš schopnosti, ta absence vzdělání může být odpuštěna..

Já teda nevím, jak to funguje v IT, ale když někde v inzerátu požadují nějaké vzdělání, které nemám a já ho tam tedy neuvedu, tak předpokládám, že mě k pohovoru ani nepozvou. Že si tam napíšu, že jsem sebevědomý a schopný, nad tím bych jako personalista mávl rukou, to si tam může každý napsat co chce.

Etheric píše:Dneska opravdu na vzdělání nezáleží. Ale platí tohle
mike píše:Zasadni vec ovsem je trocha sebevedomi a umet se prodat.

Jo, ale k tomu musí mít člověk nějakou sebereflexi a to jeho sebevědomí musí být něčím podložené a mít co prodat. Nejhorší je sebevědomý blbec. Já třeba viděl životopis jedné inženýrky, která byla tak blbá, že mi je dodnes záhadou, jak mohla vystudovat stavební inženýrství. Po škole se dobře vdala za bohatého podnikatele, takže se jen válela doma a když se rozvedli, tak mohla nabídnout jen titul. Takže si do životopisu psala věci jako rekonstrukce starého domu - osobní manažerský projekt. To jakože si rekonstruovali domek, tak to takto honosně nazvala jako pracovní zkušenost. Že jí utíkali řemeslníci protože byla totálně neschopná, labilní tak, že tam po nich ječela, to už tam samozřejmě neuvedla. Nehledě na to, kolik na tom utratila zbytečně peněz, protože je totálně nepraktická. Nevím, psát toto do životopisu, mi bylo trapně za ní. To je jako kdybych si já do životopisu napsal organizace a realizace expedic do divokých krajů a schovávalo se za tím, že jedu na 14dní s batohem na Slovensko nebo na Ukrajinu. Nebo manažer domácnosti nebo nákupčí a skrývalo by se za tím, že si jednou týdně domů nakoupím jídlo :D
No ale to píšu, že není sebevědomí jako sebevědomí a umět se prodat není jako umět se prodat. Chce to soudnost. Třeba u té zmiňované inženýrky bych si akorát řekl, že nemá co nabídnout, když tam musí psát tohle.

Ale jinak mám taky zkušenost, že když člověk dobře zapůsobí, tak jsou ostatní ochotni přimhouřit oko.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » čtv pro 28, 2023 9:30

mike píše:... Za mne je VS podstatna vyhoda (mj. kvuli vseobecnemu rozhledu)....

To uz neplati. Neznalost vseobecnych fyzikalnich zakonu, pouzivani selskeho rozumu nula. Nastupuji namysleni ing, kteri jsou totalne neschopni a jedine, co je zajima, je nekoho ridit a plivat na stare ing. Jejich bakalarky jsou ucivo stredni skoly, plne nesmyslne vaty.

Priklad lanovka ze skaly do udoli na material. Nahore na skale se makalo. Pan ing si dal smyci pres to lano, ze se dolu sveze po te materialove lanovce. Ja jsem byl otoceny zady a nevnimal jsem, co dela. Najednou silna rana jako kdyz streli. Po trech metrech, co do toho skocil se smyce pretavila a praskla. Nevedel, ze trenim lana a smyce dojde k pretaveni materialu.

Kdyz nevedel vnitrni zapojeni zasuvky 400V, tak vzal vodic a jen ho vrazil do zasuvky, aby to vypadalo, ze je to hotove. Pak se divil, kdyz ho kopaly zarubne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv pro 28, 2023 13:34

@Dromedaro: jsou místa, kde to podstatný není. Vidíš internet? Všechno, co na něm vidíš, můžeš dělat. Pokud to umíš dobře, můžeš mít klidně nedokončenou ZŠ a vezmou tě, ale musíš se tam procpat, ukázat jim, že na to máš a že nemáš jen plnou hubu keců.
A platí to už i jinde. U nás někde též měli požadavky VŠ atd.... Nesehnali nikoho použitelného. Tak druhé kolo - ti, vyřazení z toho prvního kola (protože neměli školu). A hle, místa schopnými lidmi obsadili.
Mě se také ptali, proč nemám školu. Řekl jsem pravdu, pekelná rodinná situace a jako nejstarší z dětí (17) jsem byl "povinný" matce finančně pomoct se postarat o nás všechny...
Dneska už se na to nehraje. Jen už to, že jsi tak drzý (sebevědomý) a cpeš se tam, umí zanechat velkej dojem - ale musíš ukázat, že to, co říkáš, že umíš, opravdu umíš. Personalisti už to začínají chápat a velmi často dostaneš tu šanci ukázat, že na to máš :)

kdyby věděla bývalá učitelka Čj ze ZŠ, že teď opravuji gramatické chyby v jejím díle, oběsila by se v kabinetu. Ten kluk, který "nic neumí, akorát vyrušovat a nikdy nic nedokáže" teď opravuje, co ona podělala :smt044 :finga: Pamatuji si její komentáře z dob školy... Teď vracím. Věci typu "moje šestiletá dcera by to napsala lépe", nebo výmaz kapitoly kvůli stylistice.... Jak mě yebala za slohové nedostatky, a to jsem měl nejlepší slohy z celého stupně, ze všech tříd.. Teď můžu vracet. Tyto chvíle si dokonale vychutnáš, to mi věř. Dovolím si jí napsat i to, že její dílo vypadá jako text, kdy si nechala na laptopu zapnutý chatbot a proběhla se jí kočka po klávesnici :lol:
Na každou svini se vaří voda a ta její už vře. Role se prohodily, mrcho :twisted:

Na škole už moc nezáleží. Důležitý je umět se prosadit a ukázat, že umíš. Pak taky potřebuješ trochu štěstí. Anebo jen stačí být ve správný čas na správném místě....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 28, 2023 16:07

dromedaro
ja do dopisu k pozici s pozadavkem vs pisu, ze nemam vs ale mohu nabidnout praxi atd. zatim absence vs nebyl duvod, aby me nepozvali na pohovor a pri hledani minule me dokonce nakonec vybrali, ackoli sem nesplnovala tak pulku toho z inzeratu... takze jak pise etheric, nutne to nemusi byt problem.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv pro 28, 2023 17:24

Než sem si pořídil vlastní firmu (2009), taxem od školy (1990) byl zaměstnancem ve 4 (soukromých) firmách, všude věděli, že sem Ing. ale nikdy nikdo diplom vidět nechtěl (= takže neska ani nevím, kde ho mám, esli ho ešče vůbec mám).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28363
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 28, 2023 19:35

mawenzi: Jo, ale ty místo školy můžeš nabídnout praxi. Já to spíš myslel, když člověk nemá praxi v oboru ani školu, jak tu psal Mike, že i uklízečka může mít v IT nadprůměr plat.

Etheric: Jo, ale ty píšeš o sebevědomí, které je něčím podložené, že člověk něco umí. Já psal o sebevědomí, které není ničím podložené.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pát pro 29, 2023 4:38

Dromedaro píše:Já psal o sebevědomí, které není ničím podložené.

Pak můžeš mít tři vysoký školy a bude ti to k ničemu, páč rychle zjistí, že jsi jelito a jdeš ve zkušebce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 29, 2023 6:45

dromedaro
no kazdej nejak ziskal svoji prvni praci, i ja :D a to sem nemela urco VS taky... a praxi sem mela 0 protoze sem do ty doby delala nekvalifikovany brigady, uklizecku na stavbe, cinovani kabelu a lepeni stitku ve fabrice, doplnovani zbozi v hypermarketu :D

taky mi ji dali a to sem nemela nic, nekdy proste staci, ze mas zakladni predpoklady pro tu praci a vzdelani neni prekazdou, pokud zrovna nejde o konstrukci mostu, operaci srdce atd... jo a dam priklad, mam kamose, kterej ma teorii rizeni na cvut + programovani, nevim, co k tomu dnes vse patri nebo patrilo pred lety. On rikal, ze schopnej programator VS k nicemu nepotrebuje, ale kdyz on programoval drony a pak z firmy odesel, sice je tam kybl sikovnejch programatoru, ale ta teorie rizeni jim proste chybi, protoze sice dokazi naprogramovat cokoli, ale nerozumi mechanice, jakou to sakra ma litat, aby to bylo schopny provozu.

takze jako u vseho, sou mista, kde VS k nicemu fakt nepotrebujes technicky a pak mista, kde jo, ackoli z pohledu z venci je to uplne stejna prace /programator/ napriklad.

Nevim, jak treba mikova prace, kdy dela FW zrejme na hodne nizky HW urovni, tam to asi taky spis VS chce, nebo prirozenej talent, co se v tom sam vrta doma a cely to obsahne, ale to je % mnohem vzacnejsi takovyho cloveka najit, navic pak vetsina z nich muze prave inklinovat k prohloubeni znalosti prave na vs.

on ne kazdej je lenoch neochotnej neco pro to udelat, jako ja, kterej si navic VS vybral tak blble, ze vetsine veci z toho fakt nerozumel a ukazalo se, ze to neni ani vhodnej obor, radsi sem utekla, nez se trapit pro nic, aby me vyhodili o rok pozdeji :D a toho volnyho casu, co sem tim zsikala... to se proste zdalo jako zlatej gral, nemuset mit dovolenou na zkouzkosovy a tak:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 29, 2023 10:15

Etheric píše:Pak můžeš mít tři vysoký školy a bude ti to k ničemu, páč rychle zjistí, že jsi jelito a jdeš ve zkušebce

Mám teda jinou zkušenost, že to úplně nefunguje jak píšeš.

Mawenzi píše:no kazdej nejak ziskal svoji prvni praci, i ja :D a to sem nemela urco VS taky...

Tak to je jasný, ale tak měla jsi třeba střední z výpočetní techniky, když jsi se hlásila na IT? Já to myslel tak, že když IT personalistovi přistane na stole štos životopisů a on musí vyfiltrovat koho pozve na pohovor, tak vyučený sklář, který dělal jen ve sklárně, moc šancí projít tím sítem na osobní pohovor asi moc nemá. Nehledě na to, nemyslím to zle, ale podle toho, co tu píšeš ty a mají k tomu připomínky ostatní z oboru, to asi žádná hitparáda není ty tvoje firmy, že snad i já bych se tam mohl cítit jako IT junior :D

No ale třeba u IT jsem měl mylné představy, které se mi vyvrátily až zde, co tu čtu od vás, že tam jsem si myslel, že si člověk bez nějakého výpočetního vzdělání neškrtne, pokud to není fakt nadšenec samouk, co se ale vyrovná vystudovaným v oboru. Třeba kamarádka se nadchla, že bude dělat IT programátora, že bude vydělávat velký peníze, přihlásila se na nějaký kurz pro ženský v IT, ale nešlo jí to do hlavy, seděla u toho v slzách do půlnoci a nechápala o co tam jde, tak od toho s brekem utekla. Jsem za ní jednou přišel a ona v slzách, vypadala hrozně, jsem myslel, že jí někdo umřel a ona se učila do IT... :D

Ale jo, já souhlasím s tím, že dneska ty možnosti jsou a kdo chce, tu cestu si může najít, kam potřebuje i bez potřebného vzdělání, když má talent.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 29, 2023 15:18

dromedaro
nevsimla sem si, ze by kdokoli tady nejak hanil a urazel moje kolegy nebo nejak znevazoval jejich schopnosti.

A v minule praci to tak bylo, ze bylo nutny na pohovoru prokazat schopnost myslet spravnym smerem, protoze uplatit zkusenyho testera sme nemohli, takze bylo na me naucit toho cloveka premyslet spravne a tak jsme klidne vzali nekoho, kdo 5 let delal reklamace a mel problemy s HW, ze se to douci ale bude umet spravne premyslet, nez nekoho s technikou, kdo sice HW levou zadni, ale nebyl tam ten naboj premyslet spravne...

ale to byla vyjimka, my sme si delali se sefem pohovory sami a proste jo, i clovek jako ty by dostal sanci, pokud by prosel nasim testem, kterej nevyzadoval zadny predchozi znalosti a zkusenosti, ale pouzivani mozku a spravnyho premysleni

asi ta kamaradka na to nema bunky, ale ja mam kolegyni, je ji asi 21, letos nastoupila na vs na IT a proste na gymplu nevedela co by, vzala si programovaci seminar, ze by to mohlo byt zajimavy a v te firme kam jsem nastoupila programuje uz rok, vzali ji po maturite, ze ji daji sanci a evidentne ji to jde a ma velkej potencial. Proste nekomu to jde a nekomu ne...

ja sem ve 14 letech zachranovala data z disku, vymenovala ramky a instalovala pres msdos diskety windowsy... a o par let driv sem nahodne mazala ruzny veci z nedostaku mista, rozbijela windowsy na kterych moje mama mela veci do prace a musela sem se to nejak naucit zpravaovat :D takze to je tak, ze uz na stredni jsem sla s nejakym zajmem a cilem... pokud tvoje znama si rekla, ze to zkusi jen proto, ze tam sou penize, asi k tomu chybeli zakladni predpoklady... a jo, me stacilo na pohovru mym prvnim v zivote do celkem velke spolecnosti, ktera mela miliony uzivatelu a nevim o tom, ze kdokoli z fora by o ni nejak hanlive mluvil, znat zakladni veci, ktery kupodivu me nenaucili vubec ve skole, ale ktery sem znala sama... rozdil mezi smtp a pop3 (taky bych si uz denska nevzpomela), na jakym portu pracuje telnet a co je to... instalovat windows, co jsou registry... nic z toho sem nemela ze skoly. Jo a na muj prvni pohovor pres agenturu me nevzali, protoze su holka... pak az primo z firmy me pozvali a chteli a delala sem tam 9let, skoda, ze nas prodali a propustili
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát pro 29, 2023 15:33

Stežuju si na sebe (+ jak ten čas strašně letí): sem fčíl potřeboval cosyk zalepit kukundovým lepidlem, zajdu do dílny, šáhnu do skladu lepidel (měl sem tam dvě kukundy - liquid i gel) a... obě zaschlé/zatvrdlé. Pravda byla tam už nějaký pátek (= několik let). Grrr. Zalepeno chemoprenem, no a kukundy objednány.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28363
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 29, 2023 16:47

Mawenzi: Tak já nemyslel, že by tu někdo urážel nebo hanil tvé kolegy či tebe, že jste neschopní. Spíš to, jak vás tam platí.

PP: Od doby, co jsem jej objevil, používám snad už jen lepidlo Loctite. Slepí a drží pevně snad všechno. I hodně namáhané spoje.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 29, 2023 16:51

dromedaro
Tak plat nebyl v minule praci z nejlepsich, ale na druhou stranu komu se plat nelibi, ten takovou praci brat nemusi. Ono co neutratis, nemusis vydelat... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » sob pro 30, 2023 4:11

Mawenzi píše:Nevim, jak treba mikova prace, kdy dela FW zrejme na hodne nizky HW urovni, tam to asi taky spis VS chce, nebo prirozenej talent, co se v tom sam vrta doma a cely to obsahne

U mne to bylo historicky jinak, jelikoz jsem zazil ty pionyrske doby, kdy vlastne jeste zadne IT neexistovalo. Na konci sociku byla technicka VS (a jeste ne kazda) v zasade jedina moznost, kde se clovek mohl dostat k PC, ktere tenkrat staly jako Lunochod, kde se daly sehnat k pocitacim aspon nejake informace a kde byli lidi, kteri s tim meli aspon nejake zkusenosti. Nejen, ze nebyl Google, ale nebyl ani Internet, web vzniknul az kdyz jsem delal postgradual. Takze mi VS dala hlavne cas se naucit programovat, potkat spravne lidi, diky kterym jsem pozdeji dostaval zakazky a praci, a nakonec se i dostat k Internetu, jelikoz jsme byli prvni, kdo byl u nas pripojen. O dalsich nekolik let pozdeji jsme ho zavadeli na strahovskych kolejich.

Z hlediska znalosti bych se to podstatne asi dokazal naucit sam, ale VS mi dala potrebny rozhled a teorii. Matika, fyzika, teorie grafu (coz zahrnuje vypocetni slozitost). Da se bez toho zit, ale pak v praxi clovek narazi a znovuvynaleza kolo.

Dromedaro píše:Třeba kamarádka se nadchla, že bude dělat IT programátora, že bude vydělávat velký peníze, přihlásila se na nějaký kurz pro ženský v IT, ale nešlo jí to do hlavy, seděla u toho v slzách do půlnoci a nechápala o co tam jde, tak od toho s brekem utekla.

Smutny pribeh. To je jako kdybych se ja rozhodnul, ze se budu zivit hranim na hudebni nastroj, prestoze nemam hudebni sluch :) A to mne hrani na kytaru docela bavilo, akorat to proste neslysim. Ano, v IT se da slusne vydelat, ale clovek na to musi mit zadratovany mozek. Coz naprosto vetsina lidi nema a pak se budou strasne trapit.

Mawenzi píše:Ono co neutratis, nemusis vydelat...

To je sice pravda, ale z toho, co pises, mi nejak vychazi, ze jsi s penezma nespokojena a furt je musis resit. Pritom se svyma zkusenostma byt mohla vydelavat aspon dvojnasobek medianu a ne polovinu. Kazdy sveho stesti strujcem...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 30, 2023 6:00

tak musim vic setrit a pocitat, jeslti si koupim tohle, nebo tamto. 6 mesicu na pracaku sem ale taky prezila, tak si myslim, ze vyjit umim docela dobre :D a nebudu ani rikat, kolik sem na UP projezdila na ubytkach :D

ps: navic to treba jen pusobi mylnym dojmem, ze su chytrejsi nez prumerna gorilla :D takovy to jak psal dromedaro, pipina co nic neumi ale umi to dobre prodat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned pro 31, 2023 2:45

Mne spis prijde, ze jsi ta, co se neumi dobre prodat. Resp. neumi se prodat skoro vubec. Jinak to proste nedava smysl. Dneska je v IT hlad po lidech, kteri aspon neco umi a/nebo maji aspon nejake zkusenosti. Ty jsi z tohodle hlediska v nejlepsim veku, zkusenosti mas dost a nejsi schopna sehnat zamestnani, kde ti daji aspon median? Mozna je odrazujes tim, ze si rikas o malo, to je taky podezrele. Muzou si rict, ze je to nejake divne, asi s ni bude neco spatne, a tak ji radej nevezmeme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 31, 2023 6:24

me zas prijde necestny a nesportovni rikat si prestrelene, rikam si tak, abych byla spokojena a prijde mi to fer.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » ned pro 31, 2023 13:42

mike píše:Kazdy sveho stesti strujcem...

Tohle je taky dost diskutabilní přísloví, s kterým moc nesouhlasím. Nehledě na to, že jsem si všiml, že ti, kteří jej říkají, to říkají jen do doby, dokud se jim daří. Když se jim dařit přestane, tak už jsem je to říkat neslyšel, protože by tím museli připustit, že si za nepřízeň osudu mohou sami.

Příklad. Znám od vidění kluka i jeho debilního otce z menšího města vedle naší vesnice. Otec toho kluka je opilec a magor, který toho svého kluka třískal jak nezralý žito a třeba jej i zavíral do skříně jako děcko. Tomu klukovi z toho hráblo, že je teď podivín bez kamarádů, se sklonem k alkoholismu a žije takový nuzný život. Můžeme tedy říct, že je svého štěstím strůjcem a může si za to sám? Já myslím, že ne. Podle mě je potřeba k tomu štěstí i to, aby člověku osud rozdal i dobré karty.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Stížnost

Příspěvekod Kjuba » ned pro 31, 2023 16:48

Promiň, ale nějak jsem tu Tvoji myšlenkovou konstrukci nepochopil.

To přísloví se snad používá právě v případě, že si někdo za něco může sám. Svojí vinou, neschopností nebo neochotou vystoupit ze své komfortní zóny.

Tak to zjevně Mike myslel směrem k Mawenzi. A dle mě to naprosto přesně sedí. Já Mawe sice neznám, ale když čtu ty její úvahy a když vidím, jaký přístup k tomu má, tak se ani nedivím, že je v takové situaci, v jaké je. Jak by řekli naši slovenští sousedé... "Len samé výhovorky". Snad jsem to napsal správně... Čili v jejím případě si myslím, že si za to může sama.

Ten Tvůj příběh je ale naprosto něco jiného. Když někdo někoho týrá, tak myslet si, že si za to dotyčný může sám je prostě mimo můj časoprostor....

Asi něco zásadně nechápu.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » ned pro 31, 2023 19:51

Tak já to lidi slyším říkat třeba na to, že se někomu v životě celkově nedaří, ne jen na konkrétní situace.
Ten extrémní příklad, který jsem použil nebyl myšlený, že by si mohl za týrání sám, ale, že leckdo by si taky mohl říci v jeho případě "Každý strůjcem svého štěstí", protože chlastá, má si najít lepší práci a kamarády a přitom nezná ten příběh, který je za tím.

Jinak Mawenzi tady sama o sobě nepíše, že by chtěla lepší práci, ale nejde to. Spíš Mike a spol ji zde naznačují, že na to, co umí a v jakém oboru, bere málo peněz a v dobrém ji pošťuchují, aby s tím něco dělala, přičemž teda Mawenzi píše, že nechce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 31, 2023 20:36

ja si havne myslim, ze tady ma kazdej uplne zkresleny predstavy o tom, co umim. ja totiz v podstate vubec nic neumim :D nikdo z vas me navic nezna, aby aspon matne mel nejakou predstavu, takze ja osobme si myslim, ze su spravedlive ohodnocena za to co neumim a skriptovat jsem se uz parkrat snazila naucit ale proste na to nemam mozek, bunky, vzdycky mi kpusek prijde jendoduchej ale k navazani dalsiho kousku je hluboka propast, kterou nedokazu pojmout.

ja si proste myslim, ze su spraveslive ohodnocena na spodni hranici nejakeho hypotetickeho rozsahu a o 2-3t mesicne vic by se mi libilo, ale zas to neni nic tragickeho to nemit.

a ono proste... kdyz v podstate nic neumim a nedelam, proc si rikat prehnane? ano, nedelam nic pro zlepseni sve situace - nechodim na zadmy kurzy, nebzdelavam se... takze nemam.na cem stavet.

ovsem zasadni vec je - proc to vadi vam? mne to nevadi. to ze sem nekde konstatovala nejakou vec prece nic neznamena, je to komentar nejamu faktu a pokud si nekdo mysli, ze bych mela chodit na kurzy a ucit se a vzdelavat a neco delat pro zlepseni me situace, tak takovy clovek mozna vidi jako primar penize a prestiz. ja treba jako primar vidim to, ze nemusim delat po nocich, o vikendech, ze mam praci, co neni na smeny, ze se muzu proste v 15h sbalit a vypadnout... pro kazdyho neni stredobod vyse vyplaty.

su jaka su, lepsi to se mnou nebude a ze su malo ochotna ucit se novym vecem, to je fakt. radsi vrabec v hrsti, nez holun ma strese. nejsu lovec holubu, mam.rada jistotu, stabilitu a klid. je to dulezitejsi nez litr nebo dva k vyplate.

a uz byste se zas mohli zamerit na neco jinyho a ne pitvat moji blbost, lenost, povahu... ta je moje, ne vase. budte radi, ze zijete ve vaswm svete a ne v tom mym.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Pokec