Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » úte zář 25, 2018 6:08

Jak ti ukradli batoh.....? To ti ho někdo čornul ve vlaku nebo ze stanu v noci?

Tyjo já tuhle nechal svůj batoh čekat ve frontě na lístek na hlaváku a odskočil sem si na záchod a po návratu sem jen zjistil, že mě pár lidí předběhlo. Ale batoh tam byl - 25kg kdo by to dobrovolně kradl :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod vonkreuz » úte zář 25, 2018 8:47

Včera mi říkal zákazník, že byl v Tatrách. Nespecifikoval kde. Šel se pŕevléct na záchod do suchého, batoh nechal na "recepci" a když se vrátil, batoh tam nebyl.

Kamarádka provozuje hotel. Z recepce jí ukradly (kurvy) mačky a tur.hole, který tam měla položené.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Stížnost

Příspěvekod Macetamaceta » úte zář 25, 2018 11:37

Nuž je to tak ale treba si dávať na veci pozor a nenechávať len tak hocikde :/
Macetamaceta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 25, 2018 11:35

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte zář 25, 2018 16:20

Michal82 píše:Jak ti ukradli batoh.....?

Pri koupani na nuda plazi :D Kdyz jsem lezl do vody, tak tam jeste byli lidi. Kdyz jsem za dve hodiny vylezl, tak uz tam nikdo nebyl a muj batoh taky ne. Proc myslis, ze jsem ted shanel novy mobil?

Michal82 píše:Tyjo já tuhle nechal svůj batoh čekat ve frontě na lístek na hlaváku a odskočil sem si na záchod a po návratu sem jen zjistil, že mě pár lidí předběhlo. Ale batoh tam byl - 25kg kdo by to dobrovolně kradl :D

V tomhle pripade spis riskujes, ze ti ho odpali pyrotechnik :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » úte zář 25, 2018 19:34

mike :D to by snad nejdřív něčím zrentgenovali a v hale plný lidí by to určitě neodpálil. A kdyby, nálož by explodovala a s Kajkou by to nic neudělalo ;)

Napadají mne otázky

Ses vydržel koupat 2 hodiny v kuse.....?
Nechali ti oblečení......?
Krást dnes mobil to se ještě vyplatí.....?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte zář 25, 2018 19:59

Halu by samozreme vyklidili. Ovsem jako test odolnosti Kajky by to bylo dobre. Kdyz ji tam nechas aspon hodinu, tak je celkem slusna sance, ze to takhle dopadne :twisted:

Jo, plavu rad, plavu hodne, voda byla tepla, takze jsem si zaplaval nekolik km a nemel sanci ani neco videt. Nechali mi tam rucnik, boty a alumatku. Mobil byl v batohu, proste popadli batoh a zmizeli. Severni Cechy, takze rasistum je jasne, kdo to byl ;-) Policajti rikali, ze jsem zdaleka nebyl prvni, nekomu prede mnou vykradli i byt, jelikoz byl blizko a meli klice i adresu (obcanka). Jinym zase vykradli auta. Proste svine.

Pristi rok holt budu jezdit jako bezdomovec. Taska z Lidlu (budu muset najit v popelnici ;-)), stare obleceni i boty, mobil i doklady necham doma a asi to bude chtit nejake pouzdro na ruku na IN kartu a klice a mozna na nejaky nahradni mobil velikosti platebni karty. Ono mi toho moc neukradli, jsem s takovou moznosti trochu i pocital a mel jen minimum veci v batohu na vyhozeni, ale i tak to byl docela slusny opruz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv zář 27, 2018 9:49

Sem vnitřně zlý na juniora - půlroku byl pryč a půlroku sem byl zdravý, sotva přiletěl zpoza rybníka , přinesl domů sopl a chrchel a.... už to mám i já, drahá 3/4 i juniorka. Grrrrr! :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » čtv zář 27, 2018 22:11

Sem naštvaný.

Koupil jsem si hru ,,autíčka” GRID AUTOSPORT na iPhone za 250,-
http://imagazin.cz/grid-autosport-konzo ... ek-iphonu/

Grafika moc hezká a td, ale ne a ne vyhrát a pořád vyjíždím ze silnice :(

A další věc, šel jsem během týdne tři dny do lesa na houby.
Vzal jsem na sebe Numbers od Fjällräven abych testl trochu víc různá křoviska a deštík, oblečení super, nepromoklo, nikde ani dírka i když došlo i na ostružiní a hustá křoviska.

Nicméně úlovek jen cca 20 hub za tři dny. :(
To sem loni našel i 60-80 kousků za dvě hodiny.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned zář 30, 2018 11:33

pavproch píše:Sem vnitřně zlý na juniora - půlroku byl pryč a půlroku sem byl zdravý, sotva přiletěl zpoza rybníka , přinesl domů sopl a chrchel a.... už to mám i já, drahá 3/4 i juniorka. Grrrrr! :twisted:


V pátek i sobotu nem teho bacila ešče nějak udýchával, neska v noci ale zvítězil, sfiňa jedna.... prosoplil sem (= čti produsil se) skrz noc, ráno chrchel jaxfiň, fčíl po horkým paracetamolu je to krapet lepčí ale jen dočasu.... chjo no. Nemám ráth bacili. ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon říj 1, 2018 22:27

Skupinka lidi prijde do rakouskeho ubytovaciho zarizeni (pet spojenych dvouchatek se zastresenymi verandami plus spolecne mistnosti, vsechno vylucne ze dreva), kde je prisny zakaz koureni a pouzivani otevreneho ohne. Recepce je otevrena denne od 16 do 19 hod, pote pani recepcni zamkne kancl a ihned jede domu.
Skupinka si v cca 19:05 vytahne z auta prenosny gril na Propan-Butan a zanese si jej na "svoji" verandu, zapali a zacne grilovat neco, cimz zadymi daleky prostor kolem sebe. (Jsem se divil, ve vedlejsi skole, kde meli nejaky obecny bal a ci co, spousta lidu a nikdo nezavolal hasice...)
Po ugrilovani vecere si skupinka zasla do spolecne kuchynky s jidelnou a uvarila si varene vino z 1,5l plastove lahve s pouzitim sacku specialniho koreni - cimz totalne zasmradilo na cely zbytek vecera celou kuchyn i jidelnu. ](*,) :axe:

Hadanka:
Jake statni prislusnosti byla ta skupinka???

Na druhe strane je potesujici, ze tyto 4 spoluobcane-feratisti za cely vecer vypili pouze uvedene varene vino, zadny dalsi alkohol, dokonce ani pivo ne a po vecerce sli spat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob říj 6, 2018 11:22

Neléčená rýma trvá 7 dní, léčená týden. Neska při cestě do kopce sem myslel chvílema že sa udusím a ukašlu, po cestě z kopca dolů (fučelo ledovatě) mi zas bylo zima... chjo no.

Už sem to taky juniorovi řek, že ho nemám ráth. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte říj 16, 2018 14:23

Vetsinu uredniku zabyvajici se EU-migraci kvuli zamestnani na OSSZ a VZP bych poslal povinne na nejakou dobu pracovat do EU zahranici, aby si museli sami u svych kolegu vybavovat vsechny formulare a potvrzeni a nevim co jeste...
Uz mne fakt nebavi si studovat EU predpisy a jejich implementaci do nasich zakonu misto nich...Ty urednice jsou v tom totalne mimo a vysvetlovat jim jednotlive clanky narizeni EU je jako lit vodu do cedniku... ](*,) ](*,) ](*,).
Maly priklad.: Zadost o A1 - podane u prislusne OSSZ, ta by mela (pri osobni navsteve) prakticky na pockani vydat rozhodnuti (laicky), jestli clovek patri pod ceske nebo cizi zakony ohledne socialniho a zdravotniho zabezpeceni. A pokud se ji zda, ze clovek mel o to pozadat v cizine, maji automaticky preposlat na cizi urad beze vseho. Zadne jine moznosti uradu zakon neumoznuje. Rozhodnuti se dela jednoduse podle cca 7-mi podminek od nejdulezitejsi po nejmene dulezite, kdyz nemohu podle predchozich, zkousim dalsi. OSSZ se zmohlo (po dvou tydnech a nekolik urgencich) na poslani dopisu, ze "Zadost se zamita", pricemz jej preposlalo do ciziny k reseni na zaklade 6. nebo 7. podminky, pricemz podle 3-4 z predchozich peti dulezitejsich bylo jasne, ze to maji resit v CR. ](*,) ](*,) ](*,)

Proc se urednici neuci algoritmicke mysleni, kdyz narizeni EU (alespon v teto oblasti) jsou sice formulovane hrozne, ale u rozhodovani je vzdy presny algoritmus. :smt022
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » úte říj 16, 2018 15:25

To znám :D
Před par lety jsem s nimi řešil ze jim nemusím podávat přehledy a ze nedanim v ČR - musel jsem jim vysloveně vyhledávat mezinárodní smlouvy o dvojím zdanění a další podmínky.

No a pak sem řešil ještě jednu věc když sem se nechal krátce zaměstnat v ČR a šlo o podání daňového přiznání - dvakrát sem volal na dva různé FU a pokaždé jiná odpověď - pak jsem šel osobně na FU a zas něco jiného a pak jsem navštívil místní úřad kde seděli 3 z FU a začal jsem to s nimi hodinu řešit a výsledek - pane je to tak složité ze to sami nevíme jak by se to mělo udělat, pokud vysloveně netrvate o navracení preplatku na dani raději nic nepodavajete mi to po vás vyžadovat nemůžeme ale kdyby jste to podal mohlo by to byt špatně a muselo by se to řešit :D

A pak ti napari pokuty za nějaký ptakoviny - vytváří se tu jen složitější a složitější systém tak aby se v tom nikdo nevyznal a bylo na to víc a víc úředníků právníků a pokud pro OSVČ.
Ideálně všechny nahnat do fabriky to je oč tu jde.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte říj 16, 2018 22:00

apuka píše:Proc se urednici neuci algoritmicke mysleni

Algoritimicke mysleni se neda naucit, to bud mas nebo nemas. A kdyz ho mas, tak prece nebudes delat urednika ;-)

Takove veci by pak nemeli resit lidi, ale stroje. Pokud tedy povazujeme uredniky za lidi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř říj 17, 2018 10:32

Mírná stížnost na Telefonica o2: přišlo mi vyúčtování (na tarifní číslo, co má juniorka) na nějakých 282 kaček, když ale otevřu Moje o2, tak to na mně řve zaplaťte 890 kaček ale už to neřve za co ...

Taxem volal na infolinku a tam mi řekli, že jim nový IT systém krapet "zlobí" a že to mám ignorovat a zaplatit podle té faktury, ta je prý v pořádku.... jj, moderní doba a IT :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř říj 17, 2018 10:37

Moderni doba....
Ted byl tady opravar pracky - prestala fungovat, furt hlasila, ze nejsou dobre dovrete dvere. Byly.
Problem nebyl v nejakem spinaci nebo blbem kontaktu - opravar musel preprogramovat ridici jednotku a nahrat ten soft do pracky. Takze problem softwarovy ](*,).
Jsem si dali rec o inteligentnich spotrebicich, jaka nas ceka budoucnost s IT ve vsem... Pry jej to hodne desi, co si ajtaci vymysli :-). Jako ajtaka mne taky - a jeste vice, jak to zrealizuji :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Stížnost

Příspěvekod Michal82 » stř říj 17, 2018 11:19

Kup si Tatramatku do zásoby ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte říj 30, 2018 18:26

Do prtele práce, neska ty věci už ale fuckt nic nevydrží. Jak neska v noci a přes den fučelo, tak to nafučelo na trapník na zahradě spoustu listí, taxem po příchodu z práce vytáh kombajn (zahradní traktůrek), že to posbírám. Sem vyjel, ujel 5 metrů a .... upadlo mi pr. přední kolo. Už po 17-ti letech ingtenzivního provozu. Chjo no. Pokud na ten historický kombajn Partner neseženu někde ND na infernetu (ložisko, domeček, ségrovka), tak mi zítra nezbyde nic jiného, než si (už zase) zahrát na strojaře - papír, šuplera, tužka, pravítko, namalovat a nechat vyrobit. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod paldo » úte říj 30, 2018 18:31

@pp: tutaj
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte říj 30, 2018 18:33

Nemám kombajn Gardena ale Partner, navíc je to opravdu model roku 2000 - kombajn typ 12-92
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » úte říj 30, 2018 18:42

To máš z toho, že seš staromilec a tejráš veterána, namísto abysis, zrovna Ty, Beskydský oligarcha, koupil novej, ekologickej, ideálně eletrickej a autonomní trachtor...
To je furt samej benzín, šestihrnky, manuály, furtohraby, volanty... ale budoucnost patří Voltám a Ampérám...

:twisted:

Edit: Eště mě napadlo, že bys moh trachtorek sdílet...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte říj 30, 2018 18:46

Náhodou v blbníku už asi 5 let mám napsaný dlouhodobý úkol pořídit nový kombajn, ale nějak se s tím stávajícím neumím rozloučit..... mám k němu za ty roky citový vztah.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod brhel » úte říj 30, 2018 20:05

dudy píše:... ale budoucnost patří Voltám a Ampérám...

Tak Pat a Mat to v nejnovějším filmu dotáhli k dokonalosti. Přidělali k sekačce sluneční panel. A kol dokola zahrady a rozvesili žárovky :-k
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř říj 31, 2018 18:46

Tak kombajn má tak fušersky (čti levně) udělaný uložení předních (a předpokládám že i zadních) kol, že se mi temu nechce ani věřit.... obyčejné kluzné ložisko - ocel na ocel, žádné kuličky či válečky. Sem pro kuntrolu sundal i druhé kolo a nechám na obě udělat nová pouzdra - sice zase jen kluzná, ale aspoň z mosazi.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř říj 31, 2018 21:30

Na tohle se musím zeptat.

pavproch kdysik tu napsal píše:
odmlada mám dost velkou krátkozrakost (skla asi -3,5, skutečná vada skoro -7 dioptrií)

Nějaká blbost ne? O tomhle něco vim, aktuálně mám - 12D na obou :) proto mi to nějak nejde do hlavy, mělo takový podkorigování nějakej opodstatněnej důvod?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv lis 1, 2018 7:47

Kdysik (70-tá léta) sem začal blbě vidět do dálky a tetka (tehdy primářka očního odd) mi vysvětlila, že u krátkozrakosti je skutečná vada vždy větší (o dost) než dioptrie v brýlích, protože to oko (speciálně mladé) se snaží přizpůsobit. Nebo tak něco, už si to nepamatuju. Ale ještě i dneska mám skla (do dálky) jenom 3 a půl dio, sktečná je větší - onehdá mi očařka (už jiná, tetka je už v důchodě) říkaly myslím skutečná -5,5 a -6.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » čtv lis 1, 2018 8:09

Počkej, to je ňáký divný.
Sám píšeš, že MLADÝ voko má snahu se přizpůsobit.
Sis nechal transplantovat kukadla z ňákýho jury?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv lis 1, 2018 8:14

Nejsem očař a už si to moc nepamatuju, ale tak nějak to bylo. Neska opravdu dobře do dálky vidím přes skla -3,5 i když oči mají skutečnou větší. Proč ale nedokážu vysvětlit. Plus fčíl ve starobě na blízko už musím brýle do dálky sundavat + někdy i nandat brýle na blízko.... dobře už prostě bylo.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv lis 1, 2018 8:55

Zkus kouknout přes skla svý reálný hodnoty, reakce bude "tvl to je všechno tak ostrý!" ono si myslíš, že vidíš dobře, nemáš možnost to srovnat žejo. Krátkozrakost je nutný plně korigovat, jinak to může /ale taky nemusí / způsobovat únavu očí, bolesti hlavy... Každopádně ostrost vidění když nejsi plně vykorigovanej neni úplná. Dřív to tak doktoři dělali, dnes se dává plná korekce, někdy i vyšší.
Jen nechápu, jakym způsobem ti tenkrát mohla spolehlivě změřit oči. Jedinej způsob byl - dávat do zkušební obruby silnější a silnější skla, dokud neuvidíš ostře. A když vidíš ostře přes - 3.5, máš - 3,5 a ani prd navíc.

Krátkozrakost je PORUCHA AKOMODACE tzn že oční bulva nedokáže měnit svůj tvar = nedokáže se přizpůsobovat :evil:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv lis 1, 2018 9:19

Ne!

Sa kuknu přes silnější, uvidím líp a budu muset měnit skla ve všech svých )asi 8-mi) brýlích.... NE!

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec