Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte říj 26, 2021 7:50

Nezávidím. Si vzpomínám, že po chemii to byl naprostý potrat ujít párset metrů po rovině, takže vím, jaké to je. Brrrrr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2021 19:46

Zas jsem se nechal nachytat. Sel jsem do Zasilkovny a Balikovny s tim, ze si zaroven nakoupim. Do Zasilkovny tesne pred zavirackou a poprve tam byla fronta. Sami byli prekvapeni, pry cely den v pohode a pak najednou hromada lidi. Protoze zitra je svatek a musi mit zavreno #-o Vubec mi to nedoslo, v Bille sileny naval, fronta i na samoobsluzne pokladny. Prodavacky mely dost a mumlaly neco o lidech, co se zblaznili. Jenze oni se nezblaznili lidi, ale dementi, co tohle prosadili a uzakonili. Nemohla by se tahle kravina uz konecne zrusit? :evil: Myslim, ze covid a zbytecne navaly by mohl byt dobra zaminka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř říj 27, 2021 19:52

mike píše:Nemohla by se tahle kravina uz konecne zrusit?
Jak tom ze TI toto v Rakousku a velke casti civilizovane Evropy to nevadi? :wink: :wink:

Ja jsem na to taky doplatil, uz v pul druhe meli jen posledni kus peciva, co normalne v pul osme vecer, hodinu a pul pred zavirackou maji jako jedine ve vetsim mnozstvi. Bo je to chutove i energeticky docela dobre neco na vylety. No a chleba v samosce vedle nas v pet uz nemeli vubec.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2021 20:02

Psal jsem snad neco takoveho? V Rakousku mi vadi hlavne nedele, slezu z hor ve spatny den a musim kupovat jidlo na benzince ](*,) A v penzionu dostanu ke snidani misto cerstvych housek gumove.

Chleba jsem taky nekoupil, nastesti mam pro tyhle ucely v zasobe bagety na rozpeceni. A Kosik/Rohlik nastesti zitra normalne funguji, takze si necham neco privezt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » stř říj 27, 2021 21:03

Progrca, aby se lidi neposr..., že si jeden den nenakoupí. Kam tahle civilizace spěje :roll:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2021 21:10

Mne na tom vadi, ze je tam vsechno spatne. Nesystemovost, nektere svatky jo, jine ne. Nektere obchody jo, jine ne. Navaly den predtim, ty jsou porad. Prodavackam to nepomuze, navaly jsou zahul, a navic prijdou o priplatek za svatek. Ty v mensich obchodech v nakupnich centrech, ktere otevreno mit muzou, maji mensi trzby, protoze tam prijde malo lidi. Proste total loss, progrca proc?

A hlavne, co ma stat co zakazovat v nektere dny obchodnikum prodavat? Jestli chce nekdo slavit svatek, co mu brani? Muze klidne zavrit. Treba kazdnou stredu, kdyz se mu to libi. Ale tady nesmi prodavat ti, co by chteli. Co se takhle nesr*t do veci, ktere normalne fungovaly?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » stř říj 27, 2021 21:35

Dřív bývalo zavřeno a nikomu to nevadilo. V tom zmiňovaném Rakousku je to v neděli a svátcích taky úplně normální. Prostě už je ta naše společnost asi totálně zdegenerovaná, lidi bečí, jací jsou strašní chudáččci, že si těch pár dní, kdy je nějakej svátek nemůžou jít nakoupit. Nepochopitelný.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2021 21:41

Nikomu? Mluv za sebe ;-) Byli jsme na to zvykli, ale pak se to zmenilo a s radosti jsme si zvykli na lepsi. No a tohle je zmena k horsimu, komu by se to libilo? Zmena by mela mit rozumny duvod a ja tady zadny nevidim. A znovu, proc do toho stat vubec keca, kdyz se kazdy muze rozhodnout podle toho, jak to vyhovuje jemu?

V Rakousku jsou na to zvykli, protoze jsou panbickari. My ne, chodis snad v nedeli do kostela? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » stř říj 27, 2021 22:04

Tys měl fakt problém, že je v neděli zavřeno? :shock: Proč k horšímu? Všici prodavači nejsou nadšeni, že můžou jít v neděli a o svátcích do práce, prachy nejsou všechno :wink: A z hlediska zákazníků? Mi to fakt přijde jako úlet bečet, že je jeden den v týdnu zavřeno ...
Stát kecá ohledně práce a pracovních podmínek do spousty věcí a řekla bych, že mnoho zaměstnanců, kteří si ve své pozici nemůžou moc vyskakovat, je za to ráda.

V neděli nechodím ani do kostela, ale většinou ani do obchodu :wink:
Ale klidně může být zavřený třeba v tu středu, mi je to fuk :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2021 22:13

Jo. Kdyz jsem byl na koleji, tak jsem moc neresil, co je za den a pak jsem zjistil, ze je nedele a nemam co k jidlu.

Jak proc k horsimu? Zadne omezeni nebylo, ted je. To je horsi. Prodavaci chodit do prace nemusi, to je taky jejich volba, otrokarstvi tu nemame. Co jsem slysel, tak zajemcu o priplatky byvalo dost a radi se domluvili.

Pracovni podminky jsou jedna vec, zakaz prodeje v nektere a jeste nahodne dny je druha. Nesystemove a stupidni.

Hele, tohle asi nema cenu, ty nemas potrebu ve svatek nakupovat, a tak ti to nevadi a nechces chapat, ze nekomu jo. Ja jsem si akorat postezoval, jaky byl kvuli tomu dneska bordel. A ty stezujici se prodavacky jsem si nevymyslel, s jednou jsem se bavil, nadavala jak spacek. Ostatni se tvarily otravene a unavene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod AlexBeck » stř říj 27, 2021 22:17

A v jiných firmách si na přesčasů o státním svátku viděl více kolegu než za celý rok :D

Přitom stačí nařídit např 2x větší příplatek a zákaz takto odpracovaný den vybrat v náhradním volnu. Pak půlka firem radeji bude mít dobrovolně zavřeno a v těch zbylých se zaměstnanci o šichtu ve svátek mezi sebou poperou.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2021 22:21

AlexBeck píše:a zákaz takto odpracovaný den vybrat v náhradním volnu.

:roll: jen zadne takove socialni inzenyrstvi. Zrovna premyslim, ze budu zitra neco delat a v patek nekam pojedu, protoze ma byt pekne a v nedeli uz ne. Nemusim se nikoho ptat, priplatky se u nas neresi, ale kdyby byl zakaz, tak muze byt problem. Cim min nesmyslnych pravidel, tim lip [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » stř říj 27, 2021 22:24

mike: no, však já jsem si taky postěžovala :wink: :twisted:

Kdo si tu práci chce udržet, tak do práce musí. I o tom svátku. V Praze nebo jiných velkých městech je to možná jinak, ale zájemců vždy a všude dost není, takže někdo prostě musí i když nechce.
Volno o svátcích je pro ty lidi součástí pracovních podmínek.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2021 22:31

Na venkove jsou prece spis mensi obchody a ty zavreno mit nemusi. Navic tam bezne byva zavreno v nedeli a nekde i v sobotu, to ve mestech vetsinou ne.

Kazda prace ma svoje. Ja se ted musim bavit s Taiwanci, kteri ziji v nesmyslnem casovem pasmu, takze se potkame akorat k ranu, divne mluvi a maji prastene zvyky, ktere domluvu opravdu neulehcuji. A ne, v pracovni smlouve nic takoveho nemam, ale holt je to potreba, tak co mi zbyva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » stř říj 27, 2021 22:39

I na těch maloměstech už to dávno převálcovaly supermarkety. A na úplným venkově už maličké obchody pomalu vymizely.

Ale v podstatě až tak nediskutuju práva prodavačů pracovat či nepracovat o svátcích. Moje reakce a stížnost (ať jsem ve správném vláknu :wink: ) se týkala mého údivu nad lidma, co mají s obchodama zavřenýma o pár svátcích takovej problém.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2021 22:45

Njn, mne vadi min, ze je zavreno, to v podstate skoro vubec. Vadi mi, jaky bordel to zpusobi den predem. Navic se uz neda cekat, ze by si lidi zvykli a prestalo to. Uz je to zavedeno moc dlouho a nijak se to nelepsi, dneska mi spis prislo, ze naopak.

Popravde, i v Rakousku byva v sobotu dopoledne dost naval i na vesnici. Tam taky moc nesleduju, co je za den, a podle navalu si uvedomim, ze je sobota a mel bych si nakoupit na nedeli :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod AlexBeck » stř říj 27, 2021 23:11

mike píše::roll: jen zadne takove socialni inzenyrstvi.


Jenže slyšel jsem, že je spousta firem co takhlenc vydrbe s lidmi aby jim nic nemuseli proplácet. Odhakuj pátek státní svátek a v pondělí zůstaň doma :D

Jinak za práci ve statni svátek defakto žádný příplatek není! To si uvědomuje málokdo.

Příklad:
Já jsem ve státní svátek doma = 1000kc
Kolega jde do práce = 1000 + 1000kc
Penízky se ale hodí tak jdu místo toho na přesčas v sobotu.
Ja v práci 1000kc + 250kc priplatek za sobotu 25%
Kolega užívá vikendu 0 Kč
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv říj 28, 2021 1:15

Mas to naopak ;-)

Náhradní volno za práci ve svátek a příplatek za práci ve svátek dle zákoníku práce (§115 ZP)

Pokud zaměstnanec pracoval v den, který připadl na svátek, náleží mu na prvním místě náhradní volno. Za dobu tohoto volna mu přísluší náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku. Nárok na náhradní volno je automaticky ze zákona, nemusí tedy o něj zaměstnanec žádat. Toto náhradní volno musí být poskytnuto nejpozději do konce 3. kalendářního měsíce po výkonu práce ve svátek.

Zaměstnavatel se ale může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku (nejméně ve výši 100%) místo náhradního volna. S touto variantou musí zaměstnanec souhlasit.


Svatek proste znamena volny den navic, ktery si zamestnanec vybere jindy nebo nevybere a pak dostane zaplacen nejmene den navic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát říj 29, 2021 14:24

pavproch píše:Trowa sice (už) moc neroste, ale listí padá jak o život. Idu traktorovat (už zase, chjo no).


A už zase, právě sem dotraktoroval, bylo toho zase asi 12 košů plných listí. A syfilis na druhou, teda sysifos: ešče sem to ani nedoděla, dyž přišle poryv a to co sem měl udělané sem mohl dělat znova.... :twisted:

Mně to baví ("Name ´s Forrest, Forrest Gump"). :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob říj 30, 2021 13:48

Update: Neska dopoledne foukalo = mohl bych to (ale nebudu) dělat znova. Syfilis/sysifos.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod malejjarda » ned říj 31, 2021 14:50

Co kdybys počkal, až to opadá všechno. Ať to můžeš uklidit najednou. :D
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned říj 31, 2021 15:03

a) To by toho bylo strašně moc.
b) Až to fšechno spadne, tak už bude moc zima na ježdění traktoremresp, mohlo by i nasypat.
c) Mně to baví. (Naprosto vážně, je to pro mě fajn relax v hlavě, hrát si na Forresta.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned říj 31, 2021 15:08

Ono by bylo mozna jednodussi necekat na nic a uklidi hned. Ale ne listi, ale JI (3/4)! :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned říj 31, 2021 15:15

V tomto přypadku (zcela mimořádně) je ftom 3/4 nevinně, MNĚ to spadané listí na trapníku vadí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod ratel » ned říj 31, 2021 17:09

A co na tom vadí, pane Hrábě?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » ned říj 31, 2021 17:46

Jako v knizce Devcatko Momo a ztraceny cas (Michael Ende).

Momo se cast bavila s metarem (ulice) a ten ji casto vysvetloval, jaka je jeho prace dulezita a uzitecna a jak ho to bavi delat tu praci. Tak chtela Momo metare potesit a kdyz se doma nasbiralo nejake smeti a ona videla, jak se k nim po ulici blizi metar, tak vybehla a to smeti vysypala na ulici.
Vubec nechapala, proc ji potom metar poradne vynadal a zlobil se na ni - vzdyt ona mu jen chtela udelat radost, aby se mohl vice potesit svoji praci...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned říj 31, 2021 18:03

Prostě semi listí na trapníku nelíbí. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 1:31

:D jste si jeste nevsimli, ze je posedly uklizenim? Horsi, jak zenska :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod ratel » pon lis 1, 2021 6:21

A vyrývá i pampelišky? A co sedmikrásky?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon lis 1, 2021 13:18

Plevel mi v trapníku neroste - každý rok to nechávám postříkat Bofixem proti plevelom.

Neska (než začne scát) pro velký úspěch bude opět repete traktorování - těším se na relax za volantem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec