Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte bře 26, 2024 17:47

Jj, to byl extrem. Sel jsem se okolo 3 sprchovat a kdyz jsem prepinal mobil do airplane modu, tak jsem tu prvni davku videl. Akorat se mi fakt nechtelo zapinat pocitac, a tak jsem to nechal na druhy den. A ten zmetek pak dopoledne nasazel dalsi :? Mohl jsem ho aspon zabanovat, to se z mobilu jeste da, ale myslel jsem, ze jsou to jednorazove akce. Priste budeme vedet. Ban jako prvni pomoc a pak resit bordel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod oodoow » úte bře 26, 2024 18:32

Přitom by stačilo napsat robota, co by každou hodinu zčeknul nový uživatele a pokud někdo založil víc jak třeba tři vlákna s příspěvkama s nějakým linkem, tak to prostě automaticky všecko smazat. A uživatele zabanovat.
To by normální uživatele nemělo vůbec zasáhnout.
Pro programátora mikova formátu by to mělo max na odpoledne.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř bře 27, 2024 3:41

Cos presne nepochopil na tom, ze moderatori nemaji nic spolecneho s technickou strankou fora? Taky dobre vis, ze neni programator jako programator. Ja jsem ten, kteremu se driv rikalo systemovy. Napisu ti driver pro Windows nebo Linux, firmware v assembleru apod, ale web jsem naposled splacal pred 25+ lety v cistem HTML, PHP neznam vubec a Javashit se mi hnusi. Navic uz moc neprogramuju, pracuju jako sw architekt a kdyz uz neco, tak zaklady, na kterych ostatni stavi. K webum mas mnohem bliz ty, a tak se Vojtosovi nabidni ;-)

Jinak diky za hrabeci radu, ale tohle by nefungovalo. Spambotu je vic druhu, hromadnych zasiracu je mensina. Vetsinou jde o jednotlive prispevky z ruznych kont, kolik jich zakladaji se muzes podivat sam (Clenove a setridit podle data registrace sestupne). Zacalo to nekdy v lednu a uz jsou jich stovky. Pricemz zdaleka ne vzdy zacne hned po zalozeni spamovat, muze to trvat klidne tydny. Podle mne je registrace jedine misto, kde se da efektivne zasahnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod oodoow » stř bře 27, 2024 7:29

Cos nepochopil na tom, že to s technickou stránkou fóra nemá nic společného? A ani s Vojtosem. Ty máš moderovat tj. mazat tyhle příspěvky a napsat si na to robota znamená ušetřit si práci.

Nikde žádnou nabídku členové nevidím. Ale vidím, že ten dnešní: Registrován:stř bře 27, 2024 6:35 Poslední návštěva:stř bře 27, 2024 6:37.
Taky bys to mohl mazat pokud to obsahuje azbuku, tím by se to dost omezilo. Tím by se to dost omezilo.

Jasně, že registrace je nejlepší místo, kde se to dá podchytit, ale to je tak nějak mimo dosah.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Stížnost

Příspěvekod ntz » stř bře 27, 2024 9:20

@mike - jsi prilis skromny .. to bys zvladnul .. to je skriptik na hodinu prace (max) .. akorat pracujes s databazi, s php to nema nic spolecneho .. proste otestujes periodicky (treba v cronu) kazdeho noveho uzivatele na pocet prispevku a jestli nema v prispevcich linky .. kdyz ma, smazes z databaze
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Stížnost

Příspěvekod karaya1 » stř bře 27, 2024 10:05

ntz píše:s php to nema nic spolecneho

No, to bych netvrdil, OF běží na Českém hostingu, kde (aspoň na první pohled) umí cron spouštět akorát PHP skripty. (Pokud teda nemá dedikovaný server...)

Já bych to nejspíš zvládl, i když jsem v PHP už tak deset let nic nebastlil, ale byla by potřeba struktura DB a nějaká aspoň zhruba testovací data.

Možná by na registraci šlo přidat ještě Cloudflare Turnstile, ten je docela těžké obejít a není tak otravný jako CAPTCHA.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Stížnost

Příspěvekod oodoow » stř bře 27, 2024 12:38

@karaya1: Akorát že mike nemá do db přístup podle toho, co tu píše. Tam má asi přístup jenom vojtos a s ním mike nevím proč moc nekomunikuje to vypadá.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Stížnost

Příspěvekod karaya1 » stř bře 27, 2024 13:19

To by se dalo obejít tím, že OF je phpBB 3, nejspíš 3.0 - to se pořád dá stáhnout, nainstalovat někde do VM a hrát si s tím sám.

Každopádně nasadit cron může jen admin.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Stížnost

Příspěvekod ntz » stř bře 27, 2024 13:46

@karaya1 - cron muze udelat kazdej uzivatel ... do databaze potrebujes login, pokud skript nepoustis jako databazovej uzivatel, kterej je typicky bez hesla databazovej root (nemusi to ale bejt pravidlem) .. php podle meho nazoru vubec nepotrebujes, tak maximalne se muzes podivat do bb kodu, jakej sql script pousti phpBB pro uplnej purge (cleanup) uzivatele .. nicmene znovu - abys tohle udelal tak na to nepotrebujes php .. muzes to udelat uplne v cem chces a co ti vyhovuje (nejcistsi by to bylo ciste v sql, muzes ale prakticky vse - bash, perl, python, tcl, atd ...)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř bře 27, 2024 17:02

oodoow píše:Ty máš moderovat tj. mazat tyhle příspěvky a napsat si na to robota znamená ušetřit si práci.

Tys myslel poustet si script lokalne? Sorry, to mne fakt nenapadlo :D Ne, takovy bastl fakt delat nebudu, stravil bych s tim vic casu, nez mazanim spameru za 10 let, musel bych to testovat na zivych datech a stejne by se furt objevovaly nove varianty, ktere by to nepodchytilo. Plus realna moznost likvidace validnich uzivatelu a prispevku.

oodoow píše:Nikde žádnou nabídku členové nevidím.

memberlist.php (ale nevim, jestli to nevidi jen moderatori...)

oodoow píše:Taky bys to mohl mazat pokud to obsahuje azbuku, tím by se to dost omezilo. Tím by se to dost omezilo.

Neni jich ani polovina. Vy toho totiz vetsinu nevidite, znacnou cast zabijeme hned v zarodku. Nejviditelnejsi jsou ti hromadni zasiraci, protoze tam mazani nejaky cas zabere. Smazat najednou vsechny prispevky od jednoho uzivatele, coz by se tady velmi hodilo, muze jen admin. Stejne jako smazat uzivatele. Ono je to docela logicke, dala by se s tim napachat strasna skoda.

oodoow píše:Jasně, že registrace je nejlepší místo, kde se to dá podchytit, ale to je tak nějak mimo dosah.

Bingo. K serveru pristup nemame. Asi nam nezbude, nez pozadat o reseni Vojtose, ale to byva na dlouhe lokte.

karaya1 píše:Možná by na registraci šlo přidat ještě Cloudflare Turnstile, ten je docela těžké obejít a není tak otravný jako CAPTCHA.

Tohle vypada zajimave. Je nekde popsano, jak to vlastne funguje?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř bře 27, 2024 17:10

Já mám pocit, že sem kdesyk kdysik na nějakém CZ pokecu narazil na jednodušší formu ověření registrace: součástí registrace byla ověřovací SMS, kterou ten pokec dokázal poslat jen na CZ (a možná i SK) mobilní číslo = eliminace všech čankajšků, rusů atd.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř bře 27, 2024 17:13

Udelat se da leccos, ale nekdo to musi udelat ;-) Kdo ty SMS plati? To by nekdo zlomyslny mohl napsat bota, ktery by provoz OF docela prodrazil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř bře 27, 2024 19:08

Ja nekdy docela zasnu, jak skvele reseni se tu objevuji, ze jak kdo muze co obejit. Jen se zapomina na to - teda pokud to funguje, jak se mi to zda, ze ano - ze modi maji na server prakticky stejny pristup jako my ostatni, jen budou mit trochu vic zpristupnenych funkc. Ale, abych to tak rekl -i kdyz to neni tady vubec presny pouze ve smyslu principu - v middlewaru, neboli sfredni vrstve. Na OS servru ani nahodou. Tj. na nejaky cron mohou zapomenout.
Zustava jediny zpusob scriptu, neco jako externi, bylo by to spise blize k makrum, simulaci "rucni prace" jen s mirnou automatizaci a pridanou stipkou inteligence. No a vysledek by byl jak psal mike... kym naprogramujes a odladis jakez-takez odstraneni jedneho typu utoku, uz se objevi dva nove typy (samozrejme mirne prehnane receno).

Bohuzel, nejaka automatizace nebo zmena registracni procedury zustava na adminech.

Jo, kcyby nekomu nedoslo - i kdyz to mike vlastne psal -, neni zadny testovaci system, testovaci data, ladit by se muselo na zive databazi. Coz by pri trose vetsi smuly mohlo vest i ke ztrate celeho OF. Alespon docasne, kym se obnovi z posledni databaze - pokud se zalohuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod karaya1 » stř bře 27, 2024 19:49

mike píše:Je nekde popsano, jak to vlastne funguje?

Obecně: spustí na pozadí hromadu JS testů, které dotazují browserové API (a že jich je...) a snaží se z toho vychytračit pravděpodonost, že je uživatel robot nebo člověk. Když člověk, pustí ho bez dalšího dál, pokud má pochybnosti, stačí mu třeba kliknout na tlačítko - a robotovi dává do cesty další a další překázky. Není to otravné vyklikávání přechodů, hydrantů, semaforů, kol apod., za které bych zabíjel.

Jaké přesně tam jsou testy, to pochybuju, že bude kdekoliv veřejně přístupné :wink:

Ale nasadit je to poměrně jednoduché, tady by se asi custom zásah do phpbb vyplatil...

apuka píše:Na OS servru ani nahodou. Tj. na nejaky cron mohou zapomenout.

Apuko, nikdo nečeká, že tě sdílený webhosting pustí do OS. Ale taky každý webhosting, co jsem potkal, měl cron nebo nějakou jeho obdobu, protože to prostě je jedna ze základních a velmi užitečných funkcí. A hosting OF není výjimkou.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Stížnost

Příspěvekod oodoow » stř bře 27, 2024 21:45

mike píše:Tys myslel poustet si script lokalne? Sorry, to mne fakt nenapadlo :D Ne, takovy bastl fakt delat nebudu, stravil bych s tim vic casu, nez mazanim spameru za 10 let, musel bych to testovat na zivych datech a stejne by se furt objevovaly nove varianty, ktere by to nepodchytilo. Plus realna moznost likvidace validnich uzivatelu a prispevku.

Lokálně ne, někde na cloudu. Jestli nefunguje azbuka, šlo by to teoreticky omezit tak, že když má příspěvek link a není česky/slovensky. Ale to by nám asi vyřadilo i Apuku a PP... :twisted:

Pokud by vojtos nechtěl sahat do kódu, tak by mohl aspoň doinstalovat nějakou extension. Co jsem vyčetl, tak se může přidat nějaká otázka při registraci, kterou boti nedají. To by bylo celkem nenásilné řešení.

karaya1 píše:Jaké přesně tam jsou testy, to pochybuju, že bude kdekoliv veřejně přístupné

Jo, tohle cloudflare bohužel nezveřejňuje, jinak by to šlo lehce obejít. Takhle se musí dost tipovat a zkoušet, které nastavení ten automated browser prozradí.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř bře 27, 2024 23:05

karaya1 píše:Ale nasadit je to poměrně jednoduché, tady by se asi custom zásah do phpbb vyplatil...

Jo, vypada to celkem jednoduse, zkusim to navrhnout. Diky za tip.

oodoow píše:Lokálně ne, někde na cloudu

V principu je to stejne, ne?

oodoow píše:Jestli nefunguje azbuka, šlo by to teoreticky omezit tak, že když má příspěvek link a není česky/slovensky. Ale to by nám asi vyřadilo i Apuku a PP...

To ovsem stoji za zvazeni :twisted:

oodoow píše: Co jsem vyčetl, tak se může přidat nějaká otázka při registraci, kterou boti nedají.

Otazka uz tam je, cesky, ale boti ji evidentne davaji. Bojim se, ze otazky predhazuji AI a zkus napsat takovou, kterou neda.

apuka píše:Coz by pri trose vetsi smuly mohlo vest i ke ztrate celeho OF.

Zas bych neprehanel, s moderatorskymi pravomocemi by bylo docela pracne a casove narocne to udelat i zamerne, ale rozbit nejaka vlakna a poskodit uzivatele by problem nebyl. Ne ze by nejaka makra typu "zabanuj uzivatele a smaz vsechny jeho prispevky" nepomohla... ale rozhrani phpBB je tak neohrabane, ze by nejspis i robot zacal stavkovat ;-)

apuka píše:Alespon docasne, kym se obnovi z posledni databaze - pokud se zalohuje.

Jsou otazky, na ktere snad radej ani nechci znat odpoved ;-)

oodoow píše:Jo, tohle cloudflare bohužel nezveřejňuje, jinak by to šlo lehce obejít. Takhle se musí dost tipovat a zkoušet, které nastavení ten automated browser prozradí.

Jeste se priznej, ze ty boty pises ty a poslu na tebe opravdoveho Terminatora [-X V cem je problem udelat uplne stejne nastaveni, jake maji browsery po instalaci?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod oodoow » čtv bře 28, 2024 0:08

@mike:
Jo v principu je to stejné, jen bys nemusel mít nonstop puštěný počítač doma.

Co se týče cloudflare tak prostě moderní browser jako chrome má asi milion různých flagů nastavení a ten automatizovaný se v některých trošku liší. Plus taky browser hodně prozradí o hardware, kde běží, no a automatizovaný browser běží většinou na cloudu v dockeru, takže tím to jde taky poznat.
No a pak už cloudflare asi testuje i věci jak rychle se hýbe myší, jestli se myší kliká přesně doprostřed tlačítka atd.

Koukám, že je tam obtížná otázka:Kolik je jedna plus šest? (odpovězte slovně) :D

Co se týče otázky, tak to musí být něco, co chat gpt nedá a asi i něco co nejde tak lehce vygooglit.
Jestli to můžeš změnit, tak zkus třeba toto, to chat gpt nedá, ale vygooglit to jde.

Případně se zeptat na něco, co je na registrační stránce, třeba: "Napiš druhé číslo, které je v textu ve formuláři výše. (odpovězte slovně) "
Přílohy
obusek.png
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv bře 28, 2024 0:17

oodoow píše:No a pak už cloudflare asi testuje i věci jak rychle se hýbe myší, jestli se myší kliká přesně doprostřed tlačítka atd.

Ono to casto funguje i bez tlacitka, ale s tim hw mi to smysl dava.

oodoow píše:Koukám, že je tam obtížná otázka:Kolik je jedna plus šest? (odpovězte slovně)

Jj, ale driv to spamboti nedavali, to az ted.

oodoow píše:Jestli to můžeš změnit, tak zkus třeba toto, to chat gpt nedá, ale vygooglit to jde.

Nemuzu, ale diky za tipy, neco takoveho by mozna slo. A jeste by to mozna odlitrovalo dementy 8-[

Uz jsem adminum napsal, snad si na to najdou cas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv bře 28, 2024 0:24

Ted mne jeden spamer pobavil. Prisel mi mail, ze mam zablokovany ucet u Fio. Odesilatel: Fio Banka <ib.fio.cz.41a2ae40@muzeum-zlin.cz> :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod ntz » pát dub 5, 2024 14:04

a neslo by udelat, ze kazdej, kdo chce registraci na zdejsim foru, musi napsat par radku o sobe, proc, jak a registrace by musela bejt manualne appruvnuta nejakym moderatorem ? hodne for to tak ma ... ty spamery jsou fakt otravny ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát dub 5, 2024 14:51

Jo, tohle je jedna z moznosti. Ale docela otravna jak pro nove uzivatele, tak pro moderatory. Je nas funkcnich jen par a kdyz jsme nekde venku, jako ted pres Velikonoce, tak by registrace mohla trvat i nekolik dni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod ntz » pát dub 5, 2024 15:17

@mike - z hlediska casu, co travis (travite - mn. cislo aka vsichni OPs) na foru a kolik prectes v prumeru radku textu na foru za den/tyden a kolikrat na neco kliknes mi pripada to schvalovani z hlediska narocnosti zanedbatelne ... Podle me mnohem vic casu stravis tim, kdyz tu 12 hodin nejsi a nejakej spammer se utrhne a udela treba 10 vlaken, tak to pak zpetne promazavat ...

posledni dobou (treba mesic az dva) mi ale pripada, ze ta aktivita tehlech spammers narostla nekolikanasobne
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát dub 5, 2024 15:24

Ty to nevidis, ale tech spameru se registruji stovky a kazdy pokus bychom museli zpracovat. Ano, je to asi od konce ledna, kdy se naucili registrovat. Proste tim chci rict, ze lepsi by bylo je odstrihnout automaticky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod ntz » pát dub 5, 2024 15:32

ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát dub 5, 2024 15:39

Ale fuj :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon dub 8, 2024 13:43

Maďar(ka) - to je opravdu Tatárom, i dyž plynně English: sem ji naspal adresu+ podrobné info (kdo=já, tydlifon/emil atd) k vyzvednutí zásilky a ona mi NATO odpověděla:
Please send me the pick up's data. (Pick up adress, contact name, open hours... )
We will arrange the pick up as we are getting the informations.

Takže píšu znova, to samé. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv dub 11, 2024 13:38

Kura, neska ty věci nic nevydrží. Psal sem tu víckrát, že moje "základní" triko je LaS Stride (točím tři) a před chvílí sem přišel NATO, že (to nejmladší = ca 3 roky, z těch tří, ale nosím ho zřejmě nejvíc) na zádech (ledvinách) díra, teda několik děr. Zřejmě od batůžku. Takže už budu točit enem dvě. A až i ty odejdou, budu muset vymyslet, jaké/které místo nich (Stride sa už několik let neprodává).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod ntz » čtv dub 11, 2024 15:39

z mapy.cz zmizela zemepisna mapa ... uz se tam neda nakliknout mysi o.O .. tenhle link jsem vyextrahoval z browser history ... docela by me zajimalo, jake dalsi schovane mapy (eg /zemepisna za lomitkem) umi mapy.cz
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » čtv dub 11, 2024 16:07

dyk tam normálně furt je, akorát změnili rozhraní, kde to vybíráš z matice na vertikální
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod ntz » čtv dub 11, 2024 18:12

@Hafi - asi jsem slepej, prosim, kde to je :D

https://infophagia.com/ntz/paste/Screen ... 191118.png
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2072
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Pokec