Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte dub 26, 2022 22:54

Tak jsem udelal par experimentu. Balik vod (12 kilo) v jedne ruce, v druhe ruce, v naruci. Druhy balik vod 9 kilo v druhe ruce, pak ruce prohodit. Ruzne jsem to stridal a vazilo to furt stejne a to dokonce s presnosti 50 g. Takze chyby pri vazeni s batohem se nebojim, s nim na zadech stojim rovneji, nez s tema nevyvazenyma balikama.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon kvě 9, 2022 17:45

Mel jsem delsi diskusi se sefem ohledne nastaveni cilu na tenhle rok. To je totiz mantra nasi korporace, podle frekvence mailu a skoleni na tohle tema by clovek rekl, ze je to uplne nejdulezitejsi vec, kterou firma dela. Oba jsme z toho byli nestastni, silena byrokracie. Rozhodl jsem se, ze podniknu specialni operaci proti HR oddeleni arm4
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon kvě 9, 2022 19:48

mike píše:To je totiz mantra nasi korporace, podle frekvence mailu a skoleni na tohle tema by clovek rekl, ze je to uplne nejdulezitejsi vec, kterou firma dela.
:smt082 :finga:

Znam - a neboj, bude jen hur, prijde nova verze systemu pro cile/zpusobu zadavani a/nebo vypoctu cilu a vysledku, atd. atd. Za tech 21 let, co to uz vlastn ve 3. (nebo 4. vzhledem k tomu, ze ted je nase cast oficialne uz samostatna spol.) korporatu toto absolvuji kazdy rok (a v dalsi spolecnosti jsem videl, jak to maji, ale to jsem odesel drive nez k vyplneni cilu doslo) je to skokove kazdym par rokem nesrozumitelnejsi/nejasnejsi/"zakamuflovanejsi" a narocnejsi na vykazovani jak pro mne tak pro sefa. Vsak taky vymyslet formulace "aby se koza nazrala a vlk zustal cely" je skoro na urovni vyplneni formularu na evropse dotace :twisted:
mike píše:Rozhodl jsem se, ze podniknu specialni operaci proti HR oddeleni
Tak to mas smulu, maji nejlepsi neprustrelne vesty a nejodolnejsi pancir, ta hrosi kuze vydrzi snad i atomovku. :twisted: :vom: Nezavisle na korporaci. Zkousel jsem par let, potom jsem to (s naskokem jako posledni) vzdal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod irem » pon kvě 9, 2022 20:22

mike píše: Rozhodl jsem se, ze podniknu specialni operaci proti HR oddeleni arm4


Jestli jsi přišel na to, jak tohle zakamuflovat tak, aby z toho oficiálně byl roční cíl, POTŘEBUJU vědět, jak to udělat :(( potřebuju to vědět už asi tak týden, protože mám lehce po termínu odevzdání letošních cílů :-k

Očividně to je ve všech korporátech podobné ](*,)
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon kvě 9, 2022 20:44

Vidis, to mne nenapadlo, cil znicit HR a tim zlepsit efektivitu firmy. Ale oni jsou tak blbi, ze by jeho splneni vyzadovali :D

Podobne to je, ale neni to stejne, prosel jsem nekolika. Kazdy korporat ma sva specifika, nektera se daji prezit lip, jina hur. Z jednoho, co nas koupil, jsem kvuli tomu odesel, jsou veci, ktere ani za skvele penize nestoji.

Na druhou stranu, male firmy jsou sice podstatne prijemnejsi a veci tam davaji vic smysl, ale clovek tam musi makat. Coz je fajn, kdyz je mlady a nadseny, ale kdyz uz duchod neni vzdalena budoucnost, tak je korporat i pres sve minusy pohodlnejsi, kdyz si tam clovek najde rozumnou pozici. Vic penez za min prace :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát kvě 13, 2022 21:44

Tak jsem stravil "prijemnou" hodinku vytvarenim cilu a formularu, byl na to posledni den. Fakt se vyradili, vloni to jeste bylo relativne pochopitelne, ale po letosnim updatu uz jsem musel obcas koukat do navodu, co se to po mne sakra vlastne chce. A prubezne jsem koukal na vyplatni pasku, ktera nastesti prisla prave dneska, coz mi zabranilo dat misto te pakarny vypoved ](*,)

Soucasti pakarny bylo taky stanoveni preddefinovanych kompetenci z predepsanych kategorii. Mel jsem sto chuti si zatrhnout "Working with Diverse Populations", ale udrzel jsem se :twisted: (dostal jsem na starost grupu Taiwancu a nekdy je to s nima narocne prave kvuli rozdilum v pristupu a mysleni, ale vychazime spolu lip, nez jsme vsichni cekali)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod irem » ned kvě 15, 2022 21:47

Letošní první volný celý víkend na výlet ... sotva zalezu do lesa nad vlakovou zastávkou, poškrábe mě nadšeně skákající pes bez vodítka (majitel pěkně daleko a místo aby si psa zavolal, křičí na mě, že si chce jen hrát) a vzápětí mě elektrocyklista donutil skočit do ostružiní. Protože CHKO neCHKO, když mám elektrokolo, můžu skákat po kořenech na úzké turistické pěšině, na tachometru 30, v očích smrt a všechno pod kontrolou ... teda vlastně pod kamerou na helmě [-( navíc se ti elektrocyklisti snad množí, jak ten vir a lezou skoro všude.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř kvě 18, 2022 13:30

Chjo, no..... už sem to tu spal - v poslední době je obrovský problém s nákupem komponent na ty naše stroje (díly nejsou, jsou za dlouho, nevíme kdy budou) = proto sme jeden (kritický) díl objednali na dvou místech a .... máme ho dvakrát, přišly neočekávaně brzo a prakticky najednou, takže se nepodařilo jeden z nich stornovat... nechcete někdo OEM kabel k servu Siemens (6FX5002-8QN04-1AF0) ? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Stížnost

Příspěvekod Kjuba » stř kvě 18, 2022 18:37

Ne, díky. Mám už doma tři. :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 19, 2022 4:56

pp
a nehodi se ti ho proste mit 2x pokud je to kriticka komponenya co se blbe shani?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2022 9:34

Asi PP neni az takova konverza, jak pise, podporuje "in-time" zasobovani :wink:.

Taky bych se primlouval si to nechat, pokud je pravdepodobne, ze se to v dohledne dobe muze pouzit. Myslim, ze tyto veci se v case (rok-dva) zase tak moc nemeni, neni to jako PC komponenty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 19, 2022 10:38

Tenhle kabel (= servo Siemens) používáme zřídka (1x za 10 let), ale bez káble to jaxi nefunguje. Opravdu ho nikdo nechcete?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2022 11:07

Obavam se, ze to budes mit smulu... Mne spise zarazi cenove rozpeti, za ktere si to muzes v DE a AT koupit - od cca 115 EUR az nekam za 600 EUR (nekoukal jsem se jestli maji skaldem nebo ne).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 19, 2022 11:16

Jaxem spal - my to objednali tady v CZ asi za 3 (bez DPH) s nejasným termínem dodání a protože se to táhlo, taxme to objednali v Itálii ("on stock") za osmičku, bylo to tu asi druhý den (DHL) a ve stejný den přišel (nečekaně) i ten z CZ. Grrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon kvě 23, 2022 17:49

Stěžuju si an tu našu dědinu, teda ouřad (jak zbytečně utrácí) - kus polemlesemloukou4 je po cestě vedoucí odnikud k hnojáku, na jaře se na ní objevily sprejové značky a fčíl už týden tu cestu (naprosto zbytečně) vylepšujou - už na ni položili, uválcovali, prolili asfaltem atd. asi čtyřivstvy = zhruba jako dyž se staví dálnice (sem to kdysik na VŠ študoval) = proboha proč cesta odnikud nikam?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pon kvě 23, 2022 19:26

Hladová zeď pro dobrého kamaráda?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » úte kvě 24, 2022 7:28

To spíš snaha utratit nějakou specifickou dotaci. Typické plýtvání dotačními penězi. Třeba v Řecku jsme mockrát potkali kus perfektní silnice ve zcela nesmyslných místech.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte kvě 24, 2022 7:36

Kdyby to byla EU dotace, tak si i PP urcite vsimne tech X obrovskych ceduli, minimalne ty se znakem EU... Bez toho zadna akce z dotaci nemuze ani zacit, hrozilo by odebrani dotaci :wink:.

@PP: brani Ti neco se zeptat na Vasem OU, co to je zac? Meli by o tom vedet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » úte kvě 24, 2022 7:51

Když už jsme u toho asfaltu.. U nás opět frézují silnici. Tu stejnou, co předloni. Krásnou, ani díra v ní nebyla. Ksakru proč?? Je tady toolik tankodromů... Nechápu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte kvě 24, 2022 8:55

Aby dira byla - po frezovani. A aby dira nebyla - po dalsim asfaltovani.

Teda jste to stastne misto. Za dva roky zadna dira na silnici... :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Tomas » úte kvě 24, 2022 9:12

Když jsme u toho asfaltu .. dnes jsem přijel z bajku a u vchodu je cedule zákaz parkování od 1.6. do 30.8. a táhne se celou ulicí. Tak jsem zjistil, že mi pod okny vznikně objízdná trasa místo hlavního tahu, kde budou opravovat tramvajový koleje. Ta ulice je normálně vcelku klidná jednosměrka. Moc velkou radost z toho fakt nemám :|
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 24, 2022 10:26

To vylévání polních cest asfaltem, to je hrozný zvěrstvo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte kvě 24, 2022 10:32

EU cedule tam nenisu a ptát se na úřadě nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » úte kvě 24, 2022 10:35

@Dromedaro: furt lepší, než zavážení bordelem s kachličkami a střepy..
U nás je třeba místy asfalt v lesích a mezi poli, na kolo ideální, když jedeš správným směrem, vezeš se na nejdelším úseku 2,4km bez nutnosti šlapat. Rovina přes kilometr, zatáčka, rovina přes kilometr,... Pěšky jsem to šel jednou kdysi a už nikdy víc. Zato na kole mile rád, jen tím správným směrem :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte kvě 24, 2022 11:28

Tak neříkám,aby to zavážely bordelem a sutí. Ona ještě existuje možnost ty polní cesty nechat tak jak jsou. Chápu, že pro zemědělce je to pohodlnější, protože po dešti nemají techniku od bláta a ženský tam můžou jít na procházku v lodičkách a svátečnich šatech, ale já mám na krajinu spíše "cílkovský" pohled. U nás byla pěkná polní cesta lemována topoly na hřbitov za vesnicí. Tak samozřejmě topoly vykácely, cestu vylily asfaltem, před hřbitovem vybetonovaly parkoviště, hřbitov vydláždily a stromy na něm pokácely, tak snad už jsou teď spokojení. Čekám, kdy padne poslední polní cesta a trešňová alej okolo ní.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » úte kvě 24, 2022 11:36

Tohle mě taky sere, naštěstí nejsu sám a u nás tak aktivně vznikají nový polní cesty /přesněji řečeno se obnovují ty starý, zaniklý/ s novým stromořadím. Taky mám na tom kousek zásluhy :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon kvě 30, 2022 1:10

Usti nad Labem. Prdel sveta a prilehlych galaxii. Snad poprve jsem mel pri sestupu pres Strekov cas tak akorat, abych nemusel spechat a mohl jit relaxacnim tempem, coz neni pomalu, ale je to celkem bez namahy. Cas akorat abych dosel na nadrazi, koupil si neco k piti a odjel. Naprosta pohoda, nez jsem dosel k mostu a zjistil, ze lavka je uzavrena. Cimz se casova rezerva okamzite rozplynula. Dalsi most vypadal daleko, a tak jsem to zkusil, jelikoz na me strane byla jen cedule a nebylo to poprve. Na druhem konci byl ovsem rost, prelezt se nedal, leda oblezt zvnejsku po zabradli a balancovat nad rekou se mi fakt nechtelo, navic to zabradli nevypalo zrovna pevne.

Takze zpatky a pres dalsi most. Po celem dni na nohach mam ze vseho nejradej bezet v pohorkach po asfaltu. Svym funenim a dupotem jsem vydesil nekolik bezdomovcu, co se valeli u reky na lavickach. Dobehl jsem akorat s vlakem, podle GPS kilometr za 5 minut presne. Nastoupil jsem, vytahnul mobil, ze si koupim jizdenku a Muj vlak prohlasil neco o tom, ze nastala chyba pri zpracovani objednavky. A znovu a znovu, nez vyprsel cas, vlak se rozjel a uz se koupit nedala. Pruvodci o tom nastesti vedel, pry nejaky systemovy problem, takze mi prodal jizdenku bez priplatku. Si snad budu muset do elektronicke penezenky na In karte zase nabit par stovek pro podobne pripady, ciste nahodou jsem mel drobne, ale nebyva to zvykem.

Zabavne je, ze ted jsem to meril na mape a trasa pres dalsi most je jen o 50 m delsi. Takze kdybych sel rovnou, bylo to v pohode. Ale na prvni pohled to fakt vypada o pekny kus dal. Ono je to tim, ze reka se staci a zeleznicni most je pod spatnym uhlem, takze pridava delku a neni to videt. Priste budu vedet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod JohnyFK » pon kvě 30, 2022 13:21

Vždyť jsi psal že teď jsi poprve na výletě používal Mapy.cz, to jsi tam nevidel ze je most uzavřený? :roll:
Přílohy
Screenshot_20220530-141844_Mapycz.jpg
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 30, 2022 15:27

mike píše:Svym funenim a dupotem jsem vydesil nekolik bezdomovcu, co se valeli u reky na lavickach.

Tak je to lepší varianta než vyděsit slečnu na procházce a schytat do toho všeho ještě dávku z pepřáku do obličeje :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon kvě 30, 2022 15:48

@JohnyFK: psal jsem, ze jsem pouzil mapy v mobilu a ne Mapy.cz ;-) To neni ekvivalent. Pouzivam Locus, ten je aspon pro me ucely podstatne lepsi, ale tohle tam asi nebude.

Stejne by mi to nepomohlo, poslednich 10 km znam, takze jsem na mapu vubec nekoukal.

@Dromedaro: peprak nosi slecny, ktere maji pud sebezachovy a takova by v Usti po setmeni po ulici nesla ;-) Navic jsem nejspis pripominal rozbehnuteho nosorozce a tomu je lepsi se klidit z cesty :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec