Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát led 6, 2023 5:37

Ano.

Tys ovsem psal neco jineho, nez ze se ma dobre. Jde o to "lidove" vyrazivo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pát led 6, 2023 7:05

Psal jsem, že se má jako prase v žitě, tj velmi dobře, což je pravda ;)

Téměř 6 let starý.... Ty vážně nevidíš, jak se věci v čase mění.
Ta cena, co jsem zmiňoval, byla z ceníku jedné pražské ordinace a vážně tam bylo 10k za kanálek. Přes tisícovku jen za to, že vezmeš za kliku a jiný, pro mě nepochopitelný sumy. Ale ok, třeba je to výjimka, nicméně tohle je směr, kterým se zubařina ubírá. Dokonce je v plánu zubní úplně vyškrtnout z pojištění.. Pak by ale měli nějak regulovat ten obor, jinak to bude jak na divokým západě a většina populace si zubaře nebude moct dovolit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » pát led 6, 2023 7:29

etheric
bolelo tonkurevsky ale predtsava ze hy me.tam.vrtala.bolela vic, protoze ja vzsycky bolesti rvala jak tur u zubare od decka :D
ja nezvladnu bez umrtveni ani odstraneni zubniho kamene:D

takze sem 2 roky nejedla na te strane a nemohla se dotykat tvare nebo na ni spat, bolelo to pekelne, az to jednoho dne bolelo tak, ze sem nemohla jist ani na te druhe strane a bolela me uplne cela hlava. blbe spravenej kaz, takze to bylo pod plombou.

az v teto fazi sem se odhodlala jit k zubarce, jenze sem odmitla jit k ty stary raspli, co sme.chodili s mamou jako deti, takze mi mamka temkrat u nejake spoluzacky domluvila predpracovji akutku na odvrtani toho zuby at povoli ten tlak a pak sem.si na doporuceni z prace nasla.kliniku, kam chodim uz tak 10 let a konecne moje silena hruza ze zubaru zacina opadat.
toho novyho miluju, dokonce si napsal, ze potrebuju vic injekci nekam do slozky:D aby ho priste nezaskocilo ze to neni sednout a vrtat ale hodinu cekat nez to zabere a vrtat:D

mike
moje taky zdrazila az loni v lete, byvalo to 150... chodim do panskyho na cekacku. ale zas vratila se z matersky pro me nova pani a ta umi ten strih jeste lip jak ta stara, takze su za 250 docela dost spokojena.

v damskym si ani nedovedu predstavit, kolik by to mohlo stat, pred 10 lety pred svatbou sem chtela i barvu a bylo to asi za 850 strih + barva...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pát led 6, 2023 8:32

Tak u zubaře to bolí, ale maximálně desítky minut, zato když na to prdíš, bolí to 24/7.. Já zas nemohl dlouho zubaře najít, tady v okolí je to děs a bude hůř, až odejdou ti, kteří by už teď dávno měli být v důchodu. To budou všichni muset jezdit do Brna..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát led 6, 2023 15:52

Etheric píše:Psal jsem, že se má jako prase v žitě, tj velmi dobře

Ne, to neni to same. Prase v zite nemusi nic delat, jen zere, ona se musi snazit. Z prasete v zite smrdi zavist a neprejicnost. BTW, ze si zije velmi dobre usuzujes z ceho? Znas ji natolik, abys to vedel nebo jen z te castky? Ja totiz znam lidi, co berou podstatne vic a dobre si neziji, protoze s penezma neumi zachazet.

Etheric píše:Téměř 6 let starý.... Ty vážně nevidíš, jak se věci v čase mění.

Cti poradne. Odkaz ilustroval duvody, proc zubari necisti kanalky na pojistovnu. Ne aktualni ceny. Ty jsem ti rikal, at si vygooglujes. Udelal jsi to? Ja jo.

Etheric píše:Ta cena, co jsem zmiňoval, byla z ceníku jedné pražské ordinace a vážně tam bylo 10k za kanálek.

To se neda vyloucit, ale vubec to neznamena 50k za stolicku s peti kanalky. To je podobne primitivni uvaha, jako s tou tisicovkou na hodinu. Priklad, co vypadnul z Googlu:

Strojové ošetření kořenových kanálků
3.000 Kč / 1 kořenový kanálek
3.500 Kč / 2 kořenové kanálky
4.000 Kč / 3 kořenové kanálky
4.500 Kč / 4 kořenové kanálky


Etheric píše:nicméně tohle je směr, kterým se zubařina ubírá. Dokonce je v plánu zubní úplně vyškrtnout z pojištění.. Pak by ale měli nějak regulovat ten obor, jinak to bude jak na divokým západě a většina populace si zubaře nebude moct dovolit

Kdyz si to vetsina populace nebude moct dovolit, nebudou mit zakazniky. Pak bud muzou pomrit hlady nebo nastavit ceny tak, aby si je zakaznici mohli dovolit. Trh se tomu rika. K cemu vedou regulace viz ten clanek, pece na urovni 80. let. Mimochodem, zazil jsem ji. Rucni tahani nervu, bez umrtveni, protoze "ona to musi citit", skakal jsem z kresla. Byl jsem tam aspon 5x, protoze se to furt nevedlo. Nakonec to blbe ucpala a pote, co se po par letech rozpadla blbe udelana plomba (amalgam na michany sklicku :roll:), dostal jsem zanet celisti, lezl bolesti po zdi a opravdu si to uzil (Aulin, dvoje antibiotika). Aktualni zubar mi to osetril strojove napoprve a zub uz je v pohode tusim 12 let. Pripadal jsem si, jako kdybych presel do 21. stoleti primo ze stredoveku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » sob led 7, 2023 9:16

mike píše:berou podstatne vic a dobre si neziji, protoze s penezma neumi zachazet.

To je pravda, gamechanger, kdy já se svým úvazkem neúvazkem a malým výdělkem můžu vycházet líp, než někdo s příjmem 100k+. Taky znám takový příklady, za měsíc prošustrují co já za rok a brečí, že nemaj peníze a musí si do výplaty vzít nějakou krátkodobou půjčku... Dík za připomenutí, tenhle aspekt jsem nevim proč opomněl.

"Prase v žitě" mi teda nezní nijak hanlivě, taky jsem se tak svýho času měl :)
Vpodstatě my všichni se máme velice dobře - máme střechu nad hlavou, teplo, tekoucí vodu, elektřinu, vybavení domácnosti usnadňující život, plný žaludky, nazí a bosí též nechodíme a ještě nám zbývá i na naše koníčky. Vždyť i my s nižšími výdělky se máme luxusně, výše zmíněný není samozřejmostí, ačkoliv to za samozřejmost mnozí považují. Mít se jako prase v žitě chápu mít výše zmíněný luxus plus moct si dovolit ještě větší, různý služby, auta, dovolený, všechno top.. Bez ohledu na to, jestli to máš zadarmo nebo zásluhou. A nezní mi to vůbec urážlivě, prostě jen přirovnání..
Správně by tedy bylo - člověk s vysokým výdělkem se nemusí mít jako prase v žitě, ale má k tomu předpoklad, pokud není jelito.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » sob led 7, 2023 10:40

@Etheric: Jen mala, skoro technicka poznamka k te praci s kanaly zubu na pojistovnu.

Nedavno jsem nekde cetl vysvetleni jednoho zubare, proc nedela kanalky na pojistovnu. Cisla nejsou uplne presna, tak moc si to nepamatuji, ale ten pomer cca ano. Psal, ze mu pojistovna zaplati za cisteni jednoho kanalku dokopy nejakych 450 Kc. On pritom da jen za nejaky specialni vrtak (nebo co - na to odbornik opravdu nejsem) na kanaly 250 Kc, pricemz je to na jednorazove pouziti, pri cisteni kanalku musi pouzit nekolik ruznych velikosti. No a tyto "vrtaky" jsou jen nejzakladnejsi cast pouziteho materialu, je toho tam jeste hodne jinych "jednorazovych" veci, aby to mohl udelat kvalitne, potrebuje specialni nastroje a pomucky, ktere stoji docela majlant, ale daji se pouzivat opakovane.

K te dentalni hygienii - k nekterym stalym nakladum uz TI napsali, Tys ale taky psal, ze materialu moc nepouziva. Podle mne toho pouziva pomerne dost, navic ja osobne netusim, kolik stoji - ale za par korun to nebude, to jsou vetsinou specialni materialy. Stejne tak pouzivane nastroje stoji docela dost, nekterych musi mit dost na kazdeho zvlast a musi se to neustale sterilizovat, coz take neni zadarmo. Casto taky davaji doporucenou zubni kefku, ktera taky neni za petikacku (v CR je v oblibe Curaprox, jedna stoji bezne nad stovku). Atd, atd. Jak Ty rikavas u vahy vybaveni "gram ke gramu", tak tady je to koruna ke korune a nakonec je z toho vydelek vyrazne mensi nez si myslis.
A tech 1000 Kc za jednu navstevu je opravdu levne. Navic na dentalni hygienu Ti vetsina pojistoven neco plati, dokonce i VZP, takze to nakonec pro Tebe nemusi byt tak drahe.
Na druhe strane muzes dekovat tomu zvracenemu pohledu, ze priplaceni za nadstandard je ohrozeni rovnake zdravotni pece pro vsechny :twisted:. Proto musis platit cele osetreni...

K pohotovostim - PP nejspis (v prpade potreby) opravdu pujde na pohotovost do Vsetina, ale nejspis skonci nakonec v Ostrave. Je to napric republikou jedna z mala zubnich pohotovosti, ktera funguje nepretrzite od 18-6 a pres vikend a svatek 24h a navic nerozlisuje, jestli pacient spada pod jejich spadovou oblast.
Jak sestricka rikala nekomu do telefonu - "je mi jedno jestli jste z Ostravy nebo Ukrajiny nebo odkudkoliv, pokud Vas zub boli, prijdte a my Vas osetrime". Chodi (resp. tam skonci) lide nejenom z MS kraje, ale casto z cele Moravy, i z Brna, protoze "jejich" pohotovosti je uz nevzali. Napr. pri otevreni rozdaji cisla (nekde 20, nekde 35) a to je vsechno, co udelaji. Samozrejme se cisla rozeberou okamzite, vetsinou se na vsechny ani nedostane - a kdo nema cislo, ma smulu. Proto ve fronte v OV vzdy je nekdo, kdo nejdrive sel nekde jinde ale tam mu rekli, ze ten den uz ma smulu, jsou plni.
Tady prvni noc po svatkach (27.12.) pry od 18:00 jen do 23:00 osetrili rekordnich 159 lidi (byli tam dva doktori). Nutno rict, vcetne lidi, kteri museji na kontrolu/vymenu drenu, jako ja a jejich zubar ma dovolenou (vetsina ordinaci).

Jen tak pro zajimavost, plati se tam pouze poplatek za pohotovost. Pricemz je to v ordinaci, kterou vlastni zubar, ktery me trhal osmicku a ma jednu ordinaci v centru, kde nepracuji na pojistovnu a druhou mimo centrum, kde se pracuje na pojistovnu a v te ordinaci je v noci ta pohotovost. Slouzi ji zubari a sestricky z techto dvou jeho ordinaci - napr. "pan majitel" slouzil cele svatky 23.12. 18:00 - 2.1. 6:00, nektere noci/dny sam, nektere mu pomahal jeden jeho ukrajinsky zubar. Hm, ze by to taky patrilo k tomu "zije jak prase v zite"? :-k

Na tu pohotovost prispiva mesto Ostrava a MS Kraj, ale i tak je to rozhodne nevydelecna cinnost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned led 8, 2023 4:28

Etheric píše:Taky znám takový příklady, za měsíc prošustrují co já za rok a brečí, že nemaj peníze a musí si do výplaty vzít nějakou krátkodobou půjčku...

V nasi stare firme, kde meli vsichni nekolikanasobek prumerne mzdy, mela jista cast (20 %?) lidi zasadni problem, kdyz firma neposlala vyplatu na zacatku dalsiho mesice (oficialni termin byl v pulce) a kazdy den se chodili ptat ucetni, kdy uz to bude. Uz v detstvi jsem prisel na to, ze co se tyce penez, jsou dva zakladni druhy lidi. Jeden vzdycky nejak vyjde s tim, co ma, a druhy nevyjde s nicim a furt penize resi. Pricemz to vubec nezalezi na tom, kolik realne ma. Bylo to krasne videt treba na koleji za sociku, jelikoz tam jsme meli vsichni skoro stejne (malo), vetsinu nakladu taky stejnych (kolej, stravenky do menzy, litacka), no a nekdo s tim v pohode fungoval a nekdo uz pulce kazdeho mesice shanel, kde by si pujcil.

Etheric píše:"Vpodstatě my všichni se máme velice dobře - máme střechu nad hlavou, teplo, tekoucí vodu, elektřinu, vybavení domácnosti usnadňující život, plný žaludky, nazí a bosí též nechodíme a ještě nám zbývá i na naše koníčky.

Ano, souhlasim. Zrovna zkusenost ze sociku docela pomaha pro srovnani.

Etheric píše:Mít se jako prase v žitě chápu mít výše zmíněný luxus plus moct si dovolit ještě větší, různý služby, auta, dovolený, všechno top.. Bez ohledu na to, jestli to máš zadarmo nebo zásluhou. A nezní mi to vůbec urážlivě, prostě jen přirovnání..

Mne ano, protoze je to jednak spatne prirovnani a jednak vim, jak to lidi pouzivaji. Jde prave o ty zasluhy, prase je nema a oni je taky nevidi. Vidi jen ty penize a zavidi. Ale OK, uz jsme si to vysvetlili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned led 8, 2023 18:47

mike píše:co se tyce penez, jsou dva zakladni druhy lidi. Jeden vzdycky nejak vyjde s tim, co ma, a druhy nevyjde s nicim a furt penize resi. Pricemz to vubec nezalezi na tom, kolik realne ma.
Presne.

V jedne byvale praci jsem mel kolegu a kolegyni. Ten kolega vydelaval na tehdy docela dost, jeho manzelka byla vedouci skladu, myslim, Jednoty na okrese, vydelavala jeste vice nez on. Ale kazdy mesic tak tyden, deset dnu pred vyplatou kolega chodil za kolegyni a pujcoval si od ni do vyplaty, nastesti to poctive hned po vyplate vracel.
Potom se mu naskytla prilezitost delat nejakeho vyssiho obch. zastupce Philip Morrisu, kolegyne doporucila at si rekne o dva az dvaapulnasobek aktualniho platu, rekl si a dostal skoro ten dvaapulnasobek. K tomu sluzebni auto na soukrome pouziti (vcetne proplaceni benzinu), caste diety nebo plnou stravu a ubytovani na sluzebnich cestach. Stejne chodil tyden, deset dnu pred vyplatou si pujcovat. Pokracovalo to i kdyz byl povysen, vcetne vyrazneho zvyseni platu.

Proste si spolu s manzelkou neumeli spocitat, kolik dostali a kolik mohou utracet... "Mam vic, tak si musim kupovat drazsi veci, i kdyz je nepotrebuji." ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » ned led 8, 2023 19:47

mike píše:Jde prave o ty zasluhy, prase je nema

No, minimálně muselo zvednout šunky a do toho žita dojít. Asi ho tam nikdo neodnesl :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » ned led 8, 2023 20:22

ja treba o sobe nekdy rikam, ze se mam jak prase v zite a to nemam ani median prijmu, prave skrz to co psal etheric.

jo, sice si nekdy nemuzu hned koupit karimatku kdyz se mi rozbije nebo karimatku a bundicku z ameru, kdyz je lepsi kurz a nizsi cena:D ale je lepsi si na tu bundu pujcit, nebo rok pockat i tim rizikem? (a ze to vyjde takhle blbe s postovnym a kurzem se taky cekat neda vzdycky).

myslim si, ze si hodne ziju jak prase v zite, protoze si muzu dovolit konicky, jezdit na vylety, 1x tydne rozvoz obeda misto vareni doma mi neudela vitr v penezence, a dokonce zaplatit i toho zubare zatim muzu :D

ale pritom vim, ze su na hrane a ze bych urcite mela vic setrit a min utracet, protoze letos se mi nepodarilo usetrit vubec nic, vsechny "usetreny" penize vzdycky na neco padly, karimatka, torridka, kus pc, teleobjektiv, ubytka na vyletech protoze se bojim spat sama v lese...

v tomhle je to se mnou desny, ja osobne proste utratim skoro celou vyplatu a usetrit neco bokem je posledni 2 roky desnej boj, protoze jak neco nasyslim, tak zrovna by se mi to akorat hodilo za neco utratit... su desna. vim to. ale nedari se mi s tim bojovat, protoze co kdyz zrovna ty rab kinetic pants budou fakt dobry? :D

ale zas je otazka, jakej ma smysl chodit ven v teplakach a flanelce a jezdit jen na vylety jednodenni v dosahu salinkarty... a nejak se mi nedari najit ten stred, ze treba nemusim na vylet kazdej vikend ale 1x za mesic muzu sedet doma a setrit .. :D

su desna. asi je cas na nejaky predsevzeti, jakoze se nenecham nachytat nikdy na zadnej hype kolem pwd, pa, rab kinetic, gtx active, kara bude stacit 1cm penovka z tesca a nosit se tonda v pytli pres rameno a k tomu smartphone za 4t misto fotaku bude fotit stejne a misto alter pekne omozolnatet nohy a chodit hezky bos... akorat na to se znam moc dobre. vzdycky na to skocim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv led 12, 2023 5:26

Tuňákový salát Franz Josef.
Včera jsem ho po dlouhý době koupil, konzerva stejně velká, ale uvnitř jsou 2/3 toho, co tam bývalo. Podvodníci, od týhle značky už nic nekoupím :evil:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 12, 2023 6:29

podvodnoci to budou pokud nesedi gramaz na krabicce to si zkontroloval? a muzes se s tim obratit na zastoupeni obchodu kde si to koupil nebo na zastoupeni znacky v cr
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv led 12, 2023 7:01

Já nevím, kolik měla ta konzerva předtím, bohužel nemůžu srovnat. Teď jsem to otevřel a chyběla třetina, pochybuju, že jen v týhle jedný konzervě. Často se děje, že obal zůstane stejně velkej, ale uvnitř je míň. O kolik, to záleží na tom, jak moc je výrobce voprsklej
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » čtv led 12, 2023 7:19

Je to sice opruz, ale je třeba důsledně číst etikety. Obal třeba zůstane, ale obsah menší. Výrobce musí obsah deklarovat, jinak má problém.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1001
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv led 12, 2023 7:24

To dělám u věcí, který kupuju běžně, tam kontroluju gramáž, ale to ten tuňákovej salát není. Když to kupuješ jednou za uherák, už nevíš, kolik to mělo na váhu. Tam kontroluju hlavně složení. Ale když ta konzerva byla po víko plná a teď třetina chybí, toho si všimneš.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » čtv led 12, 2023 9:38

Nedavno jsem o teto "praktice" vyrobcu cetl clanek, nejspise na seznam Zpravach.

Jasne, ze z hlediska spotrebitele je to zmateni (abych nepouzival primo slovo podfuk), ale mnohdy to ma i jine, vyrobni priciny. Napr. ze ma vyrobce linku, na ktere vyrabi vice vyrobku pri stejnem nastaveni linky (napr. v tomto pripade muze vyrabet mnoho druhu konzerv na stejne lince, v pondeli tunak, v utery makrelu, ve stredu ...). No a snazi se minimalizovat prenastavovani mezi jednotlivymi vyrobkami, protoze to znamena prestoje, tudiz penize, navic ne na kazde lince to jde jednoduse (nebo vubec). Nakonec jim vyjde, ze by pri prestavovani museli vyrobky zdrazit vyrazne vice nez by usetrily na materialech.

Taky nemam rad podobne praktiky a jako spotrebitele me to sere, ale kdyz se zamyslim, co by komu prineslo, kdyby se toto nedelalo, tak vyrobce - u nekterych veci! - chapu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv led 12, 2023 10:24

Nechápu, proč do zmenšení obsahu taháš výrobní linku. Co má společného s tím, že tu konzervu naplnili jen ze 2/3, přičemž dříve ju plnili po okraj? To tam najednou neumí stroj dát víc ryby a fazolí? Obal je furt stejnej, jen ubylo obsahu. Tohoto nešvaru si v poslední době jde všimnout u hodně věcí, že obal zůstane stejnej, ale obsah se zmenší. Já pro to ale narozdíl od Apuky nemám pochopení ani v nejmenším.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 12, 2023 12:00

etheric
myslela semto tak, zda jsi po zjisteni, ze je obsahu mene zkontroloval, zda obsah vazi tolik, kolik je uvedeno na obalu, ze ma vazit.

ne aby sis pamatoval kolik vazil kdysi kdyz si ho mel naposled.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv led 12, 2023 12:44

Jaksi nebylo kde a na čem to zvážit, bohužel
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv led 12, 2023 12:52

Na tohle téma sem tu už taky raz rozčuloval (bez vážení), ale jaxem zvážil, musel sem se (veřejně) omluvit.

Žeru 200 grm ovocné jogurty (střídám Hollandia a Pilos/Lidl), když otevřu ten z Hollandie, je plný "až po alobal", dyž otevřu Pilos, tak pod víčkem sou někdy i 2cm volného prostoru. Taxem tu "řval", že Lidl šidí. Paxem je oba zvážil a oba měly (plus mínus gram) těch 200 grm obsahu.

Takže asitak (je třeba vážit, než začnu křičet = oko může být "šuré".)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 12, 2023 18:21

@pp
taky to muze souviset s tim, viz ty vyrobni linky, ze je treba jednodussi mit 1 kelimek pro 200g jogurt i napr. 250g smetanu, ktera ma treba vymyslim si o ten 1cm vetsi objem, a je vyhodnejsi vyroba jendoho kelimku viz ta linka standardizovanyho a jen resit jinej potisk a obsah, nez to rozdelovat.

ja naopak 2x prevazila 400g klasik a ani jednou nemel 400g spis 380, ale je to jedinej nesmetanovej jogurt, kterej dokazu pozrit, protoze neni kyselej k nepozreni :D takze mu to odpoustim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte led 17, 2023 12:18

Do prkýnka. Před chvílí byl u nás ve firmě na dvoře nějaký malý náklaďák (nejmenovaná přepravní služba) a na dlažbě za sebou nechal louži + stopu (odhadem litr neli víc) černého woleje. Mně drbne. Měli sem to tu tak pěkné.... zase neplánovaná práce navíc. :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte led 17, 2023 14:47

Pro zasílání zásilek (převážně zahraničí) sme používali TNT, to bohužel sežral FedEx, neska od nich (FedExu) přišla první faktura, chtěl/musel sem je kontaktovat ohledně té faktury. Zlaté TNT, tam se šlo dovolat a proklikat k živému člověku na druhé straně telefonního drátu, tady u FedExu se mi to nepodařilo. Chjo no, zase jedna vynucená změna k horšímu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte led 17, 2023 18:40

pavproch píše:Do prkýnka. Před chvílí byl u nás ve firmě na dvoře nějaký malý náklaďák (nejmenovaná přepravní služba) a na dlažbě za sebou nechal louži + stopu (odhadem litr neli víc) černého woleje. Mně drbne. Měli sem to tu tak pěkné.... zase neplánovaná práce navíc. :vom:

Musím pochválit kolegu za "nápad" - zajel k místním hasičům, vyprosil si u nich kýbl sorbentu a ten rozsypal na ten wolej. Následně pozametal (= nebezpečný odpad) a je po woleji. Černý flek ale zůstal (už asi navždy).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » úte led 17, 2023 23:01

Mohl jsi škodu vyfotit a zkusit poslat přepravci. Možná by uznali chybu zaplatili Ti nějakou sanaci.

Už jsem to tu tehdy psala: Tátovi auto PPL při couvání odřelo blatník jeho auta, stojícího před domem, řidič odjel. Donutila jsem tátu to nafotit a poslal na PPL. Nic moc jsem od toho nečekala. Ale dělo se - volal a pak přijel šéf firmy, co pro PPL jezdí, zkouknul tátovo auto a že to jejich je též odřené. A že řidič dostal úkol to vyřešit. Stalo se, po práci řidič dojel a domluvili se na nějaký drobný náhradě.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 23:04

Mas dneska naladu na hazeni perel na zed? :twisted: Normalni clovek by to udelal sam od sebe a hned, ale znas pp ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » úte led 17, 2023 23:13

:D Ale jo, proč ne, třeba si na to příště při podobné situaci vzpomene (a nebude mu zrovna líno vytahovat foťák a hledat kontakt na přepravce) :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 23:14

Nechces si radej vsadit Sportku? Budes mit vetsi sanci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » úte led 17, 2023 23:45

On pp není tak beznadějnej, jak si o něm všici myslíte :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron