Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 7, 2024 18:23

Tak ony se křtí až od nějakého dne, ne? Tak třeba pak mají tu imunitu už lepší a můžou na křest i na hřbitov. :-)

A jinak v kostele a ve svěcené vodě nejsou pochovaní nebožtíci, kteří umřeli třebas na nějaké závažnější nemoci.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » čtv bře 7, 2024 18:41

Pokud nejsou pohrbeni v Zn rakvi a po exhumaci tam nerves decko, tak bych se nebal.
Krtitelnice je porezni, je na vzduchu, deti tam ukaknou,ublijou, voda je tam skoro porad. :twisted:

BUBUBU
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Stížnost

Příspěvekod Kjuba » čtv bře 7, 2024 19:32

:-) A já si tuhle v kostele říkal, ze někomu asi spadla "Marska" do křtitelnice.... O ono prd. Je to úplně jinak... :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 7, 2024 20:24

Kjuba píše:někomu asi spadla "Marska" do křtitelnice....

:lol:
Teď se mi to vybaví pokaždý, když uvidím tyčinku Mars - hovínko v křtitelnici...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv bře 7, 2024 20:52

:shock: :lol:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 7, 2024 21:19

booze píše:Pokud nejsou pohrbeni v Zn rakvi a po exhumaci tam nerves decko, tak bych se nebal.

Právě jsem myslel, že dnes už je to přežitek, ale drží se to jako zvyk nebo tradice ještě z dob, kdy se pohřbívalo do max dřevěné rakve a to ještě jen ti majetní. Jako spousta věcí, která se furt drží z tradice nebo zvyku, většina lidí už ani neví proč a v dnešní době už moc smysl nemají.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pát bře 8, 2024 9:33

Dromedaro píše:jestli to není spíše nějaký přežitek z minulých dob, kdy se těla pohřbívala do země a mohlo tam docházet k tomu, že se ta mimina něčím nakazila. Tak se to zaobalilo do náboženského obalu, protože strach z duchovních sil je větší než strach ze světské moci
Ne, ma to uplne jine priciny. (Co ted popisu je velice hrube vysvetleni, jak se k tomu stavi krestantvi, nemusi to byt muj osobni nazor.)

1) Male deti jsou velice citlive na vliv duchovnich bytosti a jeste nemaji pred nimi prakticky zadnou vlastni ochranu.
2) Na hrbitove mohou byt "zbloudile duse", ktere se z nejakeho duvodu jeste nedokazali vyporadat se smrti a jit "na rozrazovani" do nebe nebo do pekla.
3) Taky se tam mohou vyskytovat pekelne bytosti se zlymi umysly.
4) Tyto bytosti a duse mohou ovladnout detskou dusi - i natrvalo.
5) Krestem dostava dite duchovni ochranu Krista - a ta by ho mela chranit pred temito bytostmi.

Kazdopadne, jedna vec je pravda, kterou rodice mohou docela dobre vysledovat - male deti jsou hodne citlive na ruzne energie kolem sebe a ty mohou na ne mit velky vliv. No a na hrbitove byva docela dost negativnich energii - uz i jenom ze smutku truchlicich a z toho, ze se u nas obecne bere pohreb jako negativni udalost, a pod. Decko to dokaze vycitit. (At uz si pod pojmem "energie" predstavis cokoliv.)

Taky hodne zalezi, s kym to dite tam je. Pokud jsou to "milujici rodice", silne a odolne osobnosti, tak se i dite s nima citi silne, chranene. Pokud ale s nekym, kdo je dusevne/psychicky hodne slaby, labilni, k diteti nema silny vztah, tak se dite citi jeste vice ohrozene. Taky je jo vec, kterou rodice mohou dobre vysledovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte bře 12, 2024 18:52

Musím to sem písnout. Doma od postavení chalupy máme v kuchyni ostrůvkový odsavač Baumatic, furt funguje jak má, ale loni touto dobou sem do něj (na zakázku, bo už nevyráběný typ) objednal tukové filtry (ty už sou strašné) a i přes několik urgencí dofčíl filtry nenisu. Takže zasedla rodinná rada (já v ní nemám ani poradní hlas) a rozhodla, že koupím a nainstaluju (já) nový odsavač. Krabice s ním na mě už několik dní čeká v předsíni, mně se do toho nechce, ale neska sem se zkousnul a přinesl dom z prce přímočarku (kterou na in(g)stalaci budu potřebovat). Maňána.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod booze » stř bře 13, 2024 15:34

U filtru se da vymenot napln. Ja jsem je vyhodil a dal jsem dovnitr uhlikove rouno. https://www.rekupex.cz/domu/95-uhlikova ... vlies.html

Yebal jsem se s tim asi tyden. Udelal jsem hranate trubky v podhledu, potom vyztuz rastru, prechod na trubku kulatou, zamereni na mm, montaz 40kg krabice... byl jsem hrdy. Pak prisla ona a chtela posunout kuchynskou desku o 10cm do prostoru... uz rok mam od vareni modriny na hlave a vymlacene myslenky. V lete to musim cele rozebrat a pridat 10cm potrubi v podhledu, at je opet digestor nad varnou deskou :supz:

ach ta laska
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř bře 13, 2024 15:38

Ty naše filtry byly/jsou NErozebiratelné. Pokud se (mi) nic nestane, tak neska ten starý odsavač demontuju a připravím si to pro řezání podhledu atd. (= montáž nového).

EDIT o hodinu a půl později: Nestalo, destrukce provedena, zítra budu in(g)stalovat.
Naposledy upravil pavproch dne stř bře 13, 2024 17:07, celkově upraveno 1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř bře 13, 2024 15:44

booze píše:uz rok mam od vareni modriny na hlave a vymlacene myslenky.

Aha, tak to leccos vysvetluje :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv bře 14, 2024 17:24

pavproch píše:připravím si to pro řezání podhledu atd.

Potvrzení toho, že sem odpo a večer totálně nepoužitelný = sem to řezání podhledu neska odpo zkurwil. Mně omejou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát bře 15, 2024 13:41

Brání sa to fest, ráno sem pokračoval v in(g)stalaci ale moc daleko sem se nedostal, ztroskotal sem na neprůchodnosti závitů M4 (doma nemám tak malý závitník = fprci už zprůchodněno) a nedostatek matiček M4. Btw, je to firma Concept (neštudil sem odkud sou, ale ingstalační návod veskrze připomíná čankajšky = absolutně nic v návodu nepasuje, zobrazuje to úplně jiný model odsavače). Odpo - možná = nepoužitelnost) resp. zítra ráno budu pokračovat, ale stejně vím, že úplně dokončení sa ešče potáhne, fčíl sem objednával chybějící přechodku 150/100mm a pár dalších drobností, které k tomu budu potřebovat. Kutil (kurwil) domácí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob bře 16, 2024 14:40

Už ne (= už sa to nebrání). (Nový) odsavač visí, zadeklovaný, svítí a odsává. Po neděli doladím ešče odtah (čekám na přechodku 150/100 potrubí + musím to (zrurwené vyřezání do podhledu) zalištovat. A pak snad bude zase 20+ roků klid. Anebo ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon bře 18, 2024 17:01

Přechodka 100/150 je tam, už to fučí tam kam má. Lišty natřené, zítra je přebrousím a natřu podruhé a pozítří nařežu a nalepím. Pak snad už bude fertig.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv bře 21, 2024 14:59

Fertig je, dokonce sem byl i pochválen a poděkován.
Jaxem tu spal, že je to (podle neodpovídajícího návodu) šmejd by čajna, taxem přišel ešče na jeden důvod: je to odfláknuté i provedením, zavěšeno na 4 rohových lištách, které jaxem NATO přišel NEmají stejnou délku/rozteč děr = digestoř je v jednom směru vodorovně, v příčném se ale trošku sklápí (a nebylo možné to naštelovat). Dyž na ni položím kuličku, neudrží se tam. Ale schváleno, fertig.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » ned bře 24, 2024 11:17

Ti boti už mě začínaji docela sr-t. Dnešni tapetování stojí za to... Bude nějaký ten nový web? Protože tohle je docela tristní stav fora vzhledem k tomu, že je mezi moderátory dost schopných IT. Tohle se děje snad jen tady na tomhle zastaralým foru. Děje se to dlouho, opakovaně, plus tu už někteří několikrát upozorňovali na špatné zabezpečení a nic se s tím nedělá.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon bře 25, 2024 4:11

To je nepochopeni rozdeleni funkci na OF. Moderatori nemaji nic spolecneho s technickou strankou fora. Nase role je moderace diskusi a uzivatelu. Vcetne mazani spamu a banovani spameru, coz je v posledni dobe pekny opruz. Technickou stranku fora maji na starosti Administratori: memberlist.php?mode=group&g=183

Neni pravda, ze je to problem jen tady, je vsude. Vyhravam nekolik vrtacek denne... Zrovna vcera mi prisel na prvni pohled dokonaly phishing, ktery se tvaril jako mail od Zasilkovny. Nebylo nic spatne, jen linky vedly nekam uplne jinam. A bude hur.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Olchor » pon bře 25, 2024 9:11

Je to boj... :)
Přílohy
t_robot_900.jpg
t_robot_900.jpg (37.8 KiB) Zobrazeno 530 krát
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » pon bře 25, 2024 11:32

ta sleva 30 % na Zásilkovnu byl phishing? Jsem to jen prohlíd a smazal jako nepotřebné, ale tak nějak mi to na první dobrou nenapadlo (a linky v newsletterech vedou vždy jinam kvůli analytice...)

edit: tak mi přišlo asi něco jinýho, tohle phishing fakt není, neb tam reálně není žádný relevantní link a sleva je formou slevového kódu (a přišlo mi to na mail, který má jen Zásilkovna)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon bře 25, 2024 15:05

Nejspis myslime to same. Jestli to phishing nebyl, tak to udelali blbe, protoze to tak vypada. Linky vedly vsechny na stejny web, lisily se jen koncem, bylo jich mozna 5 ruznych a nahodne se opakovaly. Nic na co bych chtel klikat. Na webu ani v aplikaci zadna zminka.

Hafi píše:linky v newsletterech vedou vždy jinam kvůli analytice

To se mozna dalo delat driv, ale s narustem spamu a phishingu je to velmi nerozumne. Vzdyt to odporuje veskekym doporucenim pro uzivatele. Jak jinak bys chtel poznat phishing? Hlavicky mailu pouzitelne nejsou, ty se daji zfalsovat velmi snadno.

edit: nasel jsem to v kosi, a tak jsem to Zasilkovne preposlal s dotazem, jestli je to od nich nebo ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod karaya1 » pon bře 25, 2024 15:58

mike píše:Vzdyt to odporuje veskekym doporucenim pro uzivatele.

Tak zase jestli je doména správná, tak co je za ní už mi může být jedno?

mike píše:Jak jinak bys chtel poznat phishing? Hlavicky mailu pouzitelne nejsou, ty se daji zfalsovat velmi snadno.

DMARC? Jen nevím, nakolik je jeho používání rozšířené. Ale protonmail i gmail mě upozorní, pokud doména odesílatele má v DNS nastaven DMARC záznam a mail je špatně (dost často to bývá špatná konfigurace mail serveru).
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon bře 25, 2024 16:02

Domena neni spravna tj. neni to Zasilkovna, ale cosidivneho.com.

karaya1 píše:DMARC?

Rec je o tom, jak to ma poznat bezny uzivatel :) Standardni doporuceni je na podezrele linky neklikat a tyhle podezrele vypadaly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod karaya1 » pon bře 25, 2024 21:00

OK, mně to nepřišlo, tak jsem jen hádal.

mike píše:Rec je o tom, jak to ma poznat bezny uzivatel

Technicky to jde, pak už to je jen otázka UI, jak to srozumitelně sdělit uživateli. Něco jako browsery a TLS s ikonkou zámku.
(A vím, že pak nastanou stejné problémy - stejně jako TLS si můžou pořídit i zločinci a mít na phishingovém webu onen zámek, tak můžou podepisovat maily - klíčem je v obou případech rozpoznání správné a škodlivé domény...)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko
User is Online!

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » pon bře 25, 2024 21:11

mike píše:To je nepochopeni rozdeleni funkci na OF. Moderatori nemaji nic spolecneho s technickou strankou fora.

To chápu, ale tak nějaký kontakt s tím, kdo to má na starosti, máte.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 26, 2024 8:12

mike píše:Neni pravda, ze je to problem jen tady, je vsude. Vyhravam nekolik vrtacek denne... Zrovna vcera mi prisel na prvni pohled dokonaly phishing, ktery se tvaril jako mail od Zasilkovny.

Tak ale já jsem neměl na mysli nějaké maily atd. Já to srovnávám s jinými fory. Tam jsem si nevšiml, že by s tím měli problémy a vytapetovaný celý fórum. Mám na mysli třeba bikeforum, temnakomora, ... Zrovna ta temnakomora.cz taky není žádný moderní výkřik moderního designu a IT a není to tam.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte bře 26, 2024 10:05

@Dromedaro: Myslim si, ze to neni o nejakem (ne)zabezpeceni fora.

Zde se deje to, ze se zaregistruji nove uzivatele (at uz nejakym "lidskym" nebo "strojovym" botem) a ti udelaji nove prispevky, nove temy, atd. Proste simulace bezne fungujiciho noveho uzivatele. Toto automaticke tezko osetris. Max. ze by se zavedl napr. nejaky cas, kdy muze novy uzivatel zalozit prvni prispevek nebo omezit pocet prispevku za den pro noveho uzivatele.

Ze se to nedeje jinde muze byt tim, ze OF uz maji v hledacku, jine forum ne. Nebo jen na jinych forech je moderatoru vyrazne vice nez tady a ti to stihaji mazat rychleji.

Ale ja nejsem mod nikde, neznam vnitrni chod zadneho fora, tak to ber jen jako nazor uzivatele z IT.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte bře 26, 2024 16:28

Ano, spamboti se normalne registruji a pak normalne posilaji prispevky. Obavam se, ze aktualni boom souvisi s AI, diky ktere muzou automaticky odpovidat na otazky pri registraci. V podstate se deje presne to, co je na Olchorove vtipu vyse :? Ne ze by s tim neslo neco delat, ale uz to neni jednoduche. Vedlo by to na zkomplikovani registrace pro realne uzivatele.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte bře 26, 2024 17:21

Aktualni priklad. Spambot se registroval ve čtvrtek 21.03.2024, 14:15 a ted sem najednou zacal sazet jeden shit (doslova) za druhym. Stihnul jich 10, nez jsem ho zabanoval. Kdyz to udela v dobe, kdy tu nikdo neni, tak jich byva 50 najednou...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Hafi » úte bře 26, 2024 17:39

jo v neděli ráno jsem mazal 4 stránky nových témat, tj. tak 80 kousků co tam nasazel debil asi od 3 do 9 rano.
Nejvic mi na tom nastvalo, ze jsem prisel v ty 3 z hospody, na zachode jsem to otevrel na telefonu a prekliknul na jiny tab...a na OF uz se nevratil. Rano jsem koukal, ze tam jsou tri spam temata, dal jsem refresh a najednou toho tam bylo plno. Kdybych ho tak fiknul hned...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

PředchozíDalší

Zpět na Pokec